О ставках платы за загрязнение окружающей среды на 2007 год
Решение XXIV сессии Карагандинского областного Маслихата от 13 декабря 2006 года N 363. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 26 декабря 2006 года за N 1824
В соответствии с подпунктом 2 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", статьей 462 Кодекса Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет (Налоговый кодекс)", статьей 29 Закона Республики Казахстан "Об охране окружающей среды" и Постановлением Правительства Республики Казахстан от 25 августа 2006 года N 822 "О Среднесрочном плане социально-экономического развития Республики Казахстан на 2007-2009 годы (второй этап)" областной маслихат РЕШИЛ:
1. Установить на 2007 год ставки платы за загрязнение окружающей среды согласно приложений 1 , 2 .
2. Контроль за исполнением данного решения возложить на постоянную комиссию областного маслихата по промышленности, строительству, транспорту, коммунальному хозяйству, аграрным вопросам и экологии и на заместителя акима области (Ержанов А.К.).
3. Данное решение вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня их первого официального опубликования.
Председатель сессии,
с екретарь
областного маслихата                       К. Медиев
Приложение 1
к решению XXIV сессии
Карагандинского областного маслихата
от 13 декабря 2006 года, N 363
Установить ставки платы за загрязнение окружающей среды за выбросы в атмосферу, сбросы в водные объекты загрязняющих веществ и размещение отходов производства и потребления в окружающую среду с учетом коэффициента индексации на 2007 год - 107 %.
1. За нормативный выброс одной условной тонны загрязняющих веществ в атмосферу от стационарных источников в пределах лимита - 461 тенге.
2. За выброс одной условной тонны загрязняющих веществ от стационарных источников сверх установленного лимита - 4 610 тенге.
3. За выбросы загрязняющих веществ в атмосферу от передвижных источников:
1) для неэтилированного, этилированного бензина - 361 тенге;
2) для дизельного топлива - 300 тенге;
3) для газа - 217 тенге.
4. За нормативный сброс одной условной тонны загрязняющих веществ в пруды - накопители, поля фильтрации в пределах лимита - 15 012 тенге.
5. За сверхнормативный сброс одной условной тонны загрязняющих веществ - 150 120 тенге.
6. За сброс одного кубического метра сточных вод:
1) нормативно-очищенных сточных вод - 5,4 тенге;
2) неочищенных и недостаточно очищенных сточных вод - 10,8 тенге.

2007 жылға арналған қоршаған ортаны ластағаны үшін төлемақы ставкалары туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының XXIV сессиясының 2006 жылғы 13 желтоқсандағы N 363 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2006 жылғы 26 желтоқсанда N 1824 тіркелді
"Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6 бабы 1 тармағының 2 тармақшасына , "Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы (Салық кодексі)" Қазақстан Республикасы Кодексінің 462 бабына , "Қоршаған ортаны қорғау туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 29 бабына , "Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының 2007-2009 жылдарға арналған орта мерзімді жоспары (екінші кезең) туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2006 жылғы 25 тамыздағы N 822 Қаулысына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2007 жылға арналған қоршаған ортаны ластағаны үшін төлемақы ставкалары 1 , 2 қосымшаларға сәйкес белгіленсін.
2. Шешімнің орындалуын бақылау облыстық мәслихаттың өнеркәсіп, құрылыс, көлік, коммуналдық шаруашылық, аграрлық мәселелер және экология жөніндегі тұрақты комиссиясы мен облыс әкімінің орынбасарына (А.К. Ержанов) жүктелсін.
3. Осы шешім алғаш ресми жарияланғаннан кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы,
облыстық мәслихаттың
хатшысы                                    Қ. Медиев
Қарағанды облыстық мәслихатының
XXIV сессиясының
2006 жылғы 13 желтоқсандағы
N 363 шешіміне 1 қосымша
Атмосфераға, су объектілеріне тасталған ластаушы заттар және қоршаған ортаға өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастырғаны үшін 2007 жылы - 107 % индексациялау коэффициентін ескере отырып келесі төлемақы ставкалары белгіленсін:
1. Стационарлық көздерден атмосфераға бір шартты тонна ластаушы заттардың нормативтік шығарындысы үшін лимит шегінде - 461 теңге.
2. Стационарлық көздерден белгіленген лимиттен тыс тасталған бір шартты тонна ластаушы заттар үшін - 4 610 теңге.
3. Жылжымалы көздерден атмосфераға ластаушы заттардың шығарындылары үшін:
1) этилденбеген, этилденген бензин үшін - 361 теңге;
2) дизельдік отын үшін - 300 теңге;
3) газ үшін -217 теңге.
4. Жиналатын су тоғандарына, сүзілу аландарына бір шартты тонна ластаушы заттардың шығарындысы үшін лимит шегінде - 15 012 теңге.
5. Нормативтен тыс тасталған 1 шартты тонна ластаушы заттар үшін - 150 120 теңге.
6. Бір текше метр ағынды судың төгіндісі үшін:
1) нормативті тазартылған ағынды суға - 5,4 теңге;
2) тазартылмаған және жеткіліксіз тазартылған ағынды суға - 10,8 теңге.

7. За размещение отходов производства и потребления на полигонах, накопителях, санкционированных свалках и специально отведенных местах в зависимости от класса токсичности, согласно таблице ( приложение 2 ):
Вскрышные породы (V), 1 тонна - 9,04 тенге;
Хвосты обогащения, золошлаки, шлаки (IV), 1 тонна - 18,0 тенге.
8. Отходов сельскохозяйственного производства (навоз, помет),
за 1 тонну - 120 тенге.
9. Твердые бытовые отходы, за кубический метр - 91 тенге.
За неразрешенный, аварийный выброс (сброс) одной условной тонны загрязняющих веществ в атмосферу (водные объекты), за неразрешенное размещение, хранение промышленных и бытовых отходов в не отведенных для этих целей местах платеж взимается в десятикратном размере.
В случае загрязнения окружающей среды без оформления в установленном порядке разрешения на выброс (сброс) загрязняющих веществ и размещение отходов производства и потребления в окружающей среде вся масса рассматривается как неразрешенный выброс (сброс) и размещение отходов.
Приложение 2
к решению XXIV сессии
Карагандинского областного маслихата
от 13 декабря 2006 года, N 363
Таблица
СТАВКИ ПЛАТЫ
Наименование отходов
Единица измерения
Ставка платы (тенге)
1. Токсичные отходы
I класс токсичности
тонна

7. Өндіріс және тұтыну қалдықтарын полигондарда, жинақтауыштарда, рұқсат етілген үйінділерде және арнаулы орындарда орналастыру үшін, уыттылық сыныбына байланысты, кестеге сәйкес ( 2 қосымша ):
Аршынды жыныстар (V) 1 тоннасына - 9,04 теңге;
Байыту қалдықтары, күл шлактары, шлактар (IV) 1 тоннасына - 18 теңге;
8. Ауыл шаруашылығы өндірісінің қалдықтары (тезек, құс көңі),
1 тонна үшін - 120 теңге.
9. Тұрмыстық қатты қалдықтарды (ТҚҚ), 1 текше метріне үшін - 91 теңге.
Атмосфераға (су объектілеріне) рұқсат берілмеген бір шартты тонна ластаушы заттардың апаттық қалдықтарын (тастандыларын) тастағаны үшін, осы мақсатқа арналмаған орындарда өнеркәсіп және тұрмыстық қалдықтарды рұқсатсыз орналастырғаны, сақтағаны үшін төлемақы он есе мөлшерінде алынады.
Қоршаған ортаны ластайтын заттар мен өндіріс және тұтыну қалдықтарын орналастыруға арналған рұқсатты белгіленген тәртіппен ресімделмей қоршаған ортаны ластаған жағдайда барлық тастанды (төгінді) заттар рұқсат етілмеген шығарындылар (төгінділер) мен қалдықтарды орналастыру болып қарастырылады.
Қарағанды облыстық мәслихатының
XXIV сессиясының
2006 жылғы 13 желтоқсандағы
N 363 шешіміне 2 қосымша
Кесте
ТӨЛЕМАҚЫ СТАВКАЛАРЫ
Қалдықтар атауы
Өлшем бірлігі
Төлемақы ставкасы, (теңге)
Улы қалдықтар
I сыныптағы уыттылық
тонна