О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года № 157 "Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 30 апреля 2007 года № 120. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 7 июня 2007 года № 4708. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 февраля 2012 года № 95
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.02.2012 № 95 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после первого дня его официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих порядок согласования руководящих работников финансовых организаций, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Агентства от 12 июня 2004 года  N 157 "Об утверждении Правил выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 2952), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 19 февраля 2005 года  N 35 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года N 157 "Об утверждении Правил согласования кандидатов на должности руководящих работников финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 3509, опубликованное в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных органов Республики Казахстан N 15, июнь 2005 г., ст. 111), постановлением Правления Агентства от 25 февраля 2006 года  N 35 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 12 июня 2004 года N 157 "Об утверждении Правил согласования кандидатов на должности руководящих работников финансовых организаций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4168) следующие изменения и дополнения:
в  Правилах выдачи согласия на назначение (избрание) руководящих работников финансовых организаций, утвержденных указанным постановлением:

Қазақстан Республикасының Қаржы рыногын және қаржылық ұйымдарды реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының "Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 маусымдағы N 157 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығы және Қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 30 сәуірдегі N 120 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 7 маусымдағы Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4708 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 ақпандағы № 95 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.02.24 № 95 (алғашқы ресми жарияланған күнінен бастап күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін келісу тәртібін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ :
1. Агенттік Басқармасының»"Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 маусымдағы N 157  қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2952 тіркелген), Агенттік Басқармасының»"Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау жөніндегі агенттігі Басқармасының»"Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлері қызметіне кандидаттарды келісу ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 маусымдағы N 157 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 19 ақпандағы N 35  қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3509 тіркелген, Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және өзге де мемлекеттік органдардың нормативтік құқықтық актілері бюллетенінде жарияланған, N 15, 2005 жылғы маусым, 111-құжат), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының»"Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлері қызметіне кандидаттарды келісу ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 12 маусымдағы N 157 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы N 35  қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4168 тіркелген) енгізілген өзгерістер мен толықтырулармен бірге мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін тағайындауға (сайлауға) келісім беру ережесінде:

дополнить пунктом 1-1 следующего содержания:
"1-1. Не подлежит согласованию руководящий работник финансовой организации, переназначенный (переизбранный) на новый срок решением уполномоченного органа финансовой организации, при условии, что данный кандидат был ранее согласован с уполномоченным органом на соответствующую или вышестоящую должность.";
пункт 4 изложить в следующей редакции:
"4. Финансовая организация представляет в уполномоченный орган для согласования кандидата следующие документы:
1) ходатайство, составленное в произвольной форме с указанием о том, что сведения о кандидате, в том числе представленные в соответствии с приложениями 1, 1-1 к настоящим Правилам, документально проверены финансовой организацией, и подписанное:
первым руководителем совета директоров финансовой организации - при назначении (избрании) членов совета директоров, первого руководителя и членов правления финансовой организации;
первым руководителем правления финансовой организации (лицом, единолично осуществляющим функции исполнительного органа регистратора, трансфер-агента), первым руководителем страхового брокера либо его заместителем - при назначении (избрании) первого руководителя совета директоров, главного бухгалтера и иных руководящих работников финансовой организации;
одним из учредителей (участников) финансовой организации, уполномоченным на подписание данного документа (для вновь создаваемой финансовой организации либо для финансовой организации, созданной в организационно-правовой форме товарищества с ограниченной ответственностью) - при назначении (избрании) первого руководителя и членов совета директоров финансовой организации, первого руководителя страхового брокера, лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа регистратора, трансфер-агента;
2) копию должностной инструкции кандидата на должность члена правления, иного руководителя финансовой организации, осуществляющего координацию и (или) контроль за деятельностью структурных подразделений финансовой организации и обладающего правом подписи документов, на основании которых соответственно проводятся банковские операции, страховая и (или) инвестиционная деятельность, совершаются сделки на рынке ценных бумаг;
3) копию решения уполномоченного органа финансовой организации о назначении (избрании) кандидата;
4) сведения о кандидате согласно приложениям 1, 1-1 к настоящим Правилам на электронном и бумажном носителях;
5) копию документа, удостоверяющего личность кандидата;
6) документы, подтверждающие безупречную деловую репутацию кандидата:

мынадай мазмұндағы 1-1-тармақпен толықтырылсын:
"1-1. Осы кандидаттың тиісті немесе жоғары лауазымды қызметке тағайындалуына уәкілетті органмен осының алдында келісілген жағдайда қаржы ұйымының уәкілетті органының шешімімен жаңа мерзімге қайта тағайындалған (қайта сайланған) қаржы ұйымының басшы қызметкерін уәкілетті органмен келісу тиісті емес.";
4-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"4. Қаржы ұйымы кандидатын уәкілетті органға келісу үшін мынадай құжаттарды ұсынады:
1) кандидат туралы, оның ішінде осы Ереженің 1, 1-1-қосымшаларына сәйкес ұсынылған мәліметтер жайлы көрсетіп, еркін нысанда жасалған өтінішке қаржы ұйымы құжаттамалық жағынан тексеруі және қол қоюы тиіс:
қаржы ұйымының директорлар кеңесінің бірінші басшысын - директорлар кеңесінің мүшелерін, бірінші басшысын және қаржы ұйымының басқарма мүшелерін тағайындау (сайлау) кезінде;
қаржы ұйымы басқармасының бірінші басшысын (тіркеуші, трансфер-агенттің атқарушы органының функциясын жекелей жүзеге асырушы тұлға), сақтандыру брокерінің бірінші басшысын не оның орынбасарын - директорлар кеңесінің бірінші басшысын, қаржы ұйымының бас бухгалтерін және өзге басшы қызметкерлерін тағайындау (сайлау) кезінде;
осы құжатқа қол қоюға уәкілетті қаржы ұйымының құрылтайшыларының (қатысушыларының) бірі (жаңадан құрылған қаржы ұйымы не жауапкершілігі шектеулі серіктестіктің ұйымдық-құқықтық нысанында құрылған қаржы ұйымы үшін) - қаржы ұйымының бірінші басшысын және директорлар кеңесінің мүшелерін, сақтандыру брокерінің бірінші басшысын, тіркеуші, трансфер-агенттің атқарушы органының функциясын жеке-дара жүзеге асыратын тұлғаны тағайындау (сайлау) кезінде;
2) басқарма мүшесі, қаржы ұйымы құрылымдық бөлімшелерінің қызметіне үйлестіруді және (немесе) бақылауды және банк операциялары, сақтандыру және (немесе) инвестициялық қызмет, бағалы қағаздар рыногында мәмілелерді жүзеге асыратын қаржы ұйымының өзге басшысы қызметіне кандидаттың қызметтік нұсқаулығының көшірмесін;
3) қаржы ұйымының уәкілетті органының кандидатты тағайындау (сайлау) туралы шешімінің көшірмесін;
4) осы Ереженің 1, 1-1-қосымшаларына сәйкес электронды және қағаз жеткізушідегі кандидат туралы мәліметтер;
5) кандидаттың жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесін;
6) кандидаттың мінсіз іскерлік беделін растайтын құжаттар:

рекомендательные письма по форме согласно приложению 1-2 к настоящим Правилам (как минимум от двух лиц, указанных в пункте 4-2 настоящих Правил);
документ, подтверждающий отсутствие неснятой или непогашенной судимости за преступления в сфере экономической деятельности или за преступления средней тяжести, тяжкие и особо тяжкие преступления, выданный в форме справки уполномоченным государственным органом по формированию правовой статистики и ведению специальных учетов (дата выдачи указанного документа не может быть более трех месяцев, предшествующих дате подачи ходатайства). Иностранные граждане дополнительно представляют документ аналогичного содержания, выданный соответствующим государственным органом страны их гражданства, а лица без гражданства - страны их постоянного проживания.
В случае необходимости проверки достоверности представленных документов уполномоченный орган запрашивает дополнительные сведения в соответствующих органах, организациях либо у рекомендующего лица.";
дополнить пунктами 4-2, 4-3 следующего содержания:
"4-2. Рекомендующими лицами могут быть:
1) Объединение юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана";
2) первый руководитель и члены совета директоров, первый руководитель (лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа регистратора, трансфер-агента) и члены правления финансовых организаций, получившие согласие уполномоченного органа на их назначение (избрание);
3) руководители финансовых организаций - нерезидентов Республики Казахстан, имеющих рейтинг не ниже ВВ+, присвоенный одним из рейтинговых агентств, перечень которых устанавливается уполномоченным органом, - при согласовании кандидатов на должности руководящих работников финансовых организаций, не являющихся гражданами Республики Казахстан.
Рекомендующими лицами не могут быть руководящий работник, акционер, учредитель финансовой организации, ходатайствующей о согласовании кандидата, супруг (супруга) кандидата, близкие родственники (родители, брат, сестра, дети) и свойственники кандидата (родители, брат, сестра, дети супруга (супруги)).
4-3. Документы, перечисленные в пункте 4 настоящих Правил, состоящие из нескольких листов, представляются пронумерованными, прошитыми и заверенными печатью финансовой организации на обороте последнего листа, частично поверх ярлыка с указанием количества прошитых листов, наклеенного на узел прошивки. Копии документов заверяются подписями должностных лиц финансовой организации, обладающих правом подписи таких документов, и оттиском печати финансовой организации.";
в пункте 12:
подпункты 1), 2), после слов "первого руководителя Правления" дополнить словами "(лица, единолично осуществляющего функции исполнительного органа регистратора, трансфер-агента)";
подпункт 4) после слов "первый руководитель Правления" дополнить словами "(лицо, единолично осуществляющее функции исполнительного органа регистратора, трансфер-агента)";
в подпунктах 5), 6) слова ", за исключением стажа работы в подразделениях, осуществляющих административно-хозяйственные функции" исключить;
подпункт 5) после слов "финансовых услуг" дополнить словами "или осуществлением административных, информационно-технологических функций, а также функций по обеспечению безопасности финансовой организации";

осы Ереженің 1-2-қосымшасына сәйкес нысанда жасалған ұсыным хаттар (осы Ереженің 4-2-тармағында көрсетілгендей екі адамнан кем емес);
уәкілетті мемлекеттік орган құқықтық статистиканы қалыптастыру және арнайы есеп жүргізетін анықтамалар нысанында берген экономикалық қызмет саласындағы немесе орта дәрежелі, ауыр және аса ауыр қылмыс үшін алынбаған немесе өтелмеген сот ісінің жоқтығын растаушы құжатты (аталған құжатты беру күні өтінішті беру күнінің алдындағы үш айдан артық болмауы тиіс). Шетелдік азаматтар өз елінің азаматтығымен, ал азаматтығы жоқ тұлғалар - олардың тұрақты тұратын елдерінің тиісті мемлекеттік органы берген соған ұқсас мазмұндағы құжатты қосымша ұсынады.
Уәкілетті орган ұсынылған құжаттардың шынайылығын тексеру қажет болған жағдайда тиісті органдардан, ұйымдардан не ұсыным жасаушы тұлғадан қосымша мәліметтер сұратады.";
мынадай мазмұндағы 4-2, 4-3-тармақтармен толықтырылсын:
"4-2. Ұсыным жасаушы тұлғалар мыналар болуы мүмкін:
1) "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігі";
2) оларды тағайындауға (сайлауға) уәкілетті органның келісімін алған Директорлар кеңесінің бірінші басшысы және мүшелері, қаржы ұйымдарының бірінші басшысы (тіркеуші, трансфер-агенттің атқарушы органының функцияларын жеке-дара жүзеге асыратын тұлға) және басқарма мүшелері;
3) қаржы ұйымдарының басшылары - тізбесін уәкілетті орган белгілейтін рейтинг агенттіктерінің бірі берген BB+-ден төмен емес рейтингі бар Қазақстан Республикасының резидент еместері - Қазақстан Республикасының азаматтары болып табылмайтын қаржы ұйымдарының басшы лауазымды қызметкерлерінің кандидаттарын келісу кезінде.
Басшы қызметкер, акционер, кандидатты келісу туралы өтініш жасайтын қаржы ұйымының құрылтайшысы, кандидаттың ері (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-iнiсi, апа-сiңлiсi, балалары) және кандидаттың жекжаттары (ерінің (зайыбының) ата-анасы, аға-iнiсi, апа-сiңлiсi, балалары) - ұсыным жасаушы бола алмайтын тұлғалар болып табылады.
4-3. Осы Ереженің 4-тармағында аты аталған, бірнеше парақтардан тұратын құжаттар нөмірленген, тігілген және соңғы парақтың екінші бетінде тігілім шетіне желімделген парақтардың саны көрсетіліп, ішінара жапсырманың жоғарғы жағына қаржы ұйымының мөрімен расталған күйінде ұсынылады. Құжаттардың көшірмелері осындай құжаттарға қол қою құқығы бар қаржы ұйымының лауазымды тұлғаларының қолымен және қаржы ұйымының мөр бедерімен расталады.";
12-тармақта:
1), 2) тармақшалардағы "Басқарманың бірінші басшысын" деген сөздерден кейін "(тіркеуші, трансфер-агенттің атқарушы органының функциясын жеке-дара жүзеге асыратын тұлғалар)" деген сөздермен толықтырылсын;
4) тармақшадағы "Басқарманың бірінші басшысын" деген сөздерден кейін "(тіркеуші, трансфер-агенттің атқарушы органының функциясын жеке-дара жүзеге асыратын тұлға)" деген сөздермен толықтырылсын;
5), 6) тармақшалардағы "әкімшілік-шаруашылық функцияларды жүзеге асыратын бөлімшелердегі жұмыс стажын қоспағанда," деген сөздер алынып тасталсын;
5) тармақшадағы "қаржылық қызмет көрсетуге" деген сөздерден кейін "немесе әкімшілік, ақпараттық-технологиялық функцияларды, сондай-ақ қаржы ұйымының қауіпсіздігін қамтамасыз ету жөніндегі функцияларды жүзеге асыратын" деген сөздермен толықтырылсын;

