Об областном бюджете на 2009 год
Решение Акмолинского областного маслихата от 13 декабря 2008 года № 4С-11-5. Зарегистрировано Департаментом юстиции Акмолинской области 26 декабря 2008 года № 3286. Утратило силу - решением Акмолинского областного маслихата от 18 июня 2010 года № 4С-25-1
Сноска. Утратило силу - решением Акмолинского областного маслихата от 18.06.2010 № 4С-25-1
В соответствии с подпунктом 1 пункта 1 статьи 6 Закона Республики Казахстан "О местном государственном управлении в Республике Казахстан" от 23 января 2001 года и согласно постановления акимата области № А-7/441 от 15 октября 2008 года Акмолинский областной маслихат РЕШИЛ:
1. Утвердить областной бюджет на 2009 год согласно приложению 1 в следующих объемах:
1) доходы – 70 413 668,3 тысяч тенге, в том числе по:
налоговым поступлениям – 7 798 157 тысяч тенге;
неналоговым поступлениям – 60 048 тысяч тенге;
поступлениям трансфертов – 62 555 463,3 тысячи тенге;
2) затраты – 71 147 597 тысяч тенге;
3) чистое бюджетное кредитование – -124 198 тысяч тенге, в том числе:
бюджетные кредиты – 603 000 тысяч тенге,
погашение бюджетных кредитов – 727 198 тысяч тенге;
4) сальдо по операциям с финансовыми активами – 64 900 тысяч тенге, в том числе:
приобретение финансовых активов – 65 200 тысяч тенге;
поступления от продажи финансовых активов государства – 300 тысяч тенге;
5) дефицит бюджета – - 674 630,7 тысяч тенге;
6) финансирование дефицита бюджета – 674 630,7 тысяч тенге.      Сноска. Пункт 1 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 26.03.2009 № 4С-13-2, от 22.04.2009 № 4С-14-3, от 15.07.2009 № 4С-16-3, от 16.10.2009 № 4С-17-2, от 25.11.2009 № 4С-18-2 (порядок введения в действие см. п. 2)
2. Установить нормативы распределения доходов в областной бюджет, в бюджеты районов и городов Кокшетау и Степногорск в следующих размерах:
1) по индивидуальному подоходному налогу с доходов, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет – 100%;
2) по индивидуальному подоходному налогу с доходов иностранных граждан, облагаемых у источника выплаты в областной бюджет - 100 %;
3) по социальному налогу в бюджеты районов и городов Кокшетау и Степногорск – 100 %.
3. Утвердить доходы областного бюджета за счет следующих источников:
1) налоговых поступлений, в том числе:
индивидуального подоходного налога;
поступлений за использование природных и других ресурсов;
2) неналоговых поступлений, в том числе:
доходов от аренды имущества, находящегося в государственной собственности;
вознаграждений (интересов) по кредитам, выданным из государственного бюджета;
поступлений от реализации товаров (работ, услуг) государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
поступлений денег от проведения государственных закупок, организуемых государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета;
штрафов, пени, санкций, взысканий, налагаемые государственными учреждениями, финансируемыми из государственного бюджета, а также содержащимися и финансируемыми из бюджета (сметы расходов) Национального Банка Республики Казахстан, за исключением поступлений от предприятий нефтяного сектора;
прочих неналоговых поступлений;

2009 жылға арналған облыстық бюджет туралы
Ақмола облыстық мәслихатының 2008 жылғы 13 желтоқсандағы № 4C-11-5 шешімі. Ақмола облысының Әділет департаментінде 2008 жылғы 26 желтоқсанда № 3286 тіркелді. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2010 жылғы 18 маусымдағы № 4С-25-1 шешімімен
Ескерту. Күші жойылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2010.06.18 № 4С-25-1 шешімімен
2001 жылғы 23 қаңтардағы Қазақстан Республикасының "Қазақстан Республикасындағы жергілікті мемлекеттік басқару туралы" Заңының 6 бабының 1 тармағының 1 тармақшасына және облыс әкімдігінің 2008 жылғы 15 қазандағы № А-7/441 қаулысына байланысты Ақмола облыстық мәслихаты ШЕШІМ ЕТТІ:
1. 2009 жылға арналған облыстық бюджет 1 қосымшаға сәйкес келесі көлемдерде бекітілсін:
1) кірістер - 70 413 668,3 мың теңге, оның ішінде:
салықтық түсімдер бойынша – 7 798 157 мың теңге;
салықтық емес түсімдерден – 60 048 мың теңге;
трансферттерден түсімдер – 62 555 463,3 мың теңге:
2) шығындар – 71 147 597 мың теңге;
3) таза бюджеттік несиелер - -124 198 мың теңге, оның ішінде:
бюджеттiк несиелер – 603 000 мың теңге;
бюджеттік несиелердің өтелуі – 727 198 мың теңге;
4) қаржылық активтермен операциялар бойынша сальдо - 64 900 мың теңге, оның ішінде:
қаржылық активтерді сатып алу - 65 200 мың теңге;
мемлекеттің қаржылық активтерін сатудан түсетін түсімдер - 300 мың теңге;
5) бюджет тапшылығы – -674 630,7 мың теңге;
6) бюджет тапшылығын қаржыландыру – 674 630,7 мың теңге.
Ескерту. 1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2009.03.26 № 4С-13-2, 2009.04.22 № 4С-14-3, 2009.07.15   № 4С-16-3, 2009.10.16 № 4С-17-2, 2009.11.25 № 4С-18-2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
2. Облыстық бюджетке, аудандардың, Көкшетау және Степногорск қалаларының бюджеттеріне кірістерді бөлудің нормативтері келесі мөлшерде белгіленсін:
1) облыстық бюджетке төлем көзінен ұсталатын жеке табыс салығы- 100%;
2) облыстық бюджетке төлем көзінен салық салынатын шетелдік  азаматтар табыстарынан ұсталатын жеке табыс салығы- 100%;
3) аудандардың, Көкшетау және Степногорск қалаларының бюджеттеріне әлеуметтік салық бойынша - 100%.
3. Келесі көздердің есебінен облыстық бюджеттің кірістері  бекітілсін:
1) салықтық түсімдер, оның ішінде:
жеке табыс салығы;
табиғи және басқа ресурстарды пайдаланғаны үшiн түсетiн түсiмдер;
2) салықтық емес түсімдерден, оның ішінде:
мемлекет меншігіндегі мүлікті жалға беруден түсетін кірістер;
мемлекеттік бюджеттен берілген кредиттер бойынша сыйақылар (мүдделер);
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелердің тауарларды (жұмыстарды, қызметтерді) өткізуінен түсетін түсімдер;
мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер ұйымдастыратын мемлекеттік сатып алуды өткізуден түсетін ақша түсімдері;
мұнай секторы кәсіпорындарынан түсетін түсімдерді қоспағанда, мемлекеттік бюджеттен қаржыландырылатын, сондай-ақ Қазақстан Республикасы Ұлттық Банкінің бюджетінен (шығыстар сметасынан) ұсталатын және қаржыландырылатын мемлекеттік мекемелер салатын айыппұлдар, өсімпұлдар, санкциялар, өндіріп алулар;
басқа да салықтық емес түсiмдер;

3)поступлений трансфертов, в том числе:
трансфертов из районных (городских) бюджетов;
трансфертов из республиканского бюджета.
4. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год объемы бюджетных изъятий в сумме 1 140 071 тысяча тенге, в том числе:
город Кокшетау 1 140 071 тысяча тенге;
5. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены трансферты из республиканского бюджета, в том числе субвенция в сумме 35 399 399 тысяч тенге и целевые трансферты в сумме 25 775 800 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 5 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 22.04.2009 № 4С-14-3, от 15.07.2009 № 4С-16-3, от 16.10.2009 № 4С-17-2, от 25.11.2009 № 4С-18-2 (порядок введения в действие см. п. 2)
6. Установить на 2009 год объемы субвенции, передаваемые из областного бюджета в районные бюджеты в общей сумме 11 837 371 тысяча тенге, в том числе:
Аккольскому 679 933 тысячи тенге;
Аршалынскому 566 081 тысячи тенге;
Астраханскому 786 973 тысячи тенге;
Атбасарскому 815 105 тысяч тенге;
Буландынскому 783 157 тысяч тенге;
Егиндыкольскому 395 920 тысяч тенге;
Енбекшильдерскому 760 728 тысяч тенге;
Ерейментаускому 824 303 тысячи тенге;
Есильскому 637 813 тысяч тенге;
Жаксынскому 936 688 тысяч тенге;
Жаркаинскому 808 655 тысяч тенге;
Зерендинскому 1 054 936 тысяч тенге;
Коргалжынскому 689 061 тысяча тенге;
Сандыктаускому 686 781 тысяча тенге;
Целиноградскому 580 382 тысячи тенге;
Шортандынскому 622 145 тысяч тенге;
Бурабайскому 208 710 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 6 с изменением, внесенным решением Акмолинского областного маслихата от 16.10.2009 № 4С-17-2.(порядок введения в действие см. п. 2)
7. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на образование в сумме  3 299 822 тысяч тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 730 404 тысячи тенге, в том числе:
211 746 тысяч тенге - на содержание вновь вводимых объектов образования;
12 480 тысяч тенге - на привлечение зарубежных преподавателей английского языка для профессиональных лицеев в рамках реализации Государственной программы развития технического и профессионального образования в Республике Казахстан на 2008-2012 годы;
424 038 тысячи тенге - на реализацию Государственной программы развития образования в Республике Казахстан на 2005-2010 годы, в том числе:
на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования – 139 057 тысячи тенге;
на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования – 145 119 тысяч тенге;

3) трансферттерден түсімдер, оның ішінде:
аудандық (қалалық) бюджеттерден трансферттер ағымдағы нысаналы трансферттер;
республикалық бюджеттен түсетiн трансферттер.
4. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте 1 140 071 мың теңге сомасындағы бюджеттік алып қоюлар қарастырылсын, оның ішінде:
Көкшетау қаласы 1 140 071 мың теңге.
5. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде субвенциялар 35 399 399 мың теңге сомасында және 25 775 800 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер.
Ескерту. 5-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2009.04.22 № 4С-14-3, 2009.07.15 № 4С-16-3, 2009.10.16  № 4С-17-2, 2009.11.25 № 4С-18-2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
6. 2009 жылға арналған облыстық бюджеттен аудандық бюджеттерге берілетін субвенциялардың жалпы көлемі 11 837 371 мың теңге сомасында белгіленсін, оның ішінде:
Ақкөл 679 933 мың теңге
Аршалы 566 081 мың теңге
Астрахан 786 973 мың теңге
Атбасар 815 105 мың теңге
Бұланды 783 157 мың теңге
Егіндікөл 395 920 мың теңге
Еңбекшілдер 760 728 мың теңге
Ерейментау 824 303 мың теңге
Есіл 637 813 мың теңге
Жақсы 936 688 мың теңге
Жарқайың 808 655 мың теңге
Зеренді 1 054 936 мың теңге
Қорғалжын 689 061 мың теңге
Сандықтау 686 781 мың теңге
Целиноград 580 382 мың теңге
Шортанды 622 145 мың теңге
Бурабай 208 710 мың теңге
Ескерту. 6-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының  2009.10.16 № 4С-17-2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
7. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен білім беруге арналған 3 299 822 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) 730 404 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттер, оның ішінде:
211 746 мың теңге - жаңадан іске қосылған білім беру нысандарын қаржыландыруға;
12 480 мың теңге – Қазақстан Республикасында 2008-2012 жылдарға арналған техникалық және кәсіби білім беруді дамытудың мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыру шеңберінде кәсіби лицейлер үшін ағылшын тілінен шетелдік оқытушыларды тартуға арналған;
424 038 мың теңге - Қазақстан Республикасында 2005 – 2010 жылдарға арналған білім берудi дамытудың мемлекеттік бағдарламасын іске асыруға, оның ішінде:
негізгі орта және жалпы орта бiлiм беретiн мемлекеттiк мекемелердiң физика, химия, биология кабинеттерiн оқу жабдықтарымен жарақтандыруға – 139 057 мың теңге;
бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беру мекемелерде лингафондық және мултимедиалық кабинеттер құруға – 145 119 мың теңге;

на внедрение новых технологий обучения в государственной системе образования – 139 862 тысячи тенге.
82 140 тысяч тенге - на увеличение размера стипендий обучающимся в организациях технического и профессионального, послесреднего образования на основании государственного образовательного заказа местных исполнительных органов.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по областному бюджету, бюджетам районов и городов определяется постановлением акимата области.
2) целевые трансферты на развитие на строительство и реконструкцию объектов образования в сумме 2 569 418 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по областному бюджету, бюджетам районов и городов определяется постановлением акимата области.
Сноска. Пункт 7 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 22.04.2009 № 4С-14-3, от 15.07.2009 № 4С-16-3, от 25.11.2009 № 4С-18-2 (порядок введения в действие см. п. 2)
8. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на здравоохранение в сумме 2 855 667 тысячи тенге, в том числе:
654 576 тысяч тенге - на закуп лекарственных средств, вакцин и других иммунобиологических препаратов;
1 101 091 тысячи тенге - на реализацию Государственной программы реформирования и развития здравоохранения Республики Казахстан на 2005–2010 годы, в том числе:
на материально - техническое оснащение медицинских организаций здравоохранения на местном уровне – 399 898 тысяч тенге;
на обеспечение и расширение гарантированного объема бесплатной медицинской помощи – 701 193 тысяч тенге.
1 100 000 тысяч тенге - на строительство объектов здравоохранения.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата области.
Сноска. Пункт 8 с изменениями и дополнением, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 22.04.2009 № 4С-14-3; 16.10.2009 № 4С-17-2, от 25.11.2009 № 4С-18-2 (порядок введения в действие см. п. 2)
9. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на социальное обеспечение в сумме 384 124 тысяч тенге, в том числе:
30 684 тысячи тенге - на введение стандартов социальных услуг;
256 217 тысяч тенге - на увеличение норм питания в медико-социальных учреждениях;
97 223 тысяч тенге - на выплату государственной адресной социальной помощи и ежемесячного государственного пособия на детей до 18 лет в связи с ростом размера прожиточного минимума.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по областному бюджету, бюджетам районов и городов определяется постановлением акимата области.
Сноска. Пункт 9 с изменениями, внесенными решением Акмолинского областного маслихата от 22.04.2009 № 4С-14-3. (порядок введения в действие см. п. 2)

