О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2001 года № 419 "Об утверждении Инструкции о формах промежуточного ликвидационного баланса, иных отчетов, ликвидационного баланса ликвидируемых банков в Республике Казахстан, сроках и порядке их представления ликвидационными комиссиями"
Постановление Правления Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций от 29 октября 2008 года № 156. Зарегистрировано в Министерстве юстиции Республики Казахстан 11 декабря 2008 года N 5399. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка Республики Казахстан от 24 декабря 2012 года № 375
Сноска. Утратило силу постановлением Правления Национального Банка РК от 24.12.2012 № 375 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня первого официального опубликования).
В целях совершенствования нормативных правовых актов, регулирующих деятельность ликвидационных комиссий ликвидируемых банков в Республике Казахстан, Правление Агентства Республики Казахстан по регулированию и надзору финансового рынка и финансовых организаций (далее - Агентство) ПОСТАНОВЛЯЕТ:
1. Внести в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2001 года № 419 "Об утверждении Инструкции о формах промежуточного ликвидационного баланса, иных отчетов, ликвидационного баланса ликвидируемых банков в Республике Казахстан, сроках и порядке их представления ликвидационными комиссиями" (зарегистрированное в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 1698), с изменениями и дополнениями, внесенными постановлением Правления Агентства от 16 февраля 2004 года № 40 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2001 года № 419 "Об утверждении Инструкции о формах промежуточного ликвидационного баланса, иных отчетов, ликвидационного баланса ликвидируемых банков в Республике Казахстан, сроках и порядке их представления ликвидационными комиссиями, зарегистрированное в Министерстве юстиции Республики Казахстан под № 1698" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 2777), постановлением Правления Агентства от 25 февраля 2006 года № 39 "О внесении дополнения и изменений в постановление Правления Национального Банка Республики Казахстан от 28 октября 2001 года № 419 "Об утверждении Инструкции о формах промежуточного ликвидационного баланса, иных отчетов, ликвидационного баланса ликвидируемых банков в Республике Казахстан, сроках и порядке их представления ликвидационными комиссиями" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4137), постановлением Правления Агентства от 28 мая 2007 года № 147 "О внесении дополнений и изменений в постановление Правления Национального банка Республики Казахстан от 28 октября 2001 года № 419 "Об утверждении Инструкции о формах промежуточного ликвидационного баланса, иных отчетов, ликвидационного баланса ликвидируемых банков в Республике Казахстан, сроках и порядке их представления ликвидационными комиссиями" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 4774), постановлением Правления Агентства от 30 ноября 2007 года № 251 "О внесении изменений и дополнений в постановление Правления Национального банка Республики Казахстан от 28 октября 2001 года № 419 "Об утверждении Инструкции о формах промежуточного ликвидационного баланса, иных отчетов, ликвидационного баланса ликвидируемых банков в Республике Казахстан, сроках и порядке их представления ликвидационными комиссиями" (зарегистрированным в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов под № 5074) следующие изменения и дополнения:
в Инструкции о формах промежуточного ликвидационного баланса, иных отчетов, ликвидационного баланса ликвидируемых банков в Республике Казахстан, сроках и порядке их представления ликвидационными комиссиями, утвержденной указанным постановлением:

Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасындағы таратылатын банктердiң аралық тарату балансының, басқа да есептерiнiң, тарату балансының нысандары және тарату комиссияларының оларды ұсыну мерзiмдерi мен тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту жөнiнде" 2001 жылғы 28 қазандағы N 419 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігі Басқармасының 2008 жылғы 29 қазандағы N 156 Қаулысы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2008 жылғы 11 желтоқсанда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5399 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының 2012 жылғы 24 желтоқсандағы № 375 қаулысымен
Ескерту. Күші жойылды - ҚР Ұлттық Банкі Басқармасының 24.12.2012 № 375 қаулысымен (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі).
Қазақстан Республикасында таратылатын банктердің тарату комиссияларының қызметін реттейтін нормативтік құқықтық актілерді жетілдіру мақсатында Қазақстан Республикасы Қаржы нарығын және қаржы ұйымдарын реттеу мен қадағалау агенттігінің (бұдан әрі – Агенттік) Басқармасы ҚАУЛЫ ЕТЕДІ:
1. Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасындағы таратылатын банктердiң аралық тарату балансының, басқа да есептерiнiң, тарату балансының нысандары және тарату комиссияларының оларды ұсыну мерзiмдерi мен тәртiбi туралы нұсқаулықты бекiту жөнiнде" 2001 жылғы 28 қазандағы N 419 қаулысына (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 1698 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде N 1698 тіркелген, Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасындағы таратылатын банктердің аралық тарату балансының, басқа да есептерінің, тарату балансының нысандары және тарату комиссияларының оларды ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы Нұсқаулықты бекіту туралы 2001 жылғы 28 қазандағы N 419 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2004 жылғы 16 ақпандағы N 40 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 2777 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасындағы таратылатын банктердің аралық тарату балансының, басқа да есептерінің, тарату балансының нысандары және тарату комиссияларының оларды ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде" 2001 жылғы 28 қазандағы N 419 қаулысына толықтыру мен өзгерістер енгізу туралы" 2006 жылғы 25 ақпандағы N 39 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4137 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасындағы таратылатын банктердің аралық тарату балансының, басқа да есептерінің, балансының нысандары және тарату комиссияларының оларды ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту жөнінде" 2001 жылғы 28 қазандағы N 419 қаулысына толықтырулар мен өзгерістер енгізу туралы" 2007 жылғы 28 мамырдағы N 147 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 4774 тіркелген), Агенттік Басқармасының "Қазақстан Республикасының Ұлттық Банкі Басқармасының "Қазақстан Республикасындағы таратылатын банктердің аралық тарату балансының, басқа да есептерінің, тарату балансының нысандары және тарату комиссияларының оларды ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулықты бекіту жөніндегі" 2001 жылы 28 қазандағы N 419 қаулысына өзгерістер мен толықтырулар енгізу туралы" 2007 жылғы 30 қарашадағы N 251 қаулысымен (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 5074 тіркелген) енгізілген өзгерістері мен толықтырулармен бірге мынадай өзгерістер мен толықтырулар енгізілсін:
көрсетілген қаулымен бекітілген Қазақстан Республикасындағы таратылатын банктердің аралық тарату балансының, басқа да есептерінің, тарату балансының нысандары және тарату комиссияларының оларды ұсыну мерзімдері мен тәртібі туралы нұсқаулықта:

подпункт 11) пункта 4 изложить в следующей редакции:
"11) пояснительная записка, содержащая следующую информацию:
проведение первоочередных мероприятий;
изменения по активам и обязательствам с начала ликвидации на дату составления промежуточного ликвидационного баланса с указанием причин изменений;
состояние дебиторской и кредиторской задолженности;
залоговое и собственное имущество ликвидируемого банка;
основные проблемы, препятствующие проведению ликвидационного производства.";
в пункте 9 :
дополнить подпунктами 7-1) - 7-5) следующего содержания:
"7-1) отчет о состоянии дебиторской задолженности ликвидируемого банка по состоянию на отчетную дату, составленный по форме в соответствии с Приложением 20-1 к настоящей Инструкции;
7-2) отчет по утерянным документам дебиторов ликвидируемого банка по состоянию на отчетную дату, составленный по форме в соответствии с Приложением 22 к настоящей Инструкции;
7-3) отчет о состоянии залогового имущества ликвидируемого банка на отчетную дату, составленный по форме в соответствии с Приложением 23-1 к настоящей Инструкции на основании данных журнала учета залогового имущества ликвидируемого банка, составленного по форме в соответствии с Приложением 24 к настоящей Инструкции;
7-4) отчет о состоянии собственного имущества ликвидируемого банка на отчетную дату, составленный по форме в соответствии с Приложением 25 к настоящей Инструкции;
7-5) отчет о расчетах ликвидационной комиссии ликвидируемого банка с кредиторами и по текущей задолженности согласно Приложению 26 к настоящей Инструкции;";
в подпункте 8) слова "(представляется до создания комитета кредиторов)" исключить;
дополнить пунктом 13-1 следующего содержания:
"13-1. При наличии у ликвидационной комиссии банка подразделений отчеты, предусмотренные подпунктами 7-1), 7-2), 7-3), 7-4), 7-5), 8) пункта 9 настоящей Инструкции представляются в разрезе головного офиса ликвидационной комиссии и ее подразделений.";
Главу 2 Раздела 2 изложить в следующей редакции:
"Глава 2. Отчет о проделанной ликвидационной комиссией
банка работе за первое полугодие
14. Отчет за первое полугодие (далее - отчет за полугодие) включает в себя:
1) отчет о взыскании дебиторской задолженности ликвидируемого банка по состоянию на отчетную дату, составленный по форме в соответствии с Приложением 20 к настоящей Инструкции;
2) отчет о состоянии залогового имущества ликвидируемого банка на отчетную дату, составленный по форме в соответствии с Приложением 23 к настоящей Инструкции на основании данных журнала учета залогового имущества ликвидируемого банка, составленного по форме в соответствии с Приложением 24 к настоящей Инструкции.

4-тармақтың 11) тармақшасы мынадай редакцияда жазылсын:
"11) мынадай ақпаратты қамтыған түсіндірме жазбасы:
бiрiншi кезектегi iс-шараларды жүргiзу;
таратудың басынан бастап аралық тарату балансын жасаған күніне, өзгерістердің себептерін көрсете отырып, активтер мен міндеттемелер бойынша өзгерістер;
дебиторлық және кредиторлық берешектің жай-күйі;
таратылатын банктің кепіл және меншік мүлкі;
тарату өндірісін жасауға кедергі болатын негізгі проблемалар.";
9-тармақта:
мынадай мазмұндағы 7-1) – 7-5) тармақшалармен толықтырылсын:
" 7-1) осы Нұсқаулықтың 20-1-қосымшасына сәйкес нысанда жасалған есепті күнгі жағдай бойынша таратылатын банктің дебиторлық берешегінің жай-күйі туралы есебі;
7-2) осы Нұсқаулықтың 22-қосымшасына сәйкес нысанда жасалған есепті күнгі жағдай бойынша таратылатын банк дебиторларының жоғалған құжаттары бойынша есебі;
7-3) осы Нұсқаулықтың 24-қосымшасына сәйкес нысанда жасалған таратылатын банктің кепіл мүлкін есепке алу журналының деректері негізінде осы Нұсқаулықтың 23-1-қосымшасына сәйкес нысанда жасалған таратылатын банктің кепіл мүлкінің есепті күнгі жай-күйі туралы есебі;
7-4) осы Нұсқаулықтың 25-қосымшасына сәйкес нысанда жасалған таратылатын банктің меншік мүлкінің есепті күнгі жай-күйі туралы есебі;
7-5) осы Нұсқаулықтың 26-қосымшасына сәйкес жасалған таратылатын банктің кредиторларымен және ағымдағы берешегі бойынша есеп айырысуы туралы есебі;";
8) тармақшадағы "(кредиторлар комитетін құрғанға дейін ұсынылады)" деген сөздер алынып тасталсын;
мынадай мазмұндағы 13-1-тармақпен толықтырылсын:
"13-1. Банктің тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда осы Нұсқаулықтың 9-тармағының 7-1), 7-2), 7-3), 7-4), 7-5), 8) тармақшаларында көзделген есептері тарату комиссиясының бас офисі және оның құрылымдарының бөлігінде ұсынылады.";
2-бөлімнің 2-тарауы мынадай редакцияда жазылсын:
"2-тарау. Банктің тарату комиссиясының бірінші жарты жылдықта істеген жұмысының есебі
14. Бірінші жарты жылдықтың есебіне (бұдан әрі – жарты жылдықтың есебі) мыналар кіреді:
1) осы Нұсқаулықтың 20-қосымшасына сәйкес нысанда жасалған есепті күнгі жағдай бойынша таратылатын банктің дебиторлық берешегін өндіріп алу туралы есебі;
2) осы Нұсқаулықтың 24-қосымшасына сәйкес нысанда жасалған таратылатын банктің кепіл мүлкін есепке алу журналының деректері негізінде осы Нұсқаулықтың 23-қосымшасына сәйкес нысанда жасалған таратылатын банктің кепіл мүлкінің есепті күнгі жай-күйі туралы есебі.

15. К отчету за полугодие прилагается пояснительная записка, содержащая характеристику претензионно-исковой работы, работы по реализации залогового имущества.
16. Отчетной датой отчета за полугодие является 1 января года.
17. Отчет за полугодие представляется в уполномоченный орган в следующие сроки:
1) при отсутствии у ликвидируемого банка филиалов - не позднее 6 июля;
2) при наличии у ликвидируемого банка филиалов - не позднее 8 июля.
Отчет о проделанной ликвидационной комиссией банка работе за второе полугодие в уполномоченный орган не представляется. Данные о проделанной работе за второе полугодие включаются в годовой отчет о проделанной ликвидационной комиссией банка работе.
18. При наличии у ликвидационной комиссии банка подразделений отчет за полугодие представляется в разрезе головного офиса ликвидационной комиссии и ее подразделений.";
пункт 19 изложить в следующей редакции:
"19. Годовой отчет о проделанной ликвидационной комиссией банка работе включает в себя:
1) документы, предусмотренные подпунктами 1), 2), 3), 4), 5), 5-1), 6), 7), 7-2), 7-4), 7-5), 8) пункта 9 настоящей Инструкции;
2) отчет о взыскании дебиторской задолженности ликвидируемого банка по состоянию на отчетную дату, составленный по форме в соответствии с Приложением 20 к настоящей Инструкции;
3) отчет о состоянии залогового имущества ликвидируемого банка на отчетную дату, составленный по форме в соответствии с Приложением 23 к настоящей Инструкции на основании данных журнала учета залогового имущества ликвидируемого банка, составленного по форме в соответствии с Приложением 24 к настоящей Инструкции;
4) отчет о возбужденных уголовных делах в отношении руководящих работников, должников ликвидируемого банка и руководящих работников ликвидационной комиссии по состоянию на отчетную дату, составленный по форме в соответствии с Приложением 29 к настоящей Инструкции.";
дополнить пунктом 23-1 следующего содержания:
"23-1. При наличии у ликвидационной комиссии банка подразделений отчеты, предусмотренные подпунктами 7-2), 7-4), 7-5), 8) пункта 9, подпунктами 2), 3) пункта 19 настоящей Инструкции представляются в разрезе головного офиса ликвидационной комиссии и ее подразделений.";
пункт 28-1 исключить;
в таблице второй приложения 1 :
строку, порядковый номер 19, изложить в следующей редакции:
"
19
Прочая кредиторская
задолженность, в том числе
невостребованная кредиторская
задолженность
";
раздел "Собственный капитал", после строки, порядковый номер 4, дополнить строками 5, 5.1, 5.2 следующего содержания:
"
5
Нераспределенная чистая
прибыль (непокрытый убыток):
5.1
Нераспределенная чистая
прибыль (непокрытый убыток)
прошлых лет
5.2
Нераспределенная чистая
прибыль (непокрытый убыток)
отчетного периода
";
графу "
в национальной
валюте
" в таблице приложения 3 изложить в следующей редакции:
"
в национальной
валюте, в
тысячах тенге
";

