О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 15 мая 2003 года N 209 "Об утверждении Правил заполнения форм декларации таможенной стоимости, Правил заполнения форм корректировки таможенной стоимости"
Приказ и.о. Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 28 сентября 2005 года № 383. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 18 октября 2005 года № 3898. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 сентября 2010 № 474
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 21.09.2010 № 474.
В соответствии со  статьей 318  Таможенного кодекса Республики Казахстан, в целях дальнейшего совершенствования таможенного оформления товаров и транспортных средств, перемещаемых через таможенную границу Республики Казахстан,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ  Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 15 мая 2003 года N 209 "Об утверждении Правил заполнения форм декларации таможенной стоимости, Правил заполнения форм корректировки таможенной стоимости" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за N№ 2304, опубликован в "Официальная газета" 26 июля 2003 года N 30 (135)) следующие изменения и дополнения:
в Правилах заполнения форм корректировки таможенной стоимости (далее - Правила), утвержденных указанным приказом:
пункт 3 дополнить абзацем третьим следующего содержания:
"В КТС отражаются скорректированные (окончательные) сведения.";
в пункте 5:
в абзаце первом после цифры "3," дополнить цифрой "4,";
дополнить абзацами тридцать третьим, тридцать четвертым следующего содержания:
"2 - произведена корректировка в связи с детализацией кода ТН ВЭД;
3 - произведена корректировка в связи с объединением одного и более кодов ТН ВЭД.";
дополнить абзацами сорок пятым, сорок шестым следующего содержания:
"Графа 4. "Порядковый номер КТС по данной ГТД".
Проставляется порядковый номер КТС по данной ГТД.";
в абзаце сорок шестом слова "таможенная стоимость которых корректируется" заменить словами "данные о которых корректируются";
дополнить абзацами сорок седьмым, сорок восьмым следующего содержания:
"Графа 7. "Справочный номер".
Указывается справочный номер КТС, соответствующий справочному номеру ГТД, на которую оформляется КТС.";
в абзаце шестидесятом слова "таможенная стоимость которого корректируется" заменить словами "данные о котором корректируются";
дополнить абзацами шестьдесят первым, шестьдесят вторым, шестьдесят третьим, шестьдесят четвертым и шестьдесят пятым следующего содержания:
"Графа 33. "Код товара".
Проставляется код товара согласно ТН ВЭД.

"Кеден құны декларациясының нысанын толтыру тәртібін, Кеден құнын түзетудің нысандарын толтыру тәртібін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 15 мамырдағы N 209 бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің 2005 жылғы 28 қыркүйектегі N 383 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 18 қазанда тіркелді. Тіркеу N 3898. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 21 қыркүйектегі № 474 Бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.09.21  № 474Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Кеден  кодексінің 318-бабына сәйкес, Қазақстан Республикасының кедендік шекарасы арқылы өткізілетін тауарлар мен көлік құралдарын кедендік ресімдеуді одан әрі жетілдіру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. "Кеден құны декларациясының нысанын толтыру тәртібін, Кеден құнын түзетудің нысандарын толтыру тәртібін бекіту туралы" (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық кесімдерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2304 болып тіркелген, 2003 жылғы 26 шілдедегі N 30 (135) "Ресми газетте" жарияланған) Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 15 мамырдағы N 209  бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген, Кеден құнын түзетудің нысандарын толтыру тәртібінде (бұдан әрі - Тәртіп):
3-тармақ мынадай мазмұндағы үшінші абзацпен толықтырылсын:
"КҚТ-мен түзетілген (соңғы) мәліметтер көрсетіледі.";
5-тармақта:
бірінші абзацта "3," деген саннан кейін "4," деген санмен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы отыз үшінші, отыз төртінші абзацтармен толықтырылсын:
"2 - СЭҚ ТН кодын деталдауға байланысты түзету жүргізілді;
3 - бір және одан да көп СЭҚ ТН кодтарын біріктіруге байланысты түзету жүргізілді.";
мынадай мазмұндағы қырық бесінші, қырық алтыншы абзацтармен толықтырылсын:
"4-баған. "Аталған ЖКД бойынша КҚТ-ның реттік нөмірі".
Аталған ЖКД бойынша КҚТ-ның реттік нөмірі қойылады.";
қырық алтыншы абзацта "кеден құны түзетілетін" деген сөздер "түзетілетіндер туралы деректер" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы қырық жетінші, қырық сегізінші абзацтармен толықтырылсын:
"7-баған. "Анықтама нөмірі".
Оған КҚТ ресімделетін ЖКД-ның анықтама нөміріне сәйкес КҚТ-ның анықтама нөмірі көрсетіледі.";
алпысыншы абзацта "кеден құны түзетілетін" деген сөздер "түзетілетіндер туралы деректер" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы алпыс бірінші, алпыс екінші, алпыс үшінші, алпыс төртінші және алпыс бесінші абзацтармен толықтырылсын:
"33-баған. "Тауар коды".
Тауардың СЭҚ ТН-ға сәйкес коды қойылады.

В случае заполнения КТС в связи с изменением кода товара, в левом подразделе графы проставляется откорректированный код товара, описанного в графе 31 КТС, в правом подразделе графы указывается значение графы 33 ГТД, для товара, указанного в графе 31 ГТД.
В случае заполнения КТС в связи с детализацией (разделением на два и более) кода товара, оформляется добавочный лист формы КТС-2, в котором последовательно указываются коды товаров, на которые детализируется товар. В левом подразделе графы проставляется откорректированный код товара, описанного в графе 31 КТС, в правом подразделе графы указывается значение графы 33 ГТД, для товара, указанного в графе 31 ГТД.
В случае  объединения двух и более кодов товаров в один код, в КТС последовательно указываются коды товаров, подвергшиеся объединению. В левом подразделе графы проставляется откорректированный код товара, описанного в графе 31 КТС, в правом подразделе графы указывается значение графы 33 ГТД, для товара, указанного в графе 31 ГТД.";
в абзаце восемьдесят седьмом слова ", в этой графе им проставляется день заполнения, подпись и личная номерная печать. При этом" исключить;
дополнить абзацем восемьдесят восьмым следующего содержания:
"Должностное лицо таможенного органа проставляет дату выпуска формы КТС, подпись и личную номерную печать.";
в пункте 6:
в абзаце втором после цифр "43," дополнить "54, В";
абзацы шестой, седьмой изложить в следующей редакции:
"При применении резервного метода определения таможенной стоимости, в правой части графы указывается цифровое обозначение источника ценовой информации, на основании которой производится корректировка таможенной стоимости:
1 - с применением ценовой информации, имеющейся в таможенных органах;
2 - с применением автокаталога "Superschwake";
3 - с применением информационного бюллетеня "Ценовая информация";
4 - с применением информационного справочника цен пищевых продуктов Союза производителей продуктов питания Казахстана;
5 - с применением ценового справочника Казахстанской ассоциации торговых компаний и товаропроизводителей электробытовой, компьютерной техники и сложных технических систем "КАТЭКС";
6 - с применением ценовой информации независимого эксперта.";
добавить абзацами восьмым, девятым следующего содержания:
"Графа В. "Подробности подсчета".
В графе указывается раздельно по каждому виду платежа, общая сумма платежей по данному виду, состоящая из платежей по основному листу и каждому добавочному листу, краткое наименование национальной валюты Республики Казахстан.";
абзац одиннадцатый изложить в следующей редакции:
"Проставляются подписи начальника и ответственного должностного лица таможенного поста/таможни, личная номерная печать должностного лица и дата.";
приложение 1 к Правилам изложить в редакции, согласно приложению к настоящему приказу.
2. Управлению таможенных доходов Комитета таможенного контроля Министерства Финансов Республики Казахстан (Жанарбаева Н.С.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению организационной работы и контроля Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Махамбетов К.И.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа оставляю за собой.
5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти дней со дня официального опубликования.
И.о. Председателя
Приложение к приказу
И.о. Председателя Комитета
таможенного контроля
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 28 сентября 2005 года N 383
приложение 1 к Правилам
заполнения форм корректировки
таможенной стоимости
РЕСПУБЛИКА КАЗАХСТАН
Форма корректировки таможенной стоимости, таможенных платежей и налогов КТС-1.
2. Отправитель/
экспортер N
Рег. N      от
1. Тип корректировки
Приложение к ГТД
3. Доба-
вочный лист
|
|
4. Поряд-
ковый номер
КТС по
данной ГТД
5. Всего
наименований
товаров
7. Справочный номер
8. Получатель/
импортер N
Рег. N      от
|
|
|
|
12. Общая там.
стоимость
13.
14. Декларант/
представитель N
Рег. N      от
20. Условия поставки
|                        |
|                        |
22. Валюта и общ.
фактур. стоим. товаров
|
|
23. Курс валюты
24. Характер
сделки

Тауар кодының өзгеруіне байланысты КҚТ толтырылған жағдайда, бағанның сол жақ кіші бөлігінде КҚТ-ның 31-бағанында жазылған тауардың түзетілген коды қойылады, бағанның оң жақ кіші бөлігінде ЖКД-ның 31-бағанында көрсетілген тауар үшін, ЖКД-ның 33-бағанының мәні көрсетіледі.
Тауар кодының толық көрсетілуіне (екіге және одан да көпке бөлінуіне) байланысты КҚТ толтырылған жағдайда, тауар толық көрсетілетін, тауарлар коды рет-ретімен көрсетілетін КҚТ-2 нысанының қосымша парағы ресімделеді. Бағанның сол жақ кіші бөлігінде ЖКД-ның 31-бағанында жазылған тауардың түзетілген коды қойылады, бағанның оң жақ кіші бөлігінде ЖКД-ның 31-бағанында көрсетілген, тауар үшін ЖКД-ның 33-бағанының мәні көрсетіледі.
Тауарлардың екі және одан да көп кодтарын бір кодқа біріктірген жағдайда, КҚТ-да біріктіруге ұшыраған тауарлардың кодтары рет-ретімен көрсетіледі. Бағанның сол жақ кіші бөлігінде ЖКД-ның 31-бағанында жазылған, тауардың түзетілген коды қойылады, бағанның оң жақ кіші бөлігінде ЖКД-ның 31-бағанында көрсетілген, тауар үшін ЖКД-ның 33-бағанының мәні көрсетіледі.";
сексен жетінші абзацта "бұл бағанда ол толтыру күнін, қолын және жеке нөмірлік мөрін қойады. Бұл ретте" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы сексен сегізінші абзацпен толықтырылсын:
"Кеден органының лауазымды тұлғасы КҚТ нысанын шығарған күнді, қолын және жеке нөмірлі мөрін қояды.";
6-тармақта:
екінші абзацта "43," деген саннан кейін "54, В" деген санмен толықтырылсын;
"Кедендік құнды айқындаудың резервтік әдісін қолдану кезінде, бағанның оң жақ бөлігінде негізінде кедендік құнды түзету жүргізілетін баға ақпараты көзінің сандық мәні көрсетіледі:
1 - кеден органдарында бар баға ақпаратын қолдана отырып;
2 - "Superschwake" автокаталогын қолдана отырып;
3 - "Ценовая информация" ақпараттық бюллетендерін қолдана отырып;
4 - Қазақстан азық-түлік өнімдерін өндірушілер одағының тамақ өнімдері бағаларының ақпараттық анықтамалығын қолдана отырып;
5 - "ҚСЭКЖҚ" Қазақстандық сауда компаниялары мен тұрмыстық электр, компьютерлік техниканың және күрделі техникалық жүйелердің тауар өндірушілері баға анықтамалығын қолдана отырып;
6 - тәуелсіз сарапшының баға ақпаратын қолдана отырып.";
мынадай мазмұндағы сегізінші, тоғызыншы абзацтармен толықтырылсын:
"В баған. "Есептеудің егжей-тегжейлілігі".
Бағанда, негізгі парақ және әрбір қосымша парақ бойынша төлемдерден тұратын аталған түр бойынша төлемдердің жалпы сомасы төлемнің әрбір түрі бойынша бөлек Қазақстан Республикасының ұлттық валютасының қысқаша атауы көрсетіледі.";
Он бірінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Бастықтың және кеден бекетінің/кеденнің жауапты лауазымды адамының қолы, лауазымды тұлғаның жеке нөмірлі мөрі және күні қойылады.";
Ережеге 1-қосымша, осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын.
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Кедендік кірістер басқармасы (Н.С.Жанарбаева) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау комитетінің Ұйымдастырушылық жұмыс және бақылау басқармасы (К.І.Махамбетов) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықты бақылауды өзіме қалдырамын.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төрағаның
міндетін атқарушы
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі Кедендік
бақылау комитеті төрағасының
міндетін атқарушының
2005 жылғы 28 қыркүйектегі
N 383 бұйрығына қосымша
Кеден құнды түзету нысанын
толтыру тәртібіне 1-қосымша
ҚАЗАҚСТАН РЕСПУБЛИКАСЫ
Кеден құнын түзету нысаны, кедендік төлемдер мен салықтар КҚТ-1.
------------------------------------------------------------------
!2. Жөнелтуші/  !1. Түзетулердің     ! ЖКД-ға қосымша
!экспорттаушы N !   түрі             !
!               !--------------------!
!               !3. Қосым-!4. ЖКД    !
!               !ша парақ !деректері !
!               !    !    !бойынша   !
!               !    !    !КҚТ реттік!
!               !    !    ! нөмірі   !
!               !--------------------!
!               !5. Тауар-!          !7. Анықтама нөмірі
!               !   лардың!          !
!               !   барлық!          !
!тіркеу N   дан ! атаулары!          !
------------------------------------------------------------------
!8. Алушы/      !
!импорттаушы N  !---------------------------------------
!               !          !         !12. Жалпы ! 13.
!               !          !         !кедендік  !
!Тіркеу N   дан !          !         !құны      !
------------------------------------------------------------------
!14. Декларант/ !
!    өкіл N     !
!               !
!Тіркеу N   дан !
------------------------------------------------------------------
!               !20. Жеткізудің шарттары
!               !---------------------------------------
!               !22. Валюта !23. Валюта!24. Мәміленің
!               !және тауар-!бағамы    !сипаты
!               !дың жалпы  !          !
!               !фактуралық !          !
!               !құны       !          !
!               !-----------!----------!----------------
------------------------------------------------------------------