в пункте 23-1:
в подпункте 2):
дополнить словами "либо неявка на тестирование без уважительной причины";
знак препинания "." заменить знаком препинания ";";
дополнить подпунктом 3) следующего содержания:
"3) представление документов по истечении установленных законодательными актами Республики Казахстан сроков, в течение которых руководящий работник может занимать свою должность без согласования с уполномоченным органом.";
приложение 1 изложить в редакции согласно  приложению 1 к настоящему постановлению;
дополнить приложениями 1-1, 1-2 согласно  приложению 2 к настоящему постановлению.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Управлению лицензирования (Нажимеденова А.Ж.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Отделу международных отношений и связей с общественностью обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителей Председателя Агентства Бахмутову Е.Л. и Узбекова Г.Н. в соответствии с их функциональными обязанностями.
Председатель
Приложение 1
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и финансовых
организаций от 30 апреля 2007 года N 120
"Приложение 1
к Правилам выдачи согласия
на назначение (избрание) руководящих
работников финансовых организаций"
Краткие данные о кандидате на должность руководящего работника
финансовой организации
____________________________________________________________________
(наименование финансовой организации)
1. Фамилия, имя, отчество (при наличии)
____________________________________________________________________
2. Гражданство
____________________________________________________________________
3. Данные документа, удостоверяющего личность
____________________________________________________________________
4. Место (места) работы, должность (должности)
____________________________________________________________________
5. Адрес (адреса) места (мест) работы, контактный телефон
____________________________________________________________________

23-1-тармақта:
2) тармақшада:
"не дәлелді себепсіз тестілеуге келмей қалу" деген сөздермен толықтырылсын;
"." деген тыныс белгісі ";" деген тыныс белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 3) тармақшамен толықтырылсын:
"3) басшы қызметкер өз лауазымды қызметін уәкілетті органның келісімінсіз иелене алатын кезең мерзімінің Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерімен белгіленген мерзімі бойынша аяқталуы бойынша құжаттарды ұсыну.";
1-қосымша осы қаулының 1-қосымшасына сәйкес редакцияда жазылсын;
осы қаулының 2-қосымшасына сәйкес 1-1, 1-2 қосымшалармен толықтырылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
3. Лицензиялау басқармасы (Ә.Ж. Нәжімеденова):
1) Заң департаментімен (М.Б. Байсынов) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жіберсін.
4. Халықаралық қатынастар және жұртшылықпен байланыс бөлімі осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау жөнінде шаралар қабылдасын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасарлары Е.Л.Бахмутоваға және Ғ.Н.Өзбековке олардың функционалдық міндеттеріне сай жүктелсін.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен
қадағалау агенттігі Басқармасының
2007 жылғы 30 сәуірдегі N 120
қаулысына 1-қосымшасы
"Қаржы ұйымдарының басшы
қызметкерлерін тағайындауға
(сайлауға) келісім беру ережесінің
1-қосымшасы
Қаржы ұйымдарының басшы қызметкері лауазымына кандидат
туралы қысқаша деректер
_________________________________________________________________
(қаржы ұйымының атауы)
1. Фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса)
____________________________________________________________________
2. Азаматтығы
____________________________________________________________________
3. Жеке басын куәландыратын құжат деректері
____________________________________________________________________
4. Жұмыс орны (орындары), қызмет (қызметтер)
____________________________________________________________________
5. Жұмыс орнының (орындарының) мекен-жайы (мекен-жайлары), байланыс
телефоны
____________________________________________________________________

6. Сведения о супруге, близких родственниках (родители, брат,
сестра, дети) и свойственниках (родители, брат, сестра, дети
супруга (супруги))
N
Фамилия,
имя, отчество
(при наличии)
Год
рождения
Родственные
отношения
Место работы
и должность
1.
7. Сведения об участии кандидата в уставном капитале или
владении акциями юридических лиц
N
Наименование и
место нахождения
юридического лица
Уставные виды
деятельности
юридического
лица
Доля участия в
уставном капитале
или соотношение
количества акций,
принадлежащих
кандидату, к общему
количеству голосующих
акций юридического
лица (в процентах)
1.
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною
и является достоверной и полной.
Фамилия, имя, отчество (при наличии) ____________________
(печатными буквами)
Дата ___________________________________
Подпись ________________________________"
Приложение 2
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию
и надзору финансового рынка и финансовых
организаций от 30 апреля 2007 года N 120
"Приложение 1-1
к Правилам выдачи согласия
на назначение (избрание) руководящих
работников финансовых организаций"
Сведения о безупречной деловой репутации кандидата
на должность руководящего работника финансовой организации
1. Образование
Наимено-
вание
учебного
заведения
Дата
поступления -
дата
окончания
Специа-
льность
Реквизиты
диплома об
образовании,
квалификация
Место
нахождения
учебного
заведения
2. Сведения о прохождении семинаров, курсов по повышению
квалификации за последние три года
Наименование
организации
Дата и место
проведения
Реквизиты
сертификата
3. Сведения о трудовой деятельности
Период
работы
Место
работы
Должность
Наличие
дисцип-
линарных
взысканий
Причины
увольнения,
освобождения
от должности
4. Имеющиеся публикации, научные разработки и другие достижения:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Сведения о наличии неснятой или непогашенной судимости за
преступления в сфере экономической деятельности или за преступления
средней тяжести, тяжкие и особо тяжкие преступления
Дата
Наименование
судебного
органа
Место
нахож-
дения
суда
Вид
нака-
зания
Статья
Уголовного
кодекса
Республики
Казахстан
от 16 июля
1997 года
Дата принятия
процессуального
решения судом
6. Сведения о наличии фактов неисполнения принятых на себя
обязательств (непогашенные или просроченные займы и другое):
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(в случае наличия указанных фактов необходимо указать наименование
организации и сумму обязательств)

6.   Ері (зайыбы), жақын туыстары (ата-анасы, аға-iнiсi, апа-сiңлiсi,
балалары) және кандидаттың жекжаттары (ерінің (зайыбының)
ата-анасы, аға-iнiсi, апа-сiңлiсi, балалары) туралы мәліметтер:
N
Фамилиясы, аты,
әкесінің аты
(бар болса)
Туған жылы
Туысқандық
қатынастары
Жұмыс орны және
қызметі
1.
7. Кандидаттың заңды тұлғаның жарғы капиталына немесе акцияларын иеленуге қатысуы туралы мәліметтер
Заңды тұлғаның
атауы және
тұратын орны
Заңды тұлға қызметінің
жарғылық түрлері
Жарғы
капиталындағы
қатысу үлесі
немесе кандидатқа,
заңды тұлғаның
дауыс беруші
акцияларының жалпы
санына тиесілі
акциялар санының
ара қатынасы
(пайызбен)
1.
Осы ақпаратты мен тексергенімді және оның шынайы және толық екендігін растаймын.
Фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса)______________________
(баспа әріптерімен)
Күні ________________________________
Қолы ________________________________"
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен
қадағалау агенттігі Басқармасының
2007 жылғы 30 сәуірдегі N 120
қаулысына 2-қосымшасы
"Қаржы ұйымдарының басшы
қызметкерлерін тағайындауға
(сайлауға) келісім беру ережесінің
1-1-қосымшасы
Қаржы ұйымдарының басшы қызметкері лауазымына кандидаттың
мінсіз іскерлік беделі туралы мәліметтер
1. Білімі
Оқу орнының
атауы
Келіп
түскен
күні -
аяқталған
күні
Маман-
дығы
Білімі туралы
дипломның
деректеме-
лері,
біліктілігі
Оқу орнының
орналасқан орны
2. Соңғы үш жылдағы біліктілік көтеру жөніндегі семинарлар,
біліктілік көтеру курстарынан өту туралы мәліметтер
Ұйымның атауы
Өткізу күні және
орны
Сертификат деректемелері
3. Еңбек қызметі туралы мәліметтер
Жұмыс
кезеңі
Жұмыс
орны
Қызметі
Тәртіптік
шара
қолданудың
болуы
Жұмыстан шығу, қызметтен
босану себептері
4. Бар жарияланымдар, ғылыми әзірленімдер және басқа да
жетістіктер:
____________________________________________________________________
___________________________________________________________________
5. Экономикалық қызмет аясындағы қылмыс үшін немесе ауырлығы
орташа, ауыр және аса ауыр қылмыстар үшін алынбаған немесе
өтелмеген соттылықтың болуы туралы мәліметтер
Күні
Сот
органы-
ның
атауы
Соттың
тұратын
орны
Жазаның
түрі
1997 жылғы 16
шілдедегі
Қазақстан
Республикасы-
ның Қылмыстық
Кодексінің
бабы
Соттың
процессуалды
шешімді
қабылдаған күні
6. Өзіне қабылдаған міндеттемелерді (өтелмеген немесе мерзімі өткен заемдар және басқалар) орындамау фактілерінің болуы туралы мәліметтер:
________________________________________________________________________________________________________________________________________
(аталған фактілер болған жағдайда ұйымның атауын және міндеттемелер сомасын көрсету)

7. Являлся ли ранее руководящим работником финансовой организации,
признанной банкротом либо в отношении которой принято решение о
лишении лицензии, принудительной ликвидации, консервации,
принудительном выкупе акций:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да/нет, указать наименование финансовой организации, должность,
период работы)
8. Наличие (отсутствие) аффилиированности с финансовой организацией,
ходатайствующей о согласовании кандидата на должность руководящего
работника:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да/нет, указать признаки аффилиированности)
9. Наличие данных об отстранении органами надзора от выполнения
служебных обязанностей за нарушение законодательства:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
(да/нет, указать дату и кем применена мера воздействия)
10. Привлекался ли как руководитель финансовой организации в
качестве ответчика в судебные разбирательства по вопросам оказания
финансовых услуг:
____________________________________________________________________
(да/нет, указать дату, наименование финансовой организации-ответчика
____________________________________________________________________
в судебном разбирательстве, рассматриваемый вопрос и решение суда)
11. Наличие рекомендательных писем с указанием рекомендующих лиц:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
12. Другая информация, имеющая отношение к данному вопросу:
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Подтверждаю, что настоящая информация была проверена мною и
является достоверной и полной.
Фамилия, имя, отчество (при наличии) ________________________
(печатными буквами)
Дата _______________________
Подпись ____________________
Приложение 1-2
к Правилам выдачи согласия
на назначение (избрание) руководящих
работников финансовых организаций
Рекомендательное письмо
на _________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) кандидата на должность
руководящего работника финансовой организации)
Я, _______________________________________________, рекомендую
(фамилия, имя, отчество (при наличии))
____________________________________________________________________
(фамилия, имя, отчество (при наличии) кандидата на должность
____________________________________________________________________
руководящего работника финансовой организации)
на должность ______________________________________________________.
(указать наименование должности
____________________________________________________________________
руководящего работника финансовой организации)

7. Осының алдында банкрот болып табылған не лицензиясынан айыру, еріксіз тарату, консервация, акцияларды мәжбүрлеп сатып алу туралы шешім қабылданған қаржы ұйымының басшы қызметкері болды ма:
________________________________________________________________________________________________________________________________________
(иә/жоқ, қаржы ұйымының атауын, қызметін, жұмыс кезеңін көрсету)
8. Кандидатты басшы қызметкер лауазымына келісу туралы ұсынып отырған қаржы ұйымымен аффилиирлігінің болуы (болмауы):
________________________________________________________________________________________________________________________________________
(иә/жоқ, аффилиирлік белгісін көрсету)
9. Қадағалау органдарының заңнаманы бұзғаны үшін қызметтік міндеттерін орындаудан шеттетуі туралы деректердің болуы:
________________________________________________________________________________________________________________________________________
(иә/жоқ, күнін және ықпал ету шарасын кім қолданғанын көрсету)
10. Қаржы ұйымының басшысы ретінде қаржылық қызмет көрсету мәселелері бойынша соттағы ақ-қараны ажырату кезінде жауап беруші ретінде тартылды ма:
________________________________________________________________________________________________________________________________________
(иә/жоқ, соттағы ақ-қараны ажырату кезінде жауап беруші - қаржы
ұйымының атауы, қаралған мәселе және сот шешімі)
11. Ұсыным жасаушы тұлғаларды көрсеткен ұсыным хаттарының болуы: ___________________________________________________________________  ___________________________________________________________________
12. Осы мәселеге қатысы бар басқа ақпарат:
________________________________________________________________________________________________________________________________________
Осы ақпаратты мен тексердім және оның толық және шынайы болып табылатындығын растаймын.
Фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса) _____________________
(баспа әріптермен)
Күні ________________________________
Қолы _______________________________
Қаржы ұйымдарының басшы қызметкерлерін
тағайындауға (сайлауға) келісім беру
ережесінің 1-2-қосымшасы
Ұсыным хат
__________________________________________________________________
(қаржы ұйымының басшы қызметкері қызметіне ұсынылған кандидаттың
фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса))
Мен___________________________________________________қызметіне
фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса))
___________________________________________________________________
(қаржы ұйымының басшы қызметкері қызметінің атауын көрсету)
____________________________________________________________________
(қаржы ұйымының басшы қызметкері қызметіне ұсынылған
кандидаттың фамилиясы, аты, әкесінің аты (бар болса))
_____________________________________________________ ұсынамын.

1. Характеристика кандидата ________________________________________
____________________________________________________________________
2. Оценка профессиональной пригодности _____________________________
____________________________________________________________________
3. Достижения в профессиональной деятельности_______________________
____________________________________________________________________
4. Личностные характеристики _______________________________________
____________________________________________________________________
5. Сильные и слабые стороны кандидата_______________________________
____________________________________________________________________
6. Способность справляться с выполнением поставленных задач ________
____________________________________________________________________
7. Потенциал и возможности _________________________________________
____________________________________________________________________
8. Эффективность принимаемых решений _______________________________
____________________________________________________________________
9. Личный вклад в общие результаты работы __________________________
____________________________________________________________________
10. Взаимоотношения с людьми________________________________________
____________________________________________________________________
11. Иная информация, которая может быть полезна для оценки
кандидата___________________________________________________________
____________________________________________________________________
Должность лица, дающего данную рекомендацию
______________________________________________________________
Место работы лица, дающего данную рекомендацию
______________________________________________________________
Контактный телефон____________________________________________
Подпись лица, дающего данную рекомендацию ____________________
Дата _________________"

1. Кандидаттың сипаттамасы__________________________________________
____________________________________________________________________
2. Кәсіби жарамдылық бағасы_________________________________________
____________________________________________________________________
3. Кәсіби қызметтегі жетістіктер____________________________________
____________________________________________________________________
4. Жеке сипаттамалар________________________________________________
____________________________________________________________________
5. Кандидаттың мықты және осал тұстары______________________________
____________________________________________________________________
6. Жүктелген міндеттерді орындай білу қабілеттігі___________________
____________________________________________________________________
7. Потенциал және мүмкіндіктер______________________________________
____________________________________________________________________
8. Қабылданатын шешімдердің тиімділігі______________________________
____________________________________________________________________
9. Жалпы жұмыс нәтижесіне қосылған жеке үлес________________________
____________________________________________________________________
10. Адамдармен өзара қарым-қатынасы_________________________________
____________________________________________________________________
11. Кандидатқа баға беру үшін пайдалы болуы мүмкін өзге ақпарат___________
____________________________________________________________________
Осы ұсынымды беруші тұлға қызметі
_______________________________________________________________
Ұсыным берушінің жұмыс орны
_______________________________________________________________
Байланыс телефоны ____________________________________________
Ұсыным берушінің қолы______________________
Күні ___________________"