15. Жарты жылдық есебіне шағым - талап жұмысының, кепіл мүлікті сату жөніндегі жұмыстың сипатын қамтитын түсініктеме жазбасы қоса беріледі.
16. Жарты жылдық есебінің есепті күні жылдың 1 қаңтары болып табылады.
17. Жарты жылдық есебі уәкілетті органға мынадай мерзімдерде ұсынылады:
1) таратылатын банктің филиалдары болмаған жағдайда – 6 шілдеден кешіктірмей;
2) таратылатын банктің филиалдары болған жағдайда – 8 шілдеден кешіктірмей.
Банктің тарату комиссиясының екінші жарты жылдығындағы жұмысы туралы есебі уәкілетті органға берілмейді. Екінші жарты жылдықта істеген жұмысы туралы деректер банктің тарату комиссиясының істеген жұмысы туралы жылдық есебіне енгізіледі.
18. Банктің тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда жарты жылдық есеп тарату комиссиясының және оның бөлімшелерінің бас офисі бөлігінде ұсынылады.";
19–тармақ мынадай редакцияда жазылсын:
"19. Банктiң тарату комиссиясы iстеген жұмысының жылдық есебiне мыналар кiредi:
осы Нұсқаулықтың 9-тармағының 1), 2), 3), 4), 5), 5-1), 6), 7), 7-2), 7-4), 7-5), 8) тармақшаларында көзделген құжаттар;
2) осы Нұсқаулықтың 20-қосымшасына сәйкес нысанда жасалған есепті күнгі жағдай бойынша таратылатын банктің дебиторлық берешегін өндіріп алу туралы есебі;
3) осы Нұсқаулықтың 24-қосымшасына сәйкес нысанда жасалған таратылатын банктің кепіл мүлкін есепке алу журналының деректері негізінде осы Нұсқаулықтың 23-қосымшасына сәйкес нысанда жасалған таратылатын банктің кепіл мүлкінің есепті күнгі жай-күйі туралы есебі;
4) осы Нұсқаулықтың 29-қосымшасына сәйкес нысан бойынша жасалған есепті күнгi жағдай бойынша таратылатын банктiң басшы қызметкерлерiне, борышкерлерiне және тарату комиссиясының басшы қызметкерлерiне қатысты қозғалған қылмыстық iстері туралы есебі.";
мынадай мазмұндағы 23-1-тармақпен толықтырылсын:
"23-1. Банктің тарату комиссиясының бөлімшелері болған жағдайда 9-тармақтың 7-2), 7-4), 7-5), 8) тармақшаларында, 19-тармақтың 2), 3) тармақшаларында көзделген есептер тарату комиссиясының бас офисі және оның бөлімшелерінің бөлігінде ұсынылады.";
28-1-тармақ алынып тасталсын;
1-қосымшадағы екінші кестеде:
реттік нөмірі 19-жолы мынадай редакцияда жазылсын:
"
19
Басқа кредиторлық берешек, оның ішінде талап етілмеген кредиторлық берешек
";
"Меншікті капитал" бөліміндегі реттік нөмірі 4-жолдан кейін мынадай мазмұндағы 5, 5.1, 5.2 – жолдармен толықтырылсын:
"
5
Бөлінбеген таза пайда (жабылмаған шығын):
5.1
Өткен жылдардағы бөлінбеген таза пайда (жабылмаған шығын)
5.2
Есепті кезеңдегі бөлінбеген таза пайда (жабылмаған шығын)
";
3-қосымшаның кестесінде
"
ұлттық валютада
" деген бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"
ұлттық валютада, мың теңгемен
";

в приложениях 4, 5, 10:
слова "тыс. тенге" исключить;
графы "
в национальной
валюте
" в таблицах изложить в следующей редакции:
"
в национальной
валюте, в
тысячах тенге
";
в приложениях 9, 15:
после строки, порядковый номер 6030, дополнить строками, порядковые номера 6040, 6045 следующего содержания:
"6040 Возможные требования рамбурсирующего банка к банку эмитенту/другому лицу
6045 Возможные требования по рамбурсированию";
строки, порядковые номера 6220, 6320, 6498, 6499, 6720, 6820, исключить;
после строки, порядковый номер 6530, дополнить строками, порядковые номера 6540, 6545 следующего содержания:
"6540 Возможные обязательства по рамбурсированию
6545 Возможные обязательства рамбурсирующего банка перед банком-эмитентом/другим лицом";
графу "
Возникшая разница (графа 3/4 - графа 6/7)
" в таблице приложения 12 изложить в следующей редакции:
"
Возникшая разница
(графа 6/7 -
графа 3/4)
";
таблицу приложения 13 дополнить строками следующего содержания:
"
Итого по счету:
Всего:
";
в приложении 16 :
в таблице:

4, 5, 10-қосымшаларда:
"мың теңгемен", "мың теңге" деген сөздер алынып тасталсын;
кестелерде
"
ұлттық валютада
" деген бағандар мынадай редакцияда жазылсын:
"
ұлттық валютада, мың теңгемен
" ;
9, 15-қосымшаларда:
реттік нөмірі 6030 жолдан кейін, мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 6040, 6045 жолдармен толықтырылсын:
"6040 Рамбурстаушы банктің эмитент банкке/басқа тұлғаға ықтимал талаптары
6045 Рамбурстау бойынша ықтимал талаптар";
реттік нөмірлері 6220, 6320, 6498, 6499, 6720, 6820 – жолдары алынып тасталсын;
реттік нөмірі 6530 жолдан кейін, мынадай мазмұндағы реттік нөмірлері 6540, 6545 жолдармен толықтырылсын:
"6540 Рамбурстау бойынша ықтимал міндеттемелер
6545 Рамбурстаушы банктің эмитент банк/басқа тұлға алдындағы ықтимал міндеттемелері ";
12-қосымшаның кестесінде
"
Пайда болған айырма (3/4 баған - 6/7 баған)
" деген бағаны мынадай редакцияда жазылсын:
"
Пайда болған айырма (6/7 баған – 3/4 баған)
";
13–қосымшаның кестесі мынадай мазмұндағы жолдармен толықтырылсын:
"
Жиынтығы шот бойынша:
Барлығы:
";
16-қосымшада:
кестеде:

7.2.3
Обеспеченные залогом и (или) гарантией
7.2.4
Необеспеченные залогом и (или)
гарантией
7.2.5
Убыточные
";
дополнить примечанием следующего содержания:
"Примечание: К займам, обеспеченным залогом и (или) гарантией относятся займы, обеспеченные фактически имеющимся в наличии залогом и (или) по которым существует возможность взыскания долга с гаранта. К убыточным относятся займы, необеспеченные залогом и (или) гарантией, по которым имеется просроченная задолженность по погашению.";

7.2.3
Кепілмен және (немесе) кепілдікпен қамтамасыз етілген
7.2.4
Кепілмен және (немесе) кепілдікпен қамтамасыз етілмеген
7.2.5
Шығынды
";
мынадай мазмұндағы ескертумен толықтырылсын:
"Ескерту: Кепілмен және (немесе) кепілдікпен қамтамасыз етілген заемдарға іс жүзінде бар кепілмен және (немесе) кепілдікпен қамтамасыз етілген және (немесе) кепілгерден борышты өндіріп алу мүмкіндігі бар заемдар жатады. Шығындыларға кепілмен және (немесе) кепілдікпен қамтамасыз етілмеген, олардың өтеу бойынша мерзімі өткен берешегі бар заемдар жатады.";

таблицу приложения 17 после строки, порядковый номер 1.9.3 дополнить строкой, порядковый номер 1.10, следующего содержания:
"
1.10
Прочая кредиторская
задолженность, в том
числе невостребованная
кредиторская
задолженность
110
";
в таблице приложения 18 :
в заголовке слово "квартал," исключить;
слова "Всего за (квартал, год)" заменить словами "Всего за год";
в приложении 18-1 :
правый верхний угол после заголовка таблицы дополнить словами "курсы валют";
в таблице:
в заголовке слово "квартал," исключить;
слова "Всего за (квартал, год)" заменить словами "Всего за год";
в таблице приложения 19 :
в заголовке слово "квартал," исключить;
слова "Всего за (квартал, год)" заменить словами "Всего за год";
в приложении 19-1 :
правый верхний угол после заголовка таблицы дополнить словами "курсы валют";
в таблице:
в заголовке слово "квартал," исключить;
слова "Всего за (квартал, год)" заменить словами "Всего за год";
дополнить приложениями 20-1 23-1 в соответствии с приложениями 1 2 к настоящему постановлению;
в таблице приложения 25 :
слова "квартал" заменить словами "месяц";
дополнить графами 16, 17 следующего содержания:
"
Оприходовано за
отчетный период
(месяц, год)
Основание
оприходования
16
17
";
в таблице приложения 26 слова "квартал" заменить словами "месяц";
в таблице приложения 28 :
в заголовке слово "квартал," исключить;
строки, порядковые номера 1, 1.1, 1.2, 1.3, 2, 2.1, 2.2, 2.3, изложить в следующей редакции:
"
1
Оплата труда персонала
1.1
Оплата труда председателя,
членов, а также
привлеченных работников
ликвидационной комиссии,
работающих на основании
трудовых договоров
Должностной оклад
Подоходный налог
Обязательные пенсионные
взносы
1.2
Оплата труда привлеченных
работников, оказывающих
услуги по договорам
возмездного оказания услуг
2
Отчисления в бюджет
2.1
Налоги
2.2
Платы
2.3
Иные отчисления
";
после строки, порядковый номер 5, дополнить строкой, порядковый номер 6, следующего содержания:
"
6
Непредвиденные расходы
";
слова "Всего за квартал (год)" заменить словами "Всего за год";
в приложении 29 слова "Примечание: данные о взыскании задолженности с руководящих работников и должников банка, руководящих работников ликвидационной комиссии в гражданском порядке необходимо отражать в форме № 8 (приложение 14 к Правилам)" исключить;
приложение 32-2 исключить.
2. Настоящее постановление вводится в действие по истечении четырнадцати дней со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан.

17-қосымшаның кестесі реттік нөмірі 1.9.3-жолдан кейін мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 1.10-жолмен толықтырылсын:
"
1.10
Басқа кредиторлық берешек, оның ішінде талап етілмеген кредиторлық берешек
110
";
18-қосымшадағы кестеде:
атауында "тоқсан," деген сөз алынып тасталсын;
"Барлығы (тоқсан, жыл)" деген сөздер "Барлығы жыл ішінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
18-1-қосымшада:
кестенің атауынан кейін оң жақтағы жоғарғы бұрышы "валюта бағамдары" деген сөздермен толықтырылсын;
кестеде:
атауында "тоқсан," деген сөз алынып тасталсын;
"Барлығы (тоқсан, жыл)" деген сөздер "Барлығы жыл ішінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
19-қосымшадағы кестеде:
атауында "тоқсан," деген сөз алынып тасталсын;
"Барлығы (тоқсан, жыл)" деген сөздер "Барлығы жыл ішінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
19-1-қосымшада:
кестенің атауынан кейін оң жақтағы жоғарғы бұрышы "валюта бағамдары" деген сөздермен толықтырылсын;
кестеде:
атауында "тоқсан," деген сөз алынып тасталсын;
"Барлығы (тоқсан, жыл)" деген сөздер "Барлығы жыл ішінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
осы қаулының 1, 2-қосымшаларына сәйкес 20-1, 23-1-қосымшалармен толықтырылсын;
25-қосымшадағы кестеде:
"тоқсан" деген сөздер "ай" деген сөздермен ауыстырылсын;
мынадай мазмұндағы 16, 17 – бағандармен толықтырылсын:
"
Есепті кезеңде кіріске алынды (ай, жыл)
Кіріске алу негіздемесі
16
17
";
26-қосымшаның кестесінде "тоқсан" деген сөздер "ай" деген сөздермен ауыстырылсын;
28-қосымшадағы кестеде:
атауында "тоқсан," деген сөз алынып тасталсын;
реттік нөмірлері 1, 1.1, 1.2, 1.3, 2, 2.1, 2.2, 2.3 – жолдар мынадай редакцияда жазылсын:
"
1
Қызметкерлерге еңбекақы төлеу
1.1
Еңбек шарты негізінде жұмыс істейтін тарату комиссиясының төрағасына, мүшелеріне, сондай-ақ тартылған қызметкерлерге еңбекақы төлеу
Лауазымдық жалақы
Табыс салығы
1.2
Міндетті зейнетақы жарналары
1.3
Өтелетін қызмет көрсету шарттары бойынша қызмет көрсететін тартылған қызметкерлерге еңбекақы төлеу
2
Бюджетке аударымдар
2.1
Салықтар
2.2
Төлемдер
2.3
Өзге аударымдар
";
реттік нөмірі 5-жолдан кейін мынадай мазмұндағы реттік нөмірі 6-жолмен толықтырылсын:
"
6
Күтпеген шығындар
";
"Барлығы тоқсан (жыл) бойынша" деген сөздер "Барлығы жыл ішінде" деген сөздермен ауыстырылсын;
29–қосымшада "Ескерту: банктің басшы қызметкерлеріне, борышкерлерінен, тарату комиссиясының басшы қызметкерлерінен берешектерді өндіріп алу туралы деректерді азаматтық тәртіппен N 8 нысанын көрсету қажет (Ережеге N 14 қосымша) " деген сөздер алынып тасталсын;
32-2-қосымша алынып тасталсын.
2. Осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он төрт күн өткеннен кейін қолданысқа енеді.

