О внесении изменений и дополнений в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 9 декабря 2003 года N 259 "Об утверждении Инструкции по проведению конкурса на замещение вакантной должности частного нотариуса"
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 13 октября 2004 года N 295. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 13 октября 2004 года N 3149. Утратил силу - приказом Министра юстиции РК от 31 марта 2005 года N 101 (V053547)
Во исполнение подпункта 3) пункта 2 статьи 33 Закона Республики Казахстан "О нотариате", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 9 декабря 2003 года N 259 "Об утверждении Инструкции по проведению конкурса на замещение вакантной должности частного нотариуса" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 2614, с изменениями и дополнениями, внесенными приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 15 апреля 2004 года N 100, зарегистрированным в Министерстве юстиции Республики Казахстан 21 апреля 2004 года за N 2812), следующие изменения и дополнения:
в пункте 3 слова "вице-Министра юстиции - Баймаганбетова С.Н." заменить словами "Первого вице-Министра юстиции - Меркель И.Д.";
в Инструкции по проведению конкурса на замещение вакантной должности частного нотариуса, утвержденной указанным приказом:
в пункте 1 слова "устанавливает условия и сроки проведения" заменить словами "детализирует действия территориальных органов юстиции по проведению";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Конкурсный отбор на замещение вакантных должностей частных нотариусов осуществляется из числа лиц, имеющих лицензию на право занятия нотариальной деятельностью и желающих заниматься частной нотариальной практикой.";
в пункте 3 после слова "утверждения" дополнить словами "Министром юстиции Республики Казахстан, в соответствии с подпунктом 7-1) статьи 32 Закона Республики Казахстан "О нотариате" (далее - Закон),";
пункты 4, 5 изложить в следующей редакции:
"4. Сведения об образовавшейся вакансии в Конкурсную комиссию (далее - Комиссия) представляются территориальным органом юстиции в течение пяти дней со дня получения сведений из нотариальной палаты об исключении частного нотариуса из ее рядов и снятия частного нотариуса с учетной регистрации, а также в случае утверждения дополнительной единицы частного нотариуса.
5. Комиссия формируется территориальным органом юстиции совместно с нотариальной палатой.";
пункт 6 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2003 жылғы 9 желтоқсандағы N 259 "Жекеше нотариустың бос орнына орналасу үшін конкурс өткізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2004 жылғы 13 қазандағы N 295 бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 13 қазанда тіркелді. Тіркеу N 3149. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2005 жылғы 31 наурыздағы N 101 бұйрығымен (V053547)
"Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының  33-бабы 2-тармағы 3) тармақшасын орындау барысында бұйырамын:
1. Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2003 жылғы 9 желтоқсандағы N 259 "Жекеше нотариустың бос орнына орналасу үшін конкурс өткізу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы"  бұйрығына  (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2003 жылы 12 желтоқсанда N 2614 болып тіркелген, Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2004 жылғы 15 сәуірдегі N 100  бұйрығымен  енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылы 21 сәуірде N 2812 болып тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
3-тармақта "Әділет вице-министрі C.Н. Баймағанбетовке" деген сөздер "Әділет бірінші вице-министрі И.Д.Меркельге" деген сөздермен ауыстырылсын;
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Жекеше нотариустың бос орнына орналасу үшін конкурс өткізу жөніндегі нұсқаулықта:
1-тармақта "тәртібін, шарттарын және мерзімін белгілейді" деген сөздер "өткізу жөніндегі аумақтық әділет органдарының әрекетін егжей-тегжейлі көрсетеді" деген сөздермен ауыстырылсын:
2-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"2. Жекеше нотариустардың бос орнына орналасуға конкурстық іріктеу нотариаттық қызметпен айналысу құқығына лицензиясы бар адамдар және жеке нотариаттық практикамен айналысқысы келетіндердің арасынан жүзеге асырылады.";
3-тармақта "бірлігін" деген сөзден кейін "Нотариат туралы" Қазақстан Республикасы Заңының (бұдан әрі - Заң)  32-бабы  7-1) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасының Әділет министрі" деген сөздермен толықтырылсын;
4, 5-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Конкурстық комиссияға (бұдан әрі - Комиссия) бос орын құралғаны туралы мәліметті аумақтық әділет органдары нотариаттық палатадан жекеше нотариустың оның қатарынан шығарылғаны және жекеше нотариусты есептік тіркеуден алып тастағаны туралы мәліметті алған күннен бастап, сондай-ақ жекеше нотариустың қосымша бірлігін бекіткен жағдайда бес күн мерзімде ұсынады.
5. Комиссияны аумақтық әділет органы нотариаттық палатамен бірлесе отырып құрады.";
6-тармақ мынадай мазмұнда жазылсын:

"6. Состав Комиссии утверждается территориальным органом юстиции по согласованию с нотариальной палатой.";
пункт 7 исключить;
пункты 8, 9, 10 изложить в следующей редакции:
"8. Территориальный орган юстиции по мере представления им сведений в Комиссию об образовавшейся вакансии, инициирует проведение заседания Комиссии.
9. Организационное обеспечение деятельности Комиссии возлагается на территориальный орган юстиции.
10. Территориальный орган юстиции разрабатывает и утверждает совместно с нотариальной палатой Положение о Комиссии на основании Типового положения о Конкурсной комиссии, разработанного Министерством юстиции совместно с Республиканской нотариальной палатой Республики Казахстан.";
пункты 11, 12, 13 исключить;
пункт 14 изложить в следующей редакции:
"14. Территориальный орган юстиции:
1) публикует объявления о проведении конкурса на занятие вакантной должности частного нотариуса;
2) организует прием документов от лиц, желающих принять участие в Конкурсе (далее - кандидаты);
3) выдает кандидатам решения Комиссии.";
пункт 15, подпункт 1) пункта 16 исключить;
в пункте 16:
подпункт 2) дополнить словами ", в соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 12 Закона";
подпункт 3) дополнить словами ", в соответствии со статьями 41 Уголовного кодекса Республики Казахстан и 52 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях";
подпункт 4) дополнить словами ", в соответствии с абзацем вторым пункта 1 статьи 6 Закона";
подпункт 5) дополнить словами ", в соответствии с абзацем третьим пункта 1 статьи 6 Закона";
подпункт 6) дополнить словами ", в соответствии с абзацем третьим пункта 1 статьи 6 Закона";
в пункте 20:
абзац первый изложить в следующей редакции:
"20. Территориальный орган юстиции в течении тридцати календарных дней со дня опубликования объявления принимает заявления кандидатов в Комиссию по типовой форме, согласно приложению к настоящей Инструкции, а также следующие документы:";
в подпункте 3) слова "нотариально засвидетельствованная" исключить;
в пункте 21 слова "Кандидат вправе представить" заменить словами "территориальный орган юстиции принимает", слово "его" исключить, после слова "репутации" дополнить словом "кандидата";

"6. Комиссия құрамын аумақтық әділет органы нотариаттық палатаның келісімі бойынша бекітеді.";
7-тармақ алынып тасталсын;
8, 9, 10-тармақтар мынадай редакцияда жазылсын:
"8. Аумақтық әділет органы бос орындар туралы мәліметтерін Комиссияға ұсынуына қарай Комиссия отырысын өткізуге бастамашылық етеді.
9. Комиссия қызметін ұйымдастыруды қамтамасыз ету аумақтық әділет органына жүктеледі.
10. Аумақтық әділет органы нотариаттық палатамен бірлесе отырып, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі Республикалық нотариаттық палатасымен бірлесе отырып әзірленген Конкурстық комиссиясы туралы Үлгі ережесінің негізінде Комиссия туралы ережені әзірлейді және бекітеді.";
11, 12, 13-тармақтар алынып тасталсын;
14-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"14. Аумақтық әділет органы:
1) жекеше нотариустың бос орынына орналасу үшін конкурс өткізу туралы хабарландыруды жариялайды;
2) Конкурсқа қатысуға ниет білдірген адамдардан (бұдан әрі - үміткерлер) құжаттарды қабылдауды ұйымдастырады;
3) үміткерлерге Комиссия шешімін береді."
