О внесении изменений и дополнений в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2005 года № 310. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 октября 2005 года № 3868. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 декабря 2015 года № 256
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 256 (вводится в действие с 01.04.2016).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих порядок представления отчетности финансовыми организациями, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести изменения и дополнения в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций согласно приложению к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, и его действие распространяется на отношения, возникшие с 1 октября 2005 года - для банков второго уровня, с 1 января 2006 года - для страховых (перестраховочных) организаций и страховых брокеров, с 1 июля 2007 года - для накопительных пенсионных фондов и профессиональных участников рынка ценных бумаг.
Сноска. В пункт 2 внесены изменения - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 11 декабря 2006 года N 290 (порядок введения в действие см. п. 2 )
3. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", банков второго уровня, страховых (перестраховочных) организаций, страховых брокеров, профессиональных участников рынка ценных бумаг, накопительных пенсионных фондов.
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелерi бойынша өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 4 қазанда тіркелді. Тіркеу N 3868. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 19 желтоқсандағы № 256 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 256 (01.04.2016 бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қаржы ұйымдарының есеп беруiн ұсыну тәртiбiн реттейтiн нормативтiк құқықтық актiлердi жетiлдiру мақсатында, Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттiгiнiң (бұдан әрi - Агенттiк) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу және қадағалау мәселелерi бойынша Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық актiлерiне осы қаулының қосымшасына сәйкес өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейiн қолданысқа енгiзiледi және оның қолданылуы 2005 жылғы 1 қазаннан бастап - екiншi деңгейдегi банктер үшiн, 2006 жылғы 1 қаңтардан бастап - сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдар және сақтандыру брокерлер үшiн, 2007 жылғы 1 шілдеден бастап - жинақтаушы зейнетақы қорлары және бағалы қағаздар рыногының кәсiби қатысушылары үшiн туындаған қарым-қатынастарға қолданылады.
Ескерту: 2-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 11 желтоқсандағы N 290 қаулысымен .
3. Стратегия және талдау департаментi (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментiмен (Байсынов М.Б.) бiрлесiп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеуден өткiзу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастап он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерге, "Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" заңды тұлғалар бiрлестiгiне, екiншi деңгейдегi банктерге, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына, сақтандыру брокерлерiне, бағалы қағаздар рыногының кәсiби қатысушыларына, жинақтаушы зейнетақы қорларына жiберсiн.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлiмi (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Приложение
к постановлению Правления
Агентства Республики
Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка
и финансовых организаций
от 27 августа 2005 года N 310
Перечень изменений и дополнений, которые вносятся
в некоторые нормативные правовые акты Республики Казахстан
по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и
финансовых организаций
Внести в нормативные правовые акты Республики Казахстан по вопросам регулирования и надзора финансового рынка и финансовых организаций следующие изменения и дополнения:
1. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.04.2012 № 172 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
2. (Утратил силу - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 26 ноября 2005 года N 412).
3. исключен - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 декабря 2006 года N 300 (порядок введения в действие см. п.4 ).
4. исключен - постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 декабря 2006 года N 300 (порядок введения в действие см. п.4 ).
5. исключен - постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 октября 2006 года N 222 (вводится в действие с 15 декабря 2006 года).
6. Утратил силу постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010  № 130 (вводится в действие с 01.11.2010).
7. утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22.08.2008 N 120 (вводится в действие 01.10.2008).
8. утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22.08.2008 N 121 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
9. утратил силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22.08.2008 N 122 (порядок введения в действие см. п. 4 ).
10. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.
11. В постановление Правления Агентства от 27 ноября 2004 года N 327 "Об утверждении Правил представления отчетности организацией, осуществляющей деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3343, опубликованное в 2005 году в журнале "Финансовый вестник" N 2 (14)):
в Правилах представления отчетности организацией, осуществляющей деятельность по ведению системы реестров держателей ценных бумаг, утвержденных указанным постановлением:
в пункте 4 после слова "отчетность" дополнить словами "на электронном носителе";

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттiк Төрағасының орынбасары Е.Л. Бахмутоваға жүктелсiн.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттiгi Басқармасының
2005 жылғы 27 тамыздағы
N 310 қаулысына қосымша
Қазақстан Республикасының кейбiр нормативтiк құқықтық
актiлерiне қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу мен
қадағалау мәселелерi бойынша енгiзiлетiн өзгерiстер мен толықтырулар тiзбесi
Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiне қаржы рыногын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау мәселелерi бойынша мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.04.28  № 172(алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
2. <*>
Ескерту: 2-тармақтың күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2005 жылғы 26 қарашадағы N 412 қаулысымен ( қолданысқа енгізілу тәртібін   2-тармақтан қараңыз ).
3. <*>
Ескерту: 3-тармақ алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 желтоқсандағы N 300 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармағынан қараңыз) қаулысымен.
4. <*>
Ескерту: 4-тармақ алып тасталды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 желтоқсандағы N 300 (қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармағынан қараңыз) қаулысымен.
5. Ескерту: 5-тармақ алып тасталды - Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 қазандағы N 222 қаулысымен.
6. <*>
Ескерту: 6-тармақтың күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 130 (2010.11.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
7. <*>
Ескерту: 7-тармақтың күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.08.22 N 120 Қаулысымен.
8. <*>
Ескерту: 8-тармақтың күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.08.22 N 121 Қаулысымен.
9. <*>
Ескерту: 9-тармақтың күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.08.22 N 122 Қаулысымен.
10. Ескерту. 10-тармақтың күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11. Агенттiк Басқармасының 2004 жылғы 27 қарашадағы N 327 қаулысына "Бағалы қағаздарды ұстаушылар тiзiлiмi жүйесiн жүргiзу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын ұйымның есеп беру ережесiн бекiту туралы" (нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 3343 тiркелген, 2005 жылы "Қаржы хабаршысы" журналында N 2 (14) жарияланған):
көрсетiлген қаулымен бекiтiлген Бағалы қағаздарды ұстаушылар тiзiлiмi жүйесiн жүргiзу жөнiндегi қызметтi жүзеге асыратын ұйымның есеп беру ережесiнде:
4-тармақта "есептi" деген сөзден кейiн "электрондық тасымалдағышта" деген сөздермен толықтырылсын;