3. Департаменту ликвидации финансовых организаций (Жумабаева З.С.):
1) совместно с Юридическим департаментом (Сарсенова Н.В.) принять меры к государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления;
2) в десятидневный срок со дня государственной регистрации в Министерстве юстиции Республики Казахстан настоящего постановления довести его до сведения заинтересованных подразделений Агентства, Объединения юридических лиц "Ассоциация финансистов Казахстана" и ликвидационных комиссий банков.
4. Службе Председателя Агентства (Кенже А.А.) принять меры по опубликованию настоящего постановления в средствах массовой информации Республики Казахстан.
5. Контроль за исполнением настоящего постановления возложить на заместителя Председателя Агентства Кожахметова К.Б.
Председатель                               Е. Бахмутова
"Согласовано"
Национальный Банк
Республики Казахстан
Председатель Сайденов А.Г.
10 ноября 2008 года
(подпись, дата, гербовая печать)
Приложение 1
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
от 29 октября 2008 года № 156
"Приложение 20-1 к Инструкции
о формах промежуточного
ликвидационного баланса, иных
отчетов, ликвидационного
баланса ликвидируемых банков
в Республике Казахстан, сроках
и порядке их представления
ликвидационными комиссиями
Форма 7-5
Отчет о состоянии дебиторской задолженности
_________________________________________________
(наименование банка)
по состоянию на "___" ______________ 20__ года
(отчетная дата)
п/п
Перечень
сведений
Юридичес-
кие лица
Физичес-
кие лица
Всего
Приме-
чание
Коли-чес-
тво
Сумма
Коли-
чес-
тво
Сумма
Коли-
чес-
тво
Сумма
1
2
3
4
5
6
1
Дебиторская
задолженность
на отчетную
дату
1.1
Выданные
займы
1.2
Прочая
дебиторская
задолженность
2
Предъявлено
исков в суд
3
Не предъявле-
но исков в суд
(с указанием
причин
неисполнения
в примечании)
4
Удовлетворено
исков в полном
объеме
5
Удовлетворено
исков частично
6
Отказано в
принятии иска
7
Возвращено
исков
8
Оставлено
исков без
движения
9
Погашено во
внесудебном
порядке
10
Исполнение
решений судов:
10.1
исполнено
10.2
не исполнено,
в том числе:
вынесено актов
о невозможнос-
ти взыскания
признаны
банкротами
не исполнено
по иным причи-
нам (с указа-
нием причин
неисполнения в
примечании)
Председатель
ликвидационной комиссии   ________________________________  __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _________________________________   __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель    _________________________________   _________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
телефон                                                      ";
Приложение 2
к постановлению Правления
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и финансовых
организаций
от 29 октября 2008 года № 156

3. Қаржы ұйымдарын тарату департаменті (З.С. Жұмабаева):
1) Заң департаментімен (Н.В. Сәрсенова) бірлесіп, осы қаулыны Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткізу шараларын қолға алсын;
2) осы қаулы Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде мемлекеттік тіркеуден өткен күннен бастап он күндік мерзімде оны Агенттіктің мүдделі бөлімшелеріне, "Қазақстан Қаржыгерлер қауымдастығы" заңды тұлғалар бірлестігіне және банктердің тарату комиссияларына мәлімет үшін жіберсін.
4. Агенттіктің Төрайым қызметі (А.А. Кенже) осы қаулыны Қазақстан Республикасының бұқаралық ақпарат құралдарында жариялау шараларын қолға алсын.
5. Осы қаулының орындалуын бақылау Агенттік Төрайымының орынбасары Қ.Б. Қожахметовке жүктелсін.
Төрайым                                 Е.Л. Бахмутова
"Келісілді"
Қазақстан Республикасының
Ұлттық Банкі Төрағасы
Ә.Ғ. Сәйденов____________
2008 жылғы 11 қазан
(қолы, күні, елтаңбалы мөр)
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2008 жылғы 29 қазандағы
N 156 қаулысына
1-қосымша
"Қазақстан Республикасындағы
таратылатын банктердің аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы
нұсқаулыққа 20-1-қосымша
7-5-нысан
_________________________________________________
(банктің атауы)
дебиторлық берешегінің жай-күйі туралы есебі
20 __ жылғы "___"_________________ жағдай бойынша
(есеп беру күні)
N р/н
Мәліметтер тізбесі
Заңды тұлғалар
Жеке тұлғалар
Барлығы
Ескерту
Саны
Сомасы
Саны
Сомасы
Саны
Сомасы
1
2
3
4
5
6
1
Есеп беру күніне дебиторлық берешек
1.1
Берілген заемдар
1.2
Басқа дебиторлық берешек
2
Сотқа берілген талап арыздар
3
Сотқа берілмеген талап арыздар (ескертулерде орындамау себептерін көрсете отырып)
4
Толық көлемде қанағаттандыр ылған талап арыздар
5
Ішінара қанағаттандырылған талап арыздар
6
Қабылдаудан бас тартылған талап арыздар
7
Қайтарылған талап арыздар
8
Қозғаусыз қалдырылған талап арыздар
9
Соттан тыс тәртіппен өтелген
10
Сот шешімдерін орындау:
10.1
орындалған
10.2
орындалмаған, оның ішінде:
өндіріп алуға мүмкіндіктің болмауы туралы шығарылған актілер
банкрот деп танылған
өзге себептермен орындалмаған (ескертуде орындамау себептерін көрсете отырып)
Тарату комиссияның
Төрағасы      _______________________________________  _________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)     (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________  _________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)     (қолы)
Орындаушы     _______________________________________  _________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)     (қолы) телефон ";
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агенттігі Басқармасының
2008 жылғы 29 қазандағы
N 156 қаулысына
2-қосымша
"Қазақстан Республикасындағы
таратылатын банктердің аралық
тарату балансының, басқа да
есептерінің, тарату балансының
нысандары және тарату
комиссияларының оларды ұсыну
мерзімдері мен тәртібі туралы

"Приложение 23-1 к Инструкции
о формах промежуточного
ликвидационного баланса, иных
отчетов, ликвидационного
баланса ликвидируемых банков в
Республике Казахстан, сроках и
порядке их представления
ликвидационными комиссиями
Форма 7-6
Отчет о состоянии залогового имущества
____________________________________
(наименование банка)
по состоянию на "___" ______________ 20 __ года
(отчетная дата)
п/п
Сумма
дебитор-
ской
задолжен-
ности на
отчетную
дату (в
тысячах
тенге)
Залоговое
имущество
на начало
ликвидации
Реализация
залогового
имущества
Залоговое
имущество
на отчетную
дату
Разница
между
стоимо-
стью
реализа-
ции
зало-
гового
имущест-
ва и
суммой
дебитор-
ской
задол-
женнос-
ти (в
тысячах
тенге)
Списание
залогового
имущества
Ко-
ли-
чес-
тво
еди-
ни-
цах)
Стои-
мость
тыся-
чах
тенге)
Ко-
ли-
чес-
тво
еди-
ни-
цах)
Стои-
мость
реали-
зации
тыся-
чах
тенге)
Ко-
ли-
чес-
тво
еди-
ни-
цах
Стои-
мость
реали-
зации
тыся-
чах
тенге)
Ко-
ли-
чес-
тво
еди-
ни-
цах)
Сумма
тыся-
чах
тенге)
О
с
н
о
в
а
н
и
е
1
2
3
4
5
6
7
8
9 (графа
2 -
графа 8)
10
11
12
Председатель
ликвидационной комиссии ________________________________  __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Главный бухгалтер _________________________________ __________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
Исполнитель _________________________________ _________
(фамилия, имя, при наличии - отчество) (подпись)
телефон".

нұсқаулыққа 23-1-қосымша
7-6-нысан
____________________________________
(банктің атауы)
кепіл мүлкінің жай-күйі туралы есебі
20 __ жылғы "___"__________________
(есеп беру күні)
N р/н
Есеп беру күніне дебиторлық берешек сомасы (мың теңгемен)
Тарату басындағы кепіл мүлкі
Кепіл мүлікті сату
Саны (бірлік пен)
Құны (мың теңге мен)
Саны (бірлікп ен)
Құны (мың теңге мен)
1
2
3
4
5
6
кестенің жалғасы
Есеп беру күніне кепіл мүлкі
Кепіл мүлкін сату құны мен дебиторлық берешек сомасы ның айырмасы (мың теңгемен)
Кепіл мүлікті есептен шығару
Саны (бірлікпен)
Құны (мың теңге мен)
Саны (бірлікпен)
Сомасы (мың теңгемен)
Негіздеме
7
8
9 (2-баған- 8-баған)
10
11
12
Тарату комиссияның
Төрағасы      _______________________________________  _________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)    (қолы)
Бас бухгалтер _______________________________________  _________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)     (қолы)
Орындаушы     _______________________________________  _________
(тегі, аты, бар болса - әкесінің аты)     (қолы) телефон".