О внесении дополнений и изменения в совместный приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 31 октября 2003 года № 309-I и Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 31 октября 2003 года № 215 "Об утверждении Правил перевозки нефти в смешанном железнодорожно-трубопроводном сообщении"
Совместный приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 6 февраля 2006 года № 29 и Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 6 февраля 2006 года № 48. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 февраля 2006 года № 4084. Утратил силу совместным приказом Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 5 октября 2012 года № 670 и и.о. Министра нефти и газа Республики Казахстан от 9 октября 2012 года № 161
Сноска. Утратил силу совместным приказом Министра транспорта и коммуникаций РК от 05.10.2012 № 670 и и.о. Министра нефти и газа РК от 09.10.2012 № 161.
В целях совершенствования технологии взаимодействия перевозки нефти в смешанном железнодорожно-трубопроводном сообщении, ПРИКАЗЫВАЕМ:
1. Внести в совместный  приказ  Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 31 октября 2003 года N 309-I и Министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан от 31 октября 2003 года N 215 "Об утверждении Правил перевозки нефти в смешанном железнодорожно-трубопроводном сообщении" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2645, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных, исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан, 2005 года, N 15, ст. 90), следующие дополнения и изменение:
в Правилах перевозки нефти в смешанном железнодорожно-трубопроводном сообщении, утвержденных указанным совместным приказом:
пункт 3 после слова "сообщении" дополнить словами: "и Правилами перевозки грузов, утвержденными  приказом  Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 ноября 2004 года N 429-I, зарегистрированными в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан N 3294 (далее - Правила перевозок грузов)";
дополнить пунктом 7-1 следующего содержания:
"7-1. Оплата услуг по перевозке железнодорожным транспортом технологической нефти, предназначенной для заполнения вновь построенных трубопроводов и не предназначенной для перемещения за пределы Республики Казахстан (экспорт), производится по тарифам (ценам, ставкам сборов) в межобластном сообщении, утвержденным в соответствии с законодательством Республики Казахстан.
В данном случае Министерство энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан, в свою очередь, уведомляет перевозчика (по железной дороге) об объеме технологической нефти, необходимой для заполнения вновь построенных трубопроводов и письменно подтверждает, что данный объем нефти в дальнейшем не будет перевозиться за пределы Республики Казахстан (экспорт).";

"Аралас темiржол-құбыр қатынасымен мұнай тасымалдау ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрiнiң 2003 жылғы 31 қазандағы N 309-І және Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрiнiң 2003 жылғы 31 қазандағы N 215 бiрлескен бұйрығына толықтырулар мен өзгерiс енгiзу туралы
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2006 жылғы 6 ақпандағы N 29, Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрінің 2006 жылғы 6 ақпандағы N 48 Бірлескен Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 11 ақпанда тіркелді. Тіркеу N 4084. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникациялар министрінің 2012 жылғы 5 қазандағы N 670, Қазақстан Республикасы Мұнай және газ министрінің 2012 жылғы 9 қазандағы N 161 бірлескен бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникациялар министрінің 2012.10.05 N 670, ҚР Мұнай және газ министрінің 2012.10.09 N 161 бірлескен бұйрығымен.
Аралас темiржол-құбыр қатынасымен мұнай тасымалдаудың өзара iс-қимыл жасау технологиясын жетiлдiру мақсатында  БҰЙЫРАМЫЗ :
1. "Аралас темiржол-құбыр қатынасымен мұнай тасымалдау ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрiнiң 2003 жылғы 31 қазандағы N 309-І және Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрiнiң 2003 жылғы 31 қазандағы N 215  бiрлескен бұйрығына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2645 нөмiрмен тiркелген, Қазақстан Республикасы орталық, атқарушы және өзге де мемлекеттiк органдарының бюллетенiнде жарияланған, 2005 жылғы, N 15, 90-құжат) мынадай толықтырулар мен өзгерiс енгiзiлсiн:
көрсетiлген бiрлескен бұйрықпен бекiтiлген Аралас темiржол-құбыр қатынасымен мұнай тасымалдау ережесiнде:
3-тармақ "туралы" деген сөзден кейiн "және Қазақстан Республикасының нормативтiк құқықтық актiлерiн мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде 2004 жылғы 23 желтоқсанда N 3294 нөмiрмен тiркелген, Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникациялар министрiнiң 2004 жылғы 23 қарашадағы N 429-І бұйрығымен бекiтiлген Жүк тасымалдау  ережесiне сәйкес жүргiзiледi." деген сөздермен толықтырылсын;
мынадай мазмұндағы 7-1-тармағымен толықтырылсын:
"7-1. Жаңадан салынған құбырларды толтыруға арналған және Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге тасымалдауға (экспортқа) арналмаған технологиялық мұнайды темiр жол көлiгiмен тасымалдау жөнiндегi қызметтер үшiн төлем Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес бекiтiлген облысаралық қатынастағы тарифтер (бағалар, алым ставкалары) бойынша жүргiзiледi.
Бұл жағдайда Қазақстан Республикасы Энергетика және минералдық ресурстар министрлiгi, өз кезегiнде, жаңадан салынған құбырларды толтыру үшiн қажеттi технологиялық мұнайдың көлемi туралы тасымалдаушыға (темiр жолмен) хабарлайды және мұнайдың осы көлемi бұдан әрi Қазақстан Республикасынан тыс жерлерге (экспортқа) тасымалданбайтынын жазбаша түрде растайды.";