15-тармақ, 16-тармақтың 1) тармақшасы алынып тасталсын;
16-тармақта:
2) тармақша "заңнамада" деген сөздің алдынан "Заңның 12-бабының 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес" деген сөздермен толықтырылсын;
3) тармақша "заңды" деген сөздің алдынан "Қазақстан Республикасының Қылмыстық кодексінің  41-бабына  және Қазақстан Республикасының Әкімшілік құқық бұзушылық туралы кодексінің  52-бабына  сәйкес" деген сөздермен толықтырылсын;
4) тармақша "өтелмеген" деген сөздің алдынан "Заңның  6-бабының  1-тармақшасының екінші абзацына сәйкес" деген сөздермен толықтырылсын;
5) тармақша "өзіне қатысты" деген сөздердің алдынан "Заңның  6-бабының  1-тармағының үшінші абзацына сәйкес" деген сөздермен толықтырылсын;
6) тармақша "лицензиясы" деген сөздің алдынан "Заңның  6-бабының  1-тармағының үшінші абзацына сәйкес" деген сөздермен толықтырылсын;
20-тармақта:
бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"20. Аумақтық әділет органы хабарландыру жарияланған күннен бастап отыз күнтізбелік күн ішінде үміткерлердің өтініштерін Комиссияға үлгі нысан бойынша, осы Ереженің қосымшасына сәйкес мынадай құжаттарды қабылдайды:"
3) тармақшада "нотариалды куәландырылған" деген сөздер алынып тасталсын;
21-тармақша қазақша мәтінде мынадай толық редакцияда жазылсын:
"21. Аумақтық әділет органы біліміне, жұмыс тәжірибесіне, кәсіби деңгейі мен үміткердің беделіне (біліктілігін арттыруы, ғылыми дәреже мен атақ берілгені туралы құжаттардан көшірмелер, мінездемелер, ұсынымдар, ғылыми жарияланымдар және т.б.) қатысты қосымша ақпарат қабылдайды."

пункты 24, 25, 26 исключить;
в пункте 27 после слова "извещаются" дополнить словами "территориальным органом юстиции";
в пункте 28:
в абзаце первом слово "Комиссией" заменить словами "территориальным органом юстиции";
в абзаце втором слова "Комиссия обязана выдать" заменить словами "территориальный орган юстиции выдает", после слова "решение" дополнить словом "Комиссии";
пункты 29, 30, 31 исключить;
пункт 32 дополнить словами ", в соответствии с подпунктом 7) пункта 1 и подпунктом 3) пункта 2 статьи 33 Закона";
в пункте 33 после слова "должности," слово "Комиссией" заменить словами "территориальным органом юстиции";
пункт 34 изложить в следующей редакции:
"34. Территориальный орган юстиции не вправе препятствовать повторному участию в последующих конкурсах кандидату, не прошедшему конкурсный отбор на вакантную должность частного нотариуса.";
главу 4 исключить;
в приложении слово "Заявление" заменить словами "Типовое заявление".
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации.
Министр

24, 25, 26-тармақтар алынып тасталсын;
27-тармақ қазақша мәтінде мынадай толық редакцияда жазылсын:
"27. Конкурсқа қатысуға жіберілген үміткерлерге аумақтық әділет органы Конкурстың өткізілуіне дейінгі он күннен кешіктірмей Конкурсқа жіберілуі туралы, сонымен қатар әңгімелесудің өтетін жері, күні мен уақыты туралы жазбаша хабарлайды.";
28-тармақта:
бірінші абзацта "Комиссия" деген сөз "аумақтық әділет органы" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацта "Комиссия" деген сөз "аумақтық әділет органы" деген сөздермен, "беруге міндетті" деген сөздер "береді" деген сөзбен "дәлелденген шешімді" деген сөздер "Комиссияның дәлелденген шешімін" деген сөздермен ауыстырылсын;
29, 30, 31-тармақтар алынып тасталсын;
32-тармақ "жекеше" деген сөздің алдынан "Заңның  33-бабы  1-тармағының 7) тармақшасына және 2-тармағының 3) тармақшасына сәйкес" деген сөздермен толықтырылсын;
33-тармақта "Комиссия" деген сөз "аумақтық әділет органы" деген сөздермен ауыстырылсын;
34-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Аумақтық әділет органы жекеше нотариустың бос лауазымына конкурстық іріктеуден өтпеген үміткерге кейінгі конкурстарға қайталама қатысуға кедергі келтіруге құқығы жоқ.";
4-тарау алынып тасталсын;
қосымшада "Өтініш" деген сөз "Үлгі өтініш" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап күшіне енеді.
Қазақстан Республикасының
Әділет министрі