Об утверждении Правил организации и проведения закупок лекарственных средств в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 14 декабря 2005 года N 618. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 декабря 2005 года N 3976. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 29 апреля 2010 года № 310.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 29.04.2010 № 310.
В соответствии с подпунктами 5) и 6)  статьи 7 Закона Республики Казахстан "О системе здравоохранения",  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые Правила организации и проведения закупок лекарственных средств в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи.
2. Департаменту организационно-правовой работы (Акрачкова Д.В.)направить настоящий приказ на государственную регистрацию в Министерство юстиции Республики Казахстан и после государственной регистрации обеспечить его официальное опубликование в средствах массовой информации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра здравоохранения Республики Казахстан Амангельдиева А.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Министр
Утверждены
приказом Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 14 декабря 2005 года N 618
Правила
организации и проведения закупок лекарственных средств в рамках
гарантированного объема бесплатной медицинской помощи
Настоящие Правила организации и проведения закупок лекарственных средств в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи (далее - Правила) разработаны в соответствии с подпунктами 5) и 6)  статьи 7 Закона Республики Казахстан "О системе здравоохранения" и определяют порядок организации и проведения закупок лекарственных средств, осуществляемых за счет бюджетных в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, и иных средств. K090193P091729
Раздел 1. Общие положения
Глава 1. Понятия, используемые в настоящих Правилах
1.   В настоящих Правилах используются следующие понятия:
1) аффилиированное лицо заказчика или организатора тендера - лицо (за исключением государственных органов, осуществляющих регулирование его деятельности в рамках предоставленных полномочий), которое имеет возможность прямо и (или) косвенно определять решения и (или) оказывать влияние на принимаемые заказчиком или организатором тендера решения, в том числе в силу договора, включая устный договор, или иной сделки, а также
любое лицо, в отношении которого заказчик или организатор тендера имеет такое право;

Тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберінде дәрілік заттарды сатып алуды ұйымдастыру және өткізу ережесін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2005 жылғы 14 желтоқсандағы N 618 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 20 желтоқсанда тіркелді. Тіркеу N 3976. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010 жылғы 29 сәуірдегі № 310 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2010.04.29 № 310 Бұйрығымен.
"Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 7-бабының 5) және 6) тармақшаларына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберінде дәрілік заттарды сатып алуды ұйымдастыру және өткізу ережесі бекітілсін.
2. Ұйымдастыру-құқықтық жұмыс департаменті (Акрачкова Д.В.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін және мемлекеттік тіркеуден өткеннен кейін оның бұқаралық ақпарат құралдарында жариялануын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау вице-министрі А.А.Амангелдиевке жүктелсін.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрінің
2005 жылғы 14 желтоқсандағы
N 618 бұйрығымен
бекітілген
Тегін медициналық көмектің кепілді көлемі
шеңберінде дәрілік заттарды сатып алуды
ұйымдастыру және жүргізу ережесі
Осы Тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберінде дәрілік заттарды сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу ережесі (бұдан әрі - Ереже) "Денсаулық сақтау жүйесі туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  7-бабының 5) және 6) тармақшаларына сәйкес әзірленген және тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберінде бюджет және өзге де қаражат есебінен жүзеге асырылатын дәрілік заттарды сатып алуды ұйымдастыру мен жүргізудің тәртібін айқындайды. K090193P091729
1-бөлім. Жалпы ережелер 1-тарау. Осы Ережеде пайдаланатын ұғымдар
1. Осы Ережеде мынадай ұғымдар пайдаланылады:
1) тапсырыс берушінің немесе тендерді ұйымдастырушының аффилиирленген тұлғасы - осы ықтимал өнім беруші қабылдайтын шешімді анықтауға және (немесе) шешімге, оның ішінде шарттың немесе өзге де мәміленің күшіне қарай ықпал етуге тікелей және (немесе) жанама құқығы бар кез келген жеке немесе заңды тұлға, сондай-ақ өзі жөнінде сол ықтимал өнім берушінің осындай құқығы бар кез келген тұлға - (берілген өкілеттіктер шеңберінде оның қызметін реттеуді жүзеге асыратын мемлекеттік органдарды қоспағанда);

2) аффилиированное лицо потенциального поставщика - любое физическое или юридическое лицо, которое имеет право прямо и (или) косвенно определять решение и (или) оказывать влияние на принимаемые данным потенциальным поставщиком решения, в том числе в силу договора или иной сделки, а также любое физическое или юридическое лицо, в отношении которого данный потенциальный поставщик имеет такое право;
3) гарантийное обеспечение тендерной заявки - залог денег или банковская гарантия, представленная потенциальным поставщиком, изъявившим желание принять участие в тендере;
4) заказчик - администраторы местных и республиканских бюджетных программ здравоохранения и организации здравоохранения, осуществляющие закупку в соответствии с настоящими Правилами;
5) закупка - приобретение заказчиком лекарственных средств в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, в порядке и способами, установленными настоящими Правилами;
6) однородные лекарственные средства взаимозаменяемые лекарственные средства, содержащие аналогичное действующее вещество или аналогичный состав, обладающие одинаковым фармакологическим действием;
7) потенциальный поставщик - юридическое лицо или индивидуальный предприниматель;
8) тендер - способ закупки, предусматривающий конкуренцию между потенциальными поставщиками и направленный на выявление наиболее выгодных условий договора закупки;
9) тендерная документация - документ, предоставляемый заказчиком потенциальному поставщику для подготовки тендерной заявки, содержащий условия и порядок проведения тендера;
10) тендерная заявка - тендерное предложение потенциального поставщика, составленное в соответствии с тендерной документацией;
11) тендерная комиссия - комиссия, которая формируется из числа сотрудников организатора тендера и/или заказчика для осуществления закупок в случаях и способами, установленными настоящими Правилами;
12) организатор тендера - заказчик или лицо, определенное заказчиком для организации и проведения тендера;
13) отечественный товаропроизводитель - юридическое или физическое лицо, являющееся резидентом Республики Казахстан и производящее на территории Республики Казахстан товары, готовые к употреблению (применению), использующее не менее 85 процентов местных трудовых
резервов.
Глава 2. Принципы правового регулирования процесса закупок
лекарственных средств в рамках гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи
2. Тендер проводится с соблюдением следующих принципов:
1) оптимального и эффективного расходования используемых для закупки денег;

2) ықтимал өнім берушінің аффилиирленген тұлғасы - осы ықтимал өнім беруші қабылдайтын шешімді анықтауға және (немесе) шешімге, оның ішінде шарттың немесе өзге де мәміленің күшіне қарай ықпал етуге тікелей және (немесе) жанама құқығы бар кез келген жеке немесе заңды тұлға, сондай-ақ өзі жөнінде сол ықтимал өнім берушінің осындай құқығы бар кез келген жеке немесе заңды тұлға;
3) тендерлік өтінімді кепілдік қамтамасыз ету - тендерге қатысуға тілек білдірген ықтимал өнім беруші табыс ететін ақша немесе банк кепілдігі;
4) тапсырыс беруші - жергілікті және республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері және осы Ережеге сәйкес сатып алуды жүзеге асыратын денсаулық сақтау ұйымдары;
5) сатып алу - осы Ережеде белгіленген тәртіппен және тәсілдермен тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберінде дәрілік заттарды тапсырыс берушінің сатып алуы;
6) біртекті дәрілік заттар - құрамында ұқсас әсер ететін зат бар өзара алмастырушы дәрілік заттар немесе бірдей фармакологиялық әсері бар ұқсас құрам;
7) ықтимал өнім беруші - заңды тұлға немесе жеке кәсіпкер;
8) тендер - ықтимал өнім берушілер арасында бәсекені көздейтін және сатып алу шартының мейлінше пайдалы шарттарын анықтауға бағытталған сатып алу тәсілі;
9) тендерлік құжаттама - тендерді өткізу талаптары мен тәртібі қамтылатын, тендерлік өтінімді дайындау үшін ықтимал өнім берушіге табыс етілетін құжаттама;
10) тендерлік өтінім - тендерлік құжаттамаға сәйкес жасалған ықтимал өнім берушінің тендерлік ұсынысы;
11) тендерлік комиссия - осы Ережеде белгіленген шарттарда және тәсілдермен сатып алуды жүзеге асыру үшін тендерді ұйымдастырушының және/немесе тапсырыс берушінің қызметкерлерінен құрылатын комиссия;
12) тендерді ұйымдастырушы - тапсырыс беруші немесе тендерді ұйымдастыру және өткізу үшін тапсырыс беруші белгілеген адам;
13) отандық тауар өндіруші - Қазақстан Республикасының резиденті болып табылатын және Қазақстан Республикасының аумағында тұтынуға (қолдануға) дайын тауарларды өндіретін, жергілікті еңбек резервтерінің кемінде 85 пайызын пайдаланатын заңды немесе жеке тұлға.
2-тарау. Тегін медициналық көмектің кепілді көлемі
шеңберінде дәрілік заттарды сатып алу процесін құқықтық реттеу принциптері
2. Тендер мынадай принциптер сақтала отырып өткізіледі:
1) сатып алу үшін пайдаланылатын ақшаны оңтайлы және тиімді жұмсау;

2) предоставления всем потенциальным поставщикам равных возможностей для участия в процессе закупок, кроме случаев,предусмотренных настоящими Правилами;
3) добросовестной конкуренции среди потенциальных поставщиков;
4) гласности процесса закупок.
Глава 3. Способы закупок
3. Закупки лекарственных средств в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, осуществляются одним из следующих способов:
1) тендера;
2) выбора поставщика с использованием запроса ценовых предложений;
3) из одного источника.
Глава 4. Ограничения, связанные с процессом закупок
4. Работникам организатора тендера и/или заказчика, а также аффилиированным лицам организатора тендера запрещается участвовать в качестве потенциальных поставщиков при осуществлении закупок,регулируемых настоящими Правилами.
5. Работник организатора тендера и/или заказчика не может выполнять обязанности, связанные с процедурами закупок, если он является близким родственником (родители, супруг(а), братья, сестры, дети) должностного или доверенного лица потенциального поставщика либо иным образом лично заинтересован в результатах тендера.
6. Потенциальный поставщик и его аффилиированное лицо не имеют права участвовать в одном лоте.
Глава 5. Квалификационные требования,
предъявляемые к потенциальному поставщику
7. Для участия в закупках потенциальный поставщик должен соответствовать следующим квалификационным требованиям:
1) обладать профессиональной квалификацией, а также опытом работы на
фармацевтическом рынке не менее одного года;
2) иметь необходимые финансовые, материальные и трудовые ресурсы для исполнения обязательств по договору о закупках;
3) обладать гражданской правоспособностью для заключения договора о закупках;
4) являться платежеспособным, на момент проведения закупа не подлежать ликвидации, его финансово-хозяйственная деятельность не должна быть приостановлена в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
8. Потенциальный поставщик в подтверждение его соответствия квалификационным требованиям представляет организатору тендера копии аттестатов, свидетельств, патентов, лицензий, сертификатов, дипломов, справок и иных документов.
Юридические лица, для которых законодательными актами Республики Казахстан установлено обязательное проведение аудита, представляют также аудиторский отчет за последний финансовый год.
9. Организатор тендера не вправе устанавливать к потенциальному поставщику иные квалификационные требования, чем предусмотренные пунктом 7 настоящих Правил.
Глава 6. Требования к лекарственным средствам, закупаемым на тендере

2) осы Ережеде белгіленген жағдайларды қоспағанда, барлық ықтимал өнім берушілердің сатып алу процесіне қатысуына тез мүмкіндік беру;
3) ықтимал өнім берушілер арасындағы адал бәсекелестік;
4) сатып алу процесінің жариялылығы принциптеріне негізделеді.
3-тарау. Сатып алу тәсілдері
3. Тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберінде дәрілік заттарды сатып алу мынадай тәсілдердің бірімен жүзеге асырылады:
1) тендер;
2) баға ұсыныстарының сұранымын пайдалана отырып өнім берушіні таңдау;
3) бір көзден.
4-тарау. Сатып алу процесімен байланысты шектеулер
4. Тендерді ұйымдастырушының және/немесе тапсырыс берушінің қызметкерлеріне, сондай-ақ тендерді ұйымдастырушының аффилиирленген тұлғаларына осы Ережемен реттелетін сатып алуды жүзеге асыру кезінде ықтимал өнім беруші ретінде қатысуға тыйым салынады.
5. Тендерді ұйымдастырушының және/немесе тапсырыс берушінің қызметкері, егер ол ықтимал өнім берушінің лауазымды немесе сенімді адамының жақын туысы (ата-анасы, жұбайы, аға-інісі, апа-сіңлісі, балалары) болса не тендердің нәтижесінде өзге жағынан жеке мүдделі болса, сатып алу рәсімдеріне байланысты міндеттерді орындай алмайды.
6. Ықтимал өнім беруші мен оның аффилиирленген тұлғасының бір лотқа қатысуға құқығы жоқ.
5-тарау. Ықтимал өнім берушіге қойылатын
біліктілік талаптары
7. Сатып алуға қатысу үшін ықтимал өнім беруші мынадай біліктілік талаптарына сәйкес келуге:
1) кәсіптік біліктілігі, сондай-ақ фармацевтика рыногында кемінде бір жыл жұмыс тәжірибесі болуға;
2) сатып алу туралы шарт бойынша міндеттемелерді орындауға қажетті қаржы, материалдық және еңбек ресурстары болуға;
3) сатып алу туралы шарт жасасу үшін азаматтық құқық қабілеттілігі болуға;
4) төлем қабілеті болуға, сатып алуды жүргізу кезінде оның мүлкіне тыйым салынбаған болуға, оның қаржы-шаруашылық қызметі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес тоқтатылып қоймаған болуға тиіс.
8. Ықтимал өнім беруші өзінің біліктілік талаптарына сәйкес келетінін растау үшін тендерді ұйымдастырушыға аттестаттардың, куәліктердің, патенттердің, лицензиялардың, сертификаттардың, дипломдардың, анықтамалардың және өзге де құжаттардың көшірмелерін табыс етеді.
Қазақстан Республикасының заң актілерімен міндетті аудит өткізу белгіленген заңды тұлғалар соңғы қаржы жылы үшін аудиторлық есепті де табыс етеді.
9. Тендерді ұйымдастырушының ықтимал өнім берушіге осы Ереженің 7-тармағында көзделгендерден өзге біліктілік талаптарын белгілеуге құқығы жоқ.
6-тарау. Тендерде сатып алынатын дәрілік заттарға
қойылатын талаптар

10. Требования к закупаемым лекарственным средствам:
1) лекарственные средства должны быть зарегистрированы в Республике Казахстан и готовы к применению;
2) на лекарственные средства должны отсутствовать не описанные в утвержденной инструкции по применению лекарственных средств случаи побочного действия;
3) на лекарственные средства должны отсутствовать случаи не соответствия требованиям утвержденной нормативной документации;
4) лекарственные средства, требующие хранения при низких температурах и защиты от замораживания, должны храниться и перевозиться в специальных емкостях для обеспечения сохранности от пункта погрузки до пункта конечного потребителя;
5) потребительская упаковка и инструкция по применению лекарственного средства должны соответствовать установленным в Республике Казахстан требованиям;
6) остаточный срок годности на момент поставки (устанавливается организатором тендера отдельно по каждому лоту);
7) лекарственные средства должны быть произведены в условиях надлежащей производственной практики, соответствующих международным стандартам (данное требование устанавливается по усмотрению организатора тендера);
8) клиническая эффективность лекарственных средств (данное требование устанавливается по усмотрению организатора тендера).
11. Организатор тендера не вправе устанавливать в тендерной документации иные требования к закупаемым лекарственным средствам, чем предусмотренные пунктом 10 настоящих Правил.
Раздел 2. Осуществление закупок способом тендера Глава 7. Организация открытого тендера
12. О проведении тендера потенциальные поставщики оповещаются публикацией объявления в периодической печати не позднее, чем за двадцать календарных дней до дня окончания приема тендерных заявок.
Продолжительность времени между окончательным сроком приема тендерных заявок и началом процесса вскрытия конвертов с тендерными заявками не должна превышать двух часов.
Глава 8. Объявление о проведении тендера
13. Объявление о проведении тендера, публикуемое по форме согласно  приложению 1 к настоящим Правилам, должно содержать следующие сведения:
1) наименование и адрес организатора тендера;
2) наименование лекарственных средств (под международными непатентованными наименованиями), объем закупок, место поставки закупаемых лекарственных средств;
3) требуемые сроки поставки;
4) способы и место получения тендерной документации и ее стоимость;
5) место и окончательный срок предоставления тендерных заявок;
6) дату, время и место вскрытия конвертов с тендерными заявками;
7) иную необходимую информацию, определяемую организатором тендера.

10. Сатып алынатын дәрілік заттарға қойылатын талаптар:
1) дәрілік заттар Қазақстан Республикасында тіркелуі және тұтынуға дайын болуы тиіс;
2) дәрілік заттарға дәрілік заттарды қолдану жөніндегі бекітілген нұсқаулықта сипатталмаған жанама әсері жағдайы болмауы тиіс;
3) дәрілік заттарға бекітілген нормативтік құжаттаманың талаптарына сәйкессіздік жағдайы болмауы тиіс;
4) төмен температурада сақтауды және мұздатудан қорғауды қажет ететін дәрілік заттар тиеу пунктінен соңғы тұтынушының пунктіне дейін сақтауды қамтамасыз ету үшін арнайы сыйымдылықтарда сақталуы және тасымалдануы тиіс;
5) тұтыну орамы мен дәрілік заттарды қолдану жөніндегі нұсқаулық Қазақстан Республикасында белгіленген талаптарға сәйкес болуы тиіс;
6) жеткізілген сәттегі қалдық жарамдылық мерзімі (тендерді ұйымдастырушы әрбір лот бойынша бөлек белгілейді);
7) дәрілік заттар халықаралық стандарттарға сәйкес келетін тиісті өндірістік практика жағдайында өндірілуі тиіс (бұл талап тендерді ұйымдастырушының қалауы бойынша белгіленеді);
8) дәрілік заттардың клиникалық тиімділігі (бұл талап тендерді ұйымдастырушының қалауы бойынша белгіленеді);
11. Тендерді ұйымдастырушының тендерлік құжаттамада сатып алынатын дәрілік заттарға осы Ереженің 10-тармағында көзделгендерден өзге талаптар белгілеуге құқығы жоқ.
2-бөлім. Сатып алуды тендер тәсілімен жүзеге асыру 7-тарау. Ашық тендерді ұйымдастыру
12. Тендер өткізу туралы ықтимал өнім берушілер тендерлік өтінімдерді қабылдауды аяқтауға дейінгі 20 күнтізбелік күннен кешіктірмей мерзімдік басылымда жарияланатын хабарландырумен хабардар етіледі.
Тендерлік өтінімдерді қабылдаудың соңғы мерзімі мен тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу үдерісінің басталуы арасындағы уақыттың ұзақтығы екі сағаттан аспауы керек.
8-тарау. Тендер өткізу туралы хабарландыру
13. Осы Ережеге  1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша жарияланатын тендер өткізу туралы хабарландыруда мыналар болуы тиіс:
1) тендерді ұйымдастырушының атауы мен мекен-жайы;
2) дәрілік заттардың атауы (халықаралық патенттелмеген атауы бойынша), сатып алу көлемі, сатып алатын дәрілік заттарды жеткізу орны;
3) талап етілетін жеткізу мерзімдері;
4) тендерлік құжаттаманы алудың тәсілі мен орны және оның құны;
5) тендерлік өтінімдерді беру орны және соңғы мерзімі;
6) тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу күні, уақыты және орны;
7) тендерді ұйымдастырушы айқындайтын өзге де қажетті ақпараттар.

Глава 9. Порядок образования и деятельности
тендерной комиссии
14. Для осуществления закупок способом тендера его организатор образовывает тендерную комиссию.
15. Тендерная комиссия образуется организатором тендера на каждый тендер.
16. В состав тендерной комиссии входят председатель, заместитель председателя и члены тендерной комиссии. Общее количество членов тендерной комиссии должно составлять нечетное число и быть не менее трех человек. Секретарь тендерной комиссии не является членом тендерной комиссии и не имеет права голоса при принятии тендерной комиссией решений.
Тендерная комиссия действует с момента утверждения организатором тендера решения о создании тендерной комиссии об организации и проведении тендера и до вступления в силу договора закупок.
В случае, если тендер признан несостоявшимся, или его итоги отменены, то тендерная комиссия прекращает свою деятельность.
17. В состав тендерных комиссий обязательно включаются первые руководители организатора тендера или их заместители, а также могут включаться руководители и специалисты обособленных структурных подразделений организатора тендера.
18. Председателем тендерной комиссии является лицо не ниже заместителя первого руководителя организатора тендера, который руководит ее деятельностью, председательствует на заседаниях комиссии, планирует работу и осуществляет общий контроль за реализацией ее решений. Во время отсутствия председателя его функции выполняет заместитель.
19. Секретарем тендерной комиссии является специалист соответствующего подразделения организатора тендера, ответственного за организацию и проведение закупок. Секретарь тендерной комиссии предоставляет потенциальным поставщикам тендерную документацию, принимает от потенциальных поставщиков конверты с тендерными заявками,готовит предложения по повестке дня заседания тендерной комиссии,необходимые документы, материалы и оформляет протоколы заседания после его проведения, ведет журналы регистрации поступивших тендерных заявок и потенциальных поставщиков, изъявивших желание участвовать в процедуре вскрытия конвертов, в которых отражается время и дата представления потенциальным поставщиком конвертов с тендерными заявками, и фамилия, имя, отчество уполномоченного представителя потенциального поставщика (лица, представившего конверты с тендерными заявками и участвующего в тендере). Журналы регистрации поступивших тендерных заявок и потенциальных поставщиков, изъявивших желание участвовать в процедуре вскрытия конвертов, должны быть прошиты, страницы пронумерованы,последняя страница должна быть заверена печатью организатора тендера.

9-тарау. Тендерлік комиссияның құрылу
және қызмет ету тәртібі
14. Тендер тәсілімен сатып алуды жүзеге асыру үшін оны ұйымдастырушы тендерлік комиссия құрады.
15. Тендерлік комиссияны әрбір тендерге тендерді ұйымдастырушы құрады.
16. Тендерлік комиссияның құрамына тендерлік комиссияның төрағасы, төрағаның орынбасары және мүшелері кіреді. Тендерлік комиссия мүшелерінің жалпы саны тақ сан болуы және үштен аспауы тиіс. Тендерлік комиссияның хатшысы тендерлік комиссияның мүшесі болып табылмайды және тендерлік комиссия шешім қабылдаған кезде оның дауыс беру құқығы болмайды.
Тендерлік комиссия тендерді ұйымдастыру және өткізу жөніндегі тендерлік комиссия құру туралы шешімді тендерді ұйымдастырушы бекіткен сәттен бастап сатып алу шарттары күшіне енгенге дейін жұмыс істейді.
Егер тендер өтпеді деп танылса немесе оның қорытындылары күшін жойса, онда тендерлік комиссия өз жұмысын тоқтатады.
17. Тендерлік комиссиялардың құрамына міндетті түрде тендерді ұйымдастырушының бірінші басшылары немесе олардың орынбасарлары кіргізіледі, сондай-ақ тендерді ұйымдастырушының оқшауланған құрылымдық бөлімшелерінің басшылары мен мамандары кіргізілуі мүмкін.
18. Тендерлік комиссияның төрағасы тендерді ұйымдастырушының бірінші басшысының орынбасарынан төмен болмайтын адам болады, ол тендерлік комиссияның жұмысын басқарады, комиссия отырыстарына төрағалық етеді, жұмысын жоспарлайды және оның шешімдерінің іске асырылуын жалпы бақылауды жүзеге асырады. Төраға болмаған кезде оның функциясын орынбасары атқарады.
19. Тендерлік комиссияның хатшысы мемлекеттік, сатып алуды ұйымдастыру мен өткізуге жауапты тендерді ұйымдастырушының тиісті бөлімшесінің маманы болып табылады. Тендерлік комиссияның хатшысы ықтимал өнім берушілерге тендерлік құжаттаманы ұсынады, ықтимал өнім берушілерден тендерлік өтінім салынған конверттерді қабылдайды, тендерлік комиссия отырысының күн тәртібі бойынша ұсыныстар, қажетті құжаттар, материалдар дайындайды және отырыс өткізілгеннен кейін оның хаттамаларын ресімдейді, келіп түскен тендерлік өтінімдерді және конверттерді ашу рәсіміне қатысуға тілек білдірген ықтимал өнім берушілерді тіркеу журналын жүргізеді, оларда тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ықтимал өнім берушінің ұсынған уақыты мен күні және ықтимал өнім берушінің уәкілетті өкілінің (тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ұсынушы тұлғаның және тендерге қатысушының) тегі, есімі, әкесінің есімі көрсетіледі. Келіп түскен тендерлік өтінімдерді және конверттерді ашу рәсіміне қатысуға тілек білдірген ықтимал өнім берушілерді тіркеу журналдары тігілуге, беттері нөмірленуге тиіс, соңғы беті тендерді ұйымдастырушының мөрімен куәландырылуға тиіс.

20. При необходимости организатор тендера может образовать экспертную комиссию, состоящую из экспертов организаций, аккредитованных осуществлять экспертизу качества лекарственных средств и клинических фармакологов.
21. Технические эксперты (экспертная комиссия) дают экспертное заключение по соответствию предлагаемых потенциальными поставщиками товаров требованиям тендерной документации и не имеют права голоса при принятии тендерной комиссией решения. Заключение технических экспертов (экспертной комиссии) учитывается при оценке и сопоставлении представленных на тендер тендерных заявок и определении победителя тендера только в том случае, если оно составлено в пределах требований, предусмотренных тендерной документацией. Экспертное заключение оформляется в письменном виде, подписывается техническими экспертами (членами экспертной комиссии) и прилагается к протоколу заседания
тендерной комиссии.
22. До публикации объявления о проведении тендера организатор тендера утверждает состав тендерной комиссии, секретаря комиссии, при необходимости определяет технических экспертов (состав экспертной комиссии), готовит и утверждает тендерную документацию. Все решения по настоящему пункту принимаются решением или приказом (приказами) первого руководителя организатора тендера или лица, его замещающего.
23. Заседание тендерной комиссии проводится при условии присутствия не менее двух третьих от общего числа членов тендерной комиссии. Решение тендерной комиссии принимается открытым голосованием и считается принятым, если за него подано большинство голосов от общего количества присутствующих членов тендерной комиссии. В случае равенства голосов
принятым считается решение, за которое проголосовал председатель тендерной комиссии или, в случае его отсутствия, заместитель председателя, на которого возложены функции председателя в соответствии с пунктом 16 настоящих Правил.
В случае отсутствия какого-либо члена тендерной комиссии по производственной или другой причине в протоколе заседания тендерной комиссии указывается причина его отсутствия и ссылка на документ, подтверждающий данный факт.
В случае, если в назначенный день и время заседание тендерной комиссии по вскрытию конвертов с тендерными заявками не состоялось по причине отсутствия необходимого количества членов тендерной комиссии, секретарь тендерной комиссии обеспечивает сохранность представленных на тендер конвертов с тендерными заявками и объявляет о дате и времени проведения вскрытия конвертов, но не позднее 24 часов от объявленного срока. При этом вновь поданные заявки не принимаются.
В случае, если в объявленное секретарем время необходимое количество членов тендерной комиссии отсутствует, то по истечении 24 часов организатор тендера соответствующим решением вносит изменения в состав тендерной комиссии в части замены отсутствующих членов комиссии с указанием причины такой замены.

20. Қажет болған кезде тендерді ұйымдастырушы дәрілік заттардың сапасын сараптауды жүзеге асыруға аккредиттелген ұйымдардың сарапшылары мен клиникалық фармакологтардан тұратын сарапшылар комиссиясын құра алады.
21. Техникалық сарапшылар (сарапшылар комиссиясы) ықтимал өнім берушілер ұсынған тауарлардың тендерлік құжаттаманың талаптарына сәйкестігі жөнінде сараптамалық қорытынды береді және тендерлік комиссия шешім қабылдаған кезде дауысқа ие болуға құқығы жоқ. Техникалық сарапшылардың (сарапшылар комиссиясының) қорытындысы тендерге ұсынылған тендерлік өтінімдерді бағалау мен салыстыру және тендер жеңімпазын анықтау кезінде, егер ол тендерлік құжаттамада көзделген талаптар шегінде жасалған жағдайда ғана ескеріледі. Сараптамалық қорытынды жазбаша түрде ресімделеді, оған техникалық сарапшылар (сарапшылар комиссиясының мүшелері) қол қояды және ол тендерлік комиссия отырысының хаттамасына қоса беріледі.
22. Тендер өткізу туралы нысан бойынша жарияланатын хабарландыру жарияланғанға дейін тендерді ұйымдастырушы тендерлік комиссияның құрамын, тендерлік комиссияның хатшысын бекітеді, қажет болған кезде техникалық сарапшыларды (сарапшылар комиссиясының құрамын) белгілейді, тендерлік құжаттаманы дайындайды және бекітеді. Осы тармақ бойынша барлық шешімдер тендерді ұйымдастырушының бірінші басшысының немесе оны алмастыратын тұлғаның шешімімен немесе бұйрығымен (бұйрықтарымен) қабылданады.
23. Тендерлік комиссияның отырысы тендерлік комиссия мүшелері жалпы санының кемінде үштен екісі қатысқан кезде өткізіледі. Тендерлік комиссияның шешімі ашық дауыспен қабылданады және егер ол үшін тендерлік комиссияның қатысушы мүшелері жалпы санының көпшілігі дауыс берсе, қабылданды деп саналады. Дауыстар тең болған жағдайда, тендерлік комиссияның төрағасы немесе ол болмаған жағдайда, осы Ереженің 16-тармағына сәйкес төрағаның функциясы жүктелген төрағаның орынбасары дауыс берген шешім қабылданды деп саналады.
Тендерлік комиссияның қайсыбір мүшесі өндірістік немесе басқа себеппен болмаған жағдайда тендерлік комиссия отырысының хаттамасында оның болмау себебі және осы фактіні растайтын құжатқа сілтеме көрсетіледі.
Егер тендерлік комиссия мүшелерінің қажетті саны болмауы себебінен тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу жөніндегі тендерлік комиссияның отырысы белгіленген күн мен уақытта өтпеген жағдайда, тендерлік комиссияның хатшысы тендерге ұсынылған тендерлік өтінімдер салынған конверттердің сақталуын қамтамасыз етеді және жарияланған мерзімнен 24 сағаттан кешіктірмей, конверттерді ашуды жүргізу күні мен уақыты туралы жариялайды. Бұл ретте жаңадан берілген өтінімдер қабылданбайды.
Егер хатшы жариялаған уақытта тендерлік комиссия мүшелерінің қажетті саны болмаған жағдайда, 24 сағат өткеннен кейін тендерді ұйымдастырушы тиісті шешіммен тендерлік комиссияның жоқ мүшелерін ауыстыру бөлігіне осындай ауыстырудың себептерін көрсете отырып, тендерлік комиссияның құрамына өзгерістер енгізеді.

24. Протокол заседания комиссии подписывается всеми присутствующими членами тендерной комиссии, ее председателем, его заместителем и секретарем.
Глава 10. Содержание тендерной документации
25. Организатор тендера представляет всем потенциальным поставщикам тендерную документацию, содержащую следующую информацию:
1) перечень документов, которые должны быть представлены потенциальным поставщиком   в подтверждение его соответствия предъявляемым квалификационным требованиям;
2) описание  закупаемых  лекарственных  средств,  их  необходимые технические и качественные характеристики, включая технические спецификаций;
3) количество (объем) закупаемых лекарственных средств;
4) место и условия поставки лекарственных средств;
5) требуемые сроки поставки;
6) условия платежа и проект договора закупки;
7) описание критериев, кроме цены, в соответствии с которыми будет определяться  выигравшая тендерная заявка, описание метода оценки и сопоставления тендерных заявок;
8) способ и методику расчета цены тендерной заявки, включая указание на  то, должна ли цена содержать такие элементы как расходы на транспортировку и страхование, уплату таможенных пошлин, налогов, сборов и другое;
9) валюта или валюты, в которых должна быть выражена цена тендерной заявки, и курс, который будет применен для приведения цен тендерных заявок к единой валюте в целях их сопоставления и оценки;
10) требования к языку составления и представления тендерной заявки, договора о закупках в соответствии с законодательством Республики Казахстан о языках;
11) информацию о необходимости потенциального поставщика указать срок действия тендерной заявки;
12)порядок, форму, сроки внесения обеспечения тендерной заявки;
13) указание на право потенциального поставщика изменять или отзывать тендерную заявку до истечения окончательного срока представления тендерной заявки;
14) место и окончательный срок представления тендерных заявок и срок их действия;
15) способы, с помощью которых потенциальные поставщики могут запрашивать разъяснения по содержанию тендерной документации, а также сообщение о намерении организатора тендера на данном этапе провести встречу с поставщиками, которая проводится в открытой форме и протоколируется;
16) место, дату и время вскрытия конвертов с тендерными заявками (время вскрытия конвертов с тендерными заявками не должно превышать двух часов с момента истечения окончательного срока представления тендерных заявок);
17) процедуры, используемые для вскрытия конвертов с тендерными заявками и рассмотрения тендерных заявок;

24. Тендерлік комиссия отырысының хаттамасына тендерлік комиссияның барлық қатысушы мүшелері, оның төрағасы, оның орынбасары мен хатшысы қол қояды.
10-тарау. Тендерлік құжаттаманың мазмұны
25. Тендерді ұйымдастырушы барлық ықтимал өнім берушіге мынадай ақпарат:
1) ықтимал өнім беруші өзінің қойылатын біліктілік талаптарына сәйкестігін растау үшін табыс етілуі тиіс құжаттар тізбесі;
2) техникалық ерекшеліктерді, жоспарларды, сызбалар мен нобайларды қоса алғанда, сатып алынатын дәрілік заттар сипатталған жазбалар мен олардың талап етілетін техникалық және сапалық сипаттамалары;
3) сатып алынатын дәрілік заттардың саны (көлемі);
4) дәрілік заттардың жеткізілу орны;
5) жеткізудің талап етілетін мерзімдері;
6) төлем талаптары және сатып алу туралы үлгі шарт;
7) жеңіп шыққан тендерлік өтінімді анықтау негізделетін бағадан басқа, барлық өлшемдердің сипаттамасы, тендерлік өтінімдерді бағалау мен салыстыру тәсілінің сипаттамасы;
8) бағаның басқа элементтерді тасымалдауға және сақтандыруға, кеден баждарын, салықтар мен алымдарды және т.б. төлеуге арналған шығыстарды қамтуға тиіс екендігіне не тиіс еместігіне нұсқамаларды қоса алғанда, конкурстық өтінімнің бағасын есептеу тәсілі мен әдістемесі;
9) тендерлік өтінімнің бағасы көрсетілуге тиісті валютаны немесе валюталарды және тендерлік өтінімдердің бағасын салыстыру мен бағалау мақсатында бірыңғай валютаға келтіру үшін қолданылатын бағам;
10) Қазақстан Республикасының   тіл туралы  заңына сәйкес тендерлік өтінімдерді, мемлекеттік сатып алу туралы шартты жасау мен табыс етудің тіліне қойылатын талаптар;
11) ықтимал өнім берушінің тендерлік өтінімнің қолданылу мерзімін көрсету қажеттілігі туралы ақпарат;
12) тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді енгізу тәртібі, нысаны, мерзімдері;
13) ықтимал өнім берушінің тендерлік өтінім берудің соңғы мерзімі өткенге дейін өзінің тендерлік өтінімін өзгерту немесе кері қайтарып алу құқығына тиісті нұсқама;
14) тендерлік өтінімдер беру тәсілі, орны және соңғы мерзімі және олардың қолданылу мерзімі;
15) тендерлік құжаттаманың мазмұны бойынша ықтимал өнім берушілердің солардың көмегімен түсіндірме сұрата алатын тәсілдері және тендерді ұйымдастырушының сол кезеңде ықтимал өнім берушілермен ашық нысанда өткізілетін және хаттамаланатын кездесу өткізу ниеті туралы хабарламасы;
16) тендерлік өтінімдер салынған конверттер ашылатын орын, күн және уақыт (тендерлік өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімі өткен кезден бастап екі сағаттан кешіктірмей);
17) тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу және тендерлік өтінімдерді қарау үшін пайдаланылатын рәсімдер;

18) условия и порядок предоставления приоритета потенциальным поставщикам - отечественным товаропроизводителям.
26. При проведении тендера по закупке неоднородных лекарственных средств организатору тендера необходимо в тендерной документации разделить их на части (лоты). При этом победитель тендера определяется по каждому лоту.
27. Потенциальный поставщик вправе запросить у организатора тендера разъяснения   тендерной документации, но не позднее, чем за десять календарных дней до истечения окончательного срока представления тендерных заявок. Заказчик не позднее трех рабочих дней со дня получения заявки должен ответить на такой запрос и направить такое разъяснение всем потенциальным поставщикам, которым была предоставлена тендерная документация.
28. Организатор Тендера вправе в срок не позднее семи рабочих дней до истечения  окончательного срока представления тендерных заявок по собственной инициативе или в ответ на запросы потенциальных поставщиков внести изменения в тендерную документацию путем оформления протокола.
Внесенные изменения имеют обязательную силу и о них незамедлительно сообщается всем потенциальным поставщикам, которым представлена тендерная документация. При этом окончательный срок представления тендерных заявок продлевается заказчиком на срок не менее, чем десять календарных дней для учета потенциальными поставщиками этих изменений в тендерных заявках.
29. Организатор тендера вправе провести встречу с потенциальными поставщиками для   разъяснения положений тендерной документации в определенном месте и время, указанные в тендерной документации.
При этом составляется протокол, содержащий представленные в ходе встречи вопросы о разъяснении тендерной документации, а также ответы на эти вопросы. Протокол незамедлительно направляется всем потенциальным поставщикам, которым была представлена тендерная документация.
30. Организатор тендера вправе взимать плату за представленную тендерную документацию, не превышающую фактические затраты на копирование тендерной документации.
Плата, взимаемая государственными учреждениями за предоставление тендерной документации, перечисляется на код доходов соответствующего бюджета организатора конкурса.
Плата, взимаемая организациями здравоохранения за предоставление тендерной документации вносится на банковский счет организатора тендера обслуживаемых банках или в его бухгалтерию.

18) отандық тауар өндірушіге - ықтимал өнім берушілерге басымдық беру талаптары мен тәртібі көрсетілген тендерлік құжаттаманы табыс етуі қажет.
26. Біртекті дәрілік заттарды сатып алу жөнінде тендер өткізу кезінде тендерді ұйымдастырушы тендерлік құжаттамада оларды бөліктерге (лоттарға) бөлуі қажет. Бұл орайда тендер жеңімпазы әрбір лот бойынша анықталады. Бұл ретте тендер жеңімпазы әрбір лот бойынша анықталады.
27. Ықтимал өнім беруші тендерлік құжаттама ережелеріне түсіндірме беру туралы сұрау салып жүгінуге құқылы, бірақ ол тендерлік өтінімді табыс етудің соңғы мерзімі өткенге дейінгі күнтізбелік он күннен кешіктірілмеуі керек. Тапсырыс беруші сұрау салу тіркелген кезден бастап үш күн мерзім ішінде тендерлік құжаттаманы табыс еткен барлық ықтимал өнім берушіге осындай түсіндірмені хабарлауға тиіс.
28. Тендерді ұйымдастырушы тендерлік өтінімді табыс етудің соңғы мерзімі өткенге дейін күнтізбелік жеті күннен кешіктірмей өз бастамасымен немесе ықтимал өнім берушінің сауалына жауап ретінде хаттама ресімдеу арқылы тендерлік құжаттамаға өзгерістер енгізуге құқылы.
Енгізілген өзгерістердің міндетті күші болады және тендерді ұйымдастырушы тендерлік құжаттаманы берген барлық ықтимал өнім берушілерге олар туралы дереу хабарлайды. Бұл орайда тендерді ұйымдастырушы ықтимал өнім берушілердің бұл өзгерістерді тендерлік өтінімдерде есепке алуы үшін тендерлік өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімін кемінде күнтізбелік он күн мерзімге ұзартады.
29. Тендерді ұйымдастырушы тендерлік құжаттаманың ережелеріне түсіндірме беру үшін тендерлік құжаттамада көрсетілген белгілі бір орында және тиісті уақытта ықтимал өнім берушілермен кездесу өткізуге құқылы.
Бұл орайда тендерді ұйымдастырушы осы кездесу барысында табыс етілген тендерлік құжаттамаға түсіндірме беру туралы сауал салу көздері көрсетілмеген сауалдарды, сондай-ақ осы сауалдарға жауаптарды қамтитын хаттама жасайды. Хаттама тендерлік комиссияға және тендерді ұйымдастырушы тендерлік құжаттаманы табыс еткен барлық ықтимал өнім берушілерге дереу жіберіледі.
30. Тендерді ұйымдастырушы тендерлік құжаттаманы табыс еткені үшін тендерлік құжаттаманың көшірмесіне нақты жұмсалған шығындардан аспайтын ақы алуға құқылы. Тендерлік құжаттаманы табыс еткені үшін мемлекеттік мекеме алатын ақы конкурсты ұйымдастырушының тиісті бюджет кірісінің есебіне аударылады.
Тендерлік құжаттаманы табыс еткені үшін денсаулық сақтау ұйымдары алатын ақы тендерді ұйымдастырушының қызмет көрсететін банктердегі банк шоттарына немесе оның бухгалтериясына енгізіледі.

31. Подтверждение об оплате предоставляется организатору конкурса при получении тендерной документации.
32. Субъектам малого предпринимательства тендерная документация предоставляется бесплатно.
Глава 11. Срок действия, содержание, предоставление,
изменение и отзыв тендерных заявок
33. Потенциальный поставщик, изъявивший желание участвовать в тендере, до истечения окончательного срока представления тендерных заявок представляет организатору тендера в запечатанном виде тендерную заявку в соответствии с тендерной документацией.
34. Тендерная заявка, полученная по истечении окончательного срока представления    тендерных заявок, не вскрывается и возвращается представившему ее потенциальному поставщику.
35. Тендерная заявка остается в силе в течение срока, указанного в ней в соответствии с тендерной документацией.
Срок действия тендерной заявки, представленной потенциальным поставщиком для участия в тендере, должен быть не менее 45 календарных дней.
Тендерная заявка, имеющая более короткий срок действия, чем указанная в тендерной документации, отклоняется.
36. Тендерная заявка потенциального поставщика, являющегося юридическим лицом, изъявившим желание участвовать в тендере, должна содержать:
1) заявку на участие в тендере в соответствии с  приложением 2 ;
2) документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям, предъявляемым к потенциальному поставщику:
нотариально засвидетельствованные копии (либо копии законодательно установленной формы) лицензий, подтверждающих право потенциального поставщика на производство и/или оптовую реализацию лекарственных средств;
бухгалтерский баланс, подписанный первым руководителем или лицом, его замещающим, а также главным бухгалтером (бухгалтером);
аудиторский отчет за последний финансовый год юридических лиц, для которых законодательными актами Республики Казахстан установлено обязательное проведение аудита;
нотариально засвидетельствованная копия свидетельства о государственной регистрации (перерегистрации) юридического лица;
нотариально засвидетельствованная копия статистической карточки (в случае, если потенциальный поставщик не является резидентом Республики Казахстан, то предоставление нотариально засвидетельствованной копии статистической карточки не требуется);
нотариально засвидетельствованная выписка из учредительного договора или устава о составе учредителей;
справка установленной формы соответствующего налогового органа об отсутствии просроченной задолженности потенциального поставщика об уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет и отчислений в накопительные пенсионные фонды с печатью данного налогового органа за три месяца, предшествующие дате вскрытия конвертов с тендерными заявками, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан, за подписью первого руководителя или лица, его замещающего с печатью данного налогового органа;
справка банка (банков) об отсутствии просроченной задолженности потенциального поставщика за три месяца, предшествующие дате вскрытия конвертов с тендерными заявками, перед банком (банками) (в случае, если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков) за подписью первого руководителя или лица, его замещающего, при наличии соответствующего подтверждения и главного бухгалтера с печатью банка (банков);
сведения о наличии и количестве специалистов с указанием их квалификации, стажа работы по специальности;
доверенность от производителя или его официального представительства в Республике Казахстан;
в случае, если потенциальный поставщик не является резидентом Республики Казахстан и не зарегистрирован в качестве налогоплательщика Республики Казахстан, то представляется оригинал или нотариально засвидетельствованная копия справки налогового органа Республики Казахстан о том, что данный потенциальный поставщик нерезидент Республики Казахстан и не состоит на налоговом учете;
в остальных случаях, если потенциальному поставщику, не являющимся резидентом Республики Казахстан, не представляется возможным представить документы, предусмотренные настоящим пунктом, то данный поставщик представляет документы, подтверждающие вышеуказанные требования;

31. Төлем туралы растау тендерлік құжаттаманы алу кезінде тендерді ұйымдастырушыға беріледі.
32. Шағын кәсіпкерлік субъектілеріне тендерлік құжаттама тегін беріледі.
11-тарау. Тендерлік өтінімдердің қолданылу,
табыс етілу, өзгертілу және кері қайтарып
алыну мерзімі
33. Тендерге қатысуға тілек білдірген ықтимал өнім беруші тендерлік өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімі өткенге дейін тендерлік құжаттамаға сәйкес тендерлік өтінімді желімделген конвертке салып тендерді ұйымдастырушыға табыс етеді.
34. Тендерлік өтінім берудің ең соңғы мерзімі өтіп кеткеннен кейін берілген тендерлік өтінім ашылмайды және ол ықтимал өнім берушіге қайтарылады.
35. Тендерлік өтінімдер тендерлік құжаттамаға сәйкес онда көрсетілген мерзім ішінде күшінде қалады.
Тендерге қатысу үшін ықтимал өнім беруші берген тендерлік өтінімнің қолданылу мерзімі 45 күнтізбелік күннен кем болмауы тиіс.
36. Тендерге қатысуға тілек білдірген, заңды тұлға болып табылатын ықтимал өнім берушінің тендерлік өтінімінде мыналар болуы тиіс:
1) 2-қосымшаға сәйкес тендерге қатысуға өтінім;
2) ықтимал өнім берушіге қойылатын біліктілік талаптарының сәйкестігін растайтын құжаттар:
ықтимал өнім берушінің дәрілік заттарды өндіруге және/немесе көтерме саудада сатуға құқығын растайтын лицензияларының нотариалды куәландырылған көшірмесі (немесе заңнамада белгіленген нысандағы көшірмесі);
бірінші басшы немесе оны алмастыратын тұлға, сондай-ақ бас бухгалтер (бухгалтер) қол қойған соңғы қаржы жылғы бухгалтерлік теңгерімнің түпнұсқасы;
Қазақстан Республикасының заңнамалық кесімдерімен міндетті түрде аудит жүргізу белгіленген заңды тұлғалардың соңғы қаржы жылғы аудиторлық есебі;
заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу (қайта тіркеу) туралы куәліктің нотариалды куәландырылған көшірмесі;
статистикалық карточканың нотариалды куәландырылған көшірмесі (егер ықтимал өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті болмаса, онда статистикалық карточканың нотариалды куәландырылған көшірмесі қажет емес);
құрылтайшы немесе құрылтайшылардың құрамы туралы мәліметті қамтитын жарғыдан немесе құрылтай құжаттарынан нотариалды куәландырылған үзінді көшірме;
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзімі ұзартылған жағдайларды қоспағанда, тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу күнінің қарсаңында үш айдан асатын салық берешегінің және жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешектің жоқтығы немесе болуы туралы бірінші басшының немесе қол қоюға құқығы бар тұлғаның қолы қойылып, осы салық органының мөрі басылған тиісті салық органының белгіленген нысандағы анықтамасы;
конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу күнінің қарсаңында ықтимал өнім берушінің банктің (банктердің) алдында үш айдан асатын мерзімі өткен берешегінің жоқтығы туралы бірінші басшының немесе оны алмастыратын тұлғаның қолы қойылып, банктің (банктердің) мөрі басылған банктің (банктердің) анықтамасының түпнұсқасы (егер ықтимал өнім беруші екінші деңгейдегі бірнеше банктердің немесе филиалдарының, сондай-ақ шетел банкінің клиенті болып табылса, бұл анықтама осындай банктердің әрбірінен ұсынылады);
мамандардың біліктілігі, мамандығы бойынша жұмыс өтілін көрсете отырып, олардың саны туралы мәліметтер;
өндірушінің немесе оның Қазақстан Республикасындағы ресми өкілдігінің сенімхаты;
егер ықтимал өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті емес болып табылған және Қазақстан Республикасының салық төлеушісі ретінде тіркелмеген жағдайда, осы резидент еместің салық есебінде жоқ екендігі туралы Қазақстан Республикасы салық органының анықтамасының түпнұсқасы немесе нотариалды куәландырылған көшірмесі;
қалған жағдайларда, егер ықтимал өнім беруші Қазақстан Республикасының резиденті емес болып табылған қалған жағдайларда осы тармақта көзделген құжаттарды беру мүмкін болмаса, онда бұл өнім беруші жоғарыда көрсетілген талаптарды растайтын құжаттарды ұсынады;

3) предлагаемую потенциальным поставщиком цену, представленную по форме согласно приложению 3, которая должна содержать все фактические затраты потенциального поставщика,  составляющие конечную цену поставляемых лекарственных средств, включая стоимость сопутствующих услуг;
4) акт проверки наличия условий для хранения и транспортировки лекарственных средств, в том числе "холодовой цепи", выданный органами государственного         санитарно-эпидемиологического надзора и территориальными подразделениями Комитета фармации;
5) нотариально засвидетельствованные копии (либо копии законодательно   установленной формы) сертификатов происхождения и качества товаров или письмо-гарантию о предоставлении указанных сертификатов с первой партией товара;
6) технические спецификации;
7) предлагаемые сопутствующие услуги;
8) оригинал   документа, подтверждающего внесение обеспечения тендерной заявки;
9) другие документы, необходимые для представления в соответствии с тендерной документацией.
37. Тендерная заявка, представляемая потенциальным поставщиком, являющимся индивидуальным предпринимателем должна содержать:
1) заявку на участие в тендере в соответствии с  приложением 2 и копию удостоверения личности или паспорта, или справки органов юстиции о принятии на замену документов, удостоверяющих личность;
2) документы, подтверждающие соответствие квалификационным требованиям, предъявляемым к потенциальному поставщику:
нотариально засвидетельствованные копии (либо копии законодательно установленной формы) лицензий, подтверждающих право потенциального поставщика на производство и/или оптовую реализацию лекарственных средств;
нотариально засвидетельствованная копия документа, предоставляющего право на осуществление предпринимательской деятельности без образования юридического лица, выданного соответствующим государственным органом;
справка банка (банков) об отсутствии просроченной задолженности потенциального поставщика более чем за три месяца, предшествующие дате вскрытия конвертов с тендерными заявками, перед банком (банками) (в случае, если потенциальный поставщик является клиентом нескольких банков второго уровня или филиалов, а также иностранного банка, данная справка представляется от каждого из таких банков) за подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи и главного бухгалтера с печатью банка (банков);
справка установленной формы соответствующего налогового органа об отсутствии просроченной задолженности потенциального поставщика об уплате налогов и других обязательных платежей в бюджет и отчислений в накопительные пенсионные фонды за три месяца, предшествующие дате вскрытия конвертов с тендерными заявками, за исключением случаев, когда срок уплаты отсрочен в соответствии с законодательством Республики Казахстан за подписью первого руководителя или лица, имеющего право подписи с печатью данного налогового органа;
сведения о наличии и количестве специалистов с указанием их квалификации, стажа работы по специальности;
доверенность от производителя или его официального представительства в Республике Казахстан;

3) осы Ережеге  3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылған және ол болған кезде шегерімнің нақты мөлшері көрсетілетін ілеспе қызметтердің құнын қоса алғанда, берілетін тауарлардың түпкі бағасын құрайтын, ықтимал өнім берушінің барлық нақты шығындары баяндалған ықтимал өнім беруші ұсынған баға;
4) мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау органдарының және Фармация комитетінің аумақтық бөлімшелері берген дәрілік заттарды сақтау мен тасымалдау үшін жағдайларының, оның ішінде "суықтық тізбегінің" бар-жоғын тексеру актісі;
5) тауарлардың шыққан тегі мен сапа сертификаттарының нотариалды куәландырылған көшірмелері (немесе заңнамада белгіленген нысандағы көшірме) немесе тауарлардың бірінші партиясымен көрсетілген сертификаттардың берілгені туралы кепілхат;
6) техникалық ерекшеліктер;
7) ұсынылатын ілеспе қызметтер;
8) тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді енгізуді растайтын құжаттың түпнұсқасы;
9) тендерлік құжаттамаға сәйкес ұсынылуы үшін қажетті басқа да құжаттар болуға тиіс.
37. Кәсіпкерлік қызметпен айналысатын және тендерге қатысуға тілек білдірген ықтимал өнім беруші - жеке тұлғаның тендерлік өтінімінде:
1) осы Ережеге  2-қосымшаға сәйкес тендерге қатысуға арналған өтінім және жеке куәліктің, паспорттың немесе жеке тұлғаны куәландыратын құжаттарды ауыстыруға қабылдау туралы әділет органдары анықтамасының көшірмесі;
2) іс-әрекетке қабілетті болып табылатын ықтимал өнім беруші - ықтимал өнім берушіге қойылатын біліктілік талаптарға сәйкестігін растайтын құжаттар:
ықтимал өнім берушінің дәрілік заттарды өндіруге және/немесе көтерме саудада сатуға құқығын растайтын лицензияларының нотариалды куәландырылған көшірмесі (немесе заңнамада белгіленген нысандағы көшірмесі);
заңды тұлға құрмай-ақ кәсіпкерлік қызметті жүзеге асыруға құқық беретін, тиісті мемлекеттік орган берген құжаттың нотариалды куәландырылған көшірмесі;
конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу күнінің қарсаңында ықтимал өнім берушінің банктің (банктердің) алдында үш айдан асатын мерзімі өткен берешегінің жоқтығы туралы бірінші басшының немесе оны алмастыратын тұлғаның және бас бухгалтердің қолы қойылып, банктің (банктердің) мөрі басылған банктің (банктердің) анықтамасы (егер ықтимал өнім беруші екінші деңгейдегі бірнеше банктердің немесе филиалдарының, сондай-ақ шетел банкінің клиенті болып табылса, бұл анықтама осындай банктердің әрбірінен ұсынылады);
Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес төлеу мерзімі ұзартылған жағдайларды қоспағанда, конкурстық өтінімдер салынған конверттерді ашу күнінің қарсаңында үш айдан асатын салық берешегінің және жинақтаушы зейнетақы қорларына міндетті зейнетақы жарналары бойынша берешектің жоқтығы немесе болуы туралы бірінші басшының немесе қол қоюға құқығы бар тұлғаның қолы қойылып, осы салық органының мөрі басылған тиісті салық органының белгіленген нысандағы анықтамасы;
мамандықтар бойынша біліктілігі, жұмыс стажы көрсетілген қызметкерлердің болуы мен саны туралы мәлімет;
өндірушінің немесе оның Қазақстан Республикасындағы ресми өкілінің сенімхаты;

