Об установлении перечня основных документов, подлежащих хранению, и сроков их хранения в накопительных пенсионных фондах
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 декабря 2004 года N 377. Зарегистрировано Министерством юстиции Республики Казахстан 4 февраля 2005 года N 3422. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 196
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.
В соответствии с требованиями пункта 3 статьи 49 Закона Республики Казахстан "О пенсионном обеспечении в Республике Казахстан", Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Установить перечень основных документов, подлежащих хранению, и сроки их хранения в накопительных пенсионных фондах согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Со дня введения в действие настоящего постановления признать утратившим силу приказ Комитета по регулированию деятельности накопительных пенсионных фондов Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 23 августа 2000 года № 92-П "Об утверждении Инструкции о порядке документирования, управления документацией, организации и сроках хранения документов в накопительных пенсионных фондах" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан под № 1249, опубликованный в 2001 году в Сборнике нормативных правовых и нормативных актов по рынку ценных бумаг Республики Казахстан", том 4).
4. Департаменту надзора за субъектами рынка ценных бумаг и накопительными пенсионными фондами (Токобаев Н.Т.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня принятия настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", Объединения юридических лиц "Ассоциация пенсионных фондов" и накопительных пенсионных фондов.
5. Департаменту по обеспечению деятельности Агентства (Несипбаев Р.Р.) принять меры к публикации настоящего постановления в официальных печатных изданиях.

Жинақтаушы зейнетақы қорларында сақталуға жататын негізгі құжаттардың тізбесін және олардың сақталу мерзімдерін белгілеу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2004 жылғы 27 желтоқсандағы N 377 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 4 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 3422. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 22 қазандағы 196 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасында зейнетақымен қамсыздандыру туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 49-бабының 3-тармағының талаптарына сәйкес Қазақстан Республикасының қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Осы қаулының қосымшасына сәйкес жинақтаушы зейнетақы қорларында сақталуға жататын негізгі құжаттардың тізбесі және олардың сақталу мерзімдері белгіленсін.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Осы қаулы қолданысқа енген күннен бастап Қазақстан Республикасының Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігінің жинақтаушы зейнетақы қорларының қызметін реттеу жөніндегі комитетінің "Жинақтаушы зейнетақы қорларындағы құжаттамалау, құжаттаманы басқару, құжаттарды ұйымдастыру және сақталу мерзімдерінің тәртібі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" 2000 жылғы 23-тамыздағы N 92-П бұйрығы өзінің күшін жояды (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1249 тіркелген, Қазақстан Республикасының бағалы қағаздар рыногы бойынша нормативтік және нормативтік құқықтық жинағында 2001 жылы жарияланған, 4-том).
4. Бағалы қағаздар рыногының субъектілерін және жинақтаушы зейнетақы қорларын қадағалау департаменті (Тоқобаев Н.Т.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы қабылданған күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне, "Зейнетақы қорлары қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне және жинақтаушы зейнетақы қорларына жіберсін.
5. Агенттіктің қызметін қамтамасыз ету департаменті (Несіпбаев Р.Р) осы қаулыны ресми баспасөз құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.

6. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Приложение к
постановлению Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка
финансовых организаций
от 27 декабря 2004 года № 377
ПЕРЕЧЕНЬ
основных документов, подлежащих хранению, и сроков
их хранения в накопительных пенсионных фондах (далее - НПФ)
статьи
Виды документов
Срок хранения документов
Примечание
В цент
ральном органе НПФ
в филиалах
и предста
витель
ствах НПФ
1
2
3
4
5
1. УЧЕТ И ОТЧЕТНОСТЬ
1
Статистические отчеты и таблицы по деятельности НПФ, его филиалов и представительств:
1 При отсутствии годовых отчетов - постоянно.
2 При отсутствии годовых, полугодовых отчетов - постоянно.
3 При отсутствии годовых, полугодовых, квартальных отчетов - постоянно.
Cводные годовые отчеты и отчеты с большей периодичностью;
Постоянно
-
годовые отчеты и отчеты с большей периодичностью;
Постоянно
10 лет
полугодовые отчеты;
5 лет 1
5 лет
квартальные отчеты;
5 лет 2
5 лет
месячные отчеты.
1 год 3
1 год
2
Отчеты исполнительного органа НПФ, его филиалов и представительств:
1 При отсутствии годовых отчетов - постоянно.
2 При отсутствии годовых отчетов - 10 лет.
3 При отсутствии годовых, полугодовых отчетов - постоянно.
4 При отсутствии годовых, полугодовых отчетов - 10 лет.
5 При отсутствии годовых, полугодовых,
квартальных отчетов - 10 лет.
6 При отсутствии годовых, полугодовых, квартальных отчетов - 10 лет.
Cводные годовые отчеты и отчеты с большей периодичностью;
Постоянно
-
годовые отчеты и отчеты с большей периодичностью;
Постоянно
10 лет
полугодовые отчеты;
5 лет 1
5 лет 2
квартальные отчеты;
5 лет 3
5 лет 4
месячные отчеты.
3 года 5
3 года 6
3
Отчеты структурных подразделений НПФ:
годовые отчеты;
5 лет
полугодовые отчеты;
5 лет
квартальные отчеты;
5 лет
месячные отчеты
3 года
4
Заключения по отчетам:
1 При отсутствии годовых отчетов - постоянно.
2 При отсутствии годовых отчетов - 10 лет.
годовым;
Постоянно
10 лет
квартальным.
5 лет 1
5 лет 2
5
Бухгалтерские отчеты и балансы НПФ, его филиалов и представительств и пояснительные записки к ним:
1 При отсутствии годовых отчетов - постоянно.
2 При отсутствии годовых отчетов - 10 лет.
сводные годовые;
Постоянно
-
годовые;
Постоянно
10 лет
квартальные.
5 лет 1
5 лет 2
6
Передаточные, разделительные, ликвидационные балансы и приложения, объяснительные записки к ним.
Постоянно
10 лет
7
Аналитические таблицы по разработке и анализу годовых отчетов и балансов
Постоянно
5 лет
8
Переписка c уполномоченным органом по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций об утверждении и уточнении балансов и отчетов.
3 года
3 года
9
Переписка о сроках представления бухгалтерской и финансовой отчетности
1 год
1 год
10
Первичные документы и приложения к ним, зафиксировавшие факт совершения хозяйственной операции и явившиеся основанием для бухгалтерских записей.
5 лет 1
5 лет 1
1 При условии завершения ревизий. В случае возникновения споров, разногласий, следственных и судебных дел - сохраняются до вынесения окончательного решения.
11
Расчетные (расчетно-платежные) ведомости
5 лет 1
1 При отсутствии лицевых счетов - 75 лет
12
Инвентарные карточки и книги учета основных средств.
5 лет 1
5 лет 1
1 После ликвидации основных средств.
13
Доверенности на получение денежных сумм и товарно-материальных ценностей (в том числе аннулированные доверенности).
5 лет
5 лет
14
Учетные регистры (главная книга, журналы-ордера, разработочные таблицы).
Вспомогательные и контрольные книги, журналы, картотеки, кассовые книги, оборотные ведомости.
5 лет 1
5 лет 1
1 При условии завершения ревизий. В случае возникновения споров, разногласий, следственных и судебных дел - сохраняются до вынесения окончательного решения.
15
Журналы, книги регистрации счетов, кассовых ордеров, доверенностей, платежных поручений.
5 лет
5 лет
16
Сведения об учете фондов, лимитов заработной платы и контроле за их распределением, о расчетах по перерасходу и задолженности по заработной плате, об удержании из заработной платы, из средств социального страхования, о выплате отпускных и выходных пособий.
5 лет
5 лет
17
Документы (протоколы заседаний инвентаризационных комиссий, инвентарные описи, акты, сличительные ведомости) об инвентаризации.
5 лет 1
5 лет 1
1 При условии завершения инвентаризации. В случае возникновения споров, разногласий, следственных и судебных дел - сохраняются до вынесения окончательного решения.
18
Документы (копии отчетов, выписки из протоколов, заключения) о выплате пособий, пенсий, листков нетрудоспособности по социальному страхованию.
До 1 минования надобности
До 1 минования надобности
1 Не менее 5 лет.
19
Исполнительные листы.
До 1 минования надобности
До 1 минования надобности
1 Не менее 5 лет.
20
Справки, представляемые в бухгалтерию на оплату учебных отпусков, получение льгот по налогам.
До 1 минования надобности
До 1 минования надобности
1 Не менее 5 лет
21
Документы (справки, акты, обязательства, переписка) по дебиторской задолженности, недостачах, растратах, хищениях.
До 1 минования надобности
До 1 минования надобности
1 Не менее 5 лет.
22
Документы (протоколы, акты, отчеты) о переоценке основных фондов.
Постоянно
До переоценки
23
Акты, ведомости переоценки и определения износа основных средств
Постоянно
До переоценки
24
Паспорта зданий, сооружений и оборудования.
Постоянно
Постоянно
25
Документы (планы, отчеты, переписка) о проведении документальных ревизий и контрольно-ревизионной работы.
3 года
26
Акты документальных ревизий финансово-хозяйственной деятельности НПФ, его филиалов и представительств документы (справки, информации, докладные записки) к ним.
5 лет 1
5 лет 1
1 При условии завершения ревизий. В случае возникновения споров, разногласий, следственных и судебных дел - сохраняются до вынесения окончательного решения
27
Акты проверки кассы, правильности взимания налогов.
5 лет
5 лет
28
Договоры, соглашения.
5 лет 1
5 лет 1
1 После истечения срока действия договора, соглашения, при условии завершения ревизий
29
Реестры договоров.
5 лет
30
Договоры о материальной ответственности.
5 лет 1
5 лет 1
1 После
увольнения
материально-
ответственного
лица.
31
Переписка по административно-хозяйственным вопросам.
5 лет
32
Образцы подписей (материально-ответственных лиц).
До минования надобности
До минования надобности
НАКОПИТЕЛЬНАЯ ПЕНСИОННАЯ СИСТЕМА
33
Документы, представленные лицензиару для получения лицензии на осуществление деятельности по привлечению пенсионных взносов и осуществлению пенсионных  выплат (финансовые документы, пенсионные правила, положение о внутреннем контроле, учетная политика, экономическое обоснование, кастодиальный договор).
Постоянно
34
Документы (заявление, анкета, копии личных документов, приказ, выписка из протокола) для согласования кандидатур на руководящие должности НПФ, его филиалов и представительств, представленные в уполномоченный орган по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций.
Постоянно
Постоянно
35
Документы (приказ, решения, экономическое обоснование, доверенность) на открытие и закрытие филиалов и представительств НПФ.
Постоянно
Постоянно
36
Документы (техническое задание, акты, отчеты, описание) об автоматизированной информационной системе НПФ.
Постоянно
37
Пенсионные договоры, а также документы, влияющие на изменение данных пенсионного договора.
5 лет 1
5 лет 1
1 После
истечения
срока действия
договора, при
условии
завершения
ревизий.
38
База данных по индивидуальным пенсионным счетам.
75 лет - "В"
75 лет - "В"
39
Книга регистрации индивидуальных пенсионных счетов.
Постоянно
Постоянно
40
Первичные документы и приложения к ним, подтверждающие поступление пенсионных взносов.
5 лет 1
1 При условии
завершения
ревизий. В
случае
возникновения
споров,
разногласий,
следственных и
судебных дел -
сохраняются до
вынесения
окончательного
решения.
41
Сводные уведомления банка-кастодиана по инвестиционному счету.
5 лет
42
Структура портфеля инвестиций.
5 лет
43
Выписки с банковских, кастодиальных счетов и приложения к ним.
5 лет
44
Акты сверок с организацией, осуществляющей инвестиционное управление  пенсионными активами и банком-кастодианом.
5 лет
45
Ежедневный расчет стоимости условной единицы.
Постоянно
46
Документы (заявления, письма, справки) по возврату ошибочно зачисленных пенсионных взносов.
75 лет - "В
47
Справки-подтверждения от плательщиков пенсионных взносов для объединения индивидуальных пенсионных счетов.
75 лет - "В"
48
Документы (заявления) по переводу пенсионных накоплений.
5 лет 1
5 лет 1
1 После осу-
ществления
перевода
49
Документы (заявление, копии личных документов, листков убытия, вызова, права наследования, свидетельство о смерти), представленные в НПФ, на получение пенсионных выплат и изъятие пенсионных накоплений.
