Об утверждении Перечня документов, прилагаемых к заявке при сертификации услуг по светотехническому обеспечению полетов и энергоснабжению объектов аэропорта, аэродрома, аэронавигации, на внесение изменений и (или) дополнений в сертификат или получения дубликата и Программы сертификационного обследования услуг по светотехническому обеспечению полетов и энергоснабжению объектов аэропорта, аэродрома, аэронавигации
Приказ Председателя комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 5 октября 2005 года № 206. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 октября 2005 года № 3897. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 11 февраля 2010 года № 79
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций РК от 11.02.2010 № 79.
В соответствии с  постановлением  Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года N 1187 "Об утверждении Правил сертификации услуг в сфере гражданской авиации",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) Перечень документов, прилагаемых к заявке при сертификации услуг по светотехническому обеспечению полетов и энергоснабжению объектов аэропорта, аэродрома, аэронавигации, на внесение изменений и (или) дополнений в сертификат или получения дубликата;
2) Программу сертификационного обследования услуг по светотехническому обеспечению полетов и энергоснабжению объектов аэропорта, аэродрома, аэронавигации.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Комитета гражданской авиации Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Адимолда Р.О.
3. Настоящий приказ вводится в действие с момента его официального опубликования.
Председатель
Утвержден
приказом Председателя Комитета
гражданской авиации Министерства
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
5 октября 2005 года N 206
Перечень документов, прилагаемых к заявке при сертификации
услуг по светотехническому обеспечению полетов и
энергоснабжению объектов аэропорта, аэродрома, аэронавигации,
на внесение изменений и (или) дополнений в сертификат или
получения дубликата
1. Документы, прилагаемые к заявке на получение Сертификата по светотехническому обеспечению полетов и энергоснабжению объектов аэропорта, аэродрома, аэронавигации:
1) учредительные документы заявителя (копия устава организации гражданской авиации как юридически самостоятельного предприятия или выписка из устава предприятия, в состав которого входит сертифицируемая служба по светотехническому обеспечению полетов и энергоснабжению объектов аэропорта, аэродрома, аэронавигации);

Ұшуды жарықтехникалық қамсыздандыру және әуежай, әуеайлақ, әуенавигация объектілерін энергиямен жабдықтау жөніндегі қызметтерді сертификаттау, сертификатқа өзгерістер мен қосымшалар енгізу немесе телнұсқа алу кезіндегі ұсынысқа қосымша берілген құжаттар тізбесі мен ұшуды жарықтехникалық қамсыздандыру және әуежай, әуеайлақ, әуенавигация объектілерін энергиямен жабдықтау жөніндегі қызметтерді сертификаттық тексеру бағдарламасын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігі Азаматтық авиация комитеті төрағасының 2005 жылғы 5 қазандағы N 206 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 18 қазанда тіркелді. Тіркеу N 3897. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2010 жылғы 11 ақпандағы N 79 Бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің 2010.02.11 N 79 Бұйрығымен.
"Азаматтық авиация саласындағы қызметтерді сертификаттау ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1187  қаулысына сәйкес,  БҰЙЫРАМЫН
1. Қоса беріліп отырған:
1) Ұшуды жарықтехникалық қамсыздандыру және әуежай, әуеайлақ, әуенавигация объектілерін энергиямен жабдықтау жөніндегі қызметтерді сертификаттау, сертификатқа өзгерістер мен қосымшалар енгізу немесе телнұсқа алу кезіндегі ұсынысқа қосымша берілген құжаттар тізбесі;
