О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 июля 2000 года N 301 "Об утверждении Правил замены находящихся в обращении денежных знаков национальной валюты при изменении их дизайна (формы)"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 27 октября 2006 года N 113. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 ноября 2006 года N 4448. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 19 декабря 2015 года № 228
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 19.12.2015 № 228 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях достижения оптимальной работы по изъятию денежных знаков национальной валюты при изменении их дизайна (формы) Правление Национального Банка Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в  постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан "Об утверждении Правил замены находящихся в обращении денежных знаков национальной валюты при изменении их дизайна (формы)" от 20 июля 2000 года N 301 (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1232;  постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 сентября 2001 года N 376 "Об утверждении изменения в Правила замены находящихся в обращении денежных знаков национальной валюты при изменении их дизайна (формы), утвержденные постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 июля 2000 года N 301", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 1671;  постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2003 года N 234 "О внесении изменения в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 июля 2000 года N 301 "Об утверждении Правил замены находящихся в обращении денежных знаков национальной валюты при изменении их дизайна (формы)", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2457;  постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 29 декабря 2004 года N 202 "О внесении изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 июля 2000 года N 301 "Об утверждении Правил замены находящихся в обращении денежных знаков национальной валюты при изменении их дизайна (формы)", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3392;  постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2006 года N 69 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 20 июля 2000 года N 301 "Об утверждении Правил замены находящихся в обращении денежных знаков национальной валюты при изменении их дизайна (формы)", зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4343) следующие изменения:
в  Правилах замены находящихся в обращении денежных знаков национальной валюты при изменении их дизайна (формы), утвержденных указанным постановлением:

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Айналыстағы ұлттық валютаның ақша белгілерінің дизайны (нысаны) өзгерген кезде оларды ауыстыру ережесін бекіту туралы" 2000 жылғы 20 шілдедегі N 301 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының»2006 жылғы 27 қазандағы N 113 қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 8 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4448 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2015 жылғы 19 желтоқсандағы № 228 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 19.12.2015 № 228 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ұлттық валютаның ақша белгiлерiнiң дизайны (нысаны) өзгерген кезде оларды алу бойынша оңтайлы жұмыс iстеуге қол жеткiзу мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкiнiң Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДI :
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Айналыстағы ұлттық валютаның ақша белгiлерiнiң дизайны (нысаны) өзгерген кезде оларды ауыстыру ережесiн бекiту туралы" 2000 жылғы 20 шiлдедегi N 301  қаулысына (Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1232 тiркелген; Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 1671 тiркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы 20 шiлдедегi N 301 қаулысымен бекiтiлген Айналыстағы ұлттық валютаның ақша белгiлерiнiң дизайны (нысаны) өзгерген кезде оларды ауыстыру ережесiне өзгерiстi бекiту туралы" 2001 жылғы 29 қыркүйектегi  N 376 қаулысы; Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 2457 тiркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының 2000 жылғы 20 шiлдедегi N 301 қаулысымен бекiтiлген Айналыстағы ұлттық валютаның ақша белгiлерiнiң дизайны (нысаны) өзгерген кезде оларды ауыстыру ережесiне өзгерiс енгiзу туралы" 2003 жылғы 25 шiлдедегi  N 234 қаулысы; Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 3392 тiркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкi Басқармасының Айналыстағы Ұлттық валютаның ақша белгiлерiнiң дизайны (нысаны) өзгерген кезде оларды ауыстыру ережесiн бекiту туралы" 2000 жылғы 20 шiлдедегi N 301 қаулысына өзгерiстер енгiзу туралы" 2004 жылғы 29 желтоқсандағы  N 202 қаулысы; Нормативтiк құқықтық актiлердi мемлекеттiк тiркеу тiзiлiмiнде N 4343 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Айналыстағы ұлттық валютаның ақша белгілерінің дизайны (нысаны) өзгерген кезде оларды ауыстыру ережесін бекіту туралы" 2000 жылғы 20 шілдедегі N 301 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 25 шілдедегі  N 69 қаулысы) мынадай өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Айналыстағы ұлттық валютаның ақша белгілерінің дизайны (нысаны) өзгерген кезде оларды ауыстыру ережесінде:

в подпункте 1) пункта 11:
абзац второй изложить в следующей редакции:
"прекращают выдачу денежных знаков старого образца из своих касс физическим и юридическим лицам, включая выдачу наличных денег посредством банкоматов, в срок не более 15 (пятнадцати) календарных дней с даты (дня) введения в обращение денежных знаков нового образца;";
абзац третий исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту по работе с наличными деньгами (Мажитов Д.М.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений центрального аппарата, филиалов Национального Банка Республики Казахстан, банков второго уровня, организаций, осуществляющих отдельные виды банковских операций.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Альжанова Б.А.
Председатель
Национального Банка

11-тармақтың 1) тармақшасында:
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"жеке және заңды тұлғаларға банкоматтар арқылы қолма-қол ақша беруді қосқанда өз кассаларынан ескі үлгідегі ақша белгілерін беруді жаңа үлгідегі ақша белгілері айналысқа енгізілген уақыттан (күннен) бастап 15 (он бес) күнтізбелік күннен аспайтын мерзімде тоқтатады;";
үшінші абзац алынып тасталсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет   министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.
3. Қолма-қол ақшамен жұмыс департаменті (Мәжитов Д.М.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қабылдасын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күн ішінде оны Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі орталық аппаратының мүдделі бөлімшелеріне, филиалдарына, екінші деңгейдегі банктерге, банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдарға жіберсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары Б.А.Әлжановқа жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы