О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 219 "О декларировании товаров и транспортных средств"
Приказ Председателя комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 12 июля 2007 года N 188. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 августа 2007 года N 4846. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 21 сентября 2010 года № 474
Сноска. Утратил силу с 01.01.2011 приказом Министра финансов РК от 21.09.2010 № 474.
В соответствии со статьями 19 360 378 и 379 Таможенного кодекса Республики Казахстан, ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Внести в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 219 "О декларировании товаров и транспортных средств" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2355, опубликованный в "Официальной газете" от 27 сентября 2003 года N 39, с изменениями и дополнениями, внесенными приказами Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 1 декабря 2003 года N 537 "О внесении изменений в некоторые приказы Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2618, опубликованным в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, 2004 год, N 33-36, ст. 980, от 10 июня 2004 года N 261 "О внесении дополнений в некоторые приказы Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан по вопросу таможенного оформления", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2939, опубликованным в "Официальной газете" от 9 августа 2004 года N 33 (190), от 30 июля 2004 года N 328 "О внесении изменения в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2004 N 219 "О декларировании товаров и транспортных средств", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов N 2355", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3007, опубликованным в "Официальной газете" от 20 ноября 2004 года N 47 (204), приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 7 января 2005 года N 6 "О внесении изменения в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 219 "О декларировании товаров и транспортных средств", зарегистрированный за N 2355", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3407, опубликованным в "Официальной газете" от 19 февраля 2005 года N 8 (217), приказами Вице-Министра финансов - Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 23 мая 2005 года N 199 "О внесении изменений в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 219 "О декларировании товаров и транспортных средств", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3677, опубликованным в Бюллетене нормативных правовых актов Республики Казахстан, 2005 год, N 19, ст. 182, N 20, ст. 183, от 25 июля 2005 года N 278 "О внесении дополнений и изменений в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 219 "О декларировании товаров и транспортных средств", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3802, опубликованным в "Юридической газете" от 16 сентября 2005 года N 170-171 (904-905) и приказом и.о. Председателя Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан от 12 августа 2005 года N 302 "О внесении изменения в приказ Председателя Агентства таможенного контроля Республики Казахстан от 20 мая 2003 года N 219 "О декларировании товаров и транспортных средств", зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 3806, опубликованным в "Юридической газете" от 16 ноября 2005 года N 212 (946), следующие изменения и дополнения:
по всему тексту:
слово "Агентства" заменить словом "Комитета";
после слов "таможенного контроля" дополнить словами "Министерства финансов";
в пункте 4:
слово "Первого" исключить;
слова "Ержанова А.К." заменить словами "Абдишева Б.Т.";
в Правилах декларирования товаров и транспортных средств, утвержденных указанным приказом:
в абзаце четвертом пункта 5 после слов "товаросопроводительных документов" дополнить словами ", за исключением транспортных средств перемещаемых в качестве товаров, перемещаемых на нескольких транспортных средствах и классифицируемых по одному и тому же коду в соответствии с Основными правилами интерпретации Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности ЕврАзЭС (далее - ТН ВЭД)";
в абзаце первом пункта 8 слова "Основными правилами интерпретации Товарной номенклатуры внешнеэкономической деятельности ЕврАзЭС (далее - ТН ВЭД)" заменить словом "ТН ВЭД";
в пункте 22:
после абзаца сто девяносто третьего дополнить абзацем следующего содержания:
"Каждый из реквизитов указывается с новой строки и имеет порядковый номер.";
после абзаца сто девяносто четвертого дополнить абзацами следующего содержания:

Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 20 мамырдағы N 219 "Тауарлар мен көлік құралдарын декларациялау туралы" бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитетінің 2007 жылғы 12 шілдедегі N 188 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылы 1 тамызда N 4846 тіркелді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2010 жылғы 21 қыркүйектегі № 474 Бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2010.09.21 № 474 (2011.01.01 бастап қолданысқа енгізіледі) Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Кеден кодексінің  19,   360 ,  378 және  379-баптарына  сәйкес  БҰЙЫРАМЫН:
1. "Тауарлар мен көлік құралдарын декларациялау туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 20 мамырдағы  N 219 бұйрығына (нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2355 тіркелген, "Официальная газетада" 2003 жылғы 27 қыркүйектегі N 39 санында жарияланған, "Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының кейбір бұйрықтарына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 1 желтоқсандағы N 537 бұйрығымен енгізілген өзгерістер мен толықтырулар, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2618 тіркелген, Қазақстан Республикасы нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде 2004 жылы, N 33-36 980 б. жарияланған, "Кедендік ресімдеу мәселесі бойынша Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының кейбір бұйрықтарына толықтыру енгізу туралы" 2004 жылғы 10 маусымдағы N 261, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2939 тіркелген, "Официальная газетада" 2004 жылғы 9 тамыздағы N 33 (190) санында жарияланған, "Тауарлар мен көлік құралдарын декларациялау туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2004 жылғы 20 мамырдағы N 219 бұйрығына  өзгерістер енгізу туралы" 2004 жылғы 30 шілдедегі N 328, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2355 тіркелген, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3007 тіркелген, "Официальная газетада" 2004 жылғы 20 қарашада N 47 (204) санында жарияланған, "Тауарлар мен көлік құралдарын декларациялау туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 20 мамырдағы N 219 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті төрағасы міндетін атқарушының 2005 жылғы 7 қаңтардағы N 6, N 2355  тіркелген, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3407 тіркелген, "Официальная газетада" 2005 жылғы 19 тамыздағы N 8 (217) санында жарияланған, "Тауарлар мен көлік құралдарын декларациялау туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 20 мамырдағы N 219 бұйрығына  өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы Вице-министрі Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті төрағасының 2005 жылғы 23 мамырдағы N 199  бұйрықтарымен, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3677 тіркелген, Қазақстан Республикасы Нормативтік құқықтық актілер  бюллетенінде 2005 жылы, N 19  нөмірінде 182 б., N 20 нөмірінде, 183 б., жарияланған, "Тауарлар мен көлік құралдарын декларациялау туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 20 мамырдағы N 219 бұйрығына  өзгерістер  мен толықтырулар енгізу туралы" 2005 жылғы 25  шілдедегі N 278,   нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3802 тіркелген, "Юридическая газетада" 2005 жылғы 16 қыркүйекте N 170-171 (904-905) жарияланған және "Тауарлар мен көлік құралдарын декларациялау туралы" Қазақстан Республикасы Кедендік бақылау агенттігі төрағасының 2003 жылғы 20 мамырдағы N 219 бұйрығына өзгерістер енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Кедендік бақылау комитеті төрағасы міндетін атқарушының 2005 жылғы 12 тамыздағы N 302 бұйрығымен, нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3806 тіркелген, "Юридическая газетада" 2005 жылғы 16 қарашада N 212 (946) санында жарияланған) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
барлық мәтін бойынша:
"Агенттік" деген сөз "Комитеті" деген сөзбен ауыстырылсын;
"Кедендік бақылау" деген сөз "Қаржы министрлігі" деген сөзбен ауыстырылсын;
4-тармақта:
"Бірінші" деген сөз алынып тасталсын;
"А.К. Ержанов"  деген  сөздер "Б.Т. Әбдішев" деген сөздермен  ауыстырылсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Тауарлар мен көлік құралдарын декларациялау ережесінде:
5-тармақтың  төртінші абзацында " тауарға ілеспе құжаттар" деген сөздерден кейін "ЕурАзЭҚ сыртқы экономикалық қызметінің тауар номенклатурасының  (бұдан әрі - СЭҚ ТН) негізгі түсінік беру ережелеріне сәйкес бір кодқа жататын, бір атаудағы бірнеше көлік құралдарымен өткізілетін және  тауар ретінде көлік құралдарынсыз өткізілетін тауарлар " деген сөздермен толықтырылсын;
8-тармақтың 1-абзацында "ЕурАзЭҚ сыртқы экономикалық қызметі тауар номенклатурасының  (бұдан әрі - СЭҚ ТН) негізгі түсінік беру ережелері" сөзі "СЭҚ ТН" сөзімен ауысытырылсын;
22- тармақта:
жүз тоқсан үшінші абзац келесі мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Деректемелердің әр қайсысы жаңа жолдан көрсетіледі және реттік нөмірі болады";
жүз тоқсан төртінші абзац келесі мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:

"1.1. Тип товара;
1.2. Наименование изготовителя;
1.3. Физические и технические параметры товара.";
после абзаца сто девяносто девятого дополнить абзацами следующего содержания:
"Если декларируемые товары находятся на поддонах (паллетах), дополнительно к сведениям, которые указываются под номером 2, необходимо указать сведения о поддонах (паллетах) и их количестве.
Примечание:
Под упаковкой понимаются любые изделия и материалы, служащие или предназначенные для упаковки, защиты, размещения и крепления или разделения товаров, за исключением упаковочных материалов (солома, бумага, стекловолокно, стружка и т.п.), ввозимых навалом.
В понятие "упаковка" не включаются контейнеры и поддоны (паллеты).
Под поддоном (паллетом) понимается устройство, на настиле которого можно разместить вместе некоторое количество товаров с тем, чтобы образовать транспортный пакет с целью его перевозки, погрузки/выгрузки или штабелирования с помощью механических аппаратов. Это устройство состоит либо из двух настилов, соединенных между собой распорками, либо из одного настила, опирающегося на ножки; оно должно иметь как можно меньшую общую высоту, допускающую его погрузку/выгрузку с помощью вилочных погрузчиков или тележек для перевозки поддонов; оно может иметь или не иметь надстройку.";
после абзаца четыреста четырнадцатого дополнить абзацем следующего содержания:
"При этом в случае уплаты таможенных платежей по специфическим ставкам в Евро, в графе также указывается курс Евро.";
абзац шестнадцатый пункта 49 изложить в следующей редакции:
"в левом подразделе указывается код валюты, в которой в графе 45 заявлена таможенная стоимость, в соответствии с приложением 10; правая часть графы не заполняется;";
в приложении 3:
в Разделе 2. "Допустимые таможенные процедуры":
по всей таблице исключить цифры "52";
в графе "Код предыдущего таможенного режима" подпункта 15 после цифры "32" дополнить цифрой ", 40";
в приложении 6 строку "Фолклендские о-ва" дополнить строкой следующего содержания:
"
Франция
Французская Республика
FR
FRA
250
";
приложение 13 изложить в новой редакции согласно приложению к настоящему приказу;
в приложении 17:
в графе "Код":
цифру "12" заменить цифрой "05";
цифру "21" заменить цифрой "06";
цифру "31" заменить цифрой "02";
цифру "32" заменить цифрой "03";
цифру "33" заменить цифрой "04";
в приложении 18 абзац тринадцатый пункта 1 изложить в следующей редакции:
"10 - 15004 ТЕНГЕ, 1 Евро = 155, 26 тенге".
2. Управлению организации таможенного контроля Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Бейспеков О.К.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

"1.1. Тауардың түрі;
1.2. Дайындаушының атауы;
1.3. Тауардың физикалық техникалық параметрі";
жүз тоқсан тоғызыншы абзац келесі мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Егерде декларацияланатын тауарлар түптерде (поддон) орналасқан болса, онда қосымша 2 нөмірлі көрсетілген мәліметтерде түптер және олардың саны туралы мәліметтерді көрсету қажет"
Ескертпе:
Орама деп тауарларды бөлуге, орауға, қорғауға, бекітуге және орналастыруға немесе қызмет етуге арналған материалдар және бұйымдар түсіндіріледі, ашық әкелінетін орауыш материалдарсыз (қағаз, сабан, жаңқа т.б.).
"Орама" түсінігіне  контейнерлер және  түптер (поддондар, паллеттер) жатқызылмайды.
Поддон дегеніміз механикалық аппараттың көмегімен штабельдеуге немесе тиеу/түсіру, тасымалдау мақсатымен, көліктік қорап құрау үшін төсеніште бірге бірнеше тауарлар санын орналастыруға болатын жабдық. Бұл жабдық тіреуіштермен өзара  байланысқан екі төсеніштен немесе аяғынан сүйеулі бір төсеніштен құралады; түптерді тасымалдауға арналған арбалар және шанышқылы тиегіштер арқылы олардың тиеу/түсіруіне мүмкіндік беретін ол жалпы кем биіктікте болуы керек; ол қондырмасы болуы немесе болмауы да мүмкін.";
төрт жүз он төртінші абзац келесі мазмұнды абзацпен  толықтырылсын:
"Егерде кеден төлемдерін төлеу кезінде айрықша ставка Еурода болса, сондай -ақ бағанда Еуро бағамы көрсетіледі.";
49-тармақтың он алтыншы абзацы келесі редакцияда көрсетілсін:
"10-қосымшаға сәйкес 45-бағанда кеден құны көрсетілгендей сол жақтағы бөлімшеде бағам коды көрсетіледі, бағанның оң жағы толтырылмайды;";
3-қосымшада:
2-бөлімшеде. "Жіберілетін кеден тәртібі" барлық кесте бойынша "52" саны алып тасталсын;
"Алдыңғы кеден режимінің коды бағанында 15 тармақшада "32" санынан кейін ",40" санымен толықтырылсын";
6-қосымшада "Әлем елдерінің жіктемесі" кестесінде "Фолклендские о-ва" жолын келесі мазмұнмен толықтырылсын:
Франция
Французкая
Республика
FR
FRA
250
13-қосымшаны жаңа редакцияда осы бұйрықтың қосымшасына
сәйкес мазмұндалсын;
17 қосымшада:
"12" саны  "05" санымен ауыстырылсын;
"21" саны  "06" санымен ауыстырылсын;
"31" саны  "02" санымен ауыстырылсын;
"32" саны  "03" санымен ауыстырылсын;
"33" саны  "04" санымен ауыстырылсын;
18-қосымшаның 1-тармағының 13 абзацын  келесі редакцияда
мазмұндалсын:
"10-15004 теңге, 1 Еуро = 155,26 теңге".
2. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау
комитетінің Кедендік бақылауды ұйымдастыру басқармасы (Ө.К.
Бейіспеков) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет
министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.

3. Управлению организационной работы и контроля Комитета таможенного контроля Министерства финансов Республики Казахстан (Нурбаев Т.Б.) обеспечить опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Председатель
Приложение
к приказу Председателя
Комитета таможенного контроля
Министерства финансов
Республики Казахстан
от 12 июля 2007 года N 188
Приложение 13
к Правилам декларирования товаров
и транспортных средств
Классификатор
таможенных органов Республики Казахстан
Код ТО Название таможенного органа

3. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Кедендік бақылау
комитетінің Ұйымдастырушылық жұмыс және бақылау басқармасы (Т.Б.
Нұрбаев) осы бұйрықтың бұқаралық ақпарат құралдарында ресми
жариялануын қамтамасыз етсін.
4. Осы бұйрық алғашқы ресми жарияланғаннан кейін он
күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі
Кедендік бақылау комитеті төрағасының
2007 жылғы»12 шілдедегі N 188
Тауарлар мен көлік
құралдарын декларациялау
ережесіне 13-қосымша
Қазақстан Республикасы кеден органдарының жіктемесі
КО коды
Кеден органыны ң атауы