Об утверждении стандартов оказания государственных услуг через центры обслуживания населения
Приказ и.о. Министра юстиции Республики Казахстан от 12 октября 2007 года № 289. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 29 ноября 2007 года № 5013. Утратил силу приказом Министра юстиции Республики Казахстан от 30 марта 2010 года № 91
Сноска. Утратил силу приказом Министра юстиции РК от 30.03.2010 № 91.
В целях реализации пункта 2 постановления Правительства Республики Казахстан от 30 июня 2007 года N 558 "Об утверждении Типового стандарта оказания государственной услуги", руководствуясь подпунктом 3) пункта 2 статьи 7 Закона Республики Казахстан "Об органах юстиции", ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемые:
1) стандарт оказания государственной услуги по выдаче акта на право частной собственности на земельный участок через центры обслуживания населения согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) стандарт оказания государственной услуги по выдаче акта на право постоянного землепользования через центры обслуживания населения согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) стандарт оказания государственной услуги по выдаче акта на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) через центры обслуживания населения согласно приложению 3 к настоящему приказу;
4) стандарт оказания государственной услуги по выдаче акта на право временного безвозмездного землепользования через центры обслуживания населения согласно приложению 4 к настоящему приказу.
2. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего вице-министра юстиции Республики Казахстан.
3. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
И.о. Министра
"Согласовано"
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по управлению
земельными ресурсами
18 октября 2007 года
Приложение 1
к приказу и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 октября 2007 года N 289
Стандарт
оказания государственной услуги
"Выдача акта на право частной собственности на земельный участок через центры обслуживания населения"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок выдачи актов на земельный участок на право частной собственности через центры обслуживания населения.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании   Земельного Кодекса Республики Казахстан.
4. Государственная услуга осуществляется структурными подразделениями местных исполнительных органов области (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения), осуществляющие функции в области земельных отношений (далее - уполномоченный орган) через центры обслуживания населения (далее - Центр).

Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарттарын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің 2007 жылғы 12 қазандағы N 289 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2007 жылғы 29 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5013 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010 жылғы 30 наурыздағы N 91 Бұйрығымен
Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Әділет министрінің 2010.03.30 N 91 Бұйрығымен.
"Мемлекеттік қызмет көрсетудің үлгі стандартын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 30 маусымдағы N 558 қаулысын іске асыру мақсатында, "Әділет органдары туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 7-бабы 2 тармағының 3) тармақшасын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса беріліп отырған:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жер учаскесіне жеке меншік құқығы актісін беру мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы тұрақты жер пайдалану құқығы актісін беру мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты;
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы уақытша өтеулi (ұзақ мерзiмдi, қысқа мерзiмдi) жер пайдалану (жалдау) құқығы актiсiн беру мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты;
4) осы бұйрыққа 4-қосымшаға сәйкес халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы уақытша өтеусіз жер пайдалану құқығы актісін беру мемлекеттік қызмет көрсетудің стандарты.
2. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау жетекшілік ететін Қазақстан Республикасының Әділет вице-министріне жүктелсін.
3. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы
"Келісілген"
Қазақстан Республикасы
Жер ресурстарын басқару
агенттігінің төрағасы
18 қазан 2007 жыл
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м. а.
2007 жылғы 12 қазандағы
N 289 бұйрығына
1-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің cтандарты "Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жер учаскесiне
жеке меншiк құқығына актi беру"
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жер учаскесiне жеке меншiк құқығына актiні ресімдеудің тәртібін анықтайды.
2. Мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Жер кодексінің негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы (бұдан әрі - Орталық) жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі - уәкілетті орган) арқылы жүзеге асырылады.

5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является акт на право частной собственности на земельный участок.
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) срок оформления документов - 10 рабочих дней;
2) в случае необходимости проведения дополнительного изучения или проверки материалов, срок оформления продлевается до 15 рабочих дней;
3) время ожидания в очереди не более 30 минут.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 11.02.2009 N 12 (порядок введения в действие см. п. 3).
8. Оплата услуг производится в соответствии с расценками, утвержденными приказом соответствующего уполномоченного органа на соответствующий год.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайтах Министерства юстиции Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и центров, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах расположенных в помещениях центров.
10. Государственная услуга представляется шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.
11. Государственная услуга оказывается в здании Центра по месту проживания потребителя. В зале располагаются справочное бюро, кресла ожидания, информационные стенды с образцами заполненных бланков.
2. Порядок оказания государственной услуги
12. Для выдачи акта на право частной собственности необходимо представление следующих документов:
1) заявление (на изготовление идентификационного документа в уполномоченный орган);
2) выписка из постановления о предоставлении права частной собственности на земельный участок;
3) бланк заказа, на изготовление идентификационного документа на земельный участок;
4) копия свидетельства налогоплательщика (РНН);
5) нотариально засвидетельствованная копия свидетельства о государственной регистрации юридического лица;
6) копия документа удостоверяющего личность (при наличии доверенности - копия доверенности и наличие удостоверения личности поверенного лица).
13. Бланки размещаются на специальной стойке в зале ожидания, либо у консультантов Центра.
14. Прием документов осуществляется посредством "окон", на которых размещается информация о предназначении и выполняемых функциях "окон", а также указываются фамилия, имя, отчество и должность инспектора Центра.

5. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны жер учаскесiне жеке меншiк құқығы актiсі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) құжаттарды ресімдеу мерзімі - 10 жұмыс күні ішінде;
2) материалдарды қосымша зерделеу немесе тексеру жүргізу қажет болған жағдайда, ресімдеу мерзімі 15 жұмыс күніне дейін ұзартылады;
3) кезекте күту мерзімі 30 минуттан аспайды.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2009.02.11 N 12 бұйрығымен.
8. Қызметке төлем белгілі жылға арнайы уәкілетті органның тиістілі бұйрығымен бекітілген бағаларға сәйкес жүргізіледі.
9. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі туралы толық ақпарат Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің, Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің және орталықтардың тізбесі осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген веб-сайттарында, сондай-ақ ақпараттардың ресми көздерінде және орталықтар үй-жайларындағы стендтерде орналастырылады.
10. Мемлекеттік қызмет аптаның алты күнінде, жексенбіні қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ға дейін ұсынылады. Қабылдау "электронды" кезек тәртібінде, алдын-ала жазбасыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.
11. Мемлекеттік қызмет тұтынушының тұратын жері бойынша Орталық ғимаратында көрсетіледі. Залда анықтама бюросы, күту үшін креслолар, толтырылған бланк үлгілері бар ақпараттық стендтер орналасқан.
2. Мемлекеттік қызмет көрсету тәртібі
12. Актіні беруге мүдделі жеке және заңды тұлғалар құжаттардың мынадай тізбесін ұсынады:
1) өтініш (уәкілетті органға сәйкестендіру құжатын дайындау);
2) жер учаскесіне жеке меншік құқығын беру туралы қаулыдан үзінді;
3) жер учаскесіне сәйкестендіру құжатын әзірлеу үшін тапсырыс бланкісі;
4) салық төлеуші куәлігінің көшірмесі (СТН);
5) заңды тұлғаны мемлекеттік тіркеу туралы куәліктің нотариаттық куәландырылған көшірмесі;
6) жеке басын куәландыратын құжаттың көшірмесі (сенімхат болған кезде - сенімхаттың көшірмесі және сенім білдірілген адамның жеке куәлігінің болуы).
13. Бланкілер күту залындағы арнайы тағанда орналастырылады не Орталықтың консультантында болады.
14. Құжаттарды қабылдау (бланкілер, нысандар, өтініштер және басқа да құжаттар) "терезенің" арналғаны және атқаратын функциясы туралы ақпарат ілінген, сондай-ақ Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты және лауазымы көрсетілген "терезе" арқылы жүзеге асырылады.

15. Потребителю выдается расписка о приеме соответствующих документов с указанием:
1) номера и даты приема запроса;
2) вида запрашиваемой государственной услуги;
3) количества и названий приложенных документов;
4) даты (время) и места выдачи документов;
5) фамилии, имени, отчества инспектора Центра принявшего заявление на оформление документов.
16. Выдача готовых документов потребителю осуществляется инспектором Центра посредством "окон" ежедневно на основании расписки в указанный в ней срок.
В случаях, если потребитель не обратился за получением документов в срок, Центр обеспечивает их хранение в течение 1 месяца, после чего передает их в уполномоченные органы.
17. Уполномоченный орган при выявлении ошибок (исправлений, подчисток) в оформлении документов, в течение одного рабочего дня после получения пакета документов возвращает их в Центр с письменным обоснованием о причине отказа.
После получения пакета документов Центр информирует потребителя в течение одного рабочего дня после их получения и выдает письменные обоснования уполномоченного органа о причине отказа.
3. Принципы работы
18. Деятельность центров основывается на следующих принципах:
1) соблюдения конституционных прав и свобод человека;
2) соблюдения законности при исполнении служебного долга;
3) вежливости;
4) предоставления исчерпывающей и полной информации;
5) защиты и конфиденциальности информации.
4. Результаты работы
19. Результаты оказания государственной услуги потребителям измеряются показателями качества и доступности в соответствии с приложением 2 к настоящему стандарту.
20. Целевые значения показателей качества и доступности государственных услуг, по которым оценивается работа государственного органа, учреждения или иных субъектов, оказывающих государственные услуги, ежегодно утверждаются специально созданными рабочими группами.
5. Порядок обжалования
21. Жалобы принимаются в устной или в письменной форме по почте, или в электронном виде в случаях, предусмотренных действующим законодательством, либо нарочно через канцелярию Центра в рабочие дни.
22. В случае претензий по качеству предоставления государственной услуги жалоба подается на имя директора Центра или руководства Министерства юстиции Республики Казахстан.
23. Принятая жалоба регистрируется в журнале учета информации Центра и рассматривается в установленные законодательством сроки.
Обращения, поданные в порядке, установленном законодательством подлежат обязательному приему, регистрации, учету и рассмотрению.
6. Контактная информация
24. График работы и приема директора Центра определяется в соответствии с графиком работы Центра.
Контактные телефоны Центра указываются в официальных источниках информации и на стендах, расположенных в помещениях Центра.

15. Тұтынушыға:
1) сұрауды қабылдау күні және нөмірі;
2) сұранып отырылған мемлекеттік қызметтің түрі;
3) қоса берілген құжаттардың саны және атауы;
4) құжаттарды беру күні (уақыты) және орны;
5) құжаттарды ресімдеуге өтінішті қабылдаған Орталық инспекторының тегі, аты, әкесінің аты көрсетілуімен, тиісті құжаттардың қабылданғаны туралы қолхат беріледі.
16. Дайын құжаттарды тұтынушыға беруді Орталық инспекторы "терезе" арқылы күн сайын мерзімі көрсетілген қолхат негізінде жүзеге асырылады.
Егер тұтынушы құжаттарды алу үшін мезгілінде жүгінбесе, Орталық олардың сақталуын 1 ай қамтамасыз етеді, содан кейін уәкілетті органға жібереді.
17. Құжаттарды ресімдеу кезінде қателіктер (түзетулер, тазартулар) анықталған жағдайда, уәкілетті орган құжаттар пакетін алғаннан кейін бір жұмыс күні ішінде қайтару себептерін жазбаша дәлелдеп, Орталыққа қайтарып береді.
Құжаттар пакетін алғаннан кейін Орталық бір жұмыс күні ішінде өтініш берушіге хабарлайды және уәкілетті органның қайтару себебі көрсетілген жазбаша негіздемесін береді.
3. Жұмыс қағидаттары
18. Орталық қызметі:
1) адамның конституциялық құқықтары мен бостандықтарын сақтау;
2) қызметтік борышты сақтау кезінде заңдылықты сақтау;
3) сыпайылық;
4) түбегейлі және толық ақпарат беру;
5) ақпаратты қорғау және құпиялылық қағидаттарына негізделеді.
4. Жұмыс нәтижелері
19. Тұтынушыларға мемлекеттік қызмет көрсету нәтижелері осы  стандартқа 2 қосымшаға сәйкес сапа және қол жетімділік көрсеткіштерімен өлшенеді.
20. Мемлекеттік қызмет көрсететін мемлекеттік органның, мекеменің немесе өзге де субъектілердің жұмысы бағаланатын мемлекеттік қызметтердің сапа және қол жетімділік көрсеткіштерінің нысаналы мәнін жыл сайын арнайы құрылған жұмыс топтары бекітеді.
5. Шағымдану тәртібі
21. Шағымдар ауызша немесе жазбаша нысанда пошта бойынша немесе қолданыстағы заңнамада көзделген жағдайларда электронды түрде не Орталықтың кеңсесі арқылы жұмыс күндерінде қолма-қол қабылданады.
22. Мемлекеттік қызметті ұсыну сапасына наразылықтар болған жағдайда шағымдар Орталық директорының немесе Қазақстан Республикасы Әділет министрлігі басшылығының атына беріледі.
23. Қабылданған шағым Орталықтың ақпараттарды есепке алу журналында тіркеледі және заңнамада белгіленген мерзімде қаралады.
Заңнамада белгіленген тәртiппен берiлген өтiнiш мiндеттi түрде қабылдануға, тiркелуге, есепке алынуға және қаралуға тиiс.
6. Байланыс ақпараты
24. Орталық директорының қабылдау және жұмыс кестесі Орталықтың жұмыс кестесіне сәйкес.
Орталықтың байланыс телефондары орталық ғимаратындағы  сөрелерде және ресми ақпарат көздерінде орналасқан.

25. Адрес Министерства юстиции Республики Казахстан: 010000, город Астана, улица N 35, дом N 8, веб-сайт: www.minjust.kz., адрес Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами: 010000, город Астана, улица N 35, дом N 8, веб-сайт: www.auzr.kz.
Приложение 1
к стандарту оказания
государственной услуги
N
пп
Наименование центров
Адрес
расположения центров
Номер телефона
1
Центр обслуживания
населения N 1 района
Алматы города Астаны
г. Астана,
ул. Жубанова, д.2
37-02-06
2
Центр обслуживания
населения N 2 района
Алматы города Астаны
г. Астана,
ул. 70 "а"
40-65-62
3
Центр обслуживания
населения N 1 района
Сарыарка города Астаны
г. Астана,
ул. Пушкина, д.97
37-70-65
4
Центр обслуживания
населения N 2 района
Сарыарка города Астаны
г. Астана,
ул. 81, д.85
43-84-14
5
Центр обслуживания
населения Алмалинского
района города Алматы
г. Алматы,
ул. Богенбай
батыра, д.221
263-82-51
6
Центр обслуживания
населения Турксибского
района города Алматы
г. Алматы,
ул. Зорге, д.9
234-09-64
7
Центр обслуживания
населения Бостандыкского
района города Алматы
г. Алматы,
ул. Ходжанова, д.9
248-17-77
8
Центр обслуживания
населения города Кокшетау
г. Кокшетау, ул.
Ауэзова, д.189 "а"
40-10-76
9
Центр обслуживания
населения города Актобе
г. Актобе, ул.
Тургенева, д.109
57-84-84
10
Центр обслуживания
населения города
Талдыкоргана
г. Талдыкорган,
Тауелсиздик, д.67 "б"
24-41-33
11
Центр обслуживания
населения города Атырау
г. Атырау, ул.
Баймуханова, д.16
35-47-05
12
Центр обслуживания
населения города Уральска
г. Уральск,
ул. Жамбыла, д.81
28-40-73,
28-13-12
13
Центр обслуживания
населения города Тараза
г. Тараз, ул.
Койгельды, д.158 "а"
43-84-18
(вн. 147)
14
Центр обслуживания
населения N 1 города
Караганды
г. Караганда, ул.
Муканова, д.5
77-26-57,
77-37-43
15
Центр обслуживания
населения N 2 города
Караганды
г. Караганда,
р-н Казыбек би,
ул. Чкалова, д.7
41-63-03
16
Центр обслуживания
населения N 3 города
Караганды
г. Караганда,
ул. Октябрьский р-н,
21 мкр., д.67
42-72-60
(вн.137)
17
Центр обслуживания
населения N 4 города
Караганды
г. Темиртау, ул.
Блюхера, д.23
98-65-87
18
Центр обслуживания
населения города Костаная
г. Костанай,
ул. Тарана, д.114
53-45-74
19
Центр обслуживания
населения города
Кызылорды
г. Кызылорда,
ул. Муратбаева, б/н
23-05-78
20
Центр обслуживания
населения города Актау
г. Актау, 15
мкр., д.67 "б"
31-85-16
21
Центр обслуживания
населения N 1 города
Шымкента
г. Шымкент,
ул. Мадели-Кожа, б/н
30-06-79
22
Центр обслуживания
населения N 2 города
Шымкента
г. Шымкент,
ул. Мадели-Кожа, б/н
21-46-37
23
Центр обслуживания
населения города
Павлодара
г. Павлодар,
ул. Павлова, д.48
33-47-55
24
Центр обслуживания
населения города
Петропавловска
г. Петропавловск,
ул. Ауэзова, д.157
33-66-16
25
Центр обслуживания
населения N 1 города
Усть-Каменогорска
г. Усть-Каменогорск,
ул. Белинского,
д.37 "а"
22-24-28
26
Центр обслуживания
населения N 2 города
Усть-Каменогорска
г. Усть-Каменогорск,
ул. Ушанова, д.99/1
29-61-28
27
Центр обслуживания
населения N 3 города
Усть-Каменогорска
г. Семей, ул. 408-ой
квартал, д. 21
33-55-93
Приложение 2
к стандарту оказания
государственной услуги
Таблица. Значения показателей качества и доступности
Показатели качества и
доступности
Нормативное
значение
показателя
Целевое
значение
показателя в
последующем
году
Текущее
значение
показателя
в отчетном
году

25. Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің мекен-жайы: 010000, Астана қаласы, N 35 көшесі, N 8 үй, веб-сайт: www.minjust.kz., Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару агенттігінің мекен-жайы: 010000, Астана қаласы, N 35 көшесі, N 8 үй, веб-сайт: www. www.auzr.kz.
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 1-қосымша
N
р/с
Орталықтардың атауы
Орталықтардың орналасу мекен-жайлары
Телефондары нөмірі
1
Астана қаласы Алматы ауданының N 1 Халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қ., Жұбанова көш., 2 үй
37-02-06
2
Астана қаласы Алматы ауданының
N 2 Халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қ.,
70 "а" көш.
40-65-62
3
Астана қаласы
Сарыарқа ауданының N 1 Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Астана қ., Пушкин көш., 97 үй
37-70-65
4
Астана қаласы Сарыарқа ауданының N 2 Халыққа қызмет көрсету орталығы
Астана қ.,
81 көш., 85 үй
43-84-14
5
Алматы қаласы Алмалы ауданының
Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Алматы қ., Бөгенбай батыр көш., 221 үй
263-82-51
6
Алматы қаласы Түрксiб ауданының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қ., Зорге көш., 9 үй
234-09-64
7
Алматы қаласы Бостандық ауданының
Халыққа қызмет көрсету орталығы
Алматы қ., Ходжанов көш., 9 үй
248-17-77
8
Көкшетау қаласының Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Көкшетау қ., Әуезов көш., 189 "а" үй
40-10-76
9
Ақтөбе қаласының
Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Ақтөбе қ., Тургенев көш., 109 үй
57-84-84
10
Талдықорған қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Талдықорған қ.,
Тәуелсіздік, көш.
67 "б" үй
24-41-33
11
Атырау қаласының
Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Атырау қ.,  Баймұханов көш., 16 үй
35-47-05
12
Орал қаласының Халыққа қызмет көрсету орталығы
Орал қ.,
Жамбыл көш., 81 үй
28-40-73,
28-13-12
13
Тараз қаласының
Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Тараз қ.,
Қойгелді көш.,
158 "а" үй
43-84-18
(і. 147)
14
Қарағанды қаласының
N 1 Халыққа қызмет көрсету орталығы
Қарағанды қ.,  Мұқанов көш., 5 үй
77-26-57,
77-37-43
15
Қарағанды қаласының
N 2 Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Қарағанды қ., Қазыбек би ауданы,
Чкалов көш., 7 үй
41-63-03
16
Қарағанды қаласының
N 3 Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Қарағанды қ., Октябрь ауданы, 21 шағын ауд., 67 үй
42-72-60
(і.137)
17
Қарағанды қаласының
N 4 Халыққа қызмет көрсету орталығы
Теміртау қ.,
Блюхер көш., 23 үй
98-65-87
18
Қостанай қаласының Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Қостанай қ.,
Таран көш., 114 үй
53-45-74
19
Қызылорда қаласының
Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Қызылорда қ.,
Мұратбаев көш., н/ж
23-05-78
20
Ақтау қаласының
Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Ақтау қ., 15 шағын
ауд., 67 "б" үй
31-85-16
21
Шымкент қаласының
N 1 Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Шымкент қ.,  Мәделі-Қожа көш, н/ж
30-06-79
22
Шымкент қаласының
N 2 Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Шымкент қ.,  Мәделі-Қожа көш, н/ж
21-46-37
23
Павлодар қаласының
Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Павлодар қ.,
Павлов көш., 48 үй
33-47-55
24
Петропавл қаласының
Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Петропавл қ.,
Әуезов көш., 157 үй
33-66-16
25
Өскемен қаласының
N 1 Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Өскемен қ.,
Белинский көш., 37
"а" үй
22-24-28
26
Өскемен қаласының
N 2 Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Өскемен қ.,
Ушанов көш., 99/1 үй
29-61-28
27
Өскемен қаласының N 3 Халыққа қызмет
көрсету орталығы
Семей қ.,
408-ші тоқсан,
21 үй
33-55-93
Мемлекеттік қызмет көрсету
стандартына 2 қосымша
Кесте. Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштерінің мәні
Сапа мен қол жетімділік көрсеткіштері
Көрсет-
кіштің
норматив-
тік мәні
Көрсет-
кіштің
келесі
жылғы
нысана-
лы мәні
Көрсет-
кіштің
есептік
жылдағы
ағымдағы
мәні

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
85%
75%
4.3. % (доля) потребителей
удовлетворенных с существующим
порядком обжалования
95%
60%
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90%
60%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей
удовлетворенных вежливостью
персонала
90%
70%
Приложение 2
к приказу и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 октября 2007 года N 289
Стандарт
оказания государственной услуги
"Выдача акта на право постоянного землепользования
через центры обслуживания населения"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок выдачи актов на право постоянного землепользования через центры обслуживания населения.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании  Земельного Кодекса Республики Казахстан.
4. Государственная услуга осуществляется структурными подразделениями местных исполнительных органов области (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения), осуществляющие функции в области земельных отношений (далее - уполномоченный орган) через центры обслуживания населения (далее - Центр).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является акт на право постоянного землепользования.
6. Государственная услуга на праве постоянного землепользования по предоставлению земельных участков предоставляется следующим государственным землепользователям:
1) юридическим лицам, владеющим зданиями (строениями, сооружениями), помещениями в объектах кондоминиума на праве хозяйственного ведения или праве оперативного управления;
2) юридическим лицам, осуществляющим сельскохозяйственное и лесохозяйственное производство, а также для научно-исследовательских, опытных и учебных целей;
3) юридическим лицам, осуществляющим землепользование на землях особо охраняемых природных территорий;
4) в иных случаях, предусмотренных законодательными актами Республики Казахстан.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) срок оформления документов - 10 рабочих дней;
2) в случае необходимости проведения дополнительного изучения или проверки материалов, срок оформления продлевается до 15 рабочих дней;
3) время ожидания в очереди не более 30 минут.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 11.02.2009 N 12 (порядок введения в действие см. п. 3).
8. Оплата услуг производится в соответствии с расценками, утвержденными приказом соответствующего уполномоченного органа на соответствующий год.

4.2. белгіленген мерзімде қаралған және
қанағаттандырылған
негізді шағымдардың %
(үлесі)
95%
70%
4.3. шағымданудың қолданыстағы тәртібімен қанағаттандырылған тұтынушылардың  % (үлесі)
85%
75%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған
тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылылығына қанағат-
танған тұтынушылар % (үлесі)
90%
70%
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м. а.
2007 жылғы 12 қазандағы
N 289 бұйрығына
2-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсетудің
cтандарты "Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы
тұрақты жер пайдалану құқығына акті беру"
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы тұрақты жер пайдалану құқығына акті берудің тәртібін анықтайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Жер кодексінің негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы (бұдан әрі - Орталық) жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі - уәкілетті орган) арқылы жүзеге асырылады.
5. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны тұрақты жер пайдалану құқығы актісі болып табылады.
6. Жер учаскелерi тұрақты жер пайдалану құқығымен мынадай мемлекеттiк жер пайдаланушыларға:
1) кондоминиум объектiлерiндегi үйлердi (құрылыстарды, ғимараттарды), үй-жайларды шаруашылық жүргiзу құқығымен немесе оралымды басқару құқығымен иеленетiн заңды тұлғаларға;
2) ауыл шаруашылығы және орман шаруашылығы өндірісін жүзеге асыратын заңды тұлғаларға, сондай-ақ ғылыми-зерттеу, тәжірибе және оқу мақсаттарына;
3) ерекше қорғалатын табиғи аумақтар жерiнде жер пайдалануды жүзеге асыратын заңды тұлғаларға;
4) Қазақстан Республикасының заң актiлерiнде көзделген өзге де жағдайларда берiледi.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) құжаттарды ресімдеу мерзімі - 10 жұмыс күні ішінде;
2) материалдарды қосымша зерделеу немесе тексеру жүргізу қажет болған жағдайда, ресімдеу мерзімі 15 жұмыс күніне дейін ұзартылады;
3) кезекте күту мерзімі 30 минуттан аспайды.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2009.02.11 N 12 бұйрығымен.
8. Қызметке төлем  тиісті жылға арналған тиісті уәкілетті органның бұйрығымен бекітілген бағаларға сәйкес жүргізіледі.

4.2. % (доля) обоснованных
жалоб рассмотренных и
удовлетворенных в
установленный срок
85%
75%
4.3. % (доля) потребителей
удовлетворенных с существующим
порядком обжалования
95%
60%
4.4. % (доля) потребителей,
удовлетворенных сроками
обжалования
90%
60%
5. Вежливость
5.1. % (доля) потребителей
удовлетворенных вежливостью
персонала
90%
70%
Приложение 3
к приказу и.о. Министра юстиции
Республики Казахстан
от 12 октября 2007 года N 289
Стандарт
оказания государственной услуги
"Выдача акта на право временного возмездного
(долгосрочного, краткосрочного)
землепользования (аренды) через
центры обслуживания населения"
1. Общие положения
1. Данный стандарт определяет порядок выдачи актов на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды) через центры обслуживания населения.
2. Форма оказываемой государственной услуги: не автоматизированная.
3. Государственная услуга осуществляется на основании  Земельного Кодекса Республики Казахстан.
4. Государственная услуга осуществляется структурными подразделениями местных исполнительных органов области (города республиканского значения, столицы), района (города областного значения), осуществляющие функции в области земельных отношений (далее - уполномоченный орган) через центры обслуживания населения (далее - Центр).
5. Формой завершения оказываемой государственной услуги, которую получит потребитель, является акт на право временного возмездного (долгосрочного, краткосрочного) землепользования (аренды).
6. Государственная услуга оказывается физическим и юридическим лицам.
7. Сроки ограничений по времени при оказании государственной услуги:
1) срок оформления документов - 10 рабочих дней;
2) в случае необходимости проведения дополнительного изучения или проверки материалов, срок оформления продлевается до 15 рабочих дней;
3) время ожидания в очереди не более 30 минут.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными приказом Министра юстиции РК от 11.02.2009 N 12 (порядок введения в действие см. п. 3).
8. Оплата услуг производится в соответствии с расценками, утвержденными приказом соответствующего уполномоченного органа на соответствующий год.
9. Полная информация о порядке оказания государственной услуги располагается на веб-сайтах Министерства юстиции Республики Казахстан, Агентства Республики Казахстан по управлению земельными ресурсами и центров, перечень которых указан в приложении 1 к настоящему стандарту, а также в официальных источниках информации и на стендах расположенных в помещениях центров.
10. Государственная услуга представляется шесть дней в неделю, за исключением воскресенья, в соответствии с установленным графиком работы с 9.00 часов до 20.00 часов, без перерыва на обед. Прием осуществляется в порядке "электронной" очереди, без предварительной записи и ускоренного обслуживания.

4.2. белгіленген мерзімде қаралған және
қанағаттандырылған
негізді шағымдардың %
(үлесі)
85%
75%
4.3. шағымданудың қолданыстағы тәртібімен қанағаттандырылған тұтынушылардың  % (үлесі)
85%
75%
4.4. шағымдану мерзімімен қанағаттанған
тұтынушылардың % (үлесі)
95%
60%
5. Сыпайылық
5.1. қызметкерлердің сыпайылылығына қанағат-
танған тұтынушылар % (үлесі)
90%
70%
Қазақстан Республикасы
Әділет министрінің м. а.
2007 жылғы 12 қазандағы
N 289 бұйрығына
3-қосымша
Мемлекеттік қызмет көрсету стандарты "Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығына акт беру"
1. Жалпы ережелер
1. Осы стандарт Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы жерді уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығына акт беру тәртібін айқындайды.
2. Көрсетілетін мемлекеттік қызметтің нысаны: автоматтандырылмаған.
3. Мемлекеттік қызмет Қазақстан Республикасы Жер кодексінің негізінде көрсетіледі.
4. Мемлекеттік қызмет Халыққа қызмет көрсету орталықтары арқылы (бұдан әрі - Орталық) жер қатынастары саласындағы функцияларды жүзеге асыратын облыстың (республикалық маңызы бар қаланың, астананың), ауданның (облыстық маңызы бар қаланың) жергілікті атқарушы органдарының құрылымдық бөлімшесі (бұдан әрі -  уәкілетті орган) арқылы жүзеге асырылады.
5. Тұтынушы алатын мемлекеттік қызметті көрсетуді аяқтау нысаны уақытша өтеулі (ұзақ мерзімді, қысқа мерзімді) жер пайдалану (жалға алу) құқығы актісі болып табылады.
6. Мемлекеттік қызмет жеке және заңды тұлғаларға көрсетіледі.
7. Мемлекеттік қызмет көрсету кезіндегі уақыт бойынша шектеу мерзімдері:
1) құжаттарды ресімдеу мерзімі - 10 жұмыс күні ішінде;
2) материалдарды қосымша зерделеу немесе тексеру жүргізу қажет болған жағдайда, ресімдеу мерзімі 15 жұмыс күніне дейін ұзартылады;
3) кезекте күту мерзімі 30 минуттан аспайды.
Ескерту. 7-тармаққа өзгерту енгізілді - ҚР Әділет министрінің 2009.02.11 N 12 бұйрығымен.
8. Қызметке төлем белгілі жылға арнайы  уәкілетті органның тиістілі бұйрығымен бекітілген бағаларға сәйкес жүргізіледі.
9. Мемлекеттік қызметті көрсету реті туралы толық ақпаратты осы стандартқа 1-қосымшада көрсетілген тізімге сәйкес Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінің және Қазақстан Республикасы Жер ресурстарын басқару туралы агенттігінің және халыққа қызмет көрсету орталықтарының веб - сайттарында, және де орталықтардың ғимараттарында орналасқан сөрелерде және ресми ақпарат көздерінде орналасқан.
10. Мемлекеттік қызмет аптаның алты күнінде, жексенбіні қоспағанда, белгіленген жұмыс кестесіне сәйкес түскі асқа үзіліссіз сағат 9.00-ден 20.00-ға дейін ұсынылады. Қабылдау "электронды" кезек тәртібінде, алдын-ала жазбасыз және жеделдетілген қызмет көрсетусіз жүзеге асырылады.