Об утверждении Перечня документов, представляемых для государственной регистрации гражданских воздушных судов, прав на них и сделок с ними, и исключения их из Государственного реестра гражданских воздушных судов Республики Казахстан
Приказ Председателя Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 30 июня 2004 года № 116. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 27 июля 2004 года № 2968. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 9 декабря 2010 года № 559
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций РК от 09.12.2010 № 559 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с пунктами 7, 17 и 22 Правил государственной регистрации гражданских воздушных судов Республики Казахстан, прав на них и сделок с ними, утвержденных постановлением Правительства Республики Казахстан от 30 января 2003 года N 106, приказываю:
1. Утвердить Перечень документов, представляемых для государственной регистрации гражданских воздушных судов, прав на них и сделок с ними, и исключения их из Государственного реестра гражданских воздушных судов Республики Казахстан.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Наурзалиева Б.М.
3. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель
Утвержден
Приказом Председателя Комитета
гражданской авиации Министерства
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 30 июня 2004 года N 116
"Об утверждении Перечня
документов, представляемых для
государственной регистрации гражданских
воздушных судов, прав на них и сделок с ними,
и исключения их из Государственного
реестра гражданских воздушных судов
Республики Казахстан"
Перечень
документов, представляемых для государственной регистрации
гражданских воздушных судов, прав на них и сделок с ними,
и исключения их из Государственного реестра
гражданских воздушных судов
1. При регистрации гражданского воздушного судна (далее - ВС) заявитель должен представить в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление по установленной форме (Приложение N 1);
2) копии документов, подтверждающие право собственности на ВС (договор купли-продажи ВС, протокол о проведении тендера и т.д.);
3) копии документов, подтверждающие имущественный найм, лизинг, доверительное управление, а также на иное пользование ВС;

Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін, оларға арналған құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу және де оларды азаматтық әуе кемелері Мемлекеттік тізілімінен алып тастау үшін ұсынылатын құжаттар тізбесін бекіту туралы
Көлік және коммуникациялар министрлігі Азаматтық авиация комитеті төрағасының 2004 жылғы 30 маусымдағы N 116 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 27 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 2968. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2010 жылғы 9 желтоқсандағы № 559 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің м.а. 2010.12.09 № 559 (ресми жарияланғаннан кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 30 қаңтардағы N 106 қаулысымен бекітілген, Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін, оларға арналған құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу ережесінің 7, 17 және 22-тармақтарына сәйкес Бұйырамын:
1. Азаматтық әуе кемелерін, оларға арналған құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу және оларды Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелері Мемлекеттік тізілімінен алып тастау үшін ұсынылатын құжаттар тізбесі бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Көлік және коммуникациялар министрлігінің Азаматтық авиация комитеті төрағасының орынбасары Б.М.Наурзалиевке жүктелсін.
3. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді.
Төраға
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникациялар министрлігінің
Азаматтық авиация комитеті
төрағасының
2004 жылғы 30 маусымдағы
N 116 бұйрығымен бекітілді
"Қазақстан Республикасының Азаматтық
әуе кемелерін, оларға арналған
құқықтарды және олармен жасалатын
мәмілелерді мемлекеттік тіркеу және
де оларды азаматтық әуе кемелері
Мемлекеттік тізілімінен алып
тастау үшін ұсынылатын құжаттар
тізбесін бекіту туралы"
Қазақстан Республикасының азаматтық әуе кемелерін, оларға арналған құқықтарды және олармен жасалатын мәмілелерді мемлекеттік тіркеу және де оларды азаматтық әуе кемелері Мемлекеттік тізілімінен алып тастау үшін ұсынылатын құжаттар тізбесі
1. Азаматтық әуе кемесін (бұдан әрі - ӘК) тіркеу кезінде өтініш беруші уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынуы тиіс:
1) белгіленген нысандағы арыз (1- қосымша);
2) ӘК меншік құқығын растайтын құжаттардың көшірмесі (ӘК сатып алу-сату шарты, тендерді өткізу туралы хаттама және т.б.);
3) меншіктік жалдауды, лизингті, сенімгерлік басқаруды, сондай ақ ӘК өзге де пайдалануды растайтын құжаттардың көшірмесі;

4) приемо-сдаточный акт к документам, подтверждающие право собственности на ВС, имущественный найм, лизинг, доверительное управление, а так же на иное пользование ВС;
5) акт проверки технического состояния и определения годности ВС (Приложение N 4);
6) копия Сертификата эксплуатанта (при наличии);
7) разрешение Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан на приобретение в собственность, имущественный найм, лизинг, доверительное управление, а также на иное пользование ВС (для организаций гражданской авиации);
8) решение суда (при необходимости);
9) документы, подтверждающие исключение ВС из реестра другого государства и экспортное удостоверение (в случае, если ВС состояло в реестре другого государства);
10) временное удостоверение о годности ВС к полетам, выданное заводом-изготовителем (в случае приобретения ВС с завода-изготовителя);
11) документы о переоборудовании ВС (в случае изменения назначения ВС);
12) сертификат летной годности (при летной эксплуатации ВС);
13) сертификат типа ВС (для воздушного судна сверхлегкой авиации сертификат экземпляра или сертификат типа);
14) копия Свидетельства о регистрации юридического лица (заявителя) или копия удостоверения личности физического лица (заявителя);
15) квитанция об оплате сбора за государственную регистрацию ВС;
16) регистрационный номер налогоплательщика (РНН).
2. При внесении изменения в Свидетельство о регистрации ВС заявитель должен представить в уполномоченный орган следующие документы (в случаях изменения прав собственности, хозяйственного ведения, оперативного управления, имущественного найма, доверительного управления и иных прав на ВС, обременения этих прав, а также при изменении и прекращении прав (обременений) на ВС в результате сделок и иных юридических фактов):
1) заявление по установленной форме (Приложение N 2);
2) копия Сертификата эксплуатанта;
3) документы, указанные в подпунктах 2)-7), 12), 13) пункта 1 настоящего Перечня;
4) свидетельство о регистрации ВС;
5) регистрационный номер налогоплательщика (РНН);
6) квитанция об оплате сбора за государственную регистрацию гражданского ВС (при изменении собственника ВС).
3. При регистрации договоров залога заявитель должен представить в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление;
2) договор залога;
3) документы, подтверждающие право собственности на залоговое имущество (ВС);
4) свидетельство о регистрации гражданского ВС;
5) копии Свидетельства о регистрации юридического лица или копия удостоверения личности физического лица (залогодателя и залогодержателя).

4) қабылдау-тапсыру актісі;
5) әуе кемесінің техникалық жай-күйін тексеру және ұшуға жарамдылығын анықтау актісі;
6) пайдаланушы Сертификатының көшірмесі (болған жағдайда);
7) жеке меншікке, меншіктік жолдауға, лизингке, сенімгерлік басқаруға және де ӘК (азаматтық авиация ұйымдары үшін) өзге де пайдалануға сатып алуға Қазақстан Республикасының Көлік және коммуникациялар министрлігі Азаматтық авиация комитетінің рұқсаты;
8) соттың шешімі (қажет болған кезде);
9) ӘК басқа мемлекеттің тізілімінен алып тастауды және экспорттық куәлікті (егер ӘК басқа мемлекеттің тізілімінде тұрған жағдайда) растайтын құжаттар;
10) дайындаушы зауыт (ӘК дайындау зауытынан сатып алынған жағдайда) берген ӘК ұшуға жарамдылығы туралы уақытша куәлік;
11) негізінде ӘК қайта жабдықтау жүргізілген құжаттар (ӘК тағайындалуы өзгертілген жағдайда);
12) ұшуға жарамдылығы сертификаты (ӘК ұшу пайдалану барысында);
13) ӘК үлгі сертификаты (аса жеңіл авиация кемелері үшін Дана сертификаты немесе Үлгі сертификаты);
14) заңды тұлғаны тіркеу туралы куәліктің көшірмесі (өтініш берушінің) немесе жеке тұлғаның жеке куәлігі көшірмесі (өтініш берушінің);
15) ӘК мемлекеттік тіркеу үшін алым төлемі туралы түбіртек;
16) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН).
2. ӘК тіркеу туралы куәлігіне өзгерістер енгізу кезінде өтініш беруші уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынуы тиіс (меншік, шаруашылық жүргізу, оралымды басқару, мүлікті жалға алу, сенімгерлікпен басқару өзге де құқықтар, сондай-ақ осы құқықтардың ауыртпалықтары өзгертілген жағдайда және де мәмілелердің және өзге де заңды фактілердің нәтижесінде ӘК құқықтардың (ауыртпалықтардың) өзгертілуі мен тоқтатылуы болған жағдайда):
1) белгіленген нысан бойынша өтініш (2- қосымша);
2) пайдаланушы Сертификатының көшірмесі;
3) осы Тізбенің 1-тармағының 2) - 7), 12), 13) тармақшаларында көрсетілген құжаттар;
4) азаматтық ӘК тіркеу туралы куәлік;
5) салық төлеушінің тіркеу нөмірі (СТН);
6) ӘК мемлекеттік тіркеу үшін алым төлемі туралы түбіртек.
3. Кепіл шартын тіркеу кезінде өтініш беруші уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынуы тиіс:
1) өтініш;
2) кепіл шарты;
3) кепілдік мүлкіне меншік құқығын растайтын құжаттар (ӘК);
4) ӘК тіркеу туралы куәлік;
5) заңды тұлғаның тіркелімі туралы куәлік көшірмесі немесе жеке тұлғаның жеке куәлік көшірмесі (кепіл берушінің және кепіл ұстаушының).

4. При изменении назначения ВС заявитель должен представить в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление по установленной форме (Приложение N 3);
2) акт проверки технического состояния и определения годности ВС (Приложение N 4);
3) документы, указанные в подпунктах  10), 11) пункта 1 настоящего Перечня;
4) свидетельство о регистрации гражданского ВС;
5) сертификат летной годности.
5. При выдаче дубликата Свидетельства о государственный регистрации ВС заявитель должен представить в уполномоченный орган следующие документы:
1) заявление по установленной форме (Приложение N 3);
2) документы, подтверждающие факты утери или хищения Свидетельства;
3) квитанция об оплате ставки сборов за государственную регистрацию ВС.
6. При исключении из Государственного реестра ВС заявитель должен представить следующие документы:
1) заявление (указать причину);
2) свидетельство о регистрации ВС;
3) сертификат летной годности;
4) документы, подтверждающие списания или снятия ВС с эксплуатации, разрушения ВС и невозможности его восстановления или пропажи без вести, если поиски его прекращены;
5) Акт на списание авиационной техники (Приложение N 5);
6) ведомость оценки технического состояния комплектующих изделий ВС, авиадвигателя (Приложение N 6) (при списании);
7) документы, подтверждающие продажу или передачу ВС иностранному государству;
8) документы, подтверждающие перевод ВС в категорию государственного или экспериментального.
7. При исключении из Реестра выдается документ об исключении ВС из Государственного реестра ВС.
8. Копии документов, подаваемые на рассмотрение в уполномоченный орган должны быть нотариально заверенные.
Приложение N 1
к Перечню документов,
представляемых для государственной
регистрации гражданских воздушных судов,
прав на них и сделок с ними, и исключения
их из Государственного реестра гражданских
воздушных судов, утвержденный Приказом
Председателя Комитета гражданской авиации
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 30 июня 2004 года N 116
Председателю Комитета
гражданской авиации Министерства
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
______________________
(Ф.И.О.)
Заявление
Прошу внести _______________________________________________________,
(самолет, вертолет)
принадлежащий собственнику _______________________________________________
эксплуатанту ___________________________________ в Государственный реестр
гражданских воздушных судов Республики Казахстан и выдать на него
Свидетельство о регистрации.
Данные о воздушном судне:
1. Тип гражданского воздушного судна _______________________________

4. ӘК тағайындалуы өзгерген жағдайда, өтініш беруші уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынуы тиіс:
1) белгіленген нысан бойынша өтініш (3-қосымша);
2) ӘК техникалық жай-күйі және ӘК жарамдылығын анықтайтын тексеру актісі (4-қосымша);
3) осы Тізбенің 1-тармағының 10), 11) тармақшаларында көрсетілген құжаттар;
4) ұшуға жарамдылығы сертификаты.
5. ӘК мемлекеттік тіркеу туралы куәлігінің телнұсқасын беру кезінде өтініш беруші уәкілетті органға мынадай құжаттарды ұсынуы тиіс:
1) белгіленген нысан бойынша өтініш (3-қосымша);
2) куәліктің жоғалғандығын немесе ұрланғандығын нақты растайтын құжаттар;
3) ӘК мемлекеттік тіркеу үшін алымдар ставкасын төлеу туралы түбіртек.
6. ӘК мемлекеттік тіркеуден шығару кезінде өтініш беруші мынадай құжаттарды ұсынуы тиіс:
1) өтініш (себебін көрсету);
2) ӘК тіркеу туралы куәлік;
3) Ұшуға жарамдылығы сертификаты;
4) ӘК пайдаланудан алып тастауды немесе есептен шығаруды, ӘК бұзылуын және оны қалпына келтіру мүмкін емес екенін немесе егер оны іздеу тоқтатылған болса, хабарсыз жоғалуын растайтын құжаттар;
5) Авиациялық техниканы есептен шығаруға арнаған акті (5-қосымша);
6) ӘК, авиақозғалтқыштың жиынтық бұйымдарының техникалық жай-күйін бағалау ведомосі (6-қосымша) (есептен шығару кезінде);
7) ӘК шетел мемлекетіне сату немесе беруді растайтын құжаттар;
8) ӘК мемлекеттік немесе экспериментальдық санатына ауыстыруды растайтын құжаттар.
7. Тізілімнен алынған кезде ӘК Мемлекеттік тізілімінен азаматтық ӘК шығарылғаны туралы құжат беріледі.
8. Уәкілетті органға қарауға берілген құжаттар көшірмесі нотариалды расталған болуы тиіс.
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникациялар министрлігінің
Азаматтық авиация комитеті
төрағасының
2004 жылғы 30 маусымдағы
N 116 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының Азаматтық
әуе кемелерін, оларға арналған
құқықтарды және олармен жасалатын
мәмілелерді мемлекеттік тіркеу және
де оларды азаматтық әуе кемелері
Мемлекеттік тізілімінен алып
тастау үшін ұсынылатын құжаттар
тізбесіне
1-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлік
және коммуникациялар министрлігі
Азаматтық авиация комитетінің
Төрағасына
_________________________________
(Т.А.Әа)
ӨТІНІШ
_____________________________________________________ меншік иесіне
____________________________________________________ пайдаланушыға
(ұшақ, тікұшақ)
тиесілі Қазақстан Республикасы азаматтық әуе кемелерінің
Мемлекеттік тізіліміне енгізуді және оған Тіркеу туралы куәлік
беруді өтінемін.
Әуе кемесі туралы мәліметтер:
1. Азаматтық әуе кемесінің үлгісі _________________________________

