О внесении изменений и дополнений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 ноября 2004 года № 429а-I "Об утверждении Правил проведения конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию из республиканского бюджета"
Приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 октября 2008 года № 481. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 10 ноября 2008 года № 5355. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 6 августа 2011 года № 496
Сноска. Утратил силу приказом и.о. Министра транспорта и коммуникаций РК от 06.08.2011 № 496.
В соответствии с постановлением Правительства Республики Казахстан от 11 ноября 2004 года № 1188 "Об утверждении Правил субсидирования убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым сообщениям", а также в целях совершенствования системы организации железнодорожных пассажирских перевозок ПРИКАЗЫВАЮ:
1. Внести в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 ноября 2004 года № 429а-I "Об утверждении Правил проведения конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию из республиканского бюджета" (зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3232, опубликованный в Бюллетене нормативных правовых актов центральных исполнительных и иных государственных органов Республики Казахстан 2005 г., № 3-8, ст. 22, с изменениями и дополнениями, внесенными приказами Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 9 ноября 2005 года № 341-I "О внесении дополнений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 ноября 2004 года № 429а-I "Об утверждении Правил проведения конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию из республиканского бюджета", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 3936, опубликованный в газете "Юридическая газета" от 9 декабря 2005 года № 230-231 (944-965); от 26 июля 2006 года № 188 "О внесении дополнений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 ноября 2004 года № 429а-І "Об утверждении Правил проведения конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию из республиканского бюджета", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4335, опубликованный в газетах "Юридическая газета" от 16 августа 2006 года № 149 (1129), "Официальная газета" от 16 сентября 2006 года № 38 (300); от 10 августа 2007 года № 176 "О внесении изменений и дополнений в приказ Министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан от 23 ноября 2004 года № 429а-І "Об утверждении Правил проведения конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию из республиканского бюджета", зарегистрированный в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов за № 4927, опубликованный в газетах "Юридическая газета" от 4 октября 2007 года № 152 (1355), "Официальная газета" от 20 октября 2007 года № 42 (356)) следующие изменения и дополнения:
В Правилах проведения конкурса на основе открытого тендера по определению перевозчиков, осуществляющих железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым межобластным сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию из республиканского бюджета, утвержденных указанным приказом:
в пункте 10 :
подпункт 2) изложить в следующей редакции:

"Шығындары республикалық бюджеттен субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызды облысаралық қатынастар бойынша темір жолмен жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды ашық тендер негізінде анықтау жөніндегі конкурсты өткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2004 жылғы 23 қарашадағы N 429а-I бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы"
Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2008 жылғы 23 қазандағы N 481 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 10 қарашада Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5355 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2011 жылғы 6 тамыздағы № 496 бұйрығымен
Күші жойылды - ҚР Көлік және коммуникация министрінің міндетін атқарушының 2011.08.06 № 496 (қол қойылған күнінен бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Қолданушылардың назарына!!!
Бұйрықтың қолданысқа енгізілу тәртібін 4-тармақтан қараңыз.
"Тасымалдаушының әлеуметтік мәні бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдауды жүзеге асыруына байланысты залалдарын субсидиялау ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Үкіметінің 2004 жылғы 11 қарашадағы N 1188 қаулысына сәйкес, сондай-ақ темір жол жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру жүйесін жетілдіру мақсатында, БҰЙЫРАМЫН:
1. " Шығындары республикалық бюджеттен субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызды облысаралық қатынастар бойынша темір жол жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды ашық тендер негізінде анықтау жөніндегі конкурсты өткізу ережесін бекіту туралы " (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3232 нөмірімен тіркелген, Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3936 нөмірімен тіркелген, 2005 жылғы 9 желтоқсандағы N 230-231 (944-965) нөмірімен "Заң газеті" газетіне жарияланған "Шығындары республикалық бюджеттен субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызды облысаралық қатынастар бойынша темір жолмен жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды ашық тендер негізінде анықтау жөніндегі конкурсты өткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2004 жылғы 23 қарашадағы N 429а-I бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2005 жылғы 9 қарашадағы N 341-І; Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4335 нөмірімен тіркелген, 2006 жылғы 16 тамыздағы N 149 "Заң газеті", 2006 жылғы 16 қыркүйекте N 38 (300) "Ресми газеті" газеттерінде жарияланған "Шығындары республикалық бюджеттен субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызды облысаралық қатынастар бойынша темір жолмен жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды ашық тендер негізінде анықтау жөніндегі конкурсты өткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2004 жылғы 23 қарашадағы N 429а-І бұйрығына толықтырулар енгізу туралы" 2006 жылғы 26 шілдедегі N 188; Нормативтік құқықтық актілердің мемлекеттік тіркеу тізімінде N 4927 нөмірімен тіркелген, 2007 жылғы 4 қазандағы N 152 (1355) "Заң газеті", 2007 жылғы 20 қазандағы N 42 (356) "Ресми газеті" газеттерінде жарияланған "Шығындары республикалық бюджеттен субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызды облысаралық қатынастар бойынша темір жолмен жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды ашық тендер негізінде анықтау жөніндегі конкурсты өткізу ережесін бекіту туралы" Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2004 жылғы 23 қарашадағы N 429а-I бұйрығына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 10 тамыздағы N 176 бұйрықтарымен енгізілген өзгерістері мен толықтыруларымен бірге Қазақстан Республикасының орталық атқарушы және басқа мемлекеттік органдарының нормативтік құқықтық актілер бюллетенінде жарияланған, 2005 ж., N 3-8, 22 б.,) Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрінің 2004 жылғы 23 қарашадағы N 429а-I бұйрығына мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
Көрсетілген бұйрықпен бекітілген Шығындары республикалық бюджеттен субсидиялауға жататын әлеуметтік маңызды облысаралық қатынастар бойынша темір жол жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушыларды ашық тендер негізінде анықтау жөніндегі конкурсты өткізу ережесінде:
10-тармақта:
2) тармақша мынадай редакцияда жазылсын:

"2) наличие соответствующего требованиям технической безопасности собственного, арендованного или используемого на других законных основаниях пассажирского подвижного состава для организации пассажирских перевозок, при этом, количество собственных или арендованных пассажирских вагонов (кроме вагонов Акционерного общества "Пассажирская лизинговая вагонная компания") должно составлять не менее 20 % от требуемого количества вагонов;";
дополнить подпунктами 4), 5), 6) следующего содержания:
"4) сведения о наличии собственного штата работников поездных бригад, необходимого для обслуживания соответствующих социально значимых маршрутов, и/или гарантийное письмо-обязательство о приеме на работу штата работников поездных бригад перевозчика, ранее обслуживавшего социально значимый маршрут;
5) наличие первоначальных денежных средств на счету в банке в размере не менее 3 % от предлагаемого объема субсидии, для организации перевозок в начальной стадии работы;
6) наличие собственного съемного инвентаря для пассажирских поездов.";
пункт 11 дополнить подпунктами 7), 8), 9) следующего содержания:
"7) сведения о предлагаемом уровне тарифов на перевозку пассажиров по заявленным социально значимым сообщениям;
8) справку с банка о наличии первоначальных денежных средств на счету в банке;
9) счет фактуры и акты инвентаризации установленной формы подтверждающие наличие собственного съемного инвентаря для пассажирских поездов в количестве согласно приложению 5 к настоящим правилам.";
дополнить пунктом 30-1 следующего содержания:
"30-1. Заявки потенциального поставщика на участие в тендере действительны до истечения календарного 10 дневного срока после подписания всеми членами комиссии протокола об итогах тендера.";
пункт 31 изложить в следующей редакции:
"31. При отказе победителя от заключения договора, уполномоченный орган заключает договор с другим участником тендера, предложение которого является наиболее предпочтительным после предложения победителя. При этом сумма обеспечения заявки на участие в тендере организатором тендера не возвращается потенциальному поставщику, определенному победителем тендера.";
в пункте 33 слова "комиссия объявляет о повторном проведении тендера" заменить словами "комиссия принимает одно из следующих решений:
1) о повторном проведении повторного тендера;
2) об изменении конкурсной документации и повторном проведении тендера;
3) заключения договора способом из одного источника.";
дополнить пунктом 33-1 следующего содержания:
"33-1. В случае признания тендера несостоявшимся в связи с тем, что к участию в конкурсе допущен только один потенциальный поставщик, комиссия может принять решение о заключении с ним Договора о субсидировании убытков перевозчика, связанных с осуществлением пассажирских перевозок по социально значимым межобластным сообщениям из одного источника. Цена заключенного договора не должна превышать сумму, выделенную для тендера, признанного несостоявшимся в силу допуска к участию в конкурсе одного потенциального поставщика.";
дополнить главой 6 следующего содержания:
"6. Обеспечение заявки на участие в тендере

"2) жолаушылар тасымалдарын ұйымдастыру үшін жеке меншік, жалға алынған немесе басқа заңды негізде пайдаланылатын тиісті техникалық қауіпсіздік талаптарына сәйкес келетін жолаушы жылжымалы құрамының болуы, бұл ретте, жеке немесе жалға алынған жолаушылар вагондарының саны ("Жолаушылар лизингтік вагон компаниясы" акционерлік қоғамының вагондарынан басқа) талап етілетін вагондар санынан кемінде 20 пайызын құрауы тиіс.
мынадай мазмұндағы 4), 5), 6) тармақшалармен толықтырылсын:
"4) тиісті әлеуметтік маңызы бар бағыттарға қызмет көрсетуге қажет поезд бригадалары қызметкерлерінің жеке штатының болуы туралы мәліметтер, және/немесе бұрын әлеуметтік маңызы бар бағытқа қызмет көрсеткен тасымалдаушының поезд бригадалары қызметкерлерінің штатын жұмысқа қабылдау туралы кепілхат-міндеттеме;
5) жұмыстың алғашқы сатысында тасымалдарды ұйымдастыру үшін банктің шотында ұсынылатын субсидия көлемінен кемінде 3 пайыз мөлшерінде алғашқы ақша қаражаттарының бар болуы;
6) жолаушылар поездары үшін жеке меншік алмалы-салмалы құрал-жабдықтарының бар болуы";
11-тармақ мынадай мазмұндағы 7), 8), 9) тармақшалармен толықтырылсын:
"7) мәлімделген әлеуметтік маңызы бар қатынастар бойынша жолаушылар тасымалына ұсынылатын тарифтер деңгейі туралы мәліметтер;
8) банк шотында алғашқы ақша қаражатының бар болуы туралы банктен алынған анықтама;
9) осы Ережеге 5-қосымшаға сәйкес санда жолаушылар поездары үшін жеке меншік құрал-жабдықтың болуын растайтын шот фактуралары мен белгіленген нысандағы түгендеу актілері";
мынадай мазмұндағы 30-1-тармақпен толықтырылсын:
"30-1. Әлеуетті өнім берушінің тендерге қатысуға берген өтінімдері тендердің қорытындылары туралы хаттамаға комиссияның барлық мүшелері қол қойғаннан кейін 10 күнтізбелік күн өткенге дейін жарамды.";
31-тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"31. Жеңімпаз шарт жасасудан бас тартқан кезде, уәкілетті орган жеңімпаздың ұсынысынан кейін ұсынысы анағұрлым қолайлы болып табылатын тендердің басқа қатысушысымен шарт жасасады. Бұл ретте тендердің ұйымдастырушысы тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету сомасын тендер жеңімпазы анықтаған әлеуетті өнім берушіге қайтармайды.";
33-тармақта "комиссия тендерді қайталап өткізу туралы хабарлайды" деген сөздерді "комиссия:
1) тендерді қайтадан өткізу туралы;
2) конкурстық құжаттаманы өзгерту және тендерді қайтадан өткізу туралы;
3) бір көзден алу тәсілімен шартты жасасу туралы шешімдердің бірін қабылдайды" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай редакциядағы 33-1 тармақпен толықтырылсын:
"33-1. Тендер конкурсына қатысуға тек қана бір әлеуетті өнім берушінің жіберілуіне байланысты өтпеді деп танылған жағдайда, Комиссия онымен бір көзден алу тәсілімен Әлеуметтік маңызды облысаралық қатынастар бойынша жолаушылар тасымалдарын жүзеге асыратын тасымалдаушылардың шығындарын субсидиялау туралы шарт жасасу жөнінде шешім қабылдай алады. Жасалған шарттың бағасы конкурсқа қатысуға бір әлеуетті өнім берушінің жіберілуіне байланысты өтпеді деп танылған тендерге бөлінген сомадан аспауға тиіс.";
мынадай мазмұндағы 6-тараумен толықтырылсын:
" 6. Тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету

36. Обеспечение заявки на участие в тендере вносится потенциальным поставщиком в качестве гарантии того, что он заключит договор, предусмотренный тендерной документацией, в случае объявления его победителем тендера.
37. Обеспечение заявки на участие в тендере вносится в размере 3 % от предлагаемой перевозчиком суммы тендерной заявки.
38. Потенциальный поставщик выбирает один из следующих видов обеспечения заявки на участие в тендере:
1) гарантийный денежный взнос, который вносится на банковский счет организатора тендера;
2) банковскую гарантию.
Не допускается совершение потенциальным поставщиком действий, приводящих к возникновению у третьих лиц права требования в целом либо в части на внесенный гарантийный денежный взнос до истечения срока действия его заявки на участие в тендере.
39. Организатор тендера возвращает потенциальному поставщику внесенное им обеспечение заявки на участие в тендере в течение 5 (пяти) банковских дней со дня наступления одного из следующих случаев:
1) отзыва данным потенциальным поставщиком своей заявки на участие в тендере до истечения окончательного срока представления заявок на участие в тендере;
2) подписания договора;
3) истечения срока действия заявки потенциального поставщика на участие в тендере.";
главу 2 Приложения 4 к указанным Правилам дополнить пунктами 2.5. и 2.6. следующего содержания:
"2.5. Исполнитель обязан согласовывать с Заказчиком повышение тарифов на железнодорожные пассажирские перевозки по социально значимым сообщениям, убытки которых подлежат субсидированию из республиканского бюджета.
2.6. Заказчик проводит хронометраж в пассажирских поездах Исполнителя на предмет соблюдения Правил перевозок пассажиров, груза и грузобагажа железнодорожным транспортом в Республике Казахстан.";
дополнить приложением 5 согласно приложению к настоящему приказу.
2. Комитету транспорта и путей сообщения Министерства транспорта и коммуникаций Республики Казахстан (Уандыков Б.К.) обеспечить представление настоящего приказа в Министерство юстиции Республики Казахстан для государственной регистрации.
3. Контроль за исполнением настоящего приказа возложить на вице-министра транспорта и коммуникаций Республики Казахстан Касымбек Ж.М.
4. Настоящий приказ вводится в действие по истечении десяти календарных дней после его первого официального опубликования.
Министр                                      С. Ахметов
Приложение
к приказу Министра транспорта
и коммуникаций Республики Казахстан
от 23 октября 2008 года N 481
Приложение 5
к Правилам проведения конкурса на основе
открытого тендера по определению перевозчиков,
осуществляющих железнодорожные пассажирские
перевозки по социально значимым межобластным
сообщениям, убытки которых подлежат
субсидированию из республиканского бюджета
ПЕРЕЧЕНЬ
предметов съемного оборудования и инвентаря пассажирских вагонов, предназначенных для перевозки пассажиров по социально
значимым межобластным сообщениям
Знак (*) перед наименованием оборудования и инвентаря указывает на ссылки в примечании
п/п
Наименование
оборудования и
инвентаря
Ед.
изм.
Цельнометаллические вагоны
РИЦ, СВ
Купейные
Плацкартные
1
2
3
4
5
6
1.
*Шторы оконные
комп.
1 на окно
1 на окно
2.
*Занавески
оконные
шт.
2 на окно
2 на окно
2 на окно
3.
Ковровая дорожка
коридорная
шт.
1 на вагон
1 на вагон
4.
Покрышка
жаккардовая для
коридорной
дорожки (19 м х
0,40 м)
шт.
6 на вагон
6 на вагон
5.
Коврик купейный
шт.
1 на купе
1 на купе
6.
Пылесос
шт.
1 на вагон
1 на вагон
7.
Шахматы, шашки,
нарды с доской
комп.
3 на вагон
3 на вагон
3 на вагон
8.
*Освежитель
воздуха
шт.
2 на вагон
2 на вагон
3 на вагон
9.
*Огнетушитель
шт.
2-3 на вагон
2-3 на вагон
2-3 на вагон
10.
*Салфетка для
столика
шт.
2 на купе
2 на купе
2 на купе
11.
Спинки диванные
шт.
1 на место
12.
*Матрац ватный
шт.
1 на место
1 на место
1 на место
13.
*Чехол матрацный
шт.
1 на матрац
1 на матрац
1 на матрац
14.
*Подушка перовая
шт.
2 на место
1 на место
1 на место
15.
Наперник
шт.
2 на место
1 на место
1 на место
16.
*Одеяло
шт.
1 на место
1 на место
1 на место
17.
Мешок
маркированный для
чистого белья
шт.
1 на 10 комплектов белья
18.
Мешок
маркированный для
грязного белья
шт.
1 на 10 комплектов белья
19.
Полотенце для
посуды
шт.
1 на сутки
1 на сутки
1 на сутки
20.
*Чайник для
заварки
шт.
1 на купе
1 на купе
1 на купе
21.
*Чайник для
кипятка
шт.
2 на вагон
2 на вагон
4 на вагон
22.
*Ножи и вилки
столовые
шт.
10 на вагон
20 на вагон
30 на вагон
23.
*Пиала
шт.
1 на место
36 на вагон
40 на вагон
24.
*Чайные пары
шт.
1 на место
18 на вагон
35 на вагон
25.
*Ложка чайная
шт.
1 на место
36 на вагон
40 на вагон
26.
*Тарелка
шт.
1 на место
15 на вагон
20 на вагон
27.
Разнос
пластиковый
шт.
1 на вагон
1 на вагон
1 на вагон
28.
Вешалка-плечики
шт.
1 на место
1 на место
1 на место
29.
Папка для билетов
шт.
1 на вагон
1 на вагон
1 на вагон
30.
Маршрутная доска
шт.
2 на вагон
2 на вагон
2 на вагон
31.
Порядковый номер
вагона
шт.
2 на вагон
2 на вагон
2 на вагон
32.
*Ведро
хозяйственное
шт.
5 на вагон
5 на вагон
5 на вагон
33.
Бачок для ершика
(закрытый)
шт.
2 на вагон
2 на вагон
2 на вагон
34.
Ершик
шт.
2 на вагон
2 на вагон
2 на вагон
35.
Фонарь ручной
сигнальный
трехцветный
(красный, желтый,
зеленый)
шт.
1 на вагон
1 на вагон
1 на вагон
36.
Флажки сигнальные
комп.
1 на вагон
1 на вагон
1 на вагон
37.

36. Әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуі егер ол тендер жеңімпазы болып жарияланған жағдайда, тендерлік құжаттамада көзделген, шартты жасауға кепіл ретінде енгізіледі.
37. Тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз ету тасымалдаушы ұсынатын тендерлік өтінім сомасынан 3 пайыз мөлшерінде енгізіледі.
38. Әлеуетті өнім беруші тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етудің мынадай түрлерінің біреуін таңдайды:
1) тендер ұйымдастырушысының банктік шотына енгізілетін кепілдік ақшалай жарна;
2) банк кепілі.
Әлеуетті өнім берушіге үшінші тұлғалардың оның тендерге қатысуға өтінімінің қолданылу мерзімінің аяқталуына дейін енгізілген кепілдік ақша жарнасының тұтастай немесе бөлігінде талап ету құқығының туындауына әкелетін іс-қимылдарға жол берілмейді.
