О внесении дополнений и изменений в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 8 мая 2008 года N 04.2-09/119 "Об установлении требований к эмитентам, чьи ценные бумаги предполагаются к включению или включены в список специальной торговой площадки регионального финансового центра города Алматы, а также к таким ценным бумагам"
Приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 28 августа 2008 года N 04.2-09/207. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан от 4 сентября 2008 года N 5300. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 22 октября 2014 года № 189
Сноска. Утратил силу постановлением Правления Национального Банка РК от 22.10.2014 № 189 (вводится в действие с 01.01.2015).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих требования к эмитентам, чьи ценные бумаги предполагаются к включению или включены в список специальной торговой площадки регионального финансового центра города Алматы, а также к таким ценным бумагам, руководствуясь пунктом 17 Положения об Агентстве Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы, утвержденного Указом Президента Республики Казахстан от 28 августа 2006 года N 166, ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 8 мая 2008 года N 04.2-09/119 "Об установлении требований к эмитентам, чьи ценные бумаги предполагаются к включению или включены в список специальной торговой площадки регионального финансового центра города Алматы, а также к таким ценным бумагам" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под N 5223, опубликованный в "Юридической газете" от 6 июня 2008 года N 85 (1485) и "Заң газеті" от 6 июня 2008 года N 85 (1311)) следующие дополнения и изменения:
в приложении к Приказу Председателя Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы от 8 мая 2008 года N 04.2-09/119 "Об установлении требований к эмитентам, чьи ценные бумаги предполагаются к включению или включены в список специальной торговой площадки регионального финансового центра города Алматы, а также к таким ценным бумагам" (далее - Требования), утвержденного указанным приказом:

"Бағалы қағаздары Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңының тізіміне енгізіледі деп көзделген немесе енгізілген эмитенттерге, сондай-ақ осындай бағалы қағаздарға қойылатын талаптарды белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 8 мамырдағы N 04.2-09/119 бұйрығына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 28 тамыздағы N 04.2-09/207 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 4 қыркүйекте Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5300 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкі Басқармасының 2014 жылғы 22 қазандағы № 189 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 2014.10.22 № 189 (2015 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданысқа енгізіледі) қаулысымен.
Бағалы қағаздары Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңының тізіміне енгізіледі деп көзделген немесе енгізілген эмитенттерге, сондай-ақ осындай бағалы қағаздарға қойылатын талаптарды реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында, Қазақстан Республикасының Президентінің 2006 жылғы 28 тамыздағы N 166 Жарлығымен бекітілген, Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі туралы ереженің 17-тармағын басшылыққа ала отырып, БҰЙЫРАМЫН:
1.»"Бағалы қағаздары Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңының тізіміне енгізіледі деп көзделген немесе енгізілген эмитенттерге, сондай-ақ осындай бағалы қағаздарға қойылатын талаптарды белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 8 мамырдағы N 04.2-09/119 бұйрығына (Қазақстан Республикасының Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5223 тіркелген, 2008 жылғы 6 маусымдағы N 85 (1485) "Юридическая газета" және 2008 жылғы 6 маусымдағы N 85 (1311) "Заң газетінде" жарияланған) келесі толықтырулар мен өзгерістер енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген "Бағалы қағаздары Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының арнайы сауда алаңының тізіміне енгізіледі деп көзделген немесе енгізілген эмитенттерге, сондай-ақ осындай бағалы қағаздарға қойылатын талаптарды белгілеу туралы" Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігі Төрағасының 2008 жылғы 8 мамырдағы N 04.2-09/119 бұйрығының қосымшасында (бұдан әрі - Талаптар):

1) в подпункте 6 пункта 4 Требований:
после слов "финансовой отчетности" дополнить словами "на последнюю отчетную дату";
абзац второй изложить в следующей редакции:
"При невыполнении эмитентом акций требований по размеру чистой прибыли, установленных абзацем первым данного подпункта, его акции включаются в данную категорию без учета указанных требований, если чистые потоки денежных средств, полученные от операционной деятельности эмитента, являются положительными за каждый из трех последних лет, согласно его финансовой отчетности, подтвержденной аудиторским отчетом;";
2) в подпункте 6 пункта 5 Требований:
после слов "финансовой отчетности" дополнить словами "на последнюю отчетную дату";
3) подпункт 5 пункта 6 Требований исключить;
4) в пункте 8 Требований после слова "в сектор" дополнить словами "долговые ценные бумаги" категории";
5) подпункт 2 пункта 9 Требований изложить в следующей редакции:
"2) эмитент и его долговые ценные бумаги с рейтинговой оценкой должны соответствовать требованиям, установленным подпунктами 1), 3), 4) и 7) пункта 8 настоящих Требований.";
6) в пункте 10 Требований:
в абзаце втором подпункта 1 ) слова "пункта 10" заменить словами "настоящего пункта";
7) в пункте 11 Требований:
в абзаце втором подпункта 1 ) слова "пункта 11" заменить словами "настоящего пункта";
подпункт 6 ) изложить в следующей редакции:
"6) наличие чистой прибыли эмитента за последний завершенный финансовый год согласно финансовой отчетности на последнюю отчетную дату, подтвержденной аудиторским отчетом;";
в подпункте 7 ) в тексте на русском языке слова "по данным, подтвержденным аудиторским отчетом финансовой отчетности," заменить словами "по данным финансовой отчетности, подтвержденной аудиторским отчетом,".
2. Департаменту развития Агентства Республики Казахстан по регулированию деятельности регионального финансового центра города Алматы (далее - Агентство):
1) совместно с Юридическим управлением Агентства принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего приказа;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан довести настоящий приказ до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций, акционерного общества "Казахстанская фондовая биржа" и Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана";

1) Талаптардың 4-тармағының 6) тармақшасында:
"эмитенттің" деген сөзінен кейін "соңғы есеп беру датасына" деген сөздерімен толықтырылсын;
екінші абзац мынадай редакцияда жазылсын:
"Акциялар эмитенті берілген тармақшаның бірінші абзацында белгіленген таза кіріс көлемі бойынша талаптарды орындамаған жағдайда және егер эмитенттің операциялық іс-әрекетінен түскен ақшалай қаражат ағымдары өткен соңғы үш жылдың әрқайсысы үшін оның қаржылық есептілігінің расталған аудиторлық есебіне сәйкес оң болған жағдайда, онда оның акциялары берілген категорияға көрсетілген талаптарды ескерусіз енгізіледі;";
2) Талаптардың 5-тармағының 6) тармақшасында:
"эмитенттің" деген сөзінен кейін "соңғы есеп беру датасына" деген сөздерімен толықтырылсын;
3) Талаптардың 6-тармақтың 5) тармақшасы алынып тасталсын;
4) Талаптардың 8-тармағында:
"рейтингілік бағасы бар борыштық бағалы қағаздар" секторына" деген сөздері "борыштық бағалы қағаздар" секторының "рейтингілік бағасы бар борыштық бағалы қағаздар" санатына" деген сөздерімен ауыстырылсын;
5) Талаптардың 9-тармағының 2) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"2) эмитент және оның рейтингілік бағасы бар борыштық бағалы қағаздары осы Талаптардың 8-тармағының 1), 3), 4) және 7) тармақшаларында бекітілген талаптарға сәйкес болуы тиіс.";
6) Талаптардың 10-тармағында:
1) тармақшаның екінші абзацында:
"10-тармақтың" деген сөздері "осы тармақтың" деген сөздерімен ауыстырылсын;
7) Талаптардың 11-тармағында:
1) тармақшаның екінші абзацында:
"11-тармақтың" деген сөздері "осы тармақтың" деген сөздерімен ауыстырылсын;
6) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:
"6) соңғы есеп беру датасына қаржылық есептіліктің расталған аудиторлық есебіне сәйкес соңғы аяқталған қаржылық жыл үшін эмитенттің таза табысының болуы;";
7) тармақшаның орыс тілі мәтініндегі "қаржылық есептіліктің аудиторлық есеппен расталған мәліметтері бойынша" деген сөздері "қаржылық есептіліктің расталған аудиторлық есебінің мәліметтері бойынша" деген сөздерімен ауыстырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Алматы қаласының өңірлік қаржы орталығының қызметін реттеу Агенттігінің (бұдан әрі - Агенттік) Даму департаменті:
1) Агенттіктің Заң басқармасымен бірге осы бұйрықтың Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуіне шаралар қабылдасын;
2) осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелген күннен бастап он күндік мерзімде Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, Қазақстан Республикасының Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің, "Қазақстандық қор биржасы" акционерлік қоғамына және "Қазақстан қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігінің назарына жеткізсін;

3) обеспечить официальное опубликование настоящего приказа в средствах массовой информации Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на курирующего заместителя Председателя Агентства.
4. Настоящий приказ вводится в действие со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
Председатель                                А. Арыстанов
"СОГЛАСОВАН"
Председатель Агентства
Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
________________ Е. Бахмутова
29.08.2008 года

3) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында ресми жариялауын қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Агенттік Төрағасының бағыттаушы орынбасарына жүктелінсін.
4. Осы бұйрық Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап қолданысқа енгізіледі.
Төраға                                           А. Арыстанов
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасының
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен
қадағалау агенттігінің төрағасы
________________  Е. Бахмутова
2008 жыл 29 тамыз