2. Изготовитель (завод, государство) _______________________________
3. Серийный (заводской) номер: _____________________________________
4. Дата выпуска с завода: __________________________________________
5. Дата и место проведения последнего ремонта ______________________
6. Назначение воздушного судна: ____________________________________
7. Остаток ресурса гражданского воздушного судно до ремонта: __________________________________________________________________________
(в часах, посадках, годах)
8. Государство прежней регистрации гражданского воздушного судна
_________________________________________________________________
9. Кем и когда произведен техосмотр или летное испытание ___________
10. Место базирования _______________________________________________
Собственник гражданского ВС _____________________   _________________
(подпись руководителя)          (Ф.И.О.)
М.П.                                       "____"______________200_ г.
Эксплуатант гражданского ВС _____________________    ________________
(подпись руководителя)           (Ф.И.О.)
М.П.                                      "____"_______________200__г.
Приложение N 2
к Перечню документов,
представляемых для государственной
регистрации гражданских воздушных судов,
прав на них и сделок с ними, и исключения
их из Государственного реестра гражданских
воздушных судов, утвержденный Приказом
Председателя Комитета гражданской авиации
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 30 июня 2004 года N 116
Председателю Комитета
гражданской авиации Министерства
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
______________________
(Ф.И.О.)
Заявление
Прошу внести изменение в Свидетельство о регистрации гражданского
воздушного судна N ___от "___"_________________________ на воздушное судно __________________________________________________________________________,
(тип, борт. номер ГВС)
принадлежащее собственнику _______________________________________________
эксплуатанту _____________________________________________________________
Причина внесения изменения _________________________________________
Данные о воздушном судне:
1. Тип гражданского воздушного судна _______________________________
2. Опознавательный знак_____________________________________________
3. Изготовитель (завод, государство) _______________________________
4. Серийный (заводской) номер: _____________________________________
5. Дата выпуска с завода: __________________________________________

2. Дайындаушы (зауыт, мемлекет) ___________________________________
3. Сериялық (зауыттық) нөмірі: ____________________________________
4. Зауыттан шығару мерзімі: _______________________________________
5. Соңғы жөндеу жүргізген мерзімі және орны _______________________
___________________________________________________________________
6. Әуе кемесінің тағайындалуы:_____________________________________
7. Жөндеуге дейін азаматтық әуе кемесі ресурсының қалдығы: ________
___________________________________________________________________
(сағаттарда, қонуларда, жылдарда)
8. Азаматтық әуе кемесінің бұрынғы тіркелген мемлекеті ____________
___________________________________________________________________
9. Техникалық тексеруді немесе жазғы байқауды кім және қашан
жүргізген _________________________________________________________
10. Орналасқан жері _______________________________________________
Азаматтық ӘК меншік иесі ___________________   __________________
(басшының қолы)           (Т.А.Әа)
М.О.                             200 __ ж. " _____ " ____________
Азаматтық ӘК пайдаланушы __________________   ___________________
(басшының қолы)            (Т.А.Әа)
М.О.                             200 __ ж. " _____ " ____________
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникациялар министрлігінің
Азаматтық авиация комитеті
төрағасының
2004 жылғы 30 маусымдағы
N 116 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының Азаматтық
әуе кемелерін, оларға арналған
құқықтарды және олармен жасалатын
мәмілелерді мемлекеттік тіркеу және
де оларды азаматтық әуе кемелері
Мемлекеттік тізілімінен алып
тастау үшін ұсынылатын құжаттар
тізбесіне
2-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлік
және коммуникациялар министрлігі
Азаматтық авиация комитетінің
Төрағасына
_________________________________
(Т.А.Әа)
ӨТІНІШ
____________________________________________________ меншік иесіне
____________________________________________ пайдаланушыға тиесілі
__________________________________________________________________
(үлгісі, борты, нөмірі, АӘК)
әуе кемесіне________ N ____ "____" _______________ _______________
Азаматтық әуе кемесін тіркеу туралы куәлігіне өзгеріс енгізуді өтінемін.
Өзгерістер енгізу себебі: __________________________________
Әуе кемесі туралы мәліметтер:
1. Азаматтық әуе кемесінің үлгісі___________________________
2. Танылым белгісі _________________________________________
3. Дайындаушы (зауыт, мемлекет)_____________________________
4. Сериялық (зауыттық) нөмірі: _____________________________
5. Зауыттан шығару мерзімі: ________________________________

6. Дата и место проведения последнего ремонта ______________________
7. Назначение воздушного судна: ____________________________________
8. Остаток ресурса гражданского воздушного судно до ремонта: __________________________________________________________________________
(в часах, посадках, годах)
9. Государство прежней регистрации гражданского воздушного судна ___
10. Кем и когда произведен техосмотр или летное испытание __________
11. Место базирования ______________________________________________
Собственник гражданского ВС _____________________   _________________
(подпись руководителя)          (Ф.И.О.)
М.П.                                       "____"______________200_ г.
Эксплуатант гражданского ВС _____________________   _________________
(подпись руководителя)        (Ф.И.О.)
М.П.                                     "____"_______________200__г.
Приложение N 3
к Перечню документов,
представляемых для государственной
регистрации гражданских воздушных судов,
прав на них и сделок с ними, и исключения
их из Государственного реестра гражданских
воздушных судов, утвержденный Приказом
Председателя Комитета гражданской авиации
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 30 июня 2004 года N 116
Председателю Комитета
гражданской авиации Министерства
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
______________________
(Ф.И.О.)
Заявление
Прошу заменить (выдать дубликат) Свидетельство о регистрации
гражданского воздушного судна N ____ от "___"_________ на воздушное судно _________________________________________________________________________,
(тип, борт. номер ГВС)
принадлежащее собственнику _______________________________________________
эксплуатанту _____________________________________________________________
Причина замены (выдачи дубликата) __________________________________
Данные о воздушном судне:
1. Тип гражданского воздушного судна _______________________________
2. Опознавательный знак_____________________________________________
3. Изготовитель (завод, государство) _______________________________
4. Серийный (заводской) номер: _____________________________________
5. Дата выпуска с завода: __________________________________________
6. Дата и место проведения последнего ремонта ______________________
7. Назначение воздушного судна: ____________________________________
8. Остаток ресурса гражданского воздушного судно до ремонта: __________________________________________________________________________
(в часах, посадках, годах)
9. Государство прежней регистрации гражданского воздушного судна ___

