О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2006 года N 66 "Об утверждении Правил выбора внешних управляющих активами Национального фонда Республики Казахстан"
Постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 апреля 2007 года N 48. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 5 июня 2007 года N 4701. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 30 мая 2016 года № 126
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 30.05.2016 № 126 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях повышения эффективности выбора и мониторинга внешних управляющих активами Национального фонда Республики Казахстан Правление Национального Банка Республики Казахстан  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. В постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 25 июля 2006 года  N 66 "Об утверждении Правил выбора внешних управляющих активами Национального фонда Республики Казахстан" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4360) внести следующие дополнения и изменения:
в Правилах выбора внешних управляющих активами Национального фонда Республики Казахстан, утвержденных указанным постановлением:
приложение 1 дополнить пунктом 19 следующего содержания:
"19. Отчет о размере комиссионных расходов компании по операциям купли-продажи финансовых инструментов (Transaction Cost Analysis Report), отчет о системе внутреннего контроля (FRAG 21 или аналогичный отчет), форма отчетности, содержащая полную информацию о компании (Form ADV или аналогичная форма).";
в приложении 2:
строку, порядковый номер 4 таблицы изложить в следующей редакции:
"
4. Кредитный статус
10%
Для головной
организации
Для дочерней
организации
кредитный рейтинг головной
организации (S&P или Moody's)
80%
55%
гарантия головной организации
25%
гарантия за действия агентов
20%
";
пункт 6 приложения 3 исключить;
в приложении 4:
абзацы четырнадцать и пятнадцать исключить;
дополнить абзацем и таблицей следующего содержания:
"На основании оценок, рассчитанных согласно системе баллов,
приведенных в пунктах 4 и 7 приложения 3 настоящих Правил, составляется
нижеприведенная таблица рангов внешних управляющих:
Место
Внешний
управляющий
Тип
мандата
Место в предыдущие периоды
Период 1
Период 2
Период 3
".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерін сыртқы басқарушыларды таңдау ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 шілдедегі N 66 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2007 жылғы 30 сәуірдегі N 48 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 5 маусымдағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4701 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2016 жылғы 30 мамырдағы № 126 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 30.05.2016 № 126 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерін сыртқы басқарушыларды таңдаудың және мониторинг жүргізудің тиімділігін арттыру мақсатында Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерін сыртқы басқарушыларды таңдау ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 25 шілдедегі N 66  қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4360 тіркелген) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасы Ұлттық қорының активтерін сыртқы басқарушыларды таңдау ережесінде:
1-қосымша мынадай мазмұндағы 19-тармақпен толықтырылсын:
"19. Компанияның қаржы құралдарын сатып алу-сату операциялары бойынша комиссиялық шығыстарының мөлшері туралы есеп (Transaction Cost Analysis Report), ішкі бақылау жүйесі туралы есеп (FRAG 21 немесе осыған ұқсас есеп), компания туралы толық ақпараты бар есептілік нысаны (Form ADV немесе осыған ұқсас нысан).";
2-қосымшада:
кестенің реттік нөмірі 4-жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"
4. Кредиттік мәртебесі
10%
Бас ұйым үшін
Еншілес ұйым үшін
бас ұйымның кредиттік рейтингі
(S&P немесе Moody's)
80%
55%
бас ұйымның кепілдігі
25%
агенттердің іс-әрекеттеріне
кепілдік
20%
";
3-қосымшаның 6-тармағы алынып тасталсын;
4-қосымшада:
он үшінші және он төртінші абзацтар алынып тасталсын;
4-қосымша мынадай мазмұндағы абзацпен және кестемен толықтырылсын:
"Осы Ереженің 3-қосымшасының 4 және 7-тармақтарында келтірілген баллдар жүйесіне сәйкес есептелген бағалар негізінде төменде келтіріліп отырған сыртқы басқарушылар рангілерінің кестесі жасалады:
Орны
Сыртқы басқарушы
Мандат түрі
Өткен кезеңдердегі орны
1-кезең
2-кезең
3-кезең
";
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі.

3. Департаменту монетарных операций (Герасименко Ю.В.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Шарипов С.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения Министерства финансов Республики Казахстан.
4. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Национального Банка Республики Казахстан Сартбаева М.М.
Председатель
Национального Банка

3. Монетарлық операциялар департаменті (Герасименко Ю.В.):
1) Заң департаментімен (Шәріпов С.Б.) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеу шараларын қабылдасын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулы Қазақстан Республикасының Қаржы министрлігіне жіберсін.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Төрағасының орынбасары М.М.Сартбаевқа жүктелсін.
Ұлттық Банк
Төрағасы