О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 17 июня 2006 года N 142 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими брокерскую и дилерскую деятельность с правом ведения счетов клиента в качестве номинального держателя и отдельные виды банковских операций"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 28 апреля 2008 года № 60. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 июня 2008 года № 5234. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 26 марта 2012 года № 121
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 26.03.2012 № 121 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
В целях совершенствования порядка представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими брокерскую и дилерскую деятельность с правом ведения счетов клиента в качестве номинального держателя и отдельные виды банковских операций, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство)  ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Агентства от 17 июня 2006 года N 142 "Об утверждении Правил представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими брокерскую и дилерскую деятельность с правом ведения счетов клиента в качестве номинального держателя и отдельные виды банковских операций" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 4300) следующие дополнения и изменения:
в Правилах представления отчетности о выполнении пруденциальных нормативов организациями, осуществляющими брокерскую и дилерскую деятельность с правом ведения счетов клиента в качестве номинального держателя и отдельные виды банковских операций, утвержденных указанным постановлением:
преамбулу после слов "финансовых организаций" дополнить словами "(далее - уполномоченный орган)";
в пункте 1:
в подпункте 6) знак препинания "." заменить знаком препинания ";";
дополнить подпунктом 7) следующего содержания:
"7) дополнительные сведения для расчета пруденциальных нормативов в соответствии с приложением 7 к настоящим Правилам.";

Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының "Номиналды ұстаушы ретінде клиенттің шоттарын жүргізу құқығымен брокерлік және дилерлік қызмет пен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы N 142 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 28 сәуірдегі N 60 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 10 маусымда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5234 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 26 наурыздағы № 121 Қаулысымен.
Ескерту. Қаулының күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2012.03.26 № 121 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) Қаулысымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Қаулының қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
Номиналды ұстаушы ретінде клиенттің шоттарын жүргізу құқығымен брокерлік және дилерлік қызметті және банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есептілікті ұсыну тәртібін жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасы (бұдан әрі - Агенттік) ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Агенттік Басқармасының » "Номиналды ұстаушы ретінде клиенттің шоттарын жүргізу құқығымен брокерлік және дилерлік қызмет пен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесін бекіту туралы" 2006 жылғы 17 маусымдағы N 142 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4300 тіркелген) мынадай толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Номиналды ұстаушы ретінде клиенттің шоттарын жүргізу құқығымен брокерлік және дилерлік қызмет пен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдардың пруденциалдық нормативтерді орындауы жөніндегі есеп беру ережесінде :
кіріспеде "уәкілетті органға" деген сөздерден кейін "(бұдан әрі - уәкілетті орган)" деген сөздермен толықтырылсын;
1-тармақта:
6) тармақшада "." деген тыныс белгісі ";" деген тыныс белгісімен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 7) тармақшамен толықтырылсын:
"7) осы Ереженің 7-қосымшасына сәйкес пруденциалдық нормативтерді есептеу үшін қосымша мәліметтер.";

в пункте 2 слова и цифры "в приложениях 1-6" заменить словами и цифрами "в приложениях 1-7";
дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. Отчеты на бумажном носителе, указанные в приложениях 1-7 к настоящим Правилам, подписываются первым руководителем брокера и (или) дилера или лицом, уполномоченным на подписание отчетов, главным бухгалтером и заверяются печатью.
В случае подписания отчетов лицом, уполномоченным на их подписание, представляется документ, удостоверяющий полномочие данного лица на подписание отчетов.";
в  приложении 1 :
после строки, порядковый номер 4, дополнить строкой, порядковый номер 4-1, следующего содержания:
"
4-1
Фонды, резервы, сформированные за счет
чистого дохода прошлых лет
";
строку, порядковый номер 6, изложить в следующей редакции:
"
6
Субординированный долг брокера и (или)
дилера за минусом выкупленного собственного
субординированного долга брокера и (или)
дилера, включаемый в собственный капитал,
в соответствии с пунктом 4 Правил расчета
пруденциальных нормативов для организаций,
осуществляющих брокерскую и дилерскую
деятельность с правом ведения счетов
клиента в качестве номинального держателя
и отдельные виды банковских операций,
утвержденных постановлением Правления
Агентства Республики Казахстан по
регулированию и надзору финансового рынка
и финансовых организаций от 28 апреля 2008
года N 56 (далее - Правила), в сумме, не
превышающей суммы оплаченного уставного
капитала за минусом собственных
выкупленных акций, дополнительного
капитала, нераспределенного чистого дохода
прошлых лет, фондов, резервов,
сформированных за счет чистого дохода
прошлых лет, размера превышения доходов
текущего года над расходами текущего года,
размера переоценки основных средств и
ценных бумаг
";
после строки, порядковый номер 6, дополнить строкой, порядковый номер 6-1, следующего содержания:
"
6-1
Общие резервы (провизии) в сумме, не
превышающей 1,25 процента суммы активов,
взвешенных с учетом кредитного риска
";
строку, порядковый номер 10, изложить в следующей редакции:
"
10
Совокупная сумма инвестиций брокера и (или)
дилера, за исключением инвестиций в ценные
бумаги, допущенные к обращению в торговых
системах организатора торгов и имеющие
долговой рейтинг не ниже "ВВ+" агентства
Standard & Poors или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, не превышающая размер
собственного капитала брокера и (или) дилера
";
после строки, порядковый номер 10, дополнить строкой, порядковый номер 10-1, следующего содержания:
"
10-1
Сумма превышения совокупной суммы
инвестиций брокера и (или) дилера над
размером собственного капитала
";

2-тармақта "1-6-қосымшасында" деген сөздер мен цифрлар "1-7-қосымшаларында" деген сөздермен және цифрлармен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. Осы ережедегі 1-7-қосымшаларында көрсетілген қағаз тасымалдағыштағы есептерге брокердің және (немесе) дилердің бірінші басшысы немесе есептерге қол қоюға уәкілетті тұлға, бас бухгалтер қол қояды және мөрмен куәландырады.
Қол қоюға уәкілетті тұлға есептерге қол қойған жағдайда, есептерге қол қоюға осы тұлғаның өкілеттілігін куәландыратын құжат ұсынылады.";
1-қосымшада :
реттік нөмірі 4-жолдан кейін, мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 4-1-жолмен, толықтырылсын:
"
4-1
Өткен жылдардың таза кірісі есебінен қалыптастырылған қорлар, резервтер
";
реттік нөмірі 6-жол мынадай мазмұнда жазылсын:
"
6
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын
және қаржы ұйымдарын реттеу мен
қадағалау агенттігі Басқармасының 2008
жылғы 28 сәуірдегі N 56 қаулысымен
бекітілген Номиналды ұстаушы ретінде
клиенттің шоттарын жүргізу құқығымен
брокерлік және дилерлік қызметті және
банк операцияларының жекелеген түрлерін
жүзеге асыратын ұйымдар үшін пруденциалдық нормативтерді есептеу
ережесінің (бұдан әрі - Ереже) 4-тарма-
ғына сәйкес меншікті сатып алынған
акцияларды алып тастағандағы, қосымша
капиталды, өткен жылдардың бөлінбеген
таза кірісін, өткен жылдардың таза
кірісі есебінен қалыптастырылған
қорларды, резервтерді, ағымдағы жылдың
шығыстарынан ағымдағы жылдың
кірістерінің асып түскен мөлшерін,
негізгі қаражаттар мен бағалы
қағаздарды қайта бағалау мөлшерін
төленген жарғылық капитал сомасынан
аспайтын сомада меншікті капиталға
енгізілетін брокердің және (немесе)
дилердің сатып алынған меншікті
реттелген борышын алып тастағандағы
брокердің және (немесе) дилердің
реттелген борышы
";
реттік нөмірі 6-жолдан кейін, мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 6-1-жолмен, толықтырылсын:
"
6-1
Кредиттік тәуекелді ескере отырып,
мөлшерленген активтер сомасының 1,25
процентінен аспайтын сомадағы жалпы
резервтер (провизиялар)
";
реттік нөмірі 10-жол, мынадай редакцияда жазылсын:
"
10
Сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда
жүйелерінде айналысқа жіберілген және
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+" төмен
емес борыштық рейтингі немесе басқа
рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған
ұқсас деңгейдегі рейтингі бар бағалы
қағаздарға инвестицияларды қоспағанда,
брокердің және (немесе) дилердің меншікті
капитал мөлшерінен аспайтын мөлшердегі
брокер және (немесе) дилер
инвестицияларының жиынтық сомасы
";
реттік нөмірі 10-жолдан кейін, мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 10-1-жолмен, толықтырылсын:
"
10-1
Меншікті капитал мөлшерінен брокердің
және (немесе) дилердің инвестицияларының
жиынтық сомасынан асатын сома
";