6. Соңғы жөндеу жүргізген орны және мерзімі
7. Азаматтық әуе кемесінің тағайындалуы:____________________
8. Жөндеуге дейінгі азаматтық әуе кемесі ресурсының қалдығы:
__________________________________________________________________
(сағаттарда, қонуларда, жылдарда)
9. Азаматтық әуе кемесінің бұрынғы тіркелген мемлекеті _____
10. Техникалық тексеруді немесе жазғы байқауды кім және қашан
жүргізген ________________________________________________________
11. Орналасқан жері ________________________________________
Азаматтық ӘК меншік иесі _________________      __________________
(басшының қолы)             (Т.А.Әа)
М.О.                                200__ ж. "___" ____________
Азаматтық ӘК пайдаланушы _________________      __________________
(басшының қолы)             (Т.А.Әа)
М.О.                                200__ ж. "___" ____________
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникациялар министрлігінің
Азаматтық авиация комитеті
төрағасының
2004 жылғы 30 маусымдағы
N 116 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының Азаматтық
әуе кемелерін, оларға арналған
құқықтарды және олармен жасалатын
мәмілелерді мемлекеттік тіркеу және
де оларды азаматтық әуе кемелері
Мемлекеттік тізілімінен алып
тастау үшін ұсынылатын құжаттар
тізбесіне
3-қосымша
Қазақстан Республикасының Көлік
және коммуникациялар министрлігі
Азаматтық авиация комитетінің
Төрағасына
_________________________________
(Т.А.Әа)
ӨТІНІШ
____________________________________________________ меншік иесіне
____________________________________________ пайдаланушыға тиесілі
__________________________________________________________________
(үлгісі, борты, нөмірі, АӘК)
әуе кемесіне N _____ "_____" _________________________ азаматтық
әуе кемесінің тіркеу туралы куәлігін (телқұжат беру) алмастыруды
өтінемін.
Алмастыру себебі (телқұжат беру)
Әуе кемесі туралы мәліметтер:
1. Азаматтық әуе кемесінің үлгісі ___________________________
2. Танылым белгісі __________________________________________
3. Дайындаушы (зауыт, мемлекет) _____________________________
4. Сериялық (зауыттық) нөмір: _______________________________
5. Зауыттан шығарылу мерзімі: _______________________________
6. Соңғы жөндеу жүргізген орны және мерзімі
7. Азаматтық әуе кемесінің тағайындалуы: ____________________
8. Жөндеуге дейінгі азаматтық әуе кемесі ресурсының қалдығы:
___________________________________________________________________
(сағаттарда, қонуларда, жылдарда)
9. Азаматтық әуе кемесінің бұрынғы тіркелген мемлекеті ______

10. Кем и когда произведен техосмотр или летное испытание __________
11. Место базирования ______________________________________________
Собственник гражданского ВС _____________________   _________________
(подпись руководителя)          (Ф.И.О.)
М.П.                                       "____"______________200_ г.
Эксплуатант гражданского ВС _____________________  _________________
(подпись руководителя)      (Ф.И.О.)
М.П.                                    "____"_______________200__г.
Приложение N 4
к Перечню документов,
представляемых для государственной
регистрации гражданских воздушных судов,
прав на них и сделок с ними, и исключения
их из Государственного реестра гражданских
воздушных судов, утвержденный Приказом
Председателя Комитета гражданской авиации
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 30 июня 2004 года N 116
"Утверждаю"
Первый руководитель предприятия
__________________
(подпись, Ф.И.О.)
"___"__________200__г.
А К Т
проверки технического состояния и определения
годности воздушного судна к полетам
Комиссия в составе:
Председателя _____________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
Члены комиссии ___________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(должность, Ф.И.О.)
"___"___________200__г. произвела технический осмотр __________________________________________________________________________
(тип и назначение гражданского воздушного судна)
государственный и регистрационный знаки __________________________________
серийный (заводской)номер ________________________________________________
1. Сведения о воздушном судне:
__________________________________________________________________________
Дата выпуска ВС с завода
Назначенный ресурс                         ______час______пос________лет
Налет с начала эксплуатации                ______час______пос________лет
Количество ремонтов
Дата и место проведения последнего
ремонта, АРЗ
Налет после последнего ремонта             ______час______пос________лет
Остаток ресурса до ремонта                 ______час______пос________лет
Межремонтный ресурс                        ______час______пос________лет
__________________________________________________________________________
2. Основание для продления ресурса ГВС ___________________________________
3. Основание для продления ресурса двигателя _____________________________
__________________________________________________________________________
М.П.                  ____________________________________________________
(подпись, дата, Ф.И.О.)

10. Техникалық тексеруді немесе жазғы байқауды кім және қашан
жүргізген _________________________________________________________
11. Орналасқан жері _________________________________________
Азаматтық ӘК меншік иесі _________________      __________________
(басшының қолы)             (Т.А.Әа)
М.О.                                200__ ж. "___" ____________
Азаматтық ӘК пайдаланушы _________________      __________________
(басшының қолы)             (Т.А.Әа)
М.О.                                200__ ж. "___" ____________
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникациялар министрлігінің
Азаматтық авиация комитеті
төрағасының
2004 жылғы 30 маусымдағы
N 116 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының Азаматтық
әуе кемелерін, оларға арналған
құқықтарды және олармен жасалатын
мәмілелерді мемлекеттік тіркеу және
де оларды азаматтық әуе кемелері
Мемлекеттік тізілімінен алып
тастау үшін ұсынылатын құжаттар
тізбесіне
4-қосымша
"Бекітемін"
Авиакәсіпорынның бірінші басшысы
_____________________
(қолы, Т.А.Әа)
200__ж. "___" ___________
Әуе кемесінің техникалық жай-күйін тексеру және
ұшуға жарамдылығын анықтау
Актісі
Комиссия мынадай құрамда:
Төраға _______________________________________________________
(қызметі, Т.А.Әа)
Комиссия мүшелері ____________________________________________
____________________________________________________________________
(қызметі, Т.А.Әа)
200__ж. "_____" _______________ техникалық тексеру жүргізілді
____________________________________________________________________
(азаматтық әуе кемесінің үлгісі және тағайындалуы)
мемлекеттік және тіркеу белгілері _________________________________
сериялық (зауыттық) нөмір _________________________________________
1. Әуе кемесі туралы мәліметтер:
____________________________________________________________________
ӘК зауыттан шығарылған мерзімі|
______________________________|_____________________________________
Тағайындалған ресурс             _____ сағ ____ кейін ____ жыл
Пайдаланудан бұрынғы ұшу         _____ сағ ____ кейін ____ жыл
Жөндеу саны
Соңғы жөндеу жүргізілген
мерзімі және жері, АЖЗ
Соңғы жөндеуден кейінгі ұшуы     _____ сағ ____ кейін ____ жыл
Жөндеуге дейінгі ресурс қалдығы  _____ сағ ____ кейін ____ жыл
Жөндеуаралық ресурс              _____ сағ ____ кейін ____ жыл
______________________________|_____________________________________
2. АӘК ресурсын ұзарту үшін негіз ______________________
3. Қозғалту ресурсын ұзарту үшін негіз
__________________________________________________________
М.О.  __________________________________________________________
(қолы, мерзімі, Т.А.Әа)

4. Сведения о двигателях и воздушных винтах:
__________________________________________________________________________
Двигатель/воздушный винт      |   1-й     2-й    3-й     4-й      ВСУ
Тип                           |
--------------------------------------------------------------------------
Заводской номер
Наработка с начала
эксплуатации (час)
--------------------------------------------------------------------------
Дата последнего ремонта
Наработка после последнего
ремонта (час)
--------------------------------------------------------------------------
Остаток ресурса до
ремонта (час)
--------------------------------------------------------------------------
Количество ремонтов
__________________________________________________________________________
5. Воздушное судно осмотрено в объеме ____________________________________
(форма периодического ТО или ремонта)
_____________________________, о чем внесена запись в формуляр ___________
(дата)
6. Комплектность воздушного судна ________________________________________
7. Наличие бортовой системы предупреждения столкновения в воздухе __________________________________________________________________________
8. Все доработки данного типа воздушного судна, обязательные для выполнения
на дату составления настоящего акта  выполнены ;
изменений типовой конструкции, не предусмотренных утвержденной
документацией,  нет .
М.П.                                    ____________________________
(подпись, дата, Ф.И.О.)
9. Организация, утвердившая изменения РЛЭ, дата утверждения ______________
__________________________________________________________________________
10. Заключение комиссии о техническом состоянии, годности к полетам
гражданского воздушного судна и возможности выдачи (продления срока
действия) Сертификата летной годности ____________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Председатель: ______________________________________________________
(подпись, дата, Ф.И.О.)
Члены комиссии: ____________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
М.П. _______________________________________________________________
(подпись, дата, Ф.И.О.)
11. Заключение руководителя инженерно-авиационной службы эксплуатанта
о годности гражданского воздушного судна к полетам (в том числе к полетам
