Об организации летнего отдыха, оздоровления и занятости детей и подростков в 2004 году
Постановление Акимата Северо-Казахстанской области N 75 от 12 мая 2004 года. Зарегистрировано Департаментом юстиции Северо-Казахстанской области 18 мая 2004 года за N 1252. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17 октября 2011 года N 01.04-08/2964)
Сноска. Утратило силу в связи с истечением срока действия (письмо аппарата акима Северо-Казахстанской области от 17.10.2011 N 01.04-08/2964)
Во исполнение  распоряжения  Премьер-Министра Республики Казахстан от 22 апреля 2003 года N 70-р "Об организации летнего отдыха, оздоровления и занятости детей и подростков в летний период на 2003-2005 годы" и в целях создания необходимых условий для организации отдыха, оздоровления и занятости детей и подростков, их творческого развития, а также профилактики правонарушений и безнадзорности несовершеннолетних в летний период 2004 года, акимат области  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Акимам районов и города Петропавловска, департаменту образова-ния обеспечить в 2004 году организацию отдыха, оздоровления и занятости детей и подростков:
подготовить материально-техническую базу загородных оздоровительных лагерей, лагерей труда и отдыха к 31 мая 2004 года, создать в них условия, необходимые для физического и духовно-нравственного воспитания школьников, разносторонней культурно-массовой, спортивной и оздоровительной работы;
обеспечить прием лагерей городской и районными комиссиями в срок до 5 июня 2004 года;
финансирование оздоровительных лагерей, пришкольных площадок, лагерей при внешкольных организациях, лагерей труда и отдыха производить за счет средств, предусмотренных в местных бюджетах и привлечением финансовых средств из внебюджетных источников;
разработать и утвердить программу отдыха, оздоровления и занятости детей и подростков в летний период 2004 года с учетом особенностей регионов, экономических условий, потребностей родителей и детей в организованном отдыхе;
обеспечить в первоочередном порядке организацию отдыха, оздоровления детей-сирот, детей, оставшихся без попечения родителей,
детей из семей, имеющих право на получение адресной социальной помощи, многодетных, неполных семей, детей-инвалидов;
содействовать развитию сети оздоровительных лагерей с дневным пребыванием детей и подростков;
организовать лагеря с дневным пребыванием при общеобразо-вательных школах, внешкольных организациях, лагеря труда и отдыха и школьные лесничества;
принять меры по обеспечению занятости детей и подростков, организации для них временных рабочих мест в период летних каникул в соответствии с трудовым законодательством;
обеспечить сохранность жизни и здоровья детей, а также противо-пожарную безопасность в детских оздоровительных организациях.

2004 жылы балалар мен жасөспірімдердің жазғы демалысын, сауықтырылуын және еңбекпен қамтылуын ұйымдастыру туралы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімдігінің 2004 жылғы 12 мамырдағы N 75 қаулысы. Солтүстік Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2004 жылғы 18 мамырда N 1252 тіркелді. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011 жылғы 17 қазандағы N 01.04-08/2964 хаты)
Ескерту. Қолданылу мерзімінің өтуіне байланысты күші жойылды (Солтүстік Қазақстан облысы әкімі аппаратының 2011.10.17 N 01.04-08/2964 хаты)
"2003-2005 жылдарға арналған балалар мен жасөспірімдердің жазғы демалысын, сауықтырылуын және еңбекпен қамтылуын ұйымдастыру туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің 2003 жылғы 22 сәуірдегі N 70-ө  өкімін орындау үшін және 2004 жылғы жазғы кезеңде балалар мен жасөспірімдердің демалысын, сауықтырылуын және еңбекпен қамтылуын, олардың творчестволық дамуын ұйымдастыру, сондай-ақ кәмелетке толмағандардың құқық бұзушылығы мен қадағалаудан тыс қалуының алдын алу мақсаттарында облыс әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Аудандар мен Петропавл қаласының әкімі, білім департаменті 2004 жылы балалар мен жасөспірімдердің демалысын, сауықтырылуын және еңбекпен қамтылуын ұйымдастыруды қамтамасыз етсін:
қаладан тыс сауықтыру лагерлері мен еңбек және демалыс лагерлерінің материалдық-техникалық базасы 2004 жылдың 31 мамырына дайындалсын, оларда мектеп оқушыларын жалпы және рухани-адамгершілік жағынан тәрбиелеу, жан-жақты мәдени-бұқаралық, спорттық және сауықтыру жұмыстары үшін қажетті жағдайлар туғызылсын;
2004 жылдың 5 маусымына дейінгі мерзімде қалалық және аудандық комиссиялар лагерлерін қабылдауды қамтамасыз етсін;