мемлекеттік білім беру жүйесінде оқытудың жаңа технологияларын енгізуге - 139 862 мың теңге;
82 140 мың теңге - жергілікті атқарушы органдардың мемлекеттік білім беру тапсырысы негізінде техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру ұйымдарында білім алушылардың стипендияларының мөлшерін көбейтуге.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын облыстық бюджет,  аудандар мен қалалардың бюджеттері бойынша бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
2) білім беру нысандарының құрылысына және қайта жабдықтауға арналған нысаналы даму трансферттері 2 569 418 мың теңге сомасында.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын облыстық бюджет, аудандар мен қалалардың бюджеттері бойынша бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. 7 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2009.04.22 № 4С-14-3, 2009.07.15 № 4С-16-3, 2009.11.25 № 4С-18-2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
8. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте денсаулық сақтауға арналған республикалық бюджеттің 2 855 667 мың теңге сомасында нысаналы трансферттер ескерілсін, оның ішінде:
654 576 мың теңге дәрі-дәрмек құралдарын, вакциналар және басқа да медициналық иммунобиологиялық қосындылар сатып алуға;
1 101 091 мың теңге - Қазақстан Республикасында 2005 – 2010 жылдарға арналған денсаулық сақтау ісiн реформалау мен дамытудың  мемлекеттік бағдарламасын жүзеге асыруға, оның ішінде:
жергілікті деңгейдегі медициналық ұйымдардың материалдық-техникалық базасын жетілдіруге – 399 898 мың теңге;
тегін медициналық көмектің кепілді көлемін қамтамасыз етуге және кеңейтуге - 701 193 мың теңге.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
1 100 000 мың теңге - денсаулық сақтау нысандарының кұрылысына.
Ескерту. 8 тармаққа өзгерту мен толықтыру енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2009.04.22 № 4С-14-3, 2009.10.16 № 4С-17-2 2009.11.25 № 4С-18-2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
9. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен әлеуметтік қамтамасыз етуге арналған 384 124 мың теңге сомасындағы ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны  ескерілсін, оның ішінде:
30 684 мың теңге - әлеуметтік қызметтердің стандарттарын енгізуге;
256 217 мың теңге – медициналық-әлеуметтік мекемелерде тамақтандыру мөлшерін ұлғайтуға;
97 223 мың теңге - мемлекеттік адрестік әлеуметтік көмек төлеуге және ең төменгі күнкөріс шегі мөлшерінің өсуіне байланысты 18 жасқа дейiнгi балаларға ай сайынғы мемлекеттiк жәрдемақыларды төлеуге.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын облыстық бюджет,  аудандар мен қалалардың бюджеттері бойынша бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. 9 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2009.04.22 № 4С-14-3 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

10. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты из республиканского бюджета на развитие системы водоснабжения в сумме 3 079 144 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по областному бюджету, бюджетам районов и городов определяется постановлением акимата области.
Сноска. Пункт 10 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 22.04.2009 № 4С-14-3, от 25.11.2009 № 4С-18-2 (порядок введения в действие см. п. 2)
11. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на развитие сельского хозяйства в сумме 4 322 257 тысячи тенге, в том числе:
313 817 тысяч тенге - на поддержку семеноводства;
508 687 тысячи тенге - на поддержку племенного животноводства;
2 209 944 тысяч тенге - на удешевление стоимости горюче-смазочных материалов и других товарно-материальных ценностей, необходимых для проведения весенне-полевых и уборочных работ;
585 175 тысячи тенге - на поддержку повышения урожайности и качества производимых сельскохозяйственных культур;
строка исключена
690 618 тысяч тенге - на субсидирование повышения продуктивности и качества продукции животноводства.
Сноска. Пункт 11 с изменениеми, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 16.10.2009 № 4С-17-2, от 25.11.2009 № 4С-18-2 (порядок введения в действие см. п. 2)
12. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета на субсидирование стоимости услуг по подаче питьевой воды из особо важных групповых и локальных систем водоснабжения, являющихся безальтернативными источниками питьевого водоснабжения в сумме 415 140 тысяча тенге.
Сноска. Пункт 12 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 22.04.2009 № 4С-14-3, от 25.11.2009 № 4С-18-2 (порядок введения в действие см. п. 2)
13. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые трансферты на развитие из республиканского бюджета на реализацию Государственной программы жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы, в том числе:
594 000 тысячи тенге – на строительство и (или) приобретение жилья государственного коммунального жилищного фонда;
4 610 500 тысяча тенге – на развитие, обустроистве и (или) приобретение инженерно – коммуникационной инфраструктуры.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по областному бюджету, бюджетам районов и городов определяется постановлением акимата области.
Сноска. Пункт 13 в редакции решения Акмолинского областного маслихата от 22.04.2009 № 4С-14-3. Пункт 13 с изменением, внесенным решением Акмолинского областного маслихата от 25.11.2009 № 4С-18-2 (порядок введения в действие см. п. 2)

10. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен бөлінген сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға арналып 3 079 144 мың теңге сомасындағы ағымдағы мақсатты трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын облыстық бюджет,  аудандар мен қалалардың бюджеттері бойынша бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. 10 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2009.04.22 № 4С-14-3, 2009.11.25 № 4С-18-2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
11. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен ауыл шаруашылығын дамытуға арналып 4 322 257 мың теңге сомасында ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
313 817 мың теңге - тұқым өңдеуді қолдауға;
508 687 мың теңге - мал шаруашылығын асыл тұқымдандыруды қолдауға;
2 209 944 мың теңге – көктемгі егістік және егін жинау жұмыстарын жүргізуге қажетті жанар-жағар май материалдары мен басқа да тауарлық-материалдық құндылықтардың құнын арзандатуға;
585 175 мың теңге - өсімдік шаруашылығы өнімінің шығымдылығы мен сапасын арттыруды қолдауға;
алынып тасталды
704 634 мың теңге - мал шаруашылығы өнімдерінің өнімділігін және сапасын жоғарылатуға жәрдем ақша бөлуге.
Ескерту. 11 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2009.10.16 № 4С-17-2, 2009.11.25 № 4С-18-2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
12. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен 415 140 мың теңге сомасында баламасы жоқ болып келетін ауыз сумен қамтамасыз етудің ерекше тобынан және локальдық жүйенің ауыз суымен қамтамасыз етудегі суды жеткізу қызметіне жәрдем ақша бөлуге арналған ағымдағы нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
Ескерту. 12 тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2009.11.25 № 4С-18-2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
13. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2008 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасын жүзеге асыруды дамытуға нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
594 000 мың теңге - мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға және (немесе) сатып алуға;
4 610 500 мың теңге - инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға, жайластыруға және (немесе) сатып алуға.
Ескерту. 13-тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облыстық мәслихатының 2009.04.22 № 4С-14-3 шешімен. 13-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2009.11.25 № 4С-18-2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.

14. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены бюджетные кредиты из республиканского бюджета в сумме 499 000 тысяч тенге на кредитование бюджетов районов (городов) на строительство и приобретение жилья по нулевой ставке вознаграждения (интереса) в соответствии с Государственной программой жилищного строительства в Республике Казахстан на 2008-2010 годы.
Распределение указанных кредитов по бюджетам районов (городов) определяется постановлением акимата области.
15. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год из республиканского бюджета предусмотрены целевые трансферты на развитие транспортной инфраструктуры в сумме 1 467 348 тысяч тенге.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов определяется постановлением акимата области.
Сноска. Пункт 15 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 22.04.2009 № 4С-14-3. от 25.11.2009 № 4С-18-2 (порядок введения в действие см. п. 2)
16. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета, в том числе:
алынып тасталды
1335 тысяч тенге - на реализацию передаваемых функций в области охраны окружающей среды в рамках разграничения полномочий между уровнями государственного управления.
Сноска. Пункт 16 с изменениями, внесенным решением Акмолинского областного маслихата от 25.11.2009 № 4С-18-2 (порядок введения в действие см. п. 2)
17. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены целевые текущие трансферты из республиканского бюджета в сумме 52 091 тысяч тенге для реализации мер социальной поддержки специалистов социальной сферы сельских населенных пунктов.
Распределение указанных сумм целевых трансфертов по областному бюджету, бюджетам районов и городов определяется постановлением акимата области.
Сноска. Пункт 17 с изменениями, внесенным решением Акмолинского областного маслихата от 25.11.2009 № 4С-18-2 (порядок введения в действие см. п. 2)
18. Учесть в областном бюджете на 2009 год целевые трансферты на развитие в сумме 225 000 тысяч тенге на строительство и реконструкцию электрических сетей Щучинско-Боровской курортной зоны.
Сноска. Пункт 18 с изменениями, внесенным решением Акмолинского областного маслихата от 25.11.2009 № 4С-18-2 (порядок введения в действие см. п. 2)
19. Предусмотреть в областном бюджете на 2009 год поступления трансфертов в республиканский бюджет в сумме 614 435 тысяч тенге в связи с передачей полномочий местных исполнительных органов, в том числе:

14. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Қазақстан Республикасында тұрғын үй құрылысын дамытудың 2008 – 2010 жылдарға арналған мемлекеттiк бағдарламасына сәйкес, сыйақының (мүдденің) нөлдiк ставкасы бойынша тұрғын үй құрылысына және сатып алуға аудандық (қалалық) бюджеттерге несие беруге 499 000 мың теңге сомасында республикалық бюджеттен бюджеттік несиелердің қарастырылғаны ескерілсін;
Көрсетілген несиелерді аудандардың (қалалардың) бюджеттері бойынш бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
15. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен көлік инфрақұрылымын дамытуға 1 467 348 мың теңге сомасында нысаналы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. 15-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2009.04.22 № 4С-14-3, 2009.11.25 № 4С-18-2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
16. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен мақсатты ағымдағы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
алынып тасталды
1335 мың теңге – мемлекеттік басқару деңгейлері арасындағы өкілеттіліктерді шектеу шеңберінде қоршаған ортаны қорғау саласындағы функцияларды өткізуді жүзеге асыруға.
Ескерту. 16-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2009.11.25 № 4С-18-2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
17. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте республикалық бюджеттен селолық елді мекендердегі әлеуметтік сала мамандарын әлеуметтік қолдау шараларын жүзеге асыру үшін 52 091 мың теңге сомасында мақсатты ағымдағы трансферттердің қарастырылғаны ескерілсін.
Нысаналы трансферттердің көрсетілген сомасын облыстық бюджет, аудандар мен қалалардың бюджеттері бойынша бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. 17-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2009.11.25 № 4С-18-2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
18. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте Щучье-Бурабай курорттық аймағы электр желілерінің құрылысына және қайта жаңартуға 225 000 мың теңге ағымдағы трансферттер ескерілсін.
Ескерту. 18-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2009.11.25 № 4С-18-2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
19. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте жергілікті атқарушы органдардың өкілеттіктерін өткізуге байланысты республикалық бюджетке түскен 614 435 мың теңге сомасындағы трансферттерден түсімдер ескерілсін, оның ішінде:

32 356 тысяч тенге - создание и содержание профессиональных водно-спасательных служб;
582 079 тысяч тенге - санитарно-эпидемиологический надзор.
19-1. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год предусмотрены средства на реализацию стратегии региональной занятости и переподготовки кадров в сумме 6 567 248,8 тысячи тенге, в том числе:
из республиканского бюджета – 4 469 342 тысяч тенге;
из местного бюджета – 2 097 876,8 тысячи тенге.
Распределение указанных сумм определяется постановлением акимата области.
Сноска. Дополнено пунктом 19-1 - решением Акмолинского областного маслихата от 22.04.2009 № 4С-14-3; с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 15.07.2009 № 4С-16-3, от 25.11.2009 № 4С-18-2 (порядок введения в действие см. п. 2)
20. Учесть, что в составе трансфертов областного бюджета на 2009 год предусмотрены целевые трансферты из областного бюджета нижестоящим бюджетам в сумме 2 765 616,5 тысячи тенге, в том числе:
1) целевые текущие трансферты в сумме 1 056 648,9 тысяча тенге, в том числе:
518 397,2 тысяч тенге – на мероприятия по водообеспечению;
32 947 тысячи тенге – на оказание социальной помощи участникам и инвалидам Великой отечественной войны на расходы за коммунальные услуги.
23 000 тысячи тенге – на обеспечение стабильной работы теплоснабжающих предприятий;
50 000 тысяч тенге – на разработку комплексного проекта градостроительного планирования развития территории Бурабайского района;
4000 тысячи тенге – на приобретение автобуса для организации подвоза учащихся Есильскому району.
22 339 тысяч тенге - на содержание детского сада «Арайлы» Зерендинского района;
8 520 тысяч тенге – на содержание детского сада в с.Жалтыр Астраханского района;
3020 тысяч тенге – Атбасарскому району на оказание социальной помощи на лечение по эндопротезированию больного Рыкова;
12 455,7 тысяч тенге – городу Кокшетау на приобретение зданий;
326 750 тысяч тенге – на компенсацию потерь поступлений социального налога и от продажи земельных участков, в том числе:
Бурабайскому району – 166 512 тысяч тенге,
Целиноградскому району – 160 238 тысяч тенге;
2) целевые трансферты на развитие в сумме 1 708 967,6 тысяч тенге, в том числе:
653 773,4 тысяч тенге – на строительство объектов образования;
119 246,4 тысячи тенге – на развитие объектов водоснабжения;
30 237,5 тысячи тенге – на выполнение проектных, сметных, изыскательских работ и надзора за строительством, с целью реализации отраслевого проекта "Водоснабжение и канализация сельских территорий" в рамках соглашения с Азиатским банком развития;

32 356 мың теңге – кәсіби судан құтқару қызметтерін құруға және қаржыландыруға;
582 079 мың теңге – санитарлық эпидемиологиялық бақылауға.
19-1. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте аймақтық жұмыспен қамту стратегиясын жүзеге асыруға және кадрларды қайта дайындауға 6 567 248,8 мың теңге сомасында қаражат көзделгені ескерілсін, оның ішінде:
республикалық бюджеттен – 4 469 372 мың теңге;
жергілікті бюджеттен – 2 097 876,8 мың теңге.
Көрсетілген сомаларды бөлу тәртібі облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
Ескерту. 19-1-тармағымен толықтырылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2009.04.22 № 4С-14-3, өзгерту  енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2009.07.15 № 4С-16-3 2009.11.25 № 4С-18-2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
20. 2009 жылға арналған облыстық бюджеттің трансферттері құрамында облыстық бюджеттен төмен тұрған бюджеттерге арналған 2 765 616,5 мың теңге сомасындағы нысаналы трансферттер қарастырылғаны ескерілсін, оның ішінде:
1) ағымдағы нысаналы трансферттер - 1 056 648,9 мың теңге сомасында, оның ішінде:
518 397,2 мың теңге - сумен қамтамасыз ету шараларына арналады;
32 947 мың теңге – Ұлы Отан соғысына қатысқандарға және оның мүгедектеріне коммуналдық шығындарды өтеуден әлеуметтік көмек көрсетуге;
23 000 мың тенге - жылумен қамтамасыз ету мекемелерінің жұмысын тұрақты қамтамасыз ету үшін;
50 000 мың теңге - Бурабай ауданы аумағын дамыту жоспарының градоқұрылыстық кешенді жобасын дайындауға;
4000 мың теңге – Есіл ауданына оқушыларды тасымалдауды ұйымдастыру үшін автобус сатып алуға;
22 339 мың теңге – Зеренді ауданының "Арайлы" бала бақшасын ұстауға;
8 520 мың теңге – Астрахан ауданы Жалтыр селосындағы бала бақшаны ұстауға;
3020 мың теңге – науқас Рыковқа эндопротездеу бойынша емдетуге  әлеуметтік көмек көрсету үшін Атбасар ауданына;
12 455,7 мың теңге – Көкшетау қаласына ғимараттар сатып алуға;
326 750 мың тенге – әлеуметтік салық пен жер сатудан болған шығындардың орнын толтыруға өтемақы төлеуге, оның ішінде:
Бурабай ауданына – 166 512 мың теңге,
Целиноград ауданына – 160 238 мың теңге.
2) 1 708 967,6 мың теңге сомасында нысаналы даму трансферттері, оның ішінде:
653 773,4 мың теңге - білім нысандарының құрылысына;
119 246,4 мың теңге - сумен қамтамасыз ету жүйесін дамытуға;
30 237,5 мың теңге – Азиялық даму банкімен келісу шеңберінде "Селолық аумақтарды сумен қамтамасыз ету және канализация" салалық жобасын жүзеге асыру мақсатында жобалау, сметалық, зерттеу және құрылысқа бақылау жүргізу жұмыстарын орындауға;

574 184,8 тысяч тенге – на увеличение уставного капитала государственных коммунальных предприятий районов (городов);
11 756 тысяч тенге – на оказание социальной помощи студентам из малообеспеченных семей на оплату за учебу в колледжах.
Распределение указанных трансфертов по районам и городам определяется постановлением акимата области.
150 000 тысяч тенге - на завершение строительства Дворца спорта в городе Кокшетау;
43 102,3 тысяч тенге – на приобретение квартир для переселенцев жителей поселка Красногорский Есильского района;
9 000 тысяч тенге - городу Кокшетау на приобретение жилья для отдельных категорий граждан;
55 582,2 тысяч тенге - на завершение строительства памятника Богенбай батыру в Ерейментауском районе;
46 741 тысячи тенге – на строительство тепловой сети в городе Ерейментау Ерейментауского района.
7 100 тысяч тенге – на разработку проектно-сметной документации на строительство жилых домов и инженерной инфраструктуры в рамках реализации Программы "Нурлы Кош" на 2009-2011 годы городу Кокшетау».
20 000 тысяч тенге – на начало строительства инженерной инфраструктуры в рамках реализации программы «Нурлы Кош» на 2009-2011 годы городу Кокшетау;
Сноска. Пункт 20 с изменениями, внесенными решениями Акмолинского областного маслихата от 26.03.2009 № 4С-13-2, от 22.04.2009 № 4С-14-3, от 15.07.2009 № 4С-16-3; 16.10.2009 № 4С-17-2,от 25.11.2009 № 4С-18-2 (порядок введения в действие см. п. 2)
21. Утвердить резерв местного исполнительного органа области на  2009 год в сумме 164 276 тысяч тенге.
Сноска. Пункт 21 с изменением, внесенным решением Акмолинского областного маслихата от 16.10.2009 № 4С-17-2. (порядок введения в действие см. п. 2)
21-1. Установить лимит долга местного исполнительного органа области на 2009 год в размере 2 391 718 тысяч тенге
Сноска. Дополнено пунктом 21-1 - решением Акмолинского областного маслихата от 15.07.2009 № 4С-16-3. (порядок введения в действие см. п. 2)
22. Учесть в 2009 году погашение бюджетных кредитов в областной бюджет в сумме 685 518 тысячи тенге.
Сноска. Пункт 22 с изменениями, внесенными решением  Акмолинского областного маслихата от 26.03.2009 № 4С-13-2 (порядок введения в действие см. п. 2)
22-1. Учесть, что в областном бюджете на 2009 год в установленном законодательством порядке использованы свободные остатки бюджетных средств, образовавшиеся на 1 января 2009 года, в сумме 435 630,7 тысяч тенге.
Сноска. Дополнено пунктом 22-1 решениями Акмолинского областного маслихата от 26.03.2009 № 4С-13-2, от 22.04.2009 № 4С-14-3(порядок введения в действие см. п. 2)

574 184,8 мың теңге – аудандар және қалалардың мемлекеттік коммуналдық кәсіпорындарының жарғылық қорын көбейтуге;
11 756 мың теңге – тұрмыстық деңгейі төмен отбасылардың студенттерінің колледждердегі оқу ақысын өтеуге әлеуметтік көмек көрсетуге.
Көрсетілген трансферттерді аудандар мен қалалар бойынша бөлу облыс әкімдігінің қаулысымен белгіленеді.
150 000 мың теңге – Көкшетау қаласындағы Спорт сарайының құрылысын аяқтауға;
43 102,3 мың теңге – Есіл ауданы Красногорский кенті тұрғындарының қоныс аударулары үшін пәтерлер сатып алу;
9 000 мың тенге – Көкшетау қаласы азаматтарының жекелеген топтарына тұрғын үй сатып алуға;
55 582,2 мың теңге – Ерейментау ауданындағы Бөгенбай батыр ескерткішінің құрылысын аяқтауға;
46 741 мың теңге – Ерейментау ауданының Ерейментау қаласында жылу жүйесінің құрылысына.
7 100 мың теңге – 2009-2011 жылдарға арналған "Нұрлы Көш" Бағдарламасын жүзеге асыру шеңберінде тұрғын үйлер мен  инженерлік инфрақұрылым құрылысына жобалау-сметалық құжаттама әзірлеу үшін  Көкшетау қаласына.
20 000 мың теңге – Көкшетау қаласына 2009-2011 жылдарға арналған “Нұрлы көш” бағдарламасын жүзеге асыру шеңберінде инженерлік инфрақұрылымның құрылысын бастауға.
Ескерту. 20-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2009.03.26 № 4С-13-2, 2009.04.22 № 4С-14-3, 2009.10.16  № 4С-17-2, 2009.11.25 № 4С-18-2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
21. 2009 жылға арналған облыстық жергілікті атқарушы органның резерві 164 276 мың теңге сомасында бекітілсін.
21-1. Облыстың жергілікті атқарушы органы берешегінің 2009 жылға арналған шектеулі мөлшері 2 391 718 мың теңге болып белгіленсін.
Ескерту. 21-1-тармағымен толықтырылды - Ақмола облыстық мәслихатының 2009.07.15 № 4С-16-3, 2009.10.16 № 4С-17-2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.
22. 2009 жылы бюджеттік несиелерді жабудан облыстық бюджетке   түсетін 685 518 мың теңге ескерілсін.
Ескерту. 22-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2009.03.26 № 4С-13-2 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
22-1. 2009 жылға арналған облыстық бюджетте заңнамада белгіленген тәртіпте 2009 жылдың 1 қаңтарына қалыптасқан 435 630,7 мың теңге сомасындағы бюджеттік қаражаттың еркін қалдықтары пайдаланылғаны ескерілсін.
Ескерту. 22-1-тармаққа өзгерту енгізілді - Ақмола облыстық мәслихатының 2009.03.26 № 4С-13-2, 2009.04.22 № 4С-14-3 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімдерімен.

23. Установить специалистам здравоохранения, социального обеспечения, образования, культуры и спорта, работающим в аульной (сельской) местности повышенные на двадцать пять процентов должностные оклады и тарифные ставки, по сравнению с окладами и ставками специалистов, занимающихся этими видами деятельности в городских условиях, согласно перечню согласованного с областным маслихатом.
24. Установить выдачу единовременной материальной помощи в размере не менее шести месячных должностных окладов, выплачиваемых медицинским работникам, направленным на работу в сельскую местность согласно правил, утвержденных областным маслихатом.
25. Установить поощрения безвозмездным донорам в размере до одного месячного расчетного показателя.
Сноска. Пункт 25 в редакции решения Акмолинского областного маслихата от 22.04.2009 № 4С-14-3. (порядок введения в действие см. п. 2)
26. Учесть, что затраты на бесплатный проезд в общественном транспорте работников здравоохранения, имеющим разъездной характер работ, производятся в пределах утвержденного бюджета на 2009 год по перечню, определяемому местным исполнительным органом – управлением здравоохранения.
27. Утвердить перечень бюджетных программ развития областного бюджета на 2009 год с разделением на бюджетные программы, направленные на реализацию бюджетных инвестиционных проектов и формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц, согласно приложению 2.
28. Утвердить перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2009 год, согласно приложению 3.
29. Утвердить перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районных бюджетов на 2009 год, согласно приложению 4.
30. Решение вступает в силу со дня государственной регистрации в Департаменте юстиции Акмолинской области и вводится в действие с 1 января 2009 года.
Председатель
сессии Акмолинского
областного маслихата                       Б.Оспанов
И.о. секретаря Акмолинского
областного маслихата                       Г.Марченкова
СОГЛАСОВАНО:
Аким Акмолинской области                   А.Рау
Начальник
управления экономики
и бюджетного планирования
Акмолинской области                        М.Такамбаев
Приложение 1 к решению
Акмолинского областного маслихата

23. Облыстық мәслихатпен келісілген тізбеге сәйкес ауылдық (селолық) жерлерде қызмет істейтін денсаулық сақтау, әлеуметтік қамтамасыз ету, білім беру, мәдениет және спорт саласы қызметкерлерінің қызметтік жалақыларына осы қызмет түрлерімен қалалық жерлерде айналысатын мамандардың қызметтік жалақылары мен тарифтік ставкаларымен салыстырғанда жиырма бес пайызға жоғарылату белгіленсін.
24. Облыстық мәслихат бекіткен ереже бойынша, селолық жерлерге жұмысқа жіберілген медицина қызметкерлеріне бір реттік төленетін материалдық көмек алты айлық қызметтік жалақысы мөлшерінде тағайындалсын.
25. Ақысыз донорларға бір  айлық көрсеткішке дейінгі мөлшерде сыйақы белгіленсін.
Ескерту. 25 тармақ жаңа редакцияда - Ақмола облыстық мәслихатының 2009.04.22 № 4С-14-3 (2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі) шешімімен.
26. Атқаратын жұмысы жүріп-тұру сипатындағы денсаулық сақтау саласы қызметкерлерінің қоғамдық көлікте тегін жүру шығындары 2009 жылдың бюджетінде бекітілу мөлшерінде, жергілікті атқарушы орган - Денсаулық сақтау басқармасы анықтаған тізім бойынша ескерілсін.
27. Бюджеттік инвестициялық жобаларды жүзеге асыруға және заңды тұлғалардың жарғылық қорының қалыптасуына немесе ұлғаюына бағытталған, бюджеттік бағдарламаларға бөлінген 2009 жылға арналған облыстық бюджетті дамытудың бюджет тік бағдарламаларының тізбесі 2 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
28. 2009 жылға арналған облыстық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі 3  қосымшаға сәйкес бекітілсін.
29. 2009 жылға арналған аудандық бюджеттердің атқарылу процесінде секвестрге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың  тізбесі 4 қосымшаға сәйкес бекітілсін.
30. Осы шешім Ақмола облысының Әділет департаментінде мемлекеттік тіркеуден өткен күнінен бастап күшіне енеді және 2009 жылдың 1 қаңтарынан бастап қолданысқа енгізіледі.
Ақмола облыстық
мәслихаты сессиясының
төрағасы                                   Б.Оспанов
Ақмола облыстық мәслихаты
хатшысының м.а.                            Г.Марченкова
КЕЛІСІЛДІ:
Ақмола облысының
әкімі                                      А.Рау
Ақмола облысының экономика
және бюджеттік жоспарлау
басқармасының бастығы                      М.Тақамбаев
Ақмола облыстық мәслихатының