39. Тендердің ұйымдастырушысы әлеуетті өнім берушіге тендерге қатысуға өтінімді қамтамасыз етуді мынадай жағдайлардың бірі болған күннен бастап 5 (бес) банкілік күннің ішінде қайтарады:
1) тендерге қатысуға беретін өтінімдерді ұсынудың соңғы мерзімі аяқталғанға дейін аталған әлеуетті өнім берушінің тендерге қатысуға берген өз өтінімін кері қайтарып алу;
2) шартқа қол қою;
3) әлеуетті өнім берушінің тендерге қатысуға берген өтінімінің әрекет ету мерзімі аяқталуы.";
көрсетілген Ережеге 4-қосымшаның 2-тарауы мынадай мазмұндағы 2.5 , 2.6-тармақтармен толықтырылсын:
"2.5. Орындаушы шығындары республикалық бюджеттен субсидиялануға жататын әлеуметтік маңызды қатынастар бойынша темір жолмен жолаушылар тасымалдарына тарифтердің жоғарлатуын тапсырыс берушімен келісуге міндетті.
2.6.Тапсырыс беруші Қазақстан Республикасындағы темір жол көліктерінде жолаушыларды, жүктерді және жүк багажды тасымалдау ережесін сақтау мәніне, Орындаушының жолаушылар поездарында хронометраж жүргізеді.";
осы бұйрыққа қосымшаға сәйкес 5-қосымшамен толықтырылсын.
2. Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация министрлігінің Көлік және қатынас жолдары комитеті (Б.Қ.Уандықов) Қазақстан Республикасы Әділет министрлігіне осы бұйрықты мемлекеттік тіркеу үшін ұсынуды қамтамасыз етсін.
3. Осы бұйрықтың орындалуын бақылау Қазақстан Республикасы Көлік және коммуникация вице-министрі Ж.М. Қасымбекке жүктелсін.
4. Осы бұйрық алғаш ресми жарияланған күнінен он күнтізбелік күн өткен соң қолданысқа енгізіледі.
Министр                                            С.Ахметов
Қазақстан Республикасы
Көлік және коммуникация министрінің
2008 жылғы 23 қазандағы N 481
бұйрығына қосымша
Шығындары республикалық бюджеттен
субсидиялануға жататын әлеуметтік
маңызды облысаралық қатынастар
бойынша темір жолмен жолаушылар
тасымалдарын жүзеге асыратын
тасымалдаушыларды ашық тендер
негізінде анықтау жөніндегі конкурсты
өткізу ережесін бекіту туралы
ережесіне 5-қосымша
Әлеуметтік маңызды облысаралық қатынастар бойынша
жолаушыларды тасымалдауға арналған жолаушылар вагондарының
алмалы-салмалы жабдығы мен мүкәммал заттарының
ТІЗІМІ
Жабдық және мүкәммал атауының алдындағы(*) белгісі ескертпедегі
сілтемелерді көрсетеді.
N р/с
Жабдықтың және мүкәммалдың атауы
Өлшем бірлігі
Тұтас металдан жасалған вагондар
РИЦ, СВ
Купе
Плацкарт
1
2
3
4
5
6
1.
*Терезе перделері
жинақ
терезеге 1
терезеге 1
2.
*Терезе шымылдықтары
дана
терезеге 2
терезеге 2
терезеге 2
3.
Дәліздік ұзын кілем
төсеніші
дана
вагонға 1
вагонға 1
4.
Дәліздік ұзын төсеніш үшін жаккард жапқышы (19 м х 0,40 м)
дана
вагонға 6
вагонға 6
5.
Купе кілемшесі
дана
купеге
1
купеге
1
6.
Шаңсорғыш
дана
вагонға
1
вагонға 1
7.
Шахматтар, дойбылар,
тақтасымен нарды ойыны
жинақ
вагонға
3
вагонға 3
вагонға
3
8.
*Ауаны сергіткіш
дана
вагонға
2
вагонға 3
вагонға
3
9.
*Өрт сөндіргіш
дана
вагонға
2-3
вагонға 2-3
вагонға
2-3
10.
*Үстел үшін сулық
дана
купеге
2
купеге
2
купеге
2
11.
Диванның артқы бойы
дана
орынға 1
12.
* Мақталы матрац
дана
орынға
1
орынға
1
орынға
1
13.
* Матрац тысқабы
дана
матрацқа 1
матрацқа 1
матрацқа 1
14.
* Мамық жастығы
дана
орынға
2
орынға
1
орынға
1
15.
Мамыққыш
дана
орынға
2
орынға
1
орынға
1
16.
* Көрпе
дана
орынға
1
орынға
1
орынға
1
17.
Таза төсек-орын үшін
таңбаланған қап
дана
төсек-орынның 10 жинағына 1
18.
Кір төсек-орын үшін таңбаланған қап
дана
төсек-орынның 10 жинағына 1
19.
Ыдыс үшін сүлгі
дана
тәуліг іне 1
тәуліг іне 1
тәуліг іне 1
20.
*Шай демдеуге арналған шәйнек
дана
купеге 1
купеге 1
вагонға 3
21.
*Қайнатылған суға арналған  шәйнек
дана
вагонға 2
вагонға 2
вагонға
4
22.
*Асханалық пышақтар мен шанышқылар
дана
вагонға 10
вагонға 20
вагонға 30
23.
*Кесе
дана
орынға 1
вагонға 36
вагонға 40
24.
*Шай ыдыстары
дана
орынға 1
вагонға 18
вагонға
35
25.
*Шай қасығы
дана
орынға 1
вагонға 36
вагонға  36
26.
*Тарелке
дана
орынға 1
вагонға 15
вагонға 20
27.
Пластикалық табақша
дана
вагонға  1
вагонға 1
вагонға  1
28.
Киімілгіш -иықшалар
дана
орынға
1
орынға
1
орынға 1
29.
Билеттер үшін папка
дана
вагонға 1
вагонға 1
вагонға 1
30.
Маршрут тақтасы
дана
вагонға2
вагонға 2
вагонға 2
31.
Вагонның реттік нөмірі
дана
вагонға
2
вагонға 2
вагонға
2
32.
*Шаруашылық шелек
дана
вагонға
5
вагонға 5
вагонға 5
33.
Ершик үшін күбіше(жабық)
дана
вагонға 2
вагонға 2
вагонға 2
34.
Ершик
дана
вагонға 2
вагонға 2
вагонға 2
35.
Үш түсті сигналдық қол шамы (қызыл, сары, жасыл)
дана
вагонға 1
вагонға 1
вагонға 1
36.
Сигналдық кішкене жалау
жинақ
вагонға 1
вагонғ а 1
вагонға 1
37.

Халат 3/4
(куртка) для
разноски чая
белый
шт.
2 на вагон
2 на вагон
2 на вагон
38.
Рукавицы
брезентовые
пар
1 на вагон
1 на вагон
1 на вагон
39.
*Перчатки
резиновые
пар
2 на вагон
2 на вагон
2 на вагон
40.
Тряпкодержатель
шт.
1 на вагон
1 на вагон
1 на вагон
41.
Совок большой для
котла
шт.
1 на вагон
1 на вагон
1 на вагон
42.
Совок малый для
котла
шт.
1 на вагон
1 на вагон
1 на вагон
43.
Резак большой для
котла
шт.
1 на вагон
1 на вагон
1 на вагон
44.
Резак малый для
титана
шт.
1 на вагон
1 на вагон
1 на вагон
45.
Лом для отбивки
льда
шт.
1 на вагон
1 на вагон
1 на вагон
46.
Топор
шт.
2 на состав
47.
Халат для уборки
вагона
шт.
2 на вагон
2 на вагон
2 на вагон
48.
Аптечка
шт.
2 на состав (аварийная и текущая в
штабном вагоне, см. приложение 8)
49.
Укладка для Ф-30
шт.
1 на состав
50.
Носилки
шт.
1 на состав
51.
Термометр
шт.
2 на вагон
2 на вагон
2 на вагон
52.
Противо-
педикулезная
укладка
шт.
1 на состав в штабном вагоне, см.
приложение 7)
53.
Емкость закрытая
для хранения
моющих и
дезинфицирующих
сухих средств
шт.
2 на вагон
2 на вагон
2 на вагон
54.
Держатель для
туалетной бумаги
закрытый
шт.
2 на вагон
2 на вагон
2 на вагон
55.
Рамки для
наглядной
информации
формата А4
шт.
4 на вагон
4 на вагон
4 на вагон
56.
Радиостанция
внутрипоездная
шт.
1 на состав (в штабном вагоне)
57.
