Об утверждении Правил розничной продажи периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического характера
Постановление Акимата города Алматы от 11 апреля 2005 года N 2/199. Зарегистрировано Департаментом юстиции города Алматы 19 апреля 2005 года за N 649. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 18 апреля 2013 года № 2/368
Сноска. Утратило силу постановлением Акимата города Алматы от 18.04.2013 № 2/368.
Во исполнение требований пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации", акимат города Алматы ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила розничной продажи периодических печатных изданий, публикующих материалы эротического характера (далее "Правила").
2. Пункт 2 утратил силу постановлением акимата города Алматы от 25.09.2008 N 6/768.
3. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Акима города Алматы Бокаш Г.К.
Аким города Алматы           И. Тасмагамбетов
Секретарь Акимата           К. Тажиева
Утверждено
постановлением Акимата
города Алматы
от 11 апреля 2005 года N 2/199
ПРАВИЛА
розничной продажи периодических печатных
изданий, публикующих материалы эротического
характера
Настоящие Правила разработаны на основании пункта 2 статьи 14 Закона Республики Казахстан "О средствах массовой информации".
1. Розничная продажа печатных изданий, публикующих материалы эротического характера, допускается только в запечатанных прозрачных упаковках и в специально отведенных стационарных помещениях, находящихся на расстоянии не менее 300 метров от детских и учебных заведений, государственных учреждений, учреждений культуры, здравоохранения и образования, а также памятников архитектуры и истории.
2. Настоящие правила распространяются на все периодические печатные издания, публикующие материалы эротического характера, в том числе ввозимые из стран ближнего и дальнего зарубежья.
3. Лица, осуществляющие продажу, распространение или рекламирование продукции эротического содержания в неотведенных для этих целей местах несут ответственность в соответствии со статьей 339 Кодекса Республики Казахстан "Об административных правонарушениях".
Секретарь Акимата              К. Тажиева
Приложение 2
к постановлению акимата
города Алматы
от 11 апреля 2005 г. N 2/199
Комиссия
по мониторингу рынка периодических изданий,
публикующих материалы эротического характера
Сноска. Состав комиссии утратил силу (см. п.2) постановлением акимата города Алматы от 25.09.2008 N 6/768.

Эротикалық сипаттағы материалдарды Басатын мерзімді баспа басылымдарын бөлшектеп сату ережесін бекіту туралы
Алматы қаласы Әкімшілігінің 2005 жылғы 11 сәуірдегі N 2/199 қаулысы. Алматы қалалық Әділет департаментінде 2005 жылғы 19 сәурде N 649 тіркелді. Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2013 жылғы 18 сәуірдегі N 2/368 қаулысымен
Күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 18.04.2013 N 2/368 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі N 451-I "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Заңының 14-бабы 2-тармағының талаптарын орындау жолында, Алматы қаласы Әкімдігі ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Ұсынылған эротикалық сипаттағы материалдарды басатын мерзімді баспа басылымдарын бөлшектеп сату ережесі бекітілсін (бұдан әрі "Ереже").
2. (2 тармақтың күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2008.09.25 N 6/768  қаулысымен).
3. Осы қаулының орындалуын бақылау Алматы қаласы Әкімінің орынбасары Ғ.Қ. Боқашқа жүктелсін.
Алматы қаласының Әкімі
Әкімдік хатшысы
Алматы қаласы Әкімдігінің
2005 жылғы 11 сәуірдегі
N 2/199 қаулысымен бекітілді
Эротикалық сипаттағы материалдарды басатын
мерзімді баспа басылымдарын бөлшектеп сату
ЕРЕЖЕСІ
Осы Ереже Қазақстан Республикасының 1999 жылғы 23 шілдедегі N 451-I "Бұқаралық ақпарат құралдары туралы" Заңының 14 бабы 2 тармағы негізінде әзірледі.
1. Эротикалық сипаттағы материалдарды басатын басылымдарын бөлшектеп сату балалар мен оқу орындарынан, мемлекеттік мекемелерден, мәдениет, денсаулық сақтау және білім мекемелерінен, сондай-ақ сәулет және тарихи ескерткіштерден 300 метр қашықтықта оралған жылтыр орамдарда және арнайы бөлінген жабдықталған жайларда жүзеге асырылады.
2. Осы ереже эротикалық сипаттағы материалдарды басатын барлық мерзімді баспа басылымдарына, оның ішінде таяу және шығыс шет елдерден алынып келетін басылымдарға тарайды.
3. Эротикалық мазмұндағы өнімдерді осыған арналмаған жерлерде сату, тарату немесе жарнамалайтын тұлғалар Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 30 қаңтардағы N 155-П "Әкімшілік құқық бұзушылықтар туралы" Кодексінің 339 бабына сәйкес жауапкершілікте болады.
Әкімдік хатшысы
Алматы қаласы Әкімдігінің
2005 жылғы 11 сәуірдегі
N 2/199 қаулысына 2-қосымша
Эротикалық сипаттағы материалдары басатын
мерзімді баспа басылымдарының нарықтық
мониторингін жүргізу жөніндегі комиссия
Ескерту. 2-қосымшаның күші жойылды - Алматы қаласы әкімдігінің 2008.09.25 N 6/768 (2-тармаққа қараңыз) қаулысымен .