О внесении изменений и дополнений в приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 30 июля 2003 года № 289 "Об утверждении Инструкции по составлению и представлению отчета о ходе реализации бюджетной программы", зарегистрированный за № 2448
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 октября 2004 года № 366. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 ноября 2004 года № 3201. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 15 июня 2010 года № 287
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 15.06.2010 № 287 (вводится в действие с 23.07.2010).
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ и.о. Министра финансов Республики Казахстан от 30 июля 2003 года N 289 "Об утверждении Инструкции по составлению и представлению отчета о ходе реализации бюджетной программы" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2448) следующие изменения и дополнения:
в названии:
слово "Инструкции" заменить словом "Правил";
слово "ходе" исключить;
в тексте:
преамбулу приказа изложить в следующей редакции:
"В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2004 года N 779 "Об утверждении Правил проведения оценки эффективности бюджетных программ" ПРИКАЗЫВАЮ: ";
в пункте 1:
слова "прилагаемую Инструкцию" заменить словами "прилагаемые Правила";
слово "ходе" исключить;
в Инструкции по составлению и представлению отчета о ходе реализации бюджетной программы, утвержденной указанным приказом:
в названии:
слово "Инструкция" заменить словом "Правила";
в названии, по всему тексту, а также в приложении к указанной Инструкции слово "ходе" исключить;
пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Настоящие Правила разработаны в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан, постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 июля 2004 года N 779 "Об утверждении Правил проведения оценки эффективности бюджетных программ" и определяют порядок составления и представления отчета о реализации бюджетной программы.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Периодический отчет о реализации бюджетной программы представляется по итогам первого, второго, третьего кварталов нарастающим итогом с начала года и по итогам финансового года. Годовой отчет о реализации бюджетной программы представляется с учетом оценки ее эффективности.";
в пункте 6:
после слова "программы" дополнить словами "за первый, второй и третий кварталы текущего финансового года";
слово "приложению" дополнить цифрой "1";

"Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру барысы туралы есептi жасау және беру жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрі м.а. N 2448 болып тіркелген 2003 жылғы 30 шілдедегі N 289 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы министрінің 2004 жылғы 12 қазандағы N 366 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 8 қарашада тіркелді. Тіркеу N 3201. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 15 маусымдағы N 287 Бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.06.15 N 287 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне сәйкес БҰЙЫРАМЫН :
1. "Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру барысы туралы есептi жасау және беру жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрі м.а. 2003 жылғы 30 шілдедегі N 289 бұйрығына(Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2448 болып тіркелді) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
атауында:
"нұсқаулықты" деген сөз "ережені" деген сөзбен ауыстырылсын;
"барысы" деген сөз алынып тасталсын;
мәтінде:
бұйрықтың преамбуласы мынадай редакцияда жазылсын:
"Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне , "Бюджеттiк бағдарламалардың тиiмділігін бақылауды жүргiзу epeжeciн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 21 шілдедегі N 779 қаулысына сәйкес БҰЙЫРАМЫН :";
1-тармақта:
"нұсқаулық" деген сөз "ереже" деген сөзбен ауыстырылсын;
"барысы" деген сөз алынып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру барысы туралы есептi жасау және беру жөнiндегi нұсқаулыққа:
атауында:
"нұсқаулық" деген сөз "ереже" деген сөзбен ауыстырылсын;
атауында, мәтінде, көрсетілген Нұсқаулыққа қосымшада "барысы" деген сөз алынып тасталсын;
1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Осы Ереже "Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, "Бюджеттiк бағдарламалардың тиiмділігін бақылауды жүргiзу epeжeciн бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 21 шілдедегі N 779 қаулысына сәйкес әзiрлендi және бюджеттік бағдарламаны іске асыру барысы туралы есепті жасау және беру тәртібін анықтайды.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"Бюджеттік бағдарламаны іске асыру туралы мерзімді есеп жыл басына бастап өспелі жиынмен бірінші, екінші, үшінші тоқсандар қорытындысы және қаржы жылының қорытындысы бойынша беріледі. Бюджеттік бағдарламаны іске асыру туралы жылдық есеп оның тиімділігін бағалауды ескеріп беріледі.";
6-тармақта:
"туралы" деген сөзден кейін "ағымдағы қаржы жылының бірінші, екінші және үшінші тоқсандарына арналған" деген сөздермен толықтырылсын;
"қосымшаға" деген сөз "1-қосымшаға" деген сөзбен ауыстырылсын;