2) Ұшуды жарықтехникалық қамсыздандыру және әуежай, әуеайлақ, әуенавигация объектілерін энергиямен жабдықтау жөніндегі қызметтерді сертификаттық тексеру бағдарламасы бекітілсін.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрлігінің Азаматтық авиация комитеті төрағасының орынбасары Р.Ө.Адимолдаға жүктелсін.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енеді.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация
министрлігінің
Азаматтық авиация комитеті
Төрағасының
2005 жылғы 5 қазандағы
N 206 бұйрығымен
бекітілген
Ұшуды жарықтехникалық қамсыздандыру және әуежай,
әуеайлақ, әуенавигация объектілерін энергиямен жабдықтау
жөніндегі қызметтерді сертификаттау, сертификатқа
өзгерістер мен қосымшалар енгізу немесе телнұсқа алу
кезіндегі ұсынысқа қосымша берілген құжаттар тізбесі
1. Ұшуды жарықтехникалық қамсыздандыру және әуежай, әуеайлақ, әуенавигация объектілерін энергиямен жабдықтау жөніндегі Сертификат алу үшін өтінімге қоса берілетін құжаттар:
1) өтінім берушінің құрылтай құжаттары (кәсіпорынның заңды дербес ретінде жарғы көшірмесі немесе ұшуды жарықтехникалық қамсыздандыру және әуежай, әуеайлақ, әуенавигация объектілерін энергиямен жабдықтау жөніндегі қызметтерді сертификатталатын қызмет құрамына кіретін ұйым жарғысының көшірмесі);

2) свидетельство о государственной регистрации юридического лица, для физического лица - удостоверения личности или паспорта, и документ, предоставляющее право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица;
3) акт на право пользования земельным участком;
4) заключения государственных органов санитарного и экологического надзоров;
5) страховые полисы, подтверждающие обязательные виды страхования личного состава;
6) положение о службе светотехнического обеспечения полетов и энергоснабжения объектов аэропорта, аэродрома, аэронавигации;
7) структурная схема службы светотехнического обеспечения полетов и энергоснабжения объектов аэропорта, аэродрома, аэронавигации;
8) штатное расписание и фактическая численность персонала службы светотехнического обеспечения полетов и энергоснабжения объектов аэропорта, аэродрома, аэронавигации;
9) перечень должностных инструкций;
10) акты (договора, соглашения) разграничения ответственности за эксплуатацию электроустановок между службой светотехнического обеспечения полетов и энергоснабжения объектов аэропорта, аэродрома, аэронавигации и другими службами аэропорта и организациями;
11) список объектов службы светотехнического обеспечения полетов и энергоснабжения объектов аэропорта, аэродрома, аэронавигации;
12) государственная лицензия на передачу и распределение электрической энергии, эксплуатация электрических сетей и подстанций;
13) схемы электроснабжения аэропорта и электропитания его объектов (схемы высоковольтного и низковольтного, основного и резервного электропитания объектов аэропорта);
14) описание, состав и схема расположения системы светосигнального оборудования;
15) схема взаимодействия с другими службами аэропорта и другими организациями;
16) инструкция по резервированию и оперативным переключениям электропитания;
17) перечень инструкций по технике безопасности;
18) перечень технологических инструкций;
19) перечень инструкций по мерам пожарной безопасности;
20) перечень средств измерений службы светотехнического обеспечения полетов и энергоснабжения объектов аэропорта, аэродрома, аэронавигации;
21) перечень средств измерений подлежащих обязательной метрологической поверке, согласованной с органом по метрологии;
22) акты летной проверки светосигнального оборудования;
23) акт наземной проверки светотехнического обеспечения полетов и энергоснабжения объектов аэропорта, аэродрома, аэронавигации;
24) перечень нормативных и руководящих документов на основании которых осуществляется деятельность по услугам светотехнического обеспечения полетов и энергоснабжения объектов аэропорта, аэродрома, аэронавигации.

2) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі, жеке тұлға үшін жеке куәлік немесе төлқұжат, және заңды тұлға ретінде құрылмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін құжат;
3) жер учаскесін пайдалануға құқық беретін құжаттар;
4) санитарлық және экологиялық қадағалаудың мемлекеттік органдарының қорытындысы;
5) жеке құрамның міндетті сақтандыру түрлерін растайтын сақтандыру полистері;
6) ұшуды жарықтехникалық қамсыздандыру және әуежай, әуеайлақ, әуенавигация объектілерін энергиямен жабдықтау қызметтері туралы ереже;
7) ұшуды жарықтехникалық қамсыздандыру және әуежай, әуеайлақ, әуенавигация объектілерін энергиямен жабдықтау қызметтерінің құрылымдық схемасы;
8) ұшуды жарықтехникалық қамсыздандыру және әуежай, әуеайлақ, әуенавигация объектілерін энергиямен жабдықтау қызметтерінің штаттық кестесі мен персоналының нақты саны;
9) қызметтік нұсқаулықтың тізбесі;
10) ұшуды жарықтехникалық қамсыздандыру және әуежай, әуеайлақ, әуенавигация объектілерін энергиямен жабдықтау қызметі мен өзге де әуежайлар мен ұйымдар қызметтерінің арасында электрқондырғыларын пайдалануға жауапкершілікті шектеу актілері (шарттар, келісімдер);
11) ұшуды жарықтехникалық қамсыздандыру және әуежай, әуеайлақ, әуенавигация объектілерін энергиямен жабдықтау қызметтері объектілерінің тізімі;
12) Электрэнергиясын, электр жүйесін және подстансаларды пайдаланудың мемлекеттік лицензиясы;
13) әуежайды электрмен жабдықтау және олардың объектілерін электрмен қамсыздандыру схемасы (әуежай объектілерін жоғарғы вольтты және төменгі вольтты, негізгі және резервті электрмен қамсыздандыру схемалары);
14) жарықсигналды жабдықтар жүйелерінің орналасу сипаттамасы, құрамы мен схемасы;
15) әуежайдың өзге қызметтерінің және өзге ұйымдарының өзара қатынастарының схемасы;
16) электрқоректендіруді резервтеу және жедел қайта қосу жөніндегі нұсқаулық;
17) техника қауіпсіздігі жөніндегі нұсқаулықтың тізбесі;
18) технологиялық нұсқаулық тізбесі;
19) өрттік қауіпсіздік шаралары жөніндегі нұсқаулық тізбесі;
20) ұшуды жарықтехникалық қамсыздандыру және әуежай, әуеайлақ, әуенавигация объектілерін энергиямен жабдықтау қызметтерінің өлшеуіш құралдарының тізбесі;
21) метрология жөніндегі органдармен келісілген, міндетті метрологиялық тексеруге тиісті өлшеу құралдарының тізбесі;
22) Жарықсигналды жабдықтардың жазғы тексеру актілері;
23) ұшуды жарықтехникалық қамсыздандыруды және әуежай, әуеайлақ, әуенавигация объектілерін энергиямен жабдықтауды жердегі тексеру актілері;
24) ұшуды жарықтехникалық қамсыздандыру және әуежай, әуеайлақ, әуенавигация объектілерін энергиямен жабдықтау жөніндегі қызметтерін жүзеге асыруға негіз болатын нормативтік және басқару құжаттарының тізбесі.

2. Документы, представляемые заявителем на внесение изменений и дополнений в Сертификат по светотехническому обеспечению полетов и энергоснабжению объектов аэропорта, аэродрома, аэронавигации включают:
1) заявление произвольной формы с необходимыми обоснованиями;
2) оригинал ранее выданного Сертификата.
3. Для получения дубликата Сертификата заявитель обращается в уполномоченный орган с заявлением произвольной формы.
4. Документы, указанные в подпунктах 1)-3) пункта 1 настоящего Перечня, представляются в виде засвидетельствованных нотариусом копий.
Документы, указанные в подпунктах 4)-24) пункта 1 настоящего Перечня, представляются в виде копий, заверенных первым руководителем и печатью заявителя.
5. При представлении заявки (заявления) предоставляемая документация может быть скомплектована в любой, удобной для рассмотрения и использования последовательности. При этом на первой странице указывается перечень предоставляемой документации с указанием номеров страниц.
Все материалы, включаемые в состав предоставляемой документации, оформляются в двух экземплярах (по одному для уполномоченного органа и заявителя).
6. Документы с исправлениями, не заверенными подписью и печатью, к рассмотрению не принимаются.
Утверждена
приказом Председателя Комитета
гражданской авиации Министерства
транспорта и коммуникаций
Республики Казахстан
5 октября 2005 года N 206
Программа
сертификационного обследования услуг по светотехническому
обеспечению полетов и энергоснабжению объектов
аэропорта, аэродрома, аэронавигации
Наименование организации: ________________________________________
Дата проверки, N приказа: ________________________________________
Ф.И.О., должность проверяющих: ___________________________________
___________________________________
___________________________________
№N п/п
Номера позиций по программе
и проверяемые элементы
0ценка
соответствия
Да (+) Нет (-)
N позиции
несоот-
ветствия
1
2
3
4
1.
