О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 12 июля 2004 года N 347 "О некоторых вопросах ограничения в распоряжении имуществом в счет налоговой и таможенной задолженности"
Приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 28 февраля 2005 года N 83. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 31 марта 2005 года N 3535. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 30 декабря 2008 года N 637
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 30.12.2008 N 637.
В соответствии с Законом  Республики Казахстан от 13 декабря 2004 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам налогообложения" ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ  Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 12 июля 2004 года N 347 "О некоторых вопросах ограничения в распоряжении имуществом в счет налоговой и таможенной задолженности" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов 10 августа 2004 года за N 2992, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, 2004 год, N 37-40, ст. 1024) следующие изменения и дополнения:
1) форму Решения об ограничении в распоряжении имуществом в счет налоговой задолженности налогоплательщика (задолженности по таможенным платежам и налогам плательщика), утвержденную указанным приказом, изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
2) в Правилах составления Акта описи ограниченного в распоряжении имущества в счет налоговой задолженности налогоплательщика (задолженности по таможенным платежам и налогам плательщика), утвержденных указанным приказом:
в пункте 2:
после слова "документы" дополнить словами ", нотариально засвидетельствованные копии документов, подтверждающих права собственности и (или) хозяйственного ведения на такое имущество,";
дополнить предложением следующего содержания:
"При наличии последней в Акте описи указываются данные независимой оценки.".
2. Управлению налогового администрирования Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан (Кипшаков A.M.) направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие с момента его официального опубликования и распространяется на правоотношения, возникшие с 1 января 2005 года.
Председатель
Налогового комитета
Министерства финансов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАНО"
Вице-Министр финансов
Республики Казахстан -
Председатель
Комитета таможенного контроля
Министерства финансов
Республики Казахстан
23 февраля 2005 г.
Приложение
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 28 февраля 2005 года N 83
Приложение 1
к приказу Председателя Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
от 12 июля 2004 года N 347
"О некоторых вопросах ограничения
в распоряжении имуществом в счет
налоговой и таможенной задолженности"
РЕШЕНИЕ
об ограничении в распоряжении имуществом в счет
налоговой задолженности налогоплательщика
(задолженности по таможенным платежам и
налогам плательщика)
"__" ______ 200___г.                        N_____
В соответствии со статьей 48  Кодекса Республики Казахстан
"О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налогового
кодекса) ( статьей 353  Таможенного кодекса Республики Казахстан)
Налоговый комитет (Департамент таможенного контроля) по___________
__________________________________________________________________
(область, город, район)
в лице____________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество руководителя или заместителя)
РЕШИЛ на основании уведомления о принимаемых мерах по обеспечению
исполнения невыполненного в срок налогового обязательства
(уведомления о погашении задолженности и пени)
от "__"____ 200 _ г. N ____ ограничить в распоряжении имуществом
налогоплательщика
(плательщика)_____________________________________________________
(наименование налогоплательщика (плательщика)
__________________________________________________________________
юридический адрес, РНН)
в счет задолженности на сумму:____________________________________
(в цифрах и прописью)
в том числе:
1 _______________________  _____________ ___________ ____________
(код, наименование платежа)     (сумма платежа)  (сумма пени)   (сумма штрафа)
2 _______________________  _____________ ___________ ____________
(код, наименование платежа)     (сумма платежа)  (сумма пени)   (сумма штрафа)
3 _______________________  _____________ ___________ ____________
(код, наименование платежа)     (сумма платежа)  (сумма пени)   (сумма штрафа)
4 _______________________  _____________ ___________ ____________
(код, наименование платежа)     (сумма платежа)  (сумма пени)   (сумма штрафа)
5 _______________________  _____________ ___________ ____________
(код, наименование платежа)     (сумма платежа)  (сумма пени)   (сумма штрафа)
_________________________________________________________________
(подпись, печать налогового (таможенного) органа)
При вынесении решения об ограничении в распоряжении имуществом налогоплательщика, переданном в финансовый лизинг и (или) в залог, запрещается налоговым органам изъятие этого имущества до прекращения действия договора, а налогоплательщику - изменение условий договора (продление срока действия договора, сублизинг и (или) перезалог) с момента вынесения налоговым органом решения в отношении этого имущества и до его отмены.
При вынесении решения об ограничении в распоряжении имуществом плательщика, переданном внаем, включая финансовый лизинг и залог, запрещается передача права собственности на такое имущество арендатору и залогодержателю с момента вынесения таможенным органом решения в отношении этого имущества и до его отмены.
Решение получил
________________________________________________________________
(подпись, (печать) налогоплательщика (плательщика) и дата)

"Мүлікті салық және кеден берешегі есебіне иеленуді шектеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Төрағасының 2004 жылғы 12 шілдедегі N 347 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2005 жылғы 28 ақпандағы N 83 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 31 наурызда тіркелді. Тіркеу N 3535. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 30 желтоқсандағы N 637 Бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2008.12.30 N 637 Бұйрығымен.
-------------------- Бұйрықтан үзінді -------------------
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" Қазақстан Республикасы Кодексіне (Салық кодексі) сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. ...
2. Осы бұйрықтың N 36 қосымшасына сәйкес Қазақстан Республикасының кейбір нормативтік құқықтық актілерінің күші жойылды деп танылсын.
3. ...
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күшіне енеді және 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап туындаған қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрі                                      Б. Жәмішев
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 30 желтоқсандағы
N 637 бұйрығымен бекітілген
36-қосымша
Қазақстан Республикасының күші жойылған кейбір
нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1) ...
2) ...
3) "Мүлікті салық және кеден берешегі есебіне иеленуді шектеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Төрағасының 2004 жылғы 12 шілдедегі N 347 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті Төрағасының 2005 жылғы 28 ақпандағы N 83 бұйрығы (Нормативтік құқықтық актілердің Мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3535 болып тіркелген, 2005 жылғы 21 қыркүйектегі N 173 (907) "Юридическая газетада" жарияланды);
4) ...
"Салық салу мәселелері бойынша Қазақстан Республикасының кейбір заң актілеріне өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2004 жылғы 13 желтоқсандағы Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. "Мүлікті салық және кеден берешегі есебіне иеленуді шектеудің кейбір мәселелері туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті Төрағасының 2004 жылғы 12 шілдедегі N 347 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу реестрінде 2004 жылы 10 тамызда N 2992 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде 2004 жылы жарияланған, N 37-40, 1024-құжат) бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) аталған бұйрықпен бекітілген Салық төлеушінің салық берешегінің (төлеушінің кеден төлемдерi мен салықтар бойынша берешегі) есебіне мүлікті иеленуде шектеу туралы шешімнің нысаны осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес жаңа редакцияда жазылсын;
2) аталған бұйрықпен бекітілген Салық төлеушінің салық берешегінің (төлеушінің кеден төлемдерi мен салықтар бойынша берешегі) есебіне мүлікті иеленуде шектеу туралы тізімдеме актісін жасау ережесінің:
2-тармағы:
"құжаттарды" деген сөзден кейін ", мұндай мүлікке меншікті және (немесе) шаруашылық жүргізу құқығын растайтын құжаттардың нотариалды куәландырылған көшірмелерін" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы сөйлеммен толықтырылсын:
"Соңғысы Тізімдеме актісінде бар болған кезде тәуелсіз бағалаудың деректері көрсетіледі.".
2. Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігі Салық комитетінің Салық әкімшіліктендіруі басқармасы (А.М. Қыпшақов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған сәтінен бастап қолданысқа енгізіледі және 2005 жылғы 1 қаңтардан бастап пайда болған құқықтық қатынастарға қолданылады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Салық комитетінің Төрағасы
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы Вице-Министрі -
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Кедендік бақылау комитетінің
Төрағасы
2005 ж. 23 ақпан
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Салық комитеті Төрағасының
2005 жылғы 28 ақпандағы
N 83 бұйрығына қосымша
"Салық және кеден төлемдерi
берешегінің есебіне мүлікті
иеленуде шектеудің кейбір
мәселелері туралы"
Қазақстан Республикасының
Қаржы министрлігі
Салық комитеті Төрағасының
2004 жылғы 12 шілдедегі
N 347 бұйрығына 1-қосымша
Салық төлеушінің билік ету мүлкін салық берешегінің
(төлеушінің кедендік төлемдер мен салықтар бойынша
берешегінің) есебіне шектеу туралы
ШЕШІМ
200__ж. "____"_________                             N _____
Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер
туралы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 48-бабына
(Қазақстан Республикасының Кеден кодексінің 352-бабына ) сәйкес
__________________________________
(облысы, қала, аудан)
____________ бойынша Салық комитеті (Кедендік бақылау департаменті)
____________________________________________________________атынан
(басшының немесе орынбасардың аты-жөні)
200_ жылғы ____________ N______ мерзімінде орындалмаған салық
міндеттемесінің орындалуын қамтамасыз ету жөнінде қабылданатын
шаралар туралы хабарламаның (берешек пен өсімақыны өтеу туралы
хабарлама) негізінде
___________________________________________________________________
(салық төлеушінің (төлеушінің) атауы,
___________________________________________________________________
заңды мекен-жайы, СТН-і)
салық төлеушінің (төлеушінің) билік ету мүлкін ____________________
(санмен және жазумен)
___________________сомаға салық берешегінің есебіне шектеуді ШЕШТІ,
cоның ішінде:
1 _________________  ______________  ________________  ____________
(төлемнің коды,   (төлем сомасы)  (өсімақы сомасы)    (айыппұл
атауы)                                                сомасы)
2 _________________  ______________  ________________  ____________
(төлемнің коды,   (төлем сомасы)  (өсімақы сомасы)    (айыппұл
атауы)                                                сомасы)
3 _________________  ______________  ________________  ____________
(төлемнің коды,   (төлем сомасы)  (өсімақы сомасы)    (айыппұл
атауы)                                                сомасы)
4 _________________  ______________  ________________  ____________
(төлемнің коды,   (төлем сомасы)  (өсімақы сомасы)    (айыппұл
атауы)                                                сомасы)
5 _________________  ______________  ________________  ____________
(төлемнің коды,   (төлем сомасы)  (өсімақы сомасы)    (айыппұл
атауы)                                                сомасы)
____________________________________________________
(салық (кеден) органының қолы, мөрі)
Салық төлеушіні қаржы лизингіне және (немесе) кепілге
берілген мүлігін иеленуде шектеу туралы шешім шығарылған кезде, осы
мүлікке қатысты салық органы шешім шығарған сәттен бастап және оның
күшін жойғанға дейін салық органдарына шарттың қолданыс мерзімі
тоқтатылғанға дейін бұл мүлікті алып қоюға, ал салық төлеушіге -
шарттың талаптарын (шарттың қолданыс мерзімін ұзарту, сублизинг
және (немесе) кепілге қайта салу) өзгертуге тыйым салынады.
Қаржы лизингі мен кепілді қоса алғанда, төлеушінің жалға
берілген мүлікке билік етуін шектеу туралы шешім шығарылған кезде
кеден органы осы мүлікке қатысты шешім шығарған кезден бастап оны
жойғанға дейін жалға алушы мен кепіл ұстаушыға мұндай мүлікке
меншік құқығын беруге тыйым салынады.
Шешімді алды
______________________________________________________
(салық төлеушінің (төлеушінің) қолы, (мөрі) және күні)