дополнить пунктом 8-1 следующего содержания:
"8-1. При оформлении перевозочных документов при перевозке железнодорожным транспортом технологического объема нефти необходимого для заполнения вновь построенных трубопроводов грузоотправитель в комплекте перевозочных документов, предусмотренных Правилами перевозок грузов в графе "Особые заявления и отметки отправителя" делает отметку "Для заполнения трубопровода технологическим объемом нефти.";
подпункт 3) пункта 8 изложить в следующей редакции:
"3) в графе 4 "Особые заявления отправителя" грузоотправитель делает отметки: "Для вывоза на экспорт трубопроводным транспортом" или "Для заполнения трубопровода технологическим объемом нефти.".
2. Комитету путей сообщения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Байдаулетов Н.Т.) в установленном законодательством порядке представить настоящий приказ для государственной регистрации в Министерство юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Касымбек Ж.М. и вице-министра энергетики и минеральных ресурсов Республики Казахстан Киинова Л.К.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его официального опубликования.
Министр                               Министр
транспорта и коммуникаций             энергетики и минеральных
Республики Казахстан                  ресурсов
Республики Казахстан
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Агентства
Республики Казахстан по
регулированию
естественных монополий
9 февраля 2006 года

мынадай мазмұндағы 8-1-тармағымен толықтырылсын:
"8-1. Жаңадан салынған құбырларды толтыру үшiн қажеттi технологиялық мұнайдың көлемiн темiр жол көлiгiмен тасымалдау барысында тасымалдау құжаттарын ресiмдеу кезiнде жүк жөнелтушi Жүк тасымалдау ережесiмен көзделген тасымалдау құжаттарының жинағында "Жөнелтушiнiң айрықша өтiнiштерi мен белгiлерi" деген бағанда "Құбырды мұнайдың технологиялық көлемiмен толтыру үшiн" деген белгi қояды.";
8-тармақтың 3) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"3) 4 "Жүк жөнелтушiнiң айрықша өтiнiштерi" деген бағанда жүк жөнелтушi "Құбыр көлiгiмен экспортқа шығару үшiн" немесе "Құбырды мұнайдың технологиялық көлемiмен толтыру үшiн" деген белгiлер қойылады.".
2. Қазақстан Республикасы Көлiк және коммуникация министрлiгiнiң Қатынас жолдар комитетi (Н.Т.Байдәулетов) осы бұйрықты мемлекеттiк тiркеу үшiн Қазақстан Республикасы Әдiлет министрлiгiне белгiленген тәртiппен ұсынуды қамтамасыз етсiн.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Көлiк және коммуникация вице-министрi Ж.М.Қасымбекке және Қазақстан Республикасының Энергетика және минералдық ресурстар вице-министрi Л.К.Кииновке жүктелсiн.
4. Осы бұйрық ресми жарияланған күнiнен бастап он күнтiзбелiк күн өткеннен кейiн қолданысқа енгiзiледi.
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация
министрі
2006 жылғы "____" _______
Қазақстан Республикасының
Энергетика және минералдық
ресурстар министрi
2006 жылғы "____" _______
"Келiсiлдi"
Қазақстан Республикасының
Табиғи монополияларды реттеу
агенттігінің
2006 жылғы 9 ақпан