О внесении изменений в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 213 "О проверках участников внешнеэкономической и иной деятельности в сфере таможенного дела"
Приказ Вице-Министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 19 сентября 2005 года N 364. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 11 октября 2005 года N 3885. Утратил силу - приказом Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов РК от 1 марта 2006 года N 87
Извлечение
из приказа Председателя Комитета таможенного контроля
Министерства финансов РК от 1 марта 2006 года N 87
В соответствии с пунктом 5 статьи 1 Закона Республики Казахстан "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по вопросам предпринимательства", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Признать утратившими силу:
.....
3) приказ Вице-Министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан "О внесении изменений в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 213 "О проверках участников внешнеэкономической и иной деятельности в сфере таможенного дела" от 19 сентября 2005 года N 364 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 3885, опубликован в газетах "Юридическая газета" от 23 ноября 2005 года N 217 (951), "Официальная газета" от 26 ноября 2005 года N 49 (258).
...
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня подписания.
Председатель
___________________________________________________________________
В соответствии со статьями  459 459-1  Таможенного кодекса Республики Казахстан,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 213 "О проверках участников внешнеэкономической и иной деятельности в сфере таможенного дела" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан N 2338, опубликован в "Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан", 2004 год, N 37-40, стр. 1016) следующие изменения:
в Правилах проведения проверок участников внешнеэкономической и иной деятельности в сфере таможенного дела, утвержденных указанным приказом:
по всему тексту слово "Агентства" заменить словами "Комитета";
в пункте 2 слова "При этом требования, установленные настоящими Правилами, не распространяются на мероприятия, осуществляемые таможенными органами Республики Казахстан при проведении таможенного контроля в части соблюдения лицензиатами квалификационных требований, установленных Таможенным кодексом." исключить;
пункт 3 изложить в следующей редакции:

"Кеден ісі саласындағы сыртқы экономикалық және өзге де қызметтерге қатысушыларды тексеру туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 17 мамырдағы N 213 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Төрағасының 2005 жылғы 19 қыркүйектегі N 364 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 11 қазанда тіркелді. Тіркеу N 3885. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Төрағасының 2006 жылғы 1 наурыздағы N 87 бұйрығымен
Ескерту: Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Төрағасының 2006 жылғы 1 наурыздағы N 87 бұйрығымен .
------------Бұйрықтан үзінді------------------
Қазақстан Республикасының кәсiпкерлiк мәселелерi жөнiндегi кейбiр заңнамалық актiлерiне өзгерiстер мен толықтырулар енгiзу туралы Қазақстан Республикасы Заңының 1-бабының 5-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Мынадай бұйрықтардың күшi жойылсын деп есептелсiн:
3) "Кеден iсi саласындағы сыртқы экономикалық және өзге де қызметке қатысушыларды тексеру туралы" Қазақстан Республикасы Кедендiк бақылау агенттiгi төрағасының 2003 жылғы 17 мамырдағы N 213 бұйрығына өзгерiстер енгiзу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы вице-министрі - Қаржы министрлiгi Кедендiк бақылау комитетi төрағасының 2005 жылғы 19 қыркүйектегі N 364 бұйрығы (Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттiк тiркеу тізiлiмiнде N 3885 болып тiркелген, 2005 жылғы 23 қарашадағы N 217 "Заң газетінде", 2005 жылғы 26 қарашадағы N 49 (258) "Ресми газетте" жарияланған)...
Ескерту: 1-тармақ 3) тармақшамен толықтырылды - ҚР Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті Төрағасының 2006 жылғы 28 наурыздағы N 122 бұйрығымен .
4. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енедi.
Төраға
------------------------------
Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің  459 459-1-баптарына  сәйкес,  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кеден ісі саласындағы сыртқы экономикалық және өзге де қызметтерге қатысушыларды тексеру туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 17 мамырдағы N 213  бұйрығына  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2338 болып тіркелген, "Қазақстан Республикасы орталық атқару және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде" жарияланған, 2004 жыл, N 37-40, 1016-бет) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Кеден ісі саласындағы сыртқы экономикалық және өзге де қызметтерге қатысушыларды тексеру ережесінде:
бүкіл мәтін бойынша "Агенттік" деген сөз "Уәкілетті орган" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтағы "Бұл ретте, осы Ережемен белгіленген талаптар лицензиаттардың Кеден кодексімен белгіленген біліктілік талаптарын сақтауы бөлігінде кедендік бақылау жүргізу кезінде Қазақстан Республикасының кеден органдары жүзеге асыратын іс-шараларға таратылмайды" деген сөздері алынып тасталсын;
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:

"3. Проверки участников внешнеэкономической и иной деятельности в сфере таможенного дела проводятся по основаниям и с периодичностью, предусмотренными статьями 459, 459-1 Таможенного кодекса.";
в пункте 8 слово "Агентства" заменить словами "Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (далее - Комитет)";
пункт 10 изложить в следующей редакции:
"10. Предписание должно быть зарегистрировано в Журнале регистрации актов о назначении проверок деятельности хозяйствующих субъектов, карточек ф.1-П и талонов-приложений к ним по форме, установленной Приложением 2 к Инструкции о представлении, регистрации и ведении информационных учетных документов всех проверок деятельности хозяйствующих субъектов, утвержденной  приказом  Генерального прокурора Республики Казахстан от 1 марта 2004 года N 12 (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N 2744) и зарегистрировано в Комитете по правовой статистике и специальным учетам Генеральной прокуратуры Республики Казахстан или его территориальных органах в соответствии с установленным порядком.".
2. Управлению пост-таможенного контроля Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Мамашева Д.Т.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению организационной работы и контроля Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Махамбетов К.И.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан Сунтаева Т.И.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти рабочих дней со дня официального опубликования.
Вице-Министр финансов -
Председатель

"3. Кеден ісі саласындағы сыртқы экономикалық және өзге де қызметтерге қатысушыларды тексеру Кеден кодексінің 459, 459-1 баптарында көзделген негіздер және кезеңділік бойынша жүргізіледі";
8-тармақтағы "Агенттік" деген сөз "Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті (бұдан әрі - Комитет)" деген сөздермен ауыстырылсын;
10-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"10. Ұйғарым Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерін тіркеу тізілімінде N 2744 болып тіркелген "Шаруашылық субъектілердің барлық тексерулерін ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну, тіркеу және жүргізу туралы нұсқаулығын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Бас прокурорының 2004 жылғы 1 наурыздағы  N 12  (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2744 болып тіркелген) бұйрығымен бекітілген Шаруашылық субъектілердің барлық тексерулердің ақпараттық есепке алу құжаттарын ұсыну, тіркеу және жүргізу туралы нұсқауға  2-қосымшасымен  бекітілген нысаны бойынша Шаруашылық субъектілердің қызметін тексерулерді, ф.-1П карточкаларын және оларға талон қосымшаларын тағайындау туралы актілерді тіркеу журналында тіркелуі қажет.".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Посткедендік бақылау басқармасы (Д.Т. Мамашева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Ұйымдастырушылық жұмыс және бақылау басқармасы (К.И. Махамбетов) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитеті төрағасының орынбасары Т.И. Сунтаевқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап он жұмыс күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Қаржы Вице-министрі -
Төраға