О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 марта 2006 года N 87 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях и методике расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации, формах и сроках представления отчетов о выполнении пруденциальных нормативов"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 25 июня 2007 года N 182. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 августа 2007 года N 4845. Утратило силу постановлением Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22 августа 2008 года N 131
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Агентства РК по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 22.08.2008 N 131 (порядок введения в действие см. п. 3 ).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность страховых (перестраховочных) организаций, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Агентства от 25 марта 2006 года N 87 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях и методике расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации, формах и сроках представления отчетов о выполнении пруденциальных нормативов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4216), с дополнениями и изменениями, внесенными постановлениями Правления Агентства от 23 сентября 2006 года N 212 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства от 25 марта 2006 года N 87 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях и методике расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации, формах и сроках представления отчетов о выполнении пруденциальных нормативов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4447, опубликованное в газете "Юридическая газета" от 13 декабря 2006 года N 215 (1195)), постановлением Правления Агентства от 23 февраля 2007 года N 37 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства от 25 марта 2006 года N 87 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях и методике расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации, формах и сроках представления отчетов о выполнении пруденциальных нормативов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4588), постановлением Правления Агентства от 30 апреля 2007 года N 132 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства от 25 марта 2006 года N 87 "Об утверждении Инструкции о нормативных значениях и методике расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации, формах и сроках представления отчетов о выполнении пруденциальных нормативов" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4713) следующие дополнения и изменения:
в Инструкции о нормативных значениях и методике расчетов пруденциальных нормативов страховой (перестраховочной) организации, формах и сроках представления отчетов о выполнении пруденциальных нормативов, утвержденной указанным постановлением:

"Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пруденциалдық нормативтер есебінің нормативтік мәні мен әдістемесі, пруденциалдық нормативтердің орындалғандығы жөніндегі есепті беру нысандары мен мерзімі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 87 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 25 маусымдағы N 182 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2007 жылғы 1 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4845 болып енгізілді. Күші жойылды -Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 22 тамыздағы N 131 Қаулысымен.
Күші жойылды - ҚР Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008.08.22 N 131 Қаулысымен.
----------------- Бұйрықтан үзінді -------------------
" Сақтандыру қызметі туралы" Қазақстан Республикасының 2000 жылғы 18 желтоқсандағы Заңын іске асыру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. ...
2. Қазақстан Республикасының нормативтік құқықтық актілері осы қаулының қосымшасына сәйкес өздерінің күшін жойды деп танылсын.
3. Осы қаулы Нұсқаулықтың 2009 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізілетін 39, 41-тармақтарын қоспағанда 2008 жылғы  1 қазаннан бастап қолданысқа енгізіледі.
4. ...
5. ...
6. ...
7. ...
8. ...
Төрайым                                   Е.Бахмутова
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2008 жылғы 22 тамыздағы
N 131 қаулысының қосымшасы
Қазақстан Республикасының күші жойылды деп танылатын нормативтік құқықтық актілерінің тізбесі
1. ...
2. ...
3. ...
4. ...
5. Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пруденциалдық нормативтер есебінің нормативтік мәні мен әдістемесі, пруденциалдық нормативтердің орындалғандығы жөніндегі есепті беру нысандары мен мерзімі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" 2006 жылғы 25 наурыздағы N 87 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2007 жылғы 25 маусымдағы N 182 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4845 тіркелген).
6. ...
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының нормативтік құқықтық актілерін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пруденциалдық нормативтер есебінің нормативтік мәні мен әдістемесі, пруденциалдық нормативтердің орындалғандығы жөніндегі есепті беру нысандары мен мерзімі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" Агенттік Басқармасының 2006 жылғы 25 наурыздағы N 87 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4216 тіркелген) "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пруденциалдық нормативтер есебінің нормативтік мәні мен әдістемесі, пруденциалдық нормативтердің орындалғандығы жөніндегі есепті беру нысандары мен мерзімі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" 2006 жылғы 25-наурыздағы N 87 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2006 жылғы 23 қыркүйектегі N 212 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4447 тіркелген, "Заң газеті" газетінде 2006 жылғы 13 желтоқсанда N 215 (1195) жарияланған), "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пруденциалдық нормативтер есебінің нормативтік мәні мен әдістемесі, пруденциалдық нормативтердің орындалғандығы жөніндегі есепті беру нысандары мен мерзімі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" 2006 жылғы 25 наурыздағы N 87 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Агенттік Басқармасының 2007 жылғы 23 ақпандағы N 37 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4588 тіркелген), "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пруденциалдық нормативтер есебінің нормативтік мәні мен әдістемесі, пруденциалдық нормативтердің орындалғандығы жөніндегі есепті беру нысандары мен мерзімі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы" 2006 жылғы 25 наурыздағы N 87 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Агенттік Басқармасының 2007 жылғы 30 сәуірдегі N 132 қаулысымен енгізілген толықтырулар мен өзгерістермен бірге мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
аталған қаулымен бекітілген Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының пруденциалдық нормативтер есебінің нормативтік мәні мен әдістемесі, пруденциалдық нормативтердің орындалғандығы жөніндегі есепті беру нысандары мен мерзімі туралы Нұсқаулықта:

пункт 4 дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) сумма совокупных страховых премий, принятых страховой (перестраховочной) организацией по классу обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств, подлежит увеличению на 50 процентов;";
пункт 5 дополнить подпунктом 1-1) следующего содержания:
"1-1) сумма совокупных страховых выплат, осуществленных страховой (перестраховочной) организацией по классу обязательного страхования гражданско-правовой ответственности владельцев транспортных средств, подлежит увеличению на 50 процентов;";
в абзаце первом пункта 24 слово "переданных" заменить словом "передаваемых";
пункт 26 дополнить подпунктом 3-1) следующего содержания:
"3-1) акции акционерных обществ "Казахстанский актуарный центр" и "Фонд гарантирования страховых выплат";";
пункт 28:
подпункт 4) дополнить словами ", и депозитарные расписки к ним";
подпункт 8) дополнить словами ", и депозитарные расписки к ним";
в приложении 1:
в таблице "Сумма страховых премий, переданных на перестрахование перестраховочной организации-нерезиденту Республики Казахстан, взвешенная с учетом рейтинга финансовой надежности перестраховщика-нерезидента Республики Казахстан по состоянию на "___" ________ 20__ года";
в наименовании слова "переданных на" заменить словами "передаваемых в";
в графе 3 слово и знак "перестрахование **" заменить словами "перестрахование по действующим договорам перестрахования";
слова "** По страховым премиям, передаваемым в перестрахование, по действующим договорам перестрахования с момента введения в действие настоящего постановления" исключить;
в приложении 4:
в таблице "Расчет активов страховой (перестраховочной) организации с учетом их классификации по качеству и ликвидности по состоянию на "____" ____________ 20___ года":
строку, порядковый номер 4, после слова "категории" дополнить словами "и депозитарные расписки к ним";
строку, порядковый номер 5, после слова "наивысшей" дополнить словами "и депозитарные расписки к ним";
после строки, порядковый номер 7, дополнить строкой, порядковый номер 7-1, следующего содержания:
"
7-1
Облигации акционерного
общества "Банк
Развития Казахстана",
акции акционерных
обществ "Казахстанский
актуарный центр" и
"Фонд гарантирования
страховых выплат" - в
объеме 100 % от
балансовой стоимости
(с учетом сумм
основного долга и
начисленного
вознаграждения), за
вычетом резерва по
сомнительным долгам

4-тармақ мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершілігін мiндеттi сақтандыру сыныбы бойынша қабылданған жиынтық сақтандыру сыйлықақылар сомасы 50 пайызға өсірілуі тиіс;";
5-тармақ мынадай мазмұндағы 1-1) тармақшамен толықтырылсын:
"1-1) Сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының көлiк құралдары иелерiнiң азаматтық-құқықтық жауапкершілігін мiндеттi сақтандыру сыныбы бойынша жүзеге асырылған жиынтық сақтандыру сыйлықақылар сомасы 50 пайызға өсірілуі тиіс;";
24-тармақтың бірінші абзацындағы "берілуі" деген сөз "берілетін" деген сөзбен ауыстырылсын;
26-тармақ мынадай мазмұндағы 3-1) тармақшамен толықтырылсын:
"3-1) "Қазақстандық актуарлық орталығы" және "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамдарының акциялары";";
28-тармақта:
4) тармақша ", және олардың депозитарлық қолхаттарымен" деген сөздермен толықтырылсын;
8) тармақша ", және олардың депозитарлық қолхаттарымен" деген сөздермен толықтырылсын;
1-қосымшада:
"20___ жылғы "___" _________ жағдай бойынша Қазақстан Республикасының резидент емес қайта сақтандырушысының қаржылық сенімділік рейтингін ескеріп, сараланған Қазақстан Республикасының резидент емес қайта сақтандыру ұйымына қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақыларының сомасына" кестесінде:
атаудағы "берілген" деген сөздер "берілетін" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-бағандағы "Қайта сақтандыруға**" деген сөз бен белгі "қолданыстағы қайта сақтандыру шарты бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
"** Қайта сақтандыруға берілген сақтандыру сыйлықақылары, осы қаулы қолданысқа енген сәттен бастап қолданылып отырған қайта сақтандыру шарттары бойынша" деген сөздер алынып тасталсын;
4-қоcымшада:
"20___ жылғы "___" ___________ жағдай бойынша сапа және өтімділік және жоғары өтімді активтер бойынша олардың жіктелімін ескергендегі сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымының активтер есебі" кестесінде:
4-ші реттік нөмірлі жолдағы "санат" деген сөзден кейін "және олардың депозитарлық қолхаттары" деген сөздермен толықтырылсын;
5-ші реттік нөмірлі жолдағы "барынша жоғары" деген сөзден кейін "және олардың депозитарлық қолхаттары" деген сөздермен толықтырылсын;
7-ші нөмірлі жолдан кейін мынадай мазмұндағы 7-1 нөмірлі жолмен толықтырылсын:
"
7-1
"Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының облигациялары, "Қазақстандық актуарлық орталық" және "Сақтандыру төлемдеріне кепілдік беру қоры" акционерлік қоғамдарының - күмәнді борыштар бойынша резервті шегергендегі (негізгі борыш пен есептелген сыйақы сомасын ескере отырып), баланстық құнның 100% көлеміндегі акциялары

11170
100%
";
строку, порядковый номер 9, после слов "("Moody's Investors Serviсe")" дополнить словами "и депозитарные расписки к ним";
в таблице "Расчет размера инвестиций в ценные бумаги одного банка второго уровня Республики Казахстан и эмитентов Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств (за исключением ценных бумаг ипотечных облигаций, облигаций акционерного общества "Банк Развития Казахстан"), включенные в официальный список организатора торгов по наивысшей категории - (НД2) - не более 10% от суммы активов по балансу":
