Об утверждении структуры разделов, форм и перечня показателей Планов развития национальных компаний на 2008 - 2010 годы
Приказ Заместителя Премьер-Министра Республики Казахстан - Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 13 марта 2007 года № 51. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 25 марта 2007 года № 4585. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан от 28 августа 2009 года № 179
Сноска. Утратил силу приказом Министра экономики и бюджетного планирования РК от 28.08.2009 № 179.
В соответствии с  постановлением Правительства Республики Казахстан от 14 июня 2002 года N 647 "Об утверждении Правил разработки среднесрочных планов социально-экономического развития Республики Казахстан", в целях совершенствования разработки планов развития национальных компаний,  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемую структуру разделов, формы и перечень показателей Планов развития национальных компаний на 2008-2010 годы, согласно приложениям 1-10.
2. Департаменту политики управления государственными активами (Кабиев Д.Д.):
1) совместно с Юридическим управлением (Ешимова Д.А.) в установленном порядке обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
2) после государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа довести его до сведения государственных органов, осуществляющих права владения и пользования государственным пакетом акций национальных компаний, министерств финансов и юстиции Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, национальных компаний (по согласованию).
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Вице-министра экономики и бюджетного планирования Республики Казахстан Супруна В.В.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Заместитель Премьер-Министра
Республики Казахстан - министр
Приложение 1
к приказу Министерства экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 13 марта 2007 года N 51
Структура разделов, формы и перечень показателей
Планов развития национальных компаний на 2008-2010 годы
1. Структура разделов
1. Доклад о состоянии и перспективах развития национальной компании (далее - Компания):
1) Введение:
миссия Компании;
краткая история создания;
структура управления Компании (взаимосвязь дочерних, аффилиированных предприятий и центрального аппарата);
структура центрального аппарата;
обоснование выбранной модели управления Компанией;

Ұлттық компаниялардың 2008-2010 жылдарға арналған жоспарлары бөлімдерінің құрылымын, көрсеткіштер нысандары мен тізбелерін бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2007 жылғы 13 наурыздағы N 51 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 25 наурыздағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4585 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009 жылғы 28 тамыздағы N 179 бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2009.08.28 N 179 бұйрығымен.
---------------- Бұйрықтан үзінді ------------------
"Нормативтік құқықтық актілер туралы" Қазақстан Республикасының 1998 жылғы 24 наурыздағы Заңының 40-бабына сәйкес, БҰЙЫРАМЫН:
1. Мыналардың күші жойылды деп танылсын:
1) ...;
2) ...;
3) ...;
4) "Ұлттық компаниялардың 2008-2010 жылдарға арналған жоспарлары бөлімдерінің құрылымын, көрсеткіштер нысандары мен тізбелерін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Премьер-Министрінің орынбасары -Экономика және бюджеттік жоспарлау министрінің 2007 жылғы 13 наурыздағы N 51 бұйрығы (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4585 болып тіркелген).
2. Осы бұйрық қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр                                        Б. Сұлтанов
"Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының орта мерзімді жоспарларын әзірлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2002 жылғы 14 маусымдағы  қаулысына сәйкес ұлттық компаниялардың даму жоспарларын әзірлеуді жетілдіру мақсатында  БҰЙЫРАМЫН:
1. 1-10-қосымшаларға сәйкес қоса беріліп отырған ұлттық компаниялардың 2008-2010 жылдарға арналған жоспарлары бөлімдерінің құрылымы, көрсеткіштер нысандары мен тізбелері бекітілсін.
2. Мемлекеттік активтерді басқару саясаты департаменті (Д.Ж.Қабиев):
1) Заң басқармасымен (Д.А.Ешімова) бірлесіп, Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде белгіленген тәртіппен осы бұйрықтың мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін;
2) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізгеннен кейін оны ұлттық компаниялардың мемлекеттік пакеттеріне иеленуді және оларды пайдалануды жүзеге асыратын мемлекеттік органдардың, Қазақстан Республикасы Әділет және Қаржы министрліктерінің, Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің, ұлттық компаниялардың (келісім бойынша) назарларына жеткізсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Экономика және бюджеттік жоспарлау вице-министрі В.В.Супрунға жүктелсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Қазақстан Республикасы Премьер-
Министрінің орынбасары - министр
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік жоспарлау
министрлігінің
2007 жылғы 13 наурыздағы
N 51 бұйрығына 1-қосымша
Ұлттық компаниялардың 2008-2010
жылдарға арналған жоспарлары бөлімдерінің құрылымы,
көрсеткіштер нысандары мен тізбелері
1. Бөлімдердің құрылымы
1. Ұлттық компанияның (бұдан әрі - Компания) жай-күйі мен даму перспективалары туралы баяндама:
1) Кіріспе:
миссия;
қысқаша құрылу тарихы;
Компанияның басқару құрылымы (еншілес, аффилиирленген кәсіпорындар мен орталық аппараттың өзара байланысы);
орталық аппараттың құрылымы;
Компанияны таңдап алынған басқару моделін негіздеу;

2) Анализ рынка (сферы деятельности):
конкуренты и доля Компании на общем рынке с указанием основных показателей эффективности деятельности, характерных для данного рынка (отрасли);
основные клиенты (потребители, заказчики);
3) Анализ производственно-финансовой деятельности за 2005-2007 годы:
итоги финансово-экономической деятельности за 2005-2006 годы, в том числе:
поступления в бюджет в виде дивидендов на государственный пакет акций (в денежном и процентном выражении);
поступления в бюджет в разрезе видов налогов и других обязательных платежей в соответствии с  Кодексом Республики Казахстан "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" от 12 июня 2001 года N 209-ІІ;
цены и тарифы;
объемы и обоснования заимствованных средств у казахстанских и иностранных финансовых институтов;
ожидаемые результаты за 2007 год с обоснованием роста/падения производственно-финансовых показателей и с указанием сильных и слабых сторон, возможных угроз, а также причин отклонения фактически сложившихся показателей от ранее запланированных;
анализ оплаты труда и премирования руководящих работников Компании;
4) Мероприятия, проводимые Компанией, в том числе:
в соответствии со  Стратегией индустриально-инновационного развития Республики Казахстан на 2003-2015 годы, утвержденной Указом Президента Республики Казахстан от 17 мая 2003 года N 1096 (далее - Стратегия), государственными и отраслевыми программами;
по управлению активами (пакетами акций, долями участия);
5) План развития на 2008-2010 годы:
цели и задачи (стратегические и на 2008 год);
основные направления и механизм реализации Плана развития;
мероприятия, планируемые Компанией по:
реализации Стратегии, государственных и отраслевых программ;
реструктуризации активов и развитию аутсорсинга;
развитию производства продукции (работ и услуг в натуральном и денежном выражении с отражением (в разрезе поставленных задач):
развитию социальной сферы;
охране окружающей среды, соблюдению техники безопасности труда;
объемы капитальных вложений;
структура себестоимости;
ценовая и тарифная политики и их обоснования;
кадровая политика, в том числе показатели оплаты труда и обоснование затрат на оплату труда различных категорий работников Компании;
политика по заимствованию;
финансовые результаты и отношения с бюджетом, в том числе прогнозируемые поступления:
из республиканского бюджета;
в бюджет в разрезе видов налогов и других обязательных платежей, а также дивидендов на государственные пакеты акций.

2) Рынокты (қызмет саласын) талдау
осы рынокқа (салаға) тән қызмет тиімділігінің негізгі көрсеткіштерін көрсетумен жалпы рыноктағы Компанияның бәсекелестері мен үлесі;
негізгі клиенттер (тұтынушылар, тапсырушылар);
3) 2005-2007 жылдардың өндірістік-қаржылық қызметін талдау:
2005-2006 жылдардағы өндірістік-қаржылық қызметтің қорытындылары, оның ішінде:
мемлекеттік акциялар пакетіне дивиденттер түрінде бюджетке түсетін түсімдер (ақшадай және пайыздық мәнде);
"Салық және бюджетке төленетiн басқа да мiндеттi төлемдер туралы" 2001 жылдың 12 маусымдағы  N 209-II Қазақстан Республикасының Кодексіне сәйкес, салықтар мен басқа да міндетті төлемдер түрінде бюджетке түсетін түсімдер;
бағалар мен тарифтер;
қазақстандық және шетелдік қаржы институттарының қарызға алынған қаражатының көлемі мен негіздемесі;
өндірістік-қаржылық көрсеткіштердің өсуін/құлдырауын негіздей отырып және күшті және әлсіз жақтарын, ықтимал қауіптерді, сондай-ақ жоспарланғаннан нақты қалыптасқан көрсеткіштердің ауытқу себептерін көрсете отырып, 2007 жылы күтілетін нәтижелер;
Компанияның басқарма жұмысшыларының еңбекақы төлемін және сыйлық беруiн талдау;
4) Компания өткізетін іс-шаралар, оның ішінде:
Қазақстан Республикасы Президентінің 2003 жылғы 17 мамырдағы  N 1096 Жарлығымен бекітілген Қазақстан Республикасының 2003-2015 жылдарға арналған индустриялық-инновациялық стратегиясына (бұдан әрі - Стратегия), мемлекеттік және салалық бағдарламаларға сәйкес;
активтерді (акциялар пакеттерін, қатысу үлестерін) басқару жөнінде;
5) 2008-2010 жылдарға арналған даму жоспары:
мақсаттар мен міндеттер (стратегиялық және 2008 жылға арналған);
даму жоспарының негізгі бағыттары мен іске асыру тетігі;
Компанияның жоспарлап отырған:
Стратегияны, мемлекеттік және салалық бағдарламаларды іске асыру;
активтерді қайта құрылымдау және аутсорсингті дамыту;
өнім өндіруді дамыту (заттай және ақшалай мәнде көрсете отырып (қойылған міндеттер бөлінісінде);
әлеуметтік саланың дамуын;
қоршаған ортаны қорғау, еңбек қауіпсіздігінің техникасын сақтау жөнінде іс-шараларды;
күрделі салымдар көлемдерін;
өзіндік құнның құрылымын;
баға мен тариф саясатын және оның негіздемесін;
кадр саясатын, оның ішінде Компанияның әртүрлі категориялары жұмысшыларының еңбекақысын төлеуге шығындардың негіздемесі және еңбекақы көрсеткіштері;
қарыз алу жөніндегі саясатты;
қаржы нәтижелері мен бюджетпен қатынастарды, оның ішінде болжанатын түсімдер:
республикалық бюджеттен;
салықтар мен басқа да міндетті төлемдер түрлері бөлінісінде, сондай-ақ акциялардың мемлекеттік пакеттеріне дивиденттер.

2. Инвестиционная программа Компании, разрабатывается в соответствии с Правилами разработки инвестиционных программ государственных предприятий, акционерных обществ (товариществ с ограниченной ответственностью), контрольные пакеты акций (доли участия) которых принадлежат государству, утвержденными  постановлением Правительства Республики Казахстан от 15 ноября 2004 года N 1201:
1) Оценка инвестиционной ситуации в отрасли:
анализ и оценка соответствующей ситуации на инвестиционных рынках отрасли (сферы), а также оценка роли Компании и степень ее влияния на инвестиционные процессы в отрасли;
выводы.
2) Инвестиционные приоритеты и направления:
основные приоритеты и задачи инвестиционной политики Компании;
намерения по инвестиционным проектам, предварительные расчеты и обоснования;
оценка эффективности инвестиционных проектов;
схема управления временно свободными ресурсами, политика их размещения;
3) Инвестиционный план развития Компании.
2. Формы и перечень показателей
3. Перечень показателей Планов национальных компаний на 2008-2010 годы включает в себя:
1) прогноз основных финансово-производственных показателей на 2008-2010 годы;
2) прогноз доходов и расходов на 2008 год;
3) прогноз движения денежных средств в 2008 году;
4) прогноз расходов на 2008 год;
5) прогнозный баланс на 2008-2010 годы;
6) перечень инвестиционных проектов, планируемых к реализации в 2008-2010 годах;
7) паспорт инвестиционного проекта.
4. Прогноз важнейших показателей развития компаний представляется в обязательном порядке по формам 1-8.1 согласно приложениям 2-10 к Приказу, в том числе по деятельности дочерних, совместных и других аффилиированных предприятий.
Приложение 2
к приказу Министерства экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан

2. Компанияның инвестициялық бағдарламасы Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 15 қарашадағы  N 1201 қаулысымен бекітілген Акцияларының бақылау пакеттерi (қатысу үлестерi) мемлекетке тиесiлi мемлекеттiк кәсiпорындардың, акционерлiк қоғамдардың (жауапкершiлiгi шектеулi серiктестiктердiң) инвестициялық бағдарламаларын әзiрлеу ережесiне сәйкес әзірленеді:
1) Саладағы инвестициялық ахуалды бағалау:
саланың инвестициялық рыноктарындағы тиісті ахуалды талдау және бағалау, сондай-ақ Компанияның рөлін және оның саладағы инвестициялық процестерге ықпал ету дәрежесін бағалау;
қорытындылар.
2) Инвестициялық басымдықтар мен бағыттар:
Компанияның инвестициялық саясатының негізгі басымдықтары мен бағыттары;
инвестициялық жобалар бойынша шаралар, алдын-ала есептеулер мен негіздемелер;
инвестициялық жобалардың тиімділігін бағалау;
уақытша бос ресурстарды басқару схемасы мен оларды орналастыру саясаты;
3) Компанияның инвестициялық даму жоспары.
2. Көрсеткіштердің нысандары мен тізбесі
3. Ұлттық компаниялардың 2008-2010 жылдарындағы көрсеткіштерінің тізбелері мыналарды қамтиды:
1) 2008-2010 жылдардың негізгі қаржы-өндірістік көрсеткіштерінің болжамы;
2) 2008 жылға арналған кірістер мен шығыстар болжамы;
3) 2008 жылы ақшалай қаражаттар айналымын болжау;
4) 2008 жылға арналған шығыстар болжамы;
5) 2008-2010 жылдарға арналған болжамдық теңгерім;
6) 2008-2010 жылдары іске асыру жоспарланған инвестициялық жобалар тізбесі;
7) инвестициялық жоба паспорты.
4. Компанияның маңызды даму көрсеткіштерінің болжамы бұйрыққа 2-10-қосымшаларға сәйкес, оның ішінде еншілес, бірлескен және басқа да аффилиирленген кәсіпорындардың қызметі бойынша міндетті түрде 1-8.1-нысандар бойынша ұсынылады.
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігінің

от 13 марта 2007 года N 51
Прогноз важнейших показателей развития на 2008 - 2010 годы
Форма 1
________________________________
(наименование юридического лица)
(в тыс. тенге)
N
п./п.
Показатели
Един. измер.
2006
г.
2007
г.
2007
г.
в % к
2006
г.
2008
г.
2009
г.
2010
г.
2010
г.
в % к
2006
г.
2010
г.
% к
2007
г.
от-
чет
оцен-
ка
прог-
ноз
прог-
ноз
прог-
ноз
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
9
1
Объем произ-
веденной
продукции
(работ,
услуг) -
всего:
к-во/
стоим.
1.1
в том числе
по видам
"
2
Экспорт
всего:
"
2.1
в том числе
в страны СНГ
"
2.2
дальнее
зарубежье
"
2.3
по видам
продукции:
"
3
Импорт
всего:
"
3.1
в том числе
в страны СНГ
"
3.2
дальнее
зарубежье
"
3.3
по видам
продукции:
"
4
Инвестиции
в основной
капитал
всего:
тыс.
тенге
4.1
за счет
заемных
средств
"
4.1.1
в том числе
средств
государст-
венного
бюджета
"
4.2
за счет
собственных
средств
"
5
Доходы,
всего
"
6
Расходы,
всего
"
7
Доход от
основной
деятельности
"
8
Себестои-
мость реа-
лизованной
готовой
продукции
(товаров,
работ,
услуг):
"
9
Валовый
доход
"
10
общие и
админист-
ративные
расходы
"
11
расходы по
реализации
готовой
продукции
(товаров,
работ,
услуг)
"
12
финансовые
расходы
"
12.1
по займам у
казахстанских
финансовых
институтов
12.2
по займам у
иностранных
финансовых
институтов
13
Доход до
налогообло-
жения
"
14
Корпоратив-
ный подоход-
ный налог
"
15
Чистый
доход
(убыток)
"
16
Дивиденды,
всего
"
16.1
в том числе
на государ-
ственный
пакет акций
тыс.
тенге
17
Нормативы
отчислений
от чистого
дохода
%
18
Рентабель-
ность дея-
тельности
(15/6*100%)
"
19
Производи-
тельность
труда
%
20
Использова-
ние произ-
водственных
мощностей
%
21
Амортизация
нематериаль-
ных активов
и основных
средств
тыс.
тенге
22
Численность
работников
компании,
всего
чел.
22.1
в том числе
работников
руководящего
аппарата
"
23
Фонд оплаты
труда
тыс.
тенге
23.1
в том числе
работников
руководящего
аппарата
тыс.
тенге
24
Среднемесяч-
ная зара-
ботная плата
работников,
в целом по
компании
тенге
24.1
в том числе
работников
руководящего
аппарата
тенге
25
Тарифы
(цены) на
единицу
продукции
(работ
услуг)
тенге
за
еди-
ницу
25.1
изменение
тарифов
(цен) к
предыдущему
периоду
%
26
Кредиторская
задолженность
тыс.
тенге
27
Дебиторская
задолженность
"
Приложение 3
к приказу Министерства экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 13 марта 2007 года N 51
Прогноз доходов и расходов на 2008 год
Форма 1
________________________________
(наименование юридического лица)
(в тыс. тенге)
N
п./п.
Наименование показателей
2006
г.
отчет
2007 г. оцен-
ка
2008 г. (прогноз)
2007 г.
в % к
2006 г.
2008 г.
в % к
2007 г.
1
квар-
тал
1
полу-
годие
9 ме-
сяцев
год
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
1
Доход от
реализации
продукции и
оказания услуг
2
Себестоимость
реализованной
продукции и
оказанных услуг
3
Валовой
прибыль
(стр.1-стр.2)
4
Доходы от
финансирования
5
Прочие доходы
6
Расходы на
реализацию
продукции и
оказание услуг
7
Административ-
ные расходы
8
Расходы на
финансирование
9
Прочие расходы
10
Доля
прибыли/убытка
организаций,
учитываемых по
методу долевого
участия
11
Прибыль(убыток)
за период от
продолжаемой
деятельности
(стр.3+стр.4+
стр.5-стр.6-
стр.7-стр.8-
стр.9+/-стр.10)
12
Прибыль
(убыток) от
прекращенной
деятельности
13
Прибыль
(убыток) до
налогообложения
(стр.11+/
-стр.12)
14
Расходы по
корпоративному
подоходному
налогу
15
Итоговая
прибыль
(убыток) за
период

2007 жылғы 13 наурыздағы N 51
бұйрығына 2-қосымша
2008-2010 жылдарға арналған маңызды
даму көрсеткіштерінің болжамы
______________________________
(заңды тұлғаның атауы)
N№ р./с.
Көрсеткіштер
Өлшем бірлігі
2006 ж.
2007 ж.
2007
жылға %-бен
2006 ж.
есеп
баға
А
Б
1
2
3
4
1.
Өндірілген өнім мөлшері (жұмыс,
қызметтердің) - барлығы:
саны/құны
1.1
оның ішінде түрлері бойынша
"
2.
Экспорт,
барлығы:
"
2.1
оның ішінде ТМД елдеріне
"
2.2
шет ел
"
2.3
өнім түрлері бойынша:
"
3.
Импорт, барлығы:
"
3.1
оның ішінде ТМД елдеріне
"
3.2
шет ел
"
3.3
өнім түрлері бойынша:
"
4.
Негізгі
капиталға
инвестициялар, барлығы:
мың теңге
4.1
қарыз қаражат.
тары есебінен
"
4.1.1
оның ішінде мемлекеттік бюджет қаражат.
тарын
"
4.2
меншікті қара.
жат есебінен
"
5.
Кірістер, барлығы
"
6.
Шығыстар, барлығы
"
7.
Негізгі қызмет.
тен түсетін кіріс
"
8.
іске асырылған дайын өнімнің өз құны (тауар.
лардың, жұмыс, қызметтердің):
"
9.
Күрделі кіріс
"
10.
жалпы және әкімшілік шығыстар
"
11.
дайын өнімді іске асыру бойынша шығыстар (тауарлардың, жұмыс, қызмет.
тердің)
"
12.
финанстық шығыстар
"
12.1
қазақстандық финанстық институттардың несиелері
12.2
шетелдік финанстық институттардың несиелері
13.
Салық салымына дейінгі кіріс
"
14.
Корпоративтік табыс салығы
"
15.
Таза кіріс (залал)
"
16.
Дивиденттер, барлығы
"
16.1
оның ішінде акциялардың мемлекеттік пакетіне арналған
мың теңге
17.
Мемлекеттік пакет акция.
ларына диви.
дендтер түрін.
де таза табы.
сынан аудару нормативі
%
18.
Қызмет рента.
белділігі (15/6*100)
%
19.
Еңбек өнім.
ділігі
%
20.
Өндірістік қуаттарды пайдалану
%
21.
Материалдық емес активтер мен негізгі қаражаттар өтелімі
мың теңге
22.
Компания қыз.
меткерлерінің
саны, барлығы
адам
22.1
Орталық аппарат қызметкерлері.
нің саны
"
23.
Жалақы қоры
мың теңге
24.
Жалпы компания бойынша қызмет.
керлердің ор.
таша жалақысы
"
24.1
оның ішінде орталық аппаратқызметкер.
лерінің
теңге
25.
Өнім (жұмыс, қызмет) бірлі.
гіне арналған тарифтер (баға.
лар)
бір бірлік үшін теңге
25.1
алдағы кезеңге тарифтердің (бағалардың) өзгеруі
%
26.
Кредиторлық берешек
мың теңге
27.
Дебиторлық берешек
"
кестенің жалғасы
2008 ж.
2009 ж.
2010 ж.
2006 жылға %-бен 2010 ж.
2007 жылға %-бен 2010 ж.
