Об утверждении Положения о комиссии по вопросам недропользования общераспространенными полезными ископаемыми на территории города Астаны и Инструкции по подготовке и организации конкурса инвестиционных программ на получение права недропользования
Постановление Акимата города Астаны от 1 сентября 2004 года N 3-1-1692п. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Астаны 17 сентября 2004 года N 349. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 29 июля 2011 года № 26-731п
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 29.07.2011 № 26-731п.
В соответствии с  Законом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", в целях упорядочения процесса подготовки и организации конкурса инвестиционных программ на получение права недропользования общераспространенными полезными ископаемыми на территории города Астаны акимат города Астаны постановляет:
В преамбулу внесены изменения постановлением акимата г. Астаны от 26 октября 2005 года  N 26-10-825п .
1. Утвердить Положение о комиссии по вопросам недропользования общераспространенными полезными ископаемыми на территории города Астаны (приложение 1).
2. Утвердить прилагаемую Инструкцию по подготовке и организации конкурса инвестиционных программ на получение права недропользования (приложение 2).
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Толибаева М.Е.
Аким города Астаны                          У. ШУКЕЕВ
Первый заместитель акима                    Есилов С.С.
Заместитель акима                           Мамытбеков А.С.
Заместитель акима                           Толибаев М.Е.
Заместитель акима                           Фомичев С.В.
Руководитель аппарата акима                 Тамабаев К.Ж.
Директор Департамента финансов              Аскарова А.Е.
И.о. заведующего отделом
документационной экспертизы
аппарата акима                              Ертаев Ж.Б.
Директор Департамента экономики,
торговли и предпринимательства              Керимбеков А.Д.
Приложение 1
к постановлению акимата
города Астаны
от 1 сентября 2004 года
N 3-1-1692п
ПОЛОЖЕНИЕ
о межведомственной комиссии по вопросам недропользования общераспространенными полезными ископаемыми
на территории города Астаны
Настоящее Положение о межведомственной комиссии по вопросам недропользования общераспространенными полезными ископаемыми   (далее - ОПИ)   на территории города Астаны (далее - Положение) определяет порядок работы комиссии по вопросам недропользования общераспространенными полезными ископаемыми.
1. Общие положения

Астана қаласы аумағында кең тараған пайдалы қазбалары бар жер қойнауын пайдалану мәселелері жөніндегі комиссия туралы Ережені және жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық бағдарламалар конкурсын әзірлеу және ұйымдастыру жөніндегі Нұсқаулықты бекіту туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 1 қыркүйектегі N 3-1-1692қ қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2004 жылғы 17 қыркүйекте N 349 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2011 жылғы 29 шілдедегі № 26-73/қ қаулысы
Ескерту. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 29.04.2011 № 26-73/қ қаулысымен.
"Жер қойнауы және жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына сәйкес, Астана қаласы аумағында кең тараған пайдалы қазбалары бар жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық бағдарламалар конкурсын әзірлеу және ұйымдастыру үдерісін реттеу мақсатында Астана қаласының әкімдігі қаулы етеді: <*>
Ескерту. Преамбулаға өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 26 қазандағы  N 26-10-825қ Қаулысымен.
1. Астана қаласы аумағында кең тараған пайдалы қазбалары бар жер қойнауын пайдалану мәселелері жөніндегі комиссия туралы Ереже бекітілсін (1-қосымша).
2. Қосымшаға сәйкес жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық бағдарламалар конкурсын әзірлеу және оны ұйымдастыру жөніндегі Нұсқаулық бекітілсін (2-қосымша).
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкімінің орынбасары М.Е. Толыбаевқа жүктелсін.
Астана қаласының әкімі
Әкімнің бірінші орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкім аппаратының басшысы
Қаржы департаментінің директоры
Әкім аппараты құжаттамалық
сараптама бөлімі меңгерушісінің
міндетін атқарушы
Экономика, сауда және кәсіпкерлік
департаментінің директоры
Астана қаласы әкімдігінің
2004 жылғы 1 қыркүйектегі
N 3-1-1692қ қаулысына
1-қосымша
Астана қаласының аумағында жер қойнауының жалпыға
таралған пайдалы қазбаларын пайдалану мәселелері
жөніндегі ведомствоаралық комиссияның
Ережесі
Осы Астана қаласының аумағында жер қойнауының жалпыға таралған пайдалы қазбаларын пайдалану (бұдан әрі - ЖПҚ) мәселелері жөніндегі ведомствоаралық комиссиясы туралы ереже (бұдан әрі - Ереже) жер қойнауының жалпыға таралған пайдалы қазбаларын пайдалану мәселелері жөніндегі комиссия жұмыстарының тәртібін айқындайды.
1. Жалпы ережелер

1. Комиссия по вопросам недропользования ОПИ на территории города Астаны (далее - Комиссия) является коллегиальным органом, созданным акиматом города Астаны в соответствии с  Законом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании", в целях рационального использования недр на территории города Астаны в части, касающейся ОПИ.
В п. 1 внесены изменения постановлением акимата г. Астаны от 26 октября 2005 года  N 26-10-825п .
2. Комиссия осуществляет деятельность в соответствии с   Конституцией Республики Казахстан, законодательными и иными нормативными правовыми актами Республики Казахстан.
3. Персональный и количественный состав комиссии утверждается Маслихатом города Астаны Республики Казахстан.
2. Задачи и функции Комиссии
4. Основной задачей Комиссии является отбор наиболее предпочтительных инвестиционных программ по освоению месторождений ОПИ.
5. Функциями Комиссии в сфере ее деятельности являются:
1) определение в соответствии с законодательством способа предоставления права недропользования;
2) обеспечение своевременного и качественного рассмотрения предложений для предоставления права недропользования ОПИ;
3) рассмотрение и оценка представленных предложений для предоставления права недропользования ОПИ;
4) выработка предложений по совершенствованию процедуры предоставления права недропользования ОПИ в Республике Казахстан;
5) иные функции, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
3. Полномочия Комиссии
6. Комиссия в соответствии с законодательством осуществляет следующие полномочия:
1) организует проведение конкурса с целью выбора недропользователей на добычу ОПИ;
2) по итогам конкурса вносит предложения акимату города Астаны по предоставлению прав недропользования победителям конкурсов;
3) организует переговоры с недропользователями для решения вопросов, связанных с соблюдением социально-экономических и экологических интересов населения региона, при заключении контракта;
4) вносит предложения акимату города Астаны по предоставлению прав недропользования по итогам прямых переговоров;
5) вносит предложения акимату города Астаны о пролонгации контрактов на добычу общераспространенных полезных ископаемых;
6) осуществляет иные полномочия, предусмотренные законодательством Республики Казахстан.
4. Организация деятельности Комиссии
7. Рабочим органом Комиссии является Департамент предпринимательства и промышленности города Астаны.
В п. 7 внесены изменения постановлением акимата г. Астаны от 26 октября 2005 года  N 26-10-825п .

1. Астана қаласының аумағында жер қойнауының ЖПҚ пайдалану мәселелері жөніндегі комиссия (бұдан әрі - Комиссия) "Жер қойнауы мен жер қойнауын пайдалану туралы" Қазақстан Республикасының  Заңына сәйкес Астана қаласының аумағында ЖПҚ қатысты бөлігіндегі жер қойнауын оңтайлы пайдалану мақсатында Астана қаласының әкімдігімен құрылған алқалы орган болып табылады. <*>
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 26 қазандағы  N 26-10-825қ Қаулысымен.
2. Комиссия өз қызметін Қазақстан Республикасының Конституциясына, Қазақстан Республикасының заңнамалық және өзге де нормативтік-құқықтық актілеріне сәйкес жүзеге асырады.
3. Комиссияның дербес және сандық құрамы Қазақстан Республикасы Астана қаласының Мәслихатымен бекітіледі.
2. Комиссияның міндеттері мен қызметтері
4. Комиссияның негізгі міндеттері ЖПҚ көздерін игеру бойынша ең артықшылықты инвестициялық бағдарламаларды іріктеу болып табылады.
5. Комиссияның өз қызметі саласындағы функциялары:
1) заңнамаларға сәйкес жер қойнауын пайдалану құқығын берудің тәсілін айқындау;
2) жер қойнауының ЖПҚ пайдалану құқығын беретін ұсыныстарды уақытылы және сапалы қарауды қамтамасыз ету;
3) жер қойнауының ЖПҚ пайдалану құқығын беруге ұсынылған ұсыныстарды қарау және бағалау;
4) Қазақстан Республикасында жер қойнауының ЖПҚ пайдалану құқығын берудің тәртіптерін жетілдіру жөнінде ұсыныстар жасау;
5) Қазақстан Республикасы заңнамаларымен қарастырылған өзге де қызметтер болып табылады.
3. Комиссияның өкілеттігі
6. Комиссия заңнамаларға сәйкес мынадай өкілеттіктерді жүзеге асырады:
1) ЖПҚ өніміне арналған жер қойнауын пайдаланушыларды таңдау мақсатымен конкурс өткізуді ұйымдастырады;
2) конкурс қорытындысы бойынша Астана қаласының әкімдігіне конкурс жеңімпаздарына жер қойнауын пайдалану құқығын беру жөнінде ұсыныс енгізеді;
3) келісім-шарт жасасқан кезде аймақтағы халықтың әлеуметтік-экономикалық және экологиялық мүдделерінің сақталуына байланысты мәселелерді шешу үшін жер қойнауын пайдаланушылармен келіссөздер ұйымдастырады;
4) Астана қаласының әкімдігіне тікелей келіссөздердің қорытындысы бойынша жер қойнауын пайдалану құқығын беру жөнінде ұсыныс енгізеді;
5) Астана қаласының әкімдігіне жалпыға таралған пайдалы қазбаларды өндіруге арналған келісім-шартты ұзарту туралы ұсыныс енгізеді;
6) Қазақстан Республикасының заңнамаларымен қарастырылған өзге де өкілеттіктерді жүзеге асырады.
4. Комиссияның қызметін ұйымдастыру
7. Комиссияның жұмыс органы Астана қаласының Кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті болып табылады. <*>
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 26 қазандағы  N 26-10-825қ Қаулысымен.

8. Рабочий орган Комиссии подготавливает повестки дня заседаний Комиссии, обеспечивает созыв членов Комиссии, объявляет проведение конкурсов, подготавливает необходимые документы для рассмотрения на заседании Комиссии, готовит проекты решений и заключений Комиссии и т.п.
9. Секретарь Комиссии не является членом Комиссии, не имеет права голоса и назначается из числа сотрудников Рабочего органа.
5. Порядок работы комиссии
10. Комиссию возглавляет председатель.
11. Заседания Комиссии проводятся по мере необходимости и считаются правомочными, если на них присутствуют не менее двух третей от общего числа членов Комиссии.
12. Комиссия по каждому отдельному месторождению в соответствии с требованиями законодательства Республики Казахстан определяет способ выбора недропользователя ОПИ: путем проведения конкурса инвестиционных программ на получение права недропользования или путем проведения прямых переговоров.
Основанием для начала процедур выбора недропользователя могут быть информация рабочего органа о наличии неиспользуемых месторождений ОПИ либо письменное заявление организации, намеревающейся осуществить разработку месторождения ОПИ.
Организация проведения конкурса инвестиционных программ
13. Рабочий орган при наличии неиспользуемых месторождений ОПИ либо письменного заявления организации, намеревающейся осуществить разработку месторождения ОПИ, организует созыв Комиссии для определения способа выбора недропользователя.
14. При выборе недропользователя путем проведения конкурса инвестиционных программ Комиссия рассматривает и утверждает представленные рабочим органом материалы по проведению конкурса (текст информационного сообщения, описание участка недр, пакет геологической информации и т.п.), определяет дату и время вскрытия конвертов с предложениями участников конкурса.
15. На заседании Комиссии по вскрытию конвертов с предложениями участников секретарь раздает председателю и присутствующим на заседании членам Комиссии по одному экземпляру пакета с конкурсными предложениями претендентов на получение права недропользования ОПИ. Члены Комиссии самостоятельно вскрывают полученные пакеты с предложениями претендентов на получение права недропользования ОПИ.
16. Отсутствовавшему на заседании члену Комиссии секретарь Комиссии в трехдневный срок после заседания, а в случае его отсутствия (командировка, трудовой отпуск и др.) в трехдневный срок после его прибытия передает ему конверт с конкурсными предложениями, а также лист голосования с последующей регистрацией в журнале по форме согласно приложению 1 к настоящему Положению.

8. Комиссияның Жұмыс органы Комиссия мәжілісінің күн тәртіптерін дайындайды, Комиссия мүшелерін шақыруды қамтамасыз етеді, конкурстарды өткізуді хабарлайды, Комиссия мәжілісіне қарастыруға қажетті құжаттарды дайындайды, Комиссияның шешімдері мен қорытындыларының жобаларын дайындайды және т.б.
9. Комиссияның хатшысы Комиссия мүшесі болып табылмайды, дауыс беру құқығына ие болмайды және жұмыс органы қызметкерлерінің арасынан тағайындалады.
5. Комиссия жұмысының тәртібі
10. Комиссияны төраға басқарады.
11. Комиссияның мәжілісі қажеттілігі бойынша өткізіледі және Комиссия мүшелерінің жалпы санының үштен екісінен кем емес адам қатысқанда құқықтық болып табылады.
12. Комиссия Қазақстан Республикасы заңнамаларының талаптарына сәйкес жеке көзі бойынша жер қойнауының ЖПҚ пайдаланушыны анықтау тәсілін жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған инвестициялық бағдарламалардың байқауын өткізу жолымен немесе тікелей келіссөздер жүргізу жолымен айқындайды.
Жер қойнауын пайдаланушыны анықтаудың тәсілін айқындаудың негізгі ЖПҚ пайдаланылмай жатқан көздерінің бар екендігі туралы Жұмыс органының ақпараты, не болмаса ЖПҚ көздерін өңдеуді көздейтін ұйымдардың ақпараты болуы мүмкін.
Инвестициялық бағдарламалардың конкурсын
өткізуді ұйымдастыру
13. Жұмыс органы ЖПҚ пайдаланылмай жатқан көздерінің бар болуы, не болмаса ЖПҚ көздерін өңдеуді көздейтін ұйымдардың жазбаша өтініштері болған кезде жер қойнауын пайдаланушыны таңдау тәсілін анықтауға Комиссияны шақыруды ұйымдастырады.
14. Комиссия инвестициялық бағдарламалардың конкурсын өткізу жолымен жер қойнауын пайдаланушыны анықтау тәсілін таңдау кезінде Жұмыс органымен ұсынылған байқауды (ақпараттық хабардың мәтіні, жер қойнауының учаскесін, геологиялық ақпараттардың пакетін жазып суреттеу және т.б.) өткізу жөніндегі материалдарды қарайды және бекітеді, конкурсқа қатысушылардың ұсынысымен конвертті ашудың күні мен уақытын анықтайды.
15. Қатысушылардың ұсыныстары бар конверттерді ашу жөніндегі Комиссия мәжілісінде хатшы жер қойнауының ЖПҚ пайдалану құқығын алуға үміткерлердің конкурстық ұсыныстарының пакетін төрағаға және мәжіліске қатысушы Комиссия мүшелеріне бір-бір данадан таратады. Комиссия мүшелері жер қойнауының ЖПҚ пайдалану құқығын алуға үміткерлердің конкурстық ұсыныстарымен алынған пакетті өз беттерінше ашады.
16. Мәжілісте болмаған Комиссия мүшесіне Комиссия хатшысы мәжіліс өткеннен кейінгі үш күндік мерзімде, ал болмаған жағдайында (іссапар, еңбек демалысы және басқа) келгеннен кейінгі үш күндік мерзімде оған байқаулық ұсыныстардың конвертін, сондай-ақ осы Ереженің 1-қосымшасына сәйкес нысандағы журналға келесі тіркелумен дауыс беру парағын береді.

17. Секретарь Комиссии оформляет протокол вскрытия пакетов с конкурсными предложениями по форме согласно приложению 2 к настоящему Положению. Протокол вскрытия пакетов с конкурсными предложениями подписывается присутствовавшими на заседании комиссии и председателем Комиссии.
18. После изучения полученных конкурсных предложений председатель и члены Комиссии в срок не более десяти дней с момента вскрытия конвертов с заявками участников заполняют листы голосования по рассмотренным объектам недропользования по форме согласно приложению 3 к настоящему Положению. Лист голосования с наименованием участков недр (блоков) составляется Рабочим органом и раздается всем членам Комиссии после вскрытия пакетов с конкурсными предложениями. Заполненные и подписанные членами Комиссии листы голосования передаются секретарю Комиссии для рассмотрения на  заседании Комиссии по подведению итогов конкурса инвестиционных программ и регистрируются в журнале (приложение 1 к настоящему Положению).
19. Окончательное решение о победителе конкурса принимается присутствующими на заседании членами Комиссии на основании листов голосования. После завершения заседания Комиссии по определению победителей конкурса по рассмотренным объектам недропользования, секретарь Комиссии оформляет протокол заседания Комиссии по проведению конкурсов инвестиционных программ на получение права недропользования по форме согласно приложению 4 к настоящему Положению. Протокол подписывается всеми присутствовавшими на заседании членами и председателем Комиссии.
Член Комиссии, присутствующий на заседании Комиссии, по итогам обсуждения вправе изменить свое мнение на данном заседании Комиссии с представлением другого листа голосования с соответствующей его регистрацией.
20. Решение Комиссии принимается большинством голосов ее членов и носит обязательный характер.
21. При равенстве голосов членов Комиссии голос председателя является решающим.
22. В случае, если участником конкурса не набрано более половины голосов от числа голосовавших членов Комиссии, проводится повторное голосование по двум заявителям, набравшим наибольшее количество голосов.
23. В случае, если более двух заявителей набрали одинаковое количество голосов, составляется "короткий" (промежуточный) список победителей конкурса в целях определения окончательного победителя конкурса.
24. В случае необходимости принятия срочного решения по какому-либо из рассматриваемых объектов Комиссия вправе принять решение о победителе конкурса после вскрытия конвертов с конкурсными предложениями путем заполнения листа голосования и оформления соответствующих протоколов.

17. Комиссия хатшысы осы Ереженің 2-қосымшасына сәйкес нысан бойынша конкурс ұсыныстары пакеттерін ашудың хаттамасын рәсімдейді. Конкурс ұсыныстарының пакеттерін ашу хаттамасына мәжіліске қатысқан Комиссия мүшелерінің және төрағасының қолы қойылады.
18. Конкурстың алынған ұсыныстары оқылғаннан кейін төраға мен Комиссия мүшелері қатысушылар өтініштерінің конверттерін ашқан сәттен бастап он күннен көп емес мерзімде осы Ереженің 3-қосымшасына сәйкес нысанда жер қойнауын пайдаланудың қаралған объектілері бойынша дауыс беру парақтарын толтырады. Жер қойнауы (блоктар) учаскелерінің атауымен дауыс беру парағы Жұмыс органымен жасалады және конкурс ұсыныстарымен пакеттер ашылған соң барлық Комиссия мүшелеріне таратылады. Комиссия мүшелерімен толтырылған және қол қойылған дауыс беру парақтары инвестициялық бағдарламалар байқауының конкурс қорытындысын жүргізетін Комиссияның мәжілісінде қарау үшін Комиссияның хатшысына беріледі және журналда (осы Ережесіне 1-қосымша) тіркеледі.
19. Конкурс жеңімпазы туралы соңғы шешім дауыс беру парақтарының негізінде мәжіліске қатысушы Комиссия мүшелерімен қабылданады. Комиссия жер қойнауын пайдаланудың қаралған объектілері бойынша конкурс жеңімпазын анықтау жөніндегі Комиссияның мәжілісі аяқталған соң хатшысы осы Ереженің 4-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жер қойнауын пайдаланудың құқығын алуға арналған инвестициялық бағдарламалардың байқауларын өткізу жөніндегі Комиссия мәжілісінің хаттамасын рәсімдейді. Хаттамаға мәжіліске қатысушы барлық Комиссия мүшелері мен төрағасы қол қояды.
Комиссия мәжілісіне қатысып отырған Комиссия мүшесі талқылаудың нәтижесі бойынша осы Комиссия мәжілісінде басқа дауыс беру парағын, оны тіркеуге сәйкес ұсынып өз пікірін өзгертуге құқылы.
20. Комиссия шешімі оның мүшелерінің көпшілік дауысымен қабылданады және міндетті сипаттама алады.
21. Комиссия мүшелерінің дауыстары тең болғанда Төраға дауысы шешуші болып табылады.
22. Егер конкурсқа қатысушымен дауыстардың жартысынан көбісі алынбаса, дауыстардың көп санын алған екі өтініш иесіне қайта дауыс беру жүргізіледі.
23. Егер екіден көп өтініш иелері бірдей дауыс санын алса, байқаудың соңғы жеңімпазын анықтау мақсатында конкурс жеңімпаздарының "қысқа" (аралық) тізімі жасалады.
24. Қаралатын объектілердің қандай да бір жедел шешімін қабылдау қажет болған жағдайда Комиссия дауыс беру парағын толтырумен және тиісті хаттамаларды рәсімдеу жолымен конкурс ұсыныстарымен конверттерді ашқан соң конкурстың жеңімпазы туралы шешімді қабылдауға құқылы.

25. По итогам конкурса Комиссия вносит акимату города Астаны предложения по заключению контракта на предоставление права недропользования ОПИ.
Организация проведения прямых переговоров
26. Комиссия в случае принятия решения о выборе недропользователя ОПИ путем проведения прямых переговоров направляет извещение заявителю о предоставлении заявки на участие в прямых переговорах.
27. Комиссия направляет извещение заявителю, в котором указывается информация, необходимая для предоставления заявителем на рассмотрение Комиссии вместе с заявкой.
28. Комиссия после получения заявки и необходимой информации обязана дать ответ о принятии решения по проведению прямых переговоров на поданную заявку или об отказе в проведении прямых переговоров в течение трех месяцев со дня подачи заявления.
29. Комиссия по итогам проведения прямых переговоров вносит акимату города Астаны предложение по заключению контракта на предоставление права недропользования ОПИ.
6. Голосование по пролонгации контрактов на
добычу общераспространенных полезных ископаемых
30. Голосование членов Комиссии по пролонгации контракта на добычу ОПИ проводится в открытой форме.
31. Рабочий орган обязан представить все необходимые для принятия Комиссией объективного решения данные и документы.
32. По итогам голосования Комиссия вносит предложения акимату города Астаны по пролонгации контракта.
7. Заключительные положения
33. Председатель и члены Комиссии несут ответственность за принимаемые Комиссией решения в соответствии с действующим законодательством Республики Казахстан, за исключением случаев голосования против принятого Комиссией решения.
Приложение 1 к
Положению о межведомственной
комиссии по вопросам недропользования
ЖУРНАЛ
регистрации конкурсных предложений и листов голосования, передаваемых отсутствующим на заседании членам комиссии, и регистрации сдачи членами комиссии заполненных
листов голосования
N
п/п
Наимено-
вание
объекта
недро-
пользо-
вания
Заявитель,
предста-
вивший
конкурсное
предло-
жение
Ф.И.О.
члена
коми-
ссии
Подпись члена коми-
ссии в
получении конкурсного
предложения
Подпись
члена
комиссии
в полу-
чении
листа
голосо-
вания
Подпись
секретаря
комиссии
в получении заполнен-
ного листа
голосования
Приложение 2 к
Положению о межведомственной
комиссии по вопросам недропользования
ПРОТОКОЛ
вскрытия пакетов с конкурсными предложениями
на получение права недропользования общераспространенных
полезных ископаемых
г. Астана                                   "___"_______200_ года
Конкурсная комиссия в составе
__________________________________
(Ф.И.О., должность члена комиссии)
__________________________________
(Ф.И.О., должность члена комиссии)
__________________________________
(Ф.И.О., должность члена комиссии)
__________________________________
(Ф.И.О., должность члена комиссии)
произвела процедуру вскрытия пакетов с конкурсными предложениями.
I. Конкурсные предложения представлены следующими заявителями:
1. По объекту _______________________________________________
(наименование объекта недропользования)

25. Конкурс нәтижесі бойынша комиссия Астана қаласының әкімдігіне жер қойнауының ЖПҚ пайдалану құқығын беруге арналған шартты жасасу туралы ұсыныстар жасайды.
Тікелей келіссөздердің жүргізуін ұйымдастыру
26. Комиссия тікелей келіссөздер жүргізу жолымен жер қойнауының ЖПҚ пайдаланудың құқығын беру тәсілін таңдау туралы шешімді қабылдайтын жағдайда жер қойнауының ЖПҚ пайдаланудың құқығын алуға өтінушілерге тікелей келіссөздерге қатысуға өтінімдер ұсыну туралы хабарламаны жібереді.
27. Комиссия өтінушіге хабарламаны жіберген кезде Комиссия қарауына өтініммен бірге хабарламада ұсынылуы қажет ақпаратты көрсетеді.
28. Комиссия өтінімді және қажетті ақпараттарды алғаннан кейін өтініш берілген күннен бастап үш ай ішінде берілген өтінімге тікелей келіссөздер жүргізу немесе тікелей келіссөздер жүргізуден бас тарту жөнінде шешім қабылдауы туралы жауап беруге міндетті.
29. Комиссия тікелей келіссөздерді жүргізудің нәтижесі бойынша Астана қаласының әкімдігіне жер қойнауының ЖПҚ пайдаланушылардың құқығын беруге арналған шарт жасасу туралы ұсыныс жасайды.
6. Жалпыға таралған пайдалы қазбалардың
өнімдеріне арналған келісім-шарттарды
ұзарту бойынша дауыс беру
30. ЖПҚ өнімдеріне арналған келісім-шартты ұзарту жөніндегі Комиссияның мүшелері дауыс беруі ашық тәсілмен өткізіледі.
31. Жұмыс органы Комиссияның объективті шешім қабылдауына қажетті барлық деректер мен құжаттарды ұсынуға міндетті.
32. Комиссия дауыс беру қорытындысы бойынша Астана қаласының әкімдігіне келісім-шартты ұзарту жөнінде ұсыныс енгізеді.
7. Қорытынды ережелер
33. Төраға мен Комиссия мүшелері Қазақстан Республикасының қолданыстағы заңнамаларына сәйкес Комиссиямен қабылданған шешімдерге қарсы дауыс беру жағдайларынан басқа Комиссиямен қабылданатын шешімдерге жауапкершілікке алады.
Жер қойнауын пайдалану
мәселелері жөніндегі
ведомствоаралық комиссияның
ережесіне 1-қосымша
Конкурс ұсыныстары мен мәжілістен қалыс қалған
комиссия мүшелеріне берілетін дауыс беру парақтарын
тіркеу, және комиссия мүшелерімен толтырылған
дауыс беру парақтарын өткізуді тіркеу
Журналы
__________________________________________________________________
р/с|Жер қойнауын|Конкурстық|Комиссия |Конкурстық |Дауыс   |Толты.
N | пайдалану  | ұсыныс   |мүшесінің|ұсыныс ал. |беру    |рылған
|объектісінің| берген   |аты-жөні |ған комис. |парағын |дауыс
|   атауы    | өтінуші  |         |сия мүшесі.|алған   |беру
|            |          |         |нің қолы   |комиссия|парағын
|            |          |         |           |мүшесі. |алған
|            |          |         |           |нің қолы|комиссия
|            |          |         |           |        |хатшысы.
|            |          |         |           |        |ның қолы
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
Жер қойнауын пайдалану
мәселелері жөніндегі
ведомствоаралық комиссияның
ережесіне 2-қосымша
Жер қойнауының жалпыға таралған пайдалы қазбалар
пайдалану құқығын алуға арналған конкурстық
ұсыныстары бар пакеттерді ашудың
Хаттамасы
Астана қаласы                               200__ жылғы "__" _____
Конкурстық комиссия
(комиссия мүшесінің аты-жөні, қызметі)
(комиссия мүшесінің аты-жөні, қызметі)
(комиссия мүшесінің аты-жөні, қызметі)
(комиссия мүшесінің аты-жөні, қызметі)
құрамындағы конкурстық ұсыныстармен пакеттерді ашудың тәртібін өткізді.
I. Конкурстық ұсыныстар мынадай өтінушілермен берілді:
__________________________________________________________________
1 Объекті бойынша _______________________________________________
(жер қойнауын пайдалану объектілерінің атауы)

1) __________________________________________________________
(наименование заявителя, количество вскрытых пакетов)
2) __________________________________________________________
(наименование заявителя, количество вскрытых пакетов)
3) __________________________________________________________
(наименование заявителя, количество вскрытых пакетов)
2. По объекту _______________________________________________
(наименование объекта недропользования)
1) __________________________________________________________
(наименование заявителя, количество вскрытых пакетов)
2) __________________________________________________________
(наименование заявителя, количество вскрытых пакетов)
3) __________________________________________________________
(наименование заявителя, количество вскрытых пакетов)
3. По объекту________________________________________________
(наименование объекта недропользования)
1) __________________________________________________________
(наименование заявителя, количество вскрытых пакетов)

1) _______________________________________________________________
(өтінушінің атауы, ашылған пакеттердің саны)
2) _______________________________________________________________
(өтінушінің атауы, ашылған пакеттердің саны)
3) _______________________________________________________________
(өтінушінің атауы, ашылған пакеттердің саны)
2. Объекті бойынша _______________________________________________
(жер қойнауын пайдалану объектілерінің атауы)
1) _______________________________________________________________
(өтінушінің атауы, ашылған пакеттердің саны)
2) _______________________________________________________________
(өтінушінің атауы, ашылған пакеттердің саны)
3) _______________________________________________________________
(өтінушінің атауы, ашылған пакеттердің саны)
3. Объекті бойынша _______________________________________________
(жер қойнауын пайдалану объектілерінің атауы)
1) _______________________________________________________________
(өтінушінің атауы, ашылған пакеттердің саны)

2) __________________________________________________________
(наименование заявителя, количество вскрытых пакетов)
3) __________________________________________________________
(наименование заявителя, количество вскрытых пакетов)
II. Конкурсные предложения и листы голосования получены присутствовавшими членами комиссии.
III. Пакеты с конкурсными предложениями, указанные в пункте I, для отсутствующих членов комиссии ________________________________________________________________________________________________________________________________________
(Ф.И.О., должность отсутствующих членов комиссии)
переданы секретарю комиссии.
Председатель                          __________________
Члены комиссии:                       __________________
__________________
Приложение 3 к
Положению о межведомственной
комиссии по вопросам недропользования
Лист голосования
п/п
Наименование участка недр (блока),
вид права недропользования, вид ОПИ
Наименование участника
конкурса - победителя
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
_________________            ____________________________________
(подпись, дата)               (Ф.И.О. члена конкурсной комиссии)
Член комиссии собственноручно вписывает в графе наименование участника конкурса - победителя наименование заявителя, за которого он отдает свой голос.
Приложение 4 к
Положению о межведомственной
комиссии по вопросам недропользования
ПРОТОКОЛ
заседания комиссии по подведению итогов конкурсов
инвестиционных программ на получение права недропользования
общераспространенными полезными ископаемыми
г. Астана                N _____            "___" _______ 200_ года
Присутствовали:
____________________________________
(Ф.И.О. и должность членов комиссии)
____________________________________
____________________________________
____________________________________
Повестка дня:
1. Определение победителей конкурса инвестиционных программ на получение права недропользования общераспространенными полезными ископаемыми.
2. На основании рассмотрения, обсуждения и итогов голосования членов комиссии (материалы прилагаются) по представленным конкурсным предложениям по объектам недропользования, выставленным на конкурс, комиссия приняла решение:
1. Определить победителями конкурса инвестиционных программ на получение права недропользования на территории города Астаны по объектам:
1) ________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование объекта)
___________________________________________________________________
(наименование победителя)
Конкурсное предложение победителя прилагается.

2) _______________________________________________________________
(өтінушінің атауы, ашылған пакеттердің саны)
3) _______________________________________________________________
(өтінушінің атауы, ашылған пакеттердің саны)
ІІ. Қатысқан комиссия мүшелерінен алынған конкурстық ұсыныстар мен дауыс беру парақтары.
ІІІ. Қалыс қалған комиссия мүшелері үшін І тармақта көрсетілген конкурстық ұсыныстары бар пакеттер
__________________________________________________________________
(Қалыс қалған комиссия мүшелерінің аты-жөні, қызметі)
комиссия хатшысына берілді.
Төраға _________________
Комиссия мүшелері: _________________
Жер қойнауын пайдалану
мәселелері жөніндегі
ведомствоаралық комиссияның
ережесіне 3-қосымша
Дауыс беру парағы
__________________________________________________________________
р/с|Жер қойнауы (блок) учаскесінің атауы, |Конкурсқа қатысушының-
N |жер қойнауын пайдалану құқығының түрі,|  жеңімпаздың атауы
|                 ЖПҚ түрі             |
__________________________________________________________________
1.
2.
3.
4.
5.
6.
7.
8.
9.
10.
11.
12.
13.
14.
__________________________________________________________________
______________            ____________________________________
(қолы, күні)              (конкурстық комиссиясының аты-жөні)
Комиссия мүшесі, өз дауысын беретін өтінушінің атауын, конкурсқа қатысушысы-жеңімпазының атауын сызбаға өз қолымен енгізеді.
Жер қойнауын пайдалану
мәселелері жөніндегі
ведомствоаралық комиссияның
ережесіне 4-қосымша
Жер қойнауының жалпыға таралған пайдалы қазбалар
пайдалану құқығын алуға арналған инвестициялық
бағдарламалар конкурстарының нәтижелерін өткізу
жөніндегі комиссия мәжілісінің
Хаттамасы
Астана қаласы                          №N ____ 200__жылғы "___"
_____________
Қатысқандар:
____________________________
(Комиссия мүшелері, аты-жөні)
____________________________
____________________________
Күн тәртібі:
1. Жер қойнауының жалпыға таралған пайдалы қазбалар пайдалану құқығын алуға арналған инвестициялық бағдарламалар конкурстың жеңімпазын анықтау.
2. Конкурсқа қойылған жер қойнауының пайдалану объектілері бойынша ұсынылған конкурстық ұсыныстары (материалдар қоса беріледі) бойынша комиссия мүшелерінің дауыс берулерін қарау, талқылау және қорытындысының негізінде комиссия шешім қабылдады:
1. Объектілер бойынша Астана қаласының аумағындағы жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған инвестициялық бағдарламалар байқауының жеңімпазын анықтау:
1) _________________________________________________________
__________________________________________________________________
(объектінің атауы)
__________________________________________________________________
(жеңімпаздың атауы)
Жеңімпаздың конкурстық ұсынысы қоса беріледі.

2) ________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование объекта)
___________________________________________________________________
(наименование победителя)
Конкурсное предложение победителя прилагается.
3) ________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование объекта)
___________________________________________________________________
(наименование победителя)
2. Департаменту экономики, торговли и предпринимательства опубликовать итоги конкурса в средствах массовой информации.
3. Внести акимату города Астаны предложение по заключению контракта на ______________________________________________________
(разведку, добычу, совмещенную разведку и добычу
общераспространенных полезных ископаемых).
с победителями конкурса, определенными в подпунктах ____ пункта___.
4. Определить промежуточный список победителей конкурса по объектам:
1) ________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование объекта)
___________________________________________________________________
(наименование промежуточных победителей ("короткий" список)
2) ________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(наименование объекта)
___________________________________________________________________
(наименование промежуточных победителей ("короткий" список)
5. Запросить у промежуточных победителей конкурса, определенных в подпунктах ____ пункта ___, дополнительную информацию, относящуюся к конкурсному предложению.
6. Окончательных победителей конкурса по объектам, изложенным в подпунктах _____ пункта ___, определить на заседании комиссии "__" ______ 200 _ года.
7. Признать конкурс несостоявшимся по следующим объектам:
1) ________________________________________________________________
(наименование объекта)
___________________________________________________________________
(основания)
2) ________________________________________________________________
(наименование объекта)
___________________________________________________________________
(основания)
8. Снять с конкурса следующие объекты:
1) ________________________________________________________________
(наименование объекта)
___________________________________________________________________
(основания)
2) ________________________________________________________________
(наименование объекта)
___________________________________________________________________
(основания)

2) _________________________________________________________
__________________________________________________________________
(объектінің атауы)
__________________________________________________________________
(жеңімпаздың атауы)
Жеңімпаздың конкурстық ұсынысы қоса беріледі.
3) _________________________________________________________
__________________________________________________________________
(объектінің атауы)
__________________________________________________________________
(жеңімпаздың атауы)
2. Экономика, сауда және кәсіпкерлік департаменті конкурс қорытындысын бұқаралық ақпарат құралдарында жарияласын.
3. Астана қаласының әкімдігі
__________________________________________________________________
(барлау, өндіру, бірлесіп барлау және жалпы таралған
пайдалы қазбаларды өндіру)
___тармақта ____тармақшада айқындалған конкурстың жеңімпазымен шарт жасасу бойынша ұсыныстар енгізсін.
4. Объектілер бойынша конкурс жеңімпаздарының аралық тізімін анықтау:
1)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(объектінің атауы)
__________________________________________________________________
(аралық жеңімпаздардың атауы ("қысқаша" тізім)
2)
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________
(объектінің атауы)
__________________________________________________________________
(аралық жеңімпаздардың атауы ("қысқаша" тізім)
5. ___тармақта ____тармақшада айқындалған конкурстың аралық жеңімпазынан конкурс ұсынысына қатысты қосымша ақпарат сұрау.
6. ___тармақта ____тармақшада мазмұндалған объектілер бойынша конкурстың соңғы жеңімпаздарын комиссия мәжілісінің 200__ жылғы "___" _____ анықтау.
7. Мынадай объектілер бойынша конкурсты болмаған деп тану:
1) _______________________________________________________________
(объектінің атауы)
__________________________________________________________________
(негіздері)
2) _______________________________________________________________
(объектінің атауы)
__________________________________________________________________
(негіздері)
8. Конкурстың мынадай объектілері алынсын:
1) _______________________________________________________________
(объектінің атауы)
__________________________________________________________________
(негіздері)
2) _______________________________________________________________
(объектінің атауы)
__________________________________________________________________
(негіздері)

9. Назначить повторный конкурс на следующие объекты:
___________________________________________________________________
(наименование объекта)
___________________________________________________________________
(основания)
10. Комиссия решила запросить у
_____________________________________________________________
(наименование заявителя)
дополнительно ________________ по объекту ________________________.
(информация)                (наименование объекта)
Председатель комиссии
Члены комиссии:
Приложение 2
к постановлению акимата
города Астаны
от 1 сентября 2004 года
N 3-1-1692п
Инструкция
по подготовке и организации конкурса инвестиционных программ
на получение права недропользования
Глава 1. Общие положения
1. Настоящая Инструкция (далее - Инструкция) детализирует действия акимата города Астаны (далее - Компетентный орган) по подготовке и организации проведения конкурса инвестиционных программ на получение права недропользования общераспространенными полезными ископаемыми на территории города Астаны (далее - Конкурс), включая права на разведку, добычу либо совмещенную разведку и добычу (далее - Право недропользования) в соответствии с  Законом Республики Казахстан "О недрах и недропользовании" (далее - Закон),  постановлением Правительства Республики Казахстан от 21 января 2000 года N 108 "Об утверждении Правил предоставления права недропользования в Республике Казахстан" (далее - Правила) и другими нормативными правовыми актами в области недропользования.
В п. 1 внесены изменения постановлением акимата г. Астаны от 26 октября 2005 года  N 26-10-825п .
2. В настоящей Инструкции применяются понятия, предусмотренные в вышеуказанных нормативных правовых актах.
Глава 2. Объявление о конкурсе и прием Заявок на участие
в конкурсе и Конкурсных предложений
3. Компетентный орган посредством уполномоченного исполнительного органа - Департамента предпринимательства и промышленности города Астаны, финансируемого из местного бюджета (далее - Рабочий орган), публикует в средствах массовой информации извещение об объявлении открытого Конкурса инвестиционных программ на получение Права недропользования.
В п. 3 внесены изменения постановлением акимата г. Астаны от 26 октября 2005 года  N 26-10-825п .
4. Извещение об объявлении открытого Конкурса инвестиционных программ на получение Права недропользования содержит указание на местонахождение и краткое описание участка недр (блоков), на которые намечается предоставить право недропользования.

9. Қайта конкурс мынадай объектілер бойынша тағайындалсын:
__________________________________________________________________
(объектінің атауы)
__________________________________________________________________
(негіздері)
10. Комиссия мыналардан сұрауды шешті:
__________________________________________________________________
(өтінушінің атауы)
қосымша ______________        объектісі бойынша __________________
(ақпарат)                            (объектінің атауы)
Төраға
Комиссия мүшелері:
Астана қаласы әкімдігінің
2004 жылғы 1 қыркүйектегі
N 3-1-1692қ қаулысына
2-қосымша
Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға
инвестициялық бағдарламалар конкурсын
әзірлеу және ұйымдастыру жөніндегі
Нұсқаулық 1-тарау. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) Қазақстан Республикасы Президентінің "Жер қойнауы мен жер қойнауын пайдалану туралы" (бұдан әрі - Заң) Қазақстан Республикасының  Заңына , Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 21 қаңтардағы N 108 "Қазақстан Республикасында жер қойнауын пайдалану құқығын берудің тәртібін бекіту туралы"  қаулысына (бұдан әрі - Тәртіп) және жер қойнауын пайдалану саласындағы басқа да нормативтік құқықтық актілерге сәйкес барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлауға және өндіруге құқықтарын (бұдан әрі - Жер қойнауын пайдалану құқығы) қоса алғанда, Астана қаласы аумағында кең тараған пайдалы қазбалары бар жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық бағдарламалар конкурсын (бұдан әрі - Конкурс) өткізуге әзірлену және ұйымдастыру жөніндегі Астана қаласы әкімдігінің (бұдан әрі - Құзыретті орган) іс-әрекетін саралайды. <*>
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 26 қазандағы  N 26-10-825қ Қаулысымен.
2. Осы Нұсқаулықта жоғарыда көрсетілген нормативтік құқықтық актілерде қарастырылған ұғымдар қолданылады.
2-тарау. Конкурс туралы жариялау және конкурсқа қатысуға Өтінімдерді және Конкурстық ұсыныстарды қабылдау
3. Құзыретті орган уәкілетті атқарушы орган - жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын Астана қаласының Кәсіпкерлік және өнеркәсіп департаменті (бұдан әрі - Жұмыс органы) арқылы Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық бағдарламалардың ашық Конкурсын жариялау туралы құлақтандыруды бұқаралық ақпарат құралдарында жариялайды. <*>
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 26 қазандағы  N 26-10-825қ Қаулысымен.
4. Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға инвестициялық бағдарламалардың ашық конкурсын жариялау туралы құлақтандыруда жер пайдалану құқығын беру көзделген жер қойнауы учаскесінің (блоктардың) орналасқан жері мен қысқаша сипаттамасына сілтемелер мазмұндалады

5. В извещении также определяются:
1) время и место проведения Конкурса инвестиционных программ;
2) срок подачи заявок на участие в конкурсе;
3) основные условия конкурса;
4) размер взноса за право участия в Конкурсе инвестиционных программ (размер суммы оплаты составляет 20 (двадцать) месячных расчетных показателей, банковские реквизиты: получатель - аппарат акима города Астаны, ИИК  003145185, БИК  19501070, РНН  620 300 015 625 в Комитете Казначейства Министерства Финансов Республики Казахстан г. Астаны);
5) стоимость пакета с геологической информацией (размер суммы оплаты и банковские реквизиты);
6) минимальные размеры подписного бонуса.
6. В извещении может указываться иная информация об условиях проведения конкурса.
Глава 3. Требования к заявкам на участие в конкурсе
инвестиционных программ и условия их подачи и рассмотрения
Требования к заявкам на участие в конкурсе
инвестиционных программ
7. Заявка на участие в конкурсе инвестиционных программ на получение права недропользования на разведку, добычу или совмещенную разведку и добычу (далее - Заявка) должна соответствовать требованиям  статьи 41-3 Закона и пункта 10 Правил.
В пункте 7 и далее по тексту слова "Указа о недрах" заменены словом "Закона" - постановлением акимата г. Астаны от 26 октября 2005 года  N 26-10-825п .
8. Заявка оформляется по форме согласно приложению 1 к настоящей инструкции и должна содержать в себе указание месторождения (участка недр), на которое она подается, а также следующие данные:
1) наименование заявителя;
2) юридический адрес, телефон, факс, адрес основного места деятельности;
3) государственная принадлежность (для юридических лиц), гражданство (для физических лиц);
4) данные о руководителях или владельцах юридического лица и лицах, которые будут представлять заявителя;
5) финансовое состояние предприятия, источники финансирования работ;
6) технические, управленческие и организационные возможности заявителя или предполагаемого подрядчика (с приложением договора о намерениях проведения работ).
9. Заявка представляется на государственном или русском языках в Рабочий орган.
10. К Заявке в обязательном порядке прилагаются следующие документы:
1) копия документа об уплате взноса за участие в конкурсе;
2) копия свидетельства о регистрации хозяйствующего субъекта;
3) документы, подтверждающие технические, управленческие, организационные и финансовые возможности заявителя.
11. Форма прилагаемых к Заявке на участие в конкурсе данных о технических, управленческих, организационных и финансовых возможностях заявителя приведена в приложении 2 к настоящей инструкции.

5. Құлақтандыруда:
1) инвестициялық бағдарламалар Конкурсын өткізудің уақыты мен өтетін жері;
2) конкурсқа қатысуға өтінімдер берудің мерзімі;
3) конкурстың негізгі шарттары;
4) инвестициялық бағдарламалар Конкурсына қатысу құқығына жарна мөлшері (ақы төлеу сомасының мөлшері 20 (жиырма) айлық есептік көрсеткіштерді құрайды, банктік деректемелері: алушы - Астана қаласы әкімінің аппараты, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Астана қаласының Қазынашылық комитетінде КЖК 003145185, БСК 19501070, СТН 620300015625);
5) Геологиялық ақпараттары бар пакет құны (ақы төлеу сомасының мөлшері және банктік деректемелер);
6) қол қойылған бонустың ең төменгі мөлшерлері анықталады.
6. Құлақтандыруда конкурсты өткізудің шарттары туралы өзге де ақпарат көрсетілуі мүмкін.
3-тарау. Инвестициялық бағдарламалар конкурсына
қатысуға арналған өтінімдерге қойылатын талаптар
және оларды беру және қарастыру шарттары Инвестициялық бағдарламалар конкурсына
қатысу өтінімдеріне қойылатын талаптар
7. Барлауға, өндіруге немесе бірлескен барлауға және өндіруге жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған инвестициялық бағдарламалардың конкурсына қатысуға арналған өтінім (бұдан әрі - Өтінім) Заңының 41-3 баптарының және Тәртіптің 10-тармағының талаптарына сәйкес келуі тиіс. <*>
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 26 қазандағы  N 26-10-825қ Қаулысымен.
8. Өтінім осы нұсқаулықтың 1-қосымшасына сәйкес нысанда ресімделеді және онда өтінім берілетін орынның (жер қойнауы учаскесінің) орналасқан жері, сондай-ақ мына мәліметтер көрсетілуі тиіс:
1) өтінім берушінің атауы;
2) заңды мекен-жайы, телефоны, факсы, негізгі қызмет орнының мекен-жайы;
3) мемлекеттік тиесілілігі (заңды тұлғалар үшін), азаматтығы (жеке тұлғалар үшін);
4) заңды тұлға және өтінім беретін тұлғалардың басшылары немесе иелері туралы мәліметтер;
5) кәсіпорынның қаржылық жағдайы, жұмысты қаржыландыру көздері;
6) өтінім берушінің немесе болжалды мердігердің техникалық, басқарушылық және ұйымдастырушылық мүмкіндіктері (жұмыстарды өткізуге ниет білдіру туралы шарт қосымшасымен).
9. Өтінім Жұмыс органына мемлекеттік немесе орыс тілінде ұсынылады.
10. Өтінімге міндетті түрде мына құжаттар қоса беріледі:
1) конкурсқа қатысуға жарнаны төлегені туралы құжат көшірмесі;
2) шаруашылық етуші субъектіні тіркеу туралы куәлік көшірмесі;
3) өтінім берушінің техникалық, басқарушылық, ұйымдастырушылық және қаржылық мүмкіндіктерін куәландыратын құжаттар.
11. Конкурсқа қатысуға арналған Өтінімге қоса берілетін өтінім берушінің техникалық, басқарушылық, ұйымдастырушылық және қаржылық мүмкіндіктері туралы мәліметтер нысаны осы нұсқаулықтың 2-қосымшасында берілген.

12. В пакет с Заявкой вкладывается опись документов, заверенная первым руководителем заявителя.
13. Материалы Заявок, участвовавших в Конкурсе, за исключением Заявок победителей, сохраняются в Рабочем органе в течение 5 лет.
14. Заявки победителей сохраняются в Рабочем органе на весь срок хранения Контракта.
Подача и рассмотрение заявки на участие
в Конкурсе инвестиционных программ
15. Заявитель подает оригинал Заявки в Рабочий орган в сроки, определенные в извещении о Конкурсе.
16. Заявитель вправе направить Заявку в Рабочий орган по почте либо в канцелярию Рабочего органа.
17. Заявки, поступившие в Рабочий орган после истечения периода подачи Заявки, не рассматриваются и в конкурсе не участвуют.
18. Заявки, поступающие в Рабочий орган, регистрируются в канцелярии и в день регистрации передаются в соответствующее структурное подразделение Рабочего органа.
19. Заявки, по которым Заявителем не произведена оплата взноса за участие в конкурсе, к рассмотрению не принимаются.
20. Рабочий орган вправе при наличии оснований, предусматриваемых  статьей 41-6 Закона и пунктом 13 Правил, отказать в принятии Заявки на участие в Конкурсе.
21. Рабочий орган в месячный срок со дня поступления Заявки официально уведомляет заявителя о принятии Заявки к участию в Конкурсе.
Глава 4. Требования к конкурсным предложениям на получение
Права недропользования, условия их подачи и рассмотрения
Требования к конкурсным предложениям
на получение права недропользования
22. Конкурсное предложение на получение Права недропользования (далее - Конкурсное предложение) подается заявителем после приобретения геологической информации, необходимой для составления Конкурсного предложения, в сроки, определенные Рабочим органом в извещении.
23. Конкурсные предложения представляются на государственном или русском языках.
24. Конкурсное предложение на разведку в обязательном порядке должно содержать:
1) информацию о предыдущей деятельности заявителя за последние три года;
2) банковскую справку о финансовых возможностях заявителя;
3) намерения заявителя об условиях проведения разведки, включая программу работ и затрат на их осуществление;
4) намерения заявителя в отношении защиты окружающей среды, включая рекультивацию и восстановление земель контрактной территории;
5) источники финансирования разведки (собственные или заемные средства);
6)  условия приобретения геологической информации.
25. Конкурсное предложение на добычу дополнительно должно содержать:
1) план разработки месторождений, включающий объем полезных ископаемых, которые он предполагает добывать;

12. Өтінімі бар пакетке өтінім берушінің бірінші басшысымен расталған құжаттар тізімдемесі салынады.
13. Жеңімпаздардың өтінімдерін қоспағанда, Конкурсқа қатысқандардың Өтінімдер материалдары Жұмыс органында 5 жыл бойы сақталады.
14. Жеңімпаздардың өтінімдері Жұмыс органында Шарттың сақталуының барлық мерзімінде сақталады.
Инвестициялық бағдарламалар Конкурсына қатысуға
арналған өтінімдерді беру және қарастыру шарттары
15. Өтінім беруші Жұмыс органына Конкурс туралы құлақтандыруда анықталған мерзімде Өтінімнің түпнұсқасын береді.
16. Өтінім беруші Өтінімді Жұмыс органына пошта арқылы немесе Жұмыс органының кеңсесіне жіберуге құқылы.
17. Өтінім беру мерзімі өтіп кеткен соң Жұмыс органына түскен өтінімдер қарастырылмайды және конкурсқа қатыспайды.
18. Жұмыс органына түскен өтінімдер кеңседе тіркеледі және тіркелген күні Жұмыс органының тиісті құрылымдық бөлімшелеріне беріледі.
19. Өтінім берушімен конкурсқа қатысуға жарна төленбеген өтінімдер қарастыруға қабылданбайды.
20. Жұмыс органы жер қойнауы туралы Жарлықтың 41-6 баптарымен және Тәртіптің 13-тармағымен қарастырылатын негіздер болған жағдайда Конкурсқа қатысуға арналған Өтінімдерді қабылдаудан бас тартуға құқылы.
21. Жұмыс органы Өтінім түскен күннен бастап бір ай мерзімде өтінім берушіні Конкурсқа қатысуға Өтінімдер қабылдау туралы ресми хабардар етеді.
4-тарау. Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға
арналған конкурстық ұсыныстарға қойылатын талаптар,
оларды беру және қарастыру шарттары Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған
конкурстық ұсыныстарға қойылатын талаптар
22. Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға Конкурстық ұсыныс (бұдан әрі - Конкурстық ұсыныс) өтінім берушімен құлақтандыруда Жұмыс органымен анықталған мерзімде конкурстық ұсыныстарды құрастыру үшін қажетті геологиялық ақпаратты алғаннан кейін беріледі.
23. Конкурстық ұсыныстар мемлекеттік немесе орыс тілдерінде ұсынылады.
24. Барлауға арналған Конкурстық ұсыныстарда міндетті түрде:
1) өтінім берушінің соңғы 3 жылдағы қызметі туралы ақпарат;
2) өтінім берушінің қаржылық мүмкіндіктері туралы банктік анықтама;
3) жұмыс бағдарламасын және оларды жүзеге асыруға арналған шығындарды қоса алғанда барлау жүргізу шарттары туралы өтінім берушінiң ниеті;
4) келісім аумағындағы жерлерді шұрайландыру және қалпына келтіруді қоса алғанда қоршаған ортаны қорғауға қатысты өтінім берушінің ниеті;
5) барлауды қаржыландыру көздері (жеке немесе қарыз қаражаттары);
6) геологиялық ақпарат алу шарттары мазмұндалуы тиіс.
25. Өндіруге арналған Конкурстық ұсынысқа қосымша:
1) өндіруді ұсынатын пайдалы қазбалар көлемін қосқандағы кен орындарын әзірлеу жоспары;

2) ожидаемый срок начала добычи и достижения ее экономически и технически возможного уровня;
3) расчет прогнозов по расходам, связанным с добычей и по доходам от реализации полезных ископаемых;
4) предполагаемые денежные поступления в местный и республиканский бюджеты и капитальные вложения в развитие производственной и социальной инфраструктуры контрактной территории.
26. Конкурсное предложение на совмещенную разведку и добычу должно содержать все пункты, отмеченные как в конкурсных предложениях на разведку, так и на добычу.
27. Конкурсное предложение должно содержать письменное подтверждение о том, что заявитель ознакомлен с условиями Правил, касающимися порядка проведения конкурса и обязанностей заявителя.
28. В пакет с Конкурсными предложениями вкладывается опись документов, заверенная подписью физического лица или первого руководителя юридического лица.
Подача и регистрация конкурсных предложений
на получение Права недропользования
29. Заявитель в сроки, определенные Рабочим органом, представляет в Рабочий орган Конкурсное предложение, оформленное в соответствии с требованиями, изложенными в пунктах 23-28 и 30-38 настоящей Инструкции.
30. Заявителем на Конкурс представляются оригинал и нотариально заверенные копии Конкурсного предложения.
31. Количество необходимых к представлению копий Конкурсного предложения определяется Рабочим органом при извещении заявителя о необходимости представления Конкурсного предложения. За идентичность текстов оригинала заявки и всех копий ответственность несет заявитель.
32. Оригинал Конкурсного предложения представляется в отдельном запечатанном пакете с надписью "Оригинал". Копии Конкурсного предложения представляются в отдельных запечатанных пакетах с надписью "Копия".
33. В пакеты с оригиналом и копиями Конкурсного предложения Заявителем вкладывается опись документов, вложенных в пакет.
34. Заявитель вправе направить Конкурсное предложение в Рабочий орган по почте, либо представить непосредственно в канцелярию Рабочего органа.
35. На пакете в обязательном порядке должна быть указана следующая информация:
1) наименование Конкурса;
2) наименование объекта недропользования;
3) наименование вида недропользования;
4) наименование и реквизиты заявителя;
5) надпись "Не вскрывать. Для рассмотрения на Конкурсной комиссии".
36. Пакеты с оригиналом и копиями Конкурсного предложения должны быть заверены подписью Заявителя, а для юридических лиц - и официальной печатью Заявителя.
37. Конкурсные предложения регистрируются в канцелярии Рабочего органа без вскрытия пакетов с проставлением на пакетах штампа с датой и номером регистрации.

2) өндіруді бастаудың және оның экономикалық және техникалық мүмкін болар деңгейіне жетудің күтілетін мерзімі;
3) пайдалы қазбаларды өндіруге байланысты шығындар мен оларды өткізуден түскен болжамдарды есептеу;
4) жергілікті және республикалық бюджетке болжалған ақша түсімдері және келісім аумағының өндірістік және әлеуметтік инфрақұрылымының дамуына капиталды салымдар қосымша мазмұндалуы қажет.
26. Бірлескен барлауға және өндіруге арналған конкурстық ұсыныста барлауға және өндіруге арналған конкурстық ұсыныстарда көрсетілген барлық тармақтар болуы тиіс.
27. Конкурстық ұсыныста өтінім берушінің конкурсты өткізу тәртібіне және өтінім берушінің міндеттеріне қатысты Тәртіп шарттарымен таныстырылғандығы туралы жазбаша расталуы тиіс.
28. Конкурстық ұсыныстары бар пакетке жеке тұлғаның немесе заңды тұлғаның бірінші басшысының қолымен расталған құжаттардың тізімдемесі салынады.
Жер қойнауын пайдалану құқығын алуға арналған
конкурстық ұсыныстарды беру және тіркеу
29. Өтінім беруші Жұмыс органымен белгіленген мерзімде Жұмыс органына осы Нұсқаулықтың 23-28 және 30-38 тармақтарында баяндалған талаптарға сәйкес рәсімделген Конкурстық ұсыныстарды ұсынады.
30. Өтінім беруші Конкурсқа Конкурстық ұсыныстың түпнұсқасын және нотариалды расталған көшірмелерін ұсынады.
31. Конкурстық ұсыныстың ұсынуға қажетті көшірмелер саны Жұмыс органымен Конкурстық ұсынысты ұсыну қажеттілігі туралы өтінім берушінің құлақтандыруы болған жағдайда анықталады. Өтінімдердің түпнұсқасы мен барлық көшірмелері мәтіндерінің сәйкестігіне өтінім беруші жауапкершілік алады.
32. Конкурстық ұсыныстың түпнұсқасы "Түпнұсқа" жазуы бар жеке мөрленген пакетте ұсынылады. Конкурстық ұсыныстың көшірмелері "Көшірме" жазуы бар мөрленген пакетте ұсынылады.
33. Өтінім беруші Конкурстық ұсыныстардың түпнұсқа мен көшірмелері бар пакеттерге пакетке салынған құжаттардың тізімдемесі салынады.
34. Өтінім беруші Жұмыс органына Конкурстық ұсынысты пошта арқылы немесе Жұмыс органының кеңсесіне тікелей ұсынуға құқылы.
35. Пакетте міндетті түрде мынадай ақпарат болуы тиіс:
1) Конкурс атауы;
2) жер қойнауын пайдалану объектісінің атауы;
3) жер қойнауын пайдалану түрінің атауы;
4) өтінім берушінің атауы және деректемелері;
5) "Ашуға болмайды. Конкурстық комиссияда қарау үшін" жазбасы.
36. Конкурстық ұсыныс түпнұсқасы мен көшірмелері бар пакеттер Өтінім берушінің қолымен, ал заңды тұлғалар үшін Өтінім берушінің ресми мөрімен куәландырылуы қажет.
37. Конкурстық ұсыныстар Жұмыс органының кеңсесінде тіркеу күні мен нөмірі мөрі бар пакеттерде, ашылмаған күйде тіркеледі.

38. Конкурсные предложения, поступившие в канцелярию Рабочего органа после истечения срока, определенного Рабочим органом, к рассмотрению не принимаются.
39. Канцелярия Рабочего органа передает, не вскрывая, зарегистрированные пакеты в соответствующее структурное подразделение Рабочего органа.
40. Структурное подразделение Рабочего органа регистрирует Конкурсные предложения в день их получения в журнале регистрации по форме согласно приложению 3 к настоящей Инструкции. В журнале отражаются сведения, приведенные заявителем на пакетах с Конкурсным предложением.
41. Структурное подразделение Рабочего органа передает зарегистрированные пакеты с Конкурсными предложениями и журнал регистрации на ответственное хранение секретарю Конкурсной комиссии (далее - Секретарь) до рассмотрения их на заседании Конкурсной комиссии.
42. После заседания комиссии оригинал Конкурсных предложений и один экземпляр нотариально заверенной копии Конкурсных предложений, за исключением конкурсного предложения победителя, находятся на хранении в Рабочем органе в течение 5 лет.
43. Оригиналы конкурсных предложений победителей вместе с Заявками сохраняются в Рабочем органе весь срок действия Контракта.
Глава 5. Организация проведения закрытого конкурса
на представление Права недропользования
44. Перечень участков недр (блоков) выставляемых на закрытый конкурс инвестиционных программ утверждается в установленном законодательством Республики Казахстан порядке.
45. Условия проведения закрытого конкурса доводятся до сведения всех потенциальных участников.
46. Прием, регистрация и оформление Заявок и Конкурсных предложений участников закрытого конкурса осуществляются аналогично как для Заявок и Конкурсных предложений на участие в открытом конкурсе.
47. Рассмотрение и оценка Заявок, рассмотрение Конкурсных предложений и дальнейшие конкурсные процедуры закрытого конкурса аналогичны процедурам открытого конкурса.
Приложение 1
к Инструкции по подготовке и
организации конкурса инвестиционных
программ на получение права
недропользования
Заявка на участие в конкурсе инвестиционных
программ на право недропользования
1. Наименование заявителя
2. Адрес заявителя
3. Государственная принадлежность
(для юридических лиц), гражданство (для физических лиц)
4. Данные о руководителях или владельцах юридических лиц и лицах которые будут представлять заявителя
Первый руководитель ___________________              М.П.
(подпись, дата)
Приложение 2
к Инструкции по подготовке и
организации конкурса инвестиционных
программ на получение права
недропользования
Форма подачи справки о технических, управленческих,
организационных и финансовых возможностях заявителя

