О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 5 ноября 2003 года N 262-ОД "О Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги по перевалке грузов, выполняемые силами и средствами морского порта"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 3 апреля 2008 года N 104-ОД. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 мая 2008 года N 5221. Утратил силу приказом Министра национальной экономики Республики Казахстан от 22 мая 2020 года № 42.
Сноска. Утратил силу приказом Министра национальной экономики РК от 22.05.2020 № 42 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В соответствии с подпунктом 5) пункта 1 статьи 14-1 Закона Республики Казахстан "О естественных монополиях" от 9 июля 1998 года ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 5 ноября 2003 года N 262-ОД "О Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги по перевалке грузов, выполняемые силами и средствами морского порта" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 2598, опубликованный 27 декабря 2003 года в "Официальной газете" N 52, внесены изменения и дополнения приказом исполняющего обязанности Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий от 11 марта 2005 года N 78-ОД "О внесении изменений и дополнений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий и защите конкуренции от 5 ноября 2003 года N 262-ОД "Об утверждении Правил установления и отмены временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на услуги по перевалке грузов, выполняемые силами и средствами морского порта" зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан 28 марта 2005 г. за N 3522, опубликованным в "Официальной газете" 16 апреля 2005 г. N 16) следующие изменения и дополнения:
в заголовке и пункте 1 слова "по перевалке грузов, выполняемые силами и средствами" исключить;
в Правилах утверждения временных понижающих коэффициентов к тарифам (ценам, ставкам сборов) на регулируемые услуги по перевалке грузов, выполняемые силами и средствами морского порта, утвержденных указанным приказом:
в заголовке и по всему тексту слова "по перевалке грузов, выполняемые силами и средствами" исключить;
в пункте 3:
абзац четвертый изложить в следующей редакции:
"заявленный объем - планируемый объем регулируемых услуг морского порта, указанный в заявке клиента или морского порта на утверждение временного понижающего коэффициента;";
абзац восьмой изложить в следующей редакции:
"уполномоченный орган - государственный орган, осуществляющий контроль и регулирование деятельности в сферах естественных монополий.";
в абзаце втором пункта 4 после слов "регулируемых работ и услуг," дополнить словами "возможностью использования незадействованных или слабо задействованных мощностей морского порта,";
пункт 5 исключить;

"Теңiз портының күштерiмен және құралдарымен орындалатын жүктердi ауыстырып тиеу жөнiндегi реттеліп көрсетілетін қызметтер тарифтерiне (бағаларына, алымдар ставкаларына) уақытша төмендету коэффициентiн бекіту ережесі туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу және бәсекелестікті қорғау жөніндегі 2003 жылғы 5 қарашадағы N 262-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының 2008 жылғы 3 сәуірдегі N 104-НҚ Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 20 мамырда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5221 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық экономика министрінің 2020 жылғы 22 мамырдағы № 42 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Ұлттық экономика министрінің 22.05.2020 № 42 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгiзiледi) бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 5-тармақтан қараңыз.
1998 жылғы 9 шілдедегі "Табиғи монополиялар туралы" Қазақстан Республикасы Заңының 14-1-бабы 1-тармағының 5) тармақшасына сәйкес БҰЙЫРАМЫН :
1. "Теңiз портының күштерiмен және құралдарымен орындалатын жүктердi ауыстырып тиеу жөнiндегi реттеліп көрсетілетін қызметтер тарифтерiне (бағаларына, алымдар ставкаларына) уақытша төмендету коэффициентiн бекіту ережесі туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды және бәсекелестікті қорғау жөніндегі агенттігі төрағасының 2003 жылғы 5 қарашадағы N 262-НҚ бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2598 нөмірмен тіркелген, "Ресми газеттің" 2003 жылғы 27 желтоқсандағы N 52 нөмірінде жарияланған, "Теңiз портының күштерiмен және құралдарымен орындалатын жүктердi ауыстырып тиеу жөнiндегi реттеліп көрсетілетін қызметтер тарифтерiне (бағаларына, алымдар ставкаларына) уақытша төмендету коэффициентiн бекіту ережесі туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды және бәсекелестікті қорғау жөніндегі 2003 жылғы 5 қарашадағы N 262-НҚ бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының міндетін атқарушының 2005 жылғы 11 наурыздағы N 78-НҚ бұйрығымен өзгерістер мен толықтырулар енгізілген, Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде 2005 жылғы 28 наурызда N 3522 нөмірмен тіркелген, "Ресми газеттің" 2005 жылғы 16 сәуірдегі N 16 нөмірінде жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
тақырыпта және 1-тармақта "күштерiмен және құралдарымен орындалатын жүктердi ауыстырып тиеу жөнiндегi" деген сөздер алып тасталсын;
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Теңiз портының күштерiмен және құралдарымен орындалатын жүктердi ауыстырып тиеу жөнiндегi реттеліп көрсетілетін қызметтер тарифтерiне (бағаларына, алымдар ставкаларына) уақытша төмендету коэффициентiн бекіту ережесінде:
тақырыпта және барлық мәтін бойынша "күштерiмен және құралдарымен орындалатын жүктердi ауыстырып тиеу жөнiндегi" деген сөздер алып тасталсын;
3-тармақта:
төртінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"мәлімделген көлем - клиенттің немесе теңіз портының уақытша төмендету коэффициентін бекітуге арналған мәлімдемесінде көрсетілген теңіз портының реттеліп көрсетілетін қызметтерінің жоспарланып отырған көлемі;";
сегізінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"уәкілетті орган - мемлекеттік орган табиғи монополиялар салаларындағы бақылауды және реттеуді жүргізетін орган.";
4-тармақтың екінші абзацындағы "реттеліп көрсетiлетiн жұмыстар мен қызметтер көлемiнiң" деген сөздерден кейін "теңіз портының қолданысқа енгізілмеген немесе толық қолданысқа енгізілмеген қуаттылықтарын пайдалану мүмкіндігімен," деген сөздермен толықтырылсын;
5-тармақ алып тасталсын;

в пунктах 7 и 18 слова "по перевалке грузов" исключить;
в пункте 19 слова "(товаров, работ) субъекта естественной монополии" заменить словами "морского порта";
в приложении 1 к указанным Правилам:
в правом верхнем углу слова "по перевалке грузов, выполняемые силами и средствами" исключить;
в пунктах 5 и 6 слова "перевалки грузов" заменить словами "регулируемых услуг морского порта";
в пункте 8:
в абзаце первом слова "по перевалке грузов" заменить словами "по регулируемым услугам";
в абзаце втором слова "перевалки грузов" заменить словами "регулируемых услуг морского порта";
в приложении 2 к указанным Правилам:
в правом верхнем углу слова "по перевалке грузов, выполняемые силами и средствами" исключить;
в пунктах 1 и 3 слова "по перевалке грузов" заменить словами "морского порта";
в пункте 2 слова "перевалки грузов" заменить словами "регулируемых услуг морского порта".
2. Департаменту по регулированию в сфере железнодорожного транспорта, гражданской авиации и портов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту административной работы Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий (Есиркепов Е.О.) после государственной регистрации настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан:
1) обеспечить в установленном законодательством порядке его официальное опубликование в средствах массовой информации;
2) довести его до сведения структурных подразделений и территориальных органов Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий, Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан, Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан и республиканского государственного предприятия "Актауский международный морской торговый порт".
4. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на заместителя Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию естественных монополий Оспанова М.М.

7 және 18-тармақтардағы "жүктердi ауыстырып тиеу бойынша", "жүктердi ауыстырып тиеу жөнiндегi" деген сөздер алып тасталсын;
19-тармақтағы "табиғи монополия субъектiсiнiң реттеліп көрсетілетін қызметтерін (тауарларын, жұмыстарын)" деген сөздер "теңіз портының реттеліп көрсетілетін қызметтерін" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген Ережеге 1-қосымшада:
оң жақ жоғарғы бұрыштағы "күштерімен және құралдарымен орындалатын жүктерді ауыстырып тиеу жөніндегі" деген сөздер алып тасталсын;
5 және 6-тармақтардағы "жүктердi ауыстырып тиеудiң" деген сөздер "теңіз портының реттеліп көрсетілетін қызметтерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
8-тармақта:
бірінші абзацтағы "жүктердi ауыстырып тиеу бойынша" деген сөздер "реттеліп көрсетілетін қызметтер бойынша" деген сөздермен ауыстырылсын;
екінші абзацтағы "жүктердi ауыстырып тиеудi" деген сөздер "теңіз портының реттеліп көрсетілетін қызметтерін" деген сөздермен ауыстырылсын;
көрсетілген Ережеге 2-қосымшада:
оң жақ жоғарғы бұрыштағы "күштерімен және құралдарымен орындалатын жүктерді ауыстырып тиеу жөніндегі" деген сөздер алып тасталсын;
1 және 3-тармақтардағы "жүктердi ауыстырып тиеу бойынша реттеліп көрсетілетін қызметтерге", "жүктердi ауыстырып тиеу жөнiндегi реттеліп көрсетілетін қызметтерден" деген сөздер "теңіз портының реттеліп көрсетілетін қызметтеріне", "теңіз портының реттеліп көрсетілетін қызметтерінен" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-тармақтағы "жүктердi ауыстырып тиеудiң" деген сөздер "теңіз портының реттеліп көрсетілетін қызметтерінің" деген сөздермен ауыстырылсын;
2. Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің Темір жол көлігі, азаматтық авиация және порттар саласындағы реттеу департаменті осы бұйрықты заңнамада белгіленген тәртіппен Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуді қамтамасыз етсін.
3. Қазақстан Республикасы Әкімшілік жұмысы департаменті (Е.О. Есіркепов) осы бұйрықты Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркегеннен кейін:
1) заңнамада белгіленген тәртіппен оны бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауды қамтамасыз етсін;
2) Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігінің құрылымдық бөлімшелері мен аумақтық органдарына, Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің, Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитетінің және "Ақтау халықаралық теңіз сауда порты" республикалық мемлекеттік кәсіпорнының назарына жеткізсін.
4. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Табиғи монополияларды реттеу агенттігі төрағасының орынбасары М.М. Оспановқа жүктелсін.

5. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней со дня его первого официального опубликования.
Председатель
Н. Алдабергенов
СОГЛАСОВАН:
Министр транспорта и
коммуникаций Республики Казахстан
__________________ С. Ахметов
10 апреля 2008 г.
СОГЛАСОВАН:
Председатель Налогового комитета
Министерства финансов Республики Казахстан
_______________________Н. Рахметов
24 апреля 2008 г.

5. Осы бұйрық алғаш рет ресми жарияланған күнінен бастап он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Төраға
Н. Алдабергенов
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасының
Көлік және коммуникация министрі
________________ С. Ахметов
2008 жылғы 10 сәуір
КЕЛІСІЛГЕН:
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрлігі
Салық комитетінің төрағасы
_________________ Н. Рахметов
2008 жылғы 24 сәуір