сауықтыру лагерлерін, мектеп жанындағы алаңдарды, мектептен тыс ұйымдардың лагерлерін, еңбек және демалыс лагерлерін қаржыландыру жергілікті бюджеттерде көзделген қаражат және бюджеттен тыс көздерден қаржылай қаражат тарту есебінен жасалсын;
өңірдің ерекшеліктерін, экономикалық жағдайларын, ата-аналар мен балалардың ұйымдасқан түрде демалыс жөніндегі сұраныстарын ескере отырып, 2004 жылғы жазғы кезеңдегі балалар мен жасөспірімдердің демалысын, сауықтырылуын және еңбекпен қамтылу бағдарламасы әзірленсін және бекітілсін;
Бірінші кезекті тәртіпте жетім балалардың, ата-аналарының қамқорлықтарынсыз қалған балалардың, атаулы әлеуметтік көмек алуға құқы бар, көпбалалы, толық емес отбасылар балаларының, мүгедек балалардың демалысын, сауықтырылуын қамтамасыз ету;
балалар мен жасөспірімдердің күндіз болатын сауықтыру лагерлері жүйесін дамытуға жәрдемдесу;
жалпы білім беретін мектептер жанынан, мектептен тыс ұйымдарда күндіз болатын лагерлерін, еңбек және демалыс лагерлерін және мектеп орманшылығын ұйымдастыру;
Балалар мен жасөспірімдердің еңбекпен қамтылуын қамтамасыз ету, олар үшін жазғы демалыс кезінде еңбек заңдарына сәйкес, уақытша жұмыс ормандарын ұйымдастыру жөнінде шаралар қабылдау;
балалардың өмірі мен денсаулығы сақтығын, сондай-ақ балалардың сауықтыру ұйымдарындағы өртке қарсы қауіпсіздікті қамтамасыз ету.

2. Утвердить:
состав областной комиссии по организации летнего отдыха детей и подростков согласно приложению 1;
план охвата детей оздоровлением в загородных лагерях согласно приложению 2;
план охвата детей оздоровлением на пришкольных площадках согласно приложению 3.
3. Департаментам образования и здравоохранения до 1 июня 2004 года укомплектовать педагогическими, медицинскими, музыкальными и физкультурными работниками все типы лагерей.
4. Департаментам здравоохранения, государственного санитарно- эпидемиологического надзора акима Северо-Казахстанской области:
оказать помощь в снабжении детских оздоровительных площадок лекарственными препаратами, дезинфицирующими средствами и необходимым медицинским оборудованием;
установить контроль за подготовкой лагерей к началу сезона, организацией отдыха и охраной здоровья детей в соответствии с действующими санитарными нормами.
5. Департаменту внутренней политики освещать в средствах массовой информации ход подготовки и проведения оздоровления и занятости детей и подростков в летний период
6. Управлению культуры обеспечить участие учреждений культуры в проведении летнего отдыха.
7. Управлению туризма и спорта организовать туристические и экологические маршруты по родному краю.
8. Управлениям внутренних дел, по чрезвычайным ситуациям (по согласованию):
обеспечить охрану общественного порядка в зонах отдыха, безопасность перевозки детей, соблюдение правил и норм безопасности жизни детей на водоемах;
заезд детей в оздоровительные лагеря и отъезд осуществлять в сопровождении дорожной полиции.
9. Контроль за выполнением постановления возложить на заместителя акима области Е.Е.Нуракаева.
Аким области
Приложение 1
к постановлению акимата области
от "12" мая 2004 г. N 75
"Об организации летнего отдыха,
оздоровления и занятости детей
и подростков в 2004 году"
СОСТАВ
областной комиссии по организации летнего отдыха
детей и подростков
Нуракаев
Ерик Есимович
председатель комиссии, заместитель акима области
Денкенова
Сайран Абилькаировна
заместитель председателя, начальник департамента образования
Члены комиссии:
Исенеев
Каиргали Капизович
начальник департамента государственного санитарно-эпидемиологического надзора акима Северо-Казахстанской области
Каргаполов
Юрий Васильевич
председатель областного Совета профсоюзов (по согласованию)
Кульжанова
Тотикамал Ниязовна
заместитель акима г.Петропавловска
Мухамедиева
Казиза Тендыковна
заместитель начальника департамента финансов
Нукишев
Сейтжан Галимжанович
начальник государственной противопожарной службы (по согласованию)
Риде
Валерий Рейнгольдович
заместитель акима Аккайынского района
Шагимарданов
Олег Гиреевич
начальник государственной водоспасательной службы (по согласованию)
Кудайбергенова
Галия Бейсеновна
заместитель начальника департамента труда, занятости и социальной защиты
Приложение 2
к постановлению акимата области
от "12" мая 2004 г. N 75
"Об организации летнего отдыха,
оздоровления и занятости детей
и подростков в 2004 году"
План
охвата детей оздоровлением в загородных лагерях
NN
Наименова
ние территорий
Название лагерей
Вмести мость
Планируемый охват детей по сезонам
Итого оздоровлено детей
пер вый сезон
вто рой сезон
тре тий се зон
1.
