О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2005 года N 224 "Об утверждении формы отчета об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков второго уровня"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 октября 2006 года № 232. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 8 декабря 2006 года № 4481. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 июня 2013 года № 147
Сноска. Постановление утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 28.06.2013 № 147 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность банков второго уровня, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства от 25 июня 2005 года N 224 "Об утверждении формы отчета об остатках на балансовых и внебалансовых счетах банков второго уровня" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3750) следующие дополнения и изменения:
в приложении к указанному постановлению:
в таблицах 1. "Отчет об остатках на балансовых счетах активов, обязательств и собственного капитала":
после строки 1003 дополнить строкой 1004 следующего содержания:
"
1004
Наличность в вечерней кассе
";
в строках 1054, 1204, 1259, 1319, 1329, 1428, 1876, 1877, 1878 и 2875 слова "Специальные резервы" заменить словом "Резервы";
после строки 1106 дополнить строкой 1150 следующего содержания:
"
1150
Банкноты национальной валюты до
выпуска в обращение
";
строки 1460, 1462-1465, 1467, 1469 исключить:
строку 1660 изложить в следующей редакции:
"
1660
Создаваемые (разрабатываемые)
нематериальные активы
";
после строки 2125 дополнить строкой 2126 следующего содержания:
"
2126
Срочные вклады других банков в
аффинированных драгоценных
металлах
";
после строки 2215 дополнить строкой 2216 следующего содержания:
"
2216
Срочные вклады клиентов в
аффинированных драгоценных
металлах
";

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттік Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар жөніндегі есеп нысандарын бекіту туралы" 2005 жылғы 25 маусымдағы N 224 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттік Басқармасының 2006 жылғы 27 қазандағы N 232 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2006 жылғы 8 желтоқсандағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4481 болып енгізілді. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2005 жылғы 25 шілдеде тіркелді. Тіркеу N 3750. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2013 жылғы 28 маусымдағы № 147 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.06.2013 № 147 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Екінші деңгейдегі банктердің қызметтерін реттейтін нормативтік құқықтық кесімдерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің Басқармасы (бұдан әрі - Агенттік)  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттік Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің баланстық және баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар жөніндегі есеп нысандарын бекіту туралы" 2005 жылғы 25 маусымдағы N 224  қаулысына (нормативтік құқықтық кесімдердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3750 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған қаулының қосымшасында:
"Активтердің, міндеттемелердің және меншікті капиталдың баланстық шоттарындағы қалдықтар туралы есеп" 1-кестелерде:
1003 жолдан кейін мынадай мазмұндағы 1004 жолымен толықтырылсын:
"1004
Кешкі кассадағы қолда бар ақша
";
1054, 1204, 1259, 1319, 1329, 1428, 1876, 1877, 1878 және 2875 жолдардағы "Арнайы резервтер" сөздері "Резервтер" сөзімен ауыстырылсын;
1106 жолдан кейін мынадай мазмұндағы 1150 жолмен толықтырылсын:
"1150
Айналымға түспей тұрып ұлттық валютадағы банкноттар
";
1460, 1462-1465, 1467, 1469 жолдары алып тасталсын;
1660 жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"1660
Құрылатын (әзірленетін) материалдық
емес активтер
";
2125 жолдан кейін мынадай мазмұндағы 2126 жолмен толықтырылсын:
"2126
Тазартылған қымбат металдарда басқа
банктердің жедел салымдары
";
2215 жолдан кейін мынадай мазмұндағы 2216 жолмен толықтырылсын:
"2216
Тазартылған қымбат металдарда клиенттердің жедел салымдары
";

после строки 2406 дополнить строкой 2451 следующего содержания:
"
2451
Бессрочные финансовые инструменты
";
после строки 2755 дополнить строками 2756 и 2757 следующего содержания:
"
2756
Начисленные расходы по
субординированным облигациям
2757
Начисленные расходы по бессрочным
финансовым инструментам
";
строки 2874 и 3120 исключить;
после строки 3101 дополнить строкой 3200 следующего содержания:
"
3200
Резервы (провизии) на
общебанковские риски
";
в таблицах 2. "Отчет об остатках на балансовых счетах доходов и расходов":
в строке 4709 слова "и имеющихся в наличии для продажи" исключить;
после строки 5215 дополнить строкой 5216 следующего содержания:
"
5216
Расходы, связанные с выплатой
вознаграждения по срочным вкладам
клиентов в аффинированных
драгоценных металлах
";
после строки 5406 дополнить строкой 5407 следующего содержания:
"
5407
Расходы, связанные с выплатой
вознаграждения по бессрочным
финансовым инструментам
";
в строках 5451, 5452, 5453, 5455, 5457, 5459, 5464, 5465 и  5466 слово "специальные" исключить;
строки 5454, 5456, 5458, 5460, 5461, 5462 и 5463 исключить;
в строке 5709 слова "и имеющихся в наличии для продажи" исключить;
после строки 5721 дополнить строкой 5722 следующего содержания:
"
5722
Социальные отчисления
";
после строки 5853 дополнить строкой 5854 следующего содержания:
"
5854
Расходы от реализации
товарно-материальных запасов
";
в таблицах 3. "Отчет об остатках на внебалансовых счетах условных и возможных требований и обязательств":
строку 6125 изложить в следующей редакции:
"
6125
Условные требования по безотзыв-
ным займам, предоставляемым в
будущем
";
после строки 6125 дополнить строкой 6126 следующего содержания:
"
6126
Условные требования по отзывным
займам, предоставляемым в будущем
";
после строки 6175 дополнить строкой 6177 следующего содержания:
"
6177
Условные требования по
предоставленным займам
";
Строку 6625 изложить в следующей редакции:
"
6625
Условные обязательства по
безотзывным займам, предоставляе-
мым в будущем
";
после строки 6625 дополнить строкой 6626 следующего содержания:
"
6626
Условные обязательства по
отзывным займам, предоставляемым
в будущем
";
после строки 6675 дополнить строкой 6677 следующего содержания:
"
6677
Условные обязательства по
предоставленным займам
";
строки 6991, 6992, 6993, 6994, 6995 исключить;
строку 6996 изложить в следующей редакции:
"
6996
Позиция по сделкам с прочими
активами
";
в таблицах 4. "Отчет об остатках на внебалансовых счетах меморандума":
в строках 7110 и 7220 слово "Машины" заменить словами "Здания, машины";
строку 7500 изложить в следующей редакции:
"
7500
Ипотечные займы, права требования
по которым приняты в
доверительное управление
";