211 746,0
26
Целевые текущие  трансферты бюджетам районов (городов областного значения)  на внедрение новых технологий государственной системы в сфере  образования
138 146,9
48
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на оснащение учебным оборудованием кабинетов физики, химии, биологии в государственных учреждениях основного среднего и общего среднего образования
123 165,0
58
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на создание лингафонных и мультимедийных кабинетов в государственных учреждениях начального, основного среднего и общего среднего образования
145 119,0
4
Техническое и профессиональное, послесреднее образование
2 591 976,8
253
Управление здравоохранения области
105 426,5
43
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального, послесреднего образования
105 426,5
261
Управление образования области
2 486 550,3
24
Подготовка специалистов в организациях технического и профессионального образования
2 486 550,3
5
Переподготовка и повышение квалификации специалистов
571 796,0
252
Исполнительный орган внутренних дел, финансируемый из областного бюджета
91 312,0
7
Повышение квалификации и переподготовка кадров
91 312,0
253
Управление здравоохранения области
20 228,0
3
Повышение квалификации и переподготовка кадров
13 527,0
60
Подготовка и переподготовка кадров
6 701,0
261
Управление образования области
460 256,0
10
Повышение квалификации и переподготовка кадров
92 694,0
60
Подготовка и переподготовка кадров
367 562,0
9
Прочие услуги в области образования
4 879 806,4
261
Управление образования области
2 308 110,4
1
Обеспечение деятельности Управления образования
72 625,8
4
Информатизация системы образования в областных государственных учреждениях образования
35 543,0
5
Приобретение и доставка учебников, учебно-методических комплексов  для областных государственных учреждений образования
44 724,0
7
Проведение школьных олимпиад, внешкольных мероприятий и конкурсов областного масштаба
14 365,0
8
Капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
386 841,0
9
Целевые текущие трансферты бюджетам районов (городов областного значения) на капитальный, текущий ремонт объектов образования в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
1 019 627,9
11
Обследование психического здоровья детей и подростков и оказание психолого-медико-педагогической консультативной помощи населению

211 746,0
26
Аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне білім беру саласында мемлекеттік жүйенің жаңа технологияларын енгізуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
138 146,9
48
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелердегі физика, химия, биология кабинеттерін оқу жабдығымен жарақтандыруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
123 165,0
58
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне бастауыш, негізгі орта және жалпы орта білім беретін мемлекеттік мекемелерде лингафондық және мультимедиалық кабинеттер құруға берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
145 119,0
4
Техникалық және кәсіптік, орта білімнен кейінгі білім беру
2 591 976,8
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
105 426,5
43
Техникалық және кәсіптік орта білімнен кейінгі білім беру мекемелерінде мамандар даярлау
105 426,5
261
Облыстың білім беру басқармасы
2 486 550,3
24
Техникалық және кәсіптік  білім беру ұйымдарында мамандар даярлау
2 486 550,3
5
Мамандарды қайта даярлау және біліктіліктерін арттыру
571 796,0
252
Облыстық бюджеттен қаржыландырылатын атқарушы ішкі істер органы
91 312,0
7
Кадрлардың біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
91 312,0
253
Облыстың денсаулық сақтау басқармасы
20 228,0
3
Кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
13 527,0
60
Кадрларды даярлау және қайта даярлау
6 701,0
261
Облыстың білім беру басқармасы
460 256,0
10
Кадрларының біліктілігін арттыру және оларды қайта даярлау
92 694,0
60
Кадрларды даярлау және қайта даярлау
367 562,0
9
Бiлiм беру саласындағы өзге де қызметтер
4 879 806,4
261
Облыстың білім беру басқармасы
2 308 110,4
1
Білім беру басқармасының қызметін қамтамасыз ету
72 625,8
4
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелерінде білім беру жүйесін ақпараттандыру
35 543,0
5
Білім берудің мемлекеттік облыстық мекемелері үшін оқулықтар мен оқу-әдiстемелiк кешендерді сатып алу және жеткізу
44 724,0
7
Облыстық ауқымда мектеп олимпиадаларын, мектептен тыс іс-шараларды және конкурстар өткізу
14 365,0
8
Өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеу
386 841,0
9
Аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне өңірлік жұмыспен қамту және кадрларды қайта даярлау стратегиясын іске асыру шеңберінде білім беру объектілерін күрделі, ағымды жөндеуге берілетін ағымдағы нысаналы трансферттер
1 019 627,9
11
Балалар мен жеткіншектердің психикалық денсаулығын зерттеу және халыққа психологиялық-медициналық-педагогикалық консультациялық көмек көрсету

037
Строительство и реконструкция объектов образования
5
Здравоохранение
271
Управление строительства области
038
Строительство и реконструкция объектов здравоохранения
6
Социальная помощь и социальное обеспечение
271
Управление строительства области
039
Строительство и реконструкция объектов социального обеспечения
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
271
Управление строительства области
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на строительство жилья государственного коммунального жилищного фонда
012
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов
(городов областного значения) на развитие и обустройство инженерно-коммуникационной инфраструктуры
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
16
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие инженерно-коммуникационной инфраструктуры и благоустройство населенных пунктов в рамках реализации стратегии региональной занятости и переподготовки кадров
113
Трансферты из местных бюджетов
8
Культура, спорт, туризм и информационное пространство
260
Управление туризма, физической культуры и спорта области
113
Трансферты из местных бюджетов
271
Управление строительства области
016
Развитие объектов культуры
017
Развитие объектов спорта
9
Топливно-энергетический комплекс и недропользование
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
010
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие теплоэнергетической системы
10
Сельское, водное, лесное, рыбное хозяйство, особо охраняемые природные территории, охрана окружающей среды и животного мира, земельные отношения
271
Управление строительства
029
Целевые трансферты на развитие бюджетам районов (городов областного значения) на развитие системы водоснабжения
11
Промышленность, архитектурная, градостроительная и строительная деятельность
271
Управление строительства
113
Трансферты из местных бюджетов
12
Транспорт и коммуникации

