Об утверждении инструкции по назначению социальной помощи
Постановление Акимата города Павлодара от 20 апреля 2007 года N 553/10. Зарегистрировано Управлением юстиции города Павлодара 3 мая 2007 года за N 88. Утратило силу - постановлением акимата города Павлодар Павлодарской области от 8 апреля 2008 года N 424/10.
Сноска. Утратило силу постановлением акимата города Павлодар Павлодарской области от 8 апреля 2008 года N 424/10.
В соответствии с подпунктом 14) пункта 1 статьи 31 Закона Республики Казахстан от 23 января 2001 года "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", в целях социальной защиты граждан акимат города Павлодара ПОСТАНОВЛЯЕТ :
1. Утвердить прилагаемую инструкцию по назначению социальной помощи.
2. Признать утратившими силу постановления акимата города Павлодара:
от 17 июля 2006 года N 954/11 "Об утверждении инструкции по назначению социальной помощи" (зарегистрировано в государственном реестре нормативных правовых актов за N 12-1-71, опубликовано в газетах "Версия" от 14 августа 2006 года N 32, "Сарыарка самалы" от 10 августа 2006 года N 92);
от 18 января 2007 года N 39/1 "О внесении дополнений в постановление акимата города от 17 июля 2006 года N 954/11 "Об утверждении инструкции по назначению социальной помощи" (зарегистрировано в государственном реестре нормативных правовых актов за N 12-1-81, опубликовано в газетах "Версия" от 12 февраля 2007 года N 6, "Сарыарка самалы" от 20 февраля 2007 года N 21).
3. Настоящее постановление вводится в действие по истечении 10 (десять) календарных дней после дня первого его официального опубликования.
4. Контроль за выполнением настоящего постановления возложить на заместителя акима города Берковского В.А.
Аким
города Павлодара
Утверждена
постановлением акимата города Павлодара
от 20 апреля 2007 года N 553/10
"Об утверждении инструкции по назначению социальной помощи"
Инструкция по назначению социальной помощи
1. Общее положение
1. Настоящая инструкция детализирует условия назначения и осуществления выплаты социальной помощи, оказания социальных услуг постоянно проживающим на территории города Павлодара гражданам Республики Казахстан, оралманам, лицам, имеющим статус беженцев, иностранцам, лицам без гражданства, имеющим вид на жительство.
2. Оказание социальной помощи осуществляется путем предоставления:
1) социальных выплат (пособие на погребение, единовременная социальная помощь, предоставление средств на приобретение твердого топлива проживающим в частном секторе, социальная помощь выпускникам общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшимся без попечения родителей для оплаты обучения в высших учебных заведениях области (далее - Социальная помощь для оплаты обучения);

Әлеуметтік көмекті тағайындау жөніндегі нұсқаулықты бекіту туралы
Павлодар қаласы әкімиятының 2007 жылғы 20 сәуірдегі N 553/10 қаулысы. Павлодар қаласының әділет басқармасында 2007 жылғы 3 мамырда N 88 тіркелді. Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2008 жылғы 8 сәуірдегі N 424/10 қаулысымен.
Күші жойылды - Павлодар облысы Павлодар қалалық әкімдігінің 2008 жылғы 8 сәуірдегі N 424/10 қаулысымен.
Қазақстан Республикасының 2001 жылғы 23 қаңтардағы "Қазақстан Республикасындағы жергiлiктi мемлекеттiк басқару туралы" Заңының 31-бабы 1-тармағы 14) тармақшасына сәйкес, азаматтарды әлеуметтiк қорғау мақсатында Павлодар қаласының әкiмдiгi ҚАУЛЫ ЕТЕДI:
1. Әлеуметтiк көмекті тағайындау жөніндегі қоса беріліп отырған нұсқаулық бекiтілсін.
2. Павлодар қаласы әкімдігінің:
2006 жылғы 17 шiлдедегі "Әлеуметтiк көмекті тағайындау жөніндегі нұсқаулықты бекiту туралы" N 954/11 (нормативтiк-құқықтық актiлердің мемлекеттiк тiзiлімінде N 12-1-71 болып тiркелген, 2006 жылғы 14 тамыздағы N 32 "Версия", 2006 жылғы 10 тамыздағы N 92 "Сарыарқа самалы" газеттерiнде жарияланған);
2007 жылғы 18 қаңтардағы "Павлодар қаласы әкімдігінің 2006 жылғы 17 шілдедегі "Әлеуметтік көмекті тағайындау жөніндегі нұсқаулықты бекiту туралы" N 954/11 қаулысына толықтырулар енгізу туралы" N 39/1 (нормативтiк-құқықтық актiлердің мемлекеттiк тiзiлімінде N 12-1-81 болып тiркелген, 2007 жылғы 12 ақпандағы N 6 "Версия", 2007 жылғы 20 ақпандағы N 21 "Сарыарқа самалы" газеттерiнде жарияланған) қаулыларының күшi жойылды деп танылсын.
3. Осы қаулы алғашқы ресми жарияланғаннан кейін 10 (он) күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
4. Осы қаулының орындалуын бақылау қала әкімінің орынбасары В. А. Берковскийге жүктелсін.
Павлодар қаласының әкiмi                           Б. Демеуов
Павлодар қаласы әкiмдiгiнiң
2007 жылғы 20 сәуірдегі
"Әлеуметтiк төлемақы тағайындау
жөнiндегi нұсқаулықты бекiту туралы"
N 553/10 қаулысымен бекiтiлген
Әлеуметтiк төлемақылар тағайындау жөнiндегi нұсқаулық
1. Жалпы ережелер
1. Осы Нұсқаулық Павлодар қаласының аумағында тұрақты өмiр сүретiн және өмiр сүруге құқығы бар азаматтығы жоқ тұлғаларға, шетелдiктерге, босқын мәртебесi бар тұлғаларға, оралмандарға, Қазақстан Республикасының азаматтарына әлеуметтiк көмек төлеудi жүзеге асыру және тағайындауды талдап тексереді.
2. Әлеуметтiк көмек көрсету мынадай жолдармен жүзеге асырылады:
1) әлеуметтiк көмек (жерлеуге арналған жәрдемақы, бiржолғы әлеуметтiк көмек, жеке меншiк секторында тұратын азаматтарға қатты отын алуға материалдық көмек көрсету, аз қамтамасыз етiлген отбасыларының және ата-анасының қамқорлығынсыз қалған жалпы бiлiм беру мектептерiнiң түлектерiне жоғары облыс оқу орындарында төлеу үшiн (бұдан әрi оқуына төлеу үшiн әлеуметтік көмек көрсету);

2) социальных услуг (социальная помощь, оказываемая через неправительственные организации, в рамках реализации программы оказания социальной помощи населению города Павлодара, предоставление бесплатного и льготного проезда в городском общественном транспорте, предоставление транспортных перевозок инвалидам - колясочникам, ремонт инвалидных кресел-колясок).
3) материальной помощи безработным за период прохождения профессионального обучения, переобучения, повышения квалификации по направлению государственного учреждения "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" (далее - Уполномоченный орган).
3. Социальные выплаты назначаются и выплачиваются независимо от получения других видов помощи (пособий), предусмотренных настоящей инструкцией, и предоставляются единовременно в денежной форме в течение календарного года (кроме помощи пенсионерам - получателям пенсии за особые заслуги перед областью, не получающим специальные государственные пособия; участникам и инвалидам Великой Отечественной войны (далее - ВОВ) на приобретение лекарств; почетным гражданам города Павлодара; лицам, ставшим инвалидами 1 группы вследствие радиационных катастроф, испытания ядерного оружия, для приобретения лекарств).
4. Источник финансирования - городской бюджет.
5. Совокупный доход семьи лица, претендующего на получение социальных выплат (далее - Заявитель), исчисляется в соответствии с главой 7 настоящей инструкции.
6. Выплата осуществляется через банки второго уровня путем зачисления денежных средств на лицевые счета Заявителей.
7. Заявитель подает письменное заявление и согласно установленному перечню предоставляет необходимые документы в государственное учреждение "Отдел занятости и социальных программ города Павлодара" (далее - Отдел).
8. Заявитель обязан известить Отдел обо всех изменениях, влияющих на право получения тех или иных социальных выплат.
9. Состав семьи учитывается на тот период, за который определяется совокупный доход.
В состав семьи не включаются лица, отсутствующие длительное время, за которыми в соответствии с законодательством Республики Казахстан сохраняется право на жилище.
10. Решение о назначении социальной помощи принимается Отделом на основании письменного заявления и прилагаемых к нему документов в соответствии с настоящей инструкцией.
11. В случае возникновения спора в назначении социальной помощи вопрос решается созданной при Отделе комиссией по назначению социальных выплат (далее - Комиссия). Комиссия вправе разрешить начисление социальных выплат в исключительных случаях без учета состава и дохода семьи.

2) әлеуметтiк қызмет (Павлодар қаласының тұрғындарына әлеуметтiк көмек көрсету бағдарламасын iске асыру шегiнде, жеңiлдетiлген мен тегiн қоғамдық жолаушылар тасымалдауын және қоларба - орындығымен жүрушi мүгедектердi арнайы автокөлiкпен тасымалдауды ұсыну, үкiметке жатпайтын ұйымдар арқылы әлеуметтiк көмек көрсетедi);
3) "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімі" мемлекеттік мекемесінің (бұдан әрі - Уәкілетті орган) жолдамамен кәсіпкерлік оқуына, қайта даярлауға, біліктілігін арттыруды өткен кезеңде жұмыссыздарға материалдық көмек.
3. Әрбiр көмектiң аталған түрлерi осы Нұсқаулықта көрсетiлгендей, көмектiң (жәрдемақы) басқа түрлерiн алудан тәуелсiз тағайындалады және төленедi, күнтiзбелiк жыл бойы бiржолғы ақшалай түрiнде берiледi (арнаулы мемлекеттiк көмек алмайтын облыс алдында беделдi еңбегi үшiн зейнетақы алатын зейнеткерлерге; Ұлы Отан соғысының мүгедектерi мен қатысушыларына (бұдан әрi - ҰОС) дәрi-дәрмек сатып алуға; Павлодар қаласының құрметтi азаматтарына; зiлзала радиацияның себебiнен 1 топ мүгедектерi, ядролық қарулар сынағы кезiнде болған тұлғалар дәрi-дәрмек сатып алу үшiн).
4. Қаржыландыру көзi - қалалық бюджет.
5. Әлеуметтiк төлем алуға үмiткер тұлға (бұдан әрi - өтiнiш берушi), отбасының жиынтық табысы осы Нұсқаулықтың 7-бөлiмiне сәйкес есептеледi.
6. Төлем екiншi деңгейдегi банктер арқылы өтiнiш берушiлердiң жеке есеп шоттарына ақшалай қаражатты аудару жолымен жүзеге асырылады.
7. Өтiнiш берушi жазбаша өтiнiш бередi және "Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар бөлiмi" мемлекеттiк мекемесiне (бұдан әрi - Бөлiм) белгiленген тiзбеге сәйкес қажеттi құжаттарын тапсырады.
8. Өтiнiш берушi осы және өзге де әлеуметтiк төлемақыны алуға қатысты барлық өзгерiстер жөнiнде Бөлiмге хабарлауға мiндеттi.
9. Отбасының құрамы жиынтық табыс анықталған кезеңге есептеледi.
Отбасының құрамына Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес тұрғын үйге құқығы сақталатын ұзақ уақыт болмаған адамдар қосылмайды.
10. Бөлiм әлеуметтiк төлемақы тағайындау туралы шешiмдi өтiнiш берушiнiң жазбаша өтiнiшi және осы Нұсқаулыққа сәйкес оған қоса берiлген құжаттары негiзiнде қабылдайды.
11. Әлеуметтiк төлемақы тағайындауда даулы жағдай пайда болғанда, мәселе Бөлiм жанынан құрылған әлеуметтiк төлемақы тағайындау жөнiндегi комиссиямен (бұдан әрi -Комиссия) шешiледi. Комиссия айрықша жағдайларда өтініш беруші отбасының құрамын және кіріс табысының есебінсіз әлеуметтік төлемақылар есептеуге рұқсат беруге құқылы.

2. Пособие на погребение
12. Пособие назначается на погребение следующих категорий граждан, независимо от дохода и состава семьи (кроме получателей пенсий и государственных социальных пособий):
1) работавших на момент смерти;
2) безработных, состоявших на учете в Отделе на момент смерти;
3) не работавших предпенсионного возраста: мужчин с 58 лет, женщин с 53 лет, независимо от регистрации в органах занятости;
4) не работавших участников боевых действий в Афганистане, ликвидации последствий на Чернобыльской атомной электростанции (далее - ЧАЭС), независимо от возраста и регистрации в органах занятости;
5) умерших вследствие онкологического, туберкулезного заболевания, синдрома приобретенного иммунодефицита;
6) умерших военнослужащих срочной службы;
7) учащихся среднеспециальных учебных заведений и студентов очной формы обучения старше 18 лет;
8) не работавших женщин, имевших детей до 7 лет.
13. Для назначения пособия необходимо предоставить: заявление от лица, осуществлявшего захоронение, с указанием регистрационного номера налогоплательщика, лицевого счета и наименования банка, номера удостоверения личности, справку из органов ЗАГСа, свидетельство о смерти умершего: документы, подтверждающие статус умершего.
14. Размер пособия составляет пятнадцать месячных расчетных показателей.
15. Пособие назначается со дня возникновения права на пособие, если обращение последовало не позднее 6 месяцев со дня возникновения этого права.
3. Единовременная социальная помощь
16. Право на единовременную социальную помощь (далее - Помощь) с учетом дохода и состава семьи имеют следующие категории граждан:
1) одинокие, одинокопроживающие пенсионеры и инвалиды с доходом, не превышающим минимальный размер пенсии; размер помощи - 2000 (две тысячи) тенге;
2) одинокие и одинокопроживающие лица или семейные пары из числа безработных старших возрастов со среднедушевым доходом ниже прожиточного минимума: мужчины с 58 лет, женщины с 53 лет; размер помощи - 3000 (три тысячи) тенге;
3) семьи со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер пенсии, состоящие из:
пенсионеров, пенсионеров и (или) инвалидов; размер помощи - 3000 (три тысячи) тенге;
пенсионеров и (или) инвалидов, безработных лиц, состоящих на учете в Отделе в качестве "безработного"; размер помощи - 5000 (пять тысяч) тенге;
4) семьи, воспитывающие детей-инвалидов детства до 16 лет, не получающие пособие на обучение на дому, со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер заработной платы; размер помощи - 10000 (десять тысяч) тенге;

2. Жерлеуге арналған жәрдемақы
12. Жерлеуге арналған жәрдемақы табысына және отбасы құрамына қарамастан, азаматтардың мына санаттарына тағайындалады (зейнетақы және мемлекеттiк әлеуметтiк көмек алатын адамдардан басқа):
1) қайтыс болары алдында жұмыс iстегендерге;
2) қайтыс болары алдында жұмыспен қамту және әлеуметтiк бағдарламалар Бөлiмiнде есепте тұрған жұмыссыздарға;
3) зейнеткер жасы алдындағы жұмыссыз адамдарға: жұмыспен қамту органында тiркелуiне қарамастан ерлер 58 жастан, әйелдер 53 жастан;
4) Ауғанстандағы соғыс әрекетiне, сондай - ақ жұмыспен қамту органында тiркелуiне және жасына қарамастан Чернобыль атом электр станциясында (бұдан әрi - ЧАЭС) апат салдарын жоюға қатысқан жұмыссыздарға;
5) туберкулезден, онкологиялық аурумен ауырғандар, жұқтырылған қорғаныш тапшылығының белгiсi ауруынан қайтыс болғандарға;
6) жедел әскери қызметтерде қайтыс болғандарға;
7) орта бiлiм беретiн арнаулы оқу орындарында оқитын балаларға және 18 жастан жоғары күндiзгi оқу бөлiмiндегi студенттерге;
8) жұмыс iстемейтiн 7 жасқа дейiн балалары бар әйелдер.
13. Жәрдемақы тағайындау үшiн мiндеттi түрде: жеке куәлiгiнiң нөмiрi, банктiң аты және жеке шоты, салық төлеушiнiң тiркелу нөмiрi көрсетiлген, жерлеудi жүзеге асырған тұлғадан өтiнiш, АХАЖ органынан анықтама, қайтыс болған адамның қайтыс болғаны туралы анықтама, қайтыс болған адамның мәртебесiн растайтын құжат әкелуi қажет.
14. Төлемақы мөлшерi он бес айлық есеп көрсеткішi құрайды.
15. Жәрдемақыға, егер осы құқық пайда болған күннен 6 айдан аспаған уақытта өтiнiш жазылса, құқық пайда болған күннен бастап жәрдемақы тағайындалады.
3. Бiржолғы әлеуметтiк көмек
16. Бiржолғы әлеуметтiк көмекке (бұдан әрi - Көмек) отбасының құрамы және табыс есебiмен мына азаматтар санаттарының құқықтары бар:
1) табысы ең төменгi зейнетақы мөлшерiнен аспайтын, жалғызбасты және жалғыз тұратын зейнеткерлер мен мүгедектер; көмек мөлшерi - 2000 (екi мың) теңге;
2) жан басына шаққандағы орташы табыстары өмiр сүру минимумнан төмен зейнетақы жасы алдындағы жалғызбастылар, жалғыз тұратын жұмыссыз тұлғалар немесе отбасы жұптары: ерлер 58 жастан, әйелдер 53 жастан; көмек мөлшерi - 3000 (үш мың) теңге;
3) жан басына шаққандағы орташы табыстары ең төменгi зейнетақы мөлшерiне аспайтын отбасыларының:
зейнеткерлердің, зейнеткерлер мен (немесе) мүгедектердiң; көмек мөлшерi - 3000 (үш мың) теңге;
зейнеткерлер мен (немесе) мүгедектердiң, жұмыссыз тұлғалардан; "жұмыссыз" ретінде Бөлiм есебiнде тұратындар; көмек мөлшерi - 5000 (бес мың) теңге;
4) жан басына шаққандағы орташы табыстары төмен, ең төменгі еңбек ақы мөлшерінен  аспайтын, үйде оқытуға арналған жәрдемақыны алмайтын, 16 жасқа дейiнгi бала жасынан мүгедек - балаларды тәрбиелейтiн отбасылардың; көмек мөлшерi - 10000 (он мың) теңге;

