Об утверждении Правил представления органами юстиции информации по регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним в кредитные бюро на основании заключаемых с ними договоров
Приказ Министра юстиции Республики Казахстан от 28 октября 2004 года N 316. Зарегистрирован Министерством юстиции Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 3203. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 22 апреля 2010 года № 132
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра юстиции РК от 22.04.2010 № 132.
Сноска. Заголовок с изменениями - приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 10 апреля 2007 года  N 107 .
Согласован:
Председателем Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка
и финансовых организаций
28 октября 2004 года
В целях реализации  Закона Республики Казахстан "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила представления органами юстиции информации по регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним в кредитные бюро на основании заключаемых с ними договоров.
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 10 апреля 2007 года  N 107 .
2. Настоящий приказ вступает в силу со дня его государственной регистрации.
Министр
Утверждены
приказом Министра юстиции
Республики Казахстан
от 28 октября 2004 года N 316
Правила
представления органами юстиции информации по регистрации
прав на недвижимое имущество и сделок с ним в кредитные бюро
на основании заключаемых с ними договоров
Сноска. Заголовок с изменениями - приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 10 апреля 2007 года  N 107 .
1. Правила представления органами юстиции информации по регистрации прав на недвижимое имущество и сделок с ним в кредитные бюро на основании заключаемых с ними договоров (далее - Правила) разработаны в соответствии с  Законом Республики Казахстан "О кредитных бюро и формировании кредитных историй в Республике Казахстан" (далее - Закон).
Сноска. В пункт 1 внесены изменения - приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 10 апреля 2007 года  N 107 .
2. Настоящими Правилами устанавливается порядок и условия представления органами юстиции, осуществляющими регистрацию прав на недвижимое имущество и сделок с ним (далее - регистрирующий орган) в кредитные бюро информации о субъектах кредитных историй в отношении принадлежащих им зарегистрированных прав (обременений прав) на недвижимое имущество (далее - информация).

Әділет органдарының жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді тіркеу жөніндегі ақпаратты кредиттік бюроға олармен жасалған шарттардың негізінде ақпарат беру ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2004 жылғы 28 қазандағы N 316 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2004 жылғы 11 қарашада тіркелді. Тіркеу N 3203. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Әділет министрінің м.а. 2010 жылғы 22 сәуідегі № 332 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Әділет министрінің м.а. 2010.04.22 № 332 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.) бұйрығымен.
Ескерту. Тақырыпқа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2007 жылғы 10 сәуірдегі N  107 бұйрығымен.
Келісілді:
Қазақстан Республикасының
Қаржы рыногын және қаржылық
ұйымдарды реттеу мен қадағалау
жөніндегі агенттігінің Төрағасы
2004 жылғы 29 қазан
"Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" Қазақстан Республикасының  Заңын іске асыру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Әділет органдарының жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді тіркеу жөніндегі ақпаратты кредиттік бюроға олармен жасалған шарттардың негізінде ақпарат беру ережесі бекітілсін.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2007 жылғы 10 сәуірдегі N  107 бұйрығымен.
2. Осы бұйрық мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің
2004 жылғы 28 қазандағы
N 316 бұйрығымен
бекітілген
Әділет органдарының жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді тіркеу жөніндегі ақпаратты кредиттік бюроға олармен жасалған
шарттардың негізінде ақпарат беру ережесі
Ескерту. Тақырыпқа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2007 жылғы 10 сәуірдегі N  107 бұйрығымен.
1. Әділет органдарының жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді тіркеу жөніндегі ақпаратты кредиттік бюроға олармен жасалған шарттардың негізінде ақпарат ұсыну ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Қазақстан Республикасындағы кредиттік бюролар және кредиттік тарихты қалыптастыру туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына (бұдан әрі - Заң) сәйкес әзірленді.
Әділет органдарының жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді тіркеу жөніндегі ақпаратты
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2007 жылғы 10 сәуірдегі N  107 бұйрығымен.
2. Осы Ереже жылжымайтын мүлікке құқықтарды және онымен жасалатын мәмілелерді тіркеуді жүзеге асыратын әділет органдарының (бұдан әрі - тіркеуші органдар) оларға тиесілі жылжымайтын мүлікке тіркелген құқықтарға (құқықтық ауыртпалықтары) қатысты кредиттік тарих субъектілері туралы ақпаратты (бұдан әрі - ақпарат) кредиттік бюроға берудің тәртібі мен шарттарын белгілейді.

Сноска. В пункт 2 внесены изменения - приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 10 апреля 2007 года  N 107 .
3. Предоставление информации регистрирующим органом осуществляется бесплатно.
Сноска. Пункт 3 в редакции - приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 10 апреля 2007 года  N 107 .
4.  исключен
Сноска. Пункт 4 исключен - приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 10 апреля 2007 года  N 107 .
5.  исключен
Сноска. Пункт 5 исключен - приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 10 апреля 2007 года  N 107 .
6. Информация, предоставляемая регистрирующими органами в кредитные бюро, должна содержать сведения:
1) для физических лиц - фамилию, имя, отчество, дату рождения, местожительство, наименование и реквизиты документа, удостоверяющего личность, регистрационный номер налогоплательщика, сведения о регистрации прав на недвижимое имущество и об обременении этих прав;
2) для юридических лиц - наименование, организационно-правовую форму, юридический адрес, номер и дату государственной регистрации в качестве юридического лица, регистрационный номер налогоплательщика, банковские реквизиты, сведения о регистрации прав на недвижимое имущество и об обременении этих прав.
Информация может быть дополнена по согласованию между регистрирующим органом и кредитным бюро на основании заключаемого ими договора о предоставлении информации, если это не противоречит требованиям, установленным законодательством Республики Казахстан.
7. Информация предоставляется регистрирующими органами в кредитные бюро на электронном носителе, за исключением случаев, если договором предусмотрено предоставление информации на бумажном носителе.
8. В случае, если искажение полученной кредитным бюро информации произошло вследствие технических ошибок регистрирующего органа или кредитного бюро, вследствие иных действий или бездействия их сотрудников, то регистрирующий орган обязан предоставить достоверную информацию в кредитное бюро в течение 5 рабочих дней с момента получения сведений об обнаружении искажении информации.
9. При наличии разногласий по предоставлению информации споры рассматриваются в судебном порядке.

Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2007 жылғы 10 сәуірдегі N  107 бұйрығымен.
3. Тіркеуші органдардың ақпарат ұсынуы тегін жүзеге асырылады.
Ескерту. 3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Әділет министрінің 2007 жылғы 10 сәуірдегі N  107 бұйрығымен.
4.  алынып тасталды
Ескерту. 4-тармақ алынып тасталды - ҚР Әділет министрінің 2007 жылғы 10 сәуірдегі N  107 бұйрығымен.
5.  алынып тасталды
Ескерту. 5-тармақ алынып тасталды - ҚР Әділет министрінің 2007 жылғы 10 сәуірдегі N  107 бұйрығымен.
6. Тіркеуші органдардың кредиттік бюроға ұсынатын ақпараттары мынадай мәліметтерді:
1) жеке тұлғалар үшін - тегі, аты, әкесінің аты, туған күні мен жылы, тұратын жері, жеке басын куәландыратын құжаттың атауы мен деректемелері, салық төлеушінің тіркеу нөмірі, жылжымайтын мүлікке құқықтарды тіркеу туралы және осы құқықтарға ауыртпалықтар туралы мәліметті;
2) заңды тұлғалар үшін - атауы, ұйымдық-құқықтық нысаны, заңды мекен-жайы, заңды тұлға ретінде мемлекеттік тіркелген нөмірі және күні, салық төлеушінің тіркеу нөмірі, банктік деректемелері, жылжымайтын мүлікке меншік құқықтарды тіркеу туралы және осы құқықтардың ауыртпалықтары туралы мәліметті қамтуы тиіс.
Ақпарат тіркеуші орган мен кредиттік бюроның арасындағы келісім бойынша, егер ол Қазақстан Республикасының заңнамасында белгіленген талаптарға қайшы келмесе, ақпарат ұсыну туралы олармен жасалған шарттың негізінде толықтырылуы мүмкін.
7. Егер, шарттағы ақпаратты қағаз тасымалдағышында беру көзделген жағдайларды қоспағанда, тіркеуші органдар ақпаратты кредиттік бюроға электрондық тасымалдағышпен ұсынады.
8. Егер, кредиттік бюро алған ақпарат тіркеуші органның немесе кредиттік бюроның жіберген техникалық қателерінің салдарынан, олардың қызметкерлерінің өзге де іс-әрекетінен немесе әрекетсіздігінен бұрмаланған жағдайларда тіркеуші органдар ақпараттың бұрмаланғаны анықталғаны туралы мәліметті алған күннен бастап 5 жұмыс күні ішінде кредиттік бюроға шынайы ақпарат беруге міндетті.
9. Ақпаратты ұсыну жөнінде келіспеушіліктер болса, даулар сот тәртібімен қаралады.