О внесении изменений и дополнений в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 31 мая 2007 года N 169-п "Об утверждении Классификатора отходов"
Приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 7 августа 2008 года N 188-ө. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 20 августа 2008 года N 5287. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов Республики Казахстан от 6 августа 2021 года № 314.
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра экологии, геологии и природных ресурсов РК от 06.08.2021 № 314 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра охраны окружающей среды Республики Казахстан от 31 мая 2007 года N 169-п "Об утверждении Классификатора отходов" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за N 4775, опубликованный в "Юридическая газета" N 12 (1327) от 15 августа 2007 года) следующие изменения и дополнения:
в приложении 8 к Классификатору, утвержденному указанным приказом:
в разделе "AD Отходы, которые могут содержать либо неорганические, либо органические компоненты" исключить строку:
AD160
Городские бытовые отходы
в разделе "АС Отходы, содержащие в основном органические составные компоненты, которые могут содержать металлы и неорганические материалы" строку:
AC270
Канализационный ил
заменить на строку:
AC270
Иловый осадок промышленных предприятий
раздел А.1 Зеленый список отходов "GA Отходы металлов и металлических сплавов в металлической недиспергируемой форме" дополнить строками следующего содержания:
GA121
Отходы и лом бронзы
GA122
Отходы и лом латуни
раздел "GВ Металлосодержащие отходы расплавления, выплавки и рафинирования металлов" дополнить строками следующего содержания:
GВ050
Формовочные смеси из термически
обработанных песка и глины
GВ060
Отходы литейного производства
GВ070
Шлак от производства
высокоуглеродистого феррохрома
GВ071
Щебень после переработки шлаков
высокоуглеродистого феррохрома
GВ072
Шлак от производства
среднеуглеродистого феррохрома
GВ073
Шлак от производства
низкоуглеродистого феррохрома
раздел "GD Отходы горнодобывающей промышленности в недиспергируемой форме" дополнить строками следующего содержания:
GD090
Отсев угля
GD100
Отсев кокса
GD110
Отходы известняка
GD111
Отходы извести
раздел "GG Другие отходы, содержащие в основном неорганические компоненты, которые могут содержать металлы и органические материалы" дополнить строками следующего содержания:
GG170
Смесь отходов бетона, битого кирпича,
штукатурки, древесины, бой стекла
(строительный мусор)
раздел "GO Другие отходы, содержащие в основном органические составные компоненты, которые могут содержать металлы и неорганические материалы" дополнить строками следующего содержания:
GO060
Твердые бытовые отходы (коммунальные)
GO061
Иловый осадок от канализационных
очистных сооружений

"Қалдықтар сыныптамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 31 мамырдағы N 169-ө бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау Министрінің 2008 жылғы 7 тамыздағы N 188-ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 20 тамызда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5287 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 2021 жылғы 6 тамыздағы № 314 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Экология, геология және табиғи ресурстар министрінің м.а. 06.08.2021 № 314 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 2-тармақтан қараңыз.
БҰЙЫРАМЫН:
1.""Қалдықтар сыныптамасын бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Қоршаған ортаны қорғау министрінің 2007 жылғы 31 мамырдағы N 169-ө бұйрығына (Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 4775 болып тіркелген, 2007 жылғы 15 тамыздағы "Заң газеті" газетінің N 124 (1153) жарияланған) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Аталған бұйрықпен бекітілген Сыныптамаға 8-қосымшада:
"АD органикалық емес не органикалық құрамдастары бар қалдықтар" бөлігінде мынадай жол алынып тасталсын:
AD160
Қаланың тұрмыстық қалдықтары
"АС Құрамында металдар мен органикалық емес материалдар болуы мүмкін негізінен органикалық құрамдас құрауыштардан тұратын қалдықтар" бөлігінде мына жол алынып тасталсын:
АС270
Кәріз лайы
Мына жолмен ауыстыру қажет:
АС270
Өнеркәсіп кәсіпорындарының лай қалдығы
"А. 1 GA Қалдықтардың жасыл тізімі Металдар мен металл қорытпаларының металдық диспергирленбейтін нысандағы қалдықтар" бөлігі мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
GA121
Қоланың қалдықтары мен сынықтары
GA122
Латуньның қалдықтары мен сынықтары
"GВ металдарды балқытудың, қорытудың және тазартудың құрамында металы бар қалдықтары" бөлігі мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
GВ050
Жылумен өңделген құм және балшықтың пішінделген қоспалары
GВ060
Құю өндірісінің қалдықтары
GВ070
Жоғары көміртекті феррохром өндірісінің шлагы
GВ071
Жоғары көміртекті феррохромның шлактарын өңдеуден кейін
қалған ұсақталған тас кесек
GВ072
Орташа көміртекті феррохром өндірісінің шлагы
GВ073
Төмен көміртекті феррохром өндірісінің шлагы
"GD диспергирленбейтін нысандағы тау-кен өндіру өнеркәсібінің қалдықтары" бөлігі мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
GD090
Көмір елендісі
GD100
Кокс елендісі
GD110
Әк тас қалдықтары
GD111
Әк қалдықтары
"GG Құрамында металдар мен органикалық материалдар болуы мүмкін негізінен органикалық емес құрамдастары бар басқа да қалдықтар" бөлігі мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
GG170
Бетон, сынған кірпіш, сылақ, ағаш, шыны сынығы қалдықтарының қоспасы (құрылыс қоқысы)
"GO Құрамында металдар мен органикалық емес материалдар болуы мүмкін негізінен органикалық құрамдас құрауыштардан тұратын басқа да қалдықтар" бөлігі мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
GO060
Қатты тұрмыстық қалдықтар (коммуналдық)
GO061
Кәріздеу тазарту имараттарынан лай қалдықтары

2. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр
Н. Искаков
"СОГЛАСОВАНО"
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
_____________А. Дерновой
от 8 июля 2008 г.

2. Осы бұйрық бірінші рет ресми жарияланған соң он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр
Н. Ысқақов
"КЕЛІСІЛГЕН"
Қазақстан Республикасы
Денсаулық сақтау министрі
__________________А. Дерновой
2008 жылғы 8 тамыз