5) лица со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер пенсии, перенесшие срочную хирургическую операцию, по мере обращения в течение месяца со дня выписки, с предоставлением справки службы скорой медицинской помощи; размер помощи - 15000 (пятнадцать тысяч) тенге;
лицам после произведенной плановой операции с предоставлением соответствующих документов из медицинского учреждения размер помощи устанавливает Комиссия, но не более 15000 (пятнадцать тысяч) тенге;
17. Для осуществления выплаты (для пункта 16) необходимы следующие документы:
заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием лицевого счета и номера банка, регистрационного налогового номера, копия удостоверения личности, документы, подтверждающие состав и совокупный доход семьи, копия пенсионного удостоверения, справка с места жительства или выписка из домовой книги.
18. Право на помощь без учета дохода и состава семьи имеют следующие категории граждан:
1) дети, находящиеся под опекой по причине уклонения родителей от их воспитания и содержания, кроме получателей пособий по утери кормильца; размер помощи - 4000 (четыре тысячи) тенге;
2) лица, оставшиеся без средств к существованию вследствие пожара, стихийного бедствия, несчастного случая, чрезвычайной ситуации (по заключению противопожарной службы или управления по чрезвычайным ситуациям); размер помощи - 35000 (тридцать пять тысяч) тенге (независимо от ранее полученной единовременной помощи). При частичном повреждении предметов домашнего обихода, вещей квартиры по решению Комиссии; размер помощи - 15000 (пятнадцать тысяч) тенге;
3) лица, страдающие синдромом приобретенного иммунодефицита (по спискам диспансера), страдающие туберкулезом, получающие лечение амбулаторно (по спискам диспансера, без нарушений режима лечения), онкологическими заболеваниями (по спискам диспансера), получающие активное специальное лечение;
с далеко зашедшими формами злокачественных новообразований (3 - 4 стадии);
с заболеваниями кроветворной и лимфатической системы (лейкемия, лимфопролиферативные заболевания);
с наличием каловых, мочевых и дыхательных свищей.
Размер помощи - 10000 (десять тысяч) тенге;
лица, страдающие туберкулезом, на проезд на амбулаторное лечение (после завершения лечения по спискам диспансера); размер помощи 5000 (пять тысяч) тенге;
4) семьи, имеющие детей, состоящих на учете как туберкулезные больные в первой группе диспансерного учета в лечебно-профилактических учреждениях города; размер помощи - 10000 (десять тысяч) тенге;
5) инвалиды 1 группы по зрению; размер помощи - 4000 (четыре тысячи) тенге;

5) жедел медициналық көмек қызметiнiң анықтама көшiрмесiн берген күннен бастап бiр ай мерзiм аралығында жағдайына қарай өтiнiш берген, жедел хирургиялық операциядан өткен, жан басына шаққандағы орташа табыстары төмен, ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын тұлғалар; көмек мөлшерi - 15000 (он бес мың) теңге;
Комиссия медициналық мекемелердiң құжаттарына сәйкес көрсеткен жоспарлы операциядан өткен тұлғаларға көмек мөлшерiн 15000 (он бес мың) теңгеден көп емес етiп белгiлейдi;
17. Төлемдердi iске асыру үшiн мiндеттi түрде мынадай құжаттар керек (16-тармақ үшiн):
банктiң нөмiрi және жеке шоты, салық төлеушiнiң тiркелу нөмiрi көрсетiлген осы әлеуметтiк көмекке құқығы бар тұлғаның өтiнiшi, жеке куәлiгiнiң көшiрмесi, отбасының жиынтық табысын және құрамын анықтайтын құжаттар, зейнеткерлiк куәлiгiнiң көшiрмесi, тұратын мекен-жайынан анықтама немесе үй кiтабынан үзiндi көшiрмесі.
18. Отбасы құрамы және табысы ескермей көмекті алуға мына санаттағы азаматтардың құқықтары бар:
1) ата-анасы оларды тәрбиелеуден және асыраудан бас тарту себебi бойынша қамқорлықта жүрген балалардың; асыраушы жоғалтқан жөніндегі жәрдемақы алушылардан басқа; көмек мөлшерi - 4000 (төрт мың) теңге;
2) төтенше жағдайлар кезiнде жазатайым уақиғаға ұшырағандар, зiлзала апаты, өрт салдарынан өмiр сүруге қаражатсыз қалған, тұлғалар (төтенше жағдайлар жөнiндегi басқарма немесе өртке қарсы қызмет қорытындысы бойынша); көмек мөлшерi - 35000 (отыз бес мың) теңге (бұрынғы алған бiр жолғы көмекке қарамастан). үй тұрмысы, пәтер заттарының бөлшектеп зақымданған кезде Комиссия шешiмi бойынша көмек мөлшерi - 15000 (он бес мың) теңге;
3) жұқтырылған қорғаныш тапшылығының белгiсi мен (диспансерлер тiзiмi бойынша), туберкулезге шалдыққан амбулаторлық емделудегі (диспансерлер тiзiмi бойынша, емдеу тәртiбiн бұзбай), онкологиялық аурулармен ауыратын (диспансерлер тізімі бойынша), арнайы белсендi ем алатын тұлғалар;
жаңадан пайда болған ісіктің ауыр түрлері (3 - 4 кезеңдер);
қан өндiру және лимфатикалық жүйенің түрлері (лейкемия, лимфопролиферативтік аурулар);
нәжiс, зәр және тыныс жыланкөздерінің бар болуы;
Көмек мөлшерi - 10000 (он мың) теңге;
амбулаторлық емделуге арналған туберкулез ауыратын тұлғалардың жолақысы (диспансер тізімі бойынша емделуден аяқталғаннан кейін); көмек мөлшері - 5000 (бес мың) теңге;
4) қаланың емдеу - алдын алу мекемелерiнде бiрiншi диспансерлiк топта туберкулез аурулары ретiнде есепте тұрған балалары бар отбасыларына; көмек мөлшерi - 10000 (он мың) теңге;
5) көзi көрмейтiн I топтағы мүгедектердiң; көмек мөлшерi - 4000 (төрт мың) теңге;

6) почетные граждане города Павлодара; размер помощи- 2000 (две тысячи) тенге ежемесячно;
7) лица пенсионного возраста, имеющие звание "Почетный гражданин города Павлодара", не получающие специальное государственное пособие и другие выплаты, денежная компенсация за санаторно-курортное лечение; размер помощи - 17000 (семнадцать тысяч) тенге;
8) пенсионеры, получающие пенсию за особые заслуги перед областью, не получающие специальное государственное пособие; размер помощи - 1000 (одна тысяча) тенге ежемесячно;
9) семьи с детьми - инвалидами, больными ДЦП и парезами, на социальную адаптацию и реабилитацию; размер помощи - 15000 (пятнадцать тысяч) тенге;
10) пенсионеры некоторых категорий, внесшие большой вклад в развитие экономики Республики Казахстан, ко Дню пожилого человека;
в размере месячной пенсии;
11) одинокие и одинокопроживающие лица с неполным рабочим стажем, получающие социальные пособия; размер помощи - 7000 (семь тысяч) тенге не более одного раза в год;
12) инвалиды - спортсмены для подготовки к зональным, республиканским, международным соревнованиям; размер помощи- 10000 (десять тысяч) тенге;
13) к празднованию 9 Мая:
труженики тыла, награжденные медалью "За самоотверженный труд и безупречную воинскую службу в годы Великой Отечественной войны", награжденные орденами, медалями СССР "За оборону Ленинграда", "За оборону Москвы", "За оборону Одессы", "За оборону Севастополя", "За оборону Сталинграда", "За оборону Кавказа", "За оборону Советского Заполярья", граждане, награжденные медалью "За оборону Ленинграда" или знаком "Житель блокадного Ленинграда", бывшие несовершеннолетние узники концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками, родители и не вступившие в повторный брак вдовы воинов (погибших, умерших, пропавших без вести) в годы ВОВ; не вступившие в повторный брак жены (мужья) умерших инвалидов войны и приравненных к ним инвалидов, а также жены (мужья) умерших участников войны, партизан, подпольщиков, граждан, награжденных медалью "За оборону Ленинграда"; военнослужащие и лица вольнонаемного состава, принимавшие участие в боевых действиях на фронтах, партизаны, участники подполья, военнослужащие вольнонаемного состава в период ВОВ; лица, награжденные медалью "За Победу над Японией", "За Победу над Германией", имеющие удостоверение к этим медалям; граждане, проработавшие не менее 6 месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года; размер помощи - 2000 (две тысячи) тенге;
инвалиды и участники ВОВ, независимо от полученной в текущем году единовременной помощи; размер помощи - 7000 (семь тысяч) тенге;
инвалиды и участники ВОВ на подарочные наборы, стоимостью не более 3000 (трех тысяч) тенге;