по международным трассам при наличии необходимого оборудования)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Председатель: ____________________________________________________________
(подпись, дата, Ф.И.О.)
Члены комиссии: __________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
М.П.            __________________________________________________________
(подпись, дата, Ф.И.О.)
12. Каждая сторона листа должна быть заверена подписью председателя
комиссии и печатью эксплуатанта.
13. Срок действия акта один месяц со дня утверждения.
Примечание:
- в пункте 11 Руководитель ИАС делает следующее заключение:
"Самолет (вертолет) технически исправен и годен к эксплуатации" или "Самолет (вертолет) технически не исправен и не годен к эксплуатации".
Приложение N 5
к Перечню документов,
представляемых для государственной
регистрации гражданских воздушных судов,
прав на них и сделок с ними, и исключения
их из Государственного реестра гражданских
воздушных судов, утвержденный Приказом
Председателя Комитета гражданской авиации
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 30 июня 2004 года N 116
"Утверждаю"
Первый руководитель предприятия
__________________
(подпись, Ф.И.О.)
"___"__________200__г.
А К Т
на списание авиационной техники
Мы нижеподписавшиеся, комиссия в составе _________________________________
председателя  ____________________________________________________________
и членов__________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
назначенная на основании приказа от "___"________200__г. N___ для принятия
решения о списании______________________________________ типа____________
опознавательный знак заводской, выпущенного с завода "___"_________г. и
отработавшего со дня выпуска с завода ___час.__ мин., и последнего ремонта
___час.__ мин., количество посадок ____ циклов ___имеющего _____ ремонтов,
пришедшего в негодность по причине _______________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Первоначальная стоимость (для переоцененных - восстановительная)
____________________ тенге. Сумма начисленного износа по данным
бухгалтерского учета _____________тенге.
Остаточная стоимость __________________ _____тенге. Убытки от списания __________________________ (в случае аварии или стихийного бедствия),
кроме остаточной стоимости _______тенге. Стоимость снятых и оприходованных
комплектующих изделий, двигателя _________тенге.
Стоимость металлического лома (черного, цветного)______тенге.
Описание технического состояния __________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Примечание. Описание технического  состояния  ____________________________
должно отражать результаты внешнего осмотра и давать полную характеристику
и оценку основных узлов. Описание технического состояния комплектующих
изделий приведено в ведомости, являющейся приложением к настоящему акту.
Заключение комиссии ______________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
Председатель комиссии:
Члены:
Заключение руководителя эксплуатирующего авиапредприятия
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
М.П.           Фамилия:              Подпись:
Заключение технического руководителя авиакомпании (учебного
заведения, авиаремонтного завода)
__________________________________________________________________________
М.П.                     Фамилия:                         Подпись:
Приложение N 6
к Перечню документов,
представляемых для государственной
регистрации гражданских воздушных судов,
прав на них и сделок с ними, и исключения
их из Государственного реестра гражданских
воздушных судов, утвержденный Приказом
Председателя Комитета гражданской авиации
Министерства транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
от 30 июня 2004 года N 116
"Утверждаю"
Первый руководитель предприятия
__________________
(подпись, Ф.И.О.)
"___"__________200__г.
Ведомость
оценки технического состояния комплектующих изделий воздушного судна,
авиадвигателя опознавательный знак N _____________________________________
принадлежащего____________________________________________________________
Комиссия в составе:
председателя______________________________________________________________
(должность, фамилия, инициалы)
членов____________________________________________________________________
(должность, фамилия, инициалы)
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
назначенная приказом N___ от "__"_________200__г. произвела оценку
технического состояния комплектующих изделий списываемого воздушного судна,
авиадвигателя и определила:
__________________________________________________________________________
N |Наимено-|Тип, номер|Заводской|Цена|Технич.  |Отметка | Примечание
п/п|вание   |чертежный |номер    |    |состояние|о дальн.|
|изделия |          |         |    |         |использ.|
--------------------------------------------------------------------------

