О внесении изменений и дополнений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 декабря 2004 года № 286-п "Об утверждении Правил разработки индивидуальной программы реабилитации инвалида"
Приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 10 сентября 2008 года № 236-п. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 6 октября 2008 года № 5335. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 18 апреля 2011 года № 132-ө
Сноска. Утратил силу приказом Министра труда и социальной защиты населения РК от 18.04.2011 № 132-ө.
В целях совершенствования системы реабилитации инвалидов ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 декабря 2004 года № 286-п "Об утверждении Правил разработки индивидуальной программы реабилитации инвалида" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 3317), с изменениями и дополнениями, внесенными приказами Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 9 января 2006 года № 3-п "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 декабря 2004 года № 286-п "Об утверждении Правил разработки индивидуальной программы реабилитации инвалида" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4075, опубликован в "Юридической газете" от 10 марта 2006 года № 42-43 (1022-1023)) и от 3 июля 2006 года № 157-п "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра труда и социальной защиты населения Республики Казахстан от 7 декабря 2004 года № 286-п "Об утверждении Правил разработки индивидуальной программы реабилитации инвалида" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4310, опубликован в "Юридической газете" от 11 августа 2006 года № 147 (1127)), следующие изменения и дополнения:
в Правилах разработки индивидуальной программы реабилитации инвалида, утвержденных указанным приказом:
пункт 3 изложить в следующей редакции:
"3. ИПР разрабатывается в течение месяца со дня освидетельствования инвалида территориальным органом Комитета по контролю и социальной защите Министерства труда и социальной защиты населения Республики Казахстан (далее - территориальное подразделение) с привлечением (в случае необходимости) работников медицинских организаций, органов занятости и социальных программ и других организаций, осуществляющих реабилитационные мероприятия.";

"Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасын әзірлеу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2004 жылғы 7 желтоқсандағы N 286-ө бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2008 жылғы 10 қыркүйекте N 236-ө Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 6 қазанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5335 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2011 жылғы 18 сәуірдегі N 132-ө Бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің 2011.04.18 N 132-ө Бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
Мүгедектерді оңалту жүйесін жетілдіру мақсатында БҰЙЫРАМЫН:
1. Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің "Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасын әзірлеу ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 7 желтоқсандағы N 286-ө бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 9 қаңтардағы N 3-ө (Нормативтік құқықтық актілерді Мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4075 тіркелген, 2006 жылғы 10 наурыздағы N 42-43 (1022-1023) "Заң газетінде" жарияланған) және "Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасын әзірлеу ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 7 желтоқсандағы N 286-ө бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 3 шілдедегі N 157-ө (Нормативтік құқықтық актілерді Мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4310 тіркелген, 2006 жылғы 11 тамыздағы N 147 (1127) "Заң газетінде" жарияланған) бұйрықтарымен енгізілген өзгерістер мен және толықтырулары бар Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрінің "Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасын әзірлеу ережесін бекіту туралы" 2004 жылғы 7 желтоқсандағы N 286-ө бұйрығына (Нормативтік құқықтық актілерді Мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3317 тіркелген) мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген бұйрықпен бекітілген Мүгедекті оңалтудың жеке бағдарламасын әзірлеу ережесінде:
3-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"3. ОЖБ Қазақстан Республикасы Еңбек және халықты әлеуметтік қорғау министрлігі Бақылау және әлеуметтік қорғау комитетінің аумақтық органы (бұдан әрі – аумақтық бөлімше) медициналық ұйымдардың, жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар органдары мен оңалту іс-шараларын жүзеге асыратын басқа да ұйымдардың қызметкерлерін тарта отырып (қажет болған жағдайда) мүгедекті куәландырған күнінен бастап бір айдың ішінде әзірлейді.";

дополнить пунктом 3-1 следующего содержания:
"3-1. ИПР разрабатывается на срок установления инвалидности на основании заявления инвалида (или его законного представителя) с предъявлением следующих документов:
1) документа, удостоверяющего личность;
2) документа, подтверждающего регистрацию по постоянному месту жительства (копия книги регистрации граждан, справка сельских или аульных Акимов);
3) заключения врачебно-консультационной комиссии медицинской организации (в случаях, когда инвалидность установлена без срока переосвидетельствования);
4) копии справки, подтверждающей инвалидность (в случаях, когда инвалидность установлена без срока переосвидетельствования);
5) медицинской карты амбулаторного больного.";
пункт 5 :
дополнить подпунктом 4-1) следующего содержания:
"4-1) акта обследования социально-бытовых условий жизни инвалида, проводимых специалистами местного исполнительного органа (приложение 4-1);";
дополнить подпунктом 5-1) следующего содержания:
"5-1) сведений о характере и условиях труда на производстве для работающих инвалидов (приложение 5-1).";
дополнить пунктом 5-1 следующего содержания:
"5-1. В случаях, когда инвалидность установлена без срока переосвидетельствования:
1) медицинская часть реабилитации разрабатывается со сроком реализации не более 5 лет, с указанием срока контрольного осмотра;
2) социальная часть реабилитации разрабатывается со сроком реализации не более 2-х лет;
3) профессиональная часть реабилитации разрабатывается на трудоустройство со сроком реализации не более 2-х лет, при рекомендации обучения или переобучения на период обучения.";
пункты 8, 9 дополнить словами ", с учетом рекомендаций, указанных в направлении на медико-социальную экспертизу, медицинской организации по форме № 088у";
пункт 10 дополнить абзацем следующего содержания:
"Для работающих лиц, впервые направленных на освидетельствование в отделы медико-социальной экспертизы, а также работающим инвалидам, профессиональная часть реабилитации разрабатывается с учетом сведений о характере и условиях труда на производстве.";
в пункте 13 :
в подпункте 1):
слова "организацию здравоохранения" заменить словами "медицинскую организацию";
цифру "2" заменить цифрой "3";
в подпункте 2):
слова "социальной защиты населения" заменить словами "занятости и социальных программ";

мынадай мазмұндағы 3-1-тармақпен толықтырылсын:
"3-1. ОЖБ мүгедектің (немесе оның заңды өкілінің) өтініші негізінде мүгедектікті белгілеу мерзіміне, мынадай құжаттардың:
1) жеке басын куәландыратын құжаттың;
2) тұрақты тұратын жері бойынша тіркелгенін растайтын құжаттың (азаматтарды тіркеу кітабының көшірмесі, селолық немесе ауыл әкімінің анықтамасы);
3) медициналық ұйымының дәрігерлік-консультациялық комиссиясының қорытындысының (мүгедектігі куәландыру мерзімінсіз белгіленген жағдайларда);
4) мүгедектігін растайтын анықтаманың көшірмесінің (мүгедектігі куәландыру мерзімінсіз белгіленген жағдайларда);
5) амбулаториялық науқастың медициналық картасының ұсынылуымен әзірленеді.";
5-тармақ:
мынадай мазмұндағы 4-1) тармақшамен толықтырылсын:
"4-1) жергілікті атқарушы органның мамандары жүргізетін мүгедектің әлеуметтік-тұрмыстық өмір сүру жағдайларын зерттеу актісінен (4-1-қосымша);";
мынадай мазмұндағы 5-1) тармақшамен толықтырылсын:
"5-1) жұмыс істейтін мүгедектер үшін өндірістегі еңбек сипаты мен еңбек жағдайы туралы мәліметтерден (5-1-қосымша);";
мынадай мазмұндағы 5-1 тармақпен толықтырылсын:
"5-1. Мүгедектік қайта куәландыру мерзімінсіз белгіленген жағдайларда:
1) оңалтудың медициналық бөлігі бақылау тексерудің мерзімі көрсетіле отырып, 5 жылдан аспайтын іске асыру мерзімімен әзірленеді;
2) оңалтудың әлеуметтік бөлігі 2 жылдан аспайтын іске асыру мерзімімен әзірленеді;
3) оңалтудың кәсіптік бөлігі 2 жылдан аспайтын іске асыру мерзімімен жұмысқа орналасуға, оқыту немесе қайта оқытуға ұйғарым берілген кезде оқыту кезеңіне әзірленеді.";
8-тармақ "ұйғарымдардың негізінде" деген сөздерден кейін "медициналық ұйымның медициналық-әлеуметтік сараптамаға N 088у нысаны бойынша жолдамасында көрсетілген ұйғарымдар ескеріле отырып," деген сөздермен толықтырылсын;
9-тармақ "зерттеу негізінде" деген сөздерден кейін "медициналық ұйымның медициналық-әлеуметтік сараптамаға N 088у нысаны бойынша жолдамасында көрсетілген ұйғарымдар ескеріле отырып," деген сөздермен толықтырылсын;
10-тармақ мынадай мазмұндағы абзацпен толықтырылсын:
"Медициналық-әлеуметтік сараптама бөлімдеріне куәландыруға алғаш жіберілген жұмыс істейтін адамдар үшін, сондай-ақ жұмыс істейтін мүгедектерге оңалтудың кәсіптік бөлігі өндірістегі еңбектің сипаты мен еңбек жағдайлары туралы мәліметтер ескеріле отырып әзірленеді.".