болжам
болжам
болжам
5
6
7
8
9
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігінің
2007 жылғы 13 наурыздағы N 51
бұйрығына 3-қосымша
2008 жылға арналған кірістер мен шығыстар болжамы
________________________
(заңды тұлғаның атауы)
2-нысан
(мың теңге)
N р./с.
Көрсеткіштердің атауы
2006 ж. есеп
2007 ж. баға
2008 ж. (болжам)
1-тоқсан
1 -жарты.
жылдық
А
Б
1
2
3
4
1
Негізгі қызметтен түсетін кіріс
2
Сатылған өнімнің
өзіндік құны
3
Жалпы пайда (1 жол- 2 жол)
4
Қаржыландырудан түскен кірістер
5
Өзге де кірістер
6
Өнімдерді сату мен
қызметтер көрсетуге арналған шығыстар
7
Әкімшілік шығыстар
8
Қаржыландыруға арналған шығыстар
9
Өзге де шығыстар
10
Үлес қосу әдісімен есептелетін ұйымдар.
дың пайдасының
/залалының үлесі
11
Жалғасатын қызмет кезеңіндегі пайда (залал) (3 жол + 4 жол + 5 жол - 6 жол - 7 жол - 8 жол - 9 жол +/- 10 жол)
12
Тоқтатылған қызмет.
тен түскен пайда
(залал)
13
Салық салғанға дейінгі пайда (залал)
(11 жол +/- 12 жол)
14
Корпоративтік табыс салығы бойынша залалдар
15
Аздық үлесті шегер.
генге дейінгі кезең.

3.1.1
эмиссия акций и
других ценных
бумаг
3.1.2
получение займов
3.1.3
получение
вознаграждения
по финансируемой
аренде
3.1.4
прочие
поступления
3.2
Выбытие денежных
средств, всего
в том числе:
3.2.1
погашение займов
3.2.2
приобретение
собственных акций
3.2.3
выплата
дивидендов
3.2.4
прочие
3.3
Чистая сумма
денежных средств
от финансовой
деятельности
(стр.3.1-стр.3.2)
4
Итого:
Увеличение +/-
уменьшение
денежных средств
(стр.1.3+/
-стр.2.3+/
-стр.3.3)
5
Денежные
средства и их
эквиваленты на
начало отчетного
периода
6
Денежные
средства и их
эквиваленты на
конец отчетного
периода
Приложение 5
к приказу Министерства экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 13 марта 2007 года N 51
Прогноз расходов на 2008 год
Форма 4
________________________________
(наименование юридического лица)
(в тыс. тенге)
N
п./п.
Наименование показателей
2006
г.
отчет
2007
г.
оценка
2008 г. (прогноз)
2007 г.
в % к
2006 г.
2008 г.
в % к
2007 г.
1
квар-
тал
1
полу-
годие
9
меся-
цев
год
А
Б
1
2
3
4
5
6
7
8
Расходы, всего
1
Общие и адми-
нистративные
расходы, всего
1.1
Материалы
1.2
Оплата труда
работников
1.2.1
в том числе
работников
руководящего
аппарата
1.3
Отчисления от
оплаты труда
1.3.1
Социальный налог
1.3.2
Отчисления
в Фонд социального
страхования
1.4
Амортизация
основных
средств и
нематериаль-
ных активов
1.5
Обслуживание
и ремонт
основных
средств и
нематериаль-
ных активов
1.6
Коммунальные
расходы
1.7
Командировоч-
ные расходы,
всего

3.1.1
акциялар және басқа да құнды қағаздардың эмиссиясы
3.1.2
қарыздар алу
3.1.3
қаржыланатын жалгерлік бойынша сыйақы алу
3.1.4
өзге де түсімдер
3.2
Ақша қаражаттарының істен шығуы, барлығы:
оның ішінде:
3.2.1
қарыздарды өтеу
3.2.2
меншік акцияларды сатып алу
3.2.3
дивидендтерді төлеу
3.2.4
өзгелер
3.3
Қаржылық қызметтен түскен ақша қаражат.
тарының таза сомасы (3.1 жол - 3.2 жол)
4
Жиыны: Ақша қаражаттарының көбеюі (+) / азаюы (-) (1.3 жол +/- 2.3 жол +/- 3.3 жол)
5
Есепті кезең басындағы ақша қаражаты мен олардың эквиваленттері
кестенің жалғасы
9 ай
жыл
2007 ж-ға % бен 2006 ж.
2008 ж. %-бен 2007 ж.
5
6
7
8
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігінің
2007 жылғы 13 наурыздағы N 51
бұйрығына 5-қосымша
2008 жылға арналған шығыстар болжамы
__________________________________________
(заңды тұлғаның атауы)
__________________________________________
4-нысан
(мың теңгеге)
N№ р.с.
Көрсеткіштер атауы
2006 ж. есеп
2007 ж. баға
2008 ж. (болжам)
1 тоқсан
1 жарты.
жылдық
А
Б
1
2
3
4
Шығыстар, барлығы
1
Жалпы және әкімшілік шығыстар, барлығы
1.1
Материалдар
1.2
Қызметкерлердің еңбек
ақысы
1.3
Еңбек ақысынан аудару
1.3.1
Әлеуметтік салық
1.3.2
Әлеуметтік сақтан.
дыру Қорына аударым.
дар
1.4
Негізгі қаражаттар мен материалдық емес активтер өтелімі
1.5
Негізгі қаражаттар мен материалдық емес активтерге қызмет көрсету және жөндеу
1.6
Коммуналдық шығыстар
1.7
Іссапар шығыстары, барлығы

2.7.1
в пределах
установленных
норм
2.7.2
сверх норм
2.8
Расходы по
погрузке,
транспортиров-
ке и хранению
2.9
Расходы на
рекламу и
маркетинг
2.10
Расходы по
аренде
2.11
Прочие расходы
3
Финансовые
расходы, всего
3.1
Финансовые
расходы
(процентам) по
займам банков
3.2
Финансовые
расходы
(процентам)
по займам
поставщиков
3.3
Финансовые
расходы
(процентам)
по аренде
3.4
Прочие расходы*
Примечание:
* - при превышении 10% от совокупных расходов необходимо обоснование
Приложение 6
к приказу Министерства экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 13 марта 2007 года N 51
Прогнозный баланс на 2008 - 2010 годы (тыс.тенге)
Форма 5
________________________________
(наименование юридического лица)
(на конец периода)                                     (в тыс. тенге)
2006
отчет
2007
оценка
2008
прог-
ноз
2009
прог-
ноз
2010
прог-
ноз
АКТИВЫ, всего
I
Краткосрочные активы
1
Денежные средства и
их эквиваленты
2
Краткосрочные
финансовые инвестиции
3
Краткосрочная
дебиторская
задолженность
4
Запасы
5
Текущие налоговые
активы
6
Долгосрочные активы, предназначенные для продажи
7
Прочие краткосрочные активы
II
Долгосрочные активы
1
Долгосрочные финансовые инвестиции
2
Долгосрочная дебиторская задолженность
3
Инвестиции,
учитываемые методом
долевого участия
4
Инвестициционная
недвижимость
5
Основные средства
6
Биологические активы
7
Разведочные и
оценочные активы
8
Нематериальные активы
9
Отложенные налоговые
активы
10
Прочие долгосрочные
активы
ПАССИВЫ, всего
III
Краткосрочные
обзательства
1
Краткосрочные
финансовые
обязательства
2
Обязательства
по налогам
3
Обязательства по
другим обязательным и
добровольным платежам
4
Краткосрочная
кредиторская
задолженность
5
Краткосрочные
оценочные
обязательства
6
Прочие краткосрочные
обязательства
IV
Долгосрочные
обязательства
1
Долгосрочные
финансовые
обязательства
2
Долгосрочная
кредиторская
задолженность
3
Долгосрочные
оценочные
обязательства
4
Отложенные налоговые
обязательства
5
Прочие долгосрочные
обязательства
V
Капитал
1
Выпущенный капитал
2
Эмиссионный доход
3
Выкупленные
собственные долевые
инструменты
4
Резервы
5
Нераспределенный
доход (непокрытый
убыток)
6
Доля меньшинства
Приложение 7
к приказу Министерства экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 13 марта 2007 года N 51
Перечень инвестиционных проектов _____________________________
(наименование юридического лица)
планируемых к реализации  в 2008-2010 годах
Форма 6
N
п/п
Наи-
мено-
вание
проек-
та*
Пе-
риод
реа-
лиза-
ции
Общая
стои-
мость
Источ-
ники
финан-
сиро-
вания**
Финансирование по годам
ос-
вое-
но на
01.01.
08 г
2008
год
2009
год
2010
год
оста-
ток на
01.01.
11 г.
(прог-
ноз)
(прог-
ноз)
(прог-
ноз)
Примечание:
* из общего перечня инвестиционных проектов выделить курсором инновационные
** суммы по проектам указываются в разрезе источников финансирования
Приложение 8
к приказу Министерства экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 13 марта 2007 года N 51
Паспорт инвестиционного проекта N ____
Форма 7
___________________________________
(наименование юридического лица)
N
п/п
Наименование
показателей
Информация
1
Наименование проекта
2
Участники реализации
проекта
3
Цели инвестиционного
проекта
4
Описание инвестиционного
проекта
5
Место реализации проекта
6
Назначение, основные
технические характеристики
инвестиционного продукта
(наименование инвестицион-
ного продукта, категория
потребителей, специфика
потребления, и т.д.)
7
Масштабы реализации
инвестиционного продукта
(районный (городской),
областной, внутренний
страновой, внешний рынок
(рынок стран СНГ)
8
Вид обеспечения возврата
инвестиций
9
Возможные риски (конкретно)
10
Период реализации
инвестиционного проекта
(инвестиционный период),
год и месяц
11
Срок реализации
инвестиционного проекта
(жизненный цикл проекта),
год и месяц
12
Срок окупаемости проекта,
месяцев
13
Чистая текущая стоимость
проекта (NPV), денежная
единица
14
Внутренняя норма
доходности проекта (IRR), %
15
Характер проекта (новое
производство, реконструк-
ция, расширение действую-
щего производства, смена
или увеличение номенклатуры
выпускаемой продукции,
иное)
16
Наличие договоров поставки
или протоколов о намерении
приобретения инвестиционно-
го продукта (при наличии
указать количество и
стоимость таковых)
17
Уровень готовности
инвестиционного проекта
(проектно-сметная
документация, наличие
производственных
мощностей, иное)
18
Стоимость проекта, тенге
(валюта проекта) всего,
в том числе:

2.7.1
белгіленген нормалар шегінде
2.7.2
нормадан тыс
2.8
Жүк тиеу, тасымалдау және сақтау бойынша шығыстар
2.9
Жарнама мен маркетин.
гке арналған шығыстар
2.10
Жалға беру бойынша шығыстар
2.11
Басқа да шығыстар
3
Сыйақы түріндегі шығыстар, барлығы
3.1
Банктер қарызы жөнінде сыйақы (пайыздар) бойынша шығыстар
3.2
Өнім берушінің қарыздары жөнінде сыйақы (пайыздар) бойынша шығыстар
3.3
Жалға беру жөнінде сыйақы (пайыздар) бойынша шығыстар
3.4
Басқа да шығыстар*
кестенің жалғасы
9 ай
жыл
2006 ж.-ға %-бен 2007 ж.
2007 ж.-ға %-бен 2008 ж.
5
6
7
8
Ескертпе:
* - жиынтық шығыстардан 10 % көтеру барысында негіздеме қажет
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігінің
2007 жылғы 13 наурыздағы N 51
бұйрығына 6-қосымша
2008-2010 жылдарға арналған болжамдық теңгерім
(мың теңге)
5-нысан
(кезеңнің соңына)                                    (мың теңгеде)
2006 ж. есеп
2007 ж. баға
2008 ж. болжам
2009 ж. болжам
2010 ж. болжам
АКТИВТЕР, барлығы
І
Қысқа мерзімді активтер
1
Ақша қаражаты және олардың
эквиваленттері
2
Қысқа мерзімді қаржылық
инвестиялар
3
Қысқа мерзімді дебиторлық
берешек
4
Қорлар
5
Ағымдағы салықтық активтер
6
Сатуға арналған, ұзақ
мерзімді активтер
7
Өзге де қысқа мерзімді активтер
II
Ұзақ мерзімді активтер
1
Ұзақ мерзімді қаржылық инвестициялар
2
Ұзақ мерзімді дебиторлық берешек
3
Үлес қосу әдісімен есеп.
телінетін инвестициялар
4
Инвестициялық жылжимайтын мүлік
5
Негізгі қаражат
6
Биологиялық активтер
7
Барланатын және бағаланатын активтері
8
Материалдық емес активтер
9
Кейінге қалдырылған салықтық
активтер
10
Өзге де ұзақ мерзімді активтер
ПАССИВТЕР, барлығы
III
Қысқа мерзімді міндеттемелер
1
Қысқа мерзімді қаржылық міндеттемелер
2
Салықтар бойынша міндет.
темелер
3
Басқа да міндетті және ерікті төлемдер бойынша міндеттемелер
4
Қысқа мерзімді кредиторлық берешек
5
Қысқа мерзімді бағалау міндеттемелері
6
Өзге де қысқа мерзімді
міндеттемелер
IV
Ұзақ мерзімді міндеттемелер
1
Ұзақ мерзімді қаржылық міндеттемелер
2
Ұзақ мерзімді кредиторлық берешек
3
Ұзақ мерзімді бағалау міндеттемелері
4
Кейінге қалтырылған салықтық
міндеттемелер
5
Өзге де ұзақ мерзімді міндет.
темелер
V
Капитал
1
Шығарылған капитал
2
Эмиссиялық кіріс
3
Сатып алынған меншік үлестік аспаптар
4
Резервтер
5
Бөлінбеген пайда (жабылмаған залал)
6
Аздық үлесі
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігінің
2007 жылғы 13 наурыздағы N 51
бұйрығына 7-қосымша
2008-2010 жылдары іске асыру жоспарланған
______________ инвестициялық жобалар тізбесі
(мың теңге)
6-нысан
N р/с
Жобаның атауы*
Іске асыру кезеңі
Жалпы құны
Қаржыландыру көздері**
кестенің жалғасы
Жылдар бойынша қаржыландыру
01.01.08 ж. игерілген
2008 жыл (болжам)
2009 жыл (болжам)
2010 жыл (жыл)
01.01.11 ж. қалдық
Ескертпе:
* инвестициялық жобалардың жалпы тізбесінен курсормен
инновациялықтарды бөліп алу
** жоба бойынша сомалар қаржыландыру көздерінің бөлінісінде
көрсетіледі
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігінің
2007 жылғы 13 наурыздағы N 51
бұйрығына 8-қосымша
N ______ инвестициялық жоба паспорты                                                         7-нысан
____________________________
(заңды тұлғаның атауы)
N р./с.
Көрсеткіштер атауы
Ақпарат
1
Жоба атауы
2
Жобаны іске асыруға қатысушылар
3
Инвестициялық жобаның
мақсаттары
4
Инвестициялық жобаның
сипаттамасы
5
Жоба іске асырылатын орын
6
Белгілеу, инвестиция.
лық өнімнің (инвести.
циялық өнім атауы, тұтынушылар санаты, тұтынудың өзіндік ерекшелігі және т.б.) негізгі техникалық сипаттары
7
Инвестициялық өнімдерді (аудандық (қалалық), облыстық, ел ішілік, сыртқы нарық (ТМД елдерінің нарқы) іске асыру ауқымдары
8
Инвестицияны қайтаруды қамтамасыз ету түрі
9
Ықтимал тәуекелдер (нақты)
10
Инвестициялық жобаны іске асыру мерзімі (инвестициялық кезең), жылы және айы
11
Инвестициялық жобаның
іске асыру (жобаның
өміршеңдік кезеңі)
жылы, айы
12
Жобаның өтімділігінің мерзімі, айлары
13
Инвестициялық жобаның  ағымды таза құны (NPV),
ақшалы бірлігі
14
Жоба түсімінің ішкі нормасы (IRR), %
15
Жоба сипаты (жаңа өндіріс, қайта құру, қолданыстағы өндірістің
кеңеюі, шығарылатын өнім атауының ауысымы немесе ұлғаюы, басқасы)
16
Өнім беру шарттарының немесе инвестициялық өнімді (есептеу бары.