Айыртауский
"Карлыгаш"
150
150
150
150

2. Мыналар бекітілсін:
балалар мен жасөспірімдердің жазғы демалысын ұйымдастыру жөніндегі облыстық комиссияның құрамы 1 қосымша ға сәйкес;
қаладан тыс лагерлерде балаларды сауықтырумен қамту жоспары - 2 қосымшаға сәйкес;
мектеп жанындағы алаңдарда балаларды сауықтырумен қамту жоспары - 3 қосымшаға сәйкес.
3. 2004 жылдың 1 шілдесіне дейін білім және денсаулық сақтау департаменттері барлық тұрпаттағы лагерлерді педагогикалық, медициналық, музыкалық және дене шынықтыру қызметкерлерімен толықтырсын.
4. Денсаулық сақтау, Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаменттері:
балалардың сауықтыру алаңдарын дәрілік препараттармен, дезинфекциялау құралдарымен және қажетті медициналық жабдықтармен жабдықтауға көмек көрсетсін;
лагерлерді қолданыстағы санитарлық нормаларға сәйкес балалардың демалысын ұйымдастыру және қорғау маусымы басталғанға дейін дайын болуын бақылап отырсын.
5. Ішкі саясат департаменті бұқаралық ақпарат құралдарында балалар мен жасөспірімдердің жазғы кезеңде сауықтырылуын және еңбекпен қамтылуын ұйымдастыруға дайындық барысы туралы хабарлар беріп тұрсын.
6. Мәдениет департаменті мәдениет мекемелерінің жазғы демалысты өткізуге қатысуларын қамтамасыз етсін.
7. Туризм және спорт басқармасы туған өлке бойынша туристік және экологиялық маршруттар ұйымдастырсын.
8. Ішкі істер, төтенше жағдайлар жөніндегі басқармалар (келісім бойынша):
демалыс аймақтарында қоғамдық тәртіптің сақталуын, балаларды тасымалдау қауіпсіздігін, балалардың су айдындарында өмір қауіпсіздігі ережелері мен нормаларын сақтауларын қамтамасыз етсін;
балалардың сауықтыру лагерлеріне келуін және кейін қайтуын жол полициясының ілесуімен жүзеге асырсын.
9.Қаулының орындалуын бақылау облыс әкімінің орынбасары Е.Е.Нұрақаевқа жүктелсін.
Облыс әкімі
Облыс әкімдігінің 2004 жылғы
12 мамырдағы N 75
қаулысына 1 қосымша
"2004 жылы балалар мен
жасөспірімдердің жазғы
демалысын, сауықтырылуын
және жұмыспен қамтылуын
ұйымдастыру туралы"
Балалар мен жасөспірімдердің жазғы демалысын
ұйымдастыру жөніндегі облыстық комиссияның
құрамы
Нұрақаев
Ерік Есімұлы
комиссия төрағасы, облыс әкімінің орынбасары
Денкенова
Сайран Әбілқайырқызы
төрағаның орынбасары, білім департаментінің бастығы
Комиссия мүшелері:
Исенеев
Қайырғали Қапезұлы
Солтүстік Қазақстан облысы әкімінің мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау департаментінің бастығы
Каргаполов
Юрий Васильевич
Облыстық кәсіподақтары Кеңесінің төрағасы (келісім бойынша)
Құлжанова
Тотикамал Ниязқызы
Петропавл қаласы әкімінің орынбасары
Мұхамедиева
Казиза Теңдікқызы
қаржы департаменті бастығының орынбасары
Нұқышев
Сейтжан Ғалымжанұлы
мемлекеттік өртке қарсы қызметтік бастығы (келісім бойынша)
Риде
Валерий Рейнгольдович
Аққайың ауданы әкімінің орынбасары
Шағимарданов
Олег Гиреевич
Аққайың ауданы әкімінің орынбасары
Кұдайбергенова
Ғалия Бейсенқызы
еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтік қорғау департаменті бастығының орынбасары
Облыс әкімдігінің 2004 жылғы
12 мамырдағы N 75
қаулысына 2 қосымша
"2004 жылы балалар мен
жасөспірімдердің жазғы
демалысын, сауықтырылуын
және жұмыспен қамтылуын
ұйымдастыру туралы
" Қаладан тыс лагерлерде балаларды сауықтырумен қамту
жоспары
NN
Аумақтың
атауы
Лагерлердің
атауы
Сыйы
м-ды
лығы
Маусым бойынша
жоспарланған қамту
шамасы
Жал
пы
сау-
ық-
тыры
ла-
тын
бала
лар
саны
1-ші
маусым
2-ші
маусым
2-ші
маусым
Айыртау
Қарлығаш
150
150
150
150