Наличие и соответствие комплекта предоставляемой документации
1)
Заявка на получение
Сертификата соответствия
2)
Устав Заявителя (учредительный
договор)
3)
Свидетельство о регистрации
юридического лица, для
физического лица -
удостоверения личности или
паспорта, и документ,
предоставляющий право на
осуществление предпринима-
тельской деятельности без
образования юридического лица
4)
Организационная структура,
штатное расписание Заявителя,
достаточность для выполнения
возложенных функций
5)
Должностные инструкции,
определяющие обязанности и
ответственность руководящего
состава и специалистов
(работников)
6)
Инструкции по обеспечению
безопасности труда и
производственной санитарии,
пожарной безопасности

2. Ұшуды жарықтехникалық қамсыздандыру және әуежай, әуеайлақ, әуенавигация объектілерін энергиямен жабдықтау жөніндегі сертификатқа өзгерістер мен толықтырулар енгізуге өтініш беруші беретін құжаттар:
1) қажетті негіздемелермен ерікті нысандағы өтініш;
2) бұрын берілген Сертификат оригиналы.
3. Сертификаттың телнұсқасын алу үшін өтініш беруші уәкілетті органға ерікті нысандағы өтініш беріп алады.
4. Осы Тізімнің 1)-3) тармақшаларында белгіленген құжаттарды нотариалды куәландырылған көшірмелер түрінде беріледі.
Осы Тізімнің 4)-24) тармақшаларында белгіленген құжаттар өтінім беруші ұйымның бірінші басшысымен және мөрмен куәландырылған көшірмелері түрінде беріледі.
5. Өтінім (өтініш) берген кезде ұсынылатын құжаттар кез келген, қарау үшін және пайдалану үшін қолайлы бірізділігінің жинақталуы мүмкін. Осы жағдайда бірінші бетте беттердің нөмірлері белгіленіп ұсынылатын құжаттарының тізімі белгіленеді.
Ұсынылатын құжаттамаларының құрамына енгізілетін барлық материалдар екі данада (уәкілетті орган мен өтінім беруші үшін бір бірден) рәсімделеді.
6. Түзетілген, қолмен және мөрмен расталмаған құжаттар қарауға қабылданбайды.
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникациялар
министрлігінің Азаматтық
авиация комитеті Төрағасының
2005 жылғы 5 қазандағы
N 206 бұйрығымен бекітілген
Ұшуды жарықтехникалық қамтамасыз ету және әуежай,
әуеайлақ, аэронавигация объектілерін энергиямен
жабдықтау жөніндегі қызметтерді сертификаттық
тексеру бағдарламасы
Ұйымның атауы: ____________________________________________________
Тексерілген күні, бұйрық N: _______________________________________
Тексерушілердің Т.А.Ә.а, лауазымы: ________________________________
________________________________
________________________________
р/с N
Бағдарлама бойынша позициялар нөмірлері және тексерілетін элементтер
Сәйкестік
бағасы
Иә (+),
Жоқ (-)
Сәйкес-
сіздік
позиция-
сының N
1
2
3
4
1.
