О внесении изменений в постановление Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 12 июня 1998 года N 7 "Об утверждении Правил лицензирования деятельности по управлению портфелем ценных бумаг, Инструкции о порядке расчета и применения пруденциальных нормативов для организаций, осуществляющих деятельность по управлению портфелем ценных бумаг", зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под N 530
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 сентября 2004 года N 267. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан от 8 ноября 2004 года N 3200. Утратило силу - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 декабря 2004 года N 373 (порядок введения в действие см. п.2 V043400)
В соответствии с подпунктом 11) пункта 2 статьи 3,  статьей 49  Закона Республики Казахстан "О рынке ценных бумаг" и подпунктом 5) пункта 1  статьи 9  Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций", в целях обеспечения финансовой устойчивости организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 12 июня 1998 года N 7 "Об утверждении Правил лицензирования деятельности инвестиционных фондов в качестве субъектов инвестиционной деятельности на рынке ценных бумаг, Правил лицензирования деятельности по управлению портфелем ценных бумаг, Инструкции о порядке расчета и применения пруденциальных нормативов для организаций, осуществляющих деятельность по управлению портфелем ценных бумаг", (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под
N 530, опубликованное в 1998 году в Сборнике нормативных правовых актов по рынку ценных бумаг в Республике Казахстан, том 2, с изменениями, утвержденными  постановлением  Правления Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам от 30 сентября 2000 года N 82 "О внесении изменений в некоторые нормативные правовые акты Национальной комиссии Республики Казахстан по ценным бумагам", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 1254) следующие изменения:
в заголовке слова ", Инструкции о порядке расчета и применения пруденциальных нормативов для организаций, осуществляющих деятельность по управлению портфелем ценных бумаг" исключить;
в пункте 1 слова ", Инструкцию о порядке расчета и применения пруденциальных нормативов для организаций, осуществляющих деятельность по управлению портфелем ценных бумаг" исключить;
в пункте 2 слова "и Инструкция" исключить;
приложение "Инструкция о порядке расчета и применения пруденциальных нормативов для организаций, осуществляющих деятельность по управлению портфелем ценных бумаг" (зарегистрированная в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под N 530) исключить.

Қазақстан Республикасының Бағалы қағаздар жөніндегі Ұлттық Комиссиясының Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде N 530 тіркелген 1998 жылғы 12-маусымдағы N 7 "Бағалы қағаздардың портфелін басқару қызметін лицензиялау Ережелерін, бағалы қағаздар портфелін басқару қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу және қолдану тәртібі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" қаулысына өзгеріс енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 25 қыркүйектегі N 267 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2004 жылғы 8 қарашада тіркелді. Тіркеу N 3200. Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 373 (V043400) қаулысымен (Қолданысқа ену тәртібін қаулының 2-тармағынан қараңыз).
Қазақстан Республикасының "Бағалы қағаздардың рыногы туралы" Заңының 3-бабының 2-тармағының 11)-тармақшасына, 49-бабына , Қазақстан Республикасының "Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу туралы" Заңының 9-бабының 1-тармағының 5)-тармақшасына сәйкес инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдардың қаржы тұрақтылығын қамтамасыз ету мақсатында Қазақстан Республикасының қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі Агенттік Басқармасы (бұдан әрі - Агенттік) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Ұлттық комиссиясының 1998 жылғы 12-маусымдағы N 7 "Бағалы қағаздардың портфелін басқару қызметін лицензиялау Ережелерін, Бағалы қағаздардың портфелін басқару қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу және қолдану тәртібі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" қаулысына келесі өзгертулер енгізілсін (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 530 нөмірімен тіркелген, 1998 жылы Қазақстан Республикасындағы бағалы қағаздардың нарығы бойынша нормативтік құқықтық актілердің Жинағында жарияланған, 2-том, Қазақстан Республикасы Ұлттық комиссия Басқармасының 2000 жылғы 30-қыркүйектегі N 82 "Қазақстан Республикасы Ұлттық комиссиясының кейбір нормативтік құқықтық актілеріне өзгертулер енгізу туралы" Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 1254 нөмірімен тіркелген қаулысымен бекітілген өзгертулерімен):
тақырыптағы ", Бағалы қағаздардың портфелін басқару қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу және қолдану туралы Нұсқаулықты" деген сөздер алынып тасталсын.
1-тармақтағы ", Бағалы қағаздардың портфелін басқару қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу және қолдану туралы Нұсқаулықты" деген сөздер алынып тасталсын.
2-тармақтағы "және Нұсқаулық" деген сөз алынып тасталсын.
"Бағалы қағаздардың портфелін басқару қызметін жүзеге асыратын ұйымдарға арналған пруденциалдық нормативтерді есептеу және қолдану туралы Нұсқаулық" (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу Тізілімінде N 530 тіркелген) қосымшасы алынып тасталсын.

2. Настоящее постановление вводится в действие со дня введения в действие  постановления  Правления Агентства Республики Казахстан от 25 сентября 2004 года N 266 "Об установлении пруденциального норматива для организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем, утверждении Правил расчета пруденциального норматива для
организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем, и предоставления отчетов о его выполнении".
3. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, объединения юридических лиц "Ассоциация Финансистов Казахстана", организаций, осуществляющих управление инвестиционным портфелем.
4. Департаменту по обеспечению деятельности (Несипбаев Р.Р.) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан принять меры к официальному опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель

2. Бұл қаулы Қазақстан Республикасы Агенттік Басқармасының 25 қыркүйек 2004 жылғы N 266 "Инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға пруденциалдық нормативті белгілеу туралы, инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға пруденциалдық нормативтерді есептеу және оның орындалғандығы туралы есептерді ұсыну Ережелерін бекіту туралы" қаулысы күшіне енгізілген күннен бастап күшіне енеді.
3. Агенттіктің Cтратегия және талдау Департаменті (Еденбаев Е.С.):
1) Агенттіктің Заң Департаментімен бірге (Байсынов М.Б.) Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде осы қаулыны мемлекеттік тіркеуге алу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде мемлекеттік тіркеуге алынған күннен бастап он күндік мерзімнің ішінде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан тізілім ұстаушылар ассоциациясы" заңды тұлғалар бірлестігіне, инвестициялық портфельді басқаруды жүзеге асыратын ұйымдарға хабарласын.
4. Агенттіктің қызметін қамтамасыз ету Департаменті (Несіпбаев Р.Р.) Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде мемлекеттік тіркеуге алынған күннен бастап он күндік мерзімнің ішінде осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға