О внесении изменений и дополнений в совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 21 апреля 2004 года N 74-п и Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 14 мая 2004 года N 233-ОД "О введении операторами связи посекундной тарификации междугородных соединений и трафика между взаимодействующими сетями телекоммуникаций"
Совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 5 апреля 2005 года N 90-п и Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 5 апреля 2005 года N 119-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 апреля 2005 года N 3548. Утратил силу совместным приказом Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 28 мая 2009 года N 233, Агентства Республики Казахстан по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) от 4 июня 2009 года N 177-ОД, Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 11 июня 2009 года N 211-ОД.
Сноска. Утратил силу совместным приказом Агентства РК по информатизации и связи от 28.05.2009 N 233, Агентства РК по защите конкуренции (Антимонопольное агентство) от 04.06.2009 N 177-ОД, Агентства РК по регулированию естественных монополий от 11.06.2009 N 211-ОД (вводится в действие с 01.01.2010).
В соответствии с пунктом 4.5. Плана мероприятий по реализации Программы развития отрасли телекоммуникаций Республики Казахстан на 2003-2005 годы, утвержденной постановлением Правительства Республики Казахстан от 18 февраля 2003 года N 168, приказываем:
1. Внести в совместный приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 21 апреля 2004 года N 74-п и Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции и от 14 мая 2004 года N 233-ОД "О введении операторами связи посекундной тарификации междугородных соединений и трафика между взаимодействующими сетями телекоммуникаций" (зарегистрированный в реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 2894, внесены изменения совместным приказом и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи от 22 сентября 2004 года N 203-п и и.о. Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 24 сентября 2004 года N 390-ОД), следующие изменения и дополнения:

"Байланыс операторларының қалааралық қосылыстарды секундпен тарифтеу және телекоммуникацияның өзара іс-әрекет ететін желілері арасындағы трафикті енгізуі туралы" Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 21 сәуірдегі N 74-б және Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 14 мамырдағы N 233-НҚ бірлескен бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігі Төрағасының 2005 жылғы 5 сәуірдегі N 90-п, Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу жөніндегі агенттігі Төрағасының 2005 жылғы 5 сәуірдегі N 119-П Бірлескен бұйрықтары. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 6 сәуірде тіркелді. Тіркеу N 3548. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің 2009 жылғы 28 мамырдағы N 233, Қазақстан Республикасы Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) 2009 жылғы 4 маусымдағы N 177-НҚ және Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2009 жылғы 11 маусымдағы N 211-НҚ бірлескен бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Ақпараттандыру және байланыс агенттігінің 2009.05.28 N 233, ҚР Бәсекелестікті қорғау агенттігінің (Монополияға қарсы агенттік) 2009.06.04 N 177-НҚ және ҚР Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің 2009.06.11 N 211-НҚ бірлескен бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 18 ақпандағы N 168 Қаулысымен бекітілген, Қазақстан Республикасының телекоммуникация саласын дамытудың 2003-2005 жылдарға арналған бағдарламасын іске асыру жөніндегі Іс-шаралар жоспарының 4.5-тармағына сәйкес, БҰЙЫРАМЫЗ:
1. "Байланыс операторларының қалааралық қосылыстарды секундпен тарифтеу және телекоммуникацияның өзара іс-әрекет ететін желілері арасындағы трафикті енгізуі туралы" Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 21 сәуірдегі N 74-б және Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі Төрағасының 2004 жылғы 14 мамырдағы N 233-НҚ бірлескен бұйрығына (Нормативті құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2894 тіркеуге алынған, Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігі Төрағасының м.а. 2004 жылғы 22 қыркүйектегі N 203-б және Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі Төрағасының м.а. 2004 жылғы 24 қыркүйектегі N 390-НҚ бірлескен бұйрығымен өзгерістер енгізілген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:

1) пункт 1 изложить в следующей редакции:
"1. Операторам связи Республики Казахстан:
с 1 января 2005 года обеспечить посекундную тарификацию междугородных (внутризоновых) соединений внутри сети с шагом тарификации 10 секунд*.
______________________________________________________________
Примечание: шаг тарификации 10 секунд - каждые полные и неполные 10 секунд интервала соединения.
с 1 июля 2005 года перейти на посекундную тарификацию трафика между взаимодействующими сетями телекоммуникаций операторов связи с шагом тарификации 10 секунд, за исключением международного телефонного трафика;";
2) в пункте 3:
слова "До 1 января 2005 года" заменить словами "До 1 января 2006 года";
дополнить абзацем 2 следующего содержания:
"Присоединяющим операторам связи, имеющим сертифицированное оборудование и аппаратно-программные средства учета, и поверенные средства измерения трафика, при отсутствии таковых у присоединяемого оператора связи, обеспечить учет и биллинг пропускаемого трафика согласно договорам присоединения.".
2. Департаменту государственной политики в области связи Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи (Сейтимбеков А.А.) в установленном порядке обеспечить регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по информатизации и связи Оразалинова Д.С. и Заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Нефедова А.П.
4. Настоящий приказ вступает в силу со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан и вводится в действие со дня официального опубликования.
Председатель Агентства
Председатель Агентства
Республики Казахстан
Республики Казахстан
по информатизации и связи
по регулированию
естественных монополий

1) 1-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"1. Қазақстан Республикасының байланыс операторлары:
2005 жылдың 1 қаңтарынан бастап тарифтеудің 10 секундтық қадамымен желі ішінде қалааралық (аймақішілік) қосылыстарды секундпен тарифтеуді қамтамасыз етсін*.
2005 жылдың 1 шілдесінен бастап, халықаралық телефон трафигін қоспағанда, тарифтеудің 10 секундтық қадамымен байланыс операторларының өзара іс-әрекет ететін телекоммуникация желілері арасында трафикті секундпен тарифтеуге көшсін.
___________________________________________
Ескерту: тарифтеудің 10 секундтық қадамы - қосылыс аралығының әрбір толық және толық емес 10 секунды.".
2) 3-тармақтағы:
"2005 жылдың 1 қаңтарына дейін" деген сөздер "2006 жылдың 1 қаңтарына дейін" деген сөздермен ауыстырылсын;
тармақ мынадай мазмұндағы 2-абзацпен толықтырылсын:
"Сертификатталған жабдығы және есепке алудың аппараттық-бағдарламалық құралдары, және трафикті өлшеудің тексеруден өткен құралдары бар қосатын байланыс операторлары қосылатын байланыс операторында аталған құрал-жабдықтар жоқ болған жағдайда қосу шартына сәйкес өткізілетін трафиктердің есепке алынуын және биллингін қамтамасыз етсін".
2. Қазақстан Республикасы Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігінің Байланыс саласындағы мемлекеттік саясат департаменті (А.А.Сейтімбеков) осы бұйрықты белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде тіркетуді қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ақпараттандыру және байланыс жөніндегі агенттігі Төрағасының орынбасары Д.С.Оразалиновке және Қазақстан Республикасының Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі Төрағасының орынбасары А.П.Нефедовке жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күнінен бастап күшіне енеді және ресми жарияланғаннан кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасының
Ақпараттандыру және байланыс
жөніндегі агенттігінің
Төрағасы
Қазақстан Республикасының
Табиғи монополияларды реттеу
жөніндегі агенттігінің
Төрағасы