в подпункте 6) пункта 7 слова "утвержденному (уточненному)" заменить словом "исполняемому";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Годовой отчет о реализации бюджетной программы с учетом оценки ее эффективности составляется по форме согласно приложению 2.
Администраторами бюджетных программ оценка эффективности бюджетных программ проводится в порядке, установленном Правительством Республики Казахстан.";
в пункте 10:
слова "реализации бюджетных программ в соответствии с паспортами бюджетных программ" заменить словами "реализации бюджетной программы с учетом оценки ее эффективности";
слова "не позднее 1 апреля" заменить словами "до 1 февраля";
в приложении к указанной Инструкции:
слово "Инструкции" заменить словом "Правилам";
в отчете о ходе реализации бюджетной программы:
дополнить графой 9 следующего содержания:
"Сумма недоосвоения бюджетных средств за отчетный период (гр.8-гр.6)";
графу 9 "Примечания" считать десятой.
2. Департаменту исполнения государственного бюджета:
обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан принять меры по официальному опубликованию настоящего приказа.
3. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2005 года.
Министр
Приложение
к Приказу Министра финансов
Республики Казахстан
от 12 октября 2004 года N 366
"О внесении изменений и дополнений
в приказ и.о. Министра финансов
Республики Казахстан
от 30 июля 2003 года N 289
"Об утверждении Инструкции по
составлению и представлению отчета
о ходе реализации бюджетной программы"
Приложение 2
к Правилам по составлению и
представлению отчета
о ходе реализации
бюджетной программы
Годовой отчет
о реализации бюджетной программы с
учетом оценки ее эффективности
Администратор программы __________________________________
Наименование бюджетной программы__________________________
Нормативный правовой акт,
которым утвержден паспорт бюджетной программы_____________
Стоимость бюджетной программы_____________________________
Текущая бюджетная, бюджетная программа развития/
инвестиционный проект ____________________________________
Отчетный период __________________________________________
Единица измерения тыс. тенге
1. Оценка эффективности управления бюджетной программой___________________
__________________________________________________________________________
Код адми- |Код про-|Код под- |Наименование|Мероприятия, работы, услуги,   |
нистратора|граммы  |программы|подпрограммы|запланированные на отчетный год|
__________|________|_________|____________|_______________________________|
1     |    2   |     3   |      4     |              5                |
__________|________|_________|____________|_______________________________|
__________|________|_________|____________|_______________________________|
__________|________|_________|____________|_______________________________|
Продолжение таблицы
__________________________________________________________________________
Суммы, запла-|Мероприятия,   |Суммы израс- |Отклонение (+/-) |Причины не- |
нированные на|работы, услуги,|ходованные за|кассового испол- |выполнения  |
отчетный год |выполненные за |отчетный год |нения от суммы   |предусмот-  |
|отчетный год   |(кассовое    |исполненного     |ренных меро-|
|               |исполнение)  |плана за отчетный|приятий и   |
|               |             |год (гр.8-гр.6)  |недоосвоения|
|               |             |                 |бюджетных   |
|               |             |                 |средств     |
_____________|_______________|_____________|_________________|____________|
6      |       7       |      8      |         9       |      10    |
_____________|_______________|_____________|_________________|____________|
_____________|_______________|_____________|_________________|____________|
_____________|_______________|_____________|_________________|____________|