Сейф
шт.
1 на состав (в штабном вагоне)
58.
Обеззараживающее
устройство для
питьевой воды
шт.
1 на вагон
1 на вагон
1 на вагон
59.
Пробка для
посудомоечной
ванны веник для
уборки вагона
шт.
1 на вагон
1 на вагон
1 на вагон
60.
*Веник для уборки
вагона
шт.
1 на месяц
1 на месяц
2 на месяц
61.
*Тряпка для мытья
полов
шт.
3 на месяц
3 на месяц
3 на месяц
62.
*Ветошь для
уборки вагона
гр.
60
60
60
63.
*Мыло туалетное
гр.
100
100
100
64.
*Бумага туалетная
рул.
4
4
6
65.
*Моющее средство
для посуды
гр.
100
100
100
66.
*Моющее средство
для уборки вагона
гр.
100
100
100
67.
*Дезинфицирующее
средство
гр.
100
100
100
68.
*Петарды
шт.
6 (на один хвостовой вагон)

Шай тарату үшін 3 / 4 ақ халат (куртка)
дана
вагонға 2
вагонғ а 2
вагонға 2
38.
Брезент қолғабы
жұп
вагонға 1
вагонға 1
вагонға 1
39.
*Резенке биялайлар
жұп
вагонға 2
вагонға 2
вагонға 2
40.
Шүберек ұстауыш
дана
вагонға 1
вагонға 1
вагонға 1
41.
Қазан үшін үлкен қалақ
дана
вагонға 1
вагонға 1
вагонға 1
42.
Титан үшін кіші қалақ
дана
вагонға 1
вагонға 1
вагонға 1
43.
Қазан үшін үлкен кескіш
дана
вагонға 1
вагонға 1
вагонға 1
44.
Титан үшін кіші кескіш
дана
вагонға 1
вагонға 1
вагонға 1
45.
Мұзды ою үшін лом
дана
вагонға 1
вагонға 1
вагонға 1
46.
Балта
дана
құрамға 2
47.
Вагонды жинау үшін халат
дана
вагонға 2
вагонға 2
вагонға 2
48.
Дәрі қобдишасы
дана
құрамға 2 (штаб вагонында апаттық және ағымдағы, 8 қосымшаны қараңыз)
49.
Ф-30-ға орнықтыру
дана
құрамға 1
50.
Зембілдер
дана
құрамға 1
51.
Термометр
дана
вагонға 2
вагонға 2
вагонға 2
52.
Педикулезге қарсы орнықтыру
дана
Құрамға штаб вагонында 1 (тізімін 7 қосымшада қараңыз)
53.
Құрғақ жуу және дезинфекциялау құралдарын сақтау үшін жабық ыдыс
дана
вагонға 2
вагонға 2
вагонға 2
54.
Дәретхана қағазы үшін ұстауыш (жабық)
дана
вагонға 2
вагонға 2
вагонға 2
55.
А4 форматты көрнекті ақпарат үшін рамка
дана
вагонға 4
вагонға 4
вагонға 4
56.
Поезд ішіндегі радиожелісі
дана
құрамға 1 (штаб вагонында)
57.
Сейф
дана
құрамға 1 (штаб вагонында)
58.
Ішетін су үшін залалсыздандыру құрылғысы
дана
вагонға 1
вагонға 1
вагонға 1
59.
Ыдыс жуу ваннасы үшін тығын
дана
вагонға 1
вагонға 1
вагонға 1
60.
*Вагонды жинау үшін сыпырғыш
дана
бір айға 1
бір айға 1
бір айға 1
61.
*Еденді жуу үшін шүберек
дана
бір айға 3
бір айға 3
бір айға 3
62.
*Вагонды жинау үшін ұнтақ
грамм
60
60
60
63.
*Қол сабыны
грамм
100
100
100
64.
*Даретхана қағазы
орам
4
4
6
65.
*Ыдыс жууға арналған зат
грамм
100
100
100
66.
*Вагонды жинауға арналған зат
грамм
100
100
100
67.
*Дезинфекциялау құралы
грамм
100
100
100
68.
*Петардалар
дана
6 (бір соңғы вагонға)