75 лет - "В"
75 лет - "В"
50
Заявления на получение информации о состоянии индивидуального пенсионного счета.
5 лет
5 лет
51
Реестры отправления уведомлений вкладчикам.
2 года
2 года
52
Выписки с индивидуальных пенсионных счетов, не полученные вкладчиками/
получателями при ежегодном информировании.
1 год
1 год
53
Переписка по основной деятельности НПФ, его филиалов и представительств.
5 лет
5 лет
54
Переписка с плательщиками пенсионных взносов и вкладчиками/
получателями.
5 лет
5 лет
55
Документы  касающиеся реорганизации и ликвидации НПФ.
Постоянно
75 лет - "В" - для документов, которым установлен такой срок хранения, исчисление срока хранения следует проводить с учетом возраста человека (обозначенного буквой "В") к моменту окончания дела. Продолжительность хранения дела после его окончания делопроизводством должна равняться разности 75 лет - "В", где "В" означает возраст лица к моменту окончания дела.

6. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л. Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
жөніндегі агенттігі Басқармасының
2004 жылғы 27 желтоқсандағы
N 377 Қаулысына қосымша
Жинақтаушы зейнетақы қорларында (ЖЗҚ) сақталуға
жататын негізгі құжаттардың тізбесін және олардың
сақталу мерзімдерін белгілеу туралы
ТІЗБЕ
Бап
N
Құжаттар түрлері
Құжаттардың
сақталу
мерзімі
Ескерту
ЖЗҚ
орталық
орга-
нында
ЖЗҚ
филиал-
дарымен
өкіл-
дікте-
рінде
1
2
3
4
5
1. ЕСЕП ЖӘНЕ ЕСЕП БЕРУ
1
Статистикалық есептер
және ЖЗҚ қызметі, оның
филиалдары мен өкілдік-
тері бойынша кестелер:
Жылдық жиынтық есептер
және үлкен мерзімділігі
бар есептер;
Жылдық есептер және
үлкен мерзімділігі бар
есептер;
Жарты жылдық есептер;
Тоқсандық есептер;
Айлық есептер.
Тұрақты
Тұрақты
5 жыл 1
5 жыл 2
1 жыл 3
-
10 жыл
5 жыл
5 жыл
1 жыл
1 Жылдық есептер
болмаған кезде -
тұрақты.
2 Жылдық, жарты
жылдық есептер
болмаған кезде -
тұрақты.
3 Жылдық, жарты
жылдық, тоқсандық
есептер болмаған
кезде - тұрақты.
2
ЖЗҚ атқарушы органы-
ның, оның филиалдары
мен өкілдіктерінің
есептері:
Жылдық жиынтық есептер
және үлкен мерзімділігі
бар есептер;
Жылдық есептер және
үлкен мерзімділігі бар
есептер;
Жарты жылдық есептер;
Тоқсандық есептер;
Айлық есептер.
Тұрақты
Тұрақты
5 жыл 1
5 жыл 3
3 жыл 5
-
10 жыл
5 жыл 2
5 жыл 4
3 жыл 6
1 Жылдық есептер
болмаған кезде -
тұрақты.
2 Жылдық есептер
болмаған кезде -
10 жыл.
3 Жылдық, жарты
жылдық, есептер
болмаған кезде -
10 жыл.
4 Жылдық, жарты
жылдық, есептер
болмаған кезде -
10 жыл.
5 Жылдық, жарты
жылдық, тоқсандық
есептер болмаған
кезде - 10 жыл.
6 Жылдық, жарты
жылдық, тоқсандық
есептер болмаған
кезде - 10 жыл.
3
ЖЗҚ құрылымдық бөлім-
шелерінің есептері:
Жылдық есептер;
Жарты жылдық есептер;
Тоқсандық есептер;
Айлық есептер.
5 жыл
5 жыл
5 жыл
3 жыл
4
Есептер бойынша
қорытындылар:
жылдық;
тоқсандық.
Тұрақты
5 жыл 1
10 жыл
5 жыл 2
1 Жылдық есептер
болмаған кезде -
тұрақты.
2 Жылдық есептер
болмаған кезде -
10 жыл.
5
ЖЗҚ, оның филиалдары
мен өкілдіктерінің
бухгалтерлік есептері
және баланстары,
олардың түсіндірме
жазбалары:
Жиынтық жылдық;
жылдық;
тоқсандық.
Тұрақты
Тұрақты
5 жыл 1
-
10 жыл
5 жыл 2
1 Жылдық есептер
болмаған кезде -
тұрақты.
2 Жылдық есептер
болмаған кезде -
10 жыл.
6
Өткізгіш, тарату ба-
лансы және қосымшалар,
оларға қоса берілген
түсіндірме жазбалар.
Тұрақты
10 жыл
7
Жылдық есептер мен
баланстарды әзірлеу
және талдау жасау
жөніндегі талдамалық
кестелер
Тұрақты
5 жыл
8
Қаржы нарығын және
қаржы ұйымдарын реттеу
мен қадағалау жөнінде-
гі уәкілетті органмен
баланстар мен есеп-
терді бекіту туралы
хат жазысулар
3 жыл
3 жыл
9
Бухгалтерлік және
қаржылық есеп беру
мерзімдері туралы
хат жазысу.
1 жыл
1 жыл
10
Бастапқы құжаттар және
шаруашылық операциясын
жасаудың дерегін бел-
гілейтін және бухгал-
терлік жазба үшін негіз
болып табылатын олардың
қосымшалары.
5 жыл 1
5 жыл 1
1 Тексерулер аяқ-
талған жағдайда.
Даулар, келіспеушілік-
тер, тергеу және сот істері
туындаған жағдайда - түпкілікті
шешім шыққанға
дейін сақталады.
11
Есеп айырысу (есеп айы-
рысу-төлем) ведомостары
5 жыл 1
1 Жеке шоттар
болмаған жағ-
дайда - 75 жыл.
12
Түгендеу карточкалары
және негізгі қаражатты
есепке алу кітабы.
5 жыл 1
5 жыл 1
1 Негізгі
қаражатты жой-
ғаннан кейін.
13
Ақша сомалары мен
тауар-материалдық
құндылықтарды алуға
сенімхат (оның ішінде
күші жойылған
сенімхаттар).
5 жыл
5 жыл
14
Есепке алу тіркелім-
дері (бас кітап, жур-
налдар-ордерлер,
әзірлеме кестелер).
Қосалқы және бақылау
кітаптары, журналдар,
картотекалар, кассалық
кітаптар, айналым
ведомостары.
5 жыл 1
5 жыл 1
1 Тексерулер
аяқталған
жағдайда.
Даулар, келіс-
пеушіліктер,
тергеу және
сот істері
туындаған жағ-
дайда - түпкі-
лікті шешім
шыққанға дейін
сақталады.
15
Шоттарды, кассалық
ордерлерді, сенімхат-
тарды, төлем тапсыр-
маларын тіркеу журнал-
дары, кітаптары.
5 жыл
5 жыл
16
Қорларды, жалақы ли-
миттерін есепке алу
және оларды бөлуге
бақылау жасау туралы,
артық жұмсау жөніндегі
есеп айырысулар және
жалақы бойынша берешек
туралы, жалақыдан,
әлеуметтік сақтандыру
қаражатынан ұстап қалу
туралы, демалысқа шық-
қанда және қызметтен
босатылғанда берілетін
жәрдемақылар туралы.
5 жыл
5 жыл
17
Түгендеу жөніндегі
құжаттар (түгендеу ко-
миссиялары отырыста-
рының хаттамалары, мү-
кәммал тізімдемелері,
актілер, салыстырмалы
ведомостар).
5 жыл 1
5 жыл 1
1 Тексерулер
аяқталған
жағдайда.
Даулар, келіс-
пеушіліктер,
тергеу және
сот істері
туындаған жағ-
дайда - түпкі-
лікті шешім
шыққанға дейін
сақталады.
18
Жәрдемақылар, зейнета-
қылар, әлеуметтік сақ-
тандыру бойынша жұмысқа
жарамсыздық қағаздарын
төлеу жөніндегі құжат-
тар (есептердің көшір-
мелері, хаттамалардан
үзінділер,
қорытындылар).
Қажет-
тілігі
өткенге
дейін 1
Қажет-
тілігі
өт-
кенге
дейін 1
1 Кемінде 5 жыл.
19
Орындау қағаздары.
Қажет-
тілігі
өткенге
дейін 1
Қажет-
тілігі
өт-
кенге
дейін 1
1 Кемінде 5 жыл.
20
Оқу демалыстарына ақы
төлеу, салық бойынша
жеңілдіктер алу үшін
бухгалтерияға беріле-
тін анықтамалар.
Қажет-
тілігі
өткенге
дейін 1
Қажет-
тілігі
өт-
кенге
дейін 1
1 Кемінде 5 жыл.
21
Дебиторлық берешек,
кем шығу, ысырап қылу,
талан-тараж бойынша
құжаттар (анықтамалар,
актілер, міндеттеме-
лер, хат жазысу).
Қажет-
тілігі
өткенге
дейін 1
Қажет-
тілігі
өт-
кенге
дейін 1
1 Кемінде 5 жыл.
22
Негізгі қорларды қайта
бағалау жөніндегі
құжаттар (хаттамалар,
актілер, есептер).
Тұрақты
Қайта
баға-
лаға-
нға
дейін
23
Қайта бағалау актілері,
ведомостары және
негізгі қаражаттың
тозуын анықтау.
Тұрақты
Қайта
баға-
лаға-
нға
дейін
24
Үйлердің, ғимараттар-
дың және жабдықтың
төлқұжаты.
Тұрақты
Тұ-
рақты
25
Деректі тексерулер мен
бақылау-тексеру жұмыс-
тарын жүргізу жөніндегі
құжаттар (жоспарлар,
есептер, хат жазысу).
3 жыл
26
ЖЗҚ-ның, оның филиал-
дары мен өкілеттікте-
рінің қаржы-шаруашылық
деректі тексерулерінің
актілері (анықтамалар,
ақпараттар,
баянжазбалар)
5 жыл 1
5 жыл 1
1 Тексерулер
аяқталған
жағдайда.
Даулар, келіс-
пеушіліктер,
тергеу және
сот істері
туындаған жағ-
дайда - түпкі-
лікті шешім
шыққанға дейін
сақталады.
27
Кассаларды, салықтарды
өндіріп алудың дұрыс-
тығын тексеру актілері.
5 жыл
5 жыл
28
Шарттар, келісімдер.
5 жыл 1
5 жыл 1
1 Шарттың, келі-
сімнің қолда-
нылу мерзімі
өткеннен ке-
йін, тексеру-
лер аяқталған
жағдайда.
29
Шарттардың тізілімдері.
5 жыл
30
Материалдық жауапкер-
шілік туралы шарттар.
5 жыл 1
5 жыл 1
1 Материалдық
жауапты тұлға
жұмыстан шық-
қаннан кейін.
31
Әкімшілік-жауапкершілік мәселе бойынша хат жазысу.
5 жыл
32
Қол қою үлгілері
(материалдық жауапты
тұлғалардың).
Қажет-
тілігі
өткенге
дейін 1
Қажет-
тілігі
өт-
кенге
дейін 1
ЖИНАҚТАУШЫ ЗЕЙНЕТАҚЫ ЖҮЙЕСІ
33
Зейнетақы жарналарын
тарту және зейнетақы
төлемдерін жүзеге
асыру жөніндегі қызмет-
ті жүзеге асыруға
лицензия алу үшін
лицензиарға берілген құжаттар (қаржы құжат-
тары, зейнетақы ере-
жесі, ішкі бақылау
туралы ереже, есеп
саясаты, экономикалық
негіздеме, кастодиан-
дық шарт).
Тұрақты
34
ЖЗҚ-ның, қаржы рыногын
және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау
жөніндегі уәкілетті
органға берілген оның
филиалдарының және өкі-
леттіктерінің басшылық
лауазымына үміткерлерді
келісу үшін құжаттар
(өтініш, сауалнама,
жеке құжаттардың
көшірмелері, бұйрық,
хаттамадан үзінді).
Тұрақты
Тұ-
рақты
35
ЖЗҚ-ның филиалдары мен
өкілеттіктерін ашуға
және жабуға құжаттар
(бұйрық, шешімдер, эко-
номикалық негіздеме,
сенімхат).
Тұрақты
Тұ-
рақты
36
ЖЗҚ автоматтандырылған ақпарат жүйесі туралы  құжаттар (техникалық
тапсырма, актілер, есептер, сипаттама)
Тұрақты
37
Зейнетақы шарттары,
сондай-ақ зейнетақы
шарты деректерінің
өзгеруіне әсер ететін
құжаттар.
5 жыл 1
5 жыл 1
1 Шарттың, келі-
сімнің қолданы-
лу мерзімі өт-
кеннен кейін,
тексерулер аяқ-
талған жағдайда
38
Дербес зейнетақы
шоттары бойынша
деректер базасы.
75 жыл
- "В"
75
жыл
-
"В"
39
Дербес зейнетақы шот-
тарын тіркеу кітабы.
Тұрақты
Тұ-
рақты
40
Бастапқы құжаттар және
зейнетақы жарналарының
түсуін растайтын оның
қосымшалары.
5 жыл 1
1 Тексерулер аяқ-
талған жағдайда.
Даулар, келіс-
пеушіліктер,
тергеу және сот
істері туында-
ған жағдайда -
түпкілікті шешім
шыққанға дейін
сақталады.
41
Инвестициялық шот
бойынша кастодиан
банктің жиынтық
хабарламасы
5 жыл
42
Инвестициялық порт-
фельдің құрылымы.
5 жыл
43
Банктік, кастодиандық
шоттардан үзінді және
олардың қосымшалары.
5 жыл
44
Зейнетақы активтерін
және кастодиан банкті
инвестициялық басқа-
руды жүзеге асыратын
ұйыммен салыстырып
тексеру актілері.
5 жыл
45
Шартты бірлік құнын
жыл сайын есептеу.
Тұрақты
46
Қате есепке алынған
зейнетақы жарналарын
қайтару жөніндегі
құжаттар (өтініштер,
хаттар, анықтамалар).
75 жыл
- "В"
47
Дербес зейнетақы шот-
тарын біріктіру үшін
зейнетақы жарналарын
төлеушілерден
анықтама-растаулар.
75 жыл
- "В"
48
Жинақталған зейнетақы
қаражатын аудару
жөніндегі құжаттар
(өтініштер).
5 жыл 1
5 жыл 1
1 Аударғаннан
кейін.
49
Зейнетақы төлемдерін
алуға және жинақталған
зейнетақы қаражатын
алуға, ЖЗҚ-на берілген
құжаттар (өтініш, жеке
құжаттардың көшірме-
лері, жұмыстан шығу,
шақыру қағаздары,
мұрагерлік құқығы,
қайтыс болғандығы
туралы куәлік).
75 жыл
- "В"
75
жыл
-
"В"
50
Дербес зейнетақы шо-
тының жай-күйі туралы
ақпарат алуға өтініш.
5 жыл
5 жыл
51
Салымшыларға
хабарламаларды жіберу
тізілімдері.
2 жыл
2 жыл
52
Жыл сайынғы ақпарат-
тандыру кезінде салым-
шылар/алушылар алмаған
дербес зейнетақы
шоттарынан үзінділер.
1 жыл
1 жыл
53
ЖЗҚ-ның, оның филиал-
дары мен өкілдіктері-
нің негізгі қызметі
бойынша хат жазысу.
5 жыл
5 жыл
54
Зейнетақы жарналарын
төлеушілермен және са-
лымшылармен/алушылармен
хат жазысу.
5 жыл
5 жыл
55
ЖЗҚ-н қайта ұйымдастыру
мен таратуға қатысты
құжаттар.
Тұрақты
75 жыл - "В" - осындай сақтау мерзімімен белгіленген құжаттар
үшін, сақтау мерзімін есептеу істің аяқталу кезіне қарай адамның
жас мөлшерін ("В" әрпімен белгіленген) есепке ала отырып жүргізу
қажет. Істі сақтаудың ұзақтығы іс жүргізуші адам оны бітіргеннен
кейін 75 жасқа - "В"-ға тең болуы тиіс, мұндағы "В" істің аяқталу
кезіне қарай тұлғаның жас мөлшерін белгілейді.