О внесении изменений и дополнений в постановление акимата города Астаны от 18 февраля 2002 года N 3-1-227п "Об утверждении Положения об участковых комиссиях"
Постановление акимата города Астаны от 21 декабря 2005 года N 23-10-1096п. Зарегистрировано в Департаменте юстиции города Астаны 25 января 2006 года N 428. Утратило силу постановлением акимата города Астаны от 26 июня 2007 года N 23-541қ.
Сноска. Постановление акимата города Астаны от 21 декабря 2005 года N 23-10-1096п утратило силу постановлением акимата города Астаны от 26 июня 2007 года N 23-541қ.
В соответствии с Законом Республики Казахстан от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей", постановлением Правительства Республики Казахстан от 2 ноября 2005 года N 1092 "О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственных пособиях семьям, имеющим детей" акимат города Астаны  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление  акимата города Астаны от 18 февраля 2002 года N 3-1-227п "Об утверждении Положения об участковых комиссиях" (зарегистрировано в Управлении юстиции города Астаны 25 марта 2002 года N 182, опубликовано в газетах "Астана акшамы" от 4 мая 2002 года N 58-59; "Вечерняя Астана" от 20 апреля 2002 года N 45) следующие изменения и дополнения:
1) в вышеуказанном постановлении:
в преамбуле:
слово "Законом" заменить словом "законами";
после слов "от 17 июля 2001 года N 246-II "О государственной адресной социальной помощи" дополнить словами ", от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей";
слово "Постановлением" заменить словом "постановлениями";
после слов "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи" дополнить словами ", от 2 ноября 2005 года N 1092 "О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственных пособиях семьям, имеющим детей";
в пункте 2 слова "Алматы и "Сарыарка"" исключить;
2) в Положении об участковых комиссиях:
в преамбуле:
слово "Законом" заменить словом "законами";
после слов "от 17 июля 2001 года N 246-II "О государственной адресной социальной помощи" дополнить словами ", от 28 июня 2005 года "О государственных пособиях семьям, имеющим детей";
слово "постановлением" заменить словом "постановлениями";
после слов "О мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственной адресной социальной помощи" дополнить словами ", от 2 ноября 2005 года N 1092 "О некоторых мерах по реализации Закона Республики Казахстан "О государственных пособиях семьям, имеющим детей";
пункт 1 изложить в следующей редакции:

Астана қаласы әкiмдiгiнiң 2002 жылғы 18 ақпандағы N 3-1-227қ "Учаскелік комиссиялар туралы Ережені бекіту туралы" қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгiзу туралы
Астана қаласы әкімдігінің 2005 жылғы 21 желтоқсандағы N 23-10-1096қ Қаулысы. Астана қаласының Әділет департаментінде 2006 жылғы 25 қаңтарда N 428 тіркелді. Күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2007 жылғы 26 маусымдағы N 23-541қ қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - Астана қаласы әкімдігінің 2007.06.26 N 23-541қ қаулысымен.
"Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы" 2005 жылғы 28 маусымдағы Қазақстан Республикасының  Заңына , "Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру жөнiндегi кейбiр шаралар туралы" Қазақстан Республикасы Үкiметiнiң 2005 жылғы 2 қарашадағы N 1092  қаулысына сәйкес Астана қаласының әкiмдiгi  ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Астана қаласы әкiмдiгiнiң 2002 жылғы 18 ақпандағы N 3-1-227қ "Учаскелiк комиссиялар туралы Ереженi бекiту туралы" қаулысына(Астана қаласының Әдiлет басқармасында 2002 жылы 25 наурызда N 182 болып тiркелген; 2002 жылғы 4 мамырдағы N 58-59 "Астана ақшамы" және 2002 жылғы 20 сәуiрдегi N 45 "Вечерняя Астана" газеттерiнде жарияланған) мынадай өзгерiстер мен толықтырулар енгiзiлсiн:
1) жоғарыда аталған қаулыда:
преамбулада:
2001 жылғы 17 шiлдедегi N 246-ІІ "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" сөздерiнен кейiн ", "Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы" 2005 жылғы 28 маусымдағы" сөздерiмен толықтырылсын;
"Заңына" сөзi "заңдарына" сөзiмен ауыстырылсын;
"Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы" сөздерiнен кейiн ", "Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы" Қазақстан Республикасы Заңын жүзеге асыру жөнiндегi кейбiр шаралар туралы" 2005 жылғы 2 қарашадағы N 1092" сөздерiмен толықтырылсын;
"Қаулысымен" сөзi "қаулыларымен" сөзiмен ауыстырылсын;
2-тармақта "Алматы" және "Сарыарқа" сөздерi алынып тасталсын;
2) Учаскелiк комиссия туралы Ережеде:
преамбулада:
2001 жылғы 17 шiлдедегi N 246-ІІ "Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" сөздерiнен кейiн ", "Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы" 2005 жылғы 28 маусымдағы" сөздерiмен толықтырылсын;
"Заңына" сөзi "заңдарына" сөзiмен ауыстырылсын;
"Мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек туралы" Қазақстан Республикасы Заңын жүзеге асыру жөнiндегi шаралар туралы" сөздерiнен кейiн ", "Балалы отбасыларға берiлетiн мемлекеттiк жәрдемақылар туралы Қазақстан Республикасының Заңын жүзеге асыру бойынша кейбiр шаралар туралы" 2005 жылғы 2 қарашадағы N 1092" сөздерiмен толықтырылсын;
"Қаулысымен" сөзi "қаулыларымен" сөзiмен ауыстырылсын;
1-тармақ мына редакцияда мазмұндалсын:

"1. Участковые комиссии образуются решениями акимов районов города Астаны на соответствующих территориях для проведения обследования материального положения семей и подготовки заключения о нуждаемости в получении государственной адресной социальной помощи (далее - адресная социальная помощь) и/или ежемесячного государственного пособия, назначаемого и выплачиваемого на детей до восемнадцати лет (далее - пособие на детей).";
пункт 2 изложить в следующей редакции:
"2. Участковые комиссии возглавляют заместители акимов районов и общее количество их членов должно составлять не менее 7 человек.";
в пункте 4 слова "Департамент труда, занятости и социальной защиты населения города Астаны" заменить словами "Департамента занятости и социальных программ города Астаны";
пункт 7 после слов "адресной социальной помощи" дополнить словами "назначении и выплате пособия на детей";
пункт 8 после слов "адресной социальной помощи" дополнить словами "и/или пособия на детей";
пункт 10 после слов "адресной социальной помощи" дополнить словами "и/или пособия на детей";
пункт 15 изложить в следующей редакции:
"15. Обследование фактического материального положения заявителя и его семьи, претендующей на получение адресного социального пособия и/или пособия на детей, проводится не менее двумя членами Участковой комиссии в сроки, установленные настоящим Положением.";
пункт 16 после слов "адресной социальной помощи" дополнить словами "и/или пособия на детей";
приложение 1 к Положению об участковых комиссиях после слов "адресной социальной помощи" дополнить словами "и/или в пособии на детей".
2. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Астаны Мустафину C.C.
Аким                                                    У. Шукеев
Первый заместитель акима                                Есилов С.С.
Заместитель акима                                       Мамытбеков А.С.
Заместитель акима                                       Мустафина С.С.
Заместитель акима                                       Толибаев М.Е.
Заместитель акима                                       Фомичев С.В.
Руководитель аппарата акима                             Тамабаев К.Ж.
Директор Государственного
учреждения "Департамент
финансов города Астаны"                                 Аскарова А.Е.
Заведующая отделом
документационной экспертизы                             Башимова Д.Р.
Директор Государственного
учреждения "Департамент занятости
и социальных программ города Астаны"                    Демеува А.С.
СОГЛАСОВАНО
Аким района "Алматы" города Астаны                      Еркетаев М.Д.
Аким района "Сарыарка" города Астаны                    Ахметов С.К.

"1. Учаскелiк комиссиялар Астана қаласы аудандары әкiмдерiнiң шешiмдерiмен тиiстi аумақтарда арыз иесiне мемлекеттiк атаулы әлеуметтiк көмек (бұдан әрi - атаулы әлеуметтiк көмек) және/немесе 18 жасқа дейiнгi балаларға (бұдан әрi - балаларға жәрдемақы) тағайындалатын және төленетiн ай сайынғы мемлекеттiк жәрдемақыны берудiң қажеттiгi туралы қорытынды дайындау үшiн және материалдық жағдайына тексеру жүргiзу қажет болғанда құрылады.";
2-тармақ мына редакцияда мазмұндалсын:
"2. Учаскелiк комиссияларға аудан әкiмдерiнiң орынбасарлары басшылық етедi және мүшелерiнiң жалпы саны 7 адамнан кем болмауы қажет.";
4-тармақта "Астана қаласының Еңбек, жұмыспен қамту және халықты әлеуметтiк қорғау департаментi" сөздерi "Астана қаласының Жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар департаментi" мемлекеттiк мекемесi" сөздерiмен ауыстырылсын;
7-тармақ "атаулы әлеуметтiк көмек көрсетуге" сөздерiнен кейiн "балаларға жәрдемақыны тағайындауға және төлеуге" сөздерiмен толықтырылсын;
8-тармақта "атаулы әлеуметтiк көмек" сөздерiнен кейiн "және/немесе балаларға жәрдемақы" сөздерiмен толықтырылсын;
10-тармақ "атаулы әлеуметтiк көмек" сөздерiнен кейiн "және/немесе балаларға жәрдемақы" сөздерiмен толықтырылсын;
15-тармақ мына редакцияда мазмұндалсын:
"15. Атаулы әлеуметтiк көмек және/немесе балаларға жәрдемақы алуға өтiнiш берушi мен оның отбасының нақты материалдық жағдайын тексеру оның өзiнiң қатысуымен және осы Ережемен белгiленген мерзiмдерде екiден кем емес Учаскелiк комиссия мүшелерiмен жүргiзiледi.";
16-тармақ "атаулы әлеуметтiк көмек" сөздерiнен кейiн "және/немесе балаларға жәрдемақы" сөздерiмен толықтырылсын;
1-қосымшаға Учаскелiк комиссиялар туралы Ережеге "атаулы әлеуметтiк көмек" сөздерiнен кейiн "және/немесе балаларға жәрдемақы" сөздерiмен толықтырылсын.
2. Осы қаулының орындалуын бақылау Астана қаласы әкiмiнiң орынбасары С.С.Мұстафинаға жүктелсiн.
Әкiм
Әкiмнiң бiрiншi орынбасары
Әкiмнiң орынбасары
Әкiмнiң орынбасары
Әкiмнiң орынбасары
Әкiмнiң орынбасары
Әкім аппаратының басшысы
"Астана қаласының Қаржы
департаментi" мемлекеттiк
мекемесiнiң директоры
Құжаттамалық сараптама
бөлiмiнiң меңгерушiсi
"Астана қаласының Жұмыспен
қамту және әлеуметтiк
бағдарламалар департаментi"
мемлекеттік мекемесінің
директоры
КЕЛIСIЛДI
"Алматы" ауданының әкімі
"Сарыарқа" ауданының әкiмi