О внесении дополнений и изменений в постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 2 октября 1999 года N 33/250 "О Правилах хранения, передачи в архив и уничтожения документов, связанных с подготовкой и проведением выборов депутатов Парламента Республики Казахстан"
Постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 8 сентября 2005 года N 13/31. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 15 сентября 2005 года N 3839. Утратило силу постановлением Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 25 июня 2013 года № 13/210
Сноска. Утратило силу постановлением Центральной избирательной комиссии РК от 25.06.2013 № 13/210 (вводится в действие со дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 6)  статьи 12  Конституционного закона Республики Казахстан от 28 сентября 1995 года "О выборах в Республике Казахстан" Центральная избирательная комиссия Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 2 октября 1999 года N 33/250 "О Правилах хранения, передачи в архив и уничтожения документов, связанных с подготовкой и проведением выборов депутатов Парламента Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 931, с изменениями и дополнениями, внесенными постановлениями Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 3 ноября 2000 года N 15/15 и от 8 апреля 2005 года N 155/221) следующие дополнения и изменения:
заголовок и пункт 1 постановления после слов "проведением выборов" дополнить словом "Президента,";
в Правилах хранения, передачи в архив и уничтожения документов, связанных с подготовкой и проведением выборов депутатов Парламента Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
наименование после слов "проведением выборов" дополнить словом "Президента,";
в пункте 1:
дополнить абзацами третьим, четвертым, пятым, шестым, седьмым и восьмым следующего содержания:
"выписки из протоколов заседаний высшего органа республиканского общественного объединения о выдвижении кандидата в Президенты Республики Казахстан с приложением копий документа о регистрации данного общественного объединения в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
заявления граждан Республики Казахстан о согласии баллотироваться кандидатом в Президенты Республики Казахстан;
заявления граждан Республики Казахстан о намерении баллотироваться кандидатом в Президенты Республики Казахстан;
биографические данные кандидата в Президенты Республики Казахстан;
решения лингвистической комиссии по установлению свободного владения кандидатом в Президенты Республики Казахстан государственным языком;
заявления кандидатов в Президенты Республики Казахстан о регистрации доверенных лиц;";
дополнить абзацами шестым, седьмым и восьмым следующего содержания:
"протоколы территориальных избирательных комиссий о результатах проверки достоверности собранных подписей граждан Республики Казахстан в поддержку кандидата в Президенты Республики Казахстан;
документы, подтверждающие внесение кандидатом в Президенты Республики Казахстан избирательных взносов;
документы, подтверждающие сдачу кандидатом в Президенты Республики Казахстан и его супругом (супругой) декларации о доходах и об имуществе;";
абзац девятый после слов "по выборам" дополнить словом "Президента,";
в абзаце двенадцатом слово "депутатами" заменить словами "кандидатами в Президенты, депутаты";
в абзаце тринадцатом после слова "выборов" дополнить словом "Президента,";
дополнить абзацами четырнадцатым, пятнадцатым и шестнадцатым следующего содержания:
"заявления Президента, депутатов Парламента Республики Казахстан о сложении с себя обязанностей, не совместимых в соответствии с  Конституцией  и законами Республики со статусом Президента, депутата Парламента Республики Казахстан;
предвыборные программы, плакаты, листовки, лозунги и иные агитационные печатные материалы кандидатов в Президенты Республики Казахстан;
предвыборные программы, плакаты, листовки, лозунги и иные агитационные печатные материалы, а также копии необходимых для регистрации документов избранного Президента Республики Казахстан;";
абзац пятнадцатый после слов "граждан", "выборов" дополнить соответственно словами "и организаций", "Президента,";
в пункте 2:
дополнить абзацем одиннадцатым следующего содержания:
"протоколы участковых избирательных комиссий о результатах подсчета голосов по выборам Президента Республики Казахстан;";
дополнить абзацем тринадцатым следующего содержания:
"документы, подтверждающие сдачу кандидатом в депутаты Сената Парламента Республики Казахстан и его супругом (супругой) декларации о доходах и об имуществе;";
абзац шестнадцатый после слов "граждан", "выборов" дополнить соответственно словами "и организаций", "Президента,";
дополнить частью второй следующего содержания:
"Подписные листы в поддержку кандидата в Президенты Республики Казахстан хранятся на правах конфиденциальной информации в течение 10 рабочих дней после регистрации кандидата в Президенты Республики Казахстан, а затем уничтожаются по акту.";
в пункте 3:
дополнить абзацем десятым следующего содержания:
"документы, подтверждающие сдачу кандидатом в депутаты Мажилиса Парламента Республики Казахстан и его супругом (супругой) декларации о доходах и об имуществе;":
абзац тринадцатый после слова "граждан" дополнить словами "и организаций";
в пункте 4:
абзац третий после слов "по выборам" дополнить словом "Президента,";
абзац пятый после слов "граждан", "выборов" дополнить соответственно словами "и организаций", "Президента,";
пункт 5 после слов "по выборам" дополнить словом "Президента,";
в пункте 6 слова "(форма акта прилагается)" исключить;
пункт 7 дополнить частью первой следующего содержания:
"Бюллетени для тайного голосования по выборам Президента Республики Казахстан в опечатанном виде, в том числе отдельно погашенные бюллетени, а также списки избирателей и документы к ним передаются по акту:
участковыми избирательными комиссиями в областные (городов республиканского значения, столицы) территориальные избирательные комиссии;
областными (городов республиканского значения, столицы) территориальными избирательными комиссиями в Центральную избирательную комиссию, где хранятся на правах конфиденциальной информации в течение шести месяцев после опубликования итогов выборов, а затем уничтожаются по акту.

"Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттарын сайлауға әзірлік және өткізуге байланысты құжаттарды сақтаудың, мұрағатқа тапсырудың және жоюдың ережесі туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 1999 жылғы 2 қазандағы N 33/250 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы Төрағасының 2005 жылғы 8 қыркүйектегі N 13/31 бұйрығы. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде 2005 жылғы 15 қыркүйекте тіркелді. Тіркеу N 3839. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2013 жылғы 25 маусымдағы № 13/210 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Орталық сайлау комиссиясының 25.06.2013 № 13/210 (алғаш ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қазақстан Республикасындағы сайлау туралы" Қазақстан Республикасының 1995 жылғы 28 қыркүйектегі Конституциялық  Заңы 12-бабының 6) тармақшасына сәйкес Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттарын сайлауға әзірлік және өткізуге байланысты құжаттарды сақтаудың, мұрағатқа тапсырудың және жоюдың ережесі туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 1999 жылғы 2 қазандағы N 33/250  қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 931 тіркелген), Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 2000 жылғы 3 қарашадағы  N 15/15 және 2005 жылғы 8 сәуірдегі  N 155/221 қаулыларымен енгізілген өзгерістермен және толықтырулармен) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
қаулының тақырыбы мен 1-тармағы "Қазақстан Республикасы" деген сөздерден кейін "Президентін," деген сөзбен толықтырылсын;
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Парламентінің депутаттарын сайлауға әзірлік және өткізуге байланысты құжаттарды сақтаудың, мұрағатқа тапсырудың және жоюдың ережесінде:
атауы "Қазақстан Республикасы" деген сөздерден кейін "Президентін," деген сөзбен толықтырылсын;
1-тармақта:
мынадай мазмұндағы үшінші, төртінші, бесінші, алтыншы, жетінші және сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Президенттігіне кандидаттарды ұсыну туралы республикалық қоғамдық бірлестіктің жоғарғы органы отырыстарының хаттамаларынан үзінділер, оларға қоса осы қоғамдық бірлестіктің Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде тіркелгені туралы құжаттың көшірмелері;
Қазақстан Республикасы азаматтарының Қазақстан Республикасы Президенттігіне кандидат ретінде дауысқа түсуге келісімі туралы өтініштері;
Қазақстан Республикасы азаматтарының Қазақстан Республикасы Президенттігіне кандидат ретінде дауысқа түсуге ниеті туралы өтініштері;
Қазақстан Республикасының Президенттігіне кандидаттың өмірбаяндық деректері;
Қазақстан Республикасының Президенттігіне кандидаттық мемлекеттік тілді еркін меңгергендігін анықтау жөніндегі лингвистикалық комиссияның шешімдері;
Қазақстан Республикасының Президенттігіне кандидаттардың сенім білдірілген адамдарды тіркеу туралы өтініштері;";
мынадай мазмұндағы алтыншы, жетінші және сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы азаматтарының Қазақстан Республикасы Президенттігіне кандидатты қолдап жинаған қолдарының дұрыстығын тексеру нәтижелері туралы аумақтық сайлау комиссияларының хаттамалары;
Қазақстан Республикасы Президенттігіне кандидаттың сайлау жарналарын енгізгенін дәлелдейтін құжаттар;
Қазақстан Республикасы Президенттігіне кандидат пен оның жұбайының (зайыбының) табысы және мүлкі туралы декларацияны тапсырғанын дәлелдейтін құжаттар;";
тоғызыншы абзац "Қазақстан Республикасы" деген сөздерден кейін "Президентін," деген сөзбен толықтырылсын;
он екінші абзацта "депутаттарының" деген сөз "Президенттігіне, депутаттығына кандидаттардың" деген сөздермен ауыстырылсын;
он үшінші абзацта "Қазақстан Республикасы" деген сөздерден кейін "Президентін," деген сөзбен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы он төртінші, он бесінші және он алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентінің, Парламенті депутаттарының Республика  Конституциясы мен заңдарына сәйкес Қазақстан Республикасы Президентінің, Парламенті депутатының мәртебесімен сыйыспайтын өз міндеттерін доғару туралы өтініштері;
Қазақстан Республикасы Президенттігіне кандидаттардың сайлау алдындағы бағдарламалары, плакаттары, парақшалары, ұрандары және өзге де үгіттік баспа материалдары;
