Об областном бюджете на 2008 год
Решение III сессии Карагандинского областного маслихата от 14 декабря 2007 года N 35. Зарегистрировано Департаментом юстиции Карагандинской области 27 декабря 2007 года N 1837
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан от 24 апреля 2004 года, Законом Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 83552569 тыс. тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям - 23874591 тыс. тенге;
неналоговым поступлениям - 574185 тыс. тенге;
поступлениям трансфертов - 59103793 тыс. тенге;
2) затраты - 82037434 тыс. тенге;
3) операционное сальдо - 1515135 тыс. тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 1729204 тыс. тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 2300000 тыс. тенге;
погашение бюджетных кредитов - 570 796 тыс. тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 1 071 500 тыс. тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов - 1 071 500 тыс. тенге;
6) дефицит бюджета - минус 1 285 569 тыс. тенге;
7) финансирование дефицита бюджета - 1 285 569 тыс. тенге, в том числе:
поступление займов - 850 000 тыс. тенге;
погашение займов - 1 177 тыс. тенге;
движение остатков бюджетных средств - 436 746 тыс. тенге.<*>
Сноска. В пункт 1 внесены изменения и дополнения - решением V сессии Карагандинского областного Маслихата от 27.03.2008 г. N 79, решением VI сессии Карагандинского областного Маслихата от 22.05.2008 г. N 119, решением VII сессии Карагандинского областного Маслихата от 18.06.2008 N 129, решением IX сессии Карагандинского областного Маслихата от 21.08.2008 N 145, решением XI сессии Карагандинского областного Маслихата от 04.10.2008 N 159; решением XII сессии Карагандинского областного Маслихата от 20.11.2008 N 168 (порядок введения в действие см. п.2)
2. Учесть, что в составе доходов областного бюджета на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты и трансферты на развитие из республиканского бюджета в сумме 18168081 тыс. тенге, в том числе:
16391 тыс. тенге на обучение государственных служащих компьютерной грамотности;
195721 тыс. тенге на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства;
100 368 тыс. тенге на содержание вновь вводимых объектов образования;
970403 тыс. тенге на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы;
абзац шестой исключен - решением VII сессии Карагандинского областного Маслихата от 18.06.2008 N 129;
1035884 тыс. тенге на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;

2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Қарағанды облыстық мәслихатының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы IІI сессиясының N 35 шешімі. Қарағанды облысының Әділет департаментінде 2007 жылғы 27 желтоқсанда N 1837 тіркелді
Қазақстан Республикасының 2004 жылғы 24 сәуірдегі Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңына сәйкес, облыстық мәслихат ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2008 жылға арналған облыстық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 83552569 мың теңге, оның ішінде:
салық түсімдері - 23874591 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 574185 мың теңге;
трансферттердің түсімдері - 59103793 мың теңге;
2) шығындар - 82037434 мың теңге;
3) операциялық сальдо - 1515135 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредиттеу - 1729204 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттік кредиттер - 2300000 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу - 570 796 мың теңге;
5) қаржылық активтермен операция бойынша сальдо - 1 071 500 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді алу - 1 071 500 мың теңге;
6) бюджеттің дефициті - алу 1285569 мың теңге;
7) бюджеттің дефицитін қаржыландыру - 1285569 мың теңге, оның ішінде:
қарыздар түсімдері - 850 000 мың теңге;
қарыздарды өтеу - 1177 мың теңге;
бюджет қаражаттары қалдықтарының қозғалысы - 436746 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облыстық Мәслихатының V сессиясының 2008.03.27 N 79; Қарағанды облыстық Мәслихатының VI сессиясының 2008.05.22 N 119; Қарағанды облыстық Мәслихатының VII сессиясының 2008.06.18 N 129; Қарағанды облыстық Мәслихатының IX сессиясының 2008.08.21 N 145; Қарағанды облыстық Мәслихатының XI сессиясының 2008.04.10 N 159; Қарағанды облыстық Мәслихатының XII сессиясының 2008.20.11 N 168 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Шешімдерімен.
2. 2008 жылға арналған облыстық бюджет кірістерінің құрамында республикалық бюджеттен 18168081 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер және даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
16391 мың теңге мемлекеттік қызметшілерді компьютерлік сауаттылыққа үйретуге;
195721 мың теңге электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамытуға;
100 368 мың теңге жаңадан іске қосылған білім беру объектілерін ұстауға;
970403 мың теңге Қазақстан Республикасындағы 2005-2010 жылдарға арналған білім беруді дамыту Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
(алтыншы абзац алынып тасталды - Қарағанды облыстық Мәслихатының VII сессиясының 2008.06.18 N 129 шешімімен);
1035884 мың теңге дәрілік заттарды, вакциналар мен басқа да иммунобиологиялық препараттарды сатып алуға;

1500487 тыс. тенге на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005-2010 годы;
137800 тыс. тенге на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
1 117 699 тыс. тенге на развитие сельского хозяйства;
164 432 тыс. тенге на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
130251 тыс. тенге на капитальный ремонт жилья военнослужащих в городе Приозерске;
1 285 000 тыс. тенге на капитальный ремонт автомобильных дорог областного и районного значения;
618 000 тыс. тенге на развитие транспортной инфраструктуры;
850 000 тыс. тенге на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы;
2 425 000 тыс. тенге на развитие и благоустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы;
1990741 тыс. тенге на развитие объектов образования;
2181779 тыс. тенге на развитие объектов здравоохранения;
36 221 тыс. тенге на развитие объектов социального обеспечения;
1 297 299 тыс. тенге на развитие объектов культуры;
881865 тыс. тенге на развитие системы водоснабжения;
81167 тыс.тенге на развитие объектов охраны окружающей среды;
100000 тыс. тенге на погашение оставшейся части задолженности по заработной плате ГАО "Карметкомбинат", образовавшейся до ноября 1995 года;
24 226 тыс. тенге на выплату стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов;
661 200 тыс. тенге на поддержание инфраструктуры города Приозерска в соответствии с Соглашением между Республикой Казахстан и Российской Федерацией об условиях использования и аренды испытательного полигона Сары-Шаган и обеспечения жизнедеятельности города Приозерска от 20 января 1995 года;
362 187 тыс. тенге на компенсацию потерь местных бюджетов в связи с увеличением минимального размера заработной платы;
3960 тыс. тенге на обеспечение факторами свертывания крови при лечении взрослых, больных гемофилией. <*>
Сноска. В пункт 2 внесены изменения и дополнения - решением V сессии Карагандинского областного Маслихата от 27.03.2008 г. N 79, решением VI сессии Карагандинского областного Маслихата от 22.05.2008 г. N 119, решением VII сессии Карагандинского областного Маслихата от 18.06.2008 N 129; решением XII сессии Карагандинского областного Маслихата от 20.11.2008 N 168 (порядок введения в действие см. п.2).

1500487 мың теңге Қазақстан Республикасының 2005-2010 жылдарға арналған реформалау мен денсаулық сақтауды дамыту Мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға;
137800 мың теңге мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге және күнкөріс шегі көлемінің өсуіне байланысты 18 жасқа дейінгі балаларға берілетін ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге;
1117699 мың теңге ауыл шаруашылығын дамытуға;
164 432 мың теңге ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көздері болып табылатын аса маңызды топтық сумен жабдықтау жүйелерінен ауыз су беру жөніндегі қызметтердің құнын субсидиялауға;
130251 мың теңге Приозерск қаласындағы әскери қызметшілердің тұрғын үйлеріне күрделі жөндеу жүргізуге;
1 285 000 мың теңге облыстық және аудандық маңызы бар автомобиль жолдарын күрделі жөндеуге;
618 000 мың теңге көліктік инфрақұрылымды дамытуға;
850000 мың теңге Қазақстан Республикасының 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй салуға;
2 425 000 мың теңге Қазақстан Республикасының 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және абаттандыруға;
1990741 мың теңге білім беру объектілерін дамытуға;
2181779 мың теңге денсаулық сақтау объектілерін дамытуға;
36 221 мың теңге әлеуметтік қорғау объектілерін дамытуға;
1 297 299 мың теңге мәдениет объектілерін дамытуға;
881865 мың теңге сумен жабдықтау жүйесін дамытуға;
81167 мың теңге қоршаған орта қорғау объектілерін дамытуға;
1995 жылдың қараша айына дейін жинақталған, "Қарметкомбинат" МАҚ еңбекақысы бойынша қарыздардың қалған бөлігін өтеуге 100000 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысының негізінде техникалық және кәсіптік, орта мектептен кейінгі білім беру ұйымдарында оқитындарға стипендия төлеуге 24 226 мың теңге;
Қазақстан Республикасы мен Ресей Федерациясы арасындағы 1995 жылғы 20 қаңтардағы Сарышаған сынақ полигонын жалға алу мен пайдалану жағдайы және Приозерск қаласының тіршілік қызметін қамтамасыз ету туралы Келісімге сәйкес Приозерск қаласының инфрақұрылымын қолдауға 661 200 мың теңге;
жалақының ең төменгі мөлшерінің ұлғаюына байланысты жергілікті бюджеттердің шығындарына өтемақыға 362 187 мың теңге ;
Қан түйіршіктері жетіспеген сырқаттармен ауыратын ересектерді емдеу кезінде қан ұйыту факторларымен қамтамасыз етуге 3960 мың теңге.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облыстық Мәслихатының V сессиясының 2008.03.27 N 79 ; Қарағанды облыстық Мәслихатының VII сессиясының 2008.05.22 N 119 ; Қарағанды облыстық Мәслихатының VII сессиясының 2008.06.18 N 129 ; Қарағанды облыстық Мәслихатының XII сессиясының 2008.20.11 N 168 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Шешімдерімен.