6) Павлодар қаласының құрметтi азаматтары; көмек мөлшерi -2000 (екi мың) теңге;
7) арнаулы мемлекеттiк әлеуметтiк көмек алмайтын, "Павлодар қаласының құрметтi азаматы" атағы бар зейнеткерлік жасындағы тұлғалар, санаториялық-курорттық емделуге арналған ақшалай өтемақы; көмек мөлшерi - 17000 (он жетi мың) теңге;
8) облыс алдында ерендi еңбегi үшiн зейнетақы алатын, арнаулы мемлекеттiк әлеуметтiк көмек алмайтын тұлғалар; көмек мөлшерi - 1000 (бiр мың) теңге;
9) әлеуметтiк сауықтыру және бейiмделуге ДЦП ауруымен ауыратын мүгедек-балалары бар отбасылар; көмек мөлшерi - 15000 (он бес мың) теңге;
10) қарттар күнi қарсаңында, Қазақстан Республикасы экономикасының дамуына үлкен үлес қосқан зейнеткерлердiң кейбiр санаттарына; көмек айлық зейнетақы мөлшерiнде;
11) толық емес жұмыс өтiлiмен әлеуметтiк жәрдемақылар алатын жалғызбасты және жалғыз тұратын тұлғалар; көмек мөлшерi - 7000 (жетi мың) теңге, бiрақ жылына бiр реттен көп емес;
12) аймақтық, республикалық, халықаралық жарыстарға дайындалу үшiн мүгедек-спортшылар; көмек мөлшерi - 10000 (он мың) теңге;
13) 9 Мамыр мерекесiне:
"Ұлы Отан Соғысы жылдарындағы жанқиярлық еңбегi және мінсіз әскери қызметі үшiн" медалiмен марапатталған тыл еңбеккерлерi, КСРО-ның "Ленинградты қорғағаны үшiн", "Мәскеудi қорғағаны үшiн", "Одессаны қорғағаны үшiн", "Севастопольды қорғағаны үшiн", "Сталинградты қорғағаны үшiн", "Кавказды қорғағаны үшiн", "Кеңестік Заполярьены қорғағаны үшiн" ордендерiмен, медальдарымен марапатталғандар, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалімен немесе "Құрсаудағы Ленинград тұрғынына" белгiсiмен марапатталған азаматтар, фашистер мен олардың одақтастары құрған бұрынғы гетто, концлагерлер және басқа да мәжбүрсiз ұстау орындарының кәмелет жасында болмаған тұтқындардың, ҰОС жауынгерлерiнiң (қайтыс болғандардың, iз-түзсiз жоғалғандардың) қайтадан неке құрмаған жесiрлерi мен ата-аналары; қайтыс болған соғыс мүгедектерi мен оларға тең келетiн мүгедектердiң қайтадан неке құрмаған әйелдерi (ерлерi) және де қайтыс болған соғысқа қатысушылар, партизандар, астыртын әрекет етушiлер, "Ленинградты қорғағаны үшiн" медалiмен марапатталған азаматтардың әйелдерi (ерлерi); "Жапонияны жеңгенi үшiн", "Германияны жеңгені үшін" медалiмен марапатталған тұлғалар, осы медальдарға куәлiктерi барлар; 1941 жылдың 22 маусым мен 1945 жылдың 9 мамыр аралығында 6 айдан кем емес жұмыс iстеген азаматтар; жоғарыда көрсетiлген санаттарға есепке кiрмей қалған 1931 жылға дейiн туылған тұлғалар; көмек мөлшерi - 2000 (екi мың) теңге;
ағымдағы жылы бiржолғы көмек алғанына қарамастан, ҰОС мүгедектерi мен қатысушылары; көмек мөлшерi 7000 (жетi мың) теңге;
ҰОС мүгедектерi мен қатысушыларға арналған сыйлықтар жинағына, 3000 (үш мың) теңге бағасынан кем емес;

выплата осуществляется согласно базе данных Государственного центра по выплате пенсий и решению Специальной комиссии по установлению стажа работы лицам, проработавшим не менее 6 месяцев в период с 22 июня 1941 года по 9 мая 1945 года;
14) Ко Дню защитника Отечества: инвалиды и участники Афганской войны, участники ликвидации последствий аварии на ЧАЭС; размер помощи - пять месячных расчетных показателей;
выплата осуществляется согласно базе данных Государственного центра по выплате пенсий;
15) участники Афганской войны, участники ликвидации аварии на ЧАЭС на оздоровление; размер помощи - два месячных расчетных показателя ежеквартально;
выплата осуществляется согласно базе данных Государственного центра по выплате пенсий
16) инвалиды и участники ВОВ для приобретения лекарств; размер помощи один месячный расчетный показатель ежемесячно;
17) к Международному дню пожилых людей и Дню инвалидов:
одинокие и одинокопроживающие пенсионеры, которые обслуживаются специалистами по социальной работе Отдела на дому, для бесплатной установки телефона; размер помощи - 13000 (тринадцать тысяч) тенге;
пенсионеры с доходом, не превышающим минимальный размер пенсии, независимо от полученной в текущем году единовременной помощи; размер помощи - 1000 (одна тысяча) тенге; выплата осуществляется согласно базе данных Городского центра по выплате пенсий и пособий (далее - ГЦВП);
пенсионеры старше 80 лет, независимо от полученной в текущем году единовременной помощи; размер помощи - 1000 (одна тысяча) тенге; выплата осуществляется согласно базе данных ГЦВП;
пенсионеры, достигшие возраста 100 лет и более, независимо от полученной в текущем году единовременной помощи; размер помощи - 5000 (пять тысяч) тенге; выплата осуществляется согласно базе данных ГЦВП;
женщины - инвалиды с несовершеннолетними детьми, а также полные семьи инвалидов с детьми до семилетнего возраста; размер помощи - четыре месячных расчетных показателя;
18) родители воинов, погибших в Афганистане, на оказание единовременной помощи ко Дню вывода войск из Афганистана, размер помощи - 10000 (десять тысяч) тенге;
19) семьи, воспитывающие и обучающие на дому детей - инвалидов до достижения ими 18 - летнего возраста, на основании заключения психолого-медико - педагогической консультации; размер помощи - шесть месячных расчетных показателей ежеквартально;
20) лица, ставшие инвалидами 1 группы вследствие радиационных катастроф, испытания ядерного оружия для приобретения лекарств; размер помощи - один месячный расчетный показатель ежемесячно;

1941 жылғы 22 маусымнан бастап 1945 жылғы 9 мамырына дейiнгi кезiнде 6 айдан кем емес жұмыс істеген тұлғалардың еңбек өтiлiн белгiлеу бойынша Арнайы комиссиясының шешiмiмен және Мемлекеттiк зейнетақы төлеу жөнiндегi орталықтың деректер қорына сәйкес төлем жүзеге асырылады;
14) Отан қорғаушылар күнiне: Ауған соғысының мүгедектер мен қатысушылар, ЧАЭС апаты қалдықтарын жоюға қатысушылары; көмек мөлшерi бес айлық есеп көрсеткiшi; Мемлекеттiк зейнетақы төлеу жөнiндегi орталықтың деректер қорына сәйкес төлемдер жүзеге асырылады;
15) сауықтыру үшін Ауған соғысының мүгедектерi мен қатысушылар, ЧАЭС апатын жоюға қатысқандарға; көмек мөлшерi - тоқсан сайын екi айлық есептік көрсеткiшi; Мемлекеттiк зейнетақы төлеу жөнiндегi орталықтың деректер қорына сәйкес төлемдер жүзеге асырылады;
16) дәрi-дәрмек сатып алу үшiн ҰОС мүгедектерi мен қатысушылары; көмек мөлшерi ай сайын бiр айлық есеп көрсеткiшi;
17) Мүгедектерді қорғау күні және қарттар күні қарсаңында:
тегін телефон орнату үшін жалғызбасты жұмысқа қабілеті жоқ қала тұрғындарына үйдегі әлеуметтік көмек орталығының тізімдемесі бойынша жалғызбасты және жалғыз тұратын зейнеткерлер; көмек мөлшерi - 13000 (он үш мың) теңге;
ағымдағы жылы бiр жолғы көмек алғанына қарамастан, табыстары ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын зейнеткерлер мен мүгедектер; көмек мөлшерi - 1000 (бiр мың) теңге; қалалық зейнетақы және жәрдемақы төлеу жөнiндегi орталықтың (бұдан әрi - ҚЗТО)  деректер қорына сәйкес іске асырылады;
ағымдағы жылы бiр жолғы көмек алғанына қарамастан, 80 жастан асқан зейнеткерлер; көмек мөлшерi - 1000 (бiр мың) теңге; төлем ҚЗТО деректер қорына сәйкес іске асырылады;
ағымдағы жылы бiр жолғы көмек алғанына қарамастан, 100 және одан да көп жасқа жеткен зейнеткерлер;  көмек мөлшерi - 5000 (бес мың) теңге; төлем ҚЗТО деректер қорына сәйкес іске асырылады;
кәмелет жасына толмаған балаларымен мүгедек-әйелдер және де жеті жасқа дейінгі мүгедек балаларымен толық отбасылар; көмек мөлшерi төрт айлық есептік көрсеткiш;
18) Ауған соғысында қаза тапқан жауынгерлердiң ата-анасына, Ауғанстаннан әскерлердi Шығару күнiне арналған бiржолғы көмек көрсетуге, көмек мөлшерi - 10000 (он мың) теңге.
19) психологиялық-медикалық-педагогикалық қеңестің қорытындысы негiзiнде 18 жасқа дейiн үйде мүгедек балаларды оқытатын және тәрбиелейтін отбасылар; көмек мөлшерi - тоқсан сайын алты айлық есеп көрсеткiшi;
20) радиациялық апат, ядролық қаруды сынау салдарынан 1 топтағы  мүгедек болған адамдар,  дәрi-дәрмек сатып алуға; көмек мөлшерi - тоқсан сайын бiр айлық есеп көрсеткiшi;