сында аталғандардың саны мен құнын көрсету)
сатып алуға ниеттену туралы хаттамалардың
барлығы
17
Инвестициялық жобаның дайындық деңгейі (жобалық-сметалық құжаттама, өндірістік қуаттың болуы, басқасы)
18
Жобаның құны, теңге (жоба валютасы), барлығы, оның ішінде:

18.1
Требуемый объем инвестиций
в планируемом периоде,
тенге (валюта проекта),
в том числе:
18.1.1
Требуемый объем
привлеченных инвестиций
18.1.2
Требуемый объем
собственных инвестиций
18.2
Уже произведенные
инвестиции (валюта
проекта), тенге
19*
Формы привлечения заемных
(кредитных) средств и их
источники
20
Меры по предупреждению и
уменьшению рисков
(конкретно)
21
Прогнозное количество
дополнительных рабочих
мест всего,  ед.  в 1 год,
2 год, 3 год.
22
Прогнозное увеличение
налоговых поступлений,
% от достигнутого
среднемесячного уровня
предыдущего года, а также
за прогнозируемые три года
23
Прогнозное увеличение
поступление доходов в
государственный бюджет от
непосредственного участия
государства, % от
достигнутого среднегодового
уровня за предыдущие три
года и за прогнозируемые
три года
Примечание:
* источники указываются при наличии подписанных кредитных соглашений, свидетельства о государственной регистрации выпуска негосударственных облигации и других документов
Приложение 9
к приказу Министерства экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 13 марта 2007 года N 51
Структура активов
___________________________________
(наименование юридического лица)
Форма 8
N п/п
Наименование
аффилиированных
организаций
(активов) по
состоянию на
01.01.2007 г.
Основ-
ной вид
деятель-
ности
Тип
актива
(профиль-
ный,
непро-
фильный,
прочий)
Доля
Компании
в
уставном
капитале
Прогнозная
структура
2007
г.
2008
г.
2009
г.
Приложение 10
к приказу Министерства экономики
и бюджетного планирования
Республики Казахстан
от 13 марта 2007 года N 51
Реструктуризация активов
___________________________________
(наименование юридического лица)
Форма 8.1
N
п/п
Наиме-
нование
актива
по сос-
тоянию
на
01.01.
2007 г.
Рест-
рукту-
ризация
активов
(отчуж-
ден,
заплани-
рован к
отчуж-
дению)
Тип
актива
(про-
филь-
ный,
непро-
филь-
ный,
прочие)
Доля
Компа-
нии
в ус-
тавном
капи-
тале
Способ
отчуж-
дения
(аук-
цион,
тендер,
прочие)
Лик-
ви-
да-
ция
Рыноч-
ная
стои-
мость
(оценка
неза-
виси-
мых
ауди-
торов/
оцен-
щиков
в тыс.
тенге)
Цена
реа-
лиза-
ции
тыс.
тен-
ге)
Наиме-
нова-
ние
поку-
пателя

18.1
Жобаланған кезеңдегі  инвестициялардың талап етілетін мөлшері (жобаның валютасы) теңге, соның ішінде:
18.1.1
Тартылған инвестиция.
лардың талап етілетін көлемі
18.1.2
Меншікті инвестиция.
лардың талап етілетін көлемі
18.2
Өндіріліп қойған шығыстар(жоба валютасы)
18.2
Іске асыру мерзімін.
дегі тартылатын инвестициялардың талап етілетін мөлшері, теңге
(жоба валютасы) соның
ішінде:
19
Қарыз қаражат (кредит) тарту нысандары және олардың көздері
20
Ескерту мен тәуекел.
дерді (нақты) азайту жөніндегі шаралар
21
Қосымша жұмыс орындары.
ның болжамдық саны, барлығы, бірлік, 1 жыл, 2 жыл, 3 жыл
22
Салық түсімдерінің болжамдық өсуі, алдағы жылда жеткен орта айлық деңгейінен түскен %, және болжамалық үш жыл
23
Мемлекеттің тікелей қатысуынан мемлекеттік бюджетке түсетін кірістердің болжамдық өсуі, алдағы үш жылда жеткен орта жылдық деңгейінен түскен %, және болжамалық үш жыл
Ескертпе:
қол қойылған кредиттік келісімдер, мемлекеттік емес
* - облигациялар мен басқа да құжаттарды шығарудың
мемлекеттік тіркеу жөніндегі мәліметтер болғанда көздер
көрсетіледі
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігінің
2007 жылғы 13 наурыздағы N 51
бұйрығына 9-қосымша
Активтердің құрылымы
________________________
(заңды тұлғаның атауы)
8-нысан
Р/с N
01.01.
2007 ж.
жағдай
бойынша
аффилиир
иленген
ұйымдар.
дың
атауы
Қызметтің
негізгі
түрі
Актив.
тер түрі
(бейінді,
бейінді
емес,
өзгелер)
Жарғылық
капитал.
дағы
компа.
нияның
үлесі
Болжамдық құрылым
2008 ж.
2009 ж.
2010 ж.
Қазақстан Республикасы
Экономика және бюджеттік
жоспарлау министрлігінің
2007 жылғы 13 наурыздағы N 51
бұйрығына 10-қосымша
Активтерді қайта құрылымдау
________________________
(заңды тұлғаның атауы)
8.1-нысан
Р/с N
01.02.
2007 ж.
жағдай
бойынша
активтер.
дің атауы
Актив.
терді
қайта
құрыл.
ымдау
(шетте
тілген,
шетте.
тілуге
жоспар
ланған)
Актив.
тер түрі
(бейінді,
бейінді
емес,
өзгелер)
Жарғы.
лық
капи.
талда.
ғы
компан
ияның үлесі
Шет.
тету
тәсі.
лі
(аук.
цион,
тен.
дер,
өзге.
лер)
Тар.
ату
Рынок
тық
құны
(тәу.
елсіз
ауди.
тор.
лар.
дың/
баға.
лау.
шылар
дың
баға.
лауы,
мың теңге)
Өт.
кізу
баға
сы
(мың
теңге)
Сатып
алу.
шының
атауы