4. Қозғалтқыштар және әуе винттері жөніндегі мәліметтер:
____________________________________________________________________
Қозғалтқыш/әуе винті Үлгісі     |    1-ші 2-ші 3-ші 4-ші ККО
____________________________________|_______________________________
Зауыттық нөмірі
Пайдаланудан бұрыңғы орындалған
жұмысы (сағат)
Соңғы жөндеу мерзімі
Соңғы жөндеуден кейінгі орындалған
жұмысы
Жөндеуге дейінгі ресурс қалдығы
(сағат)
Жөндеу саны
____________________________________________________________________
5. Әуе кемесі ___________________________ көлемінде қаралған,
(ТҚ жиілігі формасы немесе жөндеу)
________________ формулярына ол туралы жазу енгізілген ____________
(мерзім)
6. Әуе кемесінің жиынтықтылығы_______________________________
___________________________________________________________________
7. Әуеде соқтығысуды ескертетін борттық жүйенің болуы
___________________________________________________________________
8. Осы актіні жасау мерзіміне орындау үшін міндетті, осы үлгідегі әуе кемесінің барлық пысықтаулары  орындалды;
бекітілген құжатпен қарастырылмаған, үлгілік конструкцияда өзгертулер  жоқ.
М.О.                           __________________________
(қолы, мерзімі, Т.А.Әа)
9. ҰПЖ өзгерістерін бекіткен ұйым, бекітілген мерзімі _______
___________________________________________________________________
10. Азаматтық әуе кемесінің техникалық жай-күйін, ұшуға жарамдылығы және Ұшуға жарамдылығы сертификатын (жарамдылық мерзімін ұзарту) беру мүмкіндігі туралы комиссия қорытындысы ______
___________________________________________________________________
Төраға: _____________________________________________________
(қолы, мерзімі, Т.А.Әа)
Комиссия мүшелері: __________________________________________
(қолы, мерзімі, Т.А.Әа)
М.О.
11. Пайдаланушының инженерлі-авиациялық қызметі басшысының
азаматтық әуе кемесінің ұшуларға жарамдылығы туралы қорытындысы
(сонымен қатар керекті жабдықтар болған жағдайда, халықаралық
жолдар бойынша ұшуларға)___________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Төраға: _____________________________________________________
(қолы, мерзімі, Т.А.Әа)
Комиссия мүшелері: __________________________________________
__________________________________________
__________________________________________
М.О.                    (қолы, мерзімі, Т.А.Әа)
12. Акт парағының әр бетіне комиссия төрағасының қолы және пайдаланушының мөрі қойылуы тиіс.
13. Актінің қолданылу мерзімі бекітілген күннен бастап бір ай.
Ескертпе:
- 11-тармақта ИАҚ Басшысы мынадай қорытынды жасайды:
"Ұшақ (тікұшақ) техникалық ақаусыз және пайдалануға жарамды" немесе "Ұшақ (тікұшақ) техникалық ақаулы және пайдалануға жарамсыз".
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникациялар министрлігінің
Азаматтық авиация комитеті
төрағасының
2004 жылғы 30 маусымдағы
N 116 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының Азаматтық
әуе кемелерін, оларға арналған
құқықтарды және олармен жасалатын
мәмілелерді мемлекеттік тіркеу және
де оларды азаматтық әуе кемелері
Мемлекеттік тізілімінен алып
тастау үшін ұсынылатын құжаттар
тізбесіне
5-қосымша
"Бекітемін"
Авиакәсіпорынның бірінші басшысы
_____________________
(қолы, Т.А.Әа)
200__ж. "___" ___________
Авиациялық техниканы есептен шығару
Актісі
Біз, 200__ж. "___" ________ N ___ бұйрықтың негізінде ________
үлгідегі,
200__ж. "____" ______________ зауыттан шыққан, танымдылық белгісі зауыттық, зауыттан шыққан күнінен бастап ________ сағ., ________ мин.
Жұмыс істеген және соңғы жөнделуі _____ сағ., _____ мин,. қону саны,
циклы, ________ рет жөндеуден өткен, себептермен:__________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
жарамсыздық қалыпқа келген ұшақты (тікұшақты), авиақозғалтқышты
есептен шығару жөнінде шешім қабылдау үшін тағайындалған төменде
қол қоюшы мына құрамдағы комиссия _________________________________
___________________________________________________________________
Төраға ____________________________________________________________
Және мүшелері _____________________________________________________
___________________________________________________________________
Бастапқы құны (қайта бағаланғандар үшін - қалпына келтіруші)
_____________________ _______ теңге. Бухгалтерлік есеп мәліметтері
бойынша салынған сомасы ____________________________ теңге.
Қалдық құны ________________ ________ теңге.
Есептен шығару шығыны ____________________________ (апатқа ұшыраған
немесе табиғи апат жағдайында, қалдық құнынан басқа ________ теңге.
Жинақтаушы бұйымдардың, қозғалтқыштың есептен алынған және кіріске
алынған құны ____________ теңге.
Металл сынығының құны (қара, түрлі түсті) ____________ теңге.
Техникалық жай-күйін сипаттау ____________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Ескерту: _______________________________________________ техникалық
жай-күйін сипаттау сырттай қараудың нәтижесін көрсетіп, оған толық
сипаттама және негізгі тораптарына баға беруге тиіс. Жинақтаушы
бұйымдардың техникалық жай-күйін сипаттау осы актінің
қосымшасындағы ведомосте келтірілген.
Комиссияның қорытындысы ____________________________________
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
Комиссия төрағасы:
Мүшелері:
Пайдаланушы авиакәсіпорын басшысының қорытындысы
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
М.О.                     Тегі:                        Қолы:
Авиакомпанияның техникалық жетекшісінің шешімі (оқу орны, авиажөндеу зауыты)
___________________________________________________________________
М.О.                     Тегі:                        Қолы:
Қазақстан Республикасы Көлік және
коммуникациялар министрлігінің
Азаматтық авиация комитеті
төрағасының
2004 жылғы 30 маусымдағы
N 116 бұйрығымен бекітілген
Қазақстан Республикасының Азаматтық
әуе кемелерін, оларға арналған
құқықтарды және олармен жасалатын
мәмілелерді мемлекеттік тіркеу және
де оларды азаматтық әуе кемелері
Мемлекеттік тізілімінен алып
тастау үшін ұсынылатын құжаттар
тізбесіне
6-қосымша
"Бекітемін"
Авиакәсіпорынның бірінші басшысы
_____________________
(қолы, Т.А.Әа)
200__ж. "___" ___________
_________________ қарасты, әуе кемесінің, жинақтаушы бұйымдарының, авиациялық қозғалтқыштың N _________ таным белгісінің техникалық жай-күйін бағалау
ВЕДОМОСІ
200__ ж. "____"_____________ N _______ бұйрықпен тағайындалған мына
құрамдағы комиссия:
төрағасы __________________________________________________________
(лауазымы, аты-жөні)
___________________________________________________________мүшелері
___________________________________________________________________
(лауазымы, аты-жөні)
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
есептен шығарылатын ӘК жинақтаушы бұйымдарының, авиақозғалтқыштың
техникалық жай-күйін бағалап, төмендегі жағдайды анықтады:
___________________________________________________________________
Р/с| Бұйым |Үлгісі,|Зауыттық| Баға| Техникалық| Әрі қарай |Ескерту
N | атауы | сызу  | нөмірі |     |  жай-күйі | қолд. тур.|
|       |нөмірі |        |     |           |   белгі   |
___________________________________________________________________

1 |   2    |     3    |    4    |  5 |    6    |   7    |       8
--------------------------------------------------------------------------

1 |   2   |   3   |    4   |  5  |     6     |      7    |    8
___________________________________________________________________