Об утверждении Правил выдачи разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) либо отказа в выдаче разрешения, выдачи разрешения на добровольную ликвидацию банков, а также возврата депозитов физических лиц, их перевода в другой банк
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 декабря 2006 года № 295. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 января 2007 года № 4521.
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и развитию финансового рынка от 30.03.2020 № 31 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность банков второго уровня, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Утвердить прилагаемые Правила выдачи разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) либо отказа в выдаче разрешения, выдачи разрешения на добровольную ликвидацию банков, а также возврата депозитов физических лиц, их перевода в другой банк.
Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту надзора за банками (Раева Р.Е.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью Агентства (Пернебаев Т.Ш.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.

Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту, банктерді ерікті түрде таратуға рұқсат беру, сондай-ақ жеке тұлғалардың депозиттерін қайтару, оларды басқа банкке аудару қағидаларын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 желтоқсандағы N 295 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 23 қаңтардағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4521 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 2020 жылғы 30 наурыздағы № 31 қаулысымен
Ескерту. Қаулының күші жойылды – ҚР Қаржы нарығын реттеу және дамыту агенттігі Басқармасының 30.03.2020 № 31 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. Қаулының тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Екінші деңгейдегі банктердің қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қоса беріліп отырған Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту, банктерді ерікті түрде таратуға рұқсат беру, сондай-ақ жеке тұлғалардың депозиттерін қайтару, оларды басқа банкке аудару қағидалары бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Банктерді қадағалау департаменті (Раева Р.Е.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Агенттіктің Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі (Пернебаев Т.Ш.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялауды қамтамасыз етсін.

5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель
Утверждены
постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан по
регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
от 25 декабря 2006 года N 4521
Правила выдачи разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) либо отказа в выдаче разрешения, выдачи разрешения на добровольную ликвидацию банков, а также возврата депозитов физических лиц, их перевода в другой банк
Сноска. Заголовок в редакции в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила с изменениями, внесенными постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 203 (порядок введения в действие см. п. 2).
Настоящие Правила выдачи разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) либо отказа в выдаче разрешения, выдачи разрешения на добровольную ликвидацию банков, а также возврата депозитов физических лиц, их перевода в другой банк, (далее - Правила) разработаны в соответствии с законами Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" (далее - Закон) и от 4 июля 2003 года "О государственном регулировании, контроле и надзоре финансового рынка и финансовых организаций" и определяют порядок выдачи разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) либо отказа в выдаче разрешения, выдачи разрешения на добровольную ликвидацию банков, а также возврата депозитов физических лиц, их перевода в другой банк.
Сноска. Преамбула в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 1. Общие положения
Сноска. Заголовок главы 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
1. Ходатайство на получение разрешения на проведение добровольной реорганизации банка (банковского холдинга), представленное в Национальный Банка Республики Казахстан (далее - уполномоченный орган), рассматривается в течение двух месяцев со дня его принятия.
По результатам рассмотрения ходатайства уполномоченный орган, выдает разрешение или отказывает в выдаче разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) или ликвидацию банка.

5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л. Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының
2006 жылғы 25 желтоқсандағы
N 295 қаулысымен
бекітілген
Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту, банктерді ерікті түрде таратуға рұқсат беру, сондай-ақ жеке тұлғалардың депозиттерін қайтару, оларды басқа банкке аудару қағидалары
Ескерту. Қағиданың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Осы Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту, банктерді ерікті түрде таратуға рұқсат беру, сондай-ақ жеке тұлғалардың депозиттерін қайтару, оларды басқа банкке аудару қағидалары (бұдан әрі – Қағидалар) "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы 31 тамыздағы (бұдан әрі – Заң) және "Қаржы нарығы мен қаржы ұйымдарын мемлекеттік реттеу, бақылау және қадағалау туралы" 2003 жылғы 4 шілдедегі Қазақстан Республикасының заңдарына сәйкес әзірленді және банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру не рұқсат беруден бас тарту, банктерді ерікті түрде таратуға рұқсат беру, сондай-ақ жеке тұлғалардың депозиттерін қайтару, оларды басқа банкке аудару тәртібін айқындайды.
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-тарау. Жалпы ережелер
Ескерту. 1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1. Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруды жүргізуге рұқсат алуға арналған, Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкіне (бұдан әрі - уәкілетті орган) ұсынылған өтінішхат қабылданған күнінен бастап екі ай ішінде қаралады.
Өтінішті қарастыру нәтижелері бойынша уәкілетті орган банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға немесе банкті таратуға рұқсат береді немесе рұқсат беруден бас тартады.

Сноска. Пункт 1 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 191 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
1-1. Ходатайство о даче разрешения на добровольную ликвидацию банка предоставляется в уполномоченный орган после осуществления возврата депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо их перевода в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов.
Сноска. Правила дополнены пунктом 1-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 203 (порядок введения в действие см. п. 2 ).
2. При предоставлении документов, не соответствующих требованиям законодательства Республики Казахстан, документы возвращаются заявителю. При повторном предоставлении документов исчисление срока их рассмотрения начинается заново.
3. Особенности реорганизации и ликвидации межгосударственных банков определяются международными договорами (соглашениями) о создании данных банков и их учредительными документами.
4. Уполномоченный орган ведет реестр выданных разрешений на добровольную реорганизацию банков (банковских холдингов) по форме согласно приложению 1 к Правилам и реестр выданных разрешений на добровольную ликвидацию банков по форме согласно приложению 2 к Правилам.
Сноска. Пункт 4 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2. Порядок выдачи разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) либо отказа в выдаче указанного разрешения
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
5. Банк (банковский холдинг) представляет в уполномоченный орган ходатайство о даче разрешения на его добровольную реорганизацию (слияние, присоединение, разделение, выделение, преобразование) по форме, установленной приложением 3 к Правилам, с приложением документов, указанных в пункте 3 статьи 60 Закона.
Ходатайство с приложением документов, указанных в пункте 3 статьи 60 Закона, представляется на бумажном носителе либо в электронном виде через веб-портал "электронного правительства".
Сноска. Пункт 5 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.12.2014 № 261 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).

Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 191 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
1-1. Уәкілетті органға банкті ерікті таратуға рұқсат беру туралы өтініш тікелей төлем жасау арқылы не депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аударым жасау жолымен жеке тұлғалардың депозиттерін қайтарып беруді жүзеге асырғаннан кейін беріледі.
Ескерту. 1-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28 N 203 Қаулысымен.
2. Қазақстан Республикасының заңдары талаптарына сәйкес келмейтін ұсынылған құжаттар өтініш иесіне қайтарылады. Құжаттарды қайта ұсынған кезде оларды қарау мерзімі қайтадан саналады.
3. Мемлекетаралық банктерді қайта ұйымдастыру және тарату ерекшеліктері сол банктерді құру туралы шарттармен (келісімдермен) және олардың құрылтайшы құжаттарымен белгіленеді.
4. Уәкілетті орган Қағидаларға 1-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банктерді (банк холдингтерін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға берілген рұқсаттардың тізілімін және Қағидаларға 2-қосымшаға сәйкес нысан бойынша банктерді ерікті түрде таратуға берілген рұқсаттардың тізілімін жүргізеді.
Ескерту. 4-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2-тарау. Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беру не аталған рұқсат беруден бас тарту тәртібі
Ескерту. 2-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
5. Банк (банк холдингі) уәкілетті органға Заңның 60-бабының 3-тармағында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, Қағидалардың 3-қосымшасымен белгіленген нысан бойынша оны ерікті түрде қайта ұйымдастыруға (бірігуге, қосылуға, бөлінуге, бөлініп шығуға, қайта құруға) рұқсат беру туралы өтінішхатты ұсынады.
Заңның 60-бабының 3-тармағында көрсетілген құжаттар қоса беріле отырып, өтінішхат қағаз тасымалдағышта не "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде ұсынылады.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Төрағасының 24.12.2014 № 261 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.

5-1. В случае реорганизации банка путем преобразования в кредитное товарищество после принятия общим собранием акционеров банка решения о его реорганизации банк принимает меры по возврату депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо перевода в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов, в порядке, предусмотренном главой 2-1 Правил, а также по возврату депозитов юридических лиц путем их прямой выплаты либо перевода в другой банк, за исключением депозитов участников создаваемого кредитного товарищества.
Реорганизуемый банк осуществляет меры по досрочному исполнению обязательств по ранее заключенным договорам банка, либо расторжению данных договоров.
После проведения мероприятий, указанных в частях первой и второй настоящего пункта, реорганизуемый банк обращается с ходатайством в уполномоченный орган о выдаче разрешения на его реорганизацию путем преобразования в кредитное товарищество с приложением документов, указанных в подпункте 2) пункта 8 Правил, в том числе в отношении депозитов юридических лиц, а также документов, подтверждающих выполнение требований настоящего пункта.
Сноска. Правила дополнены пунктом 5-1 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 55 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.12.2014 № 261 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
6. Реорганизуемый банк (банковский холдинг) в течение двух недель со дня получения разрешения уполномоченного органа на проведение реорганизации информирует о предстоящих изменениях всех своих депозиторов, клиентов, корреспондентов и заемщиков путем публикации соответствующего объявления в средствах массовой информации, в том числе на интернет-ресурсе банка.
Сноска. Пункт 6 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 191 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7. Отказ в выдаче разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) производится по основаниям, предусмотренным статьей 61 Закона.
В решении об отказе в выдаче разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга) указываются основания отказа. Мотивированный ответ об отказе в выдаче разрешения на добровольную реорганизацию доводится до банка (банковского холдинга) в письменном виде с приложением копии решения об отказе.

