О бюджете города Шымкента на 2008 год
Решение Шымкентского городского маслихата Южно-Казахстанской области N 5/39-4с от 25 декабря 2007 года. Зарегистрировано Управлением юстиции города Шымкента N 14-1-67 от 28 декабря 2007 года. Утратило силу с истечением срока применения - письмо Маслихата города Шымкента от 30 ноября 2009 года N 1-314
Сноска. Утратило силу с истечением срока применения - письмо Маслихата города Шымкента от 30.11.2009 N 1-314.
В соответствии с Бюджетным кодексом Республики Казахстан,  Законом Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", решением Южно-Казахстанского областного маслихата от 13 декабря 2007 года N 3/14-IV "Об областном бюджете на 2008 год" городской маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить городской бюджет на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 29 939 700 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления – 10 652 539 тысяч тенге;
неналоговые поступления – 61 889 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала – 7 732 553 тысяч тенге;
поступления трансфертов – 11 492 719 тысяч тенге;
2) затраты – 25 269 840 тысяч тенге;
3) операционное сальдо – 4 669 860 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - -14 700 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 0;
погашение бюджетных кредитов – 14 700 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовым активами – 91 000 тысяч тенге;
6) профицит бюджета - 4 593 560 тысяч тенге;
7) использование профицита бюджета - - 4 593 560 тысяч тенге.;
Сноска: Пункт 1 в новой редакции - решением Шымкентского городского маслихата от 11 ноября 2008 года N 15/156-4c (вводится в действие с 1 января 2008 года).
2. Принять утвержденные вышеуказанным решением областного маслихата на 2008 год отчисления от поступлений налогов в бюджет города по индивидуальному подоходному налогу и социальному налогу в размере 24,3 процентов.
Сноска: Пункт 2 с изменениями, внесенными - решением Шымкентского городского маслихата от 15 сентября 2008 года N 13/137-4c (вводится в действие с 1 января 2008 года).
3. Утвердить резерв акимата города на 2008 год в сумме 179 803 тысяч тенге, в том числе:
резерв на неотложные затраты - 47 900 тысяч тенге;
чрезвычайный резерв - 33 600 тысяч тенге;
резерв на исполнение обязательств по решению судов - 2 160 тысяч тенге.
Сноска: Пункт 3 с изменениями, внесенными - решениями  Шымкентского городского маслихата от 24 апреля 2008 года N 9/99-4c , от 11 ноября 2008 года N 15/156-4c (вводится в действие с 1 января 2008 года).

2008 жылға арналған Шымкент қаласының бюджеті туралы
Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2007 жылғы 25 желтоқсандағы N 5/39-4с Шешімі. Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қаласының Әділет басқармасында 2007 жылғы 28 желтоқсанда N 14-1-67 тіркелді. Қолданылу мерзімінің тоқтатылуына байланысты шешімнің күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2009 жылғы 30 қарашадағы N 1-314 хатымен
Ескерту. Қолданылу мерзімінің тоқтатылуына байланысты күші жойылды - Оңтүстік Қазақстан облысы Шымкент қалалық мәслихатының 2009.11.30 N 1-314 хатымен.
Қазақстан Республикасының Бюджет кодексіне, Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңына, Оңтүстік Қазақстан облыстық мәслихатының 2007 жылғы 13 желтоқсандағы N 3/14-IV "2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы" шешіміне сәйкес қалалық мәслихат ШЕШТІ:
1. 2008 жылға арналған қала бюджеті 1-қосымшаға сәйкес келесідей көлемде бекітілсін:
1) кірістер - 34 799 264 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер - 12 170 381 мың теңге;
салықтық емес түсімдер - 42 000 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер - 10 557 439 мың теңге;
ресми трансферттерден түсетін түсімдер - 12 029 444 мың теңге;
2) шығындар - 29 186 345 мың теңге;
3) операциялық сальдо - 5 612 919 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредиттер беру - -14 700 мың теңге, оның ішінде бюджеттік кредиттерді өтеу - 14 700 мың теңге.
5) қаржы активтерімен операция жасаудағы сальдо - 1 034 059 мың теңге;
6) бюджеттің профициті - 4 593 560 мың теңге;
7) бюджет профицитін пайдалану - -4 593 560 мың теңге.
оның ішінде: қарыздар түсімі - 699 000 мың тенге, қарыздарды өтеу 5 342 326 мың теңге, бюджет қаражаты қалдықтарының қозғалысы - 49 766 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Шымкент қалалық мәслихатының 2008.04.24 N 9/99-4с; 2008.06.30 N 10/106-4c; 2008.07.11 N 11/128-4с; 2008.09.15 N 13/137-4с шешімдерімен (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi).
2. 2008 жылда жоғарыда көрсетілген облыстық мәслихаттың шешімімен бекітілген қала бюджетінің салық түсімдер көлемі жеке табыс салығы және әлеуметтік салық 24,3 пайыз болып қабылдансын.
Ескерту. 2-тармаққа өзгерту енгізілді - Шымкент қалалық мәслихатының 2008.09.15 N 13/137-4с шешімімен (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi).
3. Қала әкімдігінің 2008 жылға арналған резерві 84 301 мың теңге сомасында бекітілсін, оның ішінде:
шұғыл шығындарға арналған резерві - 47 900 мың теңге;
төтенше резерві - 33 600 мың теңге;
соттардың шешімдері бойынша міндеттемелерін орындау үшін резерві - 2 160 мың теңге.
Ескерту. 3-тармаққа өзгерту енгізілді - Шымкент қалалық мәслихатының 2008.04.24 N 9/99-4с шешімімен (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi).

4. Учесть в городском бюджете на 2008 год бюджетные изъятия, передаваемые в областной бюджет в сумме 419 861 тысяч тенге.
5. Предусмотреть в городском бюджете на 2008 год целевые текущие трансферты из областного бюджета в сумме 5 739 508 тысяч тенге, на средний ремонт дорог, на развитие теплоэнергетической системы, на благоустройство, озеленение, санитарию, освещение и на разработку генерального плана города и изготовление эскизных проектов.
Сноска: Пункт 5 с изменениями, внесенными - решением Шымкентского городского маслихата от 11 ноября 2008 года N 15/156-4c (вводится в действие с 1 января 2008 года).
6. Предусмотреть в городском бюджете на 2008 год за счет целевых текущих трансфертов из областного бюджета средства на создание лингофонных и мультимедийных кабинетов для государственных учреждений среднего общего образования в сумме 40 266 тысяч тенге.
Сноска: Пункт 6 с изменениями, внесенными - решением Шымкентского городского маслихата от 24 апреля 2008 года N 9/99-4c (вводится в действие с 1 января 2008 года).
Сноска: Пункт 7 исключен - решением Шымкентского городского маслихата от 24 апреля 2008 года N 9/99-4c (вводится в действие с 1 января 2008 года).
8. Предусмотреть в городском бюджете на 2008 год за счет целевых текущих трансфертов из областного бюджета средства на выплату ежемесячной компенсации по уходу за ребенком семьям, имеющим ВИЧ-инфицированных детей в сумме 8 611 тысяч тенге.
Сноска: Пункт 8 с изменениями, внесенными - решением Шымкентского городского маслихата от 11 ноября 2008 года N 15/156-4c (вводится в действие с 1 января 2008 года).
9. Учесть в городском бюджете на 2008 год целевые трансферты на развитие из областного бюджета в сумме 40 082 тысяч тенге.
Сноска: Пункт 9 с изменениями, внесенными - решениями  Шымкентского городского маслихата от 24 апреля 2008 года N 9/99-4c ,  от 30 июня 2008 года N 10/106-4c , от 11 ноября 2008 года N 15/156-4c (вводится в действие с 1 января 2008 года).
9-1. Учесть, что в городском бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на следующие расходы:
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 144 073 тысяч тенге;
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования - 106 019 тысяч тенге;
на содержание вновь вводимых объектов образования - 91 557 тысяч тенге;
на внедрение новых технологий государственной системы в сфере образования - 268 047 тысяч тенге;

4. 2008 жылға арналған қала бюджетінде, облыстық бюджетке бюджеттік алып қоюлар 419 861 мың теңге көлемінде ескерілсін.
5. 2008 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттер есебінен 5 656 757,0 мың теңге жолдарды орташа жөндеуге, жылу-энергетикалық жүйені дамытуға, абаттандыруға, көгалдандыруға, санитарияға, жарықтандыруға, қаланың бас жоспарын дайындауға және көріктендіру бойынша эскиздік жоба дайындауға қарастырылсын.
Ескерту. 5-тармақ жаңа редакцияда - Шымкент қалалық мәслихатының 2008.09.15 N 13/137-4с шешімімен (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi).
6. 2008 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттер есебінен жалпы орта білім беру мемлекеттік мекемелерінде лингофондық және мультимедиалық кабинеттер құру үшін 40 266 мың теңге қарастырылсын.
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Шымкент қалалық мәслихатының 2008.04.24 N 9/99-4с шешімімен (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi).
Ескерту. 7 тармақ - алынып тасталды - Шымкент қалалық мәслихатының 2008.04.24 N 9/99-4с шешімімен (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi).
8. 2008 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен ағымдағы мақсатты трансферттер есебінен ВИЧ жұқтырған балалары бар отбасыларға сәбиге қарау бойынша ай сайын өтемақы төлеуге 8 194 мың теңге қарастырылсын.
9. 2008 жылға арналған қала бюджетінде облыстық бюджеттен дамытуға мақсатты трансферттер есебінен 129 292 мың теңге ескерілсін.
Ескерту. 9-тармаққа өзгерту енгізілді - Шымкент қалалық мәслихатының 2008.04.24 N 9/99-4с; 2008.06.30 N 10/106-4c шешімдерімен (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi).
9-1. Қала бюджетінде келесідей шығындарға республикалық бюджеттен ағымдағы нысаналы трансферттері қарастырылғаны ескерілсін:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға - 144 073 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға - 108 839 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға - 96 875 мың теңге;
білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге - 272 111 мың теңге;

на выплату государственной адресной социальной помощи - 29 566 тысяч тенге;
на выплату государственных пособий на детей до 18 лет из малообеспеченных семей - 19 523 тысяч тенге;
Сноска: Пункт 9-1 с изменениями, внесенными - решениями Шымкентского городского маслихата от 11 июля 2008 года N 11/128-4c , от 11 ноября 2008 года N 15/156-4c (вводится в действие с 1 января 2008 года).
9-2. Учесть, что в городском бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на следующие расходы:
на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства - 27 738 тысяч тенге;
на обучение государственных служащих компьютерной грамотности - 7 774 тысяч тенге;
на строительство и реконструкцию объектов образования - 2 442 206 тысяч тенге;
на кредитование строительства и приобретение жилья - 699 000 тысяч тенге;
на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда - 99 442 тысяч тенге;
на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры - 1 918 000 тысяч тенге;
приложения 1,2,4 к указанному решению изложить в новой редакции согласно приложениям 1,2,3 к настоящему решению.
Сноска: решение дополнено пунктами N 9-1 и N 9-2 - решением  Шымкентского городского маслихата от 17 января 2008 года N 6/57-4с
(вводится в действие с 1 января 2008 года).
Сноска: Пункт 9-2 с изменениями, внесенными - решениями  Шымкентского городского маслихата от 30 июня 2008 года N 10/106-4c , от 11 ноября 2008 года N 15/156-4c (вводится в действие с 1 января 2008 года).
10. Утвердить перечень бюджетных программ развития городского бюджета на 2008 год, направленных на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и на формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц согласно приложению 2.
11. Утвердить перечень бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения городского бюджета на 2008 год согласно приложению 3.

атаулы әлеуметтік мемлекеттік көмек көрсетуді төлеуге - 29 566 мың теңге;
табысы аз отбасылардағы 18 жасқа дейінгі балаларға мемлекеттік жәрдемақылар төлеуге - 19 523 мың теңге.
Ескерту. Шешім 9-1 тармақпен толықтырылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2008.01.17 N 6/57-4c шешімімен; өзгерту енгізілді - Шымкент қалалық мәслихатының 2008.07.11 N 11/128-4с шешімімен (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi).
9-2. Қала бюджетінде келесідей шығындарға республикалық бюджеттен нысаналы даму трансферттері қарастырылғаны ескерілсін:
электрондық үкімет шеңберінде адами капиталды дамытуға - 27 738 мың теңге;
мемлекеттік қызметшілерді компьютерлік сауаттылыққа оқытуға - 7 774 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және қайта жаңартуға - 2 902 129 мың теңге;
тұрғын үй салуға және сатып алуға кредит беруге - 699 000 мың теңге;
мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға - 158 000 мың теңге;
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға - 1 918 000 мың теңге.
Ескерту. Шешім 9-2 тармақпен толықтырылды - Шымкент қалалық мәслихатының 2008.01.17 N 6/57-4c шешімімен; өзгерту енгізілді - Шымкент қалалық мәслихатының 2008.06.30 N 10/106-4c шешімімен (2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгiзiледi).
10. 2008 жылға арналған қала бюджетте инвестициялық жобаларды іске асыруға бағытталған даму бюджеттік бағдарламалар және заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыруға немесе ұлғайтуға қарастырылған тізбесі 2-қосымшаға сәйкес бекітілсін.
11. 2008 жылға арналған қалалық бюджеттің атқарылуы процессінде секвестрлеуге жатпайтын бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 3-қосымшаға сәйкес бекітілсін.