2406 жолдан кейін мынадай мазмұндағы 2451 жолмен толықтырылсын:
«2451
Мерзімсіз қаржылық инструменттер
2755 жолдан кейін мынадай мазмұндағы 2756 және 2757 жолмен толықтырылсын:
"2756
Реттелген облигациялар бойынша есептелген шығыстар
2757
Мерзімсіз қаржылық инструменттер бойынша есептелген шығыстар
";
2874 және 3120 жолы алып тасталсын;
3101 жолдан кейін мынадай мазмұндағы 3200 жолмен толықтырылсын:
«"3200
Жалпы банктік тәуекелдерге резервтер (провизиялар)
";
"Кірістер мен шығыстардың баланстық шоттарындағы қалдықтар туралы есеп" 2-кестелерде:
4709 жолдағы "және сату үшін қолда бар" сөздер алып тасталсын;
5215 жолдан кейін мынадай мазмұндағы 5216 жолмен толықтырылсын:
«"5216
Клиенттердің тазартылған қымбат
металдарда жедел салымдары
бойынша сыйақы төлеумен байланысты шығыстар
";
5406 жолдан кейін мынадай мазмұндағы 5407 жолмен толықтырылсын:
«"5407
Мерзімсіз қаржылық инструменттер
бойынша сыйақы төлеумен байланысты шығыстар
";
5451, 5452, 5453, 5455, 5457, 5459, 5464, 5465 жолдардағы және 5466 жолдағы "арнайы" сөзі алып тасталсын;
5454, 5456, 5458, 5460, 5461, 5462 жолдар мен 5463 жолы алып тасталсын;
5709 жолдағы "және сатуға қолда бар" сөздер алып тасталсын;
5721 жолдан кейін мынадай мазмұндағы 5722 жолмен толықтырылсын:
"5722
Әлеуметтік аударымдар
";
5853 жолдан кейін мынадай мазмұндағы 5854 жолмен толықтырылсын:
"5854
Тауарлық-материалдық қорларды сату шығыстары
";
"Шартты әрі мүмкін талаптардың және міндеттемелердің баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есеп" 3-кестелерде: 6125 жолы мынадай редакцияда жазылсын:
6125
Болашақта ұсынылатын өзгермейтін займдар бойынша шартты талаптар
";
6125 жолдан кейін мынадай мазмұндағы 6126 жолмен толықтырылсын:
"6126
Болашақта ұсынылатын өзгеретін займдар бойынша шартты талаптар
";
6175 жолдан кейін мынадай мазмұндағы 6177 жолмен толықтырылсын:
"6177
Ұсынылған займдар бойынша шартты талаптар
";
6625 жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"6625
Болашақта ұсынылатын өзгермейтін займдар бойынша шартты талаптар
";
6625 жолдан кейін мынадай мазмұндағы 6626 жолмен толықтырылсын:
"6626
Болашақта ұсынылатын өзгеретін займдар бойынша шартты талаптар
";
6675 жолдан кейін мынадай мазмұндағы 6677 жолмен толықтырылсын:
"6677
Ұсынылған займдар бойынша шартты талаптар
";
6991, 6992, 6993, 6994, 6995 жолдары алып тасталсын;
6996 жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"6996
Басқа активтер мен жасалатын мәмілелер бойынша позиция
";
"Меморандумның баланстан тыс шоттарындағы қалдықтар туралы есеп" 4-кестелерде:
7110 және 7220 жолдағы "Машиналар" сөзі "Үй-жайлар, машиналар" сөздерімен ауыстырылсын;
7500 жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"7500
Талап ету құқығы сенімді басқаруға қабылданған ипотекалық займдар
";

3. Департаменту стратегии и анализа (Еденбаев Е.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Национального Банка Республики Казахстан, банков второго уровня и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью (Пернебаев Т.Ш.) принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель

3. Стратегия және талдау департаменті (Е.С.Еденбаев):
1) Заң департаментімен (М.Б.Байсынов) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелерге, Қазақстан Республикасы Ұлттық банкіне, екінші деңгейдегі банктерге және "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі
(Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының
орынбасары Е.Л.Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға