Об утверждении Инструкции по составлению и представлению аналитического отчета о реализации бюджетных программ
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 24 июля 2007 года N 263. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 17 августа 2007 года N 4881. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 16 февраля 2009 года N 68.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 16.02.2009 N 68 (порядок введения в действие см. п.6 ).
В соответствии с подпунктами 14) статьи 61 и 3) статьи 121 Бюджетного кодекса Республики Казахстан ПРИКАЗЫВАЮ :
1. Утвердить прилагаемую Инструкцию по составлению и представлению аналитического отчета о реализации бюджетных программ (далее - Инструкция).
2. Утвердить прилагаемую форму аналитического отчета о реализации бюджетных программ.
3. Департаменту информационных технологий в срок до 24 сентября 2007 года обеспечить разработку программного продукта для составления аналитического отчета о реализации бюджетных программ в соответствии с Инструкцией.
4. Администраторам республиканских бюджетных программ представлять аналитический отчет о реализации бюджетных программ в Министерство финансов Республики Казахстан ежемесячно, не позднее 7 числа месяца, следующего за отчетным.
5. Департаменту анализа и методологии исполнения государственного бюджета обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
6. Признать утратившими силу приказ Министра финансов Республики Казахстан от 12 мая 2003 года N 192 "Об утверждении Инструкции по составлению и представлению оперативной отчетности об освоении средств республиканского бюджета" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2308).
7. Настоящий приказ вводится в действие со дня его государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Министр
Утверждена
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 июля 2007 года N 263
Инструкция
по составлению и представлению аналитического
отчета о реализации бюджетных программ
1. Настоящая Инструкция разработана в целях осуществления ежемесячного мониторинга исполнения бюджетных средств администраторами республиканских бюджетных программ в соответствии с утвержденными паспортами бюджетных программ и определяет основные требования к составлению аналитического отчета о реализации бюджетных программ, содержащимися за счет республиканского бюджета.

Бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы талдамалық есепті жасау және табыс ету жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2007 жылғы 24 шілдедегі N 263 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 17 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4881 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2009 жылғы 16 ақпандағы N 68 Бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың күші жойылды - ҚР Қаржы министрінің 2009.02.16 N 68 Бұйрығымен.
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 61-бабының 14) және
121-бабының 3) тармақшаларына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған Бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы талдамалық есепті жасау және табыс ету жөніндегі нұсқаулық (бұдан әрі - Нұсқаулық) бекітілсін.
2. Қоса беріліп отырған бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы талдамалық есептің нысаны бекітілсін.
3. Ақпараттық технологиялар департаменті 2007 жылғы 24 қыркүйекке дейінгі мерзімде Нұсқаулыққа сәйкес бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы талдамалық есепті жасауға арналған бағдарламалық өнімді әзірлеуді қамтамасыз етсін.
4. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері қосымшаға сәйкес нысан бойынша ай сайын есептіден кейінгі айдың 7-күнінен кешіктірмей Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігіне бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы талдамалық есепті табыс етсін.
5. Мемлекеттік бюджеттің атқарылуын талдау және оның әдіснамасы департаменті осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін қамтамасыз етсін.
6. мынадай:
1) "Республикалық бюджеттің қаражатын игеру туралы жедел есептілікті жасау және беру жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2003 жылғы 12 мамырдағы N 192 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2308 болып тіркелген) күші жойылды деп танылсын.
7. Осы бұйрық Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күнінен бастап күшіне енеді.
Министр
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2007 жылғы»24 шілдедегі
N 263 бұйрығымен бекітілген
Бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы талдамалық
есепті жасау және табыс ету жөніндегі нұсқаулық
1. Осы Нұсқаулық бекітілген бюджеттік бағдарламалардың паспорттарына сәйкес республикалық бюджеттік бағдарламалар әкімшілерінің бюджет қаражатын атқаруының ай сайынғы мониторингін жүзеге асыру мақсатында әзірленді және республикалық бюджеттің есебінен ұсталатын бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы талдамалық есепті жасауға қойылатын негізгі талаптарды айқындайды.

2. Аналитический отчет о реализации бюджетных программ составляется с использованием программного продукта "Мониторинг бюджетного процесса" (далее - Мониторинг), направляемого Министерством финансов Республики Казахстан.
3. Заполнение аналитического отчета о реализации бюджетных программ (подпрограмм) осуществляется следующим образом:
1) графы 1-9, 13 администраторами республиканских бюджетных программ не заполняются (содержание данных граф будет автоматически подаваться из Мониторинга) и будут использоваться в режиме чтения без права на корректировку;
2) в графе 10 администраторами республиканских бюджетных программ указывается ожидаемое исполнение по расходам республиканского бюджета за год по каждой бюджетной программе (подпрограмме), начиная с аналитического отчета о реализации бюджетных программ по состоянию на 1 октября и до конца текущего года;
3) в графе 11 администраторами республиканских бюджетных программ указывается отклонение суммы, предусмотренной сводным планом финансирования на год, от суммы ожидаемого исполнения за год, начиная с аналитического отчета о реализации бюджетных программ по состоянию на 1 октября и до конца текущего года;
4) в графе 12 администраторами республиканских бюджетных программ указывается процент исполнения за год, начиная с аналитического отчета о реализации бюджетных программ с 1 октября и до конца текущего года;
5) в графе 14 администраторами республиканских бюджетных программ указывается сумма экономии средств, сложившаяся по результатам государственных закупок;
6) в графе 15 администраторами республиканских бюджетных программ указывается сумма, сложившаяся по каждой объективной причине, не зависящей от администратора бюджетных программ в отдельности (за счет курсовой разницы, форс-мажорных обстоятельств, остатка неиспользованных средств, сложившегося за счет изменения цен и натурального объема потребления, экономии по текущим затратам за счет наличия вакантных должностей, предоставления отпусков без содержания и выплаты по листкам временной нетрудоспособности, нераспределенного остатка резерва Правительства Республики Казахстан, по которому решения Правительства Республики Казахстан не приняты, уменьшения фактического количества получателей бюджетных средств против запланированного, изменение ставки вознаграждения (интереса) по кредитам, займам);
7) в графе 16 администраторами республиканских бюджетных программ указывается общая сумма, сложившаяся по другим причинам;

2. Бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы талдамалық есеп Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі жіберетін»"Бюджет үдерісінің мониторингі" бағдарламалық өнімін (бұдан әрі - Мониторинг) пайдалана отырып, осы Нұсқаулыққа қосымшаға сәйкес нысан бойынша жасалады.
3. Бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды) іске асыру туралы талдамалық есепті толтыру:
1) 1-9, 13-бағандарды республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері толтырмайды (осы бағандардың мазмұны Мониторингтен автоматты түрде берілетін болады) және түзету құқығынсыз оқу режимінде пайдаланылатын болады;
2) 10-бағанда республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері 1 қазандағы жағдай бойынша және ағымдағы жылдың соңына дейінгі бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы талдамалық есептен бастап әрбір бюджеттік бағдарлама (кіші бағдарлама) бойынша бір жылдағы республикалық бюджет шығыстары жөніндегі күтілетін атқарылу көрсетіледі.
3) 11-бағанда республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бір жылға арналған қаржыландырудың жиынтық жоспарында көзделген соманың 1 қазандағы жағдай бойынша және ағымдағы жылдың соңына дейінгі бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы талдамалық есептен бастап бір жылда күтілетін атқару сомасынан ауытқуын көрсетеді.
4) 12-бағанда республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері 1 қазаннан бастап және ағымдағы жылдың соңына дейінгі бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы талдамалық есептен бастап бір жылдағы атқару пайызы көрсетіледі;
5) 14-бағанда республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері мемлекеттік сатып алу нәтижелері бойынша қалыптасқан қаражатты үнемдеу сомасын көрсетеді;
6) 15-бағанда республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері бюджеттік бағдарламалар әкімшісіне тәуелді емес әрбір объективті себептер бойынша жеке қалыптасқан соманы (бағамдық айырманың, форс-мажорлық жағдаяттардың, бағалардың өзгеруі және тұтынудың заттай көлемінің есебінен қалыптасқан пайдаланылмаған қаражаттың қалдығы, бос орындардың болуы, ақысыз демалыстарды беру және еңбекке уақытша жарамсыздық парақтары бойынша төлемдер есебінен ағымдағы шығындар бойынша үнемдеу, Қазақстан Республикасы Үкіметінің шешімі қабылданбаған Қазақстан Республикасының Үкіметі резервінің бөлінбеген қалдығының, жоспарланғанға қарағанда бюджет қаражатын алушылардың іс жүзіндегі санының азаюы, кредиттер, қарыздар бойынша сыйақы (мүдде) ставкасының өзгеруі есебінен) көрсетеді;
7) 16-бағанда республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері басқа да себептер бойынша қалыптасқан жалпы соманы көрсетеді;

8) в графах 17, 18, 19, 20 администраторами республиканских бюджетных программ расшифровывается сумма неисполнения плана, сложившаяся по другим причинам;
9) в графе 21 администраторами республиканских бюджетных программ ежемесячно указываются причины неисполнения плана республиканских бюджетных программ (подпрограмм) по платежам за отчетный период.
4. Форма должна заполняться администраторами республиканских бюджетных программ в программном обеспечении, предоставляемом Министерством финансов Республики Казахстан и передаваемом в формате ХМL, формируемом данным программным обеспечением.
5. Аналитический отчет о реализации бюджетных программ подписывается руководителем данного органа, или лицом, заменяющим его в установленном порядке, и сотрудником, ответственным за составление отчета, рядом с подписями должна быть расшифровка подписи (фамилия и инициалы).
Аналитический отчет о реализации бюджетных программ представляется администраторами республиканских бюджетных программ на бумажном носителе и в электронном виде.
6. Все стоимостные показатели в аналитическом отчете о реализации бюджетных программ должны быть представлены в тысячах тенге.
Утвержден
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 24 июля 2007 года N 263
Аналитический отчет о реализации бюджетных программ
(подпрограмм) по отчетным данным по состоянию на
1 _______________года
тыс.тенге
Код
Наиме-
нование
Свод-
ный
план
финан-
сиро-
вания
на год
Сводный
план
поступлений
и финан-
сирования,
сводный план
финанси-
рования по
обязатель-
ствам на
отчетный
период
Испол-
нение
поступ-
лениий
бюджета
и/или
опла-
ченные
обяза-
тель-
ства по
бюджет-
ным
про-
граммам
(под-
про-
грам-
мам)
по сос-
тоянию
на 1-е
______
г.
%
испол-
нения
бюджета
и/или
опла-
ченные
обяза-
тель-
ства по
бюджет-
ным
про-
граммам
(под-
програм-
мам)
(гр.8/
гр.7*
100)
Сумма
неиспол-
нения
плана
финанси-
рования
по
платежам
(гр.8-
гр.7)
Ад-
ми-
ни-
ст-
ра-
тор
П
р
о
г
р
а
м
м
а
Под-
про-
гра-
мма
по
обя-
за-
тель-
ст-
вам
по
пла-
те-
жам
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
Всего
Текущие
бюджетные
программы
Бюджетные
программы
развития
00
Админист-
раторы
республи-
канских
бюджетных
программ,
всего
Текущие
бюджетные
программы,
всего
в том
числе по
конкретным
бюджетным
программам
(подпро-
граммам)
Бюджетные
программы
развития,
всего
в том
числе по
конкретным
бюджетным
программам
(подпро-
граммам)
продолжение таблицы
Ожи-
дае-
мое
ис-
пол-
не-
ние за год
Отк-
ло-
не-
ние
(гр.
11-
гр.5)
% ис-
полне-
ния за
год
(гр.11/гр.5*
100)
в том числе
При-
меча-
ние
(обос-
нова-
ние
адми-
нист-
рато-
ров
рес-
пуб-
ликан-
ских
бюд-
жет-
ных
про-
грамм
при-
чин
неис-
пол-
нения
плана)
эко-
но-
мия
по
ре-
зуль-
та-
там
госу-
дар-
ст-
вен-
ных
заку-
пок
объек-
тив-
ные,
неза-
вися-
щие
от
адми-
нист-
рато-
ров
рес-
пуб-
ли-
кан-
ских
бюд-
жет-
ных
про-
грамм
дру-
гие
при-
чины
в том числе за счет:
несос-
тояв-
шихся
кон-
кур-
сов
по
госу-
дар-
ствен-
ным
закуп-
кам,
дли-
тель-
ного
прове-
дения
(не-
про-
веде-
ния)
кон-
курс-
ных
проце-
дур
дли-
тель-
ного
про-
веде-
ния
про-
це-
дур
зак-
люче-
ния
дого-
во-
ров
и
реги-
стра-
ции
их в
орга-
нах
каз-
на-
чей-
ства
не-
пред-
став-
ления
актов
выпол-
нен-
ных
работ
и
счетов
к оп-
лате,
не-
свое-
вре-
мен-
ного
прове-
дения
запла-
ниро-
ван-
ных
меро-
прия-
тий,
непра-
виль-
ного
оформ-
ления
адми-
нист-
рато-
ром
доку-
мен-
тов
по
прове-
дению
плате-
жей
не-
свое-
вре-
мен-
ное
при-
нятие
нор-
ма-
тив-
ных
право-
вых
актов
и
дру-
гие
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
Подпись первого руководителя _________________________________

8) 17, 18, 19, 20-бағандарда республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері басқа да себептер бойынша қалыптасқан жоспардың орындалмау сомасын таратып жазады;
9) 21-бағанда республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері есепті кезеңдегі төлемдер бойынша республикалық бюджеттік бағдарламалар (кіші бағдарламалар) жоспарының орындамау себептерін ай сайын көрсетеді.
4. Республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері нысанды Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі ұсынатын және осы бағдарламалық қамтыммен қалыптастырылатын белгіленген ХМL форматында қалыптастырылатын бағдарламалық қамтымда орындауы тиіс.
5. Бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы талдамалық есепке осы органның басшысы немесе белгіленген тәртіппен оның қызметін атқаратын тұлға және есепті жасауға жауапты қызметкер қол қояды, қолтаңбалардың жанында қолтаңбалар таратылып жазылуға тиіс (аты-жөні).
Бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы талдамалық есепті республикалық бюджеттік бағдарламалардың әкімшілері қағаз тасығышта және электрондық түрде береді.
6. Бюджеттік бағдарламаларды іске асыру туралы талдамалық есептегі барлық құн көрсеткіштері мың теңгемен берілуге тиіс.
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2007 жылғы 24 шілдедегі
N 263 бұйрығымен бекітілген
____ жылғы 1 ______ жағдай бойынша есепті деректер
жөніндегі бюджеттік бағдарламаларды (кіші бағдарламаларды)
іске асыру туралы талдамалық есеп
Коды
Атауы
Бір
жылға
арнал-
ған
жиынтық
қаржы-
лан-
дыру
жоспары
Түсімдер
мен қаржылан-
дырудың жиынтық
жоспары, есепті
кезеңге арнал-
ған міндеттеме-
лер бойынша
қаржыландырудың
жиынтық жоспары
ж. 1
жағдай
бойынша
бюджет
түсімде-
рінің
атқарылуы
және/
немесе
бюджеттік
бағдарла-
малар
(кіші
бағдарла-
малар)
бойынша
төленген
міндет-
темелер
Әкімші
Бағ-
дарла-
ма
Кіші
бағ-
дарла-
ма
міндет-
темелер
бойынша
төлем-
дер
бойынша
1
2
3
4
5
6
7
8
Барлығы
Ағымдағы
бюджет-
тік
бағдар-
ламалар
Бюджет-
тік
даму
бағдар-
ламалары
00
Респуб-
ликалық
бюджет-
тік
бағдар-
ламалар-
дың
әкімші-
лері,
барлығы
Ағымдағы
бюджет-
тік
бағдар-
ламалар,
барлығы
оның
ішінде
нақты
бюджет-
тік
бағдар-
ламалар
(кіші
бағдар-
ламалар)
бойынша
оның
ішінде
нақты
бюджет-
тік
бағдар-
ламалар
(кіші
бағдар-
ламалар)
бойынша
кестенің жалғасы:
бюджет-
тің
атқары-
лу %
және/
немесе
бюджет-
тік
бағдар-
ламалар
(кіші
бағдар-
лама-
лар)
бойынша
төлен-
ген
міндет-
темелер
(8-бағ.
/7-бағ.
-*100)
Төлемдер
бойынша
қаржы-
ландыру
жоспа-
рының
атқарыл-
мау
сомасы
(8-бағ./
7-бағ.)
бір
жылдағы
күтіле-
тін
атқарылу
Ауытқу
(11-бағ.
- 5-бағ.)
бір
жылдағы
атқарылу
% (11-
бағ./
5-бағ.*
100)
оның ішінде
мемлекет-
тік
сатып алу
нәтиже-
лері
бойынша
үнемдеу
республи-
калық
бюджеттік
бағдар-
ламалар-
дың
әкімші-
леріне
тәуелді
емес
объектив-
ті
себептер
9
10
11
12
13
14
15
кестенің жалғасы:
оның ішінде
Ескерту
(Республи-
калық
бюджеттік
бағдарла-
малар
әкімші-
лерінің
жоспарды
орындамау
себептері-
нің
негізде-
месі)
басқа
да
себептер
оның ішінде мыналардың есебінен:
мемлекет-
тік
сатып алу
бойынша
өтпеген
конкурс-
тардың,
конкурс-
тық
рәсімдер-
ді ұзақ
өткізу
(өткіз-
беу)
шарттарды
жасасу
рәсімдерін
ұзақ
өткізу
және
оларды
қазынашы-
лық
орган-
дарында
тіркеу
орындалған
жұмыстардың
актілерін
және ақы
төлеуге
шоттарды
ұсынбау,
жоспарлан-
ған
іс-шаралар-
ды уақтылы
өткізбеу,
әкімшінің
төлемдерді
өткізу
жөніндегі
құжаттарды
дұрыс
нормативтік
құқықтық
актілерді
уақтылы
қабылдамау
және
басқалар
16
17
18
19
20
21
Бірінші басшының қолы ______________