13-тармақта:
1) тармақшада:
"денсаулық сақтау ұйымына" деген сөздер "медициналық ұйымға" сөздерімен ауыстырылсын;
"2" сан "3" санымен ауыстырылсын;
2) тармақшадағы:
"халықты әлеуметтік қорғау" деген сөздер "жұмыспен қамту және әлеуметтік бағдарламалар" деген сөздермен ауыстырылсын;

цифры "3, 4" заменить цифрами "4, 5" соответственно;
в пункте 16 слова "организацию здравоохранения" заменить словами "медицинские организации";
в приложении 3 :
пункт 4 дополнить словами ", домашний телефон";
пункт 7 изложить в следующей редакции:
"7. Код класса болезней _______ ";
дополнить пунктами 11, 12, 13 в следующей редакции:
"11. Срок реализации медицинской части реабилитации ___________
(заполняет специалист территориального подразделения)
12. Дата переосвидетельствования _____________________________
13. Срок инвалидности _______________________________________";
приложение 4 изложить в редакции согласно приложению 1 к настоящему приказу;
приложение 5 изложить в редакции согласно приложению 2 к настоящему приказу;
дополнить приложениями 4-1, 5-1 согласно приложениям 3, 4 к настоящему приказу.
2. Департаменту социальной помощи и социальных услуг (Манабаева К.А.) обеспечить в установленном законодательством порядке государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра Дилимбетову Г.А.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования.
Министр                                    Б. Сапарбаев
СОГЛАСОВАНО:
Министр здравоохранения
Республики Казахстан
А. Дерновой
СОГЛАСОВАНО:
Министр образования и науки
Республики Казахстан
Ж. Туймебаев
Приложение 1
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 10 сентября 2008 года № 236-п
"Приложение 4
к Правилам разработки
индивидуальной программы
реабилитации инвалида
Социальная часть реабилитации
№ __ к акту медико-социальной экспертизы №__ от "__" _______ 200_ г.
1. ФИО (инвалида)_____________________________________________
2. Дата рождения______________________________________________
3. Дата разработки социальной части реабилитации _____________
4. Адрес, домашний телефон____________________________________
5. Категория инвалидности_____________________________________
6. Причина инвалидности ______________________________________
7. Код класса болезней _______________________________________
п/п
Реабилитационные
мероприятия
Рекомендации
территори-
ального подразде-
ления
Исполнитель
(заполняет
специалист
ответствен-
ный за
реализацию
(ИПР)
Дата
выполнения
Не
выполнено,причина
сроки
выполнения
(заполняет
специалист
территори-
ального
подразде-
ления)
(заполняет специалист
ответственный за реализацию ИПР)
1
2
3
4
5
6
1.
Оказание протезно-
ортопедической помощи
(подчеркнуть):
протезы рук;
протезы голени;
протезы бедра;
протезы грудной железы;
аппараты, туторы, ортезы;
костыли, трости, ходунки;
корсеты, реклинаторы,
головодержатели;
бандажи, лечебные пояса,
детские профилактические
штанишки;
ортопедическая обувь и
вкладные приспособления
(башмачки, супинаторы);
обувь на аппараты.
2.
Обеспечение сурдотехни-
ческими средствами
(подчеркнуть):
слуховой аппарат;
видеокомпьютер;
многофункциональная
сигнальная система;
телефакс;
телефон мобильный с
текстовым сообщением и
приемом передач;
часы для глухих и
слабослышащих лиц.
3.
Обеспечение тифлотехни-
ческими средствами
(подчеркнуть):
трость;
тифломагнитола;
читающая машина;
компьютерный тифлокомплекс;
прибор для письма по
системе Брайля;
бумага для письма
рельефно-точечным
шрифтом;
диктофон;
плейер для
воспроизведения
звукозаписи;
часы для лиц с
ослабленным зрением.
4.
Обеспечение обязательными
гигиеническими средствами
(размер, масса):
(подчеркнуть):
мочеприемники;
калоприемники;
подгузники.
5.
Обеспечение специальными
средствами передвижения
(кресло-колясками)
(подчеркнуть):
комнатные;
прогулочные;
комнатные детские;
прогулочные детские;
комнатные подростковые;
прогулочные подростковые.
6.
Предоставление социальных
услуг (подчеркнуть):
индивидуального
помощника;
специалиста жестового
языка.
7.
Социальное обслуживание
(подчеркнуть):
в медико-социальных
учреждениях для детей с
нарушениями опорно-
двигательного аппарата;
для престарелых и
инвалидов общего типа;
психоневрологических;
детских психоневрологи-
ческих медико-социальных
учреждениях;
территориальных центрах
социального обслуживания;
отделения социальной
помощи на дому престаре-
лым и инвалидам;
отделения социальной
помощи на дому детям-
инвалидам.
