О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Астаны от 26 июля 2004 года N 3-1-1531п "О назначении социальной помощи выпускникам общеобразовательных школ для оплаты обучения в высших учебных заведениях города Астаны"
Постановление Акимата города Астаны от 7 июня 2005 года N 3-1-396п. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Астаны 14 июля 2005 года N 401. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 12 октября 2007 года N 23-887п
В соответствии с  Законом  Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" в целях дальнейшего оказания социальной помощи отдельным категориям граждан, а также в связи со структурными и кадровыми изменениями акимат города Астаны  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  акимата города Астаны от 26 июля 2004 года N 3-1-1531п "О назначении социальной помощи выпускникам общеобразовательных школ для оплаты обучения в высших учебных заведениях города Астаны" (зарегистрировано в Департаменте юстиции города Астаны 6 августа 2004 года за N 341, опубликовано в газетах "Астана хабары" от 14 августа 2004 года N 110; "Вечерняя Астана" от 12 августа 2004 года N 110) следующие изменения и дополнения:
1) в Правилах назначения социальной помощи выпускникам общеобразовательных школ для оплаты обучения в высших учебных заведениях города Астаны, утвержденных указанным постановлением:
пункт 5 изложить в следующей редакции:
"5. Администратором бюджетной программы "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов" (далее - Программа) является Государственное учреждение "Департамент занятости и социальных программ города Астаны (далее - Администратор).";
пункт 19 дополнить абзацем следующего содержания:
"В случае отсутствия представления о замене отчисленного студента, высшее учебное заведение в течение десяти банковских дней с момента расторжения Договора с учетом вычета расходов за обучение производит возврат оплаченных средств в доход бюджета города Астаны.";
пункт 20-1 исключить;
в приложении 1 к вышеуказанным Правилам:
слова "Департамент труда, занятости и социальной защиты населения города Астаны" заменить словами "Государственное учреждение "Департамент занятости и социальных программ города Астаны";
в приложении 2 к вышеуказанным Правилам:

Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 26 шілдедегі N 3-1-1531қ "Астана қаласының жоғарғы оқу орындарында оқу ақысын төлеу үшін жалпы білім беретін мектептер түлектеріне әлеуметтік көмек тағайындау туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 7 маусымдағы N 3-1-396қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2005 жылғы 14 шілдеде N 401 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 12 қазандағы N 23-887қ қаулысымен
Ескерту: Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 12 қазандағы N 23-887қ қаулысымен
________________________________________
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасының Заңына сәйкес, бұдан әрі азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек көрсету мақсатында, сонымен қатар құрылымдық және кадрлық өзгерістерге байланысты Астана қаласының әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Астана қаласы әкімдігінің 2004 жылғы 26 шілдедегі N 3-1-1531қ, "Астана қаласының жоғарғы оқу орындарында оқу ақысын төлеу үшін жалпы білім беретін мектептер түлектеріне әлеуметтік көмек тағайындау туралы" (Астана қаласының Әділет департаментінде 2004 жылдың 6 тамызында N 341 болып тіркелген, 2004 жылдың 14 тамыздағы N 110 "Астана хабары" 2004 жылдың 12 тамыздағы N 110, "Вечерняя Астана" газеттерінде жарияланған) қаулысына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
1) аталған қаулымен бекітілген Астана қаласының жоғарғы оқу орындарында оқу ақысын төлеу үшін жалпы білім беретін мектептер түлектеріне әлеуметтік көмек тағайындау Қағидасында:
5-тармақ мынадай редакцияда мазмұндалсын:
"5. Жергілікті өкілдік органдардың шешімі бойынша мұқтаж азаматтардың жекелеген санаттарына әлеуметтік көмек бюджеттік бағдарламасының әкімгері "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті (бұдан әрі - Әкімгер)" мемлекеттік мекемесі болып табылады" (бұдан әрі - Бағдарлама).";
19-тармақ мынадай мазмұндағы азат жолымен толықтырылсын:
"Оқудан шығарылған студенттің орнын ауыстыру туралы ұсыныс болмаған жағдайда жоғарғы оқу орны шартты бұзған кезден бастап он банктік күн ішінде оқу шығындарын шегеру есебімен Астана қаласы бюджетінің кірісіне төленген қаражаттарды қайтаруды жүргізеді.";
20-1-тармағы алынып тасталсын;
жоғарыда аталған Қағиданың 1-қосымшасында:
"Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" сөздері "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесі" сөздерімен ауыстырылсын;
жоғарыда аталған Қағиданың 2-қосымшасында:

