О внесении дополнений и изменений в приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 885 "Об утверждении Инструкции по согласованию ввоза и вывоза лекарственных средств, медицинской техники, изделий медицинского назначения и парафармацевтиков"
Приказ Министра здравоохранения Республики Казахстан от 30 марта 2007 года N 209. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 23 апреля 2007 года N 4623. Утратил силу приказом Министра здравоохранения Республики Казахстан от 16 ноября 2009 года N 710.
Сноска. Утратил силу приказом Министра здравоохранения РК от 16.11.2009 года N 710 (порядок введения в дейсвие см. п.6).
В соответствии с  Законом Республики Казахстан от 13 января 2004 года "О лекарственных средствах", постановлениями Правительства Республики Казахстан от 10 марта 2000 года  N 378 "Об утверждении Перечня лекарственных средств, в том числе лекарственных субстанций, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, сурдотифлотехники и медицинской (ветеринарной) техники, материалов и комплектующих для производства лекарственных и диабетических средств, изделий медицинского (ветеринарного) назначения, включая протезно-ортопедические изделия, и медицинской (ветеринарной) техники, освобождаемых от налога на добавленную стоимость", от 23 января 2002 года  N 84 "Об утверждении Правил освобождаемых от налога на добавленную стоимость товаров, импортируемых в Республику Казахстан", от 29 октября 2004 года  N 1124 "Вопросы Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан",  ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в  приказ и.о. Министра здравоохранения Республики Казахстан от 22 декабря 2004 года N 885 "Об утверждении Инструкции по согласованию ввоза и вывоза лекарственных средств, медицинской техники, изделий медицинского назначения и парафармацевтиков (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 28 января 2005 года под N 3404, опубликован: журнал "Фармация Казахстана", 2005 года N 3, Бюллетень нормативных правовых актов Республики Казахстан, 2005 г., N 9-13, ст. 27) следующие дополнения и изменения:
в заголовке и в пункте 1 приказа после слова "парафармацевтиков" дополнить словами ", товаров, поставляемых в организации здравоохранения и объектам фармацевтической деятельности";
в  Инструкции по согласованию ввоза и вывоза лекарственных средств, медицинской техники, изделий медицинского назначения и парафармацевтиков, утвержденный указанным приказом:
в заголовке Инструкции после слова "парафармацевтиков" дополнить словами ", товаров, поставляемых в организации здравоохранения и объектам фармацевтической деятельности";

"Дәрілік заттарды, медицина техникасын, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және парафармацевтиктерді әкелу және әкету келісу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2004 жылғы 22 желтоқсандағы N 885 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Денсаулық сақтау министрінің 2007 жылғы 30 наурыздағы N 209 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 23 сәуірдегі Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4623 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009 жылғы 16 қарашадағы N 710 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің 2009.11.16 N 710 бұйрығымен.
"Дәрілік заттар туралы" Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 13 қаңтардағы  Заңына , "Қосылған құн салығынан босатылатын дәрiлiк заттардың, оның iшiнде дәрiлiк субстанциялардың, протездiк-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдардың, сурдотифлотехника мен медицина (ветеринария) техникасының, дәрi-дәрмек және диабеттiк құралдарды өндiруге арналған материалдар мен жиынтықтаушылардың, протездiк-ортопедиялық бұйымдарды қоса алғанда, медициналық (ветеринарлық) мақсаттағы бұйымдардың және медицина (ветеринария) техникасының тiзбесiн бекiту туралы" 2000 жылғы 10 наурыздағы  N 378 , "Қазақстан Республикасына импортталатын, қосылған құн салығынан босатылатын тауарлардың ережесін бекіту туралы" 2002 жылғы 23 қаңтардағы  N 84 , "Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің мәселелері" туралы 2004 жылғы 29 қазандағы  N 1124 Қазақстан Республикасы Үкіметінің қаулыларына сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде тіркелген "Дәрілік заттарды, медицина техникасын, медициналық мақсаттағы бұйымдарды және парафармацевтиктерді әкелу және әкету келісу жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрінің міндетін атқарушының 2004 жылғы 22 желтоқсандағы  N 885 бұйрығына (Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілерін мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2005 жылғы 28 қаңтарда N 3404 тіркелген, 2005 жылғы N 3 "Фармация Казахстана" журналында, 2005 жылғы N 9-13, 27 бет Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілерінің бюллетенінде жарияланған) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
бұйрықтың атауында және 1-тармағында "Дәрілік заттарды" деген сөздің алдынан ", денсаулық сақтау ұйымдарына және фармацевтикалық қызмет объектілеріне жеткізілетін" және "парафармацевтиктерді" деген сөзден кейін "тауарларды" деген сөздермен толықтырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Дәрілік заттарды, медицина техникасын және медициналық мақсаттағы бұйымдарды әкелу және әкетуді келісу жөніндегі нұсқаулықта:
Нұсқаулықтың атауында "Дәрілік заттарды" деген сөздің алдынан ", денсаулық сақтау ұйымдарына және фармацевтикалық қызмет объектілеріне жеткізілетін" және "парафармацевтиктерді" деген сөзден кейін "тауарларды" деген сөздермен толықтырылсын;

в пункте 2 и подпункте 1) пункта 3 Инструкции слова "к настоящим Правилам" заменить словами "к настоящей Инструкции";
дополнить пунктом 2-1 следующего содержания:
"2-1. Комитет фармации выдает письмо - согласование на ввоз продукции, не относящейся к лекарственным средствам, изделиям медицинского назначения и медицинской технике, к товарам, поставляемым в организации здравоохранения и объектам фармацевтической деятельности, подлежащим освобождению от налога на добавленную стоимость по форме согласно приложению 3 к настоящей Инструкции.";
подпункт 2) пункта 3 Инструкции после слова "средств" дополнить словами "или копию лицензии с приложением на осуществление медицинской деятельности организациями здравоохранения";
в подпункте 3) пункта 3 Инструкции слова "лицензии" заменить словами "лицензий и приложений к ним";
абзац четвертый подпункта 1) пункта 4 после слова "средств" дополнить словами ", согласованный с экспертной организацией;";
абзац третий подпункта 3) пункта 4 дополнить словами "с обоснованием и расчетами количества лекарственных средств";
подпункт 5) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"5) при оснащении организаций здравоохранения медицинской техникой, не имеющей равнозначных по функциональным параметрам аналогов, зарегистрированных в Республике Казахстан:
заявление на выдачу письма-согласования на разовый ввоз и вывоз;
копию лицензии с приложением на оптовую реализацию лекарственных средств или копию лицензии с приложением на осуществление медицинской деятельности организациями здравоохранения;
копию контракта (договора) или инвойса (накладной) с переводом на государственный и русский языки;
заключение экспертной организации об отсутствии равнозначных по функциональным параметрам аналогов, зарегистрированных в Республике Казахстан.
таблицу приложения 1 к Инструкции, утвержденной указанным приказом, дополнить графой 7 "Срок окончания регистрации лекарственного средства";
дополнить приложением 3 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Машкеев Б.А.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту организационно-правового обеспечения Министерства здравоохранения Республики Казахстан (Мухамеджанов Ж.М.) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета фармации Министерства здравоохранения Республики Казахстан Машкеева Б.А.

Нұсқаулықтың 2-тармағында және 3-тармағының 1)-тармақшасында: "осы Ережеге" деген сөздер "осы Нұсқаулыққа" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 2-1-тармақпен толықтырылсын:
2.1. Фармация комитеті дәрілік заттарға, медицина техникасына және медициналық мақсаттағы бұйымдарға, денсаулық сақтау ұйымдарына және фармацевтикалық қызмет объектілеріне жеткізілетін тауарларға жатпайтын, қосылған құн салығын төлеуден босатылатын өнімдерді әкелуге осы Нұсқаулыққа 3-қосымшаға сәйкес нысан бойынша келісу хат береді.";
Нұсқаулықтың 3-тармағының 2)-тармақшасы "көшірмесі" деген сөзден кейін "немесе денсаулық сақтау ұйымдарының медициналық қызметін іске асыру үшін қосымшасымен лицензия көшірмесі" деген сөздермен толықтырылсын;
Нұсқаулықтың 3-тармағының 3)-тармақшасында "лицензияны" деген сөздер "лицензияларды және оған қосымшаларын" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-тармақтың 1) тармақшасының төртінші абзацында "дәрілік" деген сөздердің алдынан ", сараптама ұйымымен келісілген" деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақтың 3)-тармақшасының үшінші абзацын "дәрілік заттар санының негіздемесі мен есебі бар" деген сөздермен толықтырылсын;
4-тармақтың 5)-тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
«"5) денсаулық сақтау ұйымдарын Қазақстан Республикасында тіркелген функциялық параметрлері бойынша маңызы бірдей аналогы жоқ медицина техникасымен жарақтандыру кезінде:
бір жолғы әкелуге және әкетуге келісу хат беруге өтініш;
денсаулық сақтау ұйымдарының дәрілік заттарды көтерме сауда арқылы сатуға қосымшасымен лицензияның көшірмесі немесе медициналық қызметті іске асыруға қосымшасымен лицензияның көшірмесі;
мемлекеттік және орыс тіліне аударылған келісім-шарттың (шарттың) немесе инвойстың (жөнелтпе құжаттың) көшірмесі;
Қазақстан Республикасында тіркелген функциялдық параметрлері бойынша маңызы бірдей аналогтарының болмауы туралы сараптама ұйымының қорытындысы;";
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Нұсқаулыққа 1-қосымшаның кестесін "Дәрілік затты тіркеу мерзімінің аяқталуы" деген 7-бағанмен толықтырылсын;
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 3-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің Фармация комитеті (Машкеев Б.Ә.) осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің ұйымдастыру-құқықтық қамтамасыз ету департаменті (Мұхамеджанов Ж.М.) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі Фармация комитетінің төрағасы Б.Ә.Машкеевке жүктелсін.