21) пенсионеры и инвалиды именинники текущего года (исполнилось 80, 90, 100 лет) на подарочные наборы; размер помощи - 2000 (две тысячи) тенге.
22) материальная помощь назначается безработным, зарегистрированным в уполномоченном органе в качестве безработных и направленных на профессиональное обучение, переобучение и повышение квалификации; размер выплаты за один месяц (20 учебных дней) профессионального обучения составляет пять месячных расчетных показателей на одного учащегося безработного. Выплата производится согласно представляемых учебными заведениями табелей фактической посещаемости занятий безработными гражданами.
23) инвалидам и участникам Великой Отечественной войны в виде возмещения стоимости проезда на санаторно-курортное лечение в города Алматы, Щучинск; размер помощи по возмещению стоимости проезда в город Алматы не более 11000 тенге на одного отдыхающего. Выплата производится один раз в год, согласно предоставляемым проездным билетам, но не более стоимости билета купе-вагона;
24) в честь 70-летия Павлодарской области ветеранам и заслуженным людям города и области в виде экскурсионной поездки в город Астану; размер помощи на одного экскурсанта составляет 43717  тенге;
25) оказание социальной помощи на проезд бойцам студенческих трудовых отрядов; размер помощи на одного бойца составляет 1200 тенге;
26) оказание социальной помощи отдельным категориям граждан для возмещения затрат на жилищно-комунальные услуги по оплате горячего и холодного водоснабжения, теплоснабжения, теплоэнергии:
участникам и инвалидам Великой Отечественной войны;
военнослужащим, принимавшим участие в период ведения боевых действий в Афганистане;
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС;
не вступившим в повторный брак вдовам воинов, погибших в Великой Отечественной войне;
гражданам, награжденным медалью«"За оборону Ленинграда" и знаком«"Житель блокадного Ленинграда";
бывшим несовершеннолетним узникам концлагерей, гетто и других мест принудительного содержания, созданных фашистами и их союзниками в период второй мировой войны.
Размер помощи вышеуказанным лицам ежемесячно составляет
1364 тенге.
Одиноким и одинокопроживающим нетрудоспособным престарелым гражданам;
пенсионерам, получающим минимальный размер пенсии.
Лицам этих категорий ежеквартально выплачивается помощь в размере двух минимальных расчетных показателей. Выплата производится согласно спискам Павлодарского городского отдела Государственного центра по выплате пенсий и Территориального центра социальной помощи на дому одиноким, престарелым и нетрудоспособным гражданам города Павлодара.

21) ағымдағы жылы зейнеткерлер мен мүгедектердiң мерейтойларына (80, 90, 100 жасқа толғанда) арналған сыйлық жиыны; көмек мөлшерi - 2000 (екi мың) теңге;
22) уәкiлеттi органдарда тiркелген жұмыссыз деп және кәсiби оқуына жiберiлген, қайта оқу және бiлiктiлiгiн жоғарлату жұмыссыз адамдарға материалдық көмек тағайындалады; көмек мөлшерi бiр ай (20 оқу күнi) кәсiби оқуына бiр жұмыссыз қатысушысына бес айлық есеп көрсеткiшi төленедi. Жұмыссыз азаматтарға нақты сабаққа қатысқан оқу мекеменің табельдеріне сәйкес төлемдер±сынылады;
23) Алматы, Щучинск қалаларына санаторлық-курорттық емделуге Ұлы Отан соғысының мүгедектері мен қатысушыларына жолақы құнын төлеу түрінде; Көмек мөлшері құнын төлеу бойынша Алматы қаласына бір демалушыға 5400 теңгеден артық емес. Төлем, берілген жол жүру билетіне сәйкес бірақ купе - вагон билетінің құнынан артық емес, жылына бір рет жүргізіледі;
24) Павлодар облысы 70-жылдығына орай қала және облыс ардагерлерімен және еңбегі сіңген адамдармен Астана қаласына саяхат  түрінде жол жүру; көмек мөлшері бір саяхатшыға 43717 теңгені құрайды;
25) студенттік еңбек отрядтары жасақтарының жолақысына әлеуметтік көмек көрсету;
26) ыстық және суық сумен жабдықтау, жылумен жабдықтау, электр энергиясын төлеу бойынша тұрғын үй - коммуналдық қызмет көрсетулер шығындарының орнын толтыру үшін жеке санаттағы азаматтарға көмек көрсету:
Ұлы Отан соғысының қатысушылары мен мүгедектеріне;
Ауғанстанда соғыс қимылдарына қатысқан әскери қызметкерлерге;
Чернобыл АЭС-індегі апат зардабын жоюға қатысқан тұлғаларға;
Ұлы Отан соғысында қаза болған жауынгерлердің қайта неке құрмаған жесірлеріне;
"Ленинградты қорғағаны үшін" медалімен және«"Құрсаудағы Ленинград тұрғыны" белгісімен марапатталған азаматтарға;
екінші дүниежүзілік соғыс кезеңінде фашистер мен олардың одақтастары құрған бұрынғы гетто, концлагерлер және басқа да мәжбүрсіз ұстау орындарының кәмелет жасында болмаған тұтқындарына.
Жоғарыдағы көрсетілген тұлғаларға ай сайын көмек мөлшері 1364 теңгені құрайды.
Жалғызбасты және жалғыз тұратын еңбекке жарамсыз қарт азаматтарға;
төменгі мөлшерде зейнетақы алатын зейнеткерлерге.
Осы санаттағы тұлғаларға тоқсан сайын екі төменгі есептік көрсеткіш мөлшерінде көмек төленеді. Төлемдер Павлодар қаласы жалғызбасты, қартайған және еңбекке жарамсыз азаматтарға үйде әлеуметтiк көмек көрсету жөнiндегi Аумақтық орталық және зейнетақы төлеу бойынша Павлодар қалалық бөлімнің Мемлекеттік орталық тізіміне сәйкес жүргізіледі;

27) оказание  помощи социально-уязвимым категориям граждан в связи с ростом цен на основные продукты питания:
пенсионерам по возрасту и выслуге лет;
получателям государственной адресной социальной помощи с учетом членов семьи, получающих помощь;
заявителям, получающим государственное пособие на детей до 18 лет;
многодетным матерям, имеющим четырех и более детей до 18 лет (получатели государственного специального пособия);
многодетным матерям, награжденным подвеской«"Алтын алқа", "Күміс алқа", получившим ранее звание«"Мать героиня", награжденным орденом«"Материнская слава" 1 и 2 степени;
инвалидам всех групп инвалидности;
детям-инвалидам до 16 лет;
опекунам детей, оставшимся без попечения родителей (за исключением детей, находящихся на полном государственном обеспечении);
гражданам, больным туберкулезом, прошедшим в 2007 году амбулаторное лечение;
военнослужащим, принимавшим участие в период ведения боевых действий в Афганистане;
лицам, принимавшим участие в ликвидации последствий катастрофы на Чернобыльской АЭС;
лицам, освободившимся из мест лишения свободы в 2007 году, имеющим прописку в городе Павлодаре;
одиноким матерям, имеющим детей, больных детским церебральным параличом и с нарушением опорно-двигательного аппарата;
безработным, состоящим на учете в отделе занятости и социальных программ города Павлодара, в том числе участвующим в общественных работах, обучающимся на курсах, направленным на социальные рабочие места и молодежную практику;
заявителям, не получающим пособие на детей до 18 лет по каким - либо причинам, среднедушевой доход которых не превышает размера продовольственной корзины на 4 квартал 2007 года;
получателям государственного пособия по утере кормильца;
семьям воинов, погибших в мирное время;
жертвам политических репрессий.
Размер помощи составляет один месячный расчетный показатель, установленный на 2007 год. Выплата производится единовременно по каждой категории граждан, за исключением лиц, вошедших по другим категориям настоящего подпункта согласно электронной базе Павлодарского городского отдела Государственного центра по выплате пенсий. <*>
Сноска: пункт 18 дополненен подпунктами 23), 24), 25) -  постановлением акимата города Павлодара от 23.08.2007 года N 1085/18; дополнен подпунктами 26), 27) - постановлением акимата города Павлодара от 09.11.2007 года N 1439/24.
19. Перечень документов, предоставляемых Заявителем (для пункта 18) включает:
заявление лица, имеющего право на данную социальную выплату, с указанием лицевого счета и наименования банка, регистрационный номер налогоплательщика, социальный индивидуальный код, копия удостоверения личности, копия пенсионного удостоверения (для подпунктов 7), 8), 9), 11), копия справки медучреждения, подтверждающая необходимость санаторно-курортного лечения (для подпункта 8), копия документа, подтверждающая факт получения звания "Почетный гражданин", копия документа, подтверждающего статус в соответствии с законодательством Республики Казахстан, справка с места жительства или выписка из домовой книги.

