Об утверждении формы сведений о наличии и номерах банковских счетов, об остатках и движении денег на этих счетах, о предоставленных кредитах физическим лицам
Приказ Министра финансов Республики Казахстан от 29 декабря 2008 года N 625. Зарегистрирован в Министерстве юстиции Республики Казахстан 22 января 2009 года N 5502. Утратил силу приказом Министра финансов Республики Казахстан от 2 февраля 2018 года № 119.
Сноска. Утратил силу приказом Министра финансов РК от 02.02.2018 № 119 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
Сноска. Заголовок в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 08.07.2016 № 360 (вводится в действие с 01.01.2017).
В соответствии с подпунктами 12) и 12-1) статьи 581 Кодекса Республики Казахстан от 10 декабря 2008 года "О налогах и других обязательных платежах в бюджет" (Налоговый кодекс), пунктом 6-1 статьи 50 Закона Республики Казахстан от 31 августа 1995 года "О банках и банковской деятельности в Республике Казахстан" ПРИКАЗЫВАЮ:
Сноска. Преамбула в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 08.07.2016 № 360 (вводится в действие с 01.01.2017).
1. Утвердить:
1) форму сведений о наличии и номерах банковских счетов, об остатках и движении денег на этих счетах согласно приложению 1 к настоящему приказу;
2) форму сведений о предоставленных кредитах проверяемому физическому лицу, с указанием сумм погашения, включая вознаграждение согласно приложению 2 к настоящему приказу;
3) форму сведений о наличии и номерах банковских счетов, об остатках денег на этих счетах, о предоставленных кредитах физическим лицам, обязанным представлять декларацию об активах и обязательствах с указанием сумм погашения, включая вознаграждение, согласно приложению 3 к настоящему приказу.
Сноска. Пункт 1 в редакции приказа и.о. Министра финансов РК от 08.07.2016 № 360 (вводится в действие с 01.01.2017).
1-1. Установить, что:
1) форма сведений о предоставленных кредитах проверяемому физическому лицу, с указанием сумм погашения, включая вознаграждение, действует с 1 января 2020 года;
2) форма сведений о наличии и номерах банковских счетов, об остатках денег на этих счетах, о предоставленных кредитах физическим лицам, обязанным представлять декларацию об активах и обязательствах с указанием сумм погашения, включая вознаграждение, действует с 1 января 2020 года по 1 января 2026 года.

Банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдығы мен қозғалысы туралы мәліметтер нысанын бекіту туралы
Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2008 жылғы 29 желтоқсандағы N 625 Бұйрығы. Қазақстан Республикасының Әділет министрлігінде 2009 жылғы 22 қаңтарда Нормативтік құқықтық кесімдерді мемлекеттік тіркеудің тізіліміне N 5502 болып енгізілді. Күші жойылды - Қазақстан Республикасы Қаржы министрінің 2018 жылғы 2 ақпандағы № 119 бұйрығымен
Ескерту. Күші жойылды – ҚР Қаржы министрінің 02.02.2018 № 119 (алғаш рет ресми жарияланған күнінен кейінгі күнтізбелік он күн ішінде қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
Ескерту. Бұйрықтың тақырыбы жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 08.07.2016 № 360 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
"Салық және бюджетке төленетін басқа да міндетті төлемдер туралы" 2008 жылғы 10 желтоқсандағы Қазақстан Республикасы Кодексінің (Салық кодексі) 581-бабы 12) және 12-1) тарамақшаларына, "Қазақстан Республикасындағы банктер және банк қызметі туралы" 1995 жылғы
31 тамыздағы Қазақстан Республикасы Заңының 50-бабы 6-1-тармағына сәйкес БҰЙЫРАМЫН:
Ескерту. Кіріспе жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 08.07.2016 № 360 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1. Мыналар:
1) осы бұйрыққа 1-қосымшаға сәйкес банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдығы мен қозғалысы туралы мәліметтер нысаны;
2) осы бұйрыққа 2-қосымшаға сәйкес сыйақыны қоса алғанда, өтеу сомаларын көрсете отырып, тексерілетін жеке тұлғаға берілген кредиттер туралы мәліметтер нысаны;
РҚАО-ның ескертпесі!
3) тармақша 01.01.2026 дейін қолданылады - ҚР Қаржы министрінің м.а. 08.07.2016 № 360 бұйрығымен.
3) осы бұйрыққа 3-қосымшаға сәйкес сыйақыны қоса алғанда, өтеу сомаларын көрсете отырып, банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдығы туралы, активтер мен міндеттемелер туралы декларация ұсынуға міндетті жеке тұлғаларға берілген кредиттер туралы мәліметтер бекітілсін.
Ескерту. 1-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің м.а. 08.07.2016 № 360 (01.01.2017 бастап қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
1-1. Мыналар:
1) сыйақыны қоса алғанда, өтеу сомаларын көрсете отырып, тексерілетін жеке тұлғаға берілген кредиттер туралы мәліметтердің нысаны, 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап қолданылады;
2) сыйақыны қоса алғанда, өтеу сомаларын көрсете отырып, банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдығы туралы, активтер мен міндеттемелер туралы декларация ұсынуға міндетті жеке тұлғаларға берілген кредиттер туралы мәліметтердің нысаны, 2020 жылғы 1 қаңтардан бастап 2026 жылғы 1 қаңтарға дейін қолданылады деп белгіленсін.