3. Учесть, что в составе поступлений областного бюджета на 2008 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 850 000 тыс. тенге на строительство и приобретение жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
4. Установить на 2008 год нормативы распределения доходов в областной бюджет, в бюджеты районов (городов областного значения) в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Жана-Аркинского, Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Улытауского, Шетского районов, городов Балхаш, Каражал, Приозерск, Сарань, Сатпаев, Шахтинск - по 50 процентов, города Жезказган - 40 процентов, городов Темиртау, Караганды - 42 процента;
2) по социальному налогу:
Абайского, Актогайского, Бухар-Жырауского, Жана-Аркинского Каркаралинского, Нуринского, Осакаровского, Улытауского, Шетского районов - по 100 процентов;
городов Балхаш, Караганды, Каражал, Приозерск, Сарань, Сатпаев, Шахтинск - по 50 процентов, города Жезказган - 43 процента, города Темиртау - 43 процента. <*>
Сноска. В пункт 4 внесены изменения и дополнения - решением V сессии Карагандинского областного Маслихата от 27.03.2008 г. N 79, решением VI сессии Карагандинского областного Маслихата от 22.05.2008 г. N 119.
5. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год объемы бюджетных изъятий из бюджетов городов областного значения в областной бюджет в сумме 5 165 568 тыс. тенге, в том числе:
города Жезказган - 424 984 тыс. тенге;
города Караганды - 950 070 тыс. тенге;
города Темиртау - 3 790 514 тыс. тенге.
6. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год объемы субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты районов (городов областного значения), в сумме 12 606 409 тыс. тенге, в том числе:
Абайскому району - 1 010 609 тыс. тенге;
Актогайскому району - 515 895 тыс. тенге;
городу Балхаш - 287 386 тыс. тенге;
Бухар-Жыраускому району - 1 561 007 тыс. тенге;
Жанааркинскому району - 820 478 тыс. тенге;
городу Каражал - 250 468 тыс. тенге;
Каркаралинскому району - 1 533 823 тыс. тенге;
Нуринскому району - 987 736 тыс. тенге;
Осакаровскому району - 922 332 тыс. тенге;
городу Приозерск - 360 451 тыс. тенге;
городу Сарань - 678 510 тыс. тенге;
городу Сатпаев - 1 281 911 тыс. тенге;
Улытаускому району - 282 251 тыс. тенге;
городу Шахтинск - 1 052 800 тыс. тенге;
Шетскому району - 1 060 752 тыс. тенге.
6-1. Установить на 2008 год гражданским служащим здравоохранения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности, финансируемые из областного бюджета, повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях. <*>