цифры "2004" заменить цифрами "200___";
в абзаце первом слова "Департамент труда, занятости и социальной защиты населения города Астаны" заменить словами "Государственное учреждение "Департамент занятости и социальных программ города Астаны";
2) приложение 2 к указанному постановлению утвердить в новой редакции согласно приложению к данному постановлению;
3) в Положении о городской комиссии по назначению социальной помощи выпускникам общеобразовательных школ для оплаты обучения в высших учебных заведениях города Астаны, утвержденном указанным постановлением:
в пункте 3 слова "Департамент труда, занятости и социальной защиты населения города Астаны" заменить словами "Государственное учреждение "Департамент занятости и социальных программ города Астаны".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Мустафину С.С.
Аким                                         У. Шукеев
Первый заместитель акима                     Есилов С.С.
Заместитель акима                            Мамытбеков А.С
Заместитель акима                            Мустафина С.С.
Заместитель акима                            Толибаев М.Е.
Заместитель акима                            Фомичев С.В.
Руководитель аппарата акима                  Тамабаев К. Ж.
Директор Государственного
учреждения "Департамент
финансов города Астаны"                      Аскарова А.Е.
Заведующий отделом
документационной экспертизы                  Нурпеисов Ж.Б.
Директор Государственного
учреждения "Департамент
экономики и бюджетного
планирования города Астаны"                  Аманбаев Ж.Е.
Директор Государственного
учреждения "Департамент
занятости и социальных
программ города Астаны"                      Демеува А.С.
СОГЛАСОВАНО
Директор Государственного
учреждения Департамент
внутренней политики
города Астаны                                Орсариев А.А.
Приложение
к постановлению акимата
города Астаны
от 7 июля 2005 года N 3-1-396п
Приложение 2
к постановлению акимата города Астаны
от 26 июля 2004 года N 3-1-1531п
СОСТАВ
городской комиссии по назначению социальной помощи
выпускникам общеобразовательных школ для оплаты обучения
в высших учебных заведениях города Астаны
Мустафина Сабила Сапаровна      - заместитель акима города Астаны,
председателем комиссии;
Демеува Айгуль Сагадатовна      - директор Государственного
учреждения "Департамент
занятости и социальных
программ города Астаны",
заместитель председателя
комиссии;
Абуева Ляззат Еркентаевна       - начальник отдела социальных
выплат района "Алматы"
Государственного учреждения
"Департамент занятости
и социальных программ города
Астаны", секретарь комиссии;
Члены комиссии:
Тамабаев Каирбек Жанбекович     - руководитель аппарата акима
города Астаны;
Аскарова Айгуль Ермагамбетовна  - директор Государственного
учреждения "Департамент
финансов города Астаны";
Рахимжанов Амерхан Муратпекович - директор Государственного
учреждения "Департамент
образования города Астаны";
Орсариев Арын Амангельдинович   - директор Государственного
учреждения "Департамент
внутренней политики
города Астаны";
Аманбаев Жолдымурат Ермуханович - директор Государственного
учреждения "Департамент
экономики и бюджетного
планирования города Астаны".

"2004" цифрлары "200__" цифрларымен;
бірінші азат жолындағы "Астана қаласының Еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау департаменті" сөздері "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесі" сөздерімен ауыстырылсын;
2) осы қаулының қосымшасына сәйкес аталған қаулының 2-қосымшасы жаңа редакцияда бекітілсін;
3) жоғарыда аталған қаулының Астана қаласының жоғарғы оқу орындарында оқу ақысын төлеу үшін жалпы білім беретін мектептер түлектеріне әлеуметтік көмек тағайындау жөніндегі қалалық комиссия туралы Қағидасында:
3-тармақтағы: "Астана қаласының Еңбек, халықты жұмыспен қамту және әлеуметтік қорғау департаменті" сөздері "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар департаменті" мемлекеттік мекемесі" сөздерімен ауыстырылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласының әкімі орынбасары С.С.Мұстафинаға жүктелсін.
Әкім
Әкімнің бірінші орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкімнің орынбасары
Әкім аппаратының басшысы
"Астана қаласының Қаржы
департаменті" мемлекеттік
мекемесінің директоры
Құжаттамалық сараптама
бөлімінің меңгерушісі
"Астана қаласының Экономика
және бюджеттік жоспарлау департаменті"
мемлекеттік мекемесінің директоры
"Астана қаласының Жұмыспен қамту
және әлеуметтік бағдарламалар
департаменті" мемлекеттік
мекемесінің директоры
КЕЛІСІЛДІ
"Астана қаласының Ішкі
саясат департаменті"
мемлекеттік мекемесінің директоры
Астана қаласы әкімдігінің
2005 жылғы 7 маусымдағы
N 3-1-396қ қаулысына қосымша
Астана қаласы әкімдігінің
2004 жылғы 26 шілдедегі
N 3-1-1531қ қаулысына
2-қосымша
Астана қаласының жоғарғы оқу орындарында оқу ақысын төлеу
үшін жалпы білім беретін мектептер түлектеріне
әлеуметтік көмек тағайындау туралы
қалалық комиссияның
ҚҰРАМЫ
Мұстафина                      - Астана қаласы әкімінің
Сабила Сапарқызы                 орынбасары, комиссия төрағасы;
Демеува                        - "Астана қаласының Жұмыспен
Айгүл Сағадатқызы                қамту және әлеуметтік
бағдарламалар департаменті"
мемлекеттік мекемесінің директоры,
комиссия төрағасының орынбасары;
Әбуева                         - "Астана қаласының Жұмыспен
Ләззат Еркентайқызы              қамту және әлеуметтік
бағдарламалар департаменті"
мемлекеттік мекемесінің "Алматы"
ауданының әлеуметтік жәрдемақылар
және тұрғын үй көмегін тағайындау
бөлімінің бастығы, комиссия
хатшысы;
Комиссия мүшелері:
Тамабаев                       - Астана қаласы әкімі
Қайырбек Жанбекұлы               аппаратының басшысы;
Асқарова                       - "Астана қаласының Қаржы
Айгүл Ермағанбетқызы             департаменті" мемлекеттік
мекемесінің директоры;
Рахымжанов                     - "Астана қаласының Білім
Әмірхан Мұратбекұлы              департаменті" мемлекеттік
мекемесінің директоры;
Орсариев                       - "Астана қаласының Ішкі саясат
Арын Амангелдіұлы                департаменті" мемлекеттік
мекемесінің директоры;
Аманбаев                       - "Астана қаласының Экономика және
Жолдымұрат Ермұханұлы            бюджеттік жоспарлау департаменті"
мемлекеттік мекемесінің директоры.