037
Білім беру объектілерін салу және реконструкциялау
5
Денсаулық сақтау
271
Облыстың құрылыс басқармасы
038
Денсаулық сақтау объектілерін салу және реконструкциялау
6
Денсаулық сақтау
271
Облыстың құрылыс басқармасы
039
Әлеуметтік қамтамасыз ету объектілерін салу және реконструкциялау
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
271
Облыстың құрылыс басқармасы
010
Мемлекеттік коммуналдық тұрғын үй қорының тұрғын үйін салуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
012
Аудандық (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттерге инженерлік коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және жайластыруға берілетін даму трансферттері
279
Облыстың туризм, дене шынықтыру және спорт басқармасы
010
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
16
Аймақтық жұмыспен қамту және кадрларды қайта дайындау стратегиясын жүзеге асыру шеңберінде инженерлік - коммуникациялық инфрақұрылымды дамытуға және елді мекендерді жайғастыруға аудандардың (облыстық маңызы бар қалалардың) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
8
Мәдениет, спорт, туризм және ақпараттық кеңістiк
260
Облыстың дене шынықтыру және спорт білімі
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
271
Облыстың құрылыс басқармасы
016
Мәдениет объектілерін дамыту
017
Спорт объектілерін дамыту
9
Отын-энергетика кешенi және жер қойнауын пайдалану
279
Облыстың Энергетика және коммуналдық шаруашылық басқармасы
010
Жылу-энергетикалық жүйені дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне нысаналы даму трансферттері
10
Ауыл, су, орман, балық шаруашылығы, ерекше қорғалатын табиғи аумақтар, қоршаған ортаны және жануарлар дәниесін қорғау, жер қатынастары
271
Облыстың құрылыс басқармасы
029
Сумен жабдықтау жүйесін дамытуға аудандар (облыстық маңызы бар қалалар) бюджеттеріне берілетін нысаналы даму трансферттер
11
Өнеркәсіп, сәулет, қала құрылысы және құрылыс қызметі
271
Облыстың құрылыс басқармасы
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
12
Көлiк және коммуникация

268
Управление пассажирского транспорта и автомобильных дорог области
002
Развитие транспортной инфраструктуры
Инвестиции на формирование и увеличение уставного капитала юридических лиц
7
Жилищно-коммунальное хозяйство
279
Управление энергетики и коммунального хозяйства области
113
Трансферты из местных бюджетов
13
Прочие
257
Управление финансов области
005
Формирование или увеличение уставного капитала юридических лиц
Приложение 3 к решению
Акмолинского областного маслихата
от 13 декабря 2008 года № 4с-11-5
Перечень областных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения областного бюджета на 2009 год
Образование
Общеобразовательное обучение по специальным образовательным программам
Общеобразовательное обучение одаренных детей в специализированных организациях образования
Здравоохранение
Оказание первичной медико-санитарной помощи населению
Производство крови, ее компонентов и препаратов для местных организаций здравоохранения
Пропаганда здорового образа жизни
Оказание скорой и неотложной помощи
Оказание медицинской помощи населению в чрезвычайных ситуациях
Оказание медицинской помощи лицам, страдающим социально значимыми заболеваниями и заболеваниями, представляющими опасность дляокружающих
Реализация мероприятий по профилактике и борьбе со СПИД в Республике Казахстан
Обеспечение больных туберкулезом противотуберкулезными препаратами
Обеспечение больных диабетом противодиабетическими препаратами
Обеспечение онкологических больных химиопрепаратами
Обеспечение больных с почечной недостаточностью лекарственными средствами, диализаторами, расходными материалами и больных послетрансплантации почек лекарственными средствами
Обеспечение лекарственными средствами и специализированными продуктами детского и лечебного питания отдельных категорий населения на амбулаторном уровне
Приложение 4 к решению
Акмолинского областного маслихата
от 13 декабря 2008 года № 4С-11-5
Перечень районных бюджетных программ, не подлежащих секвестру в процессе исполнения районных бюджетов на 2009 год
Образование
Общеобразовательное обучение
Здравоохранение
Организация в экстренных случаях доставки тяжелобольных людей до ближайшей организации здравоохранения, оказывающей врачебную помощь

268
Облыстың жолаушылар көлігі және автомобиль жолдары басқармасы
002
Көлік инфрақұрылымын дамыту
Заңды тұлғалардың жарғылық қорын қалыптастыруға және ұлғайтуға, арналған инвестициялар
7
Тұрғын үй-коммуналдық шаруашылық
279
Облыстың Энергетика және коммуналдық шаруашылық департаменті (басқармасы)
113
Жергілікті бюджеттерден алынатын трансферттер
13
Басқалар
257
Облыстың қаржы басқармасы
005
Заңды тұлғалардың жарғылық капиталын қалыптастыру немесе ұлғайту
Ақмола облыстық мәслихатының
2008 жылғы 13 желтоқсандағы № 4C-11-5
шешіміне 3 қосымша
2009 жылға арналған облыстық бюджеттің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын облыстық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Бiлiм беру
Арнайы оқыту бағдарламалары бойынша жалпы білім беру
Мамандандырылған білім беру ұйымдарында дарынды балаларға жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Халыққа бастапқы медициналық-санитарлық көмек көрсету
Жергiлiктi денсаулық сақтау ұйымдары үшiн қан, оның құрамдас бөліктері мен препараттарын өндiру
Салауатты өмір салтын насихаттау
Жедел және шұғыл көмек көрсету
Төтенше жағдайларда халыққа медициналық көмек көрсету
Әлеуметтік-елеулі және айналадағылар үшін қауіп төндіретін аурулармен ауыратын адамдарға медициналық көмек көрсету
Қазақстан Республикасында ЖҚТБ індетінің алдын алу және қарсы күрес жөніндегі іс-шараларды іске асыру
Туберкулез ауруларын туберкулез ауруларына қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
Диабет ауруларын диабетке қарсы препараттарымен қамтамасыз ету
Онкологиялық ауруларды химия препараттарымен қамтамасыз ету
Бүйрек жетімсіз ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен, диализаторлармен, шығыс материалдарымен және бүйрегі алмастырылған ауруларды дәрі-дәрмек құралдарымен қамтамасыз ету
Аурулардың жеке түрлері бойынша халықты арнаулы тағам өнімдерімен және дәрілік заттармен қамтамасыз ету
Ақмола облыстық мәслихатының
2008 жылғы 13 желтоқсандағы № 4C-11-5
шешіміне 4 қосымша
2009 жылға арналған аудандық бюджеттердің атқарылу процесінде секвестрленуге жатпайтын аудандық бюджеттік бағдарламалардың тізбесі
Бiлiм беру
Жалпы білім беру
Денсаулық сақтау
Ерекше жағдайларда сырқаты ауыр адамдарды дәрігерлік көмек көрсететін ең жақын денсаулық сақтау ұйымына жеткізуді ұйымдастыру