3. 2008 жылға арналған облыстық бюджет түсімдерінің құрамында республикалық бюджеттен Қазақстан Республикасының 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес нөлдік сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша тұрғын үй салуға және алуға 850 000 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
4. 2008 жылға арналған облыстық бюджетке, аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне кірістерді бөлу нормативтері келесі мөлшерлерде белгіленсін:
1) жеке табыс салығы бойынша:
Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Жаңаарқа, Қарқаралы, Нұра, Осакаров, Ұлытау, Шет аудандары, Балқаш, Қаражал, Приозерск, Саран, Сәтпаев, Шахтинск қалалары - 50 пайыздан, Жезқазған қаласы - 40 пайыз, Теміртау, Қарағанды қалалары - 42 пайыз;
2) әлеуметтік салық бойынша:
Абай, Ақтоғай, Бұқар-Жырау, Жаңаарқа, Қарқаралы, Нұра, Осакаров, Ұлытау, Шет аудандары - 100 пайыздан;
Балқаш, Қарағанды, Қаражал, Приозерск, Саран, Сәтпаев, Шахтинск қалалары - 50 пайыздан, Жезқазған қаласы - 43 пайыз, Теміртау қаласы - 43 пайыз.
Ескерту. 4-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облыстық Мәслихатының V сессиясының 2008.03.27 N 79; Қарағанды облыстық Мәслихатының VI сессиясының 2008.05.22 N 119 Шешімдерімен.
5. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте облыстық маңызы бар қалалардың бюджеттерінен облыстық бюджетке бюджеттік алулардың көлемі 5 165 568 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Жезқазған қаласынан - 424 984 мың теңге;
Қарағанды қаласынан - 950 070 мың теңге;
Теміртау қаласынан - 3 790 514 мың теңге.
6. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне облыстық бюджеттен берілетін субвенциялардың мөлшері 12 606 409 мың теңге сомасында қарастырылсын, оның ішінде:
Абай ауданына - 1 010 609 мың теңге;
Ақтоғай ауданына - 515 895 мың теңге;
Балқаш қаласына - 287 386 мың теңге;
Бұқар-Жырау ауданына - 1 561 007 мың теңге;
Жаңаарқа ауданына - 820 478 мың теңге;
Қаражал қаласына - 250 468 мың теңге;
Қарқаралы ауданына - 1 533 823 мың теңге;
Нұра ауданына - 987 736 мың теңге;
Осакаров ауданына - 922 332 мың теңге;
Приозерск қаласына - 360 451 мың теңге;
Саран қаласына - 678 510 мың теңге;
Сәтпаев қаласына - 1 281 911 мың теңге;
Ұлытау ауданына - 282251 мың теңге;
Шахтинск қаласына - 1 052 800 мың теңге;
Шет ауданына - 1 060 752 мың теңге.
6-1. 2008 жылға арналған облыстық бюджеттен қаржыландырылатын денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорттың ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін азаматтық қызметшілерінің осындай қызмет түрлерімен қалалық жағдайда айналысатын азаматтық қызметшілердің жалақылары мен мөлшерлемелерімен (ставка) салыстырғанда лауазымдық жалақылары мен тарифтік мөлшерлемелерін жиырма бес пайызға ұлғайту белгіленсін.

Сноска. Дополнен пунктом 6-1 - решением V сессии Карагандинского областного Маслихата от 27.03.2008 г. N 79.
6-2. Учесть, что в составе расходов областного бюджета предусмотрены средства в сумме 1450000 тыс. тенге на кредитование Акционерного Общества "Фонд развития предпринимательства "ДАМУ" в соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 6 ноября 2007 года N 1039 "Об утверждении Плана первоочередных действий по обеспечению стабильности социально-экономического развития Республики Казахстан. <*>
Сноска. Дополнен пунктом 6-2 - решением VI сессии Карагандинского областного Маслихата от 22.05.2008 г. N 119, пункт 6-2 с изменением, внесенным решением VII сессии Карагандинского областного Маслихата от 18.06.2008 N 129, решением IX сессии Карагандинского областного Маслихата от 21.08.2008 N 145, решением XI сессии Карагандинского областного Маслихата от 04.10.2008 N 159; решением XII сессии Карагандинского областного Маслихата от 20.11.2008 N 168 (порядок введения в действие см. п.2).
7. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 21 048 тыс. тенге на обучение государственных служащих компьютерной грамотности.
8. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 190 069 тыс. тенге на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства.
Сноска. Пункт 8 с изменением, внесенным решением VII сессии Карагандинского областного Маслихата от 18.06.2008 N 129.
9. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 79 807 тыс. тенге на содержание вновь вводимых объектов образования.
10. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 1 393 158 тыс. тенге на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы и региональной программы развития образования Карагандинской области на 2006-2010 годы. <*>
Сноска. В пункт 10 внесено изменение - решением V сессии Карагандинского областного Маслихата от 27.03.2008 г. N 79, решением IX сессии Карагандинского областного Маслихата от 21.08.2008 N 145.
11. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 138 000 тыс. тенге на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума.

Ескерту. 6-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облыстық Мәслихатының V сессиясының 2008.03.27 N 79 Шешімімен.
6-2. Облыстық бюджет шығыстарының құрамында Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2007 жылғы 6 қарашадағы "Қазақстан Республикасының әлеуметтік-экономикалық дамуының тұрақтылығын қамтамасыз ету жөніндегі бірінші кезектегі іс-қимылдар жоспарын бекіту туралы" N 1039 қаулысына сәйкес "ДАМУ" кәсіпкерлікті дамыту Қоры" Акционерлік Қоғамына кредит беруге 1450000 мың теңге сомасында қаражат қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 6-2-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облыстық Мәслихатының VI сессиясының 2008.05.22 N 119; 6-2 тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облыстық Мәслихатының VII сессиясының 2008.06.18 N 129; Қарағанды облыстық Мәслихатының IX сессиясының 2008.08.21 N 145; Қарағанды облыстық Мәслихатының XI сессиясының 2008.04.10 N 159; Қарағанды облыстық Мәслихатының XII сессиясының 2008.20.11 N 168 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Шешімдерімен.
7. 2008 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мемлекеттік қызметшілерді компьютерлік сауаттылыққа үйретуге 21 048 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін.
8. 2008 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамытуға 190069 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облыстық Мәслихатының VII сессиясының 2008.06.18 N 129 Шешімімен.
9. 2008 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне жаңадан іске қосылған білім беру объектілерін ұстауға 79 807 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
10. 2008 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Қазақстан Республикасындағы 2005-2010 жылдарға арналған білім беруді дамыту Мемлекеттік бағдарламасын және Қарағанды облысының 2006-2010 жылдарға арналған білім беруді дамыту аймақтық бағдарламасын іске асыруға 1 393 158 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 10-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облыстық Мәслихатының V сессиясының 2008 жылғы 27 наурыздағы N 79; Қарағанды облыстық Мәслихатының IX сессиясының 2008.08.21 N 145 Шешімдерімен.
11. 2008 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті төлеуге және күнкөріс шегі мөлшерінің өсуіне байланысты 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайын берілетін мемлекеттік жәрдемақыны төлеуге 138 000 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.

12. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету города Приозерска в сумме 131 599 тыс. тенге на капитальный ремонт жилья военнослужащих.
13. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 850 000 тыс. тенге на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
Сноска. Пункт 13 с изменением, внесенным решением VII сессии Карагандинского областного Маслихата от 18.06.2008 N 129.
14. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 2 425 000 тыс. тенге на развитие и благоустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
15. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 1 500 266 тыс. тенге на развитие системы водоснабжения, в соответствии с региональной программой "Питьевые воды на 2002-2010 годы". <*>
Сноска. В пункт 15 внесено изменение - решением V сессии Карагандинского областного Маслихата от 27.03.2008 г. N 79.
16. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 36 500 тыс. тенге на реализацию региональной программы развития сферы культуры Карагандинской области на 2007-2009 годы. <*>
Сноска. В пункт 16 внесено изменение - решением V сессии Карагандинского областного маслихата от 27.03.2008 г. N 79.
17. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 16 138 тыс. тенге на реализацию региональной программы "Программа поддержки и развития малого предпринимательства Карагандинской области на 2007-2009 годы".
Сноска. Пункт 17 с изменением, внесенным решением IX сессии Карагандинского областного маслихата от 21.08.2008 N 145.
18. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 4 138 581 тыс. тенге на реализацию региональных программ развития автомобильных дорог Карагандинской области на 2006-2012 годы, обеспечения безопасности дорожного движения на 2007-2009 годы, на реализацию программ развития жилищно-коммунального хозяйства и "Мой двор". <*>