7-тармақтың 6) тармақшасында "бекітілген (нақтыланған)" деген сөздер "атқарылатын" деген сөзбен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 7-1-тармақпен толықтырылсын:
"7-1. Тиімділігін бағалауды ескеріп бюджеттік бағдарламаны іске асыру туралы жылдық есеп 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады.
Бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері Қазақстан Республикасының Үкіметі белгілеген тәртіппен бюджеттік бағдарламалардың тиімділігін бағалауды өткізеді.";
10-тармақта:
"Бюджеттік бағдарламаларды іске асыру", "бюджеттік бағдарламалардың паспорттарына сәйкес" деген сөздер тиісінше "Бюджеттік бағдарламаны іске асыру", "тиімділігін бағалауды ескеріп," деген сөздермен ауыстырылсын;
"1 сәуірден кешіктірмей" деген сөздер "1 ақпанға дейін" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген Нұсқаулыққа қосымшада:
"нұсқаулыққа" деген сөз "ережеге" деген сөзбен ауыстырылсын;
Бюджеттік бағдарламаны іске асыру барысы туралы есепте:
мынадай мазмұндағы 9-бағанмен толықтырылсын:
"Есептік кезеңдегі бюджет қаражаттарының игерілмеген сомасы (8-бағ.-6-бағ.)";
"Ескерту" деген 9-баған оныншы болып есептелсін.
2. Мемлекеттік бюджеттің атқарылуы департаменті:
осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап он күн мерзімде осы бұйрықтың ресми жариялануы жөнінде шаралар қабылдасын.
3. Осы бұйрық және 2005 жылдың 1 қаңтарынан бастап күшіне енеді.
Министр
"Бюджеттiк бағдарламаны iске
асыру барысы туралы есептi жасау
және беру жөнiндегi нұсқаулықты
бекiту туралы" Қазақстан Республикасы
Қаржы министрі м.а. 2003 жылғы
30 шілдедегі N 289 бұйрығына
өзгерістер мен толықтырулар енгізу
туралы" Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2004 жылғы 12 қазандағы N 366
бұйрығына қосымша
Бюджеттiк бағдарламаны iске асыру
туралы есептi жасау және беру
жөнiндегi ережеге
2-қосымша
Тиімділігін бағалауды ескеріп бюджеттік
бағдарламаны іске асыру туралы жылдық есеп
Бағдарламаның әкімшісі _________________________________________
Бюджеттік бағдарламаның атауы __________________________________
Бюджеттік бағдарламаның паспорты
бекітілген нормативтік құқықтық акті ___________________________
Бюджеттік бағдарламаның құны ___________________________________
Ағымдағы бюджеттік, бюджеттік даму
бағдарламасы/инвестициялық жоба ________________________________
Есептік кезең __________________________________________________
Өлшем бірлігі мың теңге
1. Бюджеттік бағдарламаны басқарудың тиімділігін бағалау ________
____________________________________________________________________
Әкім.|Бағ.|Кіші|Кіші |Есептік|Есеп.|Есептік|Есептік|Есептік|Көздел.
шінің|дар.|бағ.|бағ. |жылға  |тік  |жылда  |жылда  |жылда  |ген
коды |ла. |дар.|дар. |жоспар.|жылға|орын.  |жұмсал.|атқа.  |іс-шара.
|ма. |ла. |лама.|ланған |жос. |далған |ған    |рылған |лардың
|ның |ма. |ның  |іс-ша. |пар. |іс-ша. |сома   |жоспар.|орындал.
|коды|ның |атауы|ралар, |лан. |ралар, |(касса.|дың со.|мау және
|    |коды|     |жұмыс. |ған  |жұмыс. |лық ат.|масының|бюджет.
|    |    |     |тар,   |сома |тар,   |қару)  |касса. |тік
|    |    |     |қызмет |     |қызмет |       |лық ат.|қаражат.
|    |    |     |көрсе. |     |көрсе. |       |қарудың|тардың
|    |    |     |лер    |     |тулер  |       |ауытқуы|игеріл.
|    |    |     |       |     |       |       |(+/-)  |меу
|    |    |     |       |     |       |       |(8-бағ.|себеп.
|    |    |     |       |     |       |       |-6-бағ.)тері
_____|____|____|_____|_______|_____|_______|_______|_______|________
1  |  2 |  3 |  4  |   5   |  6  |   7   |   8   |   9   |   10
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________

2. Оценка экономической эффективности реализации
бюджетной программы_______________________________________________________
3. Оценка качества реализации бюджетной программы ________________________
4. Оценка результативности бюджетной программы____________________________
5. Дополнительные показатели оценки эффективности
бюджетной программы ______________________________________________________
Руководитель администратора _________________________ ___________________
бюджетных программ                  (подпись)       (расшифровка подписи)
М.П.
Руководитель финансовой службы ___________________ ______________________
(подпись)      (расшифровка подписи)

2. Бюджеттік бағдарламаны іске асырудың
экономикалық тиімділігін бағалау   _______________________________
3. Бюджеттік бағдарламаны іске асырудың
сапасын бағалау __________________________________________________
4. Бюджеттік бағдарламаның нәтижелілігін
бағалау __________________________________________________________
5. Бюджеттік бағдарламаның тиімділігін
бағалаудың қосымша көрсеткіштері _________________________________
Бюджеттік бағдарламалардың _________  ______________________
әкімшісінің басшысы         (қолы)      (қолды таратып жазу)
М.О.
Қаржылық қызмет басшысы ____________  ______________________
(қолы)      (қолды таратып жазу)