О внесении изменений в приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года № 459 "Об утверждении Правил отбора кандидатов на учебу в высшие учебные заведения и колледжи МВД Республики Казахстан"
Приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 20 июня 2006 года № 280. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 июля 2006 года № 4281. Утратил силу приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 4 марта 2013 года № 163
Сноска. Утратил силу приказом Министра внутренних дел РК от 04.03.2013 № 163
В целях совершенствования работы по отбору кандидатов на учебу в учебные заведения Министерства внутренних дел Республики Казахстан,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в  приказ Министра внутренних дел Республики Казахстан от 22 декабря 1998 года N 459 "Об утверждении Правил отбора кандидатов на учебу в высшие учебные заведения и колледжи МВД Республики Казахстан" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 745, с изменениями, внесенными  приказом Министра внутренних дел Республики Казахстан от 1 декабря 2004 года N 650, зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3297) следующие изменения:
в пункте 2 приказа аббревиатуры "ГУВД, УВД, УВД на транспорте" заменить аббревиатурами "ДВД, ДВД на транспорте";
в Правилах отбора кандидатов на учебу в высшие учебные заведения МВД Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
по всему тексту аббревиатуры "ГУВД, УВД областей и УВД на транспорте", "ГУВД, УВД, УВДТ", "ГУВД, УВД и УВДТ" заменить аббревиатурами "ДВД, ДВД на транспорте";
в пункте 15 аббревиатуру "УВД" заменить аббревиатурой "ДВД";
в пункте 26:
слова "аттестация с выводами о направлении на учебу" заменить словами "служебная характеристика";
слова "медицинская справка по установленной форме" заменить словами "медицинская справка формы 086-У";
пункт 29 изложить в следующей редакции:
"29. На заочное обучение направляются сотрудники органов внутренних дел и военнослужащие внутренних войск, в возрасте не старше 40 лет, имеющие среднее общее, начальное профессиональное, среднее профессиональное и высшее профессиональное (неюридическое) образование.".
в Правилах отбора кандидатов на учебу в колледжи МВД Республики Казахстан, утвержденных указанным приказом:
по всему тексту аббревиатуры "ГУВД, УВД областей и УВД на транспорте", "ГУВД, УВД, УВДТ", "ГУВД, УВД и УВДТ" заменить аббревиатурами "ДВД, ДВД на транспорте";
по всему тексту слово "(заочное)" исключить;
в пункте 15 аббревиатуру "УВД" заменить аббревиатурой "ДВД".

"Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің жоғары оқу орындары мен колледждеріне үміткерлерді іріктеудің Ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 1998 жылғы 22 желтоқсандағы N 459 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы
Ішкі істер министрінің 2006 жылғы 20 маусымдағы N 280 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 6 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 4281. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2013 жылғы 4 наурыздағы № 163 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ішкі істер министрінің 04.03.2013 № 163 бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің оқу орындарына оқуға үміткерлерді іріктеу жөніндегі жұмысты жетілдіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Қазақстан Республикасы Ішкіісминінің жоғары оқу орындары мен колледждеріне үміткерлерді іріктеудің Ережелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 1998 жылғы 22 желтоқсандағы N 459  бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 745 болып тіркелген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3297 болып тіркелген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрінің 2004 жылғы 1 желтоқсандағы N 650  бұйрығымен енгізілген өзгерістері бар) мынадай өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың 2-тармағындағы "ІІББ, ІІБ, КІІБ" деген аббревиатуралар "ІІД, көліктегі ІІД" деген аббревиатуралармен ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің жоғары оқу орындарына үміткерлерді іріктеу Ережелерінде:
барлық мәтін бойынша "облыстық ІІББ, ІІБ және көліктегі ІІБ", "ІІББ, ІІБ, КІІБ", "ІІББ, ІІБ және КІІБ" деген аббревиатуралар "ІІД, көліктегі ІІД" деген аббревиатуралармен ауыстырылсын;
15-тармақта "ІІБ" деген аббревиатура "ІІД" деген аббревиатурамен ауыстырылсын;
26-тармақта:
"оқуға жіберу туралы қорытындылары бар аттестация" деген сөздер "қызметтік мінездеме" деген сөздермен ауыстырылсын;
"белгіленген нысандағы медициналық анықтама" деген сөздер "086-У нысанындағы медициналық анықтама" деген сөздермен ауыстырылсын;
29-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"29. Сырттай оқуға жасы 40-қа дейінгі, жалпы орта, кәсіптік бастауыш, кәсіптік орта, кәсіптік жоғары (заңгерлік емес) білімі бар ішкі істер органдарының қызметкерлері мен ішкі әскерлердің әскери қызметшілері жіберіледі.";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Қазақстан Республикасы Ішкі істер министрлігінің колледждеріне үміткерлерді іріктеу Ережелерінде:
барлық мәтін бойынша "облыстық ІІББ, ІІБ және көліктегі ІІБ", "ІІББ, ІІБ, КІІБ", "ІІББ, ІІБ және КІІБ" деген аббревиатуралар "ІІД, көліктегі ІІД" деген аббревиатуралармен ауыстырылсын;
барлық мәтін бойынша "(сырттай)" деген сөз алынып тасталсын;
15-тармақта "ІІБ" деген аббревиатура "ІІД" деген аббревиатурамен ауыстырылсын.

2. Департаменту кадровой работы (Рахимбеков Б.Г.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня официального опубликования.
Министр

2. Кадр жұмысы департаменті (Б.Ғ. Рахымбеков) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өтуін қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр