О бюджете города Петропавловска на 2007 год
Решение Маслихата города Петропавловска Северо-Казахстанской области от 21 декабря 2006 года N 2. Зарегистрировано Управлением юстиции города Петропавловска Северо-Казахстанской области 29 декабря 2006 года N 13-1-58.
В соответствии со статьей 85 Бюджетного Кодекса Республики Казахстан, Законом Республики Казахстан "О республиканском бюджете на 2007 год", параметрами среднесрочного плана социально-экономического развития и среднесрочной фискальной политики на 2007-2009 годы Петропавловский городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить бюджет города Петропавловска на 2007 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 7480378 тыс. тенге, в том числе:
налоговые поступления - 3958916 тыс. тенге;
неналоговые поступления - 18353 тыс. тенге;
поступления от продажи основного капитала - 1865158 тыс. тенге;
поступления трансфертов - 1637951 тыс. тенге;
2) затраты - 7456014 тыс. тенге, в том числе бюджетные изъятия - 116821 тыс. тенге;
3) операционное сальдо - 24364 тыс. тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 0 тыс. тенге, в том числе бюджетные кредиты - 0 тыс. тенге, погашение бюджетных кредитов - 0 тыс. тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 42278 тыс. тенге;
6) дефицит (профицит) бюджета -  -17914 тыс. тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета -  17914 тыс. тенге.
Движение остатков бюджетных средств - 609914 тыс. тенге;
1.1 Выделить за счет свободных остатков средств городского бюджета, сложившихся на начало года, на расходы городского бюджета по бюджетным программам согласно приложению 7.
1.2 Учесть в расходах городского бюджета на 2007 год увеличение плановых ассигнований на завершение финансирования бюджетных инвестиционных проектов в сумме 21783 тыс. тенге по бюджетной программе 467.003 "Строительство жилья".
Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решением маслихата города Петропавловска СКО от 18.01.2007 N 1; от 11.04.2007 N 1; от 11.10.2007 N 1
2. Установить, что доходы городского бюджета на 2007 год формируются в соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан за счет следующих налоговых поступлений:
индивидуального подоходного налога;
налога на имущество физических лиц, индивидуальных предпринимателей и юридических лиц;
земельного налога;
налога на транспортные средства с физических и юридических лиц;
акцизов, кроме акцизов, зачисляемых в республиканский бюджет;
платы за пользование земельными участками;
сборов за ведение предпринимательской и профессиональной деятельности, кроме сборов, зачисляемых в республиканский бюджет;
государственной пошлины, кроме консульского сбора и государственных пошлин, зачисляемых в республиканский бюджет.

2007 жылға арналған Петропавл қаласының бюджеті туралы
Солтүстік Қазақстан Петропавл қалалық мәслихатының 2006 жылғы 21 желтоқсандағы N 2 шешімі. Солтүстік Қазақстан облысының Петропавл қаласының Әділет басқармасында 2006 жылғы 29 желтоқсандағы N 13-1-58 тіркелді
Қазақстан Республикасы Бюджеттік Кодексінің 85-бабына , Қазақстан Республикасының "2007 жылға арналған республикалық бюджет туралы" Заңына , 2007-2009 жылдарға арналған Петропавл қаласының орта мерзімдік фискалдық және әлеуметтік-экономикалық дамуының орта мерзімдік жоспары өлшеміне сәйкес, Петропавл қалалық мәслихат ШЕШТІ:            1. 2007 жылға арналған Петропавл қаласының бюджет көлемі 1 қосымшаға сәйкес мына көлемдерде бекітілсін:
1) түсімдер - 7480378 мың теңге, соның ішінде:
салық түсімдері - 3958916 мың теңге;
салықтан тыс түсімдер - 18353 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсімдер - 1865158 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 1637951 мың теңге;
2) шығындар - 7456014 мың теңге, соның ішінде бюджеттен алынған - 116821 мың теңге;
3) операциялық сальдо - 24364 мың теңге;
4) таза бюджеттік несие беру - 0 мың теңге, соның ішінде бюджеттiк кредиттерi - 0 мың теңге, бюджеттiк кредиттердi өтеу - 0 мың теңге;
5) қаржылық активтермен операциялар жөнінде сальдо - 42278 мың теңге;
6) бюджеттік тапшылық (профицит) - -17914 мың теңге;
7) бюджеттік тапшылықты (профицитті қолдану) қаржыландыру - 17914 мың теңге.
Бюджеттік қаражат қалдықтарының қозғалысы - 609914 мың. теңге;
1.1. 7 қосымшаға сай бюджеттік бағдарламалар бойынша қалалық бюджет шығыстарына, жыл басына қалыптасқан қалалық бюджеттік қаржының бос қалдықтары есебінен бөлінсін
1.2. 2007 жылға арналған қалалық бюджеттік шығындарда "Тұрғын үй құрылыс" 467.003 бюджеттік бағдарламасы бойынша 21783 мың теңге сомадағы инвестициялық жобаларды бюджеттік қаржыландыруды аяқтауға жоспарлы қаржы бөлуді көбейту ескерілсін
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Петропавл қалалық мәслихатының 2007.01.18 N 1 ; 2007.04.11 N 1 ; 2007.07.12 N 2 ; 2007.10.11 N 1 Шешімдерімен
2. Қазақстан Республикасының Бюджеттік кодексіне сәйкес 2007 жылға арналған қалалық бюджеттің кірістерін қалыптастыру мынадай салықтық түсімдер есебінен белгіленсін:
жеке табыс салығы;
заңды тұлғалардың және жеке кәсіпкерлердің, жеке тұлғалардың мүлкіне салынатын салық;
жер салығы;
заңды және жеке тұлғалардың көлiк құралдарына салынатын салық;
республикалық бюджетке аударылатын акциздерден басқа акциздер;
жер учаскелерін пайдаланғандары үшін төлемдер;
республикалық бюджетке аударылатын алымдардан басқа, кәсіпкерлік және кәсіби қызметті жүргізгені үшін алынатын алымдар;
республикалық бюджетке аударылатын мемлекеттік баждар мен консулдық алымнан басқа мемлекеттік баждар

Сноска. Пункт 2 с изменениями, внесенными решением маслихата города Петропавловка СКО от 11.04.2007 N 1
3. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих неналоговых поступлений:
поступлений части чистого дохода коммунальных государственных предприятий (акимата г. Петропавловска);
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности (акимата г. Петропавловска);
поступлений от реализации товаров (работ, услуг)  государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
прочих неналоговых поступлений.
4. Установить, что доходы городского бюджета формируются за счет следующих поступлений от продажи основного капитала:
поступлений от продажи государственного имущества, закрепленного за государственными учреждениями;
поступлений от продажи земли.
5. Установить, что в порядке, определяемом Правительством Республики Казахстан, используются поступления от реализации товаров и услуг, представляемых следующими организациями:
государственными учреждениями образования;
государственными библиотеками.
6. Утвердить резерв местного исполнительного органа города на 2007 год в сумме 39094 тыс. тенге, в том числе:
резерв на неотложные затраты - 36268 тыс. тенге;
резерв на исполнение обязательств по решениям судов - 2826 тыс. тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменениями, внесенными решениями маслихата города Петропавловска СКО от 18.01.2007 N 1; от 11.04.2007 N 1; от 11.10.2007 N 1
7. Установить, что в расходах бюджета города Петропавловска на 2007 год предусмотрены в полном объеме ассигнования на выплату заработной платы работникам государственных учреждений в соответствии с системой оплаты труда, установленной законодательством Республики Казахстан.
8. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2007 год с разделением на бюджетные инвестиционные проекты и программы согласно приложению 2.
9. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения бюджета города на 2007 год согласно приложению 3.
10. Установить, что в расходах городского бюджета на 2007 год по программе 451-007-000 "Социальная помощь отдельным категориям нуждающихся граждан по решениям местных представительных органов", предусмотрены ассигнования на социальные выплаты в сумме 61224 тыс.тенге  согласно приложению 4.
10.1. Установить, что в расходах городского бюджета на 2007 год по программе 464-008-100 "Социальная поддержка обучающихся и воспитанников организаций образования очной формы обучения". Льготный проезд на общественном транспорте (кроме такси) по решению местных представительных органов» предусмотрены ассигнования в сумме 12500 тыс. тенге на проезд школьников в возрасте от 7 до 15 лет в общественном транспорте с оплатой в размере пятидесяти процентов от полной стоимости билета

Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Петропавл қалалық мәслихатының 2007.04.11 N 1 Шешімімен
3. Қалалық бюджеттің кірістері келесі салықтық емес түсімдер есебінен қалыптастырылады деп белгіленсін:
коммуналдық мемлекеттік кәсіпорындардың таза табыс бөлігі түсімдері (Петропавл қаласы әкімдігі);
коммуналдық меншікті мүлікті жалға беруден түскен түсімдер (Петропавл қаласы әкімдігі);
жергілікті бюджеттен қаржыландырылатын, мемлекеттік мекемелерден (жұмыс, тауар) берілетін қызметті жүзеге асырудан түсімдер;
басқа да салықтық емес түсімдер.
4. Қалалық бюджеттердің кірістері келесі негізгі капиталды сатудан түскен түсімдер есебінен қалыптастырылады деп белгіленсін:
мемлекеттік мекемелерге бекітілген, мемлекеттік мүлікті сатудан түсімдер;
жерді сатудан түсімдер.
5. Қазақстан Республикасы Үкіметімен айқындалған тәртіпте келесі ұйымдармен ұсынылатын тауарлар мен қызметтерді сатудан түскен түсімдер белгіленсін:
мемлекеттік білім беру мекемелері;
мемлекеттік кітапханалар.
6. 2007 жылға арналған қалалық жергілікті атқарушы резервінен сомасы 39094 мың теңге бекітілсін, соның ішінде:
шұғыл шығындарға резерві - 36268 мың теңге;
соттардың шешiмдерi бойынша мiндеттемелердi орындауға резерві - 2826 мың теңге;
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Петропавл қалалық мәслихатының 2007.01.18 N 1 ; 2007.04.11 N 1 ; 2007.07.12 N 2 ; 2007.10.11 N 1 Шешімдерімен
7. 2007 жылға арналған Петропавл қаласы бюджетінің шығыстарында Қазақстан Республикасының заңдарында белгіленген, еңбек төлем жүйесіне сәйкес мемлекеттік мекемелер қызметкерлеріне жалақы төлеуге толық көлемде қаржы бөлу белгіленсін.
8. 2007 жылға арналған қалалық бюджетті дамыту бюджеттік бағдарламаларының тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бағдарламалар мен бюджеттік инвестициялық жоба бөлігінде бекітілсін.
9. 2007 жылға арналған бюджетті орындау процесінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалар тізбесі 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
10. 2007 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарында, "Жергілікті уәкілетті органдар шешімі бойынша мұқтаждықты қажет ететін жеке санатты азаматтарға әлеуметтік көмек" 451-007-000 бағдарламасы бойынша 4 қосымшаға сай сомасы 61224 мың теңге әлеуметтік төлемге қаржы қарастырылғаны белгіленген.
10.1. "Білім беру ұйымдарының күндізгі оқу нысанының оқушылары мен тәрбиеленушілерін әлеуметтік қолдау. Жергілікті өкілетті органдар шешімі бойынша қоғамдық көлікте (таксиден басқа) жеңілдікпен жүру» 464-008-100 бағдарламасы бойынша 2007 жылға арналған қалалық бюджет шығыстарында қоғамдық көліктерде 7-ден 15 жасқа дейінгі оқушыларға билеттің толық құнының елу пайыз мөлшерін төлеп жүруге сомасы 12500 мың теңге қаражаттың көзделгені ескерілсін

Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решением маслихата города Петропавловска СКО от 18.01.2007 N 1; от 11.04.2007 N 1; от 11.10.2007 N 1
11. Учесть в бюджете города на 2007 год расходы по  программе 451.016 "Государственные пособия на детей до 18 лет" в сумме 8765 тыс. тенге.
12. Учесть в бюджете города на 2007 год целевые текущие трансферты из вышестоящего бюджета в следующих объемах согласно приложению 5:
1) на реализацию Государственной программы развития образования Республики Казахстан на 2005-2010 годы - 504924 тыс. тенге, в том числе на:
обеспечение содержания типовых штатов государственных учреждений общего среднего образования - 91505 тыс. тенге;
содержание вновь вводимых объектов образования - 324989 тыс. тенге;
подключение к Интернету и оплату трафика государственных учреждений среднего общего образования - 15934 тыс. тенге;
приобретение и доставку учебников и учебно-методических комплексов для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования - 8000 тыс. тенге;
создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях среднего общего образования - 22196 тыс. тенге;
оснащение оборудованием кабинетов физики  в государственных учреждениях среднего общего образования - 42300 тыс. тенге;
2) на приобретение и доставку учебной, справочной и электронной литературы по изучению государственного языка для обновления библиотечных фондов государственных учреждений среднего общего образования - 969 тыс. тенге;
3) на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства - 19942 тыс. тенге;
4) на обеспечение нуждающихся инвалидов специальными гигиеническими средствами и предоставление услуг специалистами жестового языка, индивидуальными  помощниками в соответствии с индивидуальной программой реабилитации инвалида - 14610 тыс. тенге, в том числе:
предоставление услуг индивидуальными помощниками - 4133 тыс. тенге;
обеспечение нуждающихся инвалидов обязательными гигиеническими средствами - 7819 тыс. тенге;
предоставление услуг специалистами жестового языка - 2658 тыс. тенге;
5) на компенсацию повышения тарифов абонентской платы за телефон социально защищаемым гражданам, являющимся абонентами городских сетей телекоммуникаций - 1803 тыс. тенге;
6) на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей - 8977 тыс. тенге;
7) на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 1025000 тыс. тенге;
8) на передаваемые административные функции в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления - 4205 тыс. тенге;

Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Петропавл қалалық мәслихатының 2007.01.18 N 1 ; 2007.04.11 N 1 ; 2007.10.11 N 1 Шешімдерімен
11. 2007 жылға арналған қала бюджетінде»"18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақы» 451.016 бағдарламасы бойынша шығындар сомасы 8765 мың теңге ескерілсін.
12. 2007 жылға арналған қала бюджетінде жоғарғы тұрған бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттер келесі көлемде 5 қосымшаға сай ескерілсін:
1) 2005-2010 жылдарға арналған Қазақстан Республикасының білім беруді дамыту Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға 504924 мың теңге, оның ішінде:
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің үлгі штаттарын ұстауды қамтамасыз етуге - 91505 мың теңге;
жаңадан енгізілген білім объектілерін ұстауға - 324989 мың теңге;
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерді Интернетке қосу және трафиктерін төлеуге - 15934 мың теңге;
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің кітапхана қорын жаңарту үшін оқулықтар мен оқу-әдістемелік кешендер сатып алу және жеткізуге - 8000 мың теңге;
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерінде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер жасауға - 22196 мың теңге;
жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерінде физика кабинеттерін құрал - жабдықтармен жаңартуға - 42300 мың теңге;
2) жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердің кітапхана қорын үйрену бойынша оқу, анықтамалық және электрондық әдебиетті сатып алу және жеткізуіне - 969 мың теңге;
3) электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамытуына - 19942 мың теңге;
4) мүгедектерді оңалту жеке бағдарламасына сәйкес, мұқтаж мүгедектерді міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз етуге және ымдау тілі мамандарының, жеке көмекшілердің қызмет көрсетуіне - 14610 мың теңге, оның ішінде:
жекеленген көмекшілер қызметін ұсыну - 4133 мың теңге;
міндетті гигиеналық құралдарын мұқтаж ететін мүгедектерді қамтамасыз ету - 7819 мың теңге;
ым арқылы түсіндіретін мамандар қызметін ұсыну - 2658 мың теңге;
5) қалалық телекоммуникация желілерінің абоненттері болып табылатын әлеуметтік қорғалатын азаматтарға телефон үшін абоненттік тарифтердің өсуіне өтемақы - 1803 мың теңге;
6) аз қамтамасыз етілген отбасындағы балаларының жасы 18-ге дейін балаларға мемлекеттік жәрдемақы төлеуге - 8977 мың теңге;
7) инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамыту және жайластыруға - 1025000 мың теңге;
8) мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіктердің аражігін ажырату шеңберінде берілетін әкімшілік функцияларға - 4205 мың теңге;

9) внедрение системы интерактивного обучения в сфере образования - 21394 тыс. тенге.
13. Учесть в бюджете города на 2007 год кредиты на строительство жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в соответствии с Государственной программой развития жилищного строительства в Республике Казахстан на 2005 - 2007 годы в сумме 473000 тыс. тенге согласно приложению 6.
14. Настоящее решение вступает в действие с 1 января 2007 года.
Председатель сессии городского маслихата
Секретарь городского маслихата
Приложение 1
к решению внеочередной 2 сессии
городского маслихата IY созыва N 1

9) білім беру саласында интерактивтік оқыту жүйесін енгізсін - 21394 мың теңге.
13. 2007 жылға арналған қала бюджетінде, 2005-2007 жылдарға арналған Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысын дамыту Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес тұрғын үй құрылысына нолдік ставкіде сыйақы (мүдде) кредиттерді сомасы 473000 мың теңге 6 қосымшаға сай ескерілсін.
14. Осы шешiм 2007 жылғы 1 қаңтардан күшiне енедi.
Қалалық мәслихат сессиясының төрағасы
Қалалық мәслихат хатшысы
Петропавл қалалық мәслихатының