после строки, порядковый номер 13, дополнить строкой, порядковый номер 13-1, следующего содержания:
"
13-1
Сумма общих резервов (провизии), не
включаемых в расчет собственного капитала
";
в строке, порядковый номер 15, цифру "18" заменить цифрой "7";
слово "Руководитель" заменить словами "Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета";
в  приложении 2 :
в строках, порядковые номера 13, 22, 28, слова "местных органов власти" заменить словами "местных исполнительных органов";
в строке, порядковый номер 32, слова "местными органами власти" заменить словами "местными исполнительными органами";
в строке, порядковый номер 56, слова ", дочерним банкам-нерезидентам банка, имеющим долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или рейтинг аналогичного уровня одного из других рейтинговых агентств, и дочерним банкам-нерезидентам банка, не имеющим соответствующей рейтинговой оценки" исключить;
после строки, порядковый номер 56, дополнить строками, порядковые номера 56-1, 56-2, следующего содержания:
"
56-1
Займы, предоставленные
физическим лицам на
приобретение доли участия,
соответствующей десяти и
более процентам от уставного
капитала юридического лица,
либо для приобретения десяти
и более процентов акций от
общего количества размещенных
акций акционерного общества
100
56-2
Займы, предоставленные
дочерним организациям брокера
и (или) дилера -
нерезидентам, имеющим
долговой рейтинг ниже "ВВ-"
агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного
уровня одного из других
рейтинговых агентств
100
";
в строке, порядковый номер 77, слова "(за исключением займов, предоставленных дочерним банкам-нерезидентам банка)" исключить;
слово "Руководитель" заменить словами "Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета";
в  приложении 3 :
графы "Сумма", "Сумма к расчету" дополнить словами ", в тысячах тенге";
слово "Руководитель" заменить словами "Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета";
в  приложении 4 :
графы "Сумма", "Сумма с учетом кредитного риска для производных финансовых инструментов", "Рыночная стоимость производных финансовых инструментов", "Сумма к расчету" дополнить словами ", в тысячах тенге";
слово "Руководитель" заменить словами "Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета";
в  приложении 5 :
слово "Руководитель" заменить словами "Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета";
в Пояснениях по заполнению Таблицы сравнения сроков активов и обязательств слова "и обязательств до востребования, перечисленные в настоящей Инструкции" заменить словами "в соответствии с Правилами и обязательств до востребования, в том числе обязательств, по которым не установлен срок осуществления расчетов";
в  приложении 6 слово "Руководитель" заменить словами "Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета";
дополнить  приложением 7 согласно приложению к настоящему постановлению.

реттік нөмірі 13-жолдан кейін, мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 13-1-жолмен, толықтырылсын:
"
13-1
Меншікті капитал есебіне енгізілмейтін
жалпы резервтердің (провизиялардың) сомасы
";
реттік нөмірі 15-жолда, "18" деген цифр "7" деген цифрмен ауыстырылсын;
"Басшы" деген сөз "Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға" деген сөздермен ауыстырылсын;
2-қосымшада :
реттік нөмірі 13, 28-жолдарда "жергілікті билік органдарының" деген сөздер "жергілікті атқарушы органдарының" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 22-жолда "жергілікті билік органдарына" деген сөздер "жергілікті атқарушы органдарына" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 32-жолда "жергілікті билік органдары" деген сөздер "жергілікті атқарушы органдары" деген сөздермен ауыстырылсын;
реттік нөмірі 56-жолда ", Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" дан төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар резидент емес ұйымдарға және тиісті рейтинг бағасы жоқ банктің резидент емес еншілес банкіне берілген заемдар" деген сөздер алынып тасталсын;
реттік нөмірі 56-жолдан кейін, мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 56-1, 56-2-жолдармен, толықтырылсын:
56-1
Заңды тұлғаның жарғылық капиталынан
он және одан астам процентіне
сәйкес қатысу үлесін иеленуге не
акционерлік қоғамның орналастырыл-
ған акцияларының жалпы санынан
акциялардың он және одан астам
процентін иелену үшін жеке
тұлғаларға берілген заемдар
100
56-2
Standard & Poor's агенттігінің
"ВВ-"-дан төмен борыштық рейтингі
бар немесе басқа рейтинг
агенттіктерінің бірінің осыған
ұқсас деңгейіндегі рейтингі бар
резидент емес брокердің және
(немесе) дилердің еншілес
ұйымдарына берілген заемдар
100
реттік нөмірі 77-жолда "(банктің резидент емес еншілес банктерге берілген заемдардан басқа)" деген сөздер алынып тасталсын;
"Басшы" деген сөз "Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-қосымшада :
"Сомасы", "Есеп айырысу сомасы" деген бағандар ", мың теңгемен" деген сөздермен толықтырылсын;
"Басшы" деген сөз "Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға" деген сөздермен ауыстырылсын;
4-қосымшада :
"Сомасы", "Туынды қаржы құралдарына арналған кредиттік тәуекелді ескерген сомасы", "Туынды қаржы құралдарының рыноктық құны", "Есеп айырысу сомасы" деген бағандар ", мың теңгемен" деген сөздермен толықтырылсын;
"Басшы" деген сөз "Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға" деген сөздермен ауыстырылсын;
5-қосымшада :
"Басшы" деген сөз "Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға" деген сөздермен ауыстырылсын;
Салыстыру кестесін толтыру кезіндегі активтер мен міндеттемелердің мерзімдерін түсіндірудегі екінші сөйлем мынадай редакцияда жазылсын:
"1-жолға Ережеге және талап етілгенге дейін міндеттемелерге, оның ішінде есеп айырысуларды жүзеге асыру мерзімі белгіленбеген міндеттемелерге сәйкес жоғары өтімді активтердің есебіне қабылданатын Брокердің және (немесе) дилердің активтері мен міндеттемелері жатады.";
6-қосымшада "Басшы" деген сөз "Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға" деген сөздермен ауыстырылсын;
осы қаулының қосымшасына сәйкес 7-қосымшамен толықтырылсын.

2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Департаменту стратегии и анализа (Дилимбетова Г.А.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана".
4. Службе Председателя Агентства принять меры к публикации настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Кожахметова К.Б.
Председатель                               Е. Бахмутова
Приложение
к постановлению Правления Агентства
Республики Казахстан по регулированию и
надзору финансового рынка и финансовых
организаций от 28 апреля 2008 года N 60
"Приложение 7
к Правилам представления отчетности
о выполнении пруденциальных
нормативов организациями,
осуществляющими брокерскую и
дилерскую деятельность с правом
ведения счетов клиента в качестве
номинального держателя и отдельные
виды банковских операций
Дополнительные данные для расчета пруденциальных нормативов
_____________________________________________
(краткое наименование брокера и (или) дилера)
по состоянию на "____"___________20___года
(в тысячах тенге)
Признак
Наименование признака
Сумма
8001
Субординированный долг, включаемый в расчет
собственного капитала в соответствии с
пунктом 4 Правил

2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он төрт күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
3. Стратегия және талдау департаменті (Г.А. Ділімбетова):
1) Заң департаментiмен (Н.В. Сарсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркеу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әдiлет министрлiгiнде мемлекеттiк тiркелген күннен бастан он күндiк мерзiмде оны Агенттiктiң мүдделi бөлiмшелерiне, "Қазақстан қаржыгерлерiнiң қауымдастығы" Заңды тұлғалар бiрлестiгiне жiберсiн.
4. Агенттік Төрайымы Қызметі Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында осы қаулыны жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары Қ.Б. Қожахметовке жүктелсін.
Төрайым                                          Е. Бахмутова
Қазақстан Республикасы Қаржы
нарығын және қаржы ұйымдарын
реттеу мен қадағалау агенттігі
Басқармасының 2008 жылғы
28 сәуірдегі N 60 қаулысына
қосымша
"Номиналды ұстаушы ретінде
клиенттің шоттарын жүргізу
құқығымен брокерлік және
дилерлік қызмет пен банк
операцияларының жекелеген
түрлерін жүзеге асыратын
ұйымдардың пруденциалдық
нормативтерді орындауы
жөніндегі есеп беру
ережесіне 7-қосымша
Пруденциалдық нормативтерді есептеу үшін қосымша мәліметтер
____________________________________________
(брокердің және (немесе) дилердің қысқаша атауы)
20___жылғы "____"___________жағдай бойынша
(мың теңгемен)
Белгі
Белгінің атауы
Сомасы
8001
Ереженің 4-тармағына сәйкес меншікті
капитал есебіне енгізілетін реттелген
борыш

8002
Размер переоценки основных средств и
ценных бумаг
8003
Размер общих резервов (провизий)
8004
Совокупная сумма инвестиций брокера и
(или) дилера
8005
Инвестиции в ценные бумаги, допущенные к
обращению в торговых системах организатора
торгов и имеющие долговой рейтинг не ниже
"ВВ+" агентства Standard & Poors или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8006
Максимальный размер риска на одного заемщика
по его обязательствам перед брокером и (или)
дилером согласно главе 3 Правил
8007
Наличные тенге
8008
Наличная иностранная валюта стран, имеющих
суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8009
Аффинированные драгоценные металлы
8010
Займы, предоставленные Правительству
Республики Казахстан
8011
Займы, предоставленные центральным
правительствам стран, имеющих суверенный
рейтинг не ниже "АА-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8012
Займы, предоставленные Национальному Банку
Республики Казахстан
8013
Займы, предоставленные центральным банкам
стран, имеющих суверенный рейтинг не ниже
"АА-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8014
Займы, предоставленные международным
финансовым организациям, имеющих долговой
рейтинг не ниже "АА-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8015
Вклады в Национальном Банке Республики
Казахстан
8016
Вклады в центральных банках стран, имеющих
суверенный рейтинг не ниже "АА-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8017
Вклады в международных финансовых
организациях, имеющих долговой рейтинг
не ниже "АА-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8018
Дебиторская задолженность Правительства
Республики Казахстан
8019
Дебиторская задолженность местных
исполнительных органов Республики Казахстан
по налогам и другим платежам в бюджет
8020
Государственные ценные бумаги Республики
Казахстан, выпущенные Правительством
Республики Казахстан и Национальным Банком
Республики Казахстан
8021
Ценные бумаги, имеющие статус
государственных, выпущенные центральными
правительствами иностранных государств,
суверенный рейтинг которых не ниже "АА-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8022
Ценные бумаги, выпущенные международными
финансовыми организациями, имеющими долговой
рейтинг не ниже "АА-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств

8002
Негізгі қаражаттар мен бағалы
қағаздарды қайта бағалау мөлшері
8003
Жалпы резервтердің (провизиялардың)
мөлшері
8004
Брокердің және (немесе) дилердің
инвестицияларының жиынтық сомасы
8005
Сауда-саттықты ұйымдастырушының сауда
жүйелеріндегі айналысқа жіберілген және
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"
төмен емес немесе басқа рейтинг
агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас
деңгейдегі борыштық рейтингі бар бағалы
қағаздарға инвестициялар
8006
Ереженің 3-тарауына сәйкес брокердің
және (немесе) дилердің алдындағы бір
заемшыға оның міндеттемелері бойынша
тәуекелдің ең жоғары мөлшері
8007
Қолма-қол теңге
8008
Standard & Poor's агенттігінің "АА-"
төмен емес немесе басқа рейтинг
агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі тәуелсіз рейтингі бар
елдердің қолма-қол шетелдік валютасы
8009
Тазартылған қымбат металдар
8010
Қазақстан Республикасының Үкіметіне
берілген заемдар
8011
Standard & Poor's агенттігінің "АА-"
төмен емес немесе басқа рейтинг
агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас
деңгейдегі тәуелсіз рейтингі бар
елдердің орталық үкіметтеріне берілген
заемдар
8012
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкіне берілген заемдар
8013
Standard & Poor's агенттігінің "АА-"
төмен емес немесе басқа рейтинг
агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас
деңгейдегі тәуелсіз рейтингі бар
елдердің орталық банктеріне берілген
заемдар
8014
Standard & Poor's агенттігінің "АА-"
төмен емес борыштық рейтингі немесе
басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің
осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар
халықаралық қаржы ұйымдарына берілген
заемдар
8015
Қазақстан Республикасының Ұлттық
Банкіндегі салымдар
8016
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі тәуелсіз рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
8017
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
8018
Қазақстан Республикасы Үкіметінің дебиторлық берешегі
8019
Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарының бюджетке төленетін салықтар және басқа да төлемдер бойынша дебиторлық берешегі
8020
Қазақстан Республикасы Үкіметі мен Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі шығарған Қазақстан Республикасының мемлекеттік бағалы қағаздары
8021
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің
осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар шет
мемлекеттердің орталық үкіметі шығарған,
мемлекеттік мәртебесі бар бағалы
қағаздар
8022
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар

8023
Начисленное вознаграждение по активам,
включенным в I группу риска
8024
Наличная иностранная валюта стран, имеющих
суверенный рейтинг ниже "АА-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, и стран, не имеющих
соответствующей рейтинговой оценки
8025
Займы, предоставленные центральным
правительствам стран, имеющих суверенный
рейтинг от "А+" до "А-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8026
Займы, предоставленные центральным банкам
стран, имеющих суверенный рейтинг от "А+"
до "А-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8027
Займы, предоставленные международным
финансовым организациям, имеющим долговой
рейтинг от "А+" до "А-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8028
Займы, предоставленные местным
исполнительным органам Республики Казахстан
8029
Займы, предоставленные местным органам
власти стран, имеющих суверенный рейтинг не
ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8030
Займы, предоставленные организациям, имеющим
долговой рейтинг не ниже "АА-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8031
Вклады в центральных банках стран, имеющих
суверенный рейтинг от "А+" до "А-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8032
Вклады в международных финансовых
организациях, имеющих долговой рейтинг от
"А+" до "А-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8033
Вклады в организациях, имеющих долговой
рейтинг не ниже "АА-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8034
Дебиторская задолженность местных
исполнительных органов Республики Казахстан,
за исключением дебиторской задолженности,
отнесенной к I группе риска
8035
Дебиторская задолженность организаций,
имеющих долговой рейтинг не ниже "АА-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8036
Ценные бумаги, имеющие статус
государственных, выпущенные центральными
правительствами стран, имеющих суверенный
рейтинг от "А+" до "А-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств

8023
І-тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
8024
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің шетелдік қолма-қол валютасы
8025
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметіне берілген заемдар
8026
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне берілген заемдар
8027
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына берілген заемдар
8028
Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарына берілген заемдар
8029
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдарына берілген заемдар
8030
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес борыштық  рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдарға берілген заемдар
8031
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
8032
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
8033
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардағы салымдар
8034
1-топтағы тәуекелге жатқызылған дебиторлық берешектен басқа Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдарының дебиторлық берешегі
8035
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардың дебиторлық берешегі
8036
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметі шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар

8037
Ценные бумаги, выпущенные международными
финансовыми организациями, имеющими долговой
рейтинг от "А+" до "А-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8038
Ценные бумаги, выпущенные местными
исполнительными органами Республики
Казахстан
8039
Ценные бумаги, выпущенные местными органами
власти стран, суверенный рейтинг которых не
ниже "АА-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8040
Ценные бумаги, выпущенные организациями,
имеющими долговой рейтинг не ниже "АА-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8041
Долговые ценные бумаги, выпущенные
Акционерным обществом "Казахстанская
ипотечная компания"
8042
Начисленное вознаграждение по активам,
включенным во II группу риска
8043
Неаффинированные драгоценные металлы
8044
Займы, предоставленные центральным
правительствам стран, имеющих суверенный
рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8045
Займы, предоставленные центральным банкам
стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВВ+"
до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8046
Займы, предоставленные международным
финансовым организациям, имеющим долговой
рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8047
Займы, предоставленные местным органам
власти стран, имеющих суверенный рейтинг не
ниже от "А+" до "А-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8048
Займы, предоставленные организациям, имеющим
долговой рейтинг от "А+" до "А-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8049
Вклады в центральных банках стран, имеющих
суверенный рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8050
Вклады в международных финансовых
организациях, имеющих долговой рейтинг от
"ВВВ+" до "ВВВ-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8051
Вклады в организациях, имеющих долговой
рейтинг от "А+" до "А-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств

8037
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
8038
Қазақстан Республикасының жергілікті атқарушы органдары шығарған бағалы қағаздар
8039
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
8040
Standard & Poor's агенттігінің "АА-" төмен емес борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
8041
"Қазақстан ипотекалық компаниясы" акционерлік қоғамы шығарған борыштық бағалы қағаздар
8042
ІІ-тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
8043
Тазартылмаған қымбат металдар
8044
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-дан бастап "ВВВ-" дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметіне берілген заемдар
8045
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-дан бастап "ВВВ-" дейінгі
тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне берілген заемдар
8046
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-дан бастап "ВВВ-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына берілген заемдар
8047
Standard&Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейін төмен емес тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдарына берілген заемдар
8048
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдарға берілген заемдар
8049
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-дан бастап "ВВВ-" дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
8050
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-дан бастап "ВВВ-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
8051
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардағы салымдар

8052
Дебиторская задолженность организаций,
имеющих долговой рейтинг от "А+" до "А-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8053
Ценные бумаги, имеющие статус
государственных, выпущенные центральными
правительствами стран, имеющих суверенный
рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства
Standard&Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8054
Ценные бумаги, выпущенные международными
финансовыми организациями, имеющими долговой
рейтинг от "ВВВ+" до "ВВВ-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8055
Ценные бумаги, выпущенные местными органами
власти стран, имеющих суверенный рейтинг не
ниже от "А+" до "А-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8056
Ценные бумаги, выпущенные организациями,
имеющими долговой рейтинг от "А+" до "А-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8057
Начисленное вознаграждение по активам,
включенным в III группу риска
8058
Займы, предоставленные центральным
правительствам стран, имеющих суверенный
рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, и стран, не имеющих
соответствующей рейтинговой оценки
8059
Займы, предоставленные центральным банкам
стран, имеющих суверенный рейтинг от "ВВ+"
до "В-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, и стран, не
имеющих соответствующей рейтинговой оценки
8060
Займы, предоставленные международным
финансовым организациям, имеющим долговой
рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, и международным финансовым
организациям, не имеющим соответствующей
рейтинговой оценки
8061
Займы, предоставленные местным органам
власти стран, имеющих долговой рейтинг от
"ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, и стран, не
имеющих соответствующей рейтинговой оценки
8062
Займы, предоставленные организациям-
резидентам, имеющим долговой рейтинг ниже
"А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, организациям-
резидентам, не имеющим соответствующей
рейтинговой оценки, и организациям-
нерезидентам, имеющим долговой рейтинг от
"ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств

8052
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдардың дебиторлық берешегі
8053
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-дан бастап "ВВВ-" дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған, мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
8054
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-дан бастап "ВВВ-" дейінгі
борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
8055
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-"-ға дейін төмен емес тәуелсіз
рейтингі немесе басқа рейтинг
агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас
деңгейдегі рейтингі бар елдердің
жергілікті билік органдары шығарған
бағалы қағаздар
8056
Standard & Poor's агенттігінің "А+"-дан бастап "А-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
8057
ІІІ-тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
8058
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-дан бастап "В-" дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтеріне берілген заемдар
8059
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-дан бастап "В-" дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық банктеріне берілген заемдар
8060
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-дан бастап "В-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарына және тиісті рейтингтік
бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдарына
берілген заемдар
8061
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-дан бастап "ВВ-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдарына берілген заемдар
8062
Standard & Poor's агенттігінің "А-" дан төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдарға, тиісті рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдарға және  Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-дан бастап "ВВ-" дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес ұйымдарға берілген заемдар

8063
Займы, предоставленные физическим лицам на
приобретение доли участия, соответствующей
десяти и более процентам от уставного
капитала юридического лица, либо для
приобретения десяти и более процентов акций
от общего количества размещенных акций
акционерного общества
8064
Займы, предоставленные дочерним организациям
брокера и (или) дилера - нерезидентам,
имеющим долговой рейтинг ниже "ВВ-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8065
Вклады в центральных банках стран, имеющих
суверенный рейтинг от "ВВ+" до "В-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, и стран, не имеющих
соответствующей рейтинговой оценки
8066
Вклады в международных финансовых
организациях, имеющих долговой рейтинг от
"ВВ+" до "В-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, и международных
финансовых организациях, не имеющих
соответствующей рейтинговой оценки
8067
Вклады в организациях-резидентах, имеющих
долговой рейтинг ниже "А-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, организациях-резидентах, не
имеющих соответствующей рейтинговой оценки,
и организациях-нерезидентах, имеющих
долговой рейтинг от "ВВВ+" до "ВВ-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8068
Дебиторская задолженность организаций-
резидентов, имеющих долговой рейтинг ниже
"А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, организаций-
резидентов, не имеющих соответствующей
рейтинговой оценки, и организаций-
нерезидентов, имеющих долговой рейтинг от
"ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8069
Дебиторская задолженность физических лиц
8070
Ценные бумаги, имеющие статус
государственных, выпущенные центральными
правительствами стран, имеющих суверенный
рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, и стран, не имеющих
соответствующей рейтинговой оценки
8071
Ценные бумаги, выпущенные местными органами
власти стран, имеющих суверенный рейтинг от
"ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, и стран, не
имеющих соответствующей рейтинговой оценки
8072
Ценные бумаги, выпущенные международными
финансовыми организациями, имеющими долговой
рейтинг от "ВВ+" до "В-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, и международными финансовыми
организациями, не имеющими соответствующей
рейтинговой оценки

8063
Заңды тұлғаның жарғылық капиталынан он және одан астам процентке сәйкес қатысу үлесін иеленуге не акционерлік қоғамның орналастырылған акцияларының жалпы санынан акциялардың он және одан астам процентін иеленуге жеке тұлғаларға берілген заемдар
8064
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ-" төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар  резидент емес брокер және (немесе) дилердің еншілес ұйымдарына берілген заемдар
8065
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-ден "В-"-ге дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және тиісті рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық банктеріндегі салымдар
8066
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВ+"-ден "В-"-ге дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы және сәйкес рейтингтік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
8067
Standard & Poor's агенттігінің "А-"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдардағы, сәйкес рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдардағы және Standard&Poor's агенттігінің "ВВВ+"-ден "ВВ-"-ге дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес ұйымдардағы салымдар
8068
Standard & Poor's агенттігінің "А-"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдардың, сәйкес рейтингтік бағасы жоқ резидент ұйымдардың және Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+" ден "ВВ-"-ге дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент емес ұйымдардың дебиторлық берешегі
8069
Жеке тұлғалардың дебиторлық берешегі
8070
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-ден "В-"-ге дейін тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және сәйкес рейтингтік бағасы жоқ елдердің орталық үкіметтері шығарған мемлекеттік мәртебесі бар бағалы қағаздар
8071
Standard & Poor's агенттігінің "ВВВ+"-ден "ВВ-"-ге дейінгі тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің және сәйкес рейтингтік бағасы жоқ елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
8072
Standard & Poor's агенттігінің "ВВ+"-ден "В-"-ге дейінгі борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары және сәйкес рейтингтік бағасы жоқ халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар

8073
Ценные бумаги, выпущенные организациями-
резидентами, имеющими долговой рейтинг ниже
"А-" агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, организациями-
резидентами, не имеющими соответствующей
рейтинговой оценки, и организациями-
нерезидентами, имеющими долговой рейтинг от
"ВВВ+" до "ВВ-" агентства Standard & Poor's
или рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8074
Начисленное вознаграждение по активам,
включенным в IV группу риска
8075
Расчеты по платежам
8076
Основные средства
8077
Материальные запасы
8078
Предоплата суммы вознаграждения и расходов
8079
Инвестиции, учитываемые по справедливой
стоимости, в части акций (долей участия в
уставном капитале) и вложений в
субординированный долг юридических лиц, за
исключением инвестиций брокера и (или)
дилера
8080
Лицензионное программное обеспечение,
приобретенное для целей основной
деятельности и соответствующее
Международному стандарту финансовой
отчетности 38 "Нематериальные активы"
8081
Займы, предоставленные центральным
правительствам стран, имеющих суверенный
рейтинг ниже "В-" агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств
8082
Займы, предоставленные центральным банкам
стран, имеющих суверенный рейтинг ниже "В-"
агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8083
Займы, предоставленные международным
финансовым организациям, имеющим долговой
рейтинг ниже "В-" агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств
8084
Займы, предоставленные местным органам
власти стран, имеющих суверенный рейтинг
ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8085
Займы, предоставленные организациям-
нерезидентам, имеющим долговой рейтинг ниже
"ВВ-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, и организациям-
нерезидентам, не имеющим соответствующей
рейтинговой оценки
8086
Вклады в центральных банках стран, имеющих
суверенный рейтинг ниже "В-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых агентств
8087
Вклады в международных финансовых
организациях, имеющих долговой рейтинг ниже
"В-" агентства Standard & Poor's или рейтинг
аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств
8088
Вклады в организациях-нерезидентах, имеющих
долговой рейтинг ниже "ВВ-" агентства
Standard & Poor's или рейтинг аналогичного
уровня одного из других рейтинговых
агентств, и организациях-нерезидентах, не
имеющих соответствующей рейтинговой оценки

8073
Standard & Poor's агенттігінің "А"-дан төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар резидент ұйымдары, сәйкес рейтингтік
бағасы жоқ резидент ұйымдары және
Standard & Poor's агенттігінің
"ВВВ+"-ден "ВВ-"-ге дейінгі борыштық
рейтингі немесе басқа рейтингтік
агенттіктердің бірінің осыған ұқсас
деңгейдегі рейтингі бар резидент емес
ұйымдар шығарған бағалы қағаздар
8074
ІV-тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
8075
Төлемдер бойынша есеп айырысулар
8076
Негізгі қаражаттар
8077
Материалдық қорлар
8078
Сыйақы және шығыстар сомасын алдын ала төлеу
8079
Брокердің және (немесе) дилердің инвестицияларын қоспағанда, заңды тұлғалардың акцияларының (жарғылық капиталдағы қатысу үлесі) және реттелген борыштарындағы салымдар бөлігінде әділ құн бойынша ескерілетін инвестициялар
8080
Негізгі қызметінің мақсатына сатып алынған және "Материалдық емес активтер"
38 Қаржылық есептің халықаралық
стандартына сәйкес келетін лицензиялық
бағдарламалық қамтамасыз ету
8081
Standard & Poor`s агенттігінің "В-"-ден төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа да рейтингтік агенттіктердің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтеріне берілген заемдар
8082
Standard & Poor`s агенттігінің "В"-ден  төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріне берілген заемдар
8083
Standard & Poor`s агенттігінің "В-"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар
халықаралық қаржы ұйымдарына берілген
заемдар
8084
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВ-"-ден төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің
бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі
бар елдердің жергілікті билік
органдарына берілген заемдар
8085
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВ-"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің
бірінің осыған ұқсас деңгейдегі
рейтингі бар резидент емес ұйымдарға
және сәйкес рейтингтік бағасы жоқ
резидент емес ұйымдарға берілген заемдар
8086
Standard & Poor`s агенттігінің "В-"-ден төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық банктеріндегі салымдар
8087
Standard & Poor`s агенттігінің "В-"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдарындағы салымдар
8088
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВ-"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің
бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі
бар резидент емес ұйымдардағы және
сәйкес рейтингтік бағасы жоқ резидент
емес ұйымдардағы салымдар

8089
Дебиторская задолженность организаций-
нерезидентов, имеющих долговой рейтинг ниже
"ВВ-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств, и организаций-
нерезидентов, не имеющих соответствующей
рейтинговой оценки
8090
Ценные бумаги, выпущенные центральными
правительствами стран, имеющих суверенный
рейтинг ниже "В-" агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств
8091
Ценные бумаги, выпущенные местными органами
власти стран, суверенный рейтинг которых
ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из
других рейтинговых агентств
8092
Ценные бумаги, выпущенные международными
финансовыми организациями, имеющими долговой
рейтинг ниже "В-" агентства Standard &
Poor's или рейтинг аналогичного уровня
одного из других рейтинговых агентств
8093
Ценные бумаги, выпущенные организациями-
нерезидентами, имеющими долговой рейтинг
ниже "ВВ-" агентства Standard & Poor's или
рейтинг аналогичного уровня одного из других
рейтинговых агентств, и организациями-
нерезидентами, не имеющими соответствующей
рейтинговой оценки
8094
Начисленное вознаграждение по активам,
включенным в V группу риска
Первый руководитель или лицо, уполномоченное на подписание отчета:
____________________________ ___________________
(фамилия и имя)              (подпись)
Главный бухгалтер: ____________________________ ___________________
(фамилия и имя)              (подпись)
Исполнитель: _________________________ ___________ ________________
(должность, фамилия и имя) (подпись)  (номер телефона)
Дата подписания отчета "___" ___________20__ года
Место для печати".

8089
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВ-"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің
бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі
бар резидент емес ұйымдардың және сәйкес
рейтингтік бағасы жоқ резидент емес
ұйымдардың дебиторлық берешегі
8090
Standard & Poor`s агенттігінің "В-"-ден төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің орталық үкіметтері шығарған бағалы қағаздар
8091
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВ-"-ден төмен тәуелсіз рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар елдердің жергілікті билік органдары шығарған бағалы қағаздар
8092
Standard & Poor`s агенттігінің "В-"-ден төмен борыштық рейтингі немесе басқа рейтинг агенттіктерінің бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі бар халықаралық қаржы ұйымдары шығарған бағалы қағаздар
8093
Standard & Poor`s агенттігінің "ВВ-"-ден төмен борыштық рейтингі бар немесе басқа рейтинг агенттіктерінің
бірінің осыған ұқсас деңгейдегі рейтингі
бар резидент емес ұйымдардың және тиісті
рейтингтік бағасы жоқ резидент емес
ұйымдардың шығарған бағалы қағаздары
8094
V-тәуекел тобына енгізілген активтер бойынша есептелген сыйақы
Бірінші басшы немесе есепке қол қоюға уәкілетті тұлға:
______________________________ ___________________
(тегі және аты)              (қолы)
Бас бухгалтер: ______________________________ ___________________
(тегі және аты)                (қолы)
Орындаушы: _______________________ __________ __________________
(лауазымы, тегі және аты)  (қолы)    (телефон нөмірі)
20__ жылғы "___" ___________ есепке қол қойған күн
Мөрге арналған орын".