3) предлагаемая потенциальным поставщиком цена, представленная по форме согласно  приложению 3 , и содержащая все фактические затраты потенциального поставщика, составляющие конечную цену поставляемых лекарственных средств;
4) нотариально засвидетельствованные копии (либо копии законодательно установленной формы) сертификатов происхождения и качества товаров или письмо-гарантию о предоставлении указанных сертификатов с первой партией товара;
5) акт проверки наличия условий для хранения и транспортировки лекарственных средств, в том числе "холодовой цепи", выданный органами государственного     санитарно-эпидемиологического надзора и территориальными подразделениями Комитета фармации;
6) технические спецификации;
7) предлагаемые сопутствующие услуги;
8) оригинал документа, подтверждающего внесение обеспечения тендерной заявки;
9) другие документы, необходимые для представления в соответствии с тендерной документацией.
38. Потенциальный поставщик вправе изменить или отозвать свою тендерную заявку до истечения окончательного срока представления тендерной заявки, не теряя при этом права на возврат гарантийного обеспечения своей тендерной заявки.
Уведомление об отзыве должно быть направлено потенциальным поставщиком в письменной форме, но не позднее окончательного срока представления тендерных заявок.
Не допускается внесение изменений в тендерные заявки после истечения окончательного срока представления тендерных заявок.
39. Тендерная заявка представляется потенциальным поставщиком в прошитом виде, с пронумерованными страницами и последняя страница заверяется печатью.
Техническая часть тендерной заявки (в прошитом виде, с пронумерованными страницами, последняя страница заверенная подписью, и печатью юридического лица или частного предпринимателя) и оригинал банковской гарантии прикладываются к тендерной заявке отдельно.
40. Потенциальный поставщик представляет необходимое количество копий тендерной заявки, указанное в тендерной документации организатором тендера в зависимости от потребности, с указанием "Оригинал" и "Копия". В случае расхождений между ними преимущество будет иметь оригинал.
Оригинал и все копии тендерной заявки должны быть отпечатаны или написаны несмываемыми чернилами и подписаны потенциальным поставщиком.
В тендерной заявке не должно быть никаких вставок между строками, подтирок или приписок, за исключением тех случаев, когда потенциальному поставщику необходимо исправить грамматические или арифметические ошибки.
41. Потенциальный поставщик запечатывает оригинал и каждую копию тендерной заявки в разные конверты, пометив их: "Оригинал" и "Копия". На данных конвертах должны быть указаны наименование и адрес потенциального поставщика. После этого конверты запечатываются во внешний конверт.
Внутренний и наружный конверты должны:

3) 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша ұсынылған берілетін дәрілік заттардың түпкі бағасын құрайтын ықтимал өнім берушінің барлық нақты шығындары баяндалған ықтимал өнім беруші ұсынған баға;
4) тауарлардың шыққан тегі мен сапа сертификаттарының нотариалды куәландырылған көшірмелері (немесе заңнамада белгіленген нысандағы көшірме) немесе тауарлардың бірінші партиясымен көрсетілген сертификаттардың берілгені туралы кепілхат;
5) мемлекеттік санитарлық-эпидемиологиялық қадағалау органдарының және Фармация комитетінің аумақтық бөлімшелері берген дәрілік заттарды сақтау мен тасымалдау үшін жағдайларының, оның ішінде "суықтық тізбегінің" бар-жоғын тексеру актісі;
6) техникалық ерекшеліктер;
7) ұсынылатын ілеспе қызметтер;
8) тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді енгізуді растайтын құжаттың түпнұсқасы;
9) тендерлік құжаттамаға сәйкес ұсынылуы үшін қажетті басқа да құжаттар болуға тиіс.
38. Ықтимал өнім беруші өзі берген тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді қайтарып алу құқығын жоғалтпай, тендерлік өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімі өткенге дейін өзінің тендерлік өтінімін өзгертуге немесе кері қайтарып алуға құқылы.
Кері қайтарып алу туралы хабарламаны ықтимал өнім беруші жазбаша нысанда, бірақ тендерлік өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімінен кешіктірмей жіберуге тиіс.
Тендерлік өтінімдерді ұсынудың түпкілікті мерзімі өткеннен кейін тендерлік өтінімдерге ешбір өзгеріс енгізілмеуге тиіс.
39. Тендерлік өтінімді ықтимал өнім беруші тігілген түрде, нөмірленген беттерімен ұсынады және соңғы беті оның қолымен, ал соңғы бетін мөрімен куәландырады.
Тендерлік өтінімнің техникалық бөлімі (тігілген түрде, нөмірленген беттерімен, соңғы беті заңды тұлғаның немесе жеке кәсіпкердің қолымен және мөрімен расталған) және банктік кепілдеменің түпнұсқасы тендерлік өтінімге бөлек тіркеледі.
40. Ықтимал өнім беруші тендерлік құжаттамада қажеттілігіне қарай "Түпнұсқа" және "Көшірме" деп көрсете отырып, тендерді ұйымдастырушы көрсеткен тендерлік өтінім көшірмелерінің қажет санын ұсынады. Олардың арасында алшақтық болған жағдайда түпнұсқаға басымдық беріледі.
Тендерлік өтінімнің түпнұсқасы және барлық көшірмелері басылуға немесе өшпейтін сиямен жазылуға және ықтимал өнім беруші қол қоюға тиіс.
Тендерлік өтінімде, ықтимал өнім берушінің грамматикалық немесе арифметикалық қателерді түзетуі қажет болған жағдайларды қоспағанда, жол арасында ешқандай қосу, өшіру немесе қосып жазу болмауға тиіс.
41. Ықтимал өнім беруші тендерлік өтінімнің түпнұсқасы мен әрбір көшірмесін әртүрлі конверттерге салып, мөрлейді, оларға "Түпнұсқа" немесе "Көшірме" деген белгі соғады. Бұл конверттерде ықтимал өнім берушінің атауы мен мекен-жайы көрсетілуге тиіс. Бұдан кейін конверттер сыртқы конвертке салынып, мөрленеді.
Ішкі және сыртқы конверттер:

1) быть адресованы организатору тендера по адресу, указанному в тендерной документации;
2) содержать слова "Тендер по закупке _____________________"
(название тендера)
и "Не вскрывать до _____________________________________________________________________".
(дата и время вскрытия конвертов,указанные в тендерной документации)
Изменение тендерной заявки, предусмотренное пунктом 33 настоящих Правил, должно быть подготовлено потенциальным поставщиком, запечатано и представлено также как и сама тендерная заявка.
Глава 12. Обеспечение тендерной заявки
42. Потенциальный поставщик при представлении тендерной заявки одновременно вносит гарантийное обеспечение в размере трех процентов от стоимости закупаемых лекарственных средств, предложенных в его тендерной заявке в форме, способом и на условиях, предусмотренных в тендерной документации.
43. Обеспечение тендерной заявки может представляться в виде:
1) залога денег, размещаемых в банке;
2) банковской гарантии.
Обеспечение тендерной заявки в виде залога денег вносится потенциальным поставщиком на соответствующий счет организатора тендера.
44. Срок действия обеспечения тендерной заявки не должен быть менее срока действия самой тендерной заявки.
45. Заказчик возвращает обеспечение тендерной заявки в течение пяти рабочих дней с момента наступления следующих случаев:
1) истечения срока действия тендерной заявки;
2) вступления в силу договора закупки;
3) отзыва  тендерной заявки до истечения окончательного срока представления тендерных заявок;
4) отклонения тендерной заявки как не  отвечающей требованиям тендерной документации;
5) прекращения процедур закупки без определения победителя тендера.
46. Обеспечение тендерной заявки не возвращается потенциальному поставщику, представившему тендерную заявку и ее обеспечение в случаях, если потенциальный поставщик:
1) отозвал или изменил тендерную заявку после истечения окончательного срока представления тендерной заявки;
2) не заключил договор закупки, если он был определен победителем тендера.
47. Потенциальные поставщики, являющиеся субъектами малого предпринимательства вносят гарантийное обеспечение тендерной заявки в размере полтора процента от стоимости закупаемых лекарственных средств, предложенных в их тендерных заявках в форме, способом и на условиях, предусмотренных в тендерной документации.
Глава 13. Вскрытие конвертов с тендерными заявками

1) тендерлік құжаттамада көрсетілген мекен-жай бойынша тендерді ұйымдастырушыға жіберілуге;
2) "_______________ сатып алу жөніндегі тендер" және (тендердің аты) "_______________________________________ дейін ашуға болмайды" (конверттерді ашудың тендерлік құжаттамада көрсетілген күні мен уақыты) деген сөздер жазылуға тиіс.
Осы Ереженің 33-тармағында көзделген тендерлік өтінімді өзгертуді ықтимал өнім беруші дайындауға, мөрленуге және ол тендерлік өтінімнің өзі сияқты ұсынылуға тиіс.
12-тарау. Тендерлік өтінімді қамтамасыз ету
42. Ықтимал өнім беруші, тендерлік өтінімді табыс ету кезінде тендерлік құжаттамада көзделген, тендерлік өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімі өткеннен кейін өзінің тендерлік өтінімін кері қайтарып алмайтынына немесе өзгертпейтініне кепілдік беретін нысанда, тәсіл мен жағдайларда мәлімделген жалпы соманың бір процентінен үш процентіне дейінгі мөлшерде тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді енгізеді.
43. Тендерлік өтінімді қамтамасыз ету:
1) банкте орналастырылатын ақша кепілі;
2) банк кепілдігі түрінде берілуі мүмкін.
Ықтимал өнім беруші тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді ақша кепілі түрінде тендерді ұйымдастырушының тиісті шотына енгізеді.
44. Тендерлік өтінімді қамтамасыз етудің қолданылу мерзімі тендерлік өтінімнің өзінің қолданылу мерзімінен кем болмауға тиіс.
45. Тендерді ұйымдастырушы ықтимал өнім берушіге енгізілген тендерлік өтінімді қамтамасыз ету келіп түскен кезінен бастап мынадай жағдайларда:
1) тендерлік өтінімнің қолданылу мерзімі өткен;
2) мемлекеттік сатып алу туралы шарт күшіне енген;
3) тендерлік өтінімдерді табыс етудің соңғы мерзімі өткенге дейін тендерлік өтінім кері қайтарып алынған;
4) тендерлік құжаттаманың талаптарына сай келмейді деп, тендерлік өтінім қабылданбаған;
5) тендердің жеңімпазы айқындалмай, сатып алу рәсімдері тоқтатылған жағдайларда бес жұмыс күні ішінде қайтарып береді.
46. Тендерлік өтінімді қамтамасыз ету, егер ықтимал өнім беруші:
1) тендерлік өтінімді табыс етудің соңғы мерзімі өткеннен кейін тендерлік өтінімді кері қайтарып алса немесе өзгертсе;
2) тендердің жеңімпазы ретінде анықтала отырып, мемлекеттік сатып алу туралы шарт жасаспаса, тендерлік өтінімді және тиісті қамтамасыз етуді табыс еткен ықтимал өнім берушіге қайтарылмайды.
47. Шағын кәсіпкерлік субъектісі болып табылатын ықтимал өнім беруші, тендерлік құжаттамада көзделген кепілдік беретін нысанда, тәсіл мен жағдайларда мәлімделген жалпы соманың бір жарым процентіне дейінгі мөлшерде тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді енгізеді.
13-тарау. Тендерлік өтінімдер салынған
конверттерді ашу

48. Конверты с тендерными заявками вскрываются тендерной комиссией в срок и в месте, которые указаны в тендерной документации.
Потенциальные поставщики либо их представители вправе присутствовать при вскрытии тендерных заявок.
49. При вскрытии конвертов с тендерными заявками тендерная комиссия объявляет присутствующим лицам наименование и адрес потенциальных поставщиков, участвующих в тендере, предложенные ими цены, условия поставки и оплаты, отзыв и изменения тендерных заявок, если они отражены документально, информацию о наличии или отсутствии документов,
составляющих тендерную заявку и регистрирует данную информацию в протоколе вскрытия конвертов с тендерными заявками.
Глава 14. Оценка и сопоставление тендерных заявок
50. При оценке и сопоставлении тендерных заявок:
1) тендерная комиссия вправе запрашивать у потенциальных поставщиков разъяснения в связи с их тендерными заявками;
2) не допускаются запросы, предложения или разрешения с тем, чтобы привести  тендерную заявку, не отвечающую требованиям тендерной документации, в соответствие с этими требованиями.
51. Тендерная комиссия отклоняет тендерную заявку, если:
1) потенциальный поставщик не соответствует квалификационным требованиям;
2) потенциальный поставщик не внес обеспечение тендерной заявки в форме, объеме и на условиях, предусмотренных в тендерной документации;
3) данная тендерная заявка не отвечает требованиям тендерной документации;
4) цены тендерных заявок потенциальных поставщиков, допущенных к участию в тендере, превышают сумму, выделенную для закупки данных лекарственных средств.
52. Тендерная комиссия признает тендер по лоту несостоявшимся в случае, если:
1) на участие в тендере представили тендерные заявки менее двух потенциальных поставщиков, удовлетворяющих квалификационным требованиям;
2) все представленные тендерные заявки были отклонены как не отвечающие требованиям тендерной документации;
3) на участие в тендере представил заявку только один потенциальный поставщик. Конверт с тендерной заявкой возвращается потенциальному поставщику невскрытым.
53. Если тендер признан несостоявшимся в целом или по какому-либо лоту, то организатор тендера в случае необходимости изменяет содержание тендерной Документации и проводит повторный тендер.
При необходимости проведения повторного открытого тендера заказчик публикует объявление в периодической печати не позднее, чем за десять календарных дней до дня окончания приема тендерных заявок.
54. В случае, если на тендере цены всех потенциальных поставщиков превысили сумму, выделенную для закупки, заказчик вправе принять решение об уменьшении объема закупаемых лекарственных средств и осуществить закупку в соответствии с настоящими Правилами, с учетом цен, предложенным на тендере.