27)негізгі азық-түлік тағамдары бағаларының өсуіне байланысты әлеуметтік-әлжуаз санаттағы азаматтарға көмек көрсету:
жасына және қызмет өткерген жылдарға байланысты зейнеткерлерге;
көмек алатын отбасы мүшелерін есепке ала отырып мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмекті алушыларға;
18 жасқа толмаған балаларға арналған мемлекеттік жәрдемақы алушы өтініш берушілерге;
18 жасқа дейінгі төрт және одан көп балалары бар көп балалы аналарға (мемлекеттік арнайы жәрдемақы алушыларға);
"Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған, бұрын«"Батыр ана" атағын алған, 1 және 2 дәрежедегі«"Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға;
барлық топтағы жарымжан мүгедектерге;
16 жасқа дейінгі мүгедек балаларға;
Ата-аналарының қамқорлығынсыз қалған балаларға (толық мемлекеттік қамтамасыз етудегі балалардан басқа);
2007 жылы амбулаторлық емделуден өткен туберкулезбен ауыратын азаматтарға;
Ауғанстандағы соғыс әрекеттерін жүргізу кезеңінде қатысқан әскери қызметкерлерге;
Чернобыль АЭС-індегі апат зардабын жоюға қатысқан тұлғаларға;
Павлодар қаласында тіркеуде тұрған, 2007 жылы бостандығынан айыру мекемелерінен босатылған тұлғаларға;
балалардың сал ауруымен ауратын және тірек-қимыл аппараты бұзылған балалары бар жалғыз басты аналарға;
Павлодар қаласы жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар бөлімінде тіркеуде тұрған жұмыссыздарға: соның ішінде қоғамдық жұмысқа қатысушыларға, курстарда оқып жүргендерге, әлеуметтік жұмыс орындарына және жастар практикасына жіберілгендерге;
Түрлі себептермен 18 жасқа дейінгі балаларға арналған жәрдемақыны алмайтын, орта есеппен жан басына шаққандағы табысы 2007 жылы 4 тоқсандағы азық-түлік себетінің мөлшерінен аспайтын өтініш берушілерге;
асыраушысынан айырылу бойынша мемлекеттік жәрдемақы алушыларға;
бейбіт уақытта қаза тапқан жауынгерлердің отбасыларына;
саяси репрессия құрбандарына.
Көмек мөлшері 2007 жылға белгіленген бір айлық есептік көрсеткішті құрайды.
Төлемдер зейнетақы төлеу жөніндегі Павлодар қалалық бөлімінің Мемлекеттік орталықтың электрондық базасына сәйкес, осы тармақшаның басқа санаттары бойынша енген тұлғалардан басқа әрбір санаттағы азаматтар бойынша бір рет қана жүргізіледі.<*>
Ескерту: 18-тармақ 23), 24), 25) тармақшаларымен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2007 жылғы 23 тамыздағы N 1085/18 қаулысы; 26), 27), тармақшаларымен толықтырылды - Павлодар облыстық әкімдігінің 2007 жылғы 9 қарашадағы N 1439/24 қаулысы.
19. Өтiнiш берушi беретiн құжаттар тiзбесіне мыналар енедi (18-тармақ үшiн):
осы әлеуметтiк төлем алуға құқығы бар тұлғадан банктiң аты және жеке шоты, салық төлеушiнiң тiркелу нөмiрi, әлеуметтiк жеке коды көрсетiлген өтiнiш, жеке куәлiгiнiң көшiрмесi, зейнетақылық куәлiгiнiң көшiрмесi (7), 8), 9), 11) тармақшалар үшiн), санаториялық-курорттық емделудiң қажеттiлiгiн айқындайтын медициналық мекеме анықтамасының көшiрмесi (8 тармақша үшiн), Қазақстан Республикасының заңнамасына сәйкес "Құрметті азамат" мәртебесі атағын алу нысанын айқындайтын құжаттың көшiрмесi, тұрақты мекенжайынан анықтама немесе үй кiтабының үзiндi көшiрмесi.

4. Предоставление средств на приобретение твердого топлива
проживающим в частном секторе
20. Право на указанную выплату имеют следующие категории граждан:
одинокие, одинокопроживающие пенсионеры и инвалиды;
2) одинокие, одинокопроживающие безработные предпенсионного возраста: мужчины с 58 лет, женщины с 53 лет со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер заработной платы, установленный на момент обращения;
3) малообеспеченные семьи со среднедушевым доходом ниже уровня черты бедности, установленного на момент обращения;
4) семьи, состоящие из пенсионеров и (или) инвалидов со среднедушевым доходом, не превышающим минимальный размер пенсии, установленный на момент обращения;
5) семьи, состоящие из пенсионеров, инвалидов и безработных лиц, состоящих на учете в качестве безработного, в том числе предпенсионного возраста, со среднедушевым доходом, не превышающим величины прожиточного минимума, установленного на момент обращения.
21. Перечень документов, предоставляемых Заявителем, включает:
заявление с указанием регистрационного номера налогоплательщика, лицевого счета и наименования банка, документы, подтверждающие состав и совокупный доход семьи и право собственности (пользования) на жилище.
22. Размер выплаты составляет 5000 (пять тысяч) тенге на одну семью.
23. Средства предоставляются 1 раз в год во втором полугодии.
5. Социальная помощь выпускникам общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшимся без попечения родителей для оплаты обучения в высших учебных заведениях области
24. Социальная помощь  для оплаты обучения в высших учебных заведениях выпускникам общеобразовательных школ из малообеспеченных семей, среднедушевой доход которых не превышает величины прожиточного минимума (2 квартал текущего года), и выпускникам, оставшимся без попечения родителей, без учета дохода, назначается на конкурсной основе  по решению городской комиссии по проведению отбора претендентов на получение социальной помощи для оплаты обучения в высших учебных заведениях области (далее - Комиссия по проведению отбора). Акты обследования социально - бытовых условий их проживания и сведения о совокупном доходе предоставляются один раз при назначении Социальной помощи для оплаты обучения.
В период обучения в высших учебных заведениях области выпускникам общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшимся без попечения родителей предоставляется также социальная помощь для проживания, питания и проезда к месту жительства.
Социальная помощь на проживание, питание и проезд к месту жительства назначается студентам из малообеспеченных семей и оставшимся без попечения родителей, получающим материальную помощь для оплаты обучения в высших учебных заведениях области.

4. Жеке меншiк секторда тұратындарға
қатты отын сатып алуға арналған  қаражат беру
20. Көрсетілген төлемге мынадай санаттағы азаматтардың құқықтары бар:
1) жалғызбасты және жалғыз тұратын зейнеткерлер мен мүгедектер;
2)жалғызбасты, жалғыз тұратын зейнетақы жасы алдындағы жұмыссыздар: жан басына шаққандағы орташа табыстары өтініш берген кездегі ең төменгі еңбек ақы мөлшерінен аспайтын ерлер 58 жас, әйелдер 53 жас;
3) жан басына шаққандағы орташа табыстары өтініш берген кездегі кедейшілік шегі деңгейінен төмен аз қамтамасыз етілген отбасылар;
4) жан басына шаққандағы орташа табыстары өтініш берген кездегі ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын зейнеткерлер және (немесе) мүгедектерден тұратын отбасылар;
5) жан басына шаққандағы орташа табыстары өтініш берген кездегі ең төменгі зейнетақы мөлшерінен аспайтын зейнеткерлер, мүгедектер мен жұмыссыздар, оның ішінде зейнетақы жасы алдындағы тұлғалардан тұратын отбасылар;
21. Өтiнiш берушi беретiн құжаттар тiзбесіне:
салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi, жеке шоты және банктiң атауы көрсетілген өтініш, үйге арналған (қолдануға) меншік құқығы және отбасының құрамы мен табысын анықтайтын құжаттар енеді.
22. Төлем мөлшері бір отбасына  5000 (бес мың) теңгені құрайды.
23. Қаражат жылына 1 рет екінші жартыжылдықта беріледі.
5. Ата анасының қамқорынсыз қалған және аз қамтамасыз етілген отбасыларындағы жалпы білім беретін мектеп түлектеріне облыстық жоғары оқу орындарындағы оқуына ақы төлеу үшін әлеуметтік көмек
24. Жан басына шаққандағы орташа табыстары өмір сүру минимумы шамасынан аспайтын (ағымдағы жылдың 2 тоқсаны) аз қамтамасыз етілген отбасыларындағы жалпы білім беретін мектеп түлектеріне және ата-анасының қамқорынсыз қалған түлектерге облыстық жоғары оқу орындарындағы оқуына ақы төлеу үшін әлеуметтік көмек табысы есебінсіз конкурстық негізінде облыстық жоғары оқу орындарындағы оқуына ақы төлеу үшін әлеуметтік көмек алуға үміткерлерді іріктеу жүргізу жөніндегі қалалық комиссияның (бұдан әрі - іріктеу жүргізу жөніндегі Комиссия) шешімі бойынша тағайындалады. Олардың тұрғылықты әлеуметтік-тұрмыстық жағдайларын тексеру актілері және жиындық табысы туралы ақпарат оқуына ақы төлеу үшін әлеуметтік көмек тағайындау кезінде бір рет беріледі.
Облыстың жоғарғы оқу орнында ата-анасының қамқорлықсыз қалған және аз қамтамасыз етiлген отбасылардың студенттерiне өмiр сүруге, тамақтануға және тұрғылықты жерiне жол жүруге оқу кезiнде әлеуметтiк көмек көрсетiледi.
Облыстың жоғарғы оқу орнында оқуға төлеу үшiн материалдық көмек алушыларға, ата - анасының қамқорлықсыз қалған және аз қамтамасыз етiлген отбасылардың студенттерiне өмiр сүруге, тамақтануға және тұрғылықты жерiне жол жүруге әлеуметтiк көмек тағайындалады.

25. Отбор претендентов на получение Социальной помощи для оплаты обучения в высших учебных заведениях производится по максимальному количеству набранных баллов. При равенстве баллов преимущественное право имеют обладатели аттестатов об окончании общеобразовательных школ с отличием.
26. Социальная помощь для оплаты обучения перечисляется на лицевые счета Заявителей в размере фактической стоимости обучения два раза в соответствующем учебном году после подтверждения высшим учебным заведением посещаемости и успеваемости студентом учебного курса.
В случае отчисления студента из учебного заведения, оплата за обучение производится за фактическое время обучения по день отчисления, согласно приказу учебного заведения "Об отчислении".
Социальная помощь на проживание, питание и проезд к месту жительства оказывается ежемесячно в размере 5000 (пять тысяч) тенге.
27. Перечень документов, необходимых для назначения Социальной помощи для оплаты обучения:
1) заявление по форме согласно приложению 1 к Правилам назначения социальной помощи выпускникам общеобразовательных школ из малообеспеченных семей и оставшимся без попечения родителей для оплаты обучения в высших учебных заведениях области, утвержденным постановлением акимата Павлодарской области от 14 июня 2004 года N 169/5 (далее - Правила);
2) акт обследования социально - бытовых условий проживания выпускника общеобразовательной школы из малообеспеченной семьи и оставшегося без попечения родителей по форме согласно приложению 2 к Правилам;
3) документ, подтверждающий факт регистрации (домовая книга, а при отсутствии справка из адресного стола);
4) справки о доходах членов семьи, для безработных граждан справка о регистрации в службе занятости (для выпускников общеобразовательных школ из малообеспеченных семей);
5) свидетельство о смерти родителей (для выпускников общеобразовательных школ, оставшихся без попечения родителей);
6) решение о назначении опекуна (для выпускников общеобразовательных школ, оставшихся без попечения родителей);
7) трехсторонний договор на оказание образовательных услуг согласно приложению 3 к Правилам;
8) справка председателю Комиссии по проведению отбора о потребности в кадрах в соответствии с рынком труда по городу Павлодару согласно приложению 4 к Правилам;
9) регистрационный номер налогоплательщика.
28. Акты обследования социально - бытовых условий проживания претендентов на Социальную помощь для оплаты обучения составляет Отдел.
Лицо, получившее Социальную помощь для оплаты обучения на основании решения Комиссии по проведению отбора, дополнительно предоставляет в Отдел:
номер лицевого счета, открытого в филиалах Народного банка по месту жительства;
удостоверение личности;
сертификат о количестве набранных баллов в результате прохождения единого национального тестирования.

25. Жоғары оқу орындарындағы оқуына ақы төлеу үшін әлеуметтік көмек алуға үміткерлерді іріктеу алған балдарының максималды саны бойынша жүргізіледі. Егер балдары тең болған жағдайда жалпы білім беретін мектепті өте жақсы бағамен бітіргені туралы аттестат иегерлерінің құқықтары басым болады.
26. Оқуына ақы төлеу үшін әлеуметтік көмек студенттің оқу курсына үлгерімі мен қатысуын оқу орнының анықтауынан кейін, нақты оқуының бағасымен өтініш берушінің жеке есеп шотына сәйкес оқу жылында аударылады.
Студенттің оқу орнынан шығарылған жағдайында, оқу орнының "Оқудан шығару" бұйрығының негізінде нақты шығарылған күніне дейін оқуға төлеу жүргізіледі.
Ай сайын өмiр сүруге, тамақтануға және тұрғылықты жерiне жол жүруге 5000 (бес мың) теңге мөлшерінде ай сайын әлеуметтiк көмек көрсетеді.
27. Оқуына ақы төлеу үшін әлеуметтік көмек тағайындауға қажетті құжаттар тізбесі:
1) 1 қосымшаға сәйкес Павлодар облысы әкімдігінің 2004 жылғы 14 маусымдағы N 169/5 қаулысымен бекітілген аз қамтамасыз етілген және ата-анасының қамқорынсыз қалған жалпы білім беретін мектеп түлектеріне облыстың жоғары оқу орындарында оқуына ақы төлеу үшін әлеуметтік көмек тағайындау Ережелерінің (бұдан әрі - Ереже) нысаны бойынша өтініш;
2) 2 қосымшаға сәйкес Ереженің нысаны бойынша, аз қамтамасыз етiлген және ата - анасының қамқорынсыз қалған жалпы білім беретін мектеп тұрғылықты әлеуметтік-тұрмыстық жағдайларын актiсi.
3) тiркеу фактісін айқындайтын құжат (үй кітапшасы, жоқ болған жағдайда мекенжай орнынан анықтама);
4) отбасы мүшелерінің табыстары туралы анықтамалар жұмыссыз азаматтар үшін жұмыспен қамту қызметіндегі тіркеуі туралы анықтама (аз қамтамасыз етілген отбасыларындағы жалпы білім беретін мектеп түлектері үшін);
5) ата-анасының қайтыс болуы туралы куәлік (ата-анасының қамқорынсыз қалған жалпы білім беретін мектеп түлектері үшін);
6) қамқоршы тағайындау туралы шешім (ата-анасының қамқорынсыз қалған жалпы білім беретін мектеп түлектері үшін);
7) Ереженің 3 қосымшасына сәйкес бiлiм беру қызметiн көрсетуге арналған үш жақты шарт;
8) Ереженің 4 қосымшасына сәйкес, еңбек нарығына сәйкес кадрлар қажеттілігі туралы Комиссия төрағасына анықтама;
9) салық төлеушiнiң тiркеу нөмiрi;
28. Оқуына ақы төлеу үшін әлеуметтік көмекке үміткерлердің тұрақты әлеуметтік -тұрмыстық жағдайларын тексеру актілерін Бөлім жасайды.
Iрiктiрудi өткiзу бойынша Комиссиясының шешiмi негiзiнде оқуға төлеу үшiн әлеуметтiк көмекті алған тұлға, Бөлiмге қосымша төмендегі құжаттарды ұсынады:
Тұрақты мекенжайы бойынша Халықтық банк филиалында ашылған жеке есеп шотының нөмірін;
жеке куәлiгiн;
бiрыңғай ұлттық тестiлеу кезінде жинаған балдар санының қорытындысы туралы сертификат береді.

6. Социальная помощь, оказываемая через неправительственные организации в рамках реализации программы оказания социальной помощи населению города Павлодара
29. Оказание социальной помощи онкологическим больным с 3,4 стадиями заболевания.
Право на данный вид помощи имеют онкологические больные с 3, 4 стадиями заболевания, нуждающиеся в постороннем уходе; данный вид помощи рассчитан на 15 койко - мест при курсе лечения 12 дней  на основании патронажных извещений; размер услуги на одного онкобольного в день 888,8 (восемьсот восемьдесят восемь целых и восемь десятых) тенге. Количество повторных курсов лечения в течение года устанавливает лечащий врач.
30. Оказание помощи в форме патроната над несовершеннолетними детьми, оставшимися без попечения родителей, на основании заключения договора между органом опеки и попечительства и патронатными родителями.
Размер услуги на одного несовершеннолетнего в месяц  составляет 4291 (четыре тысячи двести девяносто один) тенге.
31. Оказание социально-волонтерской помощи лицам, нуждающимся в постороннем уходе и социальном обслуживании и не имеющим право на социальное обслуживание.
Медицинскими противопоказаниями к надомному обслуживанию являются наличие туберкулеза в активной стадии процесса, психических заболеваний (за исключением неврозов, неврозоподобных состояний при соматических заболеваниях, легкой степени дебильности, судорожных синдромов различной этиологии с редкими (не более одного раза в 2 - 3 месяца) припадками, без слабоумия и выраженных изменений личности), карантинных инфекций, заразных заболеваний кожи и волос, венерических заболеваний, СПИДа, заболеваний, требующих лечения в специализированных медицинских организациях.
Стоимость услуги на одного обслуживаемого  1750 (одна тысяча семьсот пятьдесят) тенге в месяц.
32. Обеспечение горячими обедами нуждающихся граждан согласно актам обследования.
Право  на горячее питание имеют следующие категории нуждающихся граждан: малообеспеченные, безработные; одинокие и многодетные матери; лица, имеющие ограничения в труде по справкам ВКК; лица, освободившиеся из мест лишения свободы; лица предпенсионного возраста; лица, оказавшиеся в сложной жизненной ситуации.
Размер услуги на одного человека в день составляет 122,3 (сто двадцать два целых и три десятых) тенге.
33. Обеспечение горячими обедами туббольных, находящихся на амбулаторном лечении.
Размер услуги на одного человека в  месяц составляет 6605 (шесть тысяч шестьсот пять) тенге.
34. Оказание помощи глухим и слабослышащим гражданам в форме создания  условий для более успешной  социальной адаптации инвалидов по слуху за счет расширения  круга общения и содействия в их обучении и переобучении.
Размер услуги составляет 8750 (восемь тысяч семьсот пятьдесят) тенге в месяц на одного человека.

6. Павлодар қаласының тұрғындарына әлеуметтік көмек көрсету қалалық бағдарламасын іске асыру шеңберіндегі үкіметтік емес ұйымдар арқылы көрсетілетін әлеуметтік көмек
29. 3, 4 қезеңдегі онкологиялық ауруымен ауыратындарға әлеуметтік көмек көрсету.
3, 4 кезеңдегі онкологиялық аурумен ауыратындар, басқа адамдардың көмегiмен мұқтажданатындарға; патронаж хабарлау негiзiнде 12 к‰н емдеу курсын өткенде осы көмек түрі 15 койко-орынға есептелді; көмек мөлшері бір онкологиялық аурумен ауыратынға бір күніне 888,8 (сегіз жүз сексен сегіз бүтін оннан сегіз) теңге. Қайталау емдеу курсының саны ағымдағы жылы емдеу дәрiгерiмен анықталады.
30. Патранатты және қамқоршы және қамқорлықтағы органдар арасында келісім шарт қорытындысы негізінде ата-анасының қарауынсыз қалған, кәмелетке толмаған балаларға патронаттық түрде көмек көрсету.
Кәмелетке жетпеген балаларға айына көмек мөлшері 4291 (төрт мың екі жүз тоқсан бір) теңге.
31. Өзгенің көмегін және әлеуметтік қызмет көрсетуді қажет ететін және әлеуметтік көмектің қызмет алуға құқығы жоқ тұлғаларға, әлеуметтік-волонтерлік көмек көрсету.
Туберкулездің белсенді түрімен, психикалық аурумен (неврозды, соматикалық аурулар кезеңдегі невроз жағдайын, жындылықтың жеңіл түрлерін, түрлі этиологиядағы селкілдік белгілерін (2-3 айда кем дегенде бір рет анда-санда талмаларды, жарыместікті және жеке тұлғадағы өзгерістерді қоспағанда) карантиндық инфекциялар, тері мен шаштың жұқпалы аурулары, жыныстық аурулар, ЖҚТБ, арнайы мамандандырылған медициналық мекемелерде емдеуді қажет ететін аурулар үйде қызмет көрсетуге медициналық қарсы көрсетімдер болып табылады.
Бір адамға қызмет көрсету бағасы 1750 (бір мың жеті жүз елу) теңге.
32. Тексеру актілеріне сәйкес қажет ететін азаматтарды ыстық аспен қамтамасыз ету;
Төмендегi мұқтажданатын азаматтар санаты ыстық тамаққа құқығы бар: аз қамтамасыз етiлген, жұмыссыз, жалғыз басты және көп балалы аналар, тұлғалары; ДКК анықтамасы бойынша еңбекке шектеуi бар тұлғалар; бас бостандықтан айырылған жерден босатылған тұлғалар; зейнеткер жас алдындағы тұлғалар; өмiрдiң қиын жағдайына түскен тұлғалар.
Бiр адамға күнiне 122,3 (жүз жиырма екi бүтiн оннан үш) теңге мөлшерiнде алады.
33. Амбулаторлық емдеуде жатқан туберкулез ауруымен ауыратындарды ыстық түскі тамақпен қамтамасыз ету.
Көмек мөлшері бір адамға айына - 6605 (алты мың алты жүз бес) теңге.
34. Оқыту және қайта оқытуына жәрдемдесу және қарым-қатынас арасын кеңейту есебінен есту бойынша мүгедектердің әлеуметтік бейімделу табысты болуына жағдай жасау нысанында естімейтін және нашар еститін азаматтарға көмек көрсету.
Бір адамға ай сайын көмек мөлшері 8750 (сегіз мың жеті жүз елу) теңге.

35. Социально - психологическая адаптация подростков - сирот. Данный вид помощи  направлен на  адаптацию к новым социальным условиям, формирование активной жизненной  позиции подростков - сирот, проживающих в учреждениях интернатного  типа.
Размер  услуги составляет 4375  (четыре тысячи триста семьдесят пять) тенге в месяц на одного человека.
35.1 "Оказание социальной услуги детям с ограниченными возможностями. Данный вид услуги предназначен для детей, не достигших 18 лет, с физическими или психическими недостатками, имеющих ограничения жизнедеятельности, обусловленные врожденными, наследственными, приобретенными заболеваниями или последствиями травм, потвержденными в установленном законодательством порядке".
7. Социальная помощь в сфере льготного проезда
36. Право на услугу без учета дохода и состава семьи имеют следующие категории граждан:
1) инвалиды - колясочники, инвалиды 1 группы с нарушением функций опорно-двигательного аппарата, дети с ограниченными возможностями - оказание услуги в виде предоставления транспортных перевозок, ремонт инвалидных кресел-колясок;
2) лица, ставшие инвалидами вследствие аварии на ЧАЭС, инвалиды Советской армии, инвалиды Афганской войны, армии, родители воинов, погибших в Афганистане, инвалиды 1 группы, почетные граждане города Павлодара, пенсионеры республиканского и областного значения, лица, принимавшие участие в ликвидации последствий аварии на ЧАЭС, лица, принимавшие участие в боевых действиях на территории Афганистана, семьи военнослужащих, погибших, умерших при прохождении воинской службы в мирное время,  дети - инвалиды до 16 лет с сопровождающим лицом на момент сопровождения, дети-сироты, дети, оставшиеся без попечения родителей - оказание услуги в виде предоставления бесплатного проезда в городском общественном транспорте;
лица, принимавшие участие в боевых действиях на территории других государств, пенсионеры по возрасту, инвалиды 2 группы, многодетные матери, имеющие от четырех и более детей, получающие государственные специальные пособия - оказание услуги в виде предоставления льготного проезда в городском общественном транспорте с оплатой 15 тенге за одну поездку за счет льготника.
Основанием для бесплатного или льготного проезда вышеуказанных категорий граждан в городском общественном транспорте всех форм собственности (кроме легковых такси) является оригинал удостоверения, подтверждающий право на бесплатный или льготный проезд.
8. Исчисление совокупного дохода семьи
37. В совокупный доход семьи включаются доходы всех лиц, учтенных в составе семьи.

35. Жетім - жасөспірімнің әлеуметтік-психологиялық бейімделуі. Интернат түрі мекемесінде тұратын жетім - жасөспірімнің өмірлік белсенділікті ұстамының қалыптастыру жаңа әлеуметтік жағдайына бейімделуіне берілген көмек түрі жіберілді.
Бір адамға ай сайын көмек мөлшері 4375 (төрт мың үш жүз жетпіс бес) теңге.
7. Тасымалдау көлiк саласында әлеуметтiк көмек
36. Отбасының құрамын және табысын есептемегенде Көмекке төмендегі санаттағы азаматтардың құқықтары бар:
1) қол арбамен жүретін мүгедектер, тірек-қимыл аппаратының қызметі бұзылған 1 топтағы мүгедектер, мүмкіндіктері шектеулі балалар, көлік тасымалдауын, мүгедектерге арналған кресло-арбаларды жөндеу сияқты қызметтер көрсету;
2) ЧАЭС апатының салдарынан мүгедек болған адамдар, Кеңес әскерінің мүгедектері, Ауған соғысы әскерінің мүгедектері, Ауған соғысында қаза болған жауынгерлердің ата-анасы, 1 топтағы мүгедектер, Павлодар қаласының құрметті азаматтары, республикалық және облыстық маңыздағы зейнеткерлер, ЧАЭС апатының салдарын жоюға қатысқан адамдар, Ауғанстан аумағында соғыс қимылдарына қатысқан адамдар бірге жүретін уақытқа бірге жүретін адамымен 16 жасқа дейінгі мүгедек балалар, жетім балалар, ата-анасының қарауынсыз қалған балалар, қалалық қоғамдық көлікте тегін жүру ретінде қызмет көрсету;
Басқа мемлекеттердің аумағындағы соғыс қимылдарына қатысқан адамдар, жасына байланысты зейнеткерлер, 2 топтағы мүгедектер, бейбіт уақытта әскери міндетін атқарып жүріп қаза тапқан, қайтыс болған әскери қызметшілердің отбасылары, мемлекеттік арнайы жәрдемақы алатын төрт және одан да көп баласы бар көпбалалы аналар, қалалық қоғамдық көлікте бір жолғы жүруге 15 теңге төлеу жеңілдік берушінің есебінен қызмет көрсету.
Қалалық қоғамдық көліктердің барлық түрлерінде (жеңіл таксиден басқа) тегін жүру және жеңілдік пайдаланушы азаматтарға негіз болып саналатын жеке меншік куәлігінің тұпнұсқасы;
8. Отбасының жиынтық табысын есептеп шығару
37. Отбасының жиынтық табысына отбасы құрамында жазылған барлық адамдардың табыстары қосылады.