Об утверждении перечня документов, необходимых для получения разрешения на производство строительно-монтажных работ
Приказ И.о. Министра индустрии и торговли Республики Казахстан от 23 апреля 2008 года № 170. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 4 мая 2008 года № 5206. Утратил силу приказом Председателя Агентства Республики Казахстан по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 9 марта 2010 года № 92
Сноска. Утратил силу приказом Председателя Агентства РК по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства от 09.03.2010 № 92 (порядок введения в действие см. п. 5).
Во исполнение пункта 11  статьи 68 Закона Республики Казахстан "Об архитектурной, градостроительной и строительной деятельности в Республике Казахстан"  ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Утвердить прилагаемый перечень документов, необходимых для получения разрешения на производство строительно-монтажных работ.
2. Комитету по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан:
обеспечить в установленном порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан;
после государственной регистрации опубликовать настоящий приказ в средствах массовой информации.
3. Признать утратившим силу  приказ Председателя Комитета по делам строительства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан от 30 июня 2003 года N 255 "Об утверждении перечня документов, необходимых для получения разрешения на производство строительно-монтажных работ" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2400).
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на Председателя Комитета по делам строительства и жилищно-коммунального хозяйства Министерства индустрии и торговли Республики Казахстан Омарова К.О.
5. Настоящий приказ вводится в действие со дня его официального опубликования.
И.о. Министра                              Ж. Айтжанова
Утвержден
приказом и.о. Министра индустрии и торговли
Республики Казахстан
от 23 апреля 2008 года N 170
ПЕРЕЧЕНЬ
документов, необходимых для получения разрешения
на производство строительно-монтажных работ
1. Заявление по установленной форме ( Приложение 1 ).
2. Решение местных исполнительных органов районов (городов) о предоставлении земельного участка для строительства.
3. Положительное заключение экспертизы проектно-сметной документации.
4. Государственная лицензия с перечнем видов строительно-монтажных работ на право осуществления архитектурной, градостроительной и строительной деятельности генерального подрядчика.

Құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргiзуге арналған рұқсатты алуға қажеттi құжаттардың тiзбесiн бекiту туралы
Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің 2008 жылғы 23 сәуірдегі N 170 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 4 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5206 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі Төрағасының 2010 жылғы 9 наурыздағы № 92 бұйрығымен.
Күші жойылды - ҚР Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері агенттігі Төрағасының 2010.03.09 № 92 бұйрығымен.
"Қазақстан Республикасындағы сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметi туралы" Қазақстан Республикасы Заңының  68-бабының 11-тармағын орындау үшiн  БҰЙЫРАМЫН:
1. Қоса берiлiп отырған құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргiзуге арналған рұқсатты алуға қажеттi құжаттардың тiзбесi бекiтiлсiн.
2. Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитеті:
белгіленген тәртіппен осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін;
мемлекеттік тіркеуден өткен соң осы бұйрықты бұқаралық ақпарат құралдарды жарияласын.
3. "Құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргiзуге арналған рұқсатты алуға қажеттi құжаттардың тiзбесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігінің Құрылыс істері жөніндегі комитеті төрағасының 2003 жылғы 30 маусымдағы  N 255 бұйрығының (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тіркелімінде N 2400 тіркелді) күші жойылды деп танылсын.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Индустрия және сауда министрлігі Құрылыс және тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық істері комитетінің төрағасы Қ.О. Омаровқа жүктелсін.
5. Осы бұйрық ресми жарияланған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі.
Министрдің
міндетін атқарушы                               Ж. Айтжанова
Қазақстан Республикасы
Индустрия және сауда министрінің
міндетін атқарушының
2008 жылғы 23 сәуірдегі
N 170 бұйрығымен бекітілген
Құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргiзуге арналған
рұқсатты ресiмдеуге қажеттi құжаттардың
ТІЗІМІ
1. Белгiленген нысандағы өтiнiш ( 1-қосымша ).
2. Жер учаскесін құрылысқа беру туралы аудандық (қалалық) атқарушы органдардың шешiмi.
3. Жобалау-сметалық құжаттамаға сараптаманың оң қорытындысы.
4. Бас мердігердің құрылыс-монтаж жұмыстары түрлерiнiң тiзбесi бар сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметiн жүзеге асыруға құқығына мемлекеттік лицензиясы.

5. Подписка ответственного лица за строительством от генерального подрядчика ( приложение 2 ) и заказчика ( приложение 3 ) в установленной форме.
6. Наличие действующих удостоверений по курсу "Сейсмостойкое строительство" (в сейсмических районах).
Приложение 1
к Перечню документов, необходимых
для получения разрешения на производство
строительно-монтажных работ
ЗАЯВЛЕНИЕ
Главному государственному строительному инспектору Республики Казахстан
(области, города республиканского значения, столицы) _____________________
__________________________________________________________________________
(Ф.И.О)
Заказчик (Застройщик) ____________________________________________________
__________________________________________________________________________
(Ф.И.О, адрес и телефон для физич. лиц, наименование организаций, почтовый
адрес и телефон юр. лица)
просит оформить разрешение на ____________________________________________
объекта __________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование и месторасположение объекта)
Подрядчик ________________________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование организации, адрес, телефон)
Проектно-сметная документация утверждена _________________________________
__________________________________________________________________________
(кем, когда)
Ответственное лицо заказчика _____________________________________________
(Ф.И.О.)
Осуществление авторского надзора возлагается на __________________________
__________________________________________________________________________
(наименование организации, фамилия, имя, отчество)
Контроль заказчика осуществляет __________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование организации, адрес, телефон)
Начало строительства "____" _____________20___ г.
Срок ввода в эксплуатацию "____" ____________ 20___ г.
Источник финансирования _____________________________________________
М.П.                   _______________________________________
(Ф.И.О руководителя, подпись)
Приложение 2
к Перечню документов, необходимых
для получения разрешения на производство
строительно-монтажных работ
ПОДПИСКА
ответственного лица за строительством от генерального подрядчика
Я, нижеподписавшийся _____________________________________________________
__________________________________________________________________________
(должность, наименование организации, Ф.И.О)
даю подписку в том, что:

5. Бас мердiгердiң ( 2-қосымша ), тапсырыс берушінің атынан құрылысқа жауапты адамның белгіленген нысандағы қолхаты ( 3-қосымша ).
6. "Сейсмикаға төзiмдi құрылыс" (сейсмикалық аудандарда) курстары бойынша қолданыстағы куәлiктiң болуы.
Құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргiзуге
арналған рұқсатты алуға қажеттi
құжаттардың тiзбесiне
1-қосымша
ӨТIНIШ
Қазақстан Республикасының (облыстың, республикалық маңызы бар қаланың, астананың) Бас мемлекеттiк құрылыс инспекторынан__________
___________________________________________________________________
(тегi, аты, әкесiнің аты)
тапсырыс беруші (Құрылыс салушы) __________________________________
___________________________________________________________________
(жеке тұлғаның тегi, аты, әкесiнiң аты, мекен-жайы және
телефоны, заңды тұлғаның, ұйымның атауы, мекен-жайы, телефоны)
___________________________________________________________________
(объектiнiң мақсаты, мекен-жайы)
объектi бойынша ___________________________________________________
___________________________________________________________________
рұқсатты ресiмдеудi сұрайды.
Мердiгер __________________________________________________________
(ұйымның атауы, мекен-жайы, телефоны)
Жобалау-сметалық құжаттаманы ______________________________________
___________________________________________________________ бекiттi.
(кiм, қашан)
Тапсырыс берушінің жауапты адамы___________________________________
(тегi, аты, әкесiнiң аты)
Авторлық қадағалау жүргізу_________________________________________
__________________________________________________________жүктеледi.
(тегi, аты, әкесiнің аты)
Тапсырыс берушінің бақылауын_______________________________________
____________________________________________________ жүзеге асырады.
(ұйымның атауы, мекен-жайы, телефоны)
Құрылыс 200_ жылғы "__" __________ басталды.
Пайдалануға беру мерзiмi 200_ жылы "__"_________
Қаржыландыру көздерi ________________________________________
М.О.                 ________________________________________
(Басшының тегi, аты, әкесiнiң аты)
Құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргiзуге
арналған рұқсатты алуға қажеттi
құжаттардың тiзбесiне
2-қосымша
Бас мердiгердiң атынан құрылысқа жауапты адамның
ҚОЛХАТЫ
Мен _______________________________________________________________
___________________________________________________________________
(лауазымы, ұйымның атауы, тегi, аты, әкесiнiң аты)
мынадай қолхат беремiн:

1. На основании представленного мне права по окончании ___________________
__________________________________________________________________________
(наименование учебного заведения, год окончания, специальность)
принимаю на себя ответственность по производству строительно-монтажных
работ при строительстве объекта___________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование объекта, адрес)
2. Осведомлен, что за нарушение строительных норм, требований строительного
законодательства и требований проекта буду нести ответственность,
предусмотренную законодательными актами и административным  кодексом
Республики Казахстан.
3. Обязуюсь не допускать применения недоброкачественных материалов, изделий
и конструкций.
4. Обязуюсь нести ответственность за качество выполненных строительно-
монтажных работ данного объекта.
5. Прошел обучение и имею действующее удостоверение по курсу "Сейсмостойкое
строительство" (в сейсмических районах)___________________________________
__________________________________________________________________________
(номер удостоверения, кем выдан или продлен)
6. Служебный адрес, телефон ______________________________________________
__________________________________________________________________________
______________________
(личная подпись)
Сведения и подпись удостоверяю ___________________________________________
(Ф.И.О руководителя дающего подписку)
М.П.                                      __________________________
(подпись руководителя)
Приложение 3
к Перечню документов, необходимых
для получения разрешения на производство
строительно-монтажных работ
ПОДПИСКА
ответственного лица заказчика
Я, нижеподписавшийся______________________________________________________
(должность, наименование организации, Ф.И.О)
во исполнение приказа ____________________________________________________
(наименование организации застройщика)
N ______ от "____" __________200_ г. принимаю на себя ответственность за
строительство объекта ____________________________________________________
__________________________________________________________________________
(наименование и месторасположения объекта)
и обязуюсь:
1) не принимать объемы строительных работ, выполненных с нарушениями
строительных норм и правил;
2) не допускать отступлений от строительных норм и утвержденного проекта;
3) своевременно производить ежегодную пролонгацию разрешения на
производство строительно-монтажных работ.
Служебный адрес, телефон _________________________________________________
Домашний адрес, телефон __________________________________________________
______________________________________
(личная подпись)
__________________________________________________________________________
Сведения и подпись удостоверяю ___________________________________________
(Ф.И.О руководителя дающего подписку)
М.П.                                 _______________________________
(подпись)

1. ________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(оқу орнының атауы, бiтiрген жылы, мамандығы)
бойынша маған берiлген құқықтың негiзiнде объектiнi салған кезде
___________________________________________________________________
___________________________________________________________________
(объектiнiң атауы, мекен-жайы)
құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргiзгенiм үшiн өзiме жауапкершілiктi қабылдаймын.
2. Құрылыс нормаларын, құрылыс заңнамасының талаптарын және жобаның талаптарын бұзғаным үшiн Қазақстан Республикасының заңнамалық актілерiнде және Әкімшілік кодексінде көзделген жауапкершiлiкте боламын.
3. Сапасыз материалдар, бұйымдар мен құрастырмаларды қолдануға жол бермеуге міндеттеме қабылдаймын.
4. Осы объектіде орындалған құрылыс-монтаж жұмыстарының сапасы үшін жауапкершілікте болуға міндеттеме қабылдаймын.
5. "Сейсмикаға төзiмдi құрылыс" (сейсмикалық аудандарда) курсы бойынша оқыдым және олар бойынша қолданыстағы куәлiктерiм бар_______________________________________________________________
(куәлiктiң нөмiрi, кiм берген немесе мерзiмi ұзартылған)
6. Қызметiнiң мекен-жайы, телефоны__________________________
__________________________
(жеке қолы)
Мәлiметтердi және
қолымды куәландырамын _____________________________________________
(қолхат берушi басшының тегi, аты, әкесiнiң аты)
М.О.                        ________________________________
(қолы)
Құрылыс-монтаж жұмыстарын жүргiзуге
арналған рұқсатты алуға қажеттi
құжаттардың тiзбесiне
3-қосымша
Тапсырыс берушінің жауапты адамының
ҚОЛХАТЫ
Мен ______________________________________________________________
(лауазымы, ұйымның атауы, тегi, аты, әкесiнiң аты)
объектiнi салған кезде____________________________________________
__________________________________________________________________
(объектiнiң атауы, орналасқан жері)
__________________________________________________________________
(құрылыс салушы ұйымның атауы)
200_ жылғы "___" _________N_________ бұйрықты орындау үшiн объектінің құрылысы үшін жауапкершілікті өзiме қабылдаймын:
және мыналарға мiндеттiмiн:
1) құрылыс нормалары мен ережелерін бұза отырып, құрылыс жұмыстарының көлемін қабылдамаймын;
2) құрылыс нормаларынан және бекiтiлген жобадан шегiнiс жасауға рұқсат бермеймiн.
3) құрылыс-монтаж жұмыстарына арналған рұқсаттың мерзімін жыл сайын ұзартып тұрамын.
Қызметiнiң мекен-жайы, телефоны_____________________________
Yйiнiң мекен-жайы, телефоны ________________________________
_______________________________
(жеке қолы)
Мәлiметтердi және қолымды куәландырамын_____________________
(қолхат берушi басшының аты-жөнi)
М.О.                        _______________________________
(қолы)