48. Тендерлік өтінімдер салынған конверттер тендерлік құжаттамада көрсетілген мерзімде, уақыт пен орында ашылады.
Ықтимал өнім берушілер немесе олардың өкілдері тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашқан кезде қатысуға құқылы.
49. Тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашқан кезде тендерлік комиссия қатысып отырған тұлғаларға тендерге қатысатын ықтимал өнім берушілердің атауы мен тұратын жерін, олар ұсынған бағаны, егер олар құжат арқылы көрсетілсе, тендерлік өтінімдерді кері қайтарып алуды және өзгертуді, тендерлік өтінімді құрайтын құжаттардың болуы немесе болмауы туралы ақпаратты хабарлайды және бұл ақпаратты тендерлік өтінімдер салынған конверттерді ашу хаттамасына тіркейді.
14-тарау. Тендерлік өтінімдерді
бағалау және салыстыру
50. Тендерлік өтінімдерді бағалау және салыстыру кезінде:
1) тендерлік комиссия ықтимал өнім берушілерден олардың тендерлік өтінім беруіне байланысты түсіндірмелер сұратуға құқылы;
2) тендерлік құжаттаманың талаптарына сай келмейтін тендерлік өтінімді осы талаптарға сәйкес келтіру үшін сауалдар, ұсыныстар немесе рұқсаттар жасауға жол берілмейді.
51. Тендерлік комиссия, егер:
1) ықтимал өнім беруші біліктілік талаптарына сай келмесе;
2) ықтимал өнім беруші тендерлік құжаттамада көзделген нысанда, көлем мен талаптарда тендерлік өтінімді қамтамасыз етуді енгізбесе;
3) осы тендерлік өтінім тендерлік құжаттаманың талаптарына сай келмесе;
4) тендерге қатысуға жіберілген ықтимал өнім берушінің тендерлік өтінімінің бағасы осы дәрілік заттарды сатып алуға бөлінген сомадан артық болса, тендерлік өтінімді қабылдамайды.
52. Егер:
1) тендерлік құжаттаманың талаптарына сай келетін екіден кем ықтимал өнім беруші тендерлік өтінім ұсынған болса;
2) барлық берілген тендерлік өтінімдер тендерлік құжаттаманың талаптарына сай келмейтіндіктен, қайтарылған болса;
3) тендерге қатысуға өтінімді тек бір ғана ықтимал өнім беруші берген болса, тендерлік комиссия тендерді өтпей қалды деп таниды. Тендерлік өтінім салынған өтінім конверт ашылмаған күйінде ықтимал өнім берушіге қайтарылады.
53. Егер тендер тұтас алғанда немесе қайсыбір лот бойынша өтпеді деп танылса, тендерді ұйымдастырушы қажет болған жағдайда тендерлік құжаттаманың мазмұнын өзгертеді және қайтадан тендер өткізеді.
Қайтадан ашық тендер өткізу қажет болған жағдайда тапсырыс беруші тендерлік өтінімдерді қабылдау аяқталатын күнге дейінгі он күннен кешіктірмей мерзімдік басылымға хабарландыру жариялайды.
54. Егер тендерде барлық ықтимал өнім берушілердің бағалары сатып алу үшін бөлінген сомадан асып кетсе, тапсырыс беруші сатып алынатын дәрілік заттардың көлемін азайту туралы шешім қабылдауға және тендерде ұсынылған бағаларды ескере отырып, осы Ережеге сәйкес сатып алуды жүзеге асыруға құқылы.

55. Тендерная комиссия оценивает и сопоставляет тендерные заявки, принятые для участия в тендере, и определяет выигравшую заявку на основе самой низкой цены и с учетом критериев указанных в тендерной документации.
Такими критериями могут быть, но не ограничиваться, следующие критерии:
1) качество закупаемого товара;
2) сроки поставки;
3) условия платежа;
4) квалификационные данные потенциального поставщика;
5) наличие квалифицированного персонала;
6) наличие помещений, удовлетворяющих условиям хранения лекарственных средств;
7) поддержка потенциальных поставщиков - отечественных товаропроизводителей.
56. Тендерная комиссия при определении выигравшей тендерной заявки условно уменьшает цену тендерной заявки потенциальных поставщиков, являющихся отечественными товаропроизводителями на 20 процентов.
57. Тендерная комиссия подводит итоги тендера в срок не более десяти календарных дней со дня вскрытия конвертов с тендерными заявками.
58. Тендерная комиссия в течение семи рабочих дней со дня подведения итогов тендера письменно уведомляет всех принявших участие в тендере потенциальных поставщиков о результатах тендера.
Уведомление должно содержать следующую информацию:
1) наименование лекарственных средств, которые закупались на тендере;
2) наименование и место нахождения победителя тендера;
3) сведения о цене единицы, а также об общей сумме лекарственных средств, предложенных победителем.
Глава 15. Протокол об итогах тендера
59. При осуществлении закупок посредством тендера тендерная комиссия оформляет протокол об итогах тендера, в котором содержится следующая информация:
1) наименования и краткие описания закупаемых лекарственных средств;
2) наименования и места нахождения потенциальных поставщиков, представивших тендерные заявки;
3) квалификационные данные потенциальных поставщиков, представивших тендерные заявки;
4) цена и другие основные условия каждой тендерной заявки;
5) изложение оценки и сопоставления тендерных заявок;
6) в случае отклонения тендерных заявок - основания для их отклонения;
7) наименование и местонахождение победителя тендера по каждому лоту и условия, по которым определен победитель;
8) если в результате тендера не определен победитель - основания для принятия такого решения тендерной комиссией;
9) обобщенное изложение запросов о разъяснении тендерной документации, ответов на них, а также обобщенное изложение изменений и дополнений к тендерной документации;
10) срок, в течение которого должен быть подписан договор закупки (но не более пяти рабочих дней с момента получения уведомления победителем тендера);

55. Тендерлік комиссия тендерге қатысу үшін қабылданған тендерлік өтінімдерге баға беріп, оларды салыстырады және мынадай өлшемдерді ескере отырып, ең төменгі баға негізінде жеңіп шыққан тендерлік өтінімді айқындайды:
1) сатып алынатын тауардың сапасы;
2) тауарларды жеткізіп беру мерзімдері;
3) төлем шарттары;
4) ықтимал өнім берушінің біліктілік деректері;
5) білікті қызметкерлердің болуы;
6) дәрілік заттарды сақтау шарттарын қанағаттандыратын үй-жайлардың болуы;
7) ықтимал өнім берушілерді - отандық тауар өндірушілерді қолдау.
56. Тендерлік комиссия жеңімпаз тендерлік өтінімді анықтау кезінде отандық тауар өндіруші болып табылатын ықтимал өнім берушінің тендерлік өтінімінің бағасын шартты түрде 20 пайызға азайтады.
57. Тендерлік комиссия тендерлік өтінімдер салынған конверттер ашылған күннен бастап күнтізбелік он күннен аспайтын мерзімде тендердің қорытындыларын шығарады.
58. Тендерлік комиссия тендер қорытындылары шығарылған күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде тендер нәтижелерін барлық қатысқан ықтимал өнім берушілерге хабарлайды.
Хабарламада мынадай ақпараттар болуы тиіс:
1) тендерде сатып алынатын дәрілік заттардың атауы;
2) тендер жеңімпазының атауы мен орналасқан жері;
3) бірліктің бағасы туралы, сондай-ақ жеңімпаз ұсынған дәрілік заттардың жалпы сомасы туралы мәліметтер.
15-тарау. Тендер қорытындылары туралы хаттама
59. Тендер арқылы мемлекеттік сатып алуды жүзеге асырған кезде тендерлік комиссия тендердің қорытындылары туралы хаттама ресімдеуі қажет, онда мынадай ақпарат болуға тиіс:
1) сатып алынатын дәрілік заттардың атауы және қысқаша сипаттамасы;
2) тендерлік өтінімдерді табыс еткен ықтимал өнім берушілердің атауы мен орналасқан жері;
3) тендерлік өтінімдерді табыс еткен ықтимал өнім берушілердің біліктілік деректері;
4) әрбір тендерлік өтінімнің бағасы және басқа да негізгі жағдайлары;
5) тендерлік өтінімдерді бағалаудың мазмұны және оларды салыстыру;
6) тендерлік өтінімдер қабылданбаған жағдайда - олардың себептері;
7) әрбір лот бойынша тендердің жеңімпазының атауы мен орналасқан жері және жеңімпаздар анықталған шарттар;
8) егер тендер нәтижесінде жеңімпаз анықталмаса, тендерлік комиссияның мұндай шешім қабылдауға негіздемесі;
9) тендерлік құжаттамаға түсіндірме беру туралы сауалдардың, оларға қайтарылған жауаптардың қорытылған мазмұны, сондай-ақ тендерлік құжаттамаға енгізілген өзгерістер мен толықтырулардың қорытылған мазмұны;
10) мемлекеттік сатып алу туралы шартқа қол қойылуға тиіс болған мерзім (тендер жеңімпазы хабарламаны алған кезден бастап үш жұмыс күнінен аспауы керек).

11) информация о привлечении технических экспертов;
12) сумма, выделенная для закупки.
60. По письменному требованию участника тендера ему должна быть представлена копия протокола об итогах тендера.
Глава 16. Порядок внесения обеспечения исполнения
договора
61. Обеспечение исполнения договора может быть установлено в виде:
1) залога денег, размещаемых в банке;
2) банковской гарантии, выданной в соответствии с нормативными правовыми актами Национального Банка Республики Казахстан.
Обеспечение исполнения договора в виде залога денег вносится потенциальным поставщиком на соответствующий счет заказчика. Размер обеспечения исполнения договора устанавливается организатором тендера (заказчиком) в размере от 3 % до 5 % от общей суммы договора, если иное не предусмотрено законодательством Республики Казахстан.
62. В случае, если в тендерной документации организатором конкурса, в лице государственного учреждения, предусматривалось внесение обеспечения исполнения договора в виде залога денег, они вносятся на соответствующий счет заказчика, указанный в тендерной документации.
63. Содержание, форма и условия внесения обеспечения исполнения договора определяются заказчиком в соответствии с настоящими Правилами, указываются в тендерной документации и оговариваются в договоре.
64. Обеспечение исполнения договора вносится поставщиком в течение десяти рабочих дней после подписания сторонами договора если иное не предусмотрено данным договором.
Раздел 3. Порядок осуществления закупок иными способами Глава 17. Выбор поставщика с использованием запроса ценовых
предложений
65. Выбор поставщика с использованием запроса ценовых предложений проводится на   имеющиеся в наличии у потенциальных поставщиков лекарственные средства, подробная спецификация которых не имеет для заказчика существенного значения, при этом решающим условием является цена.
66. Запрос ценовых предложений используется только в случае, если годовой объем закупок однородных лекарственных средств в стоимостном выражении не превышает четырехтысячекратного размера месячного расчетного показателя.
67. В целях применения способа выбора поставщика с использованием запроса ценовых предложений не допускается дробление годового объема закупок однородных видов товаров в течение финансового года на части.
68. Заказчик запрашивает письменные ценовые предложения не менее чем у двух неаффилиированных между собой потенциальных поставщиков и рассматривает все поступившие ценовые предложения.
Каждый потенциальный поставщик представляет только одно ценовое предложение, которое должно быть оформлено в письменном виде (счет на оплату, прайс-лист).
Кроме того, учитывая, что деятельность по производству и оптовой реализации лекарственных средств подлежит обязательному лицензированию заказчик запрашивает нотариально засвидетельствованную копию такой лицензии.
Договор закупки заключается заказчиком с потенциальным поставщиком, представившим самое низкое ценовое предложение.

11) техникалық сарапшыларды тарту туралы ақпарат;
12) сатып алу үшін бөлінген сома.
60. Тендерге қатысушының жазбаша өтініші бойынша оған тендердің қорытындылары туралы хаттаманың көшірмесі берілуі тиіс.
16-тарау. Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді
енгізудің тәртібі
61. Шарттың орындалуын қамтамасыз ету:
1) банкте орналастырылатын ақша кепілі;
2) Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің нормативтік құқықтық кесімдеріне сәйкес берілген банктік кепілдеме түрінде белгіленуі мүмкін.
Ықтимал өнім беруші шарттың орындалуын қамтамасыз етуді ақша кепілі түрінде тапсырыс берушінің тиісті шотына енгізеді.
Шарттың орындалуын қамтамасыз ету мөлшерін тендерді ұйымдастырушы (тапсырысшы), егер Қазақстан Республикасының заңнамасында өзгеше көзделмесе, мемлекеттік сатып алу туралы шарттың жалпы сомасының 3%-ынан 5%-ына дейінгі мөлшерде белгілейді.
62. Тендерлік құжаттамада тендерді ұйымдастырушы мемлекеттік мекеменің атынан, мемлекеттік сатып алу туралы шарттың орындалуын қамтамасыз етуді енгізуді ақша кепілі түрінде көздеген жағдайда, олар тапсырысшының тендерлік құжаттамада көрсетілген тиісті шотына енгізіледі.
63. Шарттың орындалуын қамтамасыз етудің мазмұнын, нысанын және енгізілу талаптарын осы Ережеге сәйкес тапсырысшы анықтайды, олар тендерлік құжаттамада көрсетіледі және шартта айтылады.
64. Шарттың орындалуын қамтамасыз етуді өнім беруші шартқа тараптар қол қойғаннан кейін, егер бұл шартта өзгеше көзделмесе, он жұмыс күні ішінде енгізеді.
3-бөлім. Сатып алуды өзге тәсілдермен
жүзеге асыру тәртібі 17-тарау. Өнім берушіні баға ұсыныстарын
сұратуды пайдалана отырып таңдау
65. Өнім берушіні баға ұсыныстарын сұратуды пайдалана отырып таңдау тапсырыс беруші үшін егжей-тегжейлі ерекшеліктерінің елеулі маңызы жоқ, нақтылы бар дәрілік заттарға жүргізіледі, бұл орайда баға шешуші талап болып табылады.
66. Баға ұсыныстарын сұрату біртекті дәрілік заттарды сатып алудың жылдық көлемдері құны жағынан айлық есептік көрсеткіштің төрт мың еселенген мөлшерінен аспаған жағдайда ғана қолданылады.
67. Өнім берушіні баға ұсыныстарын пайдалана отырып таңдау әдісін қолдану мақсатында қаржы жылы ішінде дәрілік заттардың біртекті түрлерін сатып алудың жылдық көлемін бөліктерге бөлшектеуге жол берілмейді.
68. Тапсырыс беруші кем дегенде екі аффилиирлендірілмеген ықтимал өнім беруші арасында жазбаша баға ұсыныстарын сұратады және түскен барлық баға ұсыныстарын қарайды.
Әрбір ықтимал өнім беруші жазбаша түрде ресімделуі тиіс бір ғана баға ұсынысын береді (ақы төлеуге арналған шот, прайс-парақ).
Бұған қоса, тапсырысшы дәрілік заттарды өндіру және көтерме саудада сату жөніндегі қызметтер міндетті түрде лицензиялануға тиіс екенін ескере отырып, осындай лицензияның нотариатпен куәландырылған көшірмесін сұратады.
Сатып алу шартын тапсырыс беруші ең төмен баға ұсынымын ұсынған ықтимал өнім берушімен жасайды.