Ұсынылған құжаттама жиынтығының болуы және сәйкестігі
1)
Сәйкестік сертификатын алуға өтінім
2)
Өтініш берушінің Жарғысы (құрылтай шарты)
3)
Заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәлігі,  жеке тұлға үшін жеке куәлік немесе төлқұжат  және заңды тұлға ретінде құрылмай кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін құжат
4)
Өтініш берушінің ұйымдастырушылық құрылымы, штат кестесі, жүктелген функцияларды орындауға жеткіліктілігі
5)
Басшы құрамның және мамандардың (қызметкерлердің) міндеттері мен жауапкершілігін белгілейтін лауазымдық нұсқаулықтар
6)
Еңбек және өндірістік санитария қауіпсіздігін, өрт қауіпсіздігін  қамтамасыз ету жөніндегі нұсқаулықтар

7)
Перечень и наличие документов,
на основании которых
осуществляется деятельность по
данному виду услуг
8)
В соответствии с пунктами 58,
59 Основных правил полетов в
воздушном   пространстве
Республики Казахстан
утвержденных постановлением
Правительства Республики
Казахстан от 17 июля   2003 года
N 712 выписку из Инструкции по
производству полетов,
аэронавигационного паспорта в
котором определяется порядок
выполнения полетов на данном
аэродроме с учетом местных
особенностей эксплуатации и
действующих ограничений на
аэродроме
9)
Медицинское обслуживание
личного состава (предсменный
медицинский осмотр)
10)
Заключения государственных
органов санитарно-
эпидемиологического и
экологического надзоров
11)
Наличие и соответствие
исполнительной и
эксплуатационно-технической
документации действующим
нормам и требованиям (по
составу светосигнального
оборудования), схеме размещения
огней в подсистемах, профилей
огней подхода, высоте установки, цветности и
мощности лампы огней
12)
Наличие отклонений тактико-
технических характеристик в
течение эксплуатации (по
протоколам проверки, испытаний
оборудования, кабельных линий)
(журнал учета)
13)
Акт летной проверки
светосигнального оборудования
14)
Учет отказов и дефектов
оборудования и их устранение,
качество ведения формуляров,
паспортов, эксплуатационных
журналов
15)
Сводная запись замены частей
по записям в эксплуатационной
документации и технических
отказов светосигнального
оборудования и комплектность
запасных инструментов и
приспособления
16)
Сертификаты соответствия на
оборудования
2.
Светотехническое оборудование
1)
Наличие Акта (Протокола)
проверки
2)
Состояние арматуры огней
(наличие поврежденных корпусов,
отражателей, линз, покраски)
3)
Состояние элементов крепления
и регулировки огней
4)
Состояние отмосток и
отсутствие выступающих над
поверхностью концевых полос
безопасности и боковых полос
безопасности элементов
крепления огней
3.
Оборудование трансформаторных подстанций
1)
Наличие Акта (Протокола)
проверки
2)
Низковольтные устройства и
распределительные щиты
3)
Состояние монтажа, контактов,
креплений, маркировки
проводов, кабелей
4)
Соответствие тока установок
электроавтоматов, мощности
подключенных электроприемников
5)
Протоколы проверки сопротив-
лений изоляции токоведущих
цепей, контуров заземления
6)
Защита цепей электропитания
регуляторов яркости и других
электропотребителей
4.
Регулятор яркости
1)
Наличие Акта (Протокола)
проверки
2)
Состояние монтажа, контакторов,
комплектующих изделий,
креплений, маркировки проводов,
кабелей

7)
Осы қызмет түрі бойынша қызметі жүзеге асырылатын құжаттардың тізбесі мен бар болуы
8)
Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2003 жылғы 17 шілдедегі N 712 қаулысымен бекітілген Қазақстан Республикасы әуе кеңістігінде ұшу негізгі ережелерінің 58, 59 тармақтарына сәйкес Ұшуды орындау жөніндегі нұсқаулықтан, пайдаланудың жергілікті ерекшеліктерін және әуеайлақтағы қолданыстағы шектеулерді есепке ала отырып, осы әуеайлақтағы ұшуларды орындау тәртібі бекілетін әуенавигациялық төлқұжатынан үзінді
9)
Жеке құрамға медициналық қызмет көрсету (ауысым алдындағы медициналық тексеру)
10)
Санитарлық-эпидемиологиялық және экологиялық қадағалау мемлекеттік органдарының қорытындылары
11)
Атқарушылық және пайдалану-техникалық құжаттаманың бар болуы және қолданыстағы нормалар мен талаптарға сәйкестігі (жарық сигнал беру жабдығының құрамы, кіші жүйелерде жарықтар, кіреберіс жарықтарының профильдері орналасу сызбасы, құрылғы биіктігі, жарықтар лампаларының түсі мен қуаттылығы бойынша)
12)
Пайдалану барысында тактика-техникалық сипаттамалардан ауытқулардың бар болуы (жабдықты, кабель желілерін тексеру, сынау хаттамалары бойынша, есепке алу журналы)
13)
Жарық сигнал беру жабдығының ұшу тексеруінің актісі
14)
Жабдықтың бұзылуы мен ақауларын есепке алу және оларды жою, формулярларды, паспорттарды, пайдалану журналдарын жүргізу сапасы
15)
Пайдалану құжаттамасындағы жазбалар бойынша бөлшектерді ауыстыру мен жарық сигнал беру жабдығының техникалық бұзылудың жиынтық жазбасы және қосалқы аспаптар мен құрылғылардың жинақтығы
16)
Жабдықтарға сәйкестік сертификаттары
2.
Жарықтехникалық жабдық
1)
Тексеру актісінің (хаттамасының) бар болуы
2)
Жарық арматурасының жай-күйі (зақымданған корпустардың, шағылдырғыштардың, линзалардың, бояудың)
3)
Жарықтарды бекіту мен реттеу бөлшек.
терінің жай-күйі
4)
Шығыңқы жерлердің жай-күйі және қауіпсіздіктің соңғы жолағы мен қауіпсіздіктің жанама жолағының үстінен шығып тұратын жарық бекітулерінің жоқ болуы
3.
Трансформаторлық шағын станциялардың жабдығы
1)
Тексеру актісінің (хаттамасының) бар болуы
2)
Төменгі вольтті құрылғылар және тарату қалқандары
3)
Монтаж, түйісу, бекіту, сымдарды, кабельдерді таңбалаудың  жай-күйі
4)
Электр автоматтарының қондырғылары тоғының қосылған электр қабылдағыштар қуаттылығына сәйкестігі
5)
Ток өткізгіш тізбектерінің  оқшалану кедергісін, жерге қосу контурларын тексерудің хаттамалары
6)
Жарықтық реттегіштерінің және басқа да электр тұтынушылардың электр қоректену тізбектерін қорғау
5.
Жарықтық реттегіші
1)
Тексеру актісінің (хаттамасының) бар болуы
2)
Монтаждың, түйісудің, жинақтық бұйымдардың, бекітудің, сымдардың, кабельдерді таңбалаудың жай-күйі

3)
Сопротивления и изоляция
токоведущих частей, заземления
4)
Работоспособность и
соответствие величин выходных
токов на всех ступенях
яркости, срабатывание защиты
по току и напряжению
5.
Аппаратура дистанционного управления огнями
1)
Наличие Акта (Протокола)
проверки
2)
Протоколы измерения омического
сопротивления жил линий связи
от командного диспетчерского
пункта до регуляторов яркости
3)
Работоспособность аппаратуры
дистанционного управления:
правильность прохождения
команд управления с панелей
местного и оперативного
управления, получение
сигнализации об их исполнении
на мнемосхеме, сохранение при
обрыве линии связи и при
исчезновении напряжения
электросети на командном
диспетчерском пункте заданного
состояния светосигнального
оборудования
4)
Правильность выбора огней
подсистем по кнопкам с
аппаратуры дистанционного
управления диспетчера посадки
5)
Соответствие нормам
месторасположения пультов
аппаратуры дистанционного
управления
6.
Резервное автономное питание
1)
Наличие Акта (Протокола)
проверки
2)
Комплектность дизель-
генератора, соответствия его оборудования, монтаж
3)
Работоспособность и
соответствие требуемым нормам
времени запуска, сохранение
параметров (частоты и
напряжения) при подключении
нагрузок
4)
Аппаратура автоматической
подзарядки аккумуляторных
батарей
5)
Аппаратура автоматики
дизель-генератора
7.
Кабельные коммуникации системы светосигнального
оборудования
1)
Протоколы испытаний повышенным
напряжением кабелей
2)
Протоколы сопротивлений
изоляции кабельных колец
(кабелей)
8.
Пожарно-охранное оборудование
1)
Наличие, укомплектованность и
работоспособность пожарно-
охранного оборудования
(вентиляция)
ПРИМЕЧАНИЕ:
(*)  не обязательно для данного эксплуатанта;
(-1) несоответствия, препятствующие выдаче сертификата эксплуатанта;
(-2) несоответствия, не препятствующие выдаче сертификата эксплуатанта при условии устранения в согласованные сроки или введении ограничений;
(-3) несоответствия, не препятствующие выдаче сертификата эксплуатанта, и подлежащие устранению при совершенствовании производства и системы качества.
Перечень несоответствий
к Программе сертификационного обследования услуг по
светотехническому обеспечению полетов и энергоснабжению
объектов аэропорта, аэродрома, аэронавигации   ______________________________________
(наименование заявителя)
N позиции несоответствия в программе сертификационного обследования
Характеристики
несоответствия
Примечание
1
2
3
Проверяющие: ________________________________
________________________________
________________________________
________________________________
(подпись, Ф.И.О)
Ознакомлен: ____________________________________________
(руководитель организации, подпись, Ф.И.О)
Дата проведения
сертификационного обследования: "___"»_____________200__г.

3)
Ток өткізгіш бөлшектерінің, жерге қосулардың кедергісі мен оқшалануы
4)
Жарықтықтың барлық дәрежелерінде шығу токтары өлшемдерінің жұмысқа қабілеттілігі мен сәйкестігі, ток пен кернеу бойынша қорғаудың жұмыс істеуі
5
Жарықтарды қашықтан басқару аппаратурасы
1)
Тексеру актісінің (хаттамасының) бар болуы
2)
Командалық диспетчерлік пунктінен жарықтықты реттегіштерге дейін байланыс желілері талшықтарының омдық кедергісін өлшеу хаттамалары
3)
Қашықтан басқару аппаратурасы      жұмысқа қабілеттілігі: жергілікті және жедел басқару панельдерінен басқару командалары өтудің дұрыстығы, мнемосызбада оларды орындау туралы сигнал беруді алу, байланыс желісі үзілу кезінде және жарық сигнал беру жабдығынаң  берілген жай-күйінің командалық диспетчерлік пункттағы электр желісінің кернеуі жойылу кезінде сақталуы
4)
Қондыру диспетчерінің қашықтан басқару аппаратурасынан түймелер бойынша кіші жүйелер жарықтарын таңдаудың дұрыстығы
5)
Қашықтан басқару аппаратурасы пульттері орналасуының нормаларға сәйкестігі
6.
Резервтік автономдық қоректендіру
1)
Тексеру актісінің (хаттамасының) бар болуы
2)
Дизель генератордың  жиынтығы, оның жабдығының сәйкестігі, оны құрастыру
3)
Жұмысқа қабілеттілігі және іске қосу уақытының талап етілетін нормаларына сәйкестігі, кернеуді қосу кезінде өлшемдердің (жиілік пен кернеудің) сақталуы
4)
Аккумуляторлық батареяларды  автоматты қоректендіру аппаратурасы
5)
Дизель-генератор автоматикасының аппаратурасы
7.
Жарық сигнал беру жабдығы жүйесінің кабельдік коммуникациялары
1)
Кабельдердің жоғары кернеуімен сынау өткізудің хаттамалары
2)
Кабельдік шығыршықтардың (кабель)  оқшалану кедергісінің хаттамалары
8.
Өртке қарсы - күзет жабдығы
1)
Өртке қарсы - күзет жабдығының (вентиляцияның) бар болуы, жиынтығы және жұмысқа қабілеттілігі
ЕСКЕРТПЕ:
(*) осы пайдаланушы үшін міндетті емес;
(-1) пайдаланушы сертификатын беруге кедергі келтіретін
сәйкессіздіктер;
(-2) келісілген мерзімде жою немесе шектеулер енгізу шартында
пайдаланушы сертификатын беруге кедергі келтірмейтін
сәйкессіздіктер;
(-3) пайдаланушы сертификатын беруге кедергі келтірмейтін
және де өндіріс пен  сапа жүйесін жетілдіру кезінде жоюға жататын
сәйкессіздіктер.
Ұшуды жарықтехникалық қамтамасыз ету және әуежай,
әуеайлақ, аэронавигация объектілерін энергиямен
жабдықтау жөніндегі қызметтерді сертификаттық
тексеру бағдарламасына сәйкессіздіктер тізбесі
___________________________________________________________
(өтінім берушінің атауы)
Сертификаттық тексерудің бағдарламасындағы сәйкессіздік позициясының N
сәйкессіздіктің сипаттамасы
Ескертпе
1
2
3
Тексерушілер:  ___________________________________________________
___________________________________________________
___________________________________________________
___________________________________________________
(қолы, Т.А.Ә.а)
Таныстым:      ___________________________________________________
(ұйымның басшысы,  қолы, Т.А.Ә.а)
Сертификаттық тексеру жүргізілген күн: 200__ жылғы "___"__________