О внесении дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 ноября 2004 года N 330 "Об утверждении Правил представления отчетности юридическими лицами, осуществляющими деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 мая 2006 года N 119. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 июня 2006 года N 4258. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 196
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 196.
В соответствии с подпунктом 6) пункта 1  статьи 9 Закона Республики Казахстан "О государственном регулировании и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" в целях повышения степени прозрачности и эффективности функционирования юридических лиц, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правления Агентства от 27 ноября 2004 года N 330 "Об утверждении Правил представления отчетности юридическими лицами, осуществляющими деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3329, опубликованное в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, ноябрь 2005 года N 20, ст. 186), с изменениями и дополнениями, внесенными  постановлением Правления Агентства от 27 августа 2005 года N 310 (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3868) следующие дополнения:
в  Правилах представления отчетности юридическими лицами, осуществляющими деятельность по инвестиционному управлению пенсионными активами, утвержденных указанным постановлением:
Приложение 1 после строки 11.2 дополнить строками 11.2-1, 11.2-2 следующего содержания:
11.2-1
Доходы (убытки)
от изменения
стоимости ценных
бумаг,
предназначенных
для торговли
11.2-2
Доходы от
изменения
аффинированных
драгоценных
металлов
Приложение 2 после таблицы "3. Вклады в Национальном Банке Республики Казахстан и банках второго уровня" дополнить таблицей следующего содержания:
"4. Условные требования/обязательства"
N
Наименование
статьи
Базовый актив
Нацио-
нальный
идентифи-
кационный
номер
Текущая
стоимость
на дату
заключе-
ния
сделки
Текущая
стоимость
на
отчетную
дату
А
1
2
3
4
5
Условные
требования
Условные
требования по
покупке
финансовых
фьючерсов
Приобретенные
опционные
контракты -
"колл"
Приобретенные
опционные
контракты -
"пут"
Фиксированный
процентный
своп
Плавающий
процентный
своп
Условные
требования
по продаже
финансовых
фьючерсов
Проданные
опционные
контракты -
"пут"-
контрсчет
Проданные
опционные
контракты -
"колл"-
контрсчет
Прочие
условные
требования
Условные
обязательства
Условные
обязательства
по покупке
финансовых
фьючерсов
Приобретенные
опционные
контракты -
"колл" -
контрсчет
Приобретенные
опционные
контракты -
"пут" -
контрсчет
Плавающий процентный своп
Фиксированный
процентный
своп
Условные
обязательства
по продаже
финансовых
фьючерсов
Проданные
опционные
контракты -
"пут"
Проданные
опционные
контракты -
"колл"
Прочие
условные
обязательства

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың есеп беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 27 қарашадағы N 330 қаулысына толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 27 мамырдағы N 119 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 20 маусымда тіркелді. Тіркеу N 4258. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 22 қазандағы 196 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 196 (қабылданған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
"Қаржы рыногы мен қаржылық ұйымдарды мемлекеттік реттеу және қадағалау туралы" Қазақстан Республикасы  Заңының 9-бабы 1-тармағының 6) тармақшасына сәйкес зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғалардың қызмет етуінің айқындылық пен тиімділік дәрежесін арттыру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Агенттік Басқармасының "Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың есеп беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 27 қарашадағы N 330  қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3329 тіркелген, Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған, 2005 жылғы қараша, N 20, 186-құжат), Агенттік Басқармасының 2005 жылғы 27 тамыздағы N 310  қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3868 тіркелген) енгізілген өзгерістер мен толықтырулармен бірге мынадай толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Зейнетақы активтерін инвестициялық басқару жөніндегі қызметті жүзеге асыратын заңды тұлғалардың есеп беру ережесінде:
1-қосымшада 11.2-жолдан кейін мынадай мазмұндағы 11.2-1, 11.2-2-жолдармен толықтырылсын:
11.2-1
Саудаға арналған бағалы қағаздар құнының өзгеруінен кірістер (шығындар)
11.2-2
Тазартылған қымбат металдардың өзгеруінен кірістер
2-қосымшада "3. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкіндегі және екінші деңгейдегі банктердегі салымдар" деген кестеден кейін мынадай мазмұндағы кестемен толықтырылсын:
"4. Шартты талаптар/міндеттемелер"
N
Баптың атауы
Базалық актив
Ұлттық бірегейлендіру номері
Мәмілені жасау күніне ағымдағы құны
Есепті күнге ағымдағы құны
А
1
2
3
4
5
Шартты талаптар
Қаржы фьючерстерін сатып алу бойынша шартты талаптар
Сатып алынған опциондық келісім-шарттар - "колл"
Сатып алынған опциондық келісім-шарттар - "пут"
Бекітілген проценттік своп
Құбылмалы проценттік своп
Қаржы фьючерстерін сату бойынша шартты талаптар
Сатылған опциондық келісім-шарттар - "пут" - қарсышот
Сатылған опциондық келісім-шарттар - "колл" - қарсышот
Басқа шартты талаптар
Шартты міндеттемелер
Қаржы фьючерстерін сатып алу бойынша шартты міндеттемелер
Сатып алынған опциондық келісім-шарттар - "колл" - қарсышот
Сатып алынған опциондық келісім-шарттар - "пут" - қарсышот
Құбылмалы проценттік своп
Бекітілген проценттік своп
Қаржы фьючерстерін сату бойынша шартты міндеттемелер
Сатылған опциондық келісім-шарттар - "пут"
Сатылған опциондық келісім-шарттар - "колл"
Басқа шартты міндеттемелер

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана", юридических лиц, осуществляющих инвестиционное управление пенсионными активами, накопительных пенсионных фондов, объединения юридических лиц в форме Ассоциации "Ассоциация управляющих активами".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаменті (Еденбаев Е.С.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізілген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне, зейнетақы активтерін инвестициялық басқаруды жүзеге асыратын заңды тұлғаларға, жинақтаушы зейнетақы қорларына, "Активтерді басқарушылар қауымдастығы" қауымдастық нысанындағы заңды тұлғаларға бірлестігіне жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға