Об областном бюджете на 2008 год
Решение III сессии Восточно-Казахстанского областного маслихата IV созыва от 14 декабря 2007 года N 3/28-IV. Зарегистрировано Департаментом юстиции Восточно-Казахстанской области 26 декабря 2007 года за N 2464. Действие решения прекращено на основании письма Департамента юстиции ВКО от 5 января 2009 года N 0613-11 в связи с истечением срока, на который оно было принято
Сноска. Действие решения прекращено на основании письма Департамента юстиции ВКО от 5 января 2009 года N 0613-11 в связи с истечением срока, на который оно было принято
В соответствии со  статьями 80 ,  85  Бюджетного кодекса Республики Казахстан,  статьей 6  Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан", Законами Республики Казахстан  "Об объемах трансфертов общего характера между республиканским и областными бюджетами, бюджетами города республиканского значения, столицы на 2008-2010 годы" , " О республиканском бюджете на 2008 год " Восточно-Казахстанский областной маслихат  РЕШИЛ :
1. Утвердить областной бюджет на 2008 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы - 88142330,1 тысяч тенге, в том числе:
налоговые поступления - 18196502,0 тысяч тенге;
неналоговые поступления - 378773,0 тысяч тенге;
поступления от продажи основного капитала - 650000 тысяч тенге;
поступления трансфертов - 68917055,1 тысяч тенге;
2) затраты - 89106851,3 тысяч тенге;
3) операционное сальдо - - 964521,2 тысяч тенге;
4) чистое бюджетное кредитование - 2366727,0 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты - 2388000,0 тысяч тенге;
погашение бюджетных кредитов - 21273,0 тысяч тенге;
5) сальдо по операциям с финансовыми активами - 730000,0 тысяч тенге:
приобретение финансовых активов - 730000,0 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства - 0;
6) дефицит (профицит) бюджета - -4061248,2 тысяч тенге;
7) финансирование дефицита (использование профицита) бюджета - 4061248,2 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 1 в новой редакции - решением ВКО маслихата от 29 января 2008 года  N 4/49-IV,  решением ВКО маслихата от 8 апреля  2008 года  N 5/62-IV,   решением ВКО маслихата от 1 июля 2008 года  N 7/87-IV , решением ВКО маслихата от 3 октября 2008 года N 9/111-IV .
2. Установить на 2008 год нормативы распределения доходов в областной бюджет для бюджетов городов и районов по социальному налогу, индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты, индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты, в следующих размерах:
городу Усть-Каменогорску

2008 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының III сессиясының 2007 жылғы 14 желтоқсандағы N 3/28-IV шешімі. Шығыс Қазақстан облысының Әділет департаментінде 2007 жылғы 14 желтоқсанда N 2464 тіркелді. Шешімнің қабылдау мерзімінің өтуіне байланысты қолдану тоқтатылды - ШҚО әділет департаменті 2009 жылғы 05 қаңтардағы N 0613-11 хатымен
Қазақстан Республикасы Бюджет кодексінің 80, 85-баптарына , "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 6-бабына , " 2008-2010 жылдарға арналған республикалық және облыстық бюджеттер, республикалық маңызы бар қала, астана бюджеттері арасындағы жалпы сипаттағы трансферттердің көлемі туралы ", " 2008 жылға арналған республикалық бюджет туралы " Қазақстан Республикасының Заңдарына сәйкес облыстық мәслихат ШЕШІМ ҚАБЫЛДАДЫ:
1. 2008 жылға арналған облыстық бюджет 1 қосымшаға сәйкес мынадай көлемде бекітілсін:
1) кірістер – 88142330,1 мың теңге, соның ішінде:
салықтық түсімдер – 18196502,0 мың теңге;
салықтық емес түсімдер – 378773,0 мың теңге;
негізгі капиталды сатудан түсетін түсімдер – 650000 мың теңге;
трансферттердің түсімі – 68917055,1 мың теңге;
2) шығындар – 89106851,3 мың теңге;
3) операциялық сальдо – -964521,2 мың теңге;
4) таза бюджеттік кредит беру – 2366727,0 мың теңге, соның ішінде:
бюджеттік кредиттер – 2388000,0 мың теңге;
бюджеттік кредиттерді өтеу – 21273,0 мың теңге;
5) қаржы активтерімен жасалатын операциялар бойынша сальдо – 730000,0 мың теңге:
қаржы активтерін сатып алу – 730000,0 мың теңге;
мемлекеттің қаржы активтерін сатудан түсетін түсімдер – 0;
6) бюджет тапшылығы (профициті) – -4061248,2 мың теңге;
7) бюджет тапшылығын қаржыландыру (профицитті пайдалану) - 4061248,2 мың теңге.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ШҚО мәслихатының 2008 жылғы 1 шілдедегі N 7/87-IV , 2008 жылғы 3 қазандағы N 9/111-IV шешімдерімен.
2. Облыстық бюджетке әлеуметтік салық, төлем көзінен салық салынатын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынатын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы бойынша қалалар мен аудандар үшін 2008 жылға арналған есептеулер нормативі мынадай мөлшерлерде белгіленсін:
Өскемен қаласына

84,6 процентов;
городу Риддеру
22 процента;
городу Семей
16 процентов;
городу Курчатову
16 процентов;
Бородулихинскому району
50,3 процента;
Глубоковскому району
18,5 процентов;
Шемонаихинскому району
46,9 процентов;
по остальным районам
100 процентов в районный бюджет.
Сноска. Пункт 2 в новой редакции - решением ВКО маслихата от 1 июля 2008 года  N 7/87-IV , внесено дополнение - решением ВКО маслихата от 3 октября 2008 года N 9/111-IV .
2-1. Установить на 2008 год норматив распределения доходов в бюджеты городов и районов индивидуального подоходного налога с физических лиц, осуществляющих деятельность по разовым талонам, индивидуального подоходного налога с доходов, не облагаемых у источника выплаты, индивидуального подоходного налога с доходов иностранных граждан, не облагаемых у источника выплаты, в размере 100 процентов.
Сноска. Пункт 2-1 внесен решением ВКО маслихата от 1 июля 2008 года  N 7/87-IV.
3. Областному департаменту казначейства с 1 января 2008 года производить зачисление сумм доходов в соответствующие бюджеты по установленным нормативам.
4. Установить объемы бюджетных субвенций, передаваемых из областного бюджета в бюджеты городов и районов, на 2008 год в сумме 16320288 тысяч тенге, в том числе:
Абайскому району
718849 тысяч тенге;
Аягозскому району
1181353 тысяч тенге;
Бородулихинскому району
993191тысяч тенге;
Бескарагайскому району
776180 тысяч тенге;
Глубоковскому району
850088 тысяч тенге;
Жарминскому району
1215138 тысяч тенге;
городу Зыряновску-Зыряновскому району
421489 тысяч тенге;
Зайсанскому району
1007154 тысяч тенге;
Катон-Карагайскому району
1196283 тысяч тенге;
Курчумскому району
1360926 тысяч тенге;
Кокпектинскому району
1282894 тысяч тенге;
Тарбагатайскому району
1772616 тысяч тенге;
Уланскому району
985266 тысяч тенге;
Урджарскому району
1936831 тысяч тенге;
Шемонаихинскому району
622030 тысяч тенге.
5. В расходах областного бюджета учтены средства на реализацию:
1)  Трудового кодекса  Республики Казахстан касательно предоставления гражданским служащим оплачиваемого ежегодного трудового отпуска продолжительностью не менее тридцати календарных дней с выплатой пособия на оздоровление в размере должностного оклада за счет средств местного бюджета;
2) Закона Республики Казахстан " Об образовании " касательно предоставления льготного проезда в период зимних и летних каникул на междугородном железнодорожном и автомобильном транспорте (кроме такси) обучающимся на основе государственного образовательного заказа в организациях технического и профессионального образования и в части снижения нормативной учебной нагрузки в неделю для педагогических работников начального образования государственных организаций образования с 20 до 18 часов.

84,6 пайыз;
Риддер қаласына
22 пайыз;
Семей қаласына
16 пайыз;
Курчатов қаласына
16 пайыз;
Бородулиха ауданына
50,3 пайыз;
Глубокое ауданына
18,5 пайыз;
Шемонаиха ауданына
46,9 пайыз;
басқа аудандар бойынша
100 пайыз аудандық бюджетке.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ШҚО мәслихатының 2008 жылғы 1 шілдедегі N 7/87-IV шешімімен. 2-тармаққа толықтырулар енгізілді - ШҚО мәслихатының 2008 жылғы 3 қазандағы N 9/111-IV шешімімен.
2-1. 2008 жылға арналған қалалар мен аудандардың бюджеттеріне қызметін біржолғы талон бойынша жүзеге асыратын жеке тұлғалардан алынатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын табыстардан ұсталатын жеке табыс салығы, төлем көзінен салық салынбайтын шетелдік азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығының есептеулері 100 пайыз мөлшерінде белгіленсін.
Ескерту. Шешім 2-1 тармақпен толықтырылды - ШҚО мәслихатының 2008 жылғы 1 шілдедегі N 7/87-IV шешімімен.
3. Облыстық қазынашылық департаменті белгіленген нормативтер бойынша тиісті бюджеттерге 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап кірістер сомасын есепке алуды жүргізсін.
4. Облыстық бюджеттен қалалар мен аудандар бюджеттерiне берілетін 2008 жылға арналған бюджеттік субвенциялар көлемi 16320288 мың теңге сомасында белгiленсiн, соның ішінде:
Абай ауданына
718849 мың теңге;
Аягөз ауданына
1181353 мың теңге;
Бородулиха ауданына
993191 мың теңге;
Бесқарағай ауданына
776180 мың теңге;
Глубокое ауданына
850088 мың теңге;
Жарма ауданына
1215138 мың теңге;
Зырян ауданына - Зырян қаласына
421489 мың теңге;
Зайсан ауданына
1007154 мың теңге;
Қатонқарағай ауданына
1196283 мың теңге;
Күршiм ауданына
1360926 мың теңге;
Көкпектi ауданына
1282894 мың теңге;
Тарбағатай ауданына
1772616  мың теңге;
Ұлан ауданына
985266 мың теңге;
Үржар ауданына
1936831 мың теңге;
Шемонаиха ауданына
622030 мың теңге.
5. Облыстық бюджеттің шығыстарында:
1) жергілікті бюджет қаражаты есебінен азаматтық қызметшілерге лауазымдық жалақысы мөлшерінде сауықтыруға арналған жәрдемақы төлене отырып, ұзақтығы күнтізбелік отыз күннен кем емес жыл сайынғы ақылы еңбек демалысын беру туралы Қазақстан Республикасының Еңбек кодексін;
2) техникалық және кәсіптік білім беретін ұйымдарда мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде білім алушылардың қысқы және жазғы каникул кезінде қалааралық теміржол және автомобиль (таксиден басқа) көлігінде жеңілдікпен жол жүруге және мемлекеттік білім беру ұйымдарының бастауыш білім беруші педагог қызметкерлері үшін апталық оқыту жүктемесінің нормативін 20 сағаттан 18 сағатқа дейін азайтуға қатысты "Білім туралы" Қазақстан Республикасының Заңын іске асыруға арналған қаражат ескерілді.

5-1. Предусмотреть в областном бюджете целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в следующих размерах:
53304 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов здравоохранения;
9708 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
1129023 тысяч тенге - на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
22618 тысяч тенге - на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения;
1090000 тысяч тенге - на капитальный и средний ремонт автомобильных дорог областного и районного значения;
194000 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума;
1823492 тысяч тенге - на развитие сельского хозяйства, в том числе:
60228 тысяч тенге - на поддержку развития семеноводства;
125302 тысяч тенге - на развитие племенного животноводства;
590503 тысяч тенге - на повышение урожайности и качества продукции растениеводства, удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ, по определяемым Правительством Республики Казахстан приоритетным культурам;
17396 тысяч тенге - на субсидирование стоимости услуг по доставке воды сельскохозяйственным товаропроизводителям;
6905 тысяч тенге - на обеспечение закладки и выращивания многолетних насаждений плодовых культур и винограда;
1023158 тысяч тенге - на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства;
1139343 тысяч тенге - на реализацию  Государственной программы развития образования  в Республике Казахстан на 2005-2010 годы, в том числе:
428333 тысяч тенге - на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
132991 тысяч тенге - на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
578019 тысяч тенге - на внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе начального, основного среднего и общего среднего образования;
1314476 тысяч тенге - на реализацию  Государственной программы реформирования и развития здравоохранения  Республики Казахстан на 2005-2010 годы, в том числе на материально-техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне в сумме 1314476 тысяч тенге;
385244 тысяч тенге - на компенсацию потерь местных бюджетов в связи с увеличением минимального размера заработной платы;
18321 тысяч тенге - на выплату стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов.