12. 2008 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында Приозерск қаласының бюджетіне әскери қызметшілердің тұрғын үйлеріне күрделі жөндеу жүргізуге 131 599 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
13. 2008 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Қазақстан Республикасының 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорынан тұрғын үй салуға 850000 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облыстық Мәслихатының VII сессиясының 2008.06.18 N 129 Шешімімен.
14. 2008 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Қазақстан Республикасының 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және абаттандыруға 2 425 000 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін.
15. 2008 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне "2002-2010 жылдарға арналған ауыз су" аймақтық бағдарламасына сәйкес сумен жабдықтау жүйесін дамытуға 1500266 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облыстық Мәслихатының V сессиясының 2008 жылғы 27 наурыздағы N 79 Шешімімен.
16. 2008 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Қарағанды облысының 2007-2009 жылдарға арналған мәдениет саласын дамыту аймақтық бағдарламасын іске асыруға 36500 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облыстық Мәслихатының V сессиясының 2008 жылғы 27 наурыздағы N 79 Шешімімен.
17. 2008 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне "Қарағанды облысының 2007-2009 жылдарға арналған шағын кәсіпкерлікті қолдау және дамыту бағдарламасы" аймақтық бағдарламасын іске асыруға 16 138 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облыстық Мәслихатының IX сессиясының 2008.08.21 N 145 Шешімімен.
18. 2008 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Қарағанды облысының 2006-2012 жылдарға арналған автомобиль жолдарын дамыту, 2007-2009 жылдарға арналған жол қозғалысы қауіпсіздігін қамтамасыз ету аймақтық бағдарламаларын іске асыруға, тұрғын үй-коммуналдық шаруашылығын дамыту және "Менің аулам" бағдарламаларын іске асыруға 4 138 581 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.

Сноска. В пункт 18 внесено изменение - решением V сессии Карагандинского областного Маслихата от 27.03.2008 г. N 79, решением VI сессии Карагандинского областного Маслихата от 22.05.2008 г. N 119, решением IX сессии Карагандинского областного Маслихата от 21.08.2008 N 145, решением XI сессии Карагандинского областного Маслихата от 04.10.2008 N 159.
19. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 54 742 тыс. тенге на развитие теплоэнергетической системы. <*>
Сноска. В пункт 19 внесено изменение - решением V сессии Карагандинского областного Маслихата от 27.03.2008 г. N 79, решениемVI сессии Карагандинского областного Маслихата от 22.05.2008 г. N 119, решением IX сессии Карагандинского областного Маслихата от 21.08.2008 N 145.
20. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 73 200 тыс. тенге на реализацию программы "Государственная программа развития сельских территорий на 2007-2010 годы".
21. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 149 589 тыс. тенге на реализацию региональной программы развития физической культуры и спорта на 2008-2011 годы.
Сноска. В пункт 21 внесено изменение - решением XI сессии Карагандинского областного Маслихата от 04.10.2008 N 159.
21-1. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджету города Приозерск в сумме 661 200 тыс. тенге на поддержание инфраструктуры.
Сноска. Решение дополнено пунктом 21-1 в соответствии с решением VII сессии Карагандинского областного Маслихата от 18.06.2008 N 129.
21-2. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 183 502 тыс. тенге на компенсацию потерь, в связи с увеличением минимального размера заработной платы.
Сноска. Решение дополнено пунктом 21-2 в соответствии с решением VII сессии Карагандинского областного Маслихата от 18.06.2008 N 129.
22. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2008 год предусмотрены бюджетные кредиты бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 850 000 тыс. тенге на строительство и приобретение жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
Распределение указанных целевых текущих трансфертов и трансфертов на развитие определяется постановлением акимата Карагандинской области.

Ескерту. 18-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облыстық Мәслихатының V сессиясының 2008.03.27 N 79 ; Қарағанды облыстық Мәслихатының VI сессиясының 2008.05.22 N 119 ; Қарағанды облыстық Мәслихатының IX сессиясының 2008.08.21 N 145 ; Қарағанды облыстық Мәслихатының XI сессиясының 2008.04.10 N 159 Шешімдерімен.
19. 2008 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне жылу энергиясы жүйесін дамытуға 54 742 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 19-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облыстық Мәслихатының V сессиясының 2008.03.27 N 79; Қарағанды облыстық Мәслихатының VI сессиясының 2008.05.22 N 119; Қарағанды облыстық Мәслихатының IX сессиясының 2008.08.21 N 145 Шешімдерімен.
20. 2008 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне "2007-2010 жылдарға арналған ауылдық аумақтарды дамыту мемлекеттік бағдарламасы" бағдарламасын іске асыруға 73 200 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
21. 2008 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне жалпылай спортты дамытуға 149 589 мың теңге ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 21-тармақ өзгерту енгізілді - Қарағанды облыстық Мәслихатының XI сессиясының 2008.04.10 N 159 Шешімімен.
21-1. 2008 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында Приозерск қаласының бюджетіне инфрақұрылымды қолдауға 661 200 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 21-1-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облыстық Мәслихатының VII сессиясының 2008.06.18 N 129 Шешімімен.
21-2. 2008 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне жалақының ең төменгі мөлшерінің ұлғаюына байланысты шығындарына өтемақыға 183 502 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 21-2-тармақпен толықтырылды - Қарағанды облыстық Мәслихатының VII сессиясының 2008.06.18 N 129 Шешімімен.
22. 2008 жылға арналған облыстық бюджет шығыстарының құрамында аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне Қазақстан Республикасының 2008-2010 жылдарға арналған тұрғын үй құрылысы Мемлекеттік бағдарламасына сәйкес нөлдік сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша тұрғын үй салуға және алуға 850 000 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер қарастырылғаны ескерілсін.
Көрсетілген ағымдағы нысаналы трансферттер мен даму трансферттерін бөлу Қарағанды облысы әкімдігінің қаулысымен анықталады.

23. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2008 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
24. Предусмотреть в областном бюджете на 2008 год средства на оплату проезда больных граждан Карагандинской области на оказание им высокоспециализированной медицинской помощи лечебными организациями городов Астаны, Алматы, Павлодар при заболеваниях требующих особо сложных методов диагностики, лечения и использования уникальных медицинских технологий, предоставляемых профильными республиканскими медицинскими организациями в соответствии с квотой, утвержденной Министерством здравоохранения Республики Казахстан.

23. 2008 жылға арналған облыстық бюджеттің бюджеттік даму бағдарламаларының тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламалар) іске асыруға және заңды тұлғаның жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе арттыруға бағытталған бюджеттік бағдарламаларға бөлумен бекітілсін.
24. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасы Денсаулық сақтау министрлігі бекіткен квотаға сәйкес, республиканың профилдік медициналық ұйымдары көрсететін теңдессіз медицина технологиясын қолдану мен емдеу диагностикасының ең қиын әдісін қажет ететін аурулары бар, Қарағанды облысының сырқат азаматтарына Астана, Алматы, Павлодар қалаларының емдеу ұйымдарының жоғары мамандандырылған медициналық көмек көрсетулері үшін жолақыларын төлеуге қаражат қарастырылсын.

25. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2008 год, согласно приложению 3.
26. Установить, что в процессе исполнения бюджетов районов (городов областного значения) на 2008 год не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 4.
27. Утвердить резерв акимата Карагандинской области на 2008 год в сумме 296146 тыс. тенге. <*>

25. 2008 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестерлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалар тізбесі 3 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
26. 2008 жылға арналған аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерін атқару барысында жергілікті бюджеттік бағдарламалардың секвестерлеуге жатпайтыны 4 қосымшаға сәйкес белгіленсін.
27. 2008 жылға арналған Қарағанды облысы әкімдігінің резерві 296146 мың теңге сомасында бекітілсін.

Сноска. В пункт 27 внесено изменение - решением V сессии Карагандинского областного Маслихата от 27.03.2008 г. N 79, решением VI сессии Карагандинского областного Маслихата от 22.05.2008 г. N 119, решением VII сессии Карагандинского областного Маслихата от 18.06.2008 N 129, решением IX сессии Карагандинского областного Маслихата от 21.08.2008 N 145, решением XI сессии Карагандинского областного Маслихата от 04.10.2008 N 159; решением XII сессии Карагандинского областного Маслихата от 20.11.2008 N 168 (порядок введения в действие см. п.2).

Ескерту. 27-тармаққа өзгерту енгізілді - Қарағанды облыстық Мәслихатының V сессиясының 2008.03.27 N 79 ; Қарағанды облыстық Мәслихатының VI сессиясының 2008.05.22 N 119 ; Қарағанды облыстық Мәслихатының VII сессиясының 2008.06.18 N 129 ; Қарағанды облыстық Мәслихатының IX сессиясының 2008.08.21 N 145 ; Қарағанды облыстық Мәслихатының XI сессиясының 2008.04.10 N 159 ; Қарағанды облыстық Мәслихатының XII сессиясының 2008.20.11 N 168 (қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз) Шешімдерімен.