8.
Санаторно-курортное
лечение, проводимое по
линии организации системы
социальной защиты
населения (указать профиль)
9.
Улучшение жилищно-бытовых
условий
10.
Другие (вписать)

"3, 4" сандар тиісінше "4, 5" сандармен ауыстырылсын;
16-тармақтағы "денсаулық сақтау ұйымдары" деген сөздер "медициналық ұйымдар" деген сөздермен ауыстырылсын;
3-қосымшада:
4-тармақ ", телефоны" деген сөздермен толықтырылсын;
7-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"7. Аурулар сыныбының коды        ";
мынадай редакциядағы 11, 12, 13-тармақтармен толықтырылсын:
"11. Оңалтудың медициналық бөлігін іске асыру мерзімі__________                          (аумақтық бөлімше маманы толтырады)
12. Қайта куәландыру күні _____________________________________
13. Мүгедектік мерзімі ______________________________________";
4-қосымша осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
5-қосымша осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес редакцияда жазылсын;
осы бұйрыққа 3, 4-қосымшаларға сәйкес 4-1, 5-1-қосымшалармен толықтырылсын.
2. Әлеуметтік нормативтер және мүгедектерді оңалту департаменті (Манабаева Қ.А.) осы бұйрықтың Қазақстан Республикасы Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркелуін заңнамада белгіленген тәртіппен қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау вице-министр Г.А. Ділімбетоваға жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен кейін он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                 Б. Сапарбаев
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасының
Денсаулық сақтау министрі
_______________ А. Дерновой
200 __ ж.  "____"  ___________
КЕЛІСІЛДІ:
Қазақстан Республикасының
Білім және ғылым министрі
_______________ Ж. Түймебаев
200 __ ж.  "____"  ___________
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2008 жылғы 10 қыркүйекте
N 236-ө бұйрығына
1-қосымша
"Мүгедектерді оңалтудың жеке
бағдарламасын әзірлеу ережесіне
4-қосымша
Оңалтудың әлеуметтік бөлігі
200__   жылғы "      "                  N_____ медициналық-әлеуметтік сараптама актісіне N______
1. Т.А.Ә. (мүгедек)________________________________________________
2. Туған жылы, айы, күні_____________________________________________
3. Оңалтудың әлеуметтік бөлігін әзірлеу күні_________________________
4. Мекен-жайы, телефоны______________________________________________
5. Мүгедектік санаты_________________________________________________
6. Мүгедектік себебі_________________________________________________
7. Аурулар сыныбының коды____________________________________________
р/с
Оңалту іс-шаралары
Аумақтық органның ұсынымдары
Орындаушы (ОЖБ іске асыруға жауапты маман толтырады)
Орындалу күні
Орындал мады, себебі
Орындалу мерзімдері (аумақтық орган маманы толтырады)
(ОЖБ іске асыруға жауапты маман толтырады)
1
2
3
4
5
6
1.
Протездік-ортопедиялық көмек көрсету (астын сызу керек):
қол протездері; жіліншік протездері;
жамбас протездері; кеуде бездерінің протездері; аппараттар, туторлар, ортездер; балдақтар, таяқтар, жетек арбалар, корсеттер, реклинаторлар, басұстағыштар; бандаждар, емдік белбеулер, балалардың профессионалдық шалбарлары; ортопедиялық аяқ-киім және қосымша тетіктер (кебістер, супинаторлар); аппараттарға арналған аяқ-киім
2.
Сурдотехникалық құралдармен қамтамасыз ету (астын сызу керек):
есту аппараттары;
бейнекомпьютерлер;
көп функционалды дабылды жүйелер; телефакс;
мәтіндік хабарламасы бар және хабарды қабылдау қызметі бар ұялы телефондар;
саңырау және нашар еститін адамдарға арналған сағаттар
3.
Тифлотехникалық құралдармен қамтамасыз ету (астын сызу керек):
таяқтар;
тифломагнитолла;
оқу машинасы;
компьютерлік тифлокешендер;
Брайл жүйесі бойынша жазу құралы;
рельефті-ноқатты қаріппен жазуға арналған қағаз;
диктофон;
дыбыс жазбасын шығаруға арналған плейер;
нашар көретін адамдарға арналған сағаттар
4.
Міндетті гигиеналық құралдармен қамтамасыз ету (өлшемі, салмағы) (астын сызу керек):
несеп қабылдағыштар;
нәжіс қабылдағыштар;
памперстер
5.
Арнаулы жүріп–тұру құралдарымен қамтамасыз ету (кресло-арбалар) (астын сызу керек):
бөлмелік;
серуендік;
балаларға арналған бөлмелік;
балаларға арналған серуендік;
жас өспірімдерге арналған бөлмелік;
жас өспірімдерге арналған серуендік
6.
Әлеуметтік қызметтер ұсыну (астын сызу керек)
жеке көмекші;
ымдау тілі маманы
7.
Әлеуметтік қызмет көрсету (астын сызу керек):
тірек-қозғалыс аппараты бұзылған балаларға арналған медициналық-әлеуме ттік мекемелерде;
қарттар мен мүгедектерге арналған жалпы үлгідегі медициналық- әлеуметтік мекемелерде;
психоневрологияық;
балалар психоневрологиялық медициналық-әлеуме ттік мекемелерде;
әлеуметтік қызмет көрсетудің аумақтық орталықтарында;
қарттар мен мүгедектерге үйде әлеуметтік көмек көрсету бөлімшелері;
мүгедек-балаларға үйде көмек көрсету бөлімшелері;
8.
Халықты әлеуметтік қорғау жүйесінің ұйымдары желісі бойынша өткізілетін санаторий-курортт ық емдеу (бейінді көрсету керек)
9.
Тұрғын үй-тұрмыстық жағдайларды жақсарту
10
Басқалары (енгізіп жазу керек)

8. Оценка результатов реализации по социальной части реабилитации (подчеркнуть): полное или частичное восстановление навыков самообслуживания, самостоятельного проживания, передвижения, ориентации, социально-психологического статуса, отсутствие положительного результата (заполняет специалист ответственный за реализацию ИПР).
9. Срок реализации социальной части реабилитации ______________
(заполняет специалист территориального подразделения)
10. Дата реализации социальной части реабилитации______________
(заполняет специалист ответственный за реализацию ИПР)
11. Дата очередного переосвидетельствования____________________
12. Срок инвалидности__________________________________________
Ф.И.О. ____________________________________    ________________
главного специалиста (реабилитолога)       (подпись)
территориального подразделения
Ф.И.О. ____________________________________    ________________
начальника территориального                (подпись)
подразделения
Ф.И.О. ____________________________________    ________________
руководителя организаций, предприятия,     (подпись)
учреждения, ответственного за
реализацию ИПР
Штамп для освидетельствования     М.П."
Приложение 2
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 10 сентября 2008 года № 236-п
"Приложение 5
к Правилам разработки
индивидуальной программы
реабилитации инвалида
Профессиональная часть реабилитации
№ __ к акту медико-социальной экспертизы №__ от "__" ________ 200_ г.
1. ФИО (инвалида)_____________________________________________
2. Дата рождения______________________________________________
3. Дата разработки профессиональной части реабилитации________
4. Адрес, домашний телефон____________________________________
5. Категория инвалидности_____________________________________
6. Причина инвалидности ______________________________________
7. Код класса болезней _______________________________________
п/п
Реабилитационные
мероприятия
Рекомендации
территориаль-
ного подразде-
ления
Исполнитель
Дата
выпол-
нения
Не выпол-
нено,
причина
сроки
выполнения
(заполняет
специалист
территориа-
льного под-
разделения)
(заполняет специалист,
ответственный за
реализацию ИПР)
1
2
3
4
5
6
1.
Психолого-педагогичес-
кая коррекционная
работа, дошкольное
образование, начальное,
основное, среднее
общее образование
(подчеркнуть)
2.
Профессиональное
образование: начальное,
среднее, высшее,
послевузовское, через
организации системы
социальной защиты
населения (подчерк-
нуть)
3.
Трудоустройство
4.
Условия
трудоустройства
4.1. Организация
режима работы: полный
или сокращенный
рабочий день и пр.
(вписать) (подчерк-
нуть)

8. Оңалтудың медициналық бөлігі бойынша іске асырудың нәтижесін бағалау (астын сызу): өзін-өзі күту, дербес тұру, жүріп-тұру дағдыларын, бағдарын, әлеуметтік-психологиялық мәртебесін толық немесе ішінара қалпына келтіру (ОЖБ іске асыруға жауапты маман толтырады).
9. Оңалтудың әлеуметтік бөлігін іске асыру мерзімі
_____________________________________________________________________
(аумақтық орган маманы толтырады)
10. Оңалтудың әлеуметтік бөлігін іске асыру күні
_____________________________________________________________________
(ОЖБ іске асыруға жауапты маман толтырады)
11. Қайта куәландыру күні____________________________________________
12. Мүгедектік мерзімі ______________________________________________
Аумақтық орган бас маманының (реабилитолог)
Т.А.Ә. _________________________________________     _____________
(қолы)
Аумақтық орган бастығының
Т.А.Ә. _________________________________________     _____________
(қолы)
ОЖБ іске асыруға жауапты ұйым, кәсіпорын, мекеме басшысының
Т.А.Ә. _________________________________________     _____________
(қолы)
Куәландыру үшін мөртабан М.О."
