О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года N 136 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 27 августа 2007 года N 225. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 1 октября 2007 года N 4956. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 8 мая 2015 года № 75
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 08.05.2015 № 75 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность банков второго уровня, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Внести в постановление Правления Агентства от 17 июня 2006 года  N 136 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4301), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлениями Правления Агентства от 23 февраля 2007 года  N 46 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года N 136 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4581), от 28 мая 2007 года  N 156 "О внесении изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года N 136 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4806) следующие изменения и дополнения:
в  Правилах представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов банками второго уровня, утвержденных указанным постановлением:
в таблице приложения 12:
строку, порядковый номер 22 исключить;
строку, порядковый номер 23 изложить в следующей редакции:
23
облигации иностранных эмитентов, имеющие минимальный
требуемый рейтинг одного из рейтинговых агентств,
установленных постановлением Правления Агентства от 30
апреля 2007 года N 128 "Об установлении рейтинговых
агентств и минимального рейтинга для облигаций, с которыми
банки могут осуществлять сделки" (зарегистрированным
в Реестре государственной регистрации нормативных правовых
актов под N 4717)
";
в таблице приложения 22:
в строке, порядковый номер 8 слова "под гарантию банка" заменить словами "в части гарантируемых банком сумм и учитываемых на бухгалтерском балансе банка";
в таблице приложения 23:
строку, порядковый номер 8334 исключить;
строку, порядковый номер 8335 изложить в следующей редакции:

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы N 136 қаулысына өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2007 жылғы 27 тамыздағы N 225 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет Министрлігінде 2007 жылғы 1 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4956 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық банк Басқармасының 2015 жылғы 8 мамырдағы № 75 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық банк Басқармасының 08.05.2015 № 75 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін  2-тармақтан қараңыз.
Екінші деңгейдегі банктердің қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Басқармасы  ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының»"Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы  N 136 қаулысына  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4301 тіркелген) Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы N 136 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 23 ақпандағы  N 46  (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4581 тіркелген), "Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы N 136 қаулысына өзгерістер енгізу туралы" 2007 жылғы 28 мамырдағы  N 156 (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4806 тіркелген) қаулыларымен  енгізілген өзгерістері мен толықтыруларымен бірге мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Екінші деңгейдегі банктердің пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесінде:
12-қосымшаның кестесінде:
реттік нөмірі 22-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 23-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"
23
Агенттік Басқармасының "Рейтинг агенттіктері мен банктер
мәмілелерін жүзеге асыра алатын облигацияларға арналған
барынша төмен рейтингті белгілеу туралы" 2007 жылғы 30
сәуірдегі N 128 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілер-
ді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4717 тіркелген) белгі-
ленген рейтинг агенттіктерінің бірінің талап етілетін
барынша төмен рейтингі бар шетел эмитенттерінің облигация-
лары
";
22-қосымшаның кестесінде:
реттік нөмірі 8-жолдағы "Банктің кепілдігімен," деген сөздер "Банк кепілдік беретін және банктің бухгалтерлік балансында есептелетін сомалар бөлігінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
23-қосымшаның кестесінде:
реттік нөмірі 8334-жол алынып тасталсын;
реттік нөмірі 8335-жол мынадай редакцияда жазылсын:
"

8335
облигации иностранных эмитентов, имеющие
минимальный требуемый рейтинг одного из
рейтинговых агентств, установленных
постановлением Правления Агентства от
30 апреля 2007 года N 128 "Об установлении
рейтинговых агентств и минимального рейтинга
для облигаций, с которыми банки могут
осуществлять сделки" (зарегистрированным в
Реестре государственной регистрации нормативных
правовых актов под N 4717)
ежедневно
";
в строке, порядковый номер 8351 слова "под гарантию банка" заменить словами "в части гарантируемых банком сумм и учитываемых на бухгалтерском балансе банка".
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан, его нормы распространяются на отношения, возникшие со дня введения в действие постановления Правления Агентства от 30 апреля 2007 года  N 128 "Об установлении рейтинговых агентств и минимального рейтинга для облигаций, с которыми банки могут осуществлять сделки" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4717), за исключением абзацев седьмого, восьмого, тринадцатого пункта 1 настоящего постановления, которые вводятся в действие с 1 октября 2007 года.
3. Департаменту стратегии и анализа (Бубеев М.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Байсынов М.Б.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящее постановление до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Службе Председателя Агентства принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Бахмутову Е.Л.
Председатель

8335
Агенттік Басқармасының "Рейтинг агенттіктері
мен банктер мәмілелерін жүзеге асыра алатын об-
лигацияларға арналған барынша төмен рейтингті
белгілеу туралы" 2007 жылғы 30 сәуірдегі N 128
қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мем-
лекеттік тіркеу тізілімінде N 4717 тіркелген)
белгіленген рейтинг агенттіктерінің бірінің та-
лап етілетін барынша төмен рейтингі бар шетел
эмитенттерінің облигациялары
күн сайын
"
реттік нөмірі 8351-жолдағы "Банктің кепілдігімен," деген сөздер "Банк кепілдік беретін және банктің бухгалтерлік балансында есептелетін сомалар бөлігінде" деген сөздермен ауыстырылсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енгізіледі, ал оның нормалары осы қаулының 2007 жылғы 1 қазанда қолданысқа енгізілетін 1-тармағының жетінші, сегізінші, он үшінші абзацтарын қоспағанда, Агенттік Басқармасының "Рейтинг агенттіктері мен банктер мәмілелерін жүзеге асыра алатын облигацияларға арналған барынша төмен рейтингті белгілеу туралы" 2007 жылғы 30 сәуірдегі  N 128 қаулысы (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4717 тіркелген)  күшіне енген күннен бастап пайда болған қатынастарға таралады.
3. Стратегия және талдау департаменті (М.С. Бөбеев):
1) Заң департаментімен (М.Б. Байсынов) бірлесіп осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде осы қаулыны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан қаржыгерлерінің қауымдастығы" Заңды тұлғалар бірлестігіне жіберсін.
4. Агенттіктің Төраға қызметі осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының орынбасары Е.Л. Бахмутоваға жүктелсін.
Төраға