Сноска. Приказ дополнен пунктом 1-1 в соответствии с приказом Министра финансов РК от 31.03.2017 № 213.
2. Банкам и организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, обеспечить представление сведений по форме, указанной в пункте 1 настоящего приказа, в орган государственных доходов, направивший запрос, в течение 10 рабочих дней со дня получения запроса.
Сноска. Пункт 2 в редакции приказа Министра финансов РК от 31.03.2015 № 242 (вводится в действие по истечении десяти календарных дней после дня его первого официального опубликования).
3. Признать утратившим силу приказ Председателя Налогового комитета Министерства финансов Республики Казахстан от 26 сентября 2005 года № 433 "Об утверждении Правил направления запросов банкам и организациям, осуществляющим отдельные виды банковских операций, для предоставления сведений в отношении бездействующего юридического лица" (зарегистрирован в Реестре государственной регистрации нормативных правовых актов Республики Казахстан за № 3900, опубликован в газете "Юридическая газета" 22 декабря 2005 года № 239 (973)).
4. Налоговому комитету Министерства финансов Республики Казахстан (Ергожин Д.Е.) обеспечить государственную регистрацию настоящего приказа в Министерстве юстиции Республики Казахстан.
5. Настоящий приказ вводится в действие с 1 января 2009 года и подлежит официальному опубликованию.
Министр финансов
Республики Казахстан
Б. Жамишев
"СОГЛАСОВАНО"
Председатель
Агентства Республики Казахстан
по регулированию и надзору
финансового рынка и
финансовых организаций
Бахмутова Е.Л.
29 декабря 2008 года
Утверждены
приказом Министра финансов
Республики Казахстан
от 29 декабря 2008 года № 625

Ескерту. Бұйрық 1-1-тармақпен толықтырылды – ҚР Қаржы министрінің 31.03.2017 № 213 бұйрығымен.
2. Банктер мен банк операцияларының жекелеген түрлерін жүзеге асыратын ұйымдар сұрау салуды жолдаған мемлекеттік кірістер органына сұрау салуды алған күннен бастап 10 жұмыс күні ішінде осы бұйрықтың 1-тармағында көрсетілген нысан бойынша мәліметтер ұсынуды қамтамасыз етсін.
Ескерту. 2-тармақ жаңа редакцияда - ҚР Қаржы министрінің 31.03.2015 № 242 (алғашқы ресми жарияланған күнінен кейін күнтізбелік он күн өткен соң қолданысқа енгізіледі) бұйрығымен.
3. "Әрекетсiз заңды тұлғаға қатысты мәлiметтердi беру үшiн банктерге немесе банк операцияларының жекелеген түрлерiн жүзеге асыратын ұйымдарға сұрау салуды жiберу ережесiн бекiту туралы" Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігі Салық комитеті төрағасының 2005 жылғы 26 қыркүйектегі N 433 Бұйрығының күші жойылды деп тану (Нормативтік құқықтық актілерді мемлекеттік тіркеу тізілімінде N 3900 болып тіркелген, 2005 жылдың 22 желтоқсанында N 239(973) "Юридическая газета" газетінде жарияланған).
4. Қазақстан Республикасы Қаржы министрлігінің Салық комитеті (Ерғожин Д.Е.) осы бұйрықты Қазақстан Республикасының Әділет министрлігіне мемлекеттік тіркеуге жіберсін.
5. Осы бұйрық 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа еңгізіледі және ресми жариялануға жатады.
Қазақстан Республикасының
Қаржы Министрі Б. Жәмішев
"КЕЛІСІЛДІ"
Қазақстан Республикасы
Қаржы нарығын және қаржы
ұйымдарын реттеу мен қадағалау
агентігінің Төрайымы
Е.Л. Бахмутова ______________
2008 жылғы 29 желтоқсан
Қазақстан Республикасы
Қаржы министрінің
2008 жылғы 29 желтоқсандағы
№ 625 бұйрығына
1-қосымша
Нысан
Банк шоттарының бар-жоғы және олардың нөмірлері туралы, осы шоттардағы ақшаның қалдығы мен қозғалысы туралы 20__ жылғы "__"_____ бастап 20__ жылғы "__"_____аралығындағы кезең үшін мәліметтер