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2008 жылғы 10 қыркүйекте
N 236-ө бұйрығына
2-қосымша
"Мүгедектерді оңалтудың жеке
бағдарламасын әзірлеу ережесіне
5-қосымша
Оңалтудың кәсіби бөлігі
200__   жылғы "      "                  N_____ медициналық-әлеуметтік сараптама актісіне N______
1. Т.А.Ә. (мүгедек)________________________________________________
2. Туған жылы, айы, күні_____________________________________________
3. Оңалтудың әлеуметтік бөлігін әзірлеу күні_________________________
4. Мекен-жайы, телефоны______________________________________________
5. Мүгедектік санаты_________________________________________________
6. Мүгедектік себебі_________________________________________________
7. Аурулар сыныбының коды____________________________________________
р/с
Оңалту іс-шаралары
Аумақтық органның ұсынымдары
Орындаушы (ОЖБ іске асырылуына жауапты маман толтырады)
Орындалу күні
Орындалма ды, себебі
Орындалу мерзімдері (аумақтық орган маманы толтырады)
(ОЖБ іске асырылуына жауапты маман толтырады)
1
2
3
4
5
6
1.
Психологиялық- педагогикалық түзету жұмысы, мектепке дейінгі білім беру, бастауы ш, негізгі, жалпы орта білім беру (астын сызу керек)
2.
Кәсіптік білім: бастауыш, орта, жоғары оқу орнынан кейінгі, халықты әлеуметтік қорғау жүйесінің ұйымдары арқылы (астын сызу керек)
3.
Жұмысқа орналастыру
4.
Жұмысқа орналастырудың шарттары
4.1. Жұмыс кестесін ұйымдастыру: толық немесе қысқартылған жұмыс күні және басқа (енгізіп жазу) (астын сызу)

4.2. Исключение
воздействия неблагопри-
ятных производственных
факторов
4.3. Создание специаль-
ного рабочего места
5.
Другие (вписать)
8. Оценка результатов реализации по профессиональной части реабилитации: обучен (а), переобучен (а), приобретена профессия (квалификация), создано рабочее место, трудоустроен (а), отсутствие положительного результата. (заполняет специалист ответственный за реализацию ИПР).
9. Срок реализации профессиональной части реабилитации ________
(заполняет специалист территориального органа)
10. Дата реализации профессиональной части реабилитации________
(заполняет специалист ответственный за реализацию ИПР)
11. Образование________________________________________________
12. Профессия (специальность)__________________________________
13. Дата очередного переосвидетельствования____________________
14. Срок инвалидности__________________________________________
Ф.И.О. ____________________________________    ________________
главного специалиста (реабилитолога)       (подпись)
территориального подразделения
Ф.И.О. ____________________________________    ________________
начальника территориального                (подпись)
подразделения
Ф.И.О. ____________________________________    ________________
руководителя организаций, предприятия,     (подпись)
учреждения, ответственного за
реализацию ИПР
Штамп для освидетельствования    М.П."
Приложение 3
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 10 сентября 2008 года № 236-п
"Приложение 4-1
к Правилам разработки
индивидуальной программы
реабилитации инвалида
Акт № ____ от "__" ________ 200__ г.
обследования социально-бытовых условий инвалида
(проводится специалистами местного исполнительного органа)
1. Ф.И.О. (инвалида) _________________________________________
2. Возраст ___________________________________________________
3. Адрес проживания___________________________________________
____________________________________________________________________
4. С кем проживает: (один, с семьей, другое) _________________
____________________________________________________________________
5. Вид жилья: собственный дом, квартира (количество комнат)
благоустроенная, неблагоустроенная, комната в общежитии, арендуемое
жилье, нет жилья, другое____________________________________________
____________________________________________________________________
6. Благоустроенность жилья: этаж______________________________
7. Наличие: лифта, мусоропровода, канализации (подчеркнуть).
8. Вид отопления: централизованное, газ, дрова, уголь (подчеркнуть).

4.2. Жағымсыз өндірістік факторлардың әсерін қоспағанда
4.3. Арнаулы жұмыс орнын құру
5.
Басқалары
(енгізіп жазу)
8. Оңалтудың кәсіби бөлігі бойынша іске асырудың нәтижесін бағалау: оқытылды, қайта оқытылды, кәсіп алды, жұмыс орны құрылды, жұмысқа орналастырылды, жағымды нәтиженің болмауы. (ОЖБ іске асырылуына жауапты маман толтырады)
9. Оңалтудың кәсіби бөлігін іске асыру мерзімі_______________________
(аумақтық орган маманы толтырады)
10. Оңалтудың кәсіби бөлігін іске асыру күні_________________________
(ОЖБ іске асыруға жауапты маман толтырады)
11. Білімі___________________________________________________________
12. Кәсібі___________________________________________________________
13. Қайта куәландыру күні ___________________________________________  14. Мүгедектік мерзімі_______________________________________________
Аумақтық орган бас маманының (реабилитолог)
Т.А.Ә. _________________________________________     _____________
(қолы)
Аумақтық орган бастығының
Т.А.Ә. _________________________________________     _____________
(қолы)
ОЖБ іске асыруға жауапты ұйым, кәсіпорын, мекеме басшысының
Т.А.Ә. _________________________________________     _____________
(қолы)
Куәландыру үшін мөртабан             М.О."
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2008 жылғы 10 қыркүйекте
N 236-ө бұйрығына
3-қосымша
"Мүгедектерді оңалтудың жеке
бағдарламасын әзірлеу ережесіне
4-1-қосымша
200__  жылғы  "____"_______ N
мүгедектің әлеуметтік-тұрмыстық жағдайларын зерттеу актісі
(жергілікті атқарушы органның маманы жүргізеді)
1. Т.А.Ә. (мүгедек) _______________________________________________
2. Жасы______________________________________________________________
3. Тұрғылықты мекен-жайы ____________________________________________
4. Кіммен тұрады: бір өзі, отбасымен, өзге де _______________________
_____________________________________________________________________
5. Тұрғын үй түрі: жеке үй, пәтер (бөлме саны), жатақханадағы бөлме, жалға алынған тұрғын үй, тұрғын үйі жоқ, басқа да
_____________________________________________________________________  _____________________________________________________________________
6. Тұрғын үйдің жағдайы: қабаты:_____________________________________
7. Лифтісі, қоқыс тастайтын жері, кәрізі бар (астын сызу керек).
8. Жылыту түрі: орталықтандырылған, сұйық немесе ағаш отынмен (астын сызу керек).

9. Водоснабжение: горячее, холодное, отсутствует (подчеркнуть).
10. Наличие пандусов, поручней, широких дверных проемов и
другое _____________________________________________________________
____________________________________________________________________
11. Возможность самообслуживания:
11.1. Осуществления личной гигиены (умывание, расчесывание,
купание, пользование туалетом, смена постельного белья и другое):
самостоятельно, частично с помощью посторонних лиц или технических
средств, только с посторонней помощью (подчеркнуть).
11.2. Возможность одеваться и обуваться: самостоятельно,
частично с помощью посторонних лиц или технических средств, только с
посторонней помощью (подчеркнуть).
11.3. Приготовления и приема пищи: самостоятельно, частично с
помощью посторонних лиц или технических средств, только с посторонней
помощью (подчеркнуть).
11.4. Пользования предметами быта (газовая или электрическая
плита, водопроводные краны, столовые приборы и так далее):
самостоятельно, частично с помощью посторонних лиц или технических
средств, только с посторонней помощью (подчеркнуть).
11.5. Передвижения: в пределах кровати, в пределах комнаты,
квартиры (дома), двора, района, возможность проделовать препятствия,
подниматься по лестнице, другое______________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
12. Имеются ли технические вспомогательные (компенсаторные)
средства (протезно-ортопедические, сурдо-, тифлотехнические
средства):___________________________________________________________
____________________________________________________________________
13. Пользуется ли техническими вспомогательными
(компенсаторными) средствами: постоянно, иногда или другое
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
14. В каких мероприятиях реабилитации нуждается инвалид:_______
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Ф.И.О. ____________________________________    ________________
главного специалиста (реабилитолога)       (подпись)
местного исполнительного органа
Ф.И.О. ____________________________________    ________________
специалиста местного исполнительного       (подпись)
органа
Штамп для освидетельствования   М.П."
Приложение 4
к приказу Министра труда
и социальной защиты населения
Республики Казахстан
от 10 сентября 2008 года № 236-п

9. Сумен жабдықтау: ыстық су, суық су, жоқ (астын сызу керек).
10. Пандустар, тұтқалар, кең есіктердің болуы және басқалар _________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
11. Өзін-өзі күте алу мүмкіндігі:
11.1. Жеке гигиенаны жүзеге асыру (жуыну, тарану, шомылу, туалетті
қолдану, төсек-орын жабдықтарын ауыстыру және басқа):
өздігімен, ішінара бөгде адамдар мен техниканың көмегімен, тек
қана бөгде адамның көмегімен (астын сызу керек).
11.2. Киіну және аяқ киім кие алу мүмкіндігі: өздігімен, ішінара
бөгде адамдар және техниканың көмегімен, тек қана бөгде адамның
көмегімен (астын сызу керек).
11.3. Тағамды даярлау және ішу: өздігімен, ішінара бөгде адамдар және
техниканың көмегімен, тек қана бөгде адамның көмегімен (астын
сызу керек).
11.4. Тұрмыстық заттарды қолдану (газ немесе электр плитаны, су
крандарын, ас ыдыстарын және тағы басқаларды N):
өздігімен, ішінара бөгде адамдар және техниканың көмегімен, тек
қана бөгде адамның көмегімен (астын сызу керек).
11.5. Жүріп-тұруы: кереуеттің шегінде, бөлменің, пәтердің (үйдің),
ауланың, ауданның шегінде, кедергілерден өту мүмкіндігі,
баспалдақпен көтерілу, басқа __________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
12. Техникалық көмекші құралдары (компенсаторлар) бар ма?
(протездік-ортопедиялық, сурдо-, тифлотехникалық құралдар):______
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
13. Техникалық көмекші (компенсаторлық) құралдарды қолданады ма?:
ұдайы, кейде немесе басқа__________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
14. Мүгедек оңалтудың қандай іс-шараларына мұқтаж: __________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
Жергілікті атқарушы органның бас маманы (реабилитолог)
Т.А.Ә. ________________________________   __________
(қолы)
Жергілікті атқарушы органның маманы
Т.А.Ә. ________________________________   __________
(қолы)
Куәландыру үшін мөртабан      М.О."
Қазақстан Республикасы
Еңбек және халықты әлеуметтік
қорғау министрінің
2008 жылғы 10 қыркүйектегі
N 236-ө бұйрығына
4-қосымша
"Мүгедектерді оңалтудың жеке
бағдарламасын әзірлеу ережесіне

"Приложение 5-1
к Правилам разработки
индивидуальной программы
реабилитации инвалида
Сведения о характере и условиях труда на производстве
(заполняется работодателем работающим лицам, впервые
направленным на освидетельствование в отдел
медико-социальной экспертизы и при необходимости
работающим инвалидам)
1. Ф.И.О.(инвалида) __________________________________________
____________________________________________________________________
2. Возраст ___________________________________________________
3. Наименование предприятия (учреждения, организации)_________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
4. Профессия, должность, специальность________________________
____________________________________________________________________
5. Тарифный разряд, категория ________________________________
6. Заработная плата и система оплаты труда ___________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
7. Форма организации труда: (трудовой договор, коллективный
трудовой договор, сменность работы, продолжительность рабочего дня,
наличие командировок, режим труда и отдыха)_________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
8. Функциональные обязанности:________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
9. Условия труда (санитарно-гигиеническая характеристика
рабочего места, наличие вредных производственных факторов)__________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
10. Сложность труда___________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
____________________________________________________________________
Дата "____" ________ 200__ г.
Ф.И.О. __________________________         _____________
руководителя предприятия             (подпись)
(учреждения, организации)
М.П."

5-1-қосымша
Өндірістегі еңбектің сипаты мен еңбек жағдайлары
туралы деректер
(жұмыс істейтін, медициналық-әлеуметтік сараптама бөліміне
алғаш куәландыруға жіберілген мүгедектер мен жұмыс істейтін
мүгедектерге қажетіне қарай жұмыс беруші толтырады)
1. Т.А.Ә. (мүгедек)________________________________________________
_____________________________________________________________________
2. Жасы______________________________________________________________
3. Кәсіпорын (мекеме, ұйым) атауы____________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
4. Кәсібі, лауазымы, мамандығы_______________________________________
_____________________________________________________________________
5. Тариф разряды, санаты_____________________________________________
6. Жалақы және еңбекақы төлеу жүйесі_________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
7. Еңбек ұйымының түрі: (еңбек шарты, ұжымдық еңбек шарты, жұмыс ауысымы, жұмыс күнінің ұзақтығы, іссапарлар саны, еңбек және демалыс режимі)______________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
8. Функционалдық міндеттері:_________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
9. Еңбек жағдайы (жұмыс орнының санитарлық-гигиеналық сипаты, зиянды өндірістік факторлардың бар болуы)___________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
_____________________________________________________________________
10. Еңбек күрделілігі________________________________________________
_____________________________________________________________________
_______________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________________
Күні 200__ ж. " ____ " ________
Т.А.Ә. ____________________________________________ _________
кәсіпорын  (мекеме, ұйым) басшысының       (қолы)
М.О."