Қазақстан Республикасы Президенттігіне кандидаттардың сайлау алдындағы бағдарламалары, плакаттары, парақшалары, ұрандары және өзге де үгіттік баспа материалдары, сайланған Қазақстан Республикасы Президентін тіркеу үшін қажетті құжаттардың көшірмелері;
он бесінші абзац "азаматтардың", "Республикасы" деген сөздерден кейін тиісінше "және ұйымдардың", "Президентінің" деген сөздермен толықтырылсын;
2-тармақта:
мынадай мазмұндағы он бірінші абзацпен толықтырылсын:
"учаскелік сайлау комиссияларының Қазақстан Республикасының Президентін сайлау бойынша дауыстарды санау нәтижелері туралы хаттамалары;";
мынадай мазмұндағы он үшінші абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Парламенті Сенатының депутаттығына кандидат пен оның жұбайының (зайыбының) табысы және мүлкі туралы декларацияны тапсырғанын дәлелдейтін құжаттар;";
он алтыншы абзац "азаматтардың", "Республикасы" деген сөздерден кейін тиісінше "және ұйымдардың", "Президентінің" деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы екінші бөлікпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Президенттігіне кандидатты қолдап қол қою парақтары құпия ақпарат құқығы болғандықтан, Қазақстан Республикасы Президенттігіне кандидат тіркелген күннен кейінгі 10 жұмыс күні бойы сақталады, ал кейіннен акт бойынша жойылады.";
3-тармақта:
мынадай мазмұндағы оныншы абзацпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Парламенті Мәжілісінің депутаттығына кандидат пен оның жұбайының (зайыбының) табысы және мүлкі туралы декларацияны тапсырғанын дәлелдейтін құжаттар;";
он үшінші абзац "азаматтардың" деген сөзден кейін "және ұйымдардың" деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақта:
үшінші абзац "Республикасы" деген сөзден кейін "Президентінің" деген сөзбен толықтырылсын;
бесінші абзац "азаматтардың", "Республикасы" деген сөздерден кейін тиісінше "және ұйымдардың", "Президентінің" деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақ "Республикасы" деген сөзден кейін "Президентінің" деген сөзбен толықтырылсын;
6-тармақта "актінің нысаны қоса беріледі" деген сөздер алынып тасталсын;
7-тармақ мынадай мазмұндағы бірінші бөлікпен толықтырылсын:
"Қазақстан Республикасы Президентін сайлау жөнінде жасырын дауыс беруге арналған бюллетеньдерді, оның ішінде жекелеген жойылған бюллетеньдерді, сондай-ақ сайлаушылардың тізімдері мен оларға қосымша құжаттарды мөрленген қалпында:
учаскелік сайлау комиссиялары облыстық (республикалық маңызы бар қалалар, астана) аумақтық сайлау комиссияларына;
облыстық (республикалық маңызы бар қалалар, астана) аумақтық сайлау комиссиялары Орталық сайлау комиссиясына акт бойынша тапсырады, онда құпия ақпарат құқығы болғандықтан, сайлау қорытындылары жарияланғаннан кейінгі алты ай бойы сақталып, ал кейіннен акт бойынша жойылады.".

2. Отменить постановление Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 1 декабря 1998 года N 63/171 "О порядке хранения, передачи в архивы и уничтожения документов, связанных с подготовкой и проведением выборов Президента Республики Казахстан", с изменениями, внесенными постановлением Центральной избирательной комиссии Республики Казахстан от 9 января 1999 года N 2/181.
3. Направить данное постановление акимам и председателям областных, городов Астана и Алматы избирательных комиссий, Центральному государственному архиву, Министерству культуры, информации и спорта Республики Казахстан.
4. Настоящее постановление вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель Центральной
избирательной комиссии
Республики Казахстан

2. "Қазақстан Республикасының Президентін сайлауға әзірлік және өткізуге байланысты құжаттарды сақтаудың, мұрағатқа тапсырудың және жоюдың ережесі туралы" Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 1999 жылғы 9 қаңтардағы N 2/181 қаулысымен енгізілген өзгерістермен, Қазақстан Республикасы Орталық сайлау комиссиясының 1998 жылғы 1 желтоқсандағы N 63/171 қаулысы жойылсын.
3. Осы қаулы облыстардың, Астана және Алматы қалаларының әкімдеріне, сайлау комиссияларына, Қазақстан Республикасы Орталық мемлекеттік мұрағатына, Мәдениет, ақпарат және спорт министрлігіне жіберілсін.
4. Осы қаулы оның алғаш ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы
Орталық сайлау комиссиясының
Төрағасы