38. Жұмыс органының кеңсесіне Жұмыс органымен анықталған мерзім өткеннен кейін түскен Конкурстық ұсыныстар қарауға қабылданбайды.
39. Жұмыс органының кеңсесі тіркелген пакеттерді ашпай, Жұмыс органының тиісті құрылымдық бөлімшелеріне тапсырады.
40. Жұмыс органының құрылымдық бөлімшесі конкурстық ұсыныстарды осы Нұсқаулықтың 3-қосымшасына сәйкес нысан бойынша тіркеу журналына оларды алған күні тіркейді. Конкурстық ұсыныстары бар пакеттерде Өтінім берушінің келтірілген мәліметтері журналда көрсетіледі.
41. Жұмыс органының құрылымдық бөлімшесі Конкурстық ұсыныстары бар тіркелген пакеттерді және тіркеу журналын Конкурстық комиссиясының хатшысына (бұдан әрі - Хатшы) оларды Конкурстық комиссияның отырысында қарастырғанға дейін жауапты сақтауға тапсырады.
42. Комиссияның отырысынан кейін жеңімпаздың Конкурстық ұсынысын қоспағанда Конкурстық ұсыныстардың түпнұсқасы мен Конкурстық ұсыныстардың нотариалды куәландырылған көшірмелерінің бір данасы Жұмыс органында 5 жыл ішінде сақталады.
43. Жеңімпаздардың Конкурстық ұсыныстарының түпнұсқалары Өтініммен бірге Жұмыс органында Шарттың барлық іс-әрекетін ету мерзімінде сақталады.
5-тарау. Жер қойнауын пайдалану құқығын ұсынуға
арналған жабық конкурс өткізуді ұйымдастыру
44. Инвестициялық бағдарламалардың жабық конкурсында ұсынылатын жер қойнауы учаскелерінің (блоктарының) тізімі Қазақстан Республикасының заңнамасымен белгіленген тәртіпте бекітіледі.
45. Жабық конкурсты өткізу шарттары барлық әлеуетті қатысушылардың назарына жеткізіледі.
46. Жабық конкурс қатысушыларының Өтінімдері мен Конкурстық ұсыныстарын қабылдау, тіркеу және ресімдеу ашық конкурсқа қатысуға арналған Өтінімдер мен Конкурстық ұсыныстар тәрізді жүзеге асырылады.
47. Жабық конкурстың өтінімдерін қарастыру және бағалау, ұсыныстарын қарастыру және бұдан арғы конкурстық тәртіптері ашық конкурс тәртіптеріне ұқсас.
Жер қойнауын пайдалану
құқығын алуға инвестициялық
бағдарламалар конкурсын
әзірлеу және ұйымдастыру
жөніндегі Нұсқаулыққа
1-қосымша
Жер қойнауын пайдалану құқығына арналған инвестициялық бағдарламалар конкурсына қатысуға өтінім.
1. Өтінім берушінің атауы.
2. Өтінім берушінің мекен-жайы.
3. Мемлекеттік тиесілілігі
(заңды тұлғалар үшін), азаматтығы (жеке тұлғалар үшін)
4. Заңды тұлғалардың басшылары немесе иелері мен өтінім берушінің атынан өкілдік ететін адамдар туралы деректер
Бірінші басшы __________________ М.О.
(қолы, күні)
Жер қойнауын пайдалану
құқығын алуға инвестициялық
бағдарламалар конкурсын
әзірлеу және ұйымдастыру
жөніндегі Нұсқаулыққа
2-қосымша
Өтінім берушінің техникалық, басқарушылық,
ұйымдастырушылық және қаржылық мүмкіндіктері
туралы анықтамалар беру нысаны.

1. Данные о технических возможностях заявителя должны содержать информацию о наличии техники для проведения геологоразведочных или добычных работ, с указанием количества единиц, заверенную руководителем предприятия и скрепленную печатью, или договор о намерениях проведения работ с организацией, владеющей такой техникой:
п/п
Наименование оборудования, год
выпуска, техническое состояние
Количество единиц
2. Данные об управленческих возможностях должны содержать информацию о руководителях предприятия-участника конкурса, их образовании и стаже работы:
п/п
ФИО
Должность
Стаж работы
3. Данные об организационных возможностях должны содержать информацию о наличии специалистов для производства геологоразведочных или добычных работ с указанием полученного образования и стажа работы по специальности, наличии лабораторной базы или договор о проведении лабораторных работ:
п/п
ФИО
Должность
Стаж работы
4. Данные о финансовых возможностях заявителя должны содержать в себе следующую информацию:
1) бухгалтерский баланс заявителя;
2) отчет о прибылях и убытках;
3) документы, подтверждающие наличие либо отсутствие кредиторской задолженности и задолженности заявителя по платежам в бюджет от налоговых органов;
4) справку о наличии либо отсутствии просроченной задолженности перед банком;
5) аудиторское заключение о финансовом положении заявителя за последний отчетный год.
Приложение 3
к Инструкции по подготовке и
организации конкурса инвестиционных
программ на получение права
недропользования
Журнал регистрации конкурсных предложений,
поступивших в Компетентный орган
п/п
Наименование
Заявителя
Наименование
месторождения,
участка недр (блока)
Дата поступления
и N регистрации
в канцелярии

1. Өтінім берушінің техникалық мүмкіндіктері туралы мәліметтерде геологиялық барлау немесе өндіру жұмыстарын жүргізу үшін техниканың қолда болуы туралы кәсіпорын басшысымен расталған және мөрмен басылған бірлік саны көрсетілген ақпараттың немесе осындай техниканы иеленуші ұйымдармен жұмыс жүргізу ниеті туралы шарт болуы тиіс.
__________________________________________________________________
|Құрал-жабдықтар атауы, шығарылған|        Бірлік саны
р/с|    жылы, техникалық жағдайы     |
__________________________________________________________________
2. Басқарушылық мүмкіндіктері туралы мәліметтерде конкурсқа қатысушы-кәсіпорын басшылары туралы ақпарат, олардың білімі және жұмыс өтілі болуы тиіс:
__________________________________________________________________
р/с |        Тегі, аты-жөні     |    Лауазымы   |   Жұмыс өтілі
__________________________________________________________________
3. Ұйымдастырушылық мүмкіндіктері туралы мәліметтерде геологиялық барлау немесе өндіру жұмыстарын жүргізу үшін өндірістерде мамандардың болуы немесе алған білімі және мамандығы бойынша жұмыс өтілі көрсетіліп, зертханалық базаның немесе зертханалық жұмыстарды өткізу ниеті туралы шарт болуы тиіс.
__________________________________________________________________
р/с |     Тегі, аты-жөні      |    Лауазымы    |   Жұмыс өтілі
__________________________________________________________________
4. Қаржылық мүмкіндіктері туралы мәліметтерде мынадай ақпараттар болуы тиіс:
1) өтінім берушінің бухгалтерлік балансы;
2) шығындар және табыстар туралы есеп;
3) өтінім берушінің кредиторлық берешектері мен салық органынан бюджетке төленетін төлемдер бойынша берешектерінің бар болуын немесе жоқтығын растайтын құжаттар;
4) банк алдында мерзімі өткен берешектердің бар болуы немесе жоқтығы туралы анықтама;
5) соңғы есептік жылғы өтінім берушінің қаржылық жағдайы туралы аудиторлық қорытынды.
Жер қойнауын пайдалану
құқығын алуға инвестициялық
бағдарламалар конкурсын
әзірлеу және ұйымдастыру
жөніндегі Нұсқаулыққа
3-қосымша
Құзыретті органға түскен конкурстық
ұсыныстарды тіркеу журналы
__________________________________________________________________
р/с|Өтініш берушінің| Кен орнының, жер қойнауы  | Кеңсеге түскен
|      атауы     |учаскесінің (блоктың) атауы|күні және тіркеу N
__________________________________________________________________
__________________________________________________________________