дополнить пунктами 4-1, 4-2, 4-3 следующего содержания:
"4-1. Отчетность на бумажном носителе, составляемая ежеквартально, подписывается первым руководителем или лицом, его замещающим, главным бухгалтером, заверяется печатью и хранится у регистратора. По требованию уполномоченного органа регистратор не позднее двух рабочих дней со дня получения запроса представляет отчетность на бумажном носителе.
4-2. Отчетность на электронном носителе представляется с использованием транспортной системы гарантированной доставки информации с криптографическими средствами защиты, обеспечивающей конфиденциальность и некорректируемость представляемых данных.
4-3. Идентичность данных, представляемых на электронном носителе, данным на бумажном носителе, обеспечивается первым руководителем регистратора или лицом, его замещающим.";
пункты 7, 8, 9, 10, 11, 13 исключить;
пункт 12 изложить в следующей редакции:
"12. При обнаружении неполной или недостоверной информации в отчетности, представленной регистратором, уполномоченный орган уведомляет об этом регистратора. Регистратор не позднее одного рабочего дня со дня получения уведомления уполномоченного органа представляет доработанную с учетом замечаний уполномоченного органа отчетность на электронном носителе.";
в приложении 1 к указанным Правилам:
таблицу "Отчет о ценных бумагах, приобретенных за счет собственных активов" дополнить графой 17 "Примечание*";
после таблицы дополнить примечанием следующего содержания:
"* если имеются ограничения права собственности на ценные бумаги, то следует проставлять слово "да";
в приложении 3 к указанным Правилам:
таблицу "Отчет о вкладах в банках второго уровня, размещенных за счет собственных активов" дополнить графой 15 "Примечание*";
после таблицы дополнить примечанием следующего содержания:
"* если имеются ограничения права собственности на вклад, то следует проставлять слово "да".
12. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.
13. Утратил силу постановлением Правления АФН РК от 03.09.2010  № 128(вводится в действие по истечении четырнадцати календарных дней со дня его гос. регистрации в МЮ РК).
14. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.
15. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.

мынадай мазмұндағы 4-1, 4-2, 4-3 тармақтармен толықтырылсын:
"4-1. Тоқсан сайын құрастырылатын қағаз жазбадағы есепке бiрiншi басшы немесе оның орнындағы адам немесе бас бухгалтер қол қойып, мөрмен куәландырылады және тiркеушiде сақталады. Тiркеушi уәкiлеттi органның талап етуi бойынша сұратуды алған күннен бастап екi жұмыс күнiнен кешiктiрмей есептi қағаз жазбада ұсынады.
4-2. Электрондық тасымалдағыштағы есеп ұсынылатын деректердiң құпиялылығын және түзетiлмейтiндiгiн қамтамасыз ететiн криптографиялық қорғау құралдары бар ақпараттың жеткiзiлуiне кепiлдiк беретiн көлiк жүйесiн пайдалана отырып ұсынылады.
4-3. Электрондық тасымалдағышта ұсынылатын деректерi қағаз жазбадағы деректермен сәйкестiгiн брокер және (немесе) дилердiң бiрiншi басшысы және оның орнындағы адамы қамтамасыз етедi.";
7, 8, 9, 10, 11, 13-тармақтар алынып тасталсын;
12-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"12. Тiркеушi ұсынған есепте жартылай және шынайы емес ақпарат анықталған жағдайда, уәкiлеттi орган бұл жайында тiркеушiнi хабардар етедi. Тiркеушi уәкiлеттi органнан хабарландыруды алған күннен бастап бiр жұмыс күнiнен кешiктiрмей уәкiлеттi органның ескертулерiн ескере отырып, уәкiлеттi органға электрондық тасымалдағышта пысықталған есептi ұсынады.";
көрсетiлген Ережеге 1-қосымшада:
"Өз активтерi есебiнен сатып алынған бағалы қағаздар туралы есеп" кестесi "Ескерту*" деген 17-бағанмен толықтырылсын;
кестеден кейiн мынадай мазмұндағы ескертулермен толықтырылсын:
"* егер бағалы қағаздарға меншiк құқығына шектеулер болса, онда "иә" деген сөз қойылуы керек";
көрсетiлген Ережеге 3-қосымшада:
"Өз активтерi есебiнен орналастырылған екiншi деңгейдегi банктердегi салымдардың құрылымы туралы есеп" кестесi "Ескерту*" деген 15-бағанмен толықтырылсын;
кестеден кейiн мынадай мазмұндағы ескертулермен толықтырылсын:
"* егер салымға меншiк құқығына шектеулер болса, онда "иә" деген сөз қойылу керек".
12. Ескерту. 12-тармақтың күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
13. <*>
Ескерту: 13-тармақтың күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2010.09.03 N 128 (мемлекеттік тіркелген күннен бастап 14 күнтізбелік күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
14. Ескерту. 14-тармақтың күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
15. Ескерту. 15-тармақтың күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.