5-1. Банк акционерлерінің жалпы жиналысы банкті қайта ұйымдастыру туралы шешім қабылдағаннан кейін ол кредиттік серіктестік болып қайта құрылу жолымен қайта ұйымдастырылған жағдайда, банк Қағидалардың 2-1-тарауында көзделген тәртіппен жеке тұлғалардың депозиттерін тікелей төлем жасау не депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аудару жолымен оларды қайтарып беру, сондай-ақ құрылатын кредиттік серіктестік қатысушыларының депозиттерін қоспағанда, заңды тұлғалардың депозиттерін тікелей төлем жасау не басқа банкке аудару жолымен оларды қайтарып беру шараларын қабылдайды.
Қайта ұйымдастырылатын банк банктің бұрын жасалған шарттары бойынша міндеттемелерді мерзімінен бұрын орындау не осы шарттарды бұзу шараларын жүзеге асырады.
Осы тармақтың бірінші және екінші бөліктерінде көрсетілген іс-шаралар жүргізілгеннен кейін қайта ұйымдастырылатын банк уәкілетті органға Қағидалардың 8-тармағының 2) тармақшасында көрсетілген құжаттарды қоса бере отырып, кредиттік серіктестікке қайта құру жолымен оны қайта ұйымдастыруға рұқсат беру туралы, оның ішінде заңды тұлғалардың депозиттеріне қатысты, сондай-ақ осы тармақ талаптарының орындалуын растайтын құжаттарды қоса бере отырып өтініш жасайды.
Ескерту. 5-1-тармақпен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 55 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Төрағасының 24.12.2014 № 261 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
6. Қайта ұйымдастырылатын банк (банк холдингі) қайта ұйымдастыруды жүргізу үшін уәкілетті органның рұқсатын алған күннен бастап екі апта ішінде бұқаралық ақпарат құралдарына, оның ішінде банктің интернет-ресурстарына тиісті хабарландыру жариялау арқылы өзінің барлық депозиторларын, клиенттерін, корреспонденттерін және қарыз алушыларын алда болатын өзгерістер туралы хабардар етеді.
Ескерту. 6-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 191 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7. Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беруден бас тарту Заңның 61-бабында көзделген негіздер бойынша жүргізіледі.
Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беруден бас тарту туралы шешімде бас тартудың негіздері көрсетіледі. Ерікті түрде қайта ұйымдастыруға рұқсат беруден бас тарту туралы дәлелді жауап банкке (банк холдингіне) жазбаша түрде бас тарту туралы шешімнің көшірмесімен қоса беріледі.

Сноска. Пункт 7 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Глава 2-1. Порядок возврата депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо перевода в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов
Сноска. Заголовок главы 2 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Правила дополнены главой 2-1 в соответствии с постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28.11.2008 N 203 (порядок введения в действие см. п. 2).
7-1. После принятия общим собранием акционеров банка решения о его добровольной ликвидации банк принимает меры по возврату депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо их переводу в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов.
7-2. Подготовительные мероприятия по возврату депозитов физических лиц путем их прямой выплаты либо их переводу в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов, включают в себя:
1) определение суммы обязательств банка по депозитам физических лиц;
2) публикацию объявления о предстоящем возврате депозитов физических лиц либо их переводе в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов, не менее чем в двух республиканских периодических печатных изданиях на государственном и русском языках;
3) размещение объявления о предстоящем возврате депозитов физических лиц либо их переводе в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов, в месте, доступном для обозрения клиентами банка.
7-3. Процедура возврата депозитов физических лиц и принятия заявления от депозиторов о переводе депозитов в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов, по выбору банка, осуществляется в течение двадцати календарных дней со дня публикации объявления.
Возврат депозитов физических лиц осуществляется в срок не более трех рабочих дней со дня представления заявления о возврате депозита.
Отсутствие письменного возражения депозиторов в течение десяти календарных дней со дня публикации объявления рассматривается как согласие депозитора на перевод депозита.

Ескерту. 7-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
2-1-тарау. Жеке тұлғалардың депозиттерін тікелей төлем жасау не депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аудару арқылы оларды қайтарып беру тәртібі
Ескерту. 2-1-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Ескерту. 2-1-тараумен толықтырылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.11.28 N 203 Қаулысымен.
7-1. Банк акционерлерінің жалпы жиналысы оның ерікті таратылуы туралы шешім қабылдағаннан кейін банк тікелей оларды төлем жасау арқылы не депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аударым жасау жолымен жеке тұлғалардың депозиттерін қайтарып беру жөнінде шаралар қабылдайды.
7-2. Тікелей төлем жасау арқылы не оларды депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аударым жасау жолымен жеке тұлғалардың депозиттерін қайтарып беру жөніндегі дайындық іс-шараларына мыналар жатады:
1) жеке тұлғалардың депозиттері бойынша банк міндеттемесі сомасын анықтау;
2) тікелей төлем жасау арқылы не оларды депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аударым жасау жолымен жеке тұлғалардың депозиттерін болғалы отырған қайтарып беру жөніндегі хабарландыруларды кем дегенде екі республикалық мерзімдік баспасөз басылымдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жариялау;
3) тікелей төлем жасау арқылы не оларды депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аударым жасау жолымен жеке тұлғалардың депозиттерін болғалы отырған қайтарып беру жөніндегі хабарландыруларды банк клиенттерінің назарын аударатын көрнекті орынға орналастыру.
7-3. Жеке тұлғалардың депозиттерін қайтарып беру және депозиттерді банктің таңдауы бойынша депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке аудару туралы депозиторлардан өтінішті қабылдау рәсімі хабарландыру жарияланған күннен бастап күнтізбелік жиырма күн ішінде жүзеге асырылады.
Жеке тұлғалардың депозиттерін қайтарып беру депозитті қайтару туралы өтініш берілген күннен бастап үш жұмыс күнінен аспайтын мерзімде жүзеге асырылады.
Хабарландыру жарияланған күннен бастап күнтізбелік он күн ішінде депозиторлардың жазбаша қарсылығының болмауы депозитордың депозитті аударуға келісімі ретінде қаралады.

Сноска. Пункт 7-3 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 55 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
7-4. Банк не позднее трех календарных дней со дня истечения срока процедуры возврата депозитов физических лиц формирует списки депозиторов - физических лиц, представивших заявление на перевод депозита, а также не обратившихся за получением депозита либо не представивших заявление на перевод депозита в другой банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов, с указанием суммы депозита, начисленных и полученных депозиторами сумм вознаграждения по вкладу, и направляет предложение банкам о приеме депозитов физических лиц.
В предложении указываются общая сумма депозитов, в том числе начисленных и полученных депозиторами сумм вознаграждения по вкладу, а также общее количество депозиторов - физических лиц в разрезе филиалов банка.
Банки, желающие принять депозиты физических лиц, в течение пяти дней с даты направления предложения о приеме депозитов физических лиц представляют банку заявление о намерении принять депозиты физических лиц, составленное в произвольной форме.
7-5. Банк не позднее семи календарных дней с даты направления предложения осуществляет выбор банка, являющегося участником системы обязательного гарантирования депозитов, подавших заявление о намерении принять депозиты физических лиц, и соответствующих следующим требованиям:
1) является участником системы обязательного гарантирования депозитов;
2) имеет действующую лицензию уполномоченного органа на прием депозитов, открытие и ведение банковских счетов физических лиц, проведение кассовых операций;
3) соблюдает пруденциальные нормативы в течение трех последних календарных месяцев, а также с учетом суммы принимаемых депозитов физических лиц;
4) не имеет действующих ограниченных мер воздействия и санкций, примененных уполномоченным органом к банку и (или) его руководящему работнику;
5) имеет филиалы для обслуживания депозиторов добровольно ликвидируемого банка.
7-6. Решение о выборе банка, являющегося участником системы обязательного гарантирования депозитов направляется на согласование в уполномоченный орган.
Уполномоченный орган в десятидневный срок со дня поступления документов в письменном виде доводит до сведения банка результаты рассмотрения решения банка.
По запросу уполномоченного органа банк представляет информацию, касающуюся перевода депозитов физических лиц.

Ескерту. 7-3-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 55 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7-4. Банк жеке тұлғалардың депозиттерін қайтарым жасау рәсімінің мерзімі өткен күннен бастап үш күнтізбелік күннен кешіктірілмейтін мерзім ішінде депозиттерді аударым жасау жөнінде өтініш берген депозитор-жеке тұлғалардың, сондай-ақ депозитін алуға келмеген не алынған сыйақы сомасын көрсете отырып, депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке депозитін аударым жасауға өтініш бермеген, салым бойынша депозиторлар есептеген және алған сыйақы сомасын көрсеткен депозитор-жеке тұлғалардың тізімдерін қалыптастырады және банктерге жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдау жөнінде ұсыныс жіберуді жүзеге асырады.
Ұсыныста депозиттердің жалпы сомасы, оның ішінде депозиторлардың салым бойынша есептелген және алынған сомасы, сондай-ақ банктің филиалдары бөлігіндегі депозитор-жеке тұлғалардың жалпы саны көрсетіледі.
Жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдауға тілек білдірген банктер жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдау жөнінде ұсыныс жіберілген күннен бастап бес күн ішінде банкке жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдауға тілек білдіргендігі жөнінде еркін нысанда өтініш береді.
7-5. Банк ұсыныс жіберген күннен бастап жеті күнтізбелік күннен кешіктірмей, жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдау жөнінде ұсыныс білдіргендігі туралы банкке еркін нысанда өтініш берген, депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын және мынадай талаптарға сәйкес келетін банкті таңдауды жүзеге асырады:
1) депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын;
2) уәкілетті органның депозиттер қабылдау, жеке тұлғалардың банктік шоттарын ашатын және жүргізетін, қассалық операциялар жасайтын қолданыстағы лицензиясы бар;
3) соңғы үш күнтізбелік ай ішінде пруденциалдық нормативтерді сақтайтын, сондай-ақ жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдау сомасын ескеріп;
4) уәкілетті органның банкке және (немесе) оның басшы қызметкеріне қолданған шектеулі ықпал ету шаралары мен санкциялары болмайтын;
5) ерікті таратылатын банктің депозиторларына қызмет көрсететін филиалдары бар.
7-6. Депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын банкті таңдау туралы шешім уәкілетті органға келісуге жіберіледі.
Уәкілетті орган құжат келіп түскен күннен бастап он күндік мерзімде жазбаша түрде банкке банк шешімін қарау қорытындысы туралы мәлімет жібереді.
Уәкілетті органның сұрау салуы бойынша банк жеке тұлғалардың депозиттерін аударуға қатысты ақпаратты ұсынады.

Сноска. Пункт 7-6 с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7-7. Перевод депозитов физических лиц, а также соответствующих документов (договоров и других документов) осуществляется в течение семи рабочих дней со дня согласования с уполномоченным органом решения банка на основании договора о переводе депозитов физических лиц, заключаемого между добровольно ликвидируемым банком и банком, являющимся участником системы обязательного гарантирования депозитов и акта приема-передачи депозитов физических лиц, составленного в двух экземплярах.
7-8. При оформлении акта приема-передачи депозитов физических лиц в нем указываются следующие сведения:
1) размер обязательств банка по депозитам физических лиц на дату перевода;
2) список депозиторов - физических лиц в разрезе филиалов добровольно ликвидируемого банка, который содержит следующую информацию:
индивидуальный идентификационный код (номер банковского счета) депозитора;
фамилия, имя, отчество (при наличии), дата рождения депозитора;
номер документа, удостоверяющего личность депозитора, и сведения о государственном органе, его выдавшем, дата выдачи;
индивидуальный идентификационный номер;
юридический адрес, место жительства депозитора;
дата заключения и номер договора банковского счета и (или) банковского вклада, срок действия договора;
ставки вознаграждения по вкладу;
сумма депозита, а также начисленные и полученные депозитором суммы вознаграждения по вкладу;
Сноска. Пункт 7-8 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 55 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования); с изменениями, внесенными постановлением Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
7-9. Добровольно ликвидируемый банк несет все расходы, связанные с переводом депозитов физических лиц и производит начисление вознаграждения по депозитам включительно дату перевода депозитов физических лиц.
7-10. Добровольно ликвидируемый банк в течение одного рабочего дня со дня подписания акта приема-передачи депозитов физических лиц направляет уполномоченному органу, организации, осуществляющей обязательное гарантирование депозитов, копии акта приема-передачи депозитов физических лиц и договора о переводе депозитов физических лиц.

Ескерту. 7-6-тармаққа өзгеріс енгізілді - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
7-7. Жеке тұлғалардың депозиттерін, сондай-ақ тиісті құжаттарды (шарттарды және басқа құжаттарды) аударым жасау ерікті таратылатын банк пен депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын банктің арасында жасалатын жеке тұлғалардың депозиттерін аударым жасау туралы шарттың және екі данада жасалған жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдау-өткізу актінің негізінде банктің шешімін уәкілетті органмен келіскен күннен бастап жеті жұмыс күні ішінде жүзеге асырылады.
7-8. Жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдау-өткізу актісін ресімдеу кезінде онда мынадай мәліметтер көрсетіледі:
1) банктің жеке тұлғалардың депозиттері бойынша аударым жасаған күнгі міндеттемелерінің мөлшері;
2) ерікті түрде таратылатын банктің филиалдары бойынша депозитор жеке тұлғалардың тізімі, онда мынадай ақпарат қамтылады:
депозитордың жеке сәйкестендіру коды (банк шотының нөмірі);
депозитордың тегі, аты, әкесінің аты (бар болса), туылған күні;
депозитордың жеке басын куәландыратын құжаттың нөмірі және оны берген мемлекеттік орган туралы мәліметтер, берілген күні;
жеке сәйкестендіру нөмірі;
депозитордың заңды мекенжайы, тұрғылықты орны;
банк шоты және (немесе) банк салымы шарты жасалған күні және нөмірі, шарттың қолданылу мерзімі;
салым бойынша сыйақы мөлшерлемелері;
депозит сомасы, сондай-ақ салым бойынша есептелген және депозитор алған сыйақы сомасы;
3) берілетін істердің (құжаттардың) саны.
Ескерту. 7-8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 55 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі); өзгеріс енгізілді - 28.10.2016 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулыларымен.
7-9. Ерікті таратылатын банк жеке тұлғалардың депозиттерін аударым жасауға байланысты барлық шығыстарды мойнына алады және жеке тұлғалардың депозиттерін аударым жасау күнін қосқандағы депозиттер бойынша сыйақыны есептейді.
7-10. Ерікті таратылатын банк жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдау-өткізу актісіне қол қойылған күннен бастап бір жұмыс күні аралығында депозиттерге міндетті кепілдік беруді жүзеге асыратын ұйымның уәкілетті органына жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдау-өткізу актісінің көшірмесін және жеке тұлғалардың депозиттерін аударым жасау туралы шартты жібереді.

7-11. Банк, являющийся участником системы обязательного гарантирования депозитов, в который были переведены депозиты физических лиц, в месячный срок заключает договоры банковского счета и (или) банковского вклада с физическими лицами, депозиты которых были ему переданы.
7-12. Информация о переводе депозитов физических лиц публикуется добровольно ликвидируемым банком в республиканских периодических печатных изданиях на государственном и русском языках.
7-13. В случае расторжения договора о переводе депозитов физических лиц по инициативе банка, принявшего депозиты физических лиц, то данный банк:
1) возмещает добровольно ликвидируемому банку расходы, связанные с осуществлением мероприятий по переводу депозитов физических лиц;
2) по акту приема-передачи депозитов физических лиц возвращает ранее принятые суммы депозитов и соответствующие документы.
Глава 3. Порядок выдачи разрешения на добровольную ликвидацию банка
Сноска. Заголовок главы 3 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
8. Банк представляет в уполномоченный орган ходатайство о даче разрешения на его добровольную ликвидацию по форме, установленной приложением 4 к Правилам, с приложением следующих документов:
1) решение общего собрания акционеров о добровольной ликвидации банка с обязательным указанием причин ликвидации;
2) копия договора о переводе депозитов физических лиц и акта приема-передачи депозитов физических лиц другому банку, являющемуся участником системы обязательного гарантирования депозитов;
3) перечень мероприятий с указанием сроков и этапов подготовки банка к прекращению своей деятельности (план основных мероприятий ликвидации), утвержденный общим собранием акционеров;
4) балансовый отчет, составленный на последнюю отчетную дату, свидетельствующий о достаточности средств банка для осуществления расчетов по его обязательствам;
5) отчет об оценке стоимости активов банка, подтвержденный независимой аудиторской организацией, правомочной на проведение аудита банков;
6) список кандидатов в члены ликвидационной комиссии, в том числе ее подразделений, создаваемых в филиалах и (или) представительствах банка, по форме, установленной приложением 5 к Правилам, и другие необходимые сведения.
Ходатайство с приложением требуемых документов представляется на бумажном носителе либо в электронном виде через веб-портал "электронного правительства".

7-11. Депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын, жеке тұлғалардың депозиттері аударым жасалған банк бір ай мерзім ішінде депозиттері оған жіберілген жеке тұлғалардың банктік шот және (немесе) банктік салым шартын жасайды.
7-12. Ерікті таратылатын банк жеке тұлғалардың депозиттерін аударым жасау жөніндегі ақпаратты республикалық мерзімдік баспасөз басылымдарында мемлекеттік және орыс тілдерінде жариялайды.
7-13. Жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдаған банктің ұсынысы бойынша жеке тұлғалардың депозиттерін аударым жасау туралы шарт бұзылған жағдайда осы банк:
1) ерікті таратылатын банктің жеке тұлғалардың депозиттерін аударым жасау жөніндегі іс-шараларды жүзеге асыруға байланысты шығыстарын өтейді;
2) жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдау-өткізу актісі бойынша
осының алдында қабылданған депозиттер сомасын және тиісті құжаттарды
қайтарады.
3-тарау. Банкті ерікті түрде таратуға рұқсат беру тәртібі
Ескерту. 3-тараудың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
8. Банк уәкілетті органға мынадай құжаттарды:
1) таратудың себептерін міндетті түрде көрсете отырып, акционерлердің жалпы жиналысының банкті ерікті түрде тарату туралы шешімін;
2) жеке тұлғалардың депозиттерін аударым жасау туралы шарттың көшірмесін және депозиттерге міндетті кепілдік беру жүйесінің қатысушысы болып табылатын басқа банкке жеке тұлғалардың депозиттерін қабылдау-өткізу актісін;
3) акционерлердің жалпы жиналысында бекітілген өзінің қызметін (таратудың негізгі іс-шаралар жоспары) тоқтату мерзімі мен дайындық кезеңдері көрсетілген іс-шаралар тізбесін;
4) өзінің міндеттемелері бойынша есептесулерді жүзеге асыру үшін банк қаражатының жеткіліктілігі туралы куәландыратын соңғы есепті күнге жасалған баланстық есепті;
5) банктерді аудиттен өткізуге құқылы тәуелсіз аудиторлық ұйым растаған банк активтерінің құнын бағалау жөніндегі есепті;
6) Қағидалардың 5-қосымшасымен белгіленген нысан бойынша тарату комиссиясына, оның ішінде банктердің филиалдарында және (немесе) өкілдіктерінде құрылатын оның бөлімшелеріне мүшелікке кандидаттардың тізімін және басқа да қажетті мәліметтерді қоса бере отырып, Қағидалардың 4-қосымшасымен белгіленген нысан бойынша оны ерікті түрде таратуға рұқсат беру туралы өтінішхатты ұсынады.
Талап етілетін құжаттар қоса беріле отырып, өтінішхат қағаз тасымалдағышта не "электрондық үкіметтің" веб-порталы арқылы электрондық түрде ұсынылады.

Сноска. Пункт 8 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.12.2014 № 261 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
9. Решение уполномоченного органа о выдаче, отказе в выдаче разрешения на добровольную ликвидацию банка вступает в силу со дня получения его заявителем.
10. Отказ в выдаче разрешения на добровольную ликвидацию банка производится по основаниям, предусмотренным статьей 69 Закона.
Сноска. Пункт 10 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 55 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
11. При получении разрешения на добровольную ликвидацию банк возвращает ранее выданные подлинники лицензий на право осуществления банковских и иных операций в течение десяти рабочих дней с даты вступления в силу данного решения уполномоченного органа.
Сноска. Пункт 11 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 191 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Глава 4. Заключительные положения
Сноска. Глава 4 исключена постановлением Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 55 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Приложение 1
к Правилам выдачи разрешения
на добровольную реорганизацию
банка (банковского холдинга)
либо отказа в выдаче разрешения,
выдачи разрешения на добровольную
ликвидацию банков, а также возврата
депозитов физических лиц,
их перевода в другой банк
Форма
Реестр выданных разрешений на добровольную реорганизацию банков (банковских холдингов)
Сноска. Форма Реестра в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Наименование банка (банковского холдинга)
Дата и номер протокола общего собрания акционеров (участников) банков (банковских холдингов)
Дата и номер разрешения на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга)
Наименование юридического лица (юридических лиц), образующегося (образующихся) в результате реорганизации банка (банковского холдинга)
Вид деятельности юридического лица (юридических лиц), образующегося (образующихся) в результате реорганизации банка (банковского холдинга)
Приложение 2
к Правилам выдачи разрешения
на добровольную реорганизацию
банка (банковского холдинга)
либо отказа в выдаче разрешения,
выдачи разрешения на добровольную
ликвидацию банков, а также возврата
депозитов физических лиц, их перевода в другой банк
Форма
Реестр выданных разрешений на добровольную ликвидацию банков
Сноска. Форма Реестра в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Наименование банка
Дата и номер протокола общего собрания акционеров банков
Дата и номер разрешения на добровольную ликвидацию банка
Информация о регистрации ликвидации банка в органах юстиции
Приложение 3
к Правилам выдачи разрешения
на добровольную реорганизацию
банка (банковского холдинга)
либо отказа в выдаче разрешения,
выдачи разрешения на добровольную
ликвидацию банков, а также возврата
депозитов физических лиц, их перевода в другой банк
Форма
Сноска. Ходатайство в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
№ _________________
дата _______________
Председателю
Национального Банка
Республики Казахстан
Ходатайство
о даче разрешения на добровольную реорганизацию
(слияние, присоединение, разделение, выделение, преобразование)
банка (банковского холдинга)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(наименование заявителя)
просит в соответствии с решением общего собрания акционеров банка (банковского
холдинга) № __ от "____" __________________ года, __________________________________
________________________________________________________________________________
(место проведения)
выдать разрешение на добровольную реорганизацию банка (банковского холдинга)
посредством (слияния, присоединения, разделения, выделения, преобразования) (нужное
подчеркнуть) в __________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(юридического(их) лица (лиц), образующегося(-ихся)
в результате реорганизации банка (банковского холдинга))
Банк (банковский холдинг) полностью отвечает за достоверность прилагаемых к
ходатайству документов и сведений, а также своевременное представление
уполномоченному органу дополнительной информации и документов, запрашиваемых в
связи с рассмотрением ходатайства.
Прилагаемые документы (указать поименный перечень направляемых документов,
количество экземпляров и листов по каждому):
Уполномоченное лицо от акционеров банка (фамилия, имя, отчество (при наличии)),
ссылка на документ, являющийся основанием получения названных полномочий).
___________________________
(подпись)
Место печати (при наличии)
Приложение 4
к Правилам выдачи разрешения
на добровольную реорганизацию
банка (банковского холдинга)
либо отказа в выдаче разрешения,
выдачи разрешения на добровольную
ликвидацию банков, а также возврата
депозитов физических лиц,
их перевода в другой банк
Форма

Ескерту. 8-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Төрағасының 24.12.2014 № 261 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
9. Уәкілетті органның банкті ерікті таратуға шешімді беру туралы шешімі оны өтініш иесі алған күннен бастап күшіне енеді.
10. Заңның 69-бабында көзделген негіздемелер бойынша банкті ерікті түрде таратуға рұқсат беруден бас тартылады.
Ескерту. 10-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 55 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
11. Банк ерікті түрде таратуға рұқсат алған кезде банктік және өзге де операцияларды жүзеге асыру құқығына бұрын берілген лицензиялардың түпнұсқаларын уәкілетті органның осы шешімі күшіне енген күннен бастап он жұмыс күні ішінде қайтарады.
Ескерту. 11-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 191 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
4-тарау. <*>
Ескерту. 4-тарау алынып тасталды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 55 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Банкті (банк холдингін) ерікті
түрде қайта ұйымдастыруға
рұқсат беру не рұқсат беруден
бас тарту, банктерді ерікті түрде
таратуға рұқсат беру, сондай-ақ
жеке тұлғалардың депозиттерін
қайтару, оларды басқа банкке
аудару қағидаларына
1-қосымша
Нысан
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Банктерді (банк холдингтерін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға берілген рұқсаттардың тізілімі
Банктің (банк холдингінің) атауы
Банктер (банк холдингтері) акционерлерінің (қатысушыларының) жалпы жиналысы хаттамасының күні мен нөмірі
Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға берілген рұқсаттың күні мен нөмірі
Банкті (банк холдингін) қайта ұйымдастыру нәтижесінде құрылған заңды тұлғаның (заңды тұлғалардың) атауы
Банкті (банк холдингін) қайта ұйымдастыру нәтижесінде құрылған заңды тұлға (заңды тұлғалар) қызметінің түрі
Банкті (банк холдингін) ерікті
түрде қайта ұйымдастыруға
рұқсат беру не рұқсат беруден
бас тарту, банктерді ерікті түрде
таратуға рұқсат беру, сондай-ақ
жеке тұлғалардың депозиттерін
қайтару, оларды басқа банкке
аудару қағидаларына
2-қосымша
Нысан
Ескерту. 2-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Банктерді ерікті түрде таратуға берілген рұқсаттардың тізілімі
Банктің атауы
Банктер акционерлерінің жалпы жиналысы хаттамасының күні және нөмірі
Банкті ерікті түрде таратуға берілген рұқсаттың күні мен нөмірі
Банктің таратылғанын әділет органдарында тіркеу туралы ақпарат
Банкті (банк холдингін) ерікті
түрде қайта ұйымдастыруға
рұқсат беру не рұқсат беруден
бас тарту, банктерді ерікті түрде
таратуға рұқсат беру, сондай-ақ
жеке тұлғалардың депозиттерін
қайтару, оларды басқа банкке
аудару қағидаларына
3-қосымша
Нысан
Ескерту. 3-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
№______
күні____________
Қазақстан Республикасы
Ұлттық Банкінің
Төрағасы
Банкті (банк холдингін) ерікті түрде қайта ұйымдастыруға (біріктіруге, қосуға, бөлуге,             бөлініп шығуға, қайта құруға) рұқсат беру туралы Өтініш хат
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы)
банк (банк холдингі) акционерлерінің
________________________________________________________________________________
(өткізілген орны)
жалпы жиналысының_____жылғы "___"_______№____шешіміне сәйкес банкті (банк
холдингін) (біріктіру, қосу, бөлу, бөлініп шығу, қайта құру)
(керегінің асты сызылсын) арқылы
________________________________________________________________________________
(банкті (банк холдингін)
________________________________________________________________________________
________________________________________________________________________________
қайта ұйымдастыру нәтижесінде құрылған (заңды тұлғаға (тұлғаларға) ерікті түрде
қайта ұйымдастыруға рұқсат беруді сұрайды.
Банк (банк холдингі) өтінішхатқа қоса берілген құжаттар мен мәліметтердің дәйектілігі,
сондай-ақ өтінішхатты қарауға байланысты сұралатын қосымша ақпараттың және
құжаттардың уәкілетті органға уақтылы ұсыну үшін толық жауап береді.
Қоса берілген құжаттар (жіберілетін құжаттардың атаулы тізбесін, әрқайсысы бойынша
даналар және парақтар саны көрсетіледі):
Банк акционерлерінің атынан уәкілеттік берілген адам (тегі, аты, әкесінің аты (бар
болса)), аталған өкілеттіктерді алуға негіз болып табылатын құжатқа сілтеме).
_____________
(қолы)
Мөр орны (бар болса)
"Банкті (банк холдингін) ерікті
түрде қайта ұйымдастыруға
рұқсат беру не рұқсат беруден
бас тарту, банктерді ерікті түрде
таратуға рұқсат беру, сондай-ақ
жеке тұлғалардың депозиттерін
қайтару, оларды басқа банкке
аудару қағидаларына
4-қосымша
Нысан

Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 4 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
№ ______
дата _______________
Председателю
Национального Банка
Республики Казахстан
ХОДАТАЙСТВО
на получение разрешения на добровольную ликвидацию банка
Сноска. Приложение 4 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 191 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
_____________________________________________________________________
(наименование заявителя)
просит в соответствии с решением общего собрания акционеров банка
№____ от "____" _______________ _____ года,
_____________________________________________________________________
(место проведения)
выдать разрешение на добровольную ликвидацию банка
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Банк обязуется удовлетворить требования всех своих кредиторов в
полном объеме.
Банк полностью отвечает за достоверность прилагаемых к
ходатайству документов и информации, а также своевременное
представление уполномоченному органу дополнительной информации и
документов, запрашиваемых в связи с рассмотрением ходатайства.
Прилагаемые документы (указать поименный перечень направляемых
документов, количество экземпляров и листов по каждому):
Уполномоченное лицо от акционеров банка
_____________________
(подпись)
печать
Приложение 5
к Правилам выдачи разрешения
на добровольную реорганизацию
банка (банковского холдинга)
либо отказа в выдаче разрешения,
выдачи разрешения на добровольную
ликвидацию банков, а также возврата
депозитов физических лиц,
их перевода в другой банк
Форма

Ескерту. 4-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
______жылғы "__" ____ Қазақстан Республикасы Ұлттық
№ ________ Банктің Төрағасына
Банкті ерікті түрде тарату үшін рұқсат алуға арналған
ӨТІНШХАТ
Ескерту. 4-қосымша жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 22.10.2014 № 191 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
_____________________________________________________________________
(өтініш берушінің атауы)
банк акционерлерінің____________________________________________жалпы
(өткізілген орны)
жиналысының ______жылғы "___"________№______шешіміне сәйкес
_____________________________________________________________________
банкін ерікті түрде таратуға рұқсат беруді сұрайды.
Банк өзінің барлық кредиторларының талаптарын толық көлемде
қанағаттандыруға міндеттенеді.
Банк өтінішхатқа қоса берілген құжаттар мен ақпараттардың
дәйектілігі, сондай-ақ өтінішхатты қарауға байланысты сұратқан қосымша ақпарат пен құжаттарды уәкілетті органға уақтылы ұсыну үшін
толық жауап береді.
Қоса берілген құжаттар (жіберілген құжаттардың атаулы тізбесін,
әрқайсысы бойынша дана және парақ санын көрсету керек):
Банк акционерлерінің атынан уәкілеттік берілген тұлға
________________
(қолы)
мөр
"Банкті (банк холдингін) ерікті
түрде қайта ұйымдастыруға
рұқсат беру не рұқсат беруден
бас тарту, банктерді ерікті түрде
таратуға рұқсат беру, сондай-ақ
жеке тұлғалардың депозиттерін
қайтару, оларды басқа банкке
аудару қағидаларына
5-қосымша
Нысан

Сноска. Текст в правом верхнем углу приложения 5 в редакции постановления Правления Национального Банка РК от 28.10.2016 № 265 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
Cписок кандидатов в члены ликвидационной комиссии,
в том числе ее подразделений, создаваемых в филиалах и
(или) представительствах банка
Сноска. Правила дополнены Приложением 5 в соответствии с постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2014 № 261 (вводится в действие по истечении двадцати одного календарного дня после дня его первого официального опубликования).
№ п/п
Фамилия, имя при наличии - отчество кандидата
Место работы кандидата
Должность кандидата
Год рождения
Данные об образовании (наименование учебного заведения, квалификация, период обучения)
Опыт работы
Фактический адрес проживания
Контактный телефон
ИИН
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10

Ескерту. 5-қосымшаның оң жақ бұрышы жаңа редакцияда - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 28.10.2016 № 265 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Тарату комиссиясының, оның ішінде банктің филиалдарында және (немесе) өкілдіктерінде құрылатын оның бөлімшелерінің мүшелігіне кандидаттар тізімі
Ескерту. 5-қосымшамен толықтырылды - ҚР Ұлттық Банкі Төрағасының 24.12.2014 № 261 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік жиырма бір күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
р/с
Кандидаттың тегі, аты, бар болса – әкесінің аты
Кандидаттың жұмыс орны
Кандидаттың лауазымы
Туған жылы
Білімі туралы деректер (оқу орнының атауы, мамандығы, оқу кезеңі)
Жұмыс тәжірибесі
Нақты тұрғылықты мекенжайы
Байланыс телефоны
ЖСН
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10