Глава 18. Закупки из одного источника и условия их применения
69. Закупка из одного источника - это способ закупок без применения тендера и проводятся только в случаях, когда:
1) тендер признан дважды несостоявшимся;
2) товар имеется в наличии только у одного поставщика, при отсутствии альтернативы;
3) вследствие объявления чрезвычайных ситуаций, вызванных стихийными бедствиями (землетрясениями, селями, лавинами, наводнениями и другими), природными пожарами, эпидемиями и эпизоотиями, поражениями сельскохозяйственных растений и лесов болезнями и вредителями, а также чрезвычайных ситуаций, вызванных промышленными, транспортными и другими авариями, пожарами (взрывами), авариями с выбросами (угрозой выброса) сильнодействующих ядовитых радиоактивных и биологически опасных веществ, внезапным обрушением зданий и сооружений, прорывами плотин, авариями на электроэнергетических и коммуникационных системах жизнеобеспечения, очистных сооружениях, в порядке, установленном
законодательством Республики Казахстан, возникает срочная потребность в данных товарах, что исключает возможность проведения тендеров;
4) имеется необходимость в осуществлении закупок товаров ежедневной и (или) еженедельной потребности на период до подведения итогов тендера, при отсутствии остатков товара, подтвержденного государственным органом в сфере обращения лекарственных средств.
70. При осуществлении закупок из одного источника заказчик запрашивает у потенциального поставщика все необходимые обоснования предлагаемой этим потенциальным поставщиком цены.
71. При осуществлении закупок из одного источника заказчик должен составить протокол, в котором должна содержаться следующая информация:
1) обоснование применения способа закупок из одного источника;
2) краткое описание закупаемых товаров;
3) наименование и место нахождения потенциального поставщика, с которым будет заключен договор закупки и цена такого договора.
Раздел 4. Договор закупки
72. Письменное уведомление о признании тендерной заявки выигравшей вместе  с договором, подписанным заказчиком, направляется заказчиком потенциальному поставщику в течение трех рабочих дней со дня подведения итогов тендера.
Договор закупки вступает в силу с момента подписания его уполномоченными представителями сторон.
73. Победитель тендера в течение десяти рабочих дней с момента получения уведомления о признании его тендерной заявки выигравшей и проекта договора закупки подписывает договор или письменно уведомляет заказчика об имеющихся разногласиях или об отказе от подписания договора.

18-тарау. Бір көзден сатып алу
және оны қолдану шарттары
69. Бір көзден мемлекеттік сатып алу тендерді қолданбай сатып алуды білдіреді және мынадай:
1) тендер екі мәрте өтпеді деп танылғанда;
2) баламалары болмаған кезде тауар бір өнім берушіде ғана болғанда;
3) дүлей зілзалалар (жер сілкіну, сел, көшкін, су тасқыны және басқалар), табиғи өрттер, індеттер мен эпизоотиялар, ауыл шаруашылық өсімдіктері мен ормандарды аурулардың және зиянкестердің зақымдануы туғызған төтенше жағдайлардың, сондай-ак өнеркәсіп, көлік авариялары мен басқа да авариялар, өрттер (жарылыстар), күшті әсер ететін улы радиоактивті және биологиялық қауіпті заттар шығаратын (шығару қатері бар) өрттер, үйлер мен ғимараттардың кенеттен құлауы, бөгеттердің бұзылуы, тіршілік етудің электр энергетикалық және коммуникациялық жүйелеріндегі, тазалау құрылыстарындағы авариялар туғызған төтенше жағдайлардың салдарынан Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген тәртіппен сол тауарларға тендер өткізу мүмкіндігін жоққа шығаратын жедел қажеттіктер туындаған;
4) дәрілік заттар айналымы саласындағы мемлекеттік орган растаған тауардың қалдықтары болмаған кезде күн сайын және (немесе) апта сайын тұтынылатын тауарларды тендердің қорытындылары шығарылғанға дейінгі кезеңге сатып алуды жүзеге асыру қажет болған жағдайларда ғана жүргізіледі.
70. Бір көзден сатып алуды жүзеге асыру кезінде тендерлік комиссия осындай ықтимал өнім берушіден осы ықтимал өнім беруші ұсынып отырған бағасының барлық қажетті негіздемелерін сұратады.
71. Бір көзден сатып алуды жүзеге асыру кезінде тендерлік комиссия сатып алу туралы хаттама жасауға тиіс, онда мынадай ақпараттар:
1) бір көзден сатып алу әдісін қолданудың негіздемесі;
2) бір көзден сатып алынатын тауарлардың қысқаша сипаттамасы;
3) сатып алу шарты жасалатын өнім берушінің атауы мен орналасқан жері және осындай шарттың бағасы болуға тиіс.
4-бөлім. Сатып алу шарты
72. Тапсырыс беруші қол қойған, тендерлік өтінімді жеңімпаз деп тану туралы жазбаша хабарламаны шартпен бірге тендердің қорытындысы шыққан күннен бастап үш жұмыс күні ішінде тапсырыс беруші ықтимал өнім берушіге жібереді.
Сатып алу шарты оған тараптардың уәкілетті өкілдері қол қойған күнінен бастап күшіне енеді.
73. Тендердің жеңімпазы оның тендерлік өтінімін жеңіп шықты деп тану туралы хабарламаны және сатып алу туралы шарттың жобасын алған кезден бастап он жұмыс күні ішінде осы шартқа қол қояды немесе тапсырыс берушіні келіспеушіліктер туралы немесе шартқа қол қоюдан бас тарту туралы жазбаша хабардар етеді.

74. Если потенциальный поставщик признан победителем тендера и не подписывает договор закупки в сроки, установленные пунктом 73 Правил, то заказчик вправе заключить договор закупки с другим участником тендера, предложение которого, согласно критериям, установленными пунктом 51 Правил, является для заказчика наиболее предпочтительным после предложения победителя, что подтверждается протоколом об итогах тендера.
75. Не допускается вносить какие-либо изменения и/или новые условия в проект договора о закупке или в подписанный договор о закупке (за исключением  уменьшения цены), которые могут изменить содержание предложения, явившегося основой для выбора поставщика.
Допускается внесение изменений в проект договора о закупке или в подписанный договор о закупке в части уменьшения цены при условии неизменности качества, объемов и других условий, явившихся основой для выбора поставщика.
Заказчик до подписания договора о закупке вправе провести переговоры с потенциальным поставщиком, признанным победителем тендера с целью уменьшения цены договора. При этом потенциальный поставщик вправе не согласиться на такое уменьшение, что не предоставляет заказчику право на уклонение от подписания договора с потенциальным поставщиком, признанным победителем тендера по закупке товаров.
В случае, если в процессе исполнения договора о закупке товаров цены на аналогичные закупаемым товарам изменились в сторону уменьшения, то по обоюдному согласию заказчика и поставщика в договор о закупке могут быть внесены соответствующие изменения с учетом положений настоящего пункта.
76. Контроль за исполнением договоров осуществляется заказчиком в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
77. К договору закупки применяются нормы  Гражданского кодекса Республики Казахстан.
Раздел 5. Заключительные положения
78. Заказчик возвращает внесенное обеспечение исполнения договора поставщику после полного и надлежащего исполнения поставщиком своих обязательств по этому договору в сроки, указанные в договоре или в течение пяти рабочих дней с момента полного исполнения поставщиком обязательств, если этот срок не указан в договоре.
79. Если поставщик не исполнил или исполнил ненадлежащим образом (нарушение сроков поставки, поставка некачественного товара, нарушение других условий договора) свои обязательства по договору и /или не уплатил штрафные санкции, предусмотренные договором, то заказчик удерживает внесенное поставщиком обеспечение исполнения договора в соответствии с гражданским законодательством Республики Казахстан.

74. Егер тендер жеңімпазы деп танылған ықтимал өнім беруші сатып алу шартына Ереженің 73-тармағында белгіленген мерзімдерде қол қоймаса, онда тапсырысшы тендер жеңімпазының ұсынысынан кейін ұсынысы Ереженің 51-тармағында белгіленген өлшемдерге сәйкес ұсынысы тапсырысшы үшін неғұрлым басымдыққа ие болып табылатын тендерге басқа қатысушымен шарт жасасуға құқылы, ол тендердің қорытындысы туралы хаттамамен расталады.
75. Сатып алу туралы шарттың жобасына немесе қол қойылған сатып алу туралы шартқа (бағасын төмендетуді қоспағанда) өнім берушіні таңдау үшін негіз болған ұсыныстың мазмұнын өзгертуі мүмкін қандай да бір өзгерістер және/немесе жаңа талаптар енгізуге жол берілмейді.
Өнім берушіні таңдау үшін негіз болған сапа, көлем және басқа да талаптар өзгермейтін жағдайда сатып алу туралы шарттың жобасына немесе қол қойылған сатып алу туралы шартқа бағасын төмендету бөлігінде өзгерістер енгізуге жол беріледі.
Тапсырыс беруші сатып алу туралы шартқа қол қойғанға дейін шарттың бағасын төмендету мақсатында ықтимал өнім берушімен келіссөздер жүргізуге құқылы. Бұл ретте ықтимал өнім беруші мұндай төмендетуге келіспеуге құқылы, ол тапсырыс берушіге дәрілік заттарды сатып алу жөніндегі тендердің жеңімпазы болып танылған ықтимал өнім берушімен жасалатын шартқа қол қоюдан жалтару құқығын бермейді.
Егер сатып алу туралы шартты орындау барысында сатып алынатын ұқсас тауарлардың бағалары төмендеу жағына өзгерген жағдайда, осы тармақта көзделген ережелер ескеріле отырып, тапсырыс беруші мен ықтимал өнім берушінің екі жақты келісімі бойынша сатып алу шартына тиісті өзгерістер енгізілуі мүмкін.
76. Шарттың орындалуын бақылауды Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тапсырыс беруші жүзеге асырады.
77. Сатып алу шартына Қазақстан Республикасы Азаматтық  Кодексінің нормалары қолданылады.
5-бөлім. Қорытынды ережелер
78. Тапсырысшы шарттың орындалуына енгізілген қамтамасыз етуді өнім беруші осы шарт бойынша өз міндеттемелерін шартта көрсетілген мерзімде толық және тиісінше орындағаннан кейін немесе, егер шартта бұл мерзім көрсетілмесе, өнім беруші міндеттемелерін толық орындаған сәттен бастап бес жұмыс күні ішінде өнім берушіге қайтарады.
79. Егер өнім беруші шарт бойынша өз міндеттемелерін орындамаса немесе тиісті түрде орындамаса (тауарларды жеткізіп беру мерзімдерін бұзу, сапасыз тауарлар беру, шарттың басқа да талаптарын бұзу) және/немесе шартта көзделген айыппұл санкцияларын төлемесе, онда тапсырысшы Қазақстан Республикасының азаматтық заңнамасына сәйкес шарттың орындалуына өнім беруші енгізген қамтамасыз етуді ұстап қалады.

80. В случаях выявления нарушений, допущенных тендерной комиссией при проведении   тендерных процедур, руководитель заказчика и/или организатор тендера вправе признать тендер несостоявшимся.
81. Вскрытые тендерные заявки не возвращаются потенциальным поставщикам. Исключением может быть оригинал банковской гарантии, при этом организатор тендера должен сохранить ксерокопию данного документа, заверенного организатором тендера.
82. Материалы проведенных закупок хранятся в порядке, установленном соответствующей номенклатурой дел организатора тендера/заказчика.
Приложение 1
к Правилам организации и проведения закупок
лекарственных средств в рамках
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи
Форма объявления о предстоящем тендере
___________________________________________________________________ объявляет
(наименование организатора тендера)
о проведении тендера по закупкам следующих товаров: ( краткое описание товаров и их количество (объем) без указания стоимости); (организатор тендера вправе сделать ссылку, что полный перечень закупаемых товаров, их количество и подробная спецификация указаны в тендерной документации).
Товар должен быть доставлен:  (указать место поставки товаров).
Требуемый срок поставки _____________________
К тендеру допускаются все потенциальные поставщики, отвечающие квалификационным требованиям, указанным в п. 7 Правил организации и проведения закупок лекарственных средств в рамках гарантированного объема бесплатной медицинской помощи, утвержденных Приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от ___ ноября 2005 года N __.
Пакет тендерной документации можно получить в срок до "___ " ________ ____ г.  (указать время и дату за 24 часа до вскрытия конвертов с тендерными заявками)  включительно по адресу _______________, комната N __ c ___ до _________ часов или по электронной почте по адресу _______________ после представления потенциальным поставщиком документа об оплате тендерной документации.
Стоимость пакета тендерной документации составляет ________ тенге и вносится
на счет ________  (указать соответствующий счет организатора тендера) (данный абзац исключается, если оплата не предусмотрена).
Тендерные заявки на участие в тендере, запечатанные в конверты, представляются (направляются) потенциальными поставщиками в  (указать наименование организатора тендера)  по адресу  (указать полный адрес, N ком.).
Окончательный срок представления тендерных заявок до  (указать время и дату).
Конверты с тендерными заявками будут вскрываться в  (указать время и дату)  по следующему адресу:  (указать полный адрес, N ком.).
Потенциальные поставщики могут присутствовать при вскрытии конвертов с тендерными заявками.
Дополнительную информацию и справку можно получить по телефону:  (указать код города и номер телефона).
Приложение 2
к Правилам организации и проведения
закупок лекарственных средств в рамках
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи
(Кому) _____________________________________________________________________
(наименование организатора тендера)
(От кого) __________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
Заявка на участие в тендере
(для физических и юридических лиц)
Рассмотрев тендерную документацию по проведению тендера ____________________________
____________________________________________________________________________________
(название тендера)
получение которой настоящим удостоверяется, _______________________________________ ,
___________________________________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
предлагает осуществить поставку товаров в соответствии с тендерной документацией по следующим лотам:
___________________________________________________________________________________                        (подробное описание товаров)
___________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________
___________________________________________________________________________________
Настоящая тендерная заявка состоит из:
1. ____________________________________________

80. Тендерлік рәсімдерді өткізу кезінде тендерлік комиссия жіберген жолсыздықтар анықталған жағдайда, тапсырысшының басшысы және/немесе тендерді ұйымдастырушы тендерді өтпеді деп тануға құқылы.
81. Ашылған тендерлік өтінімдер ықтимал өнім берушілерге қайтарылмайды. Банк кепілдігінің түпнұсқасына ерекшелік жасалуы мүмкін, бұл орайда тендерді ұйымдастырушы осы құжаттың тендерді ұйымдастырушы куәландырған ксерокөшірмесі сақталуға тиіс.
82. Өткізілген сатып алу материалдары тендерді ұйымдастырушының/тапсырысшының тиісті іс номенклатурасында белгіленген тәртіппен сақталады.
Тегін медициналық көмектің
кепілді көлемі шеңберінде
дәрілік заттарды сатып алуды
ұйымдастыру және жүргізу
ережесіне 1-қосымша
Алдағы болатын тендер туралы хабарландыру нысаны
__________________________________________________________ мынадай
(тендерді ұйымдастырушының атауы)
тауарларды  (тауарларды қысқаша сипаттау және олардың құны көрсетiлмеген саны (көлемi); (тендерді ұйымдастырушы сатып алынатын тауарлардың тiзбесi, олардың саны және егжей-тегжейлi ерекшелiгi тендерлік құжаттамада көрсетілген деп сілтеме жасауға құқылы) мемлекеттiк сатып алу бойынша тендер өткiзу туралы хабарландырады.
Тауар жеткiзiлуi тиіс: (тауарларды жеткiзу орны көрсетiледi).
Жеткiзудің (орындаудың, көрсетудің) талап етiлетiн мерзiмi____
Тендерге Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің "___" қарашадағы N ___ бұйрығымен бекітілген Тегін медициналық көмектің кепілді көлемі шеңберінде дәрілік заттарды сатып алуды ұйымдастыру және жүргізу ережесінің 7-тармағында көрсетілген біліктiлiк талаптарына жауап беретiн барлық ықтимал өнiм берушiлер жiберiледі.
Тендерлік құжаттама пакетiн______ ж."____" ________  (тендерлік өтiнімдер салынған конверттердi ашқанға дейін 24 сағат бұрын уақыты мен күнi көрсетiледi) _______ сағатты қоса алғанда дейiнгі мерзiмде мына мекен-жай бойынша _________, N ________ бөлме сағат_____ -ден _____ -ге дейiн немесе мекен-жайы _______________ электрондық почта бойынша ықтимал өнiм берушi тендерлік құжаттама төленгенi туралы құжатты бергеннен кейiн алуға болады.
Тендерлік құжаттама пакетінің құны ________ теңгенi құрайды және ________ есепшотқа енгізiледi (тендерді ұйымдастырушының тиiстi есепшоты көрсетіледi) (егер ақы төлеу көзделмесе, осы абзац алынып тасталады).
Ықтимал өнiм берушілер тендерге қатысу үшiн конверттерге жапсырылған тендерлік өтiнiмдерiн (тендерді ұйымдастырушының атауы көрсетiледi) мекен-жай бойынша (толық мекен-жайы, бөлменiң N көрсетiледi) табыс етедi (жiбередi).
Тендерлік өтiнімдердi табыс етудің соңғы мерзiмi (уақыты мен күні көрсетіледi) дейiн.
Тендерлік өтiнiмдер салынған конверттер (уақыты мен күнi көрсетіледi) мынадай мекен-жай бойынша (толық мекен-жайы, бөлменiң N көрсетіледi) ашылады. Ықтимал өнiм берушiлер тендерлік өтiнімдер салынған конверттерді ашу кезiнде қатыса алады.
Қосымша ақпарат пен анықтаманы  (қаланың коды мен телефон нөмiрi көрсетіледi) телефон бойынша алуға болады.
Тегін медициналық көмектің
кепілді көлемі шеңберінде
дәрілік заттарды сатып алуды
ұйымдастыру және жүргізу
ережесіне 2-қосымша
(Кiмге) ____________________________________________________________
(тендерді ұйымдастырушының атауы)
(Кiмнен) ___________________________________________________________
(ықтимал өнiм берушiнің атауы)
Тендерге қатысуға өтiнiм
(жеке және заңды тұлғалар үшiн)
Оның алынғандығы осымен куәландырылатын ______________________
(тендердің атауы)
____________________________________________________________________
тендер өткiзу жөнiндегi тендерлік құжаттаманы қарай келiп, _________
____________________________________________________________________
(ықтимал өнiм берушiнің атауы)
тендерлік құжаттамаға сәйкес мынадай лоттар бойынша тауарларды берудi жүзеге асыруды ұсынады:
____________________________________________________________________
(тауарлардың толық сипаттамасы)
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Осы тендерлік өтiнiм мыналардан тұрады:
1.
____________________________________________________________________

2. ____________________________________________
3. ____________________________________________
4. ____________________________________________
5. ____________________________________________
6. ____________________________________________
7. ____________________________________________
8. ____________________________________________
9. ____________________________________________
10. ___________________________________________
Я (Мы) обязуюсь(емся), в случае признания моей (нашей) тендерной заявки выигравшей, начать поставку товаров в течение ___________ дней и  завершить поставку
(прописью)
всех товаров, указанных в настоящей тендерной заявке, в течение _________ дней с момента
(прописью)
получения от Вас уведомления о признании моей (нашей) тендерной заявки выигравшей.
В случае признания моей (нашей) тендерной заявки выигравшей, я (мы) внесу(ем) обеспечение исполнения договора* о закупках на сумму, составляющую _____ ________ процентов от общей суммы договора.                                   (прописью)
Настоящая тендерная заявка действует в течение _______________________
(прописью)
дней со дня вскрытия конвертов с тендерными заявками.
До момента заключения договора о закупках настоящая тендерная заявка вместе с Вашим уведомлением о признании ее выигравшей будет выполнять роль обязательного договора между нами.
_______________ ____________________________
(подпись, дата)  (должность, фамилия, и.о.)
М.П.
имеющий все полномочия подписать тендерную заявку от имени и по
поручению ________________________________________________________
(наименование потенциального поставщика)
*указывается, если внесение обеспечения исполнения договора было предусмотрено в тендерной документации
Приложение 3
к Правилам организации и проведения
закупок лекарственных средств в рамках
гарантированного объема бесплатной
медицинской помощи
Таблица цен тендерной заявки потенциального поставщика
(наименование потенциального поставщика,
заполняется отдельно на каждый лот)
N№
пп
Содержание
Наименование товаров
1
2
3
1.
Краткое описание
2.
Страна происхождения
3.
Завод-изготовитель
4.
Единица измерения
5.
Цена ___ за единицу в __________ на условиях ____________ ИНКОТЕРМС 2000
(пункт назначения)
6.
Количество (объем)
7.

2. ____________________________________________________________________
3. ____________________________________________________________________
4. ____________________________________________________________________
5. ____________________________________________________________________
6. ____________________________________________________________________      7. ____________________________________________________________________
8. ____________________________________________________________________
9. ____________________________________________________________________
10.________________________________________________________________
Мен (Бiз), бiздiң тендерлік өтiнiм ұтып шықты деп танылған жағдайда, __________ күн iшiнде тауарларды берудi бастауға және осы тендерлік өтiнiмде көрсетiлген барлық тауарларды берудi бiздiң  тендерлік өтiнiмдi ұтып шықты деп тану туралы Сiзден хабарлама алған сәттен бастап _________ күн iшiнде аяқтауға мiндеттенемiз.
(жазбаша)
Бiздiң тендерлік өтiнiм ұтып шықты деп танылған жағдайда, бiз шарттың жалпы сомасының _________ процентiн құрайтын coмaғa
(жазбаша)
мемлекеттiк сатып алу туралы шартты* орындауды қамтамасыз етудi енгiземiз.
Осы тендерлік өтiнiм тендерлік өтiнiмдер салынған конверттердi ашқан күннен бастап _________ күн iшiнде қолданылады.
(жазбаша)
Сатып алу шартын жасасқан сәтке дейiн осы тендерлік өтiнiм оны ұтып шықты деп тану туралы Сiздiң хабарламаңызбен бiрге бiздiң арамыздағы мiндеттi шарт рөлiн атқаратын болады.
________________        ___________________________
(Қолы, күнi)          (Лауазымы, тегі, аты-жөнi)
M.O.
______________________________________________________ атынан
(ықтимал өнiм берушінiң атауы)
және тапсыруы бойынша тендерлік өтiнiмге қол қоюға барлық өкiлеттiгі бар.
* егер шартты орындауды қамтамасыз етудi енгізу тендерлік құжаттамада көзделген болса көрсетіледi
Тегін медициналық көмектің
кепілді көлемі шеңберінде
дәрілік заттарды сатып алуды
ұйымдастыру және жүргізу
ережесіне 3-қосымша
Ықтимал өнiм берушiнiң тендерлік өтiнiмiнiң
бағалар кестесi
(ықтимал өнiм берушiнiң атауы,
әрбiр лотқа жеке толтырылады)
P/c
N
Мазмұны
Тауарлардың
атауы
1
2
3
1
Қысқаша сипаттамасы
2
Шыққан елi
3
Жасаушы зауыт
4
Өлшем бiрлiгi
5
Бiрлiк бағасы _______
_____________  _____________
______ ИНКОТЕРМС 2000
(жеткiзiлетiн пункт)
шартымен
6
Саны (көлемi)
7

Всего цена = стр. 5 х стр. 6,в _____
8.
Общая цена,в _____ на условиях   __________________ ИНКОТЕРМС2000,
(пункт назначения) включая все расходы потенциального поставщика на транспортировку, страхование, уплату таможенных пошлин, НДС и других налогов,платежей и сборов, и другие расходы.
Потенциальный поставщик вправе указать другие расходы,в том числе:
8.1.
8.2.
9.
Размер скидки,в случае ее представления
9.1.
9.2.
Мы согласны с Вашими условиями платежа, оговоренными в тендерной документации. Предлагаем следующие альтернативные условия платежа________________________________
___________________________________________________________________________________                        (перечисляются альтернативные условия платежа, если таковые имеются)
или другие условия (перечислить: __________________________________________) при
этом предоставляем ценовую скидку в размере _______________________________________
(указать в денежном выражении, прописью)
___________________________
(должность, фамилия, и.о.)            (подпись)
М.П.
Примечание: потенциальный поставщик может не указывать составляющие общей цены, указанной в строке 8, при этом указанная в данной строке цена рассматривается конкурсной комиссией как определенная с учетом всех затрат потенциального поставщика и не подлежит пересмотру.

Барлық бағасы = 5 жол х 6 жол___
8
Ықтимал өнiм берушiнiң
тасымалдауға, сақтандыруға,
кедендiк баждарды, ҚҚC-ты және
басқа да салықтарды, төлемдердi
және алымдарды төлеуге жұмсалатын
барлық шығыстарды, жиынтық
детальдардың, мiндеттi қосалқы бөлшектердiң және пайдаланудың
бастапқы мерзiмi iшiнде өлшем
бiрлiгiне қызмет көрсету құнын
және басқа да шығыстарды қоса
алғанда ___________ИНКОТЕРМС 2000
(жеткiзiлетін пункт)
шартымен жалпы бағасы___________.
Ықтимал өнiм берушi басқа да
шығыстарды көрсетуге құқылы,
оның iшiнде:
8.1
8.2
9
Шегерiм ұсынылған жағдайда,
оның мөлшерi
9.1
9.2
Біз тендерлік құжаттамада айтылған Сіздің төлем шарттарыңызбен келісеміз. Төлемнің мынадай балама шарттарын
____________________________________________________________________
(егер төлемнің балама шарттары болса, санамаланады)
немесе басқа шарттарды (санамалау:_______________________________)
ұсынамыз, бұл ретте ________________________________________________
(ақшалай мәнде жазбаша көрсетіледі)
____________________________________мөлшерде баға шегерімін береміз.
__________________     _____________________________
(Қолы)               (Лауазымы, тегі, аты-жөні)
M.O.
Ескерту: ықтимал өнiм берушi 8-жолда көрсетілген жалпы бағаның құрамдастарын көрсетпеуi мүмкiн, бұл ретте осы жолда көрсетiлген бағаны тендерлік комиссия ықтимал өнiм берушiнiң барлық шығындарын ескере отырып, белгiленген ретiнде қарайды және қайта қарауға жатпайды.