5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
Министр
Приложение к приказу
Министра здравоохранения
Республики Казахстан
от 30 марта 2007 года
N 209
Приложение 3
к Инструкции по согласованию
ввоза и вывоза лекарственных
средств, медицинской техники,
изделий медицинского назначения
и парафармацевтиков, товаров,
поставляемых в организации
здравоохранения и объектам
фармацевтической деятельности,
подлежащих освобождению от налога
на добавленную стоимость
Департамент таможенного контроля
по ____________________________
Комитет фармации Министерства здравоохранения Республики
Казахстан согласовывает _________ (полное наименование юридического
(физического) лица, РНН, код ОКПО, адрес, телефон) ввоз в Республику
Казахстан продукции согласно спецификации
N _____ от "_____" ____________ 20__ года к контракту (договору)
N_____ от "___" ________ 20__ года, заключенному с фирмой _______,
на следующие наименования:
N п\п
Наименование
продукции
Ед. изм.
Кол-во
Наименование
фирмы и страны
производителя
1
2
3
4
5
Вышеуказанная продукция (количество наименований) освобождается
от уплаты налога на добавленную стоимость в соответствии с постановлениями
Правительства Республики Казахстан от 23 января 2002 года N 84 и
от 10 марта 2000 года N 378.
Подпись уполномоченного лица ___________ Ф.И.О.
М.П.
Исп: ______________
Тел: ______________

5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министр
Қазақстан Республикасы                                         Денсаулық сақтау министрінің
2007 жылғы 30 наурыздағы
N 209 бұйрығына
қосымша
Қосылған құн салығын төлеуден
босалатын денсаулық сақтау
ұйымдарына және фармацевтикалық
қызмет объектілеріне жеткізілетін
дәрілік заттарды медицина техникасы
медициналық мақсаттағы бұйымдарды
және парафармацевтиктерді, тауарларды
әкелу және әкету келісу жөніндегі
нұсқаулыққа 3-қосымша
_____________________ бойынша
кедендік бақылау департаменті
Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігінің
Фармация комитеті _________________________________ (заңды (жеке)
тұлғаның толық атауы, СТН, ОКПО коды, мекен-жайы, телефоны) мынадай
атауларға _________ фирмасымен жасалған 20___ жылғы "____" ___ N__
келісім-шартқа (шартқа) 20___ жылғы "____" _________N ___
айырықшалауға сәйкес мынадай өнімдерді Қазақстан Республикасына
әкелуге келіседі:
р/с
N
Өнімнің атауы
өлш. бірл.
Саны
Фирманың және өндіруші елдің атауы
1
2
3
4
5
Жоғарыда көрсетілген өнімдер (атаулардың саны) Қазақстан
Республикасы Үкіметінің 2000 жылғы 23 қаңтардағы N 84 және 2002
жылғы 10 наурыздағы N 378 қаулыларына сәйкес қосылған құн салығын
төлеуден босатылады.
Уәкілетті тұлғаның қолы                      ________ Т.А.Ә.
орынд. _________________
тел.   _________________                       М.О