5-1. Облыстық бюджетте республикалық бюджеттен мынадай көлемде нысаналы ағымдағы трансферттер көзделсін:
жаңадан іске қосылатын денсаулық сақтау объектілерін ұстауға - 53304 мың теңге;
жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға - 9708 мың теңге;
дәрілік заттар, вакциналар және басқа да иммундық-биологиялық препараттар сатып алуға - 1129023 мың теңге;
ауыз сумен жабдықтаудың баламасыз көзі болып табылатын, сумен жабдықтаудың аса маңызды топтық жүйелерінен ауыз су беру бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға - 22618 мың теңге;
облыстық және аудандық маңыздағы автомобиль жолдарын күрделі және орташа жөндеуге - 1090000 мың теңге;
ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге - 194000 мың теңге;
ауыл шаруашылығын дамытуға - 1823492 мың теңге, соның ішінде:
тұқым шаруашылығын дамытуды қолдауға - 60228 мың теңге;
асыл тұқымды мал шаруашылығын дамытуға - 125302 мың теңге;
Қазақстан Республикасы Үкіметі анықтайтын басым дақылдар бойынша өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруға, көктемгі егіс және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар материалдар мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға - 590503 мың теңге;
ауыл шаруашылығы тауарын өндірушілерге су жеткізу бойынша көрсетілетін қызметтердің құнын субсидиялауға - 17396 мың теңге;
жеміс дақылдары мен жүзімнің көпжылдық екпелерін отырғызуды және өсіруді қамтамасыз етуге - 6905 мың теңге;
мал шаруашылығының өнімділігін және сапасын арттыруды субсидиялауға - 1023158 мың теңге;
Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 1139343 мың теңге, соның ішінде:
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердегi физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдығымен жарақтандыруға - 428333 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға - 132991 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік жүйесіне интерактивті оқыту жүйесін енгізуге - 578019 мың теңге;
Қазақстан Республикасының денсаулық сақтау ісін реформалау мен дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 1314476 мың теңге, соның ішінде жергілікті деңгейде денсаулық сақтау ұйымдарын материалдық-техникалық жарақтандыруға 1314476 мың теңге сомасында;
еңбекақы төлеудің минимальды мөлшері ұлғаюына байланысты жергілікті бюджеттердің жоғалтуларына өтемақыға - 385244 мың теңге;
жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім тапсырыстарының негізінде техникалық және кәсіби, орта білімнен кейінгі мекемелерінде оқитындарға стипендия төлеуге - 18321 мың теңге.

Сноска. В пункт 5-1 внесены дополнения - решением ВКО маслихата от 1 июля 2008 года  N 7/87-IV.
5-2. Предусмотреть в областном бюджете целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета в следующих размерах:
22822 тысяч тенге - на обучение государственных служащих компьютерной грамотности;
196998 тысяч тенге - на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства;
574000 тысяч тенге - на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы;
1198000 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с  Государственной программой жилищного строительства  в Республике Казахстан на 2008-2010 годы:
1140000 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
58000 тысяч тенге - на ремонт и реконструкцию инженерных сетей;
3590734 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов образования;
4773005 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов здравоохранения;
1253602 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения;
300000 тысяч тенге - на строительство и реконструкцию объектов охраны окружающей среды;
709000 тысяч тенге - на развитие транспортной инфраструктуры;
Сноска. В пункт 5-2 внесены изменения - решением ВКО маслихата от 1 июля 2008 года  N 7/87-IV.
5-3. Учесть, что в составе поступлений областного бюджета на 2008 год предусмотрены кредиты из республиканского бюджета по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в сумме 1123000 тысяч тенге на строительство и приобретение жилья в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
5-4. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) за счет трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
9708 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования согласно  приложению 6 ;
194000 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума согласно  приложению 7 ;
1092333 тысяч тенге - на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы согласно  приложению 8 , на:
оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования;
на внедрение системы интерактивного обучения в государственной системе начального, основного среднего и общего среднего образования;

Ескерту. 5-1-тармаққа толықтырулар енгізілді - ШҚО мәслихатының 2008 жылғы 1 шілдедегі N 7/87-IV шешімімен.
5-2. Облыстық бюджетте республикалық бюджеттен дамуға мынадай көлемде нысаналы трансферттер көзделсін:
мемлекеттік қызметшілерді компьютерлік сауаттылыққа оқытуға - 22822 мың теңге;
электрондық үкімет аясында адами капиталды дамытуға - 196998 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына - 574000 мың теңге;
Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға - 1198000 мың теңге:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға - 1140000 мың теңге;
инженерлік желілерді жөндеуге және қайта жаңғыртуға - 58000 мың теңге;
білім беру объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға - 3590734 мың теңге;
денсаулық сақтау объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға - 4773005 мың теңге;
сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға - 1253602 мың теңге;
қоршаған ортаны қорғау объектілерін салуға және қайта жаңғыртуға - 300000 мың теңге;
көлік инфрақұрылымын дамытуға - 709000 мың теңге;
жылу-энергетика жүйесін дамытуға - 1597105 мың теңге.
Ескерту. 5-2-тармаққа өзгерістер және толықтырулар енгізілді - ШҚО мәслихатының 2008 жылғы 1 шілдедегі N 7/87-IV шешімімен.
5-3. 2008 жылға арналған облыстық бюджеттің түсімдер құрамында Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес тұрғын үй құрылысы үшін нөлдік сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша республикалық бюджеттен тұрғын үй салуға және сатып алуға 1123000 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін.
5-4. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен түсетін трансферттер есебінен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне мынадай мөлшерде нысаналы ағымдағы трансферттеркөзделгендігі ескерілсін:
6 қосымшаға сәйкес жаңадан іске қосылатын білім беру объектілерін ұстауға - 9708 мың теңге;
7 қосымшаға сәйкес ең төменгі күнкөрістің мөлшері өскеніне байланысты мемлекеттік атаулы әлеуметтік көмегін және 18 жасқа дейінгі балаларға ай сайынғы мемлекеттік жәрдемақы төлеуге - 194000 мың теңге;
8 қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасында білім беруді дамытудың 2005-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға - 1092333 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердегi физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдығымен жарақтандыруға;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиялық кабинеттер құруға;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім берудің мемлекеттік жүйесіне интерактивті оқыту жүйесін енгізуге;

181165 тысяч тенге - на компенсацию потерь местных бюджетов в связи с увеличением минимального размера заработной платы согласно приложению 15.
Сноска. В пункт 5-4 внесены изменения и дополнения - решением ВКО маслихата от 8 апреля 2008 года   N 5/62-IV, решением ВКО маслихата от 1 июля 2008 года  N 7/87-IV.
5-5. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) за счет трансфертов из республиканского бюджета в следующих размерах:
22822 тысяч тенге - на обучение государственных служащих компьютерной грамотности согласно  приложению 9 ;
112263 тысяч тенге - на развитие человеческого капитала в рамках электронного правительства согласно  приложению 10 ;
574000 тысяч тенге - на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы согласно  приложению 11 ;
1198000 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы, согласно  приложению 12 , в том числе:
1140000 тысяч тенге - на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры;
58000 тысяч тенге - на ремонт и реконструкцию инженерных сетей;
1023602 тысяч тенге - на развитие системы водоснабжения, согласно  приложению 13;
404400 тысяч тенге - бюджету города Семей на развитие теплоэнергетической системы.
Сноска. В пункт 5-4 внесены изменения и дополнения - решением ВКО маслихата от 1 июля 2008 года  N 7/87-IV.
5-6. Учесть, что в составе расходов областного бюджета на 2008 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета по нулевой ставке вознаграждения (интереса) бюджетам районов (городов областного значения) на строительство и приобретение жилья в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы в сумме 1123000 тысяч тенге согласно  приложению 14 .
Сноска. Решение дополнено пунктами 5-1 - 5-6 - решением ВКО маслихата от 29 января 2008 года   N 4/49-IV .
6. В соответствии с  пунктами 2,  3 статьи 238 Трудового кодекса Республики Казахстан установить гражданским служащим здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности за счет бюджетных средств повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки по сравнению с окладами и ставками гражданских служащих, занимающихся с этими видами деятельности в городских условиях.
Перечень должностей специалистов здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающих в аульной (сельской) местности, определяется местным исполнительным органом по согласованию с местным представительным органом.

15 қосымшаға сәйкес еңбекақы төлеудің минимальды мөлшері ұлғаюына байланысты жергілікті бюджеттердің жоғалтуларына өтемақыға - 181165 мың теңге.
Ескерту. 5-4-тармаққа өзгерту енгізілді - ШҚО мәслихатының 2008 жылғы 8 cәуірдегі N 5/62-IV , тармақ сегізінші азатжолмен толықтырылды - 2008 жылғы 1 шілдедегі N 7/87-IV шешімдерімен.
5-5. 2008 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен түсетін трансферттер есебінен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне дамуға мынадай мөлшерде нысаналы трансферттеркөзделгендігі ескерілсін:
9 қосымшаға сәйкес мемлекеттік қызметшілерді компьютерлік сауаттылыққа оқытуға - 22822 мың теңге;
10 қосымшаға сәйкес электрондық үкімет аясында адами капиталды дамытуға - 112263 мың теңге;
11 қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үй құрылысына  - 574000 мың теңге;
12 қосымшаға сәйкес Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға - 1198000 мың теңге, соның ішінде:
инженерлік-коммуникациялық инфрақұрылымды жайластыруға және дамытуға - 1140000 мың теңге;
инженерлік желілерді жөндеуге және қайта жаңғыртуға - 58000 мың теңге;
13 қосымшаға сәйкес сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға - 1023602 мың теңге;
Семей қаласының бюджетіне жылу-энергетика жүйесін дамытуға -404400 мың теңге.
Ескерту. 5-5-тармаққа өзгерту енгізілді, тоғызыншы азатжолмен толықтырылды - ШҚО мәслихатының 2008 жылғы 1 шілдедегі N 7/87-IV шешімімен.
5-6. 14 қосымшаға сәйкес 2008 жылға арналған облыстық бюджеттің шығыстар құрамында Қазақстан Республикасындағы тұрғын үй құрылысының 2008-2010 жылдарға арналған мемлекеттік бағдарламасына сәйкес нөлдік сыйақы (мүдде) ставкасы бойынша тұрғын үй салуға және сатып алуға республикалық бюджеттен аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне 1123000 мың теңге сомасында бюджеттік кредиттер көзделгені ескерілсін. <*>
Ескерту. Шешім 5-1 - 5-6 - тармақтармен толықтырылды - ШҚО мәслихатының 2008 жылғы 29 қаңтардағы N 4/49-IV шешімімен.
6. Қазақстан Республикасы Еңбек кодексінің 238-бабы 2, 3 тармақтарына сәйкес ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорттың азаматтық қызметшілеріне, қалалық жағдайларда қызметтің осы түрлерімен шұғылданатын азаматтық қызметшілердің ставкаларымен салыстырғанда лауазымдық еңбекақылары және тарифтік ставкалары бюджет қаражаты есебінен жиырма бес пайызға көбейтіліп төленсін.
Ауылдық (селолық) жерлерде жұмыс істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамсыздандыру, білім беру, мәдениет және спорт мамандарының лауазымдық тізбесі жергілікті өкілді органдардың келісімі бойынша жергілікті атқарушы органдары белгілейді.

7. Установить на 31 декабря 2008 года лимит долга местных исполнительных органов области 6106126 тысяч тенге.
8. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на 2008 год в сумме 626572,4 тысяч тенге, в том числе:
чрезвычайный резерв - 135600 тысяч тенге;
резерв на неотложные затраты - 433600 тысяч тенге;
резерв по исполнению обязательств по решению судов - 57372,4 тысяч тенге.
Сноска. В пункт 8 внесены изменения - решением ВКО маслихата от 8 апреля 2008 года   N 5/62-IV, решением ВКО маслихата от 1 июля 2008 года   N 7/87-IV , решением ВКО маслихата от 3 октября 2008 года N 9/111-IV .
9. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2008 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов (программ) и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
10. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2008 год, согласно приложению 3.
11. Установить, что в процессе исполнения бюджетов городов и районов не подлежат секвестру местные бюджетные программы согласно приложению 4.
12. Учесть, что в областном бюджете на 2008 год предусмотрены трансферты из областного бюджета бюджетам районов (городов областного значения) в сумме 4743231,6 тысяч тенге согласно приложению 5.
Сноска. В пункт 12 внесены изменения - решением ВКО маслихата от 29 января 2008 года   N 4/49-IV,  решением ВКО маслихата от 8 апреля 2008 года  N 5/62-IV, решением ВКО маслихата от 1 июля 2008 года   N 7/87-IV , решением ВКО маслихата от 3 октября 2008 года N 9/111-IV .
13. Настоящее решение вводится в действие с 1 января 2008 года.
Председатель сессии
Секретарь
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
Приложение 1 к решению сессии
Восточно-Казахстанского
областного маслихата
от 14 декабря 2007 года N 3/28-IV
Сноска. Приложение 1 в новой редакции - решением ВКО маслихата от 29 января 2008 года   N 4/49-IV,  решением ВКО маслихата от 8 апреля 2008 года  N 5/62-IV, решением ВКО маслихата от 1 июля 2008 года   N 7/87-IV , решением ВКО маслихата от 3 октября 2008 года N 9/111-IV .
Областной бюджет на 2008 год
Категория
Сумма (тысяч тенге)
Класс
Подкласс
Специфика
Наименование доходов

7. 2008 жылдың 31 желтоқсанына облыстың жергілікті атқарушы органдарының 6106126 мың теңге қарыз лимиті белгіленсін.
8. Облыстың жергілікті атқарушы органының 2008 жылға арналған резерві 626572,4 мың теңге сомасында бекітілсін, соның ішінде:
төтенше резерв - 135600 мың теңге;
шұғыл шығындарға арналған резерв - 433600 мың теңге;
соттар шешімі бойынша міндеттемелерді орындауға арналған резерв - 57372,4 мың теңге.
Ескерту. 8-тармаққа өзгерістер енгізілген - ШҚО мәслихатының 2008 жылғы 8 cәуірдегі N 5/62-IV , 2008 жылғы 1 шілдедегі N 7/87-IV , 2008 жылғы 3 қазандағы N 9/111-IV шешімдерімен.
9. 2 қосымшаға сәйкес 2008 жылға арналған облыстық бюджеттің бюджеттік инвестициялық жобаларды (бағдарламаларды) іске асыруға бағытталған, бюджеттік бағдарламаларға бөлінген даму бюджеті бағдарламаларының тізбесі бекітілсін.
10. 3 қосымшаға сәйкес 2008 жылға арналған облыстық бюджетті атқару барысында секвестрлеуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалар тізбесі бекітілсін.
11. 4 қосымшаға сәйкес қалалар мен аудандар бюджеттерінің атқарылу барысында секвестрлеуге жатпайтын жергілікті бюджеттік бағдарламалар белгіленсін.
12. 5 қосымшаға сәйкес 2008 жылға арналған облыстық бюджетте аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттерiне облыстық бюджеттен 4743231,6 мың теңге сомасында трансферттер көзделгені ескерілсін. <*>
Ескерту. 12-тармаққа өзгерту енгізілді - ШҚО мәслихатының 2008 жылғы 29 қаңтардағы N 4/49-IV , 2008 жылғы 8 cәуірдегі N 5/62-IV , 2008 жылғы 1 шілдедегі N 7/87-IV, 2008 жылғы 3 қазандағы N 9/111-IV шешімдерімен.
13. Осы шешім 2008 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі.
Сессия төрағасы
Шығыс Қазақстан облыстық
мәслихатының хатшысы
Шығыс Қазақстан облыстық мәслихатының
2007 жылғы 14 желтоқсандағы
N 3/28-ІV шешіміне 1 қосымша
Ескерту. 1-қосымша жаңа редакцияда - ШҚО мәслихатының 2008 жылғы 1 шілдедегі N 7/87-IV , 2008 жылғы 3 қазандағы N 9/111-IV шешімдерімен.
2008 жылға арналған облыстық бюджет
Санат
Сомасы (мың теңге)
Сынып
Ішкі сынып
Ерекшелiк
Кірістер атауы

9610,0
2
Аягозский район
107944,0
0,0
0,0
26111,0
0,0
0,0
в том числе:
Разработка проектно-сметной документации на строительство историко-культурного и литературно- мемориального музея им. Арипа Танирбергенова в  г. Аягозе Аягозского района
6111,0
6111,0
Строительство здания борцовского зала для Аягозской ДЮСШ в г. Аягозе Аягозского района
20000,0
20000,0
На капитальный ремонт водопроводных сетей в с. Шынгожа
34658,0
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получавшие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" 1, 2 степени
11240,0
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
9500,0
На оказание материальной помощи молодым специалистам (учителям, врачам), желающим работать в селах и аулах после завершения учебного заведения
1087,0
На оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам и инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам войны, лицам, приравненным к инвалидам войны)
16014,0
Для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии)
6 753,0
На компенсацию потерь местных бюджетов в связи с увеличением ставки платы за эмиссии в окружающую среду (для бюджетных организаций)
2581,0
3
Бескарагайский район
25558,0
0,0
0,0
0,0
0,0
0,0
в том числе:
На оказание материальной помощи молодым специалистам (учителям, врачам), желающим работать в селах и аулах после завершения учебного заведения
725,0
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получавшие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" 1, 2 степени
2750,0
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
1450,0
На оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам и инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам войны, лицам, приравненным к инвалидам войны)
12719,0
Для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии)
2793,0
На компенсацию потерь местных бюджетов в связи с увеличением ставки платы за эмиссии в окружающую среду (для бюджетных организаций)
5121,0
4
Бородулихинский район
29239,0
0,0
0,0
0,0
0,0
0,0
в том числе:
На оказание материальной помощи молодым специалистам (учителям, врачам), желающим работать в селах и аулах после завершения учебного заведения

9610,0
2
Аягөз ауданы
107944,0
0,0
0,0
26111,0
0,0
0,0
соның ішінде:
Аягөз ауданы Аягөз қаласында Әріп Тәңірбергенев атындағы Тарихи-мәдени және әдеби-мемориалдық мұражайын салуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
6111,0
6111,0
Аягөз ауданы Аягөз қаласында Аягөз Балалар –жасөспірімдер спорт мектебі үшін  күрес залының ғимаратын салу
20000,0
20000,0
Шынғожа аулында су құбыры желілерін күрделі жөндеуге
34658,0
"Алтын алқа","Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе  бұрын "Батыр ана" атағын алған және 1,2 дәрежелі "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
11240,0
4 немесе одан көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
9500,0
Оқу орындарын аяқтағаннан кейін селолар мен ауылдарда жұмыс істеуге ниет білдірген жас мамандарға (мұғалімдерге, дәрігерлерге) материалдық көмек көрсету
1087,0
Азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысушыларға және мүгедектеріне, соғысқа қатысушыларға теңестірілген адамдарға, соғыс мүгедектеріне теңестірілген адамдарға)
16014,0
Аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғары оқу орындарында оқытуға (оқыту құны, стипендия, жатақханада тұруы)
6753,0
Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлем ставкасының ұлғаюына байланысты жергілікті бюджеттердің шығындарына өтемақыға  (бюджеттік мекемелер үшін)
2581,0
3
Бесқарағай ауданы
25558,0
0,0
0,0
0,0
0,0
0,0
соның ішінде:
Оқу орындарын аяқтағаннан кейін селолар мен ауылдарда жұмыс істеуге ниет білдірген жас мамандарға (мұғалімдерге, дәрігерлерге) материалдық көмек көрсетуге
725,0
"Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе  бұрын "Батыр ана" атағын алған және 1,2 дәрежелі "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
2750,0
4 немесе одан көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
1450,0
Азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысушыларға және мүгедектеріне, соғысқа қатысушыларға теңестірілген адамдарға, соғыс мүгедектеріне теңестірілген адамдарға)
12719,0
Аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғары оқу орындарында оқытуға (оқыту құны, стипендия, жатақханада тұруы)
2793,0
Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлем ставкасының ұлғаюына байланысты жергілікті бюджеттердің шығындарына өтемақыға (бюджеттік мекемелер үшін)
5121,0
4
Бородулиха ауданы
29239,0
0,0
0,0
0,0
0,0
0,0
соның ішінде:
Оқу орындарын аяқтағаннан кейін селолар мен ауылдарда жұмыс істеуге ниет білдірген жас мамандарға (мұғалімдерге, дәрігерлерге) материалдық көмек көрсетуге

605,0
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получавшие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" 1, 2 степени
1560,0
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
1310,0
На оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам и инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам войны, лицам, приравненным к инвалидам войны)
13247,0
Для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии)
2053,0
На компенсацию потерь местных бюджетов в связи с увеличением ставки платы за эмиссии в окружающую среду (для бюджетных организаций)
7464,0
На проведение мероприятий по текущему бюджету и бюджету развития в связи с присуждением призовых мест по итогам конкурса "На лучшее благоустройство территорий городов и сельских населенных пунктов"
3000,0
5
Глубоковский район
118398,0
0,0
0,0
23000,0
6500,0
0,0
в том числе:
Разработка проектно-сметной документации на строительство районного дома культуры в п. Глубокое Глубоковского района
10000,0
10000,0
Разработка генерального плана п. Глубокое Глубоковского района
4000,0
4000,0
На разработку схемы градостроительного развития микрорайона новой застройки поселка Глубокое (проект детальной планировки)
2500,0
2500,0
На капитальный ремонт магистральных тепловых сетей п. Глубокое
50000,0
На строительство сетей электроснабжения поселка Карагужиха
13000,0
13000,0
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получавшие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" 1, 2 степени
1270,0
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
920,0
На оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам и инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам войны, лицам, приравненным к инвалидам войны)
28425,0
Для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии)
1240,0
На компенсацию потерь местных бюджетов в связи с увеличением ставки платы за эмиссии в окружающую среду (для бюджетных организаций)
213,0
На обеспечение теплоснабжением поселка Глубокое в целях предупреждения чрезвычайной ситуации
6830,0
6
Жарминский район
70970,0
330,0
0,0
15000,0
0,0

605,0
"Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе  бұрын "Батыр ана" атағын алған және 1,2 дәрежелі "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
1560,0
4 немесе одан көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
1310,0
Азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысушыларға және мүгедектеріне, соғысқа қатысушыларға теңестірілген адамдарға, соғыс мүгедектеріне теңестірілген адамдарға)
13247,0
Аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғары оқу орындарында оқытуға (оқыту құны, стипендия, жатақханада тұруы)
2053,0
Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлем ставкасының ұлғаюына байланысты жергілікті бюджеттердің шығындарына өтемақыға (бюджеттік мекемелер үшін)
7464,0
"Қала аумақтары мен ауылдық елді мекендерді үздік көріктендіру" конкурсының қорытындысы бойынша жүлделі орын беруге байланысты ағымдағы бюджет және даму бюджеті бойынша іс-шаралар өткізуге
3000,0
5
Глубокое ауданы
118398,0
0,0
0,0
23000,0
6500,0
0,0
соның ішінде:
Глубокое ауданы Глубокое кентінде аудандық мәдениет үйін салуға жобалау- сметалық құжаттама әзірлеу
10000,0
10000,0
Глубокое ауданы Глубокое кентінің бас жоспарын әзірлеу
4000,0
4000,0
Глубокое кентінің жаңа құрылыс салынатын ықшам ауданын дамытудың қала құрылысы схемасын әзірлеуге (түпкілікті жоспарлау жобасы)
2500,0
2500,0
Глубокое кентінің магистральдық жылу желілерін күрделі жөндеуге
50000,0
Карагужиха кентін электрмен қамтамасыз ету желілерін салуға
13000,0
13000,0
"Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе бұрын "Батыр ана" атағын алған және 1,2 дәрежелі "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
1270,0
4 немесе одан көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
920,0
Азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысушыларға және мүгедектеріне, соғысқа қатысушыларға теңестірілген адамдарға, соғыс мүгедектеріне теңестірілген адамдарға)
28425,0
Аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғары оқу орындарында оқытуға (оқыту құны, стипендия, жатақханада тұруы)
1240,0
Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлем ставкасының ұлғаюына байланысты жергілікті бюджеттердің шығындарына өтемақыға  (бюджеттік мекемелер  үшін)
213,0
Төтенше жағдайлардың алдын алу мақсатында Глубокое кентін жылумен жабдықтауды қамтамасыз етуге
6830,0
6
Жарма ауданы
70970,0
330,0
0,0
15000,0
0,0

4324,0
На корректировку проектно-сметной документации по реконструкции головного водозабора поселка Шульбинска города Семей
2800,0
На проведение мероприятий посвященных празднованию 150 - летия Шакариму Кудайбердиеву в городе Семей
50000,0
На проведение первоочередных работ для обеспечения бесперебойного теплоснабжения города Семей в 2008-2009 годы
500000,0
На разработку и экспертизу проектно-сметной документации по реконструкции и капитальному ремонту объектов теплоснабжения города Семей
60700,0
60700,0
На ремонт городских дорог
150000,0
150000,0
На обеспечение теплоснабжением города Семей в целях предупреждения чрезвычайной ситуации
200000,0
14
город Курчатов
184460,0
0,0
0,0
41518,0
0,0
25297,0
в том числе:
На реконструкцию жилого дома по ул. Первомайская 28 в г. Курчатове
41518,0
41518,0
Капитальный ремонт здания бывшего ПТШ N 1 для открытия школы с казахским языком обучения в г. Курчатове
72672,0
На оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам и инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам войны, лицам, приравненным к инвалидам войны)
26343,0
Для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии)
310,0
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получавшие ранее звание"Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" 1, 2 степени
140,0
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
180,0
На реконструкцию ливневой канализации
297,0
297,0
Капитальный ремонт улиц г. Курчатова
25000,0
25000,0
На обеспечение теплоснабжением города Курчатов в целях предупреждения чрезвычайной ситуации
5000,0
На капитальный ремонт тепловых сетей, находящихся в коммунальной собственности
10000,0
На проведение мероприятий по текущему бюджету и бюджету развития в связи с присуждением призовых мест по итогам конкурса "На лучшее благоустройство территорий городов и сельских населенных пунктов"
3000,0
15
город Усть-Каменогорск
1389854,7
0,0
219500,0
392120,0
0,0
339280,7
в том числе:
Увеличение уставного капитала ТОО "Өскемен-Тәртіп" в г. Усть-Каменогорске
119500,0
119500,0
Разработка проектно-сметной документации на строительство административного городского акимата в г. Усть-Каменогорске
14100,0
14100,0
Разработка проектно-сметной документации на строительство путепровода через железную дорогу в створе Самарского шоссе
26780,7
26780,7
Увеличение уставного капитала ГКП "Оскемен-Водоканал" г.Усть-Каменогорска
100000,0
100000,0
На участие в спортивных мероприятиях и укрепление материальной базы ГККП "Футбольный клуб "Восток"

4324,0
Семей қаласы Шүлбі кентінің бас су тоғанын қайта жаңғырту бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы түзетуге
2800,0
Семей қаласында Шәкәрім Құдайбердиевтің 150-жылдығын тойлауға арналған іс-шараларды өткізуге
50000,0
Семей қаласының 2008-2009 жылдары үздіксіз жылумен қамтылуын қамтамасыз ету үшін бірінші кезектегі жұмыстарды жүргізуге
500000,0
Семей қаласының жылумен қамту объектілерін қайта жаңғырту және күрделі жөндеу бойынша жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге және сараптама жасауға
60700,0
60700,0
Қала жолдарын жөндеуге
150000,0
150000,0
Төтенше жағдайлардың алдын алу мақсатында Семей қаласын жылумен жабдықтауды  қамтамасыз етуге
200000,0
14
Курчатов қаласы
184460,0
0,0
0,0
41518,0
0,0
25297,0
соның ішінде:
Курчатов қаласы Первомай көшесі, 28 тұрғын үйді қайта жаңғыртуға
41518,0
41518,0
Курчатов қаласында қазақ тілінде оқытатын мектеп ашу үшін бұрынғы N 1 КТМ ғимаратын күрделі жөндеу
72672,0
Азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысушыларға және мүгедектеріне, соғысқа қатысушыларға теңестірілген адамдарға, соғыс мүгедектеріне теңестірілген адамдарға)
26343,0
Аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғары оқу орындарында оқытуға (оқыту құны, стипендия, жатақханада тұруы)
310,0
"Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе  бұрын "Батыр ана" атағын алған және 1,2 дәрежелі "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
140,0
4 немесе одан көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
180,0
Нөсер канализациясын қайта жаңғыртуға
297,0
297,0
Курчатов қаласының көшелерін күрделі жөндеуге
25000,0
25000,0
Төтенше жағдайлардың алдын алу мақсатында Курчатов қаласын жылумен жабдықтауды қамтамасыз етуге
5000,0
Коммуналдық меншіктегі жылу желілерін күрделі жөндеуге
10000,0
"Қала аумақтары мен ауылдық елді мекендерді үздік көріктендіру" конкурсының қорытындысы бойынша жүлделі орын беруге байланысты ағымдағы бюджет және даму бюджеті бойынша іс-шаралар өткізуге
3000,0
15
Өскемен қаласы
1389854,7
0,0
219500,0
392120,0
0,0
339280,7
соның ішінде:
Өскемен қаласындағы  "Өскемен-Тәртіп" ЖШС жарғылық капиталын ұлғайту
119500,0
119500,0
Өскемен қаласында қалалық әкімдіктің әкімшілік ғимаратын салуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
14100,0
14100,0
Самар шоссесі тұсында теміржол арқылы өтетін жолөткелін салуға  жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
26780,7
26780,7
Өскемен қаласы "Өскемен –Водоканал" МКК жарғылық капиталын ұлғайтуға
100000,0
100000,0
"Восток" футбол клубы" КМҚК спорттық шараларға қатысуына және материалдық базасын нығайтуға

150000,0
На разработку проектно-сметной документации на реконструкцию инженерных сетей и  жилого дома по улице Ульяновской в городе Усть-Каменогорске
8000,0
8000,0
На организацию рекреационных зон в г.Усть-Каменогорске (экологический парк), в том числе разработка проектно-сметной документации
164484,0
164484,0
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получавшие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" 1, 2 степени
3500,0
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, имеющим 4 и более совместно проживающих несовершеннолетних детей
1560,0
На оказание материальной помощи некоторым категориям граждан (участникам и инвалидам ВОВ, лицам, приравненным к участникам войны, лицам, приравненным к инвалидам войны)
168100,0
Для обучения детей из малообеспеченных семей в высших учебных заведениях (стоимость обучения, стипендии, проживание в общежитии)
2342,0
На капитальный ремонт лифтов (в том числе разработка проектно-сметной документации)
16500,0
На ремонт городских дорог
193500,0
193500,0
На компенсацию потерь местных бюджетов в связи с увеличением ставки платы за эмиссии в окружающую среду (для бюджетных организаций)
728,0
На организацию внутригородских общественных пассажирских перевозок
119000,0
119000,0
На ремонт участка напорной канализации от КНС-14, 17 до камеры 2С по улице Революционной (левая нитка)
96224,0
На комплекс "Строительство внеплощадочных инженерных сетей и коммуникаций к 16-му жилому району города Усть-Каменогорска. Внешние сети водопровода и канализации"
167036,0
167036,0
На корректировку проектно-сметной документации по строительству жилого дома по ул. Утепова с пристроенной библиотекой в г.Усть-Каменогорске
4000,0
4000,0
На разработку проектно-сметной документации на строительство арендных жилых домов 22 жилого района г. Усть-Каменогорска
3000,0
3000,0
На разработку проектно-сметной документации на строительство жилых домов и инженерных сетей, строительство жилых домов и инженерных сетей в районах жилищной застройки г. Усть-Каменогорск
30000,0
30000,0
На корректировку проектно-сметной документации комплекса работ по обустройству протоки Комендантки с расчисткой дна в городе Усть-Каменогорск
1500,0
1500,0
16
Уланский район
271061,0
0,0
30000,0
210000,0
0,0
0,0
в том числе:
На строительство 80- квартирного жилого дома в п. Молодежный
210000,0
210000,0
На оказание единовременной материальной помощи многодетным матерям, награжденным подвесками "Алтын алқа", "Күміс алқа" или получавшие ранее звание "Мать-героиня" и награжденные орденом "Материнская слава" 1, 2 степени

150000,0
Өскемен қаласы Ульянов көшесінде  инженерлік желілер мен  тұрғын үйді  қайта жаңғыртуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
8000,0
8000,0
Өскемен қаласында рекреациялық аймақтар (экологиялық саябақ) ұйымдастыруға, соның ішінде жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу
164484,0
164484,0
"Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе  бұрын "Батыр ана" атағын алған және 1,2 дәрежелі "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
3500,0
4 немесе одан көп бірге тұратын кәмелетке толмаған балалары бар көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге
1560,0
Азаматтардың кейбір санаттарына материалдық көмек көрсетуге (ҰОС қатысушыларға және мүгедектеріне, соғысқа қатысушыларға теңестірілген адамдарға, соғыс мүгедектеріне теңестірілген адамдарға)
168100,0
Аз қамтылған отбасыларының балаларын жоғары оқу орындарында оқытуға (оқыту құны, стипендия, жатақханада тұруы)
2342,0
Лифтілерді күрделі жөндеуге (соның ішінде жобалау- сметалық құжаттама әзірлеу)
16500,0
Қала жолдарын жөндеуге
193500,0
193500,0
Қоршаған ортаға эмиссия үшін төлем ставкасының ұлғаюына байланысты жергілікті бюджеттердің шығындарына өтемақыға  (бюджеттік мекемелер үшін)
728,0
Қалаішілік қоғамдық жолаушылар тасымалын ұйымдастыруға
119000,0
119000,0
Революционная көшесіндегі
17-ші КСС-тан 2С камерасына дейінгі қысымдық канализация учаскесін жөндеуге (сол жақ тармағы)
96224,0
"Өскемен қаласының 16-шы тұрғын ауданына алаңнан тыс инженерлік желілер және коммуникациялар салу. Суқұбырының сыртқы желілері және канализациялар" кешеніне
167036,0
167036,0
Өскемен қаласы Өтепов көшесінде жапсарлас салынған кітапханамен тұрғын үй салу бойынша жобалау-сметалық құжаттаманы түзетуге
4000,0
4000,0
Өскемен қаласы 22-ші тұрғын ауданда жалға берілетін тұрғын үйлер салуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге
3000,0
3000,0
Өскемен қаласында тұрғын үйлер және инженерлік желілер салуға жобалау-сметалық құжаттама әзірлеуге,  тұрғын үй құрылысы аудандарында  тұрғын үйлер және инженерлік желілер салу
30000,0
30000,0
Өскемен қаласында Комендантка өзенінің түбін тазарта отырып, тармағын жайластыру жөніндегі  кешенді жұмыстардың жобалау-сметалық құжаттамасын түзетуге
1500,0
1500,0
16
Ұлан ауданы
271061,0
0,0
30000,0
210000,0
0,0
0,0
соның ішінде:
Молодежный кентінде 80 пәтерлік тұрғын үй салуға
210000,0
210000,0
"Алтын алқа", "Күміс алқа" белгілерімен марапатталған немесе  бұрын "Батыр ана" атағын алған және 1,2 дәрежелі "Ана даңқы" орденімен марапатталған көп балалы аналарға бір реттік материалдық көмек көрсетуге