наименование таблицы после слова "категории" дополнить словами ", и депозитарные расписки к ним";
после строки, порядковый номер 1.1.2., дополнить строкой, порядковый номер 1.1.3, следующего содержания:
"
1.1.3
Депозитарные расписки
Х
";
после строки, порядковый номер 1.2.2., дополнить строкой, порядковый номер 1.2.3., следующего содержания:
"
1.2.3
Депозитарные расписки
Х
";
после строки, порядковый номер 2.1.2., дополнить строкой, порядковый номер 2.1.3., следующего содержания:
"
2.1.3
Депозитарные расписки
Х
";
после строки, порядковый номер 2.2.2., дополнить строкой, порядковый номер 2.2.3., следующего содержания:
"
2.2.3
Депозитарные расписки
Х
";
в таблице "Расчет размера инвестиций в ценные бумаги одного банка второго уровня Республики Казахстан и эмитентов Республики Казахстан, выпущенные в соответствии с законодательством Республики Казахстан и других государств (за исключением ценных бумаг ипотечных облигаций, облигаций акционерного общества "Банк Развития Казахстан"), включенные в официальный список организатора торгов по категории, следующей за наивысшей - (НД3) - не более 5% от суммы активов по балансу":
наименование после слова "наивысшей" дополнить словами ", и депозитарные расписки к ним";
после строки, порядковый номер 1.1.2., дополнить строкой, порядковый номер 1.1.3., следующего содержания:
"
1.1.3
Депозитарные расписки
Х
";
после строки, порядковый номер 1.2.2., дополнить строкой, порядковый номер 1.2.3., следующего содержания:
"
1.2.3
Депозитарные расписки
Х
";
после строки, порядковый номер 2.1.2., дополнить строкой, порядковый номер 2.1.3., следующего содержания:
"
2.1.3
Депозитарные расписки
Х
";
после строки, порядковый номер 2.2.2., дополнить строкой, порядковый номер 2.2.3., следующего содержания:
"
2.2.3
Депозитарные расписки
Х
";
в первой таблице "Расчет размера инвестиций в ценные бумаги одного банка второго уровня Республики Казахстан и эмитентов Республики Казахстан, входящих в банковский конгломерат данного банка, не являющихся банками второго уровня Республики Казахстан, включенные в официальный список организатора торгов по наивысшей и следующей за наивысшей категории - (НД4) - не более 10% от суммы активов по балансу":
наименование после слова "категории" дополнить словами ", и депозитарные расписки к ним";
после строки, порядковый номер 1.1.2., дополнить строкой, порядковый номер 1.1.3., следующего содержания:
"

11170
100%
";
9-шы нөмірлі жолдағы "("Moody's Investors Serviсe")" деген сөзден кейін "және олардың депозитарлық қолхаттары" деген сөздермен толықтырылсын;
"Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамаларына сәйкес (ипотекалық облигациялардан, "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының облигацияларынан басқа) шығарылған барынша жоғары санаты бойынша сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тізіміне енгізілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі бір банкінің және Қазақстан Республикасының эмитенттерінің бағалы қағаздарындағы инвестициялар мөлшерінің есебі - (HД2) - баланс бойынша активтер сомасының 10%-нен артық емес" кестесінде:
кесте атауындағы "санат" деген сөзден кейін "және олардың депозитарлық қолхаттары" деген сөздермен толықтырылсын;
1.1.2. реттік нөмірлі жолдан кейін мынадай мазмұндағы 1.1.3. реттік нөмірлі жолмен толықтырылсын:
"
1.1.3
Депозитарлық қолхаттар
Х
";
1.2.2. реттік нөмірлі жолдан кейін мынадай мазмұндағы 1.2.3. реттік нөмірлі жолмен толықтырылсын:
"
1.2.3
Депозитарлық қолхаттар
Х
";
2.1.2. реттік нөмірлі жолдан кейін мынадай мазмұндағы 2.1.3. реттік нөмірлі жолмен толықтырылсын:
"
2.1.3
Депозитарлық қолхаттар
Х
";
2.2.2. реттік нөмірлі жолдан кейін мынадай мазмұндағы 2.2.3. реттік нөмірлі жолмен толықтырылсын:
"
2.2.3
Депозитарлық қолхаттар
Х
";
"Қазақстан Республикасының және басқа мемлекеттердің заңнамаларына сәйкес (ипотекалық облигациялардағы, "Қазақстан Даму Банкі" акционерлік қоғамының облигацияларындағы бағалы қағаздардан басқа) шығарылған барынша жоғары санаттан кейінгі санат бойынша сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тізіміне енгізілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі бір банкінің және Қазақстан Республикасының эмитенттерінің бағалы қағаздарындағы инвестиция мөлшерінің есебі - (HД3) - баланс бойынша активтер сомасының 5%-нен артық емес" кестесінде:
атаудағы "барынша жоғары" деген сөзден кейін "және олардың депозитарлық қолхаттары" деген сөздермен толықтырылсын;"
1.1.2. реттік нөмірлі жолдан кейін мынадай мазмұндағы 1.1.3. реттік нөмірлі жолмен толықтырылсын:
"
1.1.3
Депозитарлық қолхаттар
Х
";
1.2.2. реттік нөмірлі жолдан кейін мынадай мазмұндағы 1.2.3. реттік нөмірлі жолмен толықтырылсын:
"
1.2.3
Депозитарлық қолхаттар
Х
";
2.1.2. реттік нөмірлі жолдан кейін мынадай мазмұндағы 2.1.3. реттік нөмірлі жолмен толықтырылсын:
"
2.1.3
Депозитарлық қолхаттар
Х
";
2.2.2. реттік нөмірлі жолдан кейін мынадай мазмұндағы 2.2.3. реттік нөмірлі жолмен толықтырылсын:
"
2.2.3
Депозитарлық қолхаттар
Х
";
"Қазақстан Республикасының эмитенттерінің барынша жоғары және барынша жоғары санаттан кейінгі санат бойынша сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тізіміне енгізілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі бір банкінің және осы банктің банктік конгломератына кіретін эмитенттерінің бағалы қағаздарындағы инвестиция мөлшерінің есебі - (HД4) - баланс бойынша активтер сомасының 10%-нен артық емес" бірінші кестесінде:
кесте атауындағы "санат" деген сөзден кейін "және олардың депозитарлық қолхаттары" деген сөздермен толықтырылсын;
1.1.2. реттік нөмірлі жолдан кейін мынадай мазмұндағы 1.1.3. реттік нөмірлі жолмен толықтырылсын:
"

1.1.3
Депозитарные расписки
Х
";
после строки, порядковый номер 1.2.2., дополнить строкой, порядковый номер 1.2.3., следующего содержания:
"
1.2.3
Депозитарные расписки
Х
";
после строки, порядковый номер 1.3.2., дополнить строкой, порядковый номер 1.3.3., следующего содержания:
"
1.3.3
Депозитарные расписки
Х
";
после строки, порядковый номер 2.1.2., дополнить строкой, порядковый номер 2.1.3., следующего содержания:
"
2.1.3
Депозитарные расписки
Х
";
после строки, порядковый номер 2.2.2., дополнить строкой, порядковый номер 2.2.3., следующего содержания:
"
2.2.3
Депозитарные расписки
Х
";
после строки, порядковый номер 2.3.2., дополнить строкой, порядковый номер 2.3.3., следующего содержания:
"
2.3.3
Депозитарные расписки
Х
";
во второй таблице "Расчет размера инвестиций в ценные бумаги одного банка второго уровня Республики Казахстан и эмитентов Республики Казахстан, входящих в банковский конгломерат данного банка, не являющихся банками второго уровня Республики Казахстан, включенные в официальный список организатора торгов по наивысшей и следующей за наивысшей категории - (НД4) - не более 10% от суммы активов по балансу":
строку 3 после слов "Moody's Investors Serviсe" дополнить словами ", и депозитарные расписки к ним";
в приложении 6:
строку, порядковый номер 4, после слова "категории" дополнить словами "и депозитарные расписки к ним";
строку, порядковый номер 5, после слова "наивысшей" дополнить словами "и депозитарные расписки к ним";
строку, порядковый номер 9, после слов "("Moody's Investors Serviсe")" дополнить словами "и депозитарные расписки к ним".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, за исключением абзацев третьего - шестого пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие после выполнения страховыми (перестраховочными) организациями требований пункта 3 статьи 2 Закона Республики Казахстан от 7 мая 2007 года "О внесении изменений и дополнений в некоторые законодательные акты Республики Казахстан по обязательным видам страхования".
3. Департаменту надзора за субъектами страхового рынка и другими финансовыми организациями (Каракулова Д.Ш.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, страховых (перестраховочных) организаций и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".

1.1.3
Депозитарлық қолхаттар
Х
";
1.2.2. реттік нөмірлі жолдан кейін мынадай мазмұндағы 1.2.3. реттік нөмірлі жолмен толықтырылсын:
"
1.2.3
Депозитарлық қолхаттар
Х
";
1.3.2. реттік нөмірлі жолдан кейін мынадай мазмұндағы 1.3.3. реттік нөмірлі жолмен толықтырылсын:
"
1.3.3
Депозитарлық қолхаттар
Х
";
2.1.2. реттік нөмірлі жолдан кейін мынадай мазмұндағы 2.1.3. реттік нөмірлі жолмен толықтырылсын:
"
2.1.3
Депозитарлық қолхаттар
Х
";
2.2.2. реттік нөмірлі жолдан кейін мынадай мазмұндағы 2.2.3. реттік нөмірлі жолмен толықтырылсын:
"
2.2.3
Депозитарлық қолхаттар
Х
";
2.3.2. реттік нөмірлі жолдан кейін мынадай мазмұндағы 2.3.3. реттік нөмірлі жолмен толықтырылсын:
"
2.3.3
Депозитарлық қолхаттар
Х
";
"Қазақстан Республикасының эмитенттерінің барынша жоғары және барынша жоғары санаттан кейінгі санат бойынша сауда-саттықты ұйымдастырушының ресми тізіміне енгізілген Қазақстан Республикасының екінші деңгейдегі бір банкінің және осы банктің банктік конгломератына кіретін эмитенттерінің бағалы қағаздарындағы инвестиция мөлшерінің есебі - (HД4) - баланс бойынша активтер сомасының 10%-нен артық емес" екінші кестесінде:
3-жол "Moody's Investors Serviсe" деген сөздерден кейін "және олардың депозитарлық қолхаттары" деген сөздермен толықтырылсын;
6-қосымшада:
реттік нөмірі 4-жолдағы "санат" деген сөзден кейін "және олардың депозитарлық қолхаттары" деген сөздермен толықтырылсын;
реттік нөмірі 5-жолдағы "барынша жоғары" деген сөзден кейін "және олардың депозитарлық қолхаттары" деген сөздермен толықтырылсын;
реттік нөмірі 9-жолдағы "(Moody's Investors Serviсe)" деген сөздерден кейін "және олардың депозитарлық қолхаттары" деген сөздермен толықтырылсын".
2. Осы қаулы "Қазақстан Республикасының кейбір заңнамалық актілеріне сақтандырудың міндетті түрлері бойынша өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасының 2007 жылғы 7 мамырдағы Заңының 2-бабының 3-тармағының талаптарын сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдары орындағаннан кейін қолданысқа енетін осы қаулының 1-тармағының үшінші-алтыншы абзацтарын қоспағанда, Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.
3. Сақтандыру нарығының субъектілерін және басқа қаржы ұйымдарын қадағалау департаменті (Қарақұлова Д.Ш.):
1) Заң департаментімен (Байсынов М.Б.) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, сақтандыру (қайта сақтандыру) ұйымдарына және "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне мәлімет үшін жіберсін.

4. Службе Председателя Агентства (Заборцева Е.Н.) обеспечить публикацию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Узбекова Г.Н.
Председатель

4. Агенттіктің Төраға Қызметі (Заборцева Е.Н.